o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

jak znaleźć pracę w dobie kryzysu?

1 2 3 4 Strony tematu:
[19.10.2009] 20:51
sugeruję przeczytać
Wszystkim szukającym pracy sugeruję odsłuchać bezpłatny fragment audiobooka:

http://www.zlotemysli.pl/fn ,o2/publication/show/6615/Prawa-sukcesu-Tom-I-i-Tom-II.h tml

Sprawdź i posłuchaj rad specjalisty!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15659524]
[20.10.2009] 12:52
fikimikii
inwestowanie w wiedze to oczywiscie najlepszy kapital, ale mimo wszystko jakas sprawnosc i rozeznanie na rynku pracy trzeba miec. bez poznania narzedzi pracy i tego, w jaki sposob mozna pracy szukac, jest sie od razu na straconej pozycji. dlatego przede wszystkim warto sie rozejrzec po portalach pracy (od duzych jak infopraca, po mniejsze ale calkiem niezle, jak jobexpress), poczytac na necie poradniki odnosnie cv, umowic sie z doradca, ktory podpowie, w jaki sposob mozna poprawic swoje cv i zwiekszyc swoje szanse na rynku pracy. pewnie dobrze tez skorzystac z tych nowych, dziwnych narzedzi, jak na przyklad cv online czy dopasowywanie kandydata do pracodawcy i odwrotnie. tych ostatnich nie probowalem, chyba jednak az tak postepowy nie jestem, ale moze warto...?

IP i czas połączenia logowane. [15661758]
[20.10.2009] 22:22
2010vancouver.pl
Wysyłanie CV oczywiście należy kontynuować, ale w między czasie czytać książki, które napędzają człowieka do życia.

Na prawdę polecam skorzystanie z powyższych linków do pobrania e-booków lub audiobooków...

Takiej wiedzy na studiach niestety nie uczą :/

IP i czas połączenia logowane. [15664983]
[21.10.2009] 22:01
zygmunt1  kk180288@tlen.pl
znajomości

IP i czas połączenia logowane. [15669859]
[28.10.2009] 11:50
avanti25
ja swoja pracę znalazłam nawww.Grosik24.pl POLECAM!!!

IP i czas połączenia logowane. [15702194]
[16.01.2018] 18:10
[28.02.2010] 22:31
wm2010
Witam
Zapraszam na szkolenie RTZ (Racjonalna Terapia Zachowań), które odbędzie się w Krakowie w dniach 6 i 7 marca 2010.
Warsztaty prowadzi Andrzej Setman.
Więcej informacji na temat szkolenia:
Agnieszka Matura, tel.: 606-275-703, e-mail: AgnieszkaMatura@wp.pl
Ilość miejsc ograniczona.

IP i czas połączenia logowane. [16328160]
[08.07.2011] 19:09
RobertN
Do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny (co jest także zgodne z obiegowymi opiniami na ten temat) oraz bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy.
Skuteczną metodą będzie wybór około 20 firm z interesujących nas branż i w odpowiedniej dla nas lokalizacji oraz sprawdzenie, kto ze znajomych, ich znajomych, itd tam pracuje, a następnie próba bezpośredniego skontaktowania się z tą osobą. Wiele osób posiada teraz rozbudowane profile na portalach społecznościowych, co powinno sprawę ułatwić, gdyż stosunkowo łatwo jest w nich sprawdzić (oraz korzystając z wyszukiwarki internetowej), gdzie pracują znajomi naszych znajomych. Po ustaleniu tych informacji możemy poprosić naszych bezpośrednich znajomych o przedstawienie nas tym osobom. Za: http://www.praca5.pl

IP i czas połączenia logowane. [18581454]
[10.07.2011] 15:17
Husarz
Wg mnie warto spróbować alternatywnych sposobów na zarobek w domu. Możecie się zapoznac z kilkoma możliwościami tutaj: http://jak-dorobic.pl

IP i czas połączenia logowane. [18587560]
[17.01.2014] 10:53
anita z lub
usmiechnij się do jednej z agencji np http://ps24.net.pl/opiekunka-osob-starszych- niemcy. ja tam zrobiłam i dzisiaj cieszę się pracą jako opiekunka osób starszych

IP i czas połączenia logowane. [20990006]
[17.01.2014] 11:08
a_malczewska123
Jeżeli na przykład zdarza się tak, że wysyłamy setki CV, a odzewu zero to warto się przyjrzeć po pierwsze tym jak jest ono napisane,a po drugie ofertom na które odpowiadamy. Jeżeli zależy nam na konkretnej pracy w jakiejś dziedzinie to można przeglądać oferty i sprawdzać jakie umiejętności/wymagania się powtarzają. I wtedy w międzyczasie można coś w tym kierunku zrobić żeby później być dla danego pracodawcy bardziej atrakcyjnym kandydatem U mnie ogólnie w mieście spotykam naprawdę sporo ogłoszeń o pracę, ale czasami mam wrażenie, że ludzie sami nie wiedzą czego chcą - to im nie pasuje, tamto też nie i tak sobie tłumaczą, że pracy nie ma. Oczywiście czasami rzeczywiście rynek daje w kość, ale nie można się poddawać. Strona startowa dla Ciebie http://www.startbook.com/

IP i czas połączenia logowane. [20990031]
[17.01.2014] 17:39
Sajga
Trzeba po prostu uczyć się tego na co jest zapotrzebowanie. Teraz pracodawcy wolą jak człowiek ma doświadczenie, wykształcenie techniczne - no bo na studiach jest sucha teoria tak naprawdę. Ja kończyłam później masaż w progresie, w szkole policealnej to nacisk był przede wszystkim na praktykę! I to się liczy!

IP i czas połączenia logowane. [20990741]
[17.01.2014] 19:45
Bizneswomen
A jak mam dla ciebie i nie tylko pewną propozycję biznesową. Jeżeli jest ktoś zainteresowany dalszymi informacjami proszę o kontakt na mój e-mail joannapuzewicz87@gmail.com. Naprawdę warto sama byłam w podobnej sytuacji i skorzystałam z okazji.
Oto króciutki opis.
Witam wszystkich szukających pewnego biznesu z gwarancją wypłacalności. Od dłuższego czasu wspólnie z grupą szukaliśmy firmy która zapewni nam dochód na przyzwoitym poziomie oraz da gwarancję
długowieczności oraz wypłacalności.Opatentowany system marketingu !
Wzajemna pomoc - ( Spill Over )
Trafiliśmy na EM GOLDEX i stwierdziliśmy że to jest właśnie ta firma.
EMGOLDEX 6000 EUR - w miesiąc. Czy to możliwe.

IP i czas połączenia logowane. [20990968]
[11.02.2014] 19:03
pawek44f
myślę że ciągle trzeba podnosić swoje kwalifikacje, tak jest że teraz wymagania co do wiedzy szybko się zmieniają. Czy to kursy, albo studia podyplomowewww.studiapodyplomowe.net ważne żeby nie stać w miejscu.

IP i czas połączenia logowane. [21037239]
[04.04.2014] 11:47
Maszkovska
Nie ma lekko, ale ludzie narzekają, a nic nie robią. W tym sensie, że wydaje im się, że jak skończą studia, to "złapali Pana Boga za nogi" i świat stoi przed nimi otworem. Ja kończyłam pedagogikę. I pracę znalazłam, ale raczej taką mało opłacalną. Zdałam sobie sprawę z tego, że czas wziąć sprawy w swoje ręce i po prostu zaczęłam się dalej uczyć. Prywatnie chodziłam na angielski. Chcę zrobić dodatkowy kierunek "opiekunka dziecięca" i zastanawiam się jeszcze nad jednym językiem. W dzisiejszych czasach trzeba działać!

IP i czas połączenia logowane. [21119164]
[20.05.2014] 10:48
Sandraka
Dokładnie. Studia niczego nie gwarantują. Można szukać pracy przez długie miesiące. Mi się udało w sumie fuksem. Po po ukończeniu zarządzania koleżanka poleciła mi stronę odkryjfirme.pl i przesłałam swoje CV. W sumie to nie wierzyłam, że to coś da. Jednak po kilku dniach otrzymałam kilka telefonów od pracodawców. Ma to sens i warto spróbować, może akurat Wam też się uda.

IP i czas połączenia logowane. [21185281]
[29.05.2014] 15:43
justerrenka
Ja jestem tegoroczną maturzystką i szczerze to boję się o swoją przyszłość. Niby mówi się o tym ,że najlepsze są kierunki techniczne ale sama nie wyobrażam sobie siebie na żadnym z nich ponieważ jestem humanistką i z matematyką jestem trochę na bakier...
Zastanawiam się aktualnie czy nie wybrać się na ,,doradztwo i coaching" na Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu w trybie zaocznym i jednocześnie poszukać innej pracy.
Co sądzicie o tym kierunku? Słyszy się,że szkolenia stają się coraz modniejsze tak więc może ma on przyszłość?

IP i czas połączenia logowane. [21198659]
[13.06.2014] 10:12
Matez
Mi się wydaje, że trzeba wchodzić drzwiami i oknami. Wysyłać swoje CV, gdzie tylko się da. Np. ostatnio zacząłem korzystać z odkryjfirme.pl gdzie po przesłaniu CV, pracodawcy sami się do mnie odzywają. Mam już umówionych kilka rozmów

IP i czas połączenia logowane. [21221052]
[15.06.2014] 17:31
onlineekspertwsb
Witam,
Oprócz wszystkich sposobów, które Panie wymieniły jest jeszcze jeden - zainwestować w kwalifikacje. Na przykład startując w konkursie o indeks na bezpłatny rok studiów magisterskich na naszej uczelni. Szczegóły dostępne na naszej stronie, a ja chętnie odpowiem na każde pytanie, gdyby pojawiły się wątpliwości. Zapraszam!
Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

IP i czas połączenia logowane. [21223852]
[07.07.2014] 10:57
katrina
ja myślę,że sporo też pomaga samodokształcanie się - warto przynajmniej cokolwiek robić w tym zakresie, wtedy nawet pracodawcza patrzy przychylniej, jeśli zamiast luki w cv masz wpisane jakies szkolenie czy mozesz powiedzieć o czasie poświęconym na ciekawe projekty - nawet czysto hobbiostyczne, tak było w moim przypadku, szukałam pracy, w międzyczasie biegałam na szkolenia z mojej branży, a kutrów typu chociażby http://www.akademia.ewaromanow.pl obecnie nie brakuje, myslę,że ludzie mają świadomość,że warto.

IP i czas połączenia logowane. [21254030]
[07.07.2014] 11:17
katrina
hobbistycznie*

IP i czas połączenia logowane. [21254078]
[18.10.2014] 20:46
Ewelina02
Musisz wysyłać CV do firm, szukać na stronach www i może też osobiście się przejść w kilka miejsc. Siedzisz przy kompie to wejdź np. na pracastala.pl czy olx.pl czy inne takie portale i przejrzyj czy nawet swoje ogłoszenie, że szukasz pracy dodaj. Trzeba działać. Taki rynek pracy teraz jest i nie ma wyboru. Jakoś trzeba sobie radzić.

IP i czas połączenia logowane. [21405311]
[24.07.2015] 12:47
iwonna65
Najprościej przez serwisy internetowe taki jak ten http://www.mg-solutions.pl/ teraz wszyscy szukają pracy przez internet, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać Dzięki temu serwisowi obecnie pracuje dlatego zachęcam do przeglądania ofert

IP i czas połączenia logowane. [21888492]
[04.12.2017] 15:52
agatirr
a dało wam coś chodzenie na targi pracy albo pomoc doradcy?

IP i czas połączenia logowane. [22846239]
[05.12.2017] 08:58
Stefanii_849
teraz już nie ma takiego kryzysu, a bezrobocie sporo spadło, tyle ze jest sporo stanowisk pracy których nikt nie chce bo są za najniższą krajową. ja u doradcy nigdy nie byłam, ale za to na targach pracy owszem - fajna opcja dopytać o pewne sprawy pracodawców. moim zdaniem warto sie przejsc

IP i czas połączenia logowane. [22846578]
[05.12.2017] 09:56
RaRR349_y
Nikt nie mówi ze dzięki targom pracy można od razu znaleźć pracę, ale moim zdaniem warto się wybrać. To jest w końcu okazja do tego, żeby poznać lokalne firmy i osobiście porozmawiać z pracodawcami. Tutaj http://praca-lodzkie.pl/targi-pracy-sposobem -na-znalezienie-pracownikow-w-aleksandrowie-lodzkim/ też macie opisane czemu warto brac udział w takich wydarzeniach jak targi pracy.

IP i czas połączenia logowane. [22846595]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat