o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Pomoc i porady
 » Odpowiedz na ten temat

TELEGROSIK

1 2
[02.03.2009] 16:47
CórkaCzyngisHana
Witam, chciałam się dowiedzieć czy można się łączyć przez kartę telegrosik używając telefonu komórkowego i czy promocja jaka dotyczy telefonów stacjonarnych i budek telefonicznych działa na takiej samej zasadzie. Proszę o pomoc.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.05.2009] 23:11
Markos12345
MOżna. Z tą różnicą, że dzwoni się z komórki na numer dostępowy ( stacjonarny w polsce) a nie na bezpłatną 0800.
Opłata za połączenie za granicę jest już pobierana z karty telegrosik.
Tak samo obowiązują promocje z darmowymi minutami
W każdym razie opłaca się bardzień niż dzwonić bezpośredni z komórki.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14849297]
[02.02.2011] 20:17
Jadzka17
Witam! Kupiłam karte telegrosik za 10zl, bo potrzebuje zadzwonić do Anglii. Bardziej oplaca sie dzwonić ze stacjonarnego na numer polski do Anglii czy anglielski? i jak mam to wgl zrobić? i ile bym mogła rozmawiać za t 10 zł?? Prosze o napisanie wszystkiego na ten temat poniewaz jestem ciemna w tej sprawie bo mam doczynienia pierwszy raz z tą kartą....

IP i czas połączenia logowane. [17789267]
[23.08.2011] 09:49
Renata T
Do Angli, z karty telegrosik najbardziej opłaca się na tel stacjonarny (angielski). Połączenia za angielskie telefony komórkowe są znacznie droższe. Wiecej znajdziesz na ich stroniewww.telegrosik.pl

IP i czas połączenia logowane. [18729660]
[13.04.2012] 21:47
Marylka
Telegrosik wychodzi bardzo drogo. Polecam usługęwww.Telezen.pl. Z komórki do Francji płaciłam 65 groszy, teraz 7 gr. Jest różnica ?

IP i czas połączenia logowane. [19470153]
[24.11.2014] 04:43
[26.04.2012] 13:54
Renata T
Zdecydowanie lepiej korzystać ze sprawdzonej karty jaką jest Telegrosik. Też jest bardzo tanio a jest gwarancja wysokiej jakości połączenia (brak echa). A z innymi kartami to bywa różnie

IP i czas połączenia logowane. [19501948]
[27.05.2012] 08:20
heh
Renata T (12.04.26 13:54):
Zdecydowanie lepiej korzystać ze sprawdzonej karty jaką jest Telegrosik. Też jest bardzo tanio a jest gwarancja wysokiej jakości połączenia (brak echa). A z innymi kartami to bywa różnie
Ty to chyba pracujesz u operatora tej karty że tak zachwalasz taki szmelc

IP i czas połączenia logowane. [19571831]
[22.07.2012] 22:00
aha111
Hej, a czy mozna dzwonić z Polski z telefonu komórkowego na telefon komórkowy polskiej sieci za granice? czy osoba za granica bedzie cos płacic? dzieki za info

IP i czas połączenia logowane. [19717711]
[07.08.2012] 14:45
renata T
Tak - osoba odbierająca rozmowę zapłaci koszt roamingu (około 1 zł w UE) nawet gdy rozmowa będzie wykonywana z karty telegrosik. Dobrym sposobem jest umówienie się z osobą będąco za granicą na odebranie połączenia w budce telefonicznej (numer jeat zawsze na budce i można go przesłać SMS).

IP i czas połączenia logowane. [19752031]
[07.08.2012] 17:59
marla29
Marylka (12.04.13 21:47):
Telegrosik wychodzi bardzo drogo. Polecam usługęwww.Telezen.pl. Z komórki do Francji płaciłam 65 groszy, teraz 7 gr. Jest różnica ?
Zgadzam się z Tobą. Powiem więcej, Telegrosik to czyste oszustwo.
Kupiłam Telegrosik za 10 zł. Dzwoniłam ze stacjonarnego na stacjonarny. Postępując wg instrukcji, miły pan poinformował mnie, że mogę rozmawiać przez 1 godz i poprosił o wybranie nr abonenta. Kiedy to zrobiłam pan poinformował mnie, że abonent jest zajęty. Dzwonie ponownie, bo przypomniałam sobie, że zapomniałam wprowadzić dwóch zer przed nr.kierunkowym i co słyszę? Miły pan informuje mnie, że mogę rozmawiać przez.........20 minut!!!!!!
Gdzie zginęło moje 40 minut???????!!! Czy to nie jest złodziejstwo?
Ostrzegam wszystkich. TELEGROSIK WCALE NIE JEST NAJTAŃSZY.

IP i czas połączenia logowane. [19752484]
[09.08.2012] 12:46
Marek NY
Zamin się zacznie wylewać pomyje w necie (co jest niestety bardzo częste) należy mieć podstawową wiedzę na temet tej usługi. Jeżli w pierwszej próbie połączenia nie wybrałaś "zer" przd numerem docelowym to to połaczenie zostało rozpoznane jaki połączenie krajowe, czyli tańsze. Nie dziwne jest więc, że automat podał więcej minut, bo połaczenia krajowe są tańsze od międzynarodowych. I nic nie zgineło

IP i czas połączenia logowane. [19756119]
[09.08.2012] 17:31
marla29
Marek NY (12.08.09 12:46):
Zamin się zacznie wylewać pomyje w necie (co jest niestety bardzo częste) należy mieć podstawową wiedzę na temet tej usługi. Jeżli w pierwszej próbie połączenia nie wybrałaś "zer" przd numerem docelowym to to połaczenie zostało rozpoznane jaki połączenie krajowe, czyli tańsze. Nie dziwne jest więc, że automat podał więcej minut, bo połaczenia krajowe są tańsze od międzynarodowych. I nic nie zgineło
Szanowny panie Marku,
proszę pana aby przeczytał pan mój tekst jeszcze raz wolno i ze zrozumieniem.
Wyraźnie piszę, że automat ( w moim wpiszie miły pan- wyjaśniam, bo gotów pan pomyśleć, że automat wzięłam za żywego człowieka) poinformował mnie o limicie czasu (1 godz) ZANIM, powtarzam, ZANIM wybrałam numer docelowy, więc automat nie wiedział gdzie chce dzwonić. Mało tego, automat poinformował mnie, że nr abonenta jest zajęty, więc nie było ŻADNEGO łączenia ani krajowego ani międzynarodowego. Podczas drugiej próby łączenia, PRZED wybraniem nr docelowego automat poinformował mnie, że mam 20 min.
Nadal pon nie jest zdziwiony, gdzie się podziało 40 minut?
Zabawne, myślałam, że dziecko potrafi skorzystać z telegrosika a tu się okazuje, że trzeba mieć podstawową wiedzę.
W takim razie gratuluję panu tak głębokiej wiedzy

IP i czas połączenia logowane. [19756771]
[10.08.2012] 15:06
Marek NY
poniżej moja odpowiedź Ale w telegrosiku i pewnie w innych tego typu usługach "Automat" infornuje o liczbie minut dopiero po wprowadzeniu numeru gdzie się chce zadzwonić. Opisana przez Panią sytyacja po prostu nie mogła mieć miejsca!!! Dla jasności napiszę jak dzwoni się przez telegrosik. Po pierwsze należy wybrać numer dostępowy (do telegrosika) tj. 800 90 19 00. Dalej wybrać numer karty (PIN). Po wprowadzeniu tego numeru "automat" mówi ile mamy pieniędzy na karcie do wykorzystania. Następnie wybieramy numer, pod który chcemy zadzwonić. Po jego wybraniu "automat" mówi jaki jest maksymalny czas rozmowy z środów znajdujących się na karcie.
Chyba to jest proste

IP i czas połączenia logowane. [19758706]
[11.08.2012] 16:05
marla29
Już drugi raz zabiera pan głos zarzucając mi wylewanie pomyj i kłamstwo a odpowiedzi na moje pytanie jak nie ma tak nie ma.
Powtarzam po raz trzeci!!!!!!, automat na zakończenie poinformował mnie że abonent jest zajęty, więc się rozłączyłam, nie było żadnego łączenia krajowego czy z zagranicą, więc dlaczego ubyło mi tyle minut?????!!!!!
W tym przypadku nie jest tak istotne czy automat podaje czas przed czy po wybraniu nr docelowego.
Jeśli nie ma pan rodziny za granicą to proszę sobie poszukać znajomych którzy takich mają, kupić telegrosik, popełnić identyczny błąd/pomyłkę a przekona się pan że takie rzeczy mają miejsce.
Proste?
Dalsza wymiana zdań na ten temat nie ma sensu.
Żegnam.

IP i czas połączenia logowane. [19760742]
[15.10.2012] 15:02
Emilia122
marla29 (12.08.11 16:05):
Już drugi raz zabiera pan głos zarzucając mi wylewanie pomyj i kłamstwo a odpowiedzi na moje pytanie jak nie ma tak nie ma.
Powtarzam po raz trzeci!!!!!!, automat na zakończenie poinformował mnie że abonent jest zajęty, więc się rozłączyłam, nie było żadnego łączenia krajowego czy z zagranicą, więc dlaczego ubyło mi tyle minut?????!!!!!
W tym przypadku nie jest tak istotne czy automat podaje czas przed czy po wybraniu nr docelowego.
Jeśli nie ma pan rodziny za granicą to proszę sobie poszukać znajomych którzy takich mają, kupić telegrosik, popełnić identyczny błąd/pomyłkę a przekona się pan że takie rzeczy mają miejsce.
Proste?
Żegnam.

IP i czas połączenia logowane. [19925003]
[15.10.2012] 15:14
Emilia122
Emilia122 (12.10.15 15:02):
marla29 (12.08.11 16:05):
Proste?
Żegnam.

Podziwiam Pana Marka za cierpliwość i to, że wstrzymał się z komentarzem do tak imperynenckiej wypowiedzi Pani. Pan Marek ma rację w 100%, to Pani ma kłopot ze zrozumieniem. Automat nie mógł podać czasu jaki ma Pani do wykorzystanie "nie wiedząc", czy telefonuje Pani do kraju czy za granicę, więc nie mogło się to stać PRZED wybraniem nru abonenta. I tak jak tłumaczył Pan Marek, pierwszy nr został odczytany jako krajowy, dlatego podał Pani większą liczbę minut do wykorzystania. Troszkę logicznego myślenia. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [19925025]
[08.11.2012] 18:40
Da.rko
A do Chin próbował kto dzwonić? i jak kalkuluje się?

IP i czas połączenia logowane. [19986432]
[12.11.2012] 15:41
maksiu
Do Chin na stacjonarne i komórki jest ta sama cena - 0,65 zł.min.
Ale jest też promocja (10+30) i wtedy można dzwonić 0,16zł/min.
Promocja polega na tym, że pierwsze 10 min jest płatne 0,65zł a kolejne 30 minut tej samej rozmowy jest za darmo.

IP i czas połączenia logowane. [19996422]
[19.03.2013] 21:21
zzzza
haha
kłamiesz po wybraniu nr pin automat podaje kwte.. a dopiero po wybraniu nr telefonu podaje ilosc minut hhhaahah
marla29 (12.08.09 17:31):
Marek NY (12.08.09 12:46):

Szanowny panie Marku,
proszę pana aby przeczytał pan mój tekst jeszcze raz wolno i ze zrozumieniem.
Wyraźnie piszę, że automat ( w moim wpiszie miły pan- wyjaśniam, bo gotów pan pomyśleć, że automat wzięłam za żywego człowieka) poinformował mnie o limicie czasu (1 godz) ZANIM, powtarzam, ZANIM wybrałam numer docelowy, więc automat nie wiedział gdzie chce dzwonić. Mało tego, automat poinformował mnie, że nr abonenta jest zajęty, więc nie było ŻADNEGO łączenia ani krajowego ani międzynarodowego. Podczas drugiej próby łączenia, PRZED wybraniem nr docelowego automat poinformował mnie, że mam 20 min.
Nadal pon nie jest zdziwiony, gdzie się podziało 40 minut?
Zabawne, myślałam, że dziecko potrafi skorzystać z telegrosika a tu się okazuje, że trzeba mieć podstawową wiedzę.
W takim razie gratuluję panu tak głębokiej wiedzy

IP i czas połączenia logowane. [20334508]
[23.06.2013] 22:23
eeemmmmm
Witam,
jestem kompletnie ciemna w sprawie telegrosika. Czy mogłby mi ktoś powiedzieć czy z tej karty można dzwonić będąc w Niemczech do Polski? a jesli tak to czy osoba w Polsce bedzie płacić za połaczenie?

IP i czas połączenia logowane. [20569219]
[19.07.2013] 23:31
dragon31
Witam
Niestety nic dobrego nie powiem, ciężko jest się połączyć z budki telefonicznej z każdym z 2 numerów podanych na karcie. Nieraz i po 20 minut próbowałem się połączyć i nic? Zmieniałem też budki w każdej to samo! Mieszkam w dużym mieście, czy ktoś tak też miał?

IP i czas połączenia logowane. [20624200]
[08.08.2013] 08:54
kabun
ale co wy z tym telegrosikiem. on ma po prostu dobry marketing, a usluga jakością nie swieci.ja juz dawno poszperalem w internecie i przerzucilem sie na nawet nie tansza, ale darmowa opcje. dzwonie na specjalny nr, slucham komunikatu, potem wstukuje nr zagraniczny kumpla i gadamy sobie za darmo. wlasciwie cala instrukcje wypatrzylem na http://www.alenumer.pl/ od dawna uzywam, i do telegrosza nie wroce bo zdzieraja niezle

IP i czas połączenia logowane. [20662679]
[19.08.2013] 08:28
kabun
dzis sprobowalem i zadzwonilem do niemiec - tez mi nic nie zjadlo z konta.

IP i czas połączenia logowane. [20683491]
[10.12.2013] 14:13
burka
ja też korzystam z alenumeru i w 100% jestem zadowolona! dzwonię do siostry w norwegii i do siostry w anglii za 0 złotych;p taniej sie nie da

IP i czas połączenia logowane. [20911956]
[16.12.2013] 14:24
mary gary
najtaniej to się dzwoni na Skype wogóle usłógi takie internetowe sie najbardziej opłacają bo internet można wszędzie wykópić albo z wifi skozystać i po co ten telegrosik czy inne licho

IP i czas połączenia logowane. [20923960]
[16.12.2013] 16:07
boomboom
ja tez dzwonie z alenumer. moge tylko powiedzieć, ze polecam i ze jest tak jak piszą na swojej stronie internetowej. nie spodziewałam sie ze tak to fajnie wychodzi

IP i czas połączenia logowane. [20924266]
[30.12.2013] 21:20
Tymianek
dzięki za to info o alenumer. zadzwoniłem do brata - i sprawdzilo sie. nic z konta nie zjadlo. ale to fajne czasy kiedy mozna za darmo za granice i nie trzeba miec specjalnego abonament tylko darmowe na stacjonarne a jak nie ma ktos na stajconarne to placi sie jak za zawykle polaczenie w polsce, tak? srednio pewnie jakies 20 groszy.

IP i czas połączenia logowane. [20952842]
[06.01.2014] 13:06
idealNY
skoro wyzej sa podziekowania to i ja podziekuje. sprobowalem alenumer (swoja droga - zabawna nazwa) bo to serio jest niezly numer;p haha. sprobowalem i jestem milo zaskoczony - ja mam polaczenia polska wlochy. moi rodzice seiedza tam od 10 lat.

IP i czas połączenia logowane. [20966428]
[30.01.2014] 11:57
Tekstylna
yhym .... to dziala? pomyslalam - a za mna stoi mamuska i czyta wszystko co na forum, nie wiem co myslala ze przegladam ehehehe. bo szukam jak tu tanio dzwonic do michala - mojego chlopaka. i okazuje sie ze mama sama dzwonila z alenumeru. wiec co jak co ale idzie mi sprobowac

IP i czas połączenia logowane. [21014704]
[31.01.2014] 10:11
Mycha Pereta
hehehe - to ciekawe co ci tam mamuska nawyczytywala w tym internecie;p - ja dzwonilam za granice w swieta. rodzinke mam porozbijana tata w od listopada - na budowlanca pojechal do usa, ale uzywalam normalnie abonamentu poslkiego i zjadlo mi calkiem sporo kaski.
Czas widze na alenumer na ich str napisane ze zaplace grosze - pocisniemy to

IP i czas połączenia logowane. [21016499]
[03.02.2014] 09:46
lunapark
ja kiedys telegrosika uzywalem ale zrezygnowalem na poczet ALENUMER - latwiej i sprawniej, ni emyslisz o jakis doladowaniach kartach itd. jak placisz to ci zejdzie z abonamentu/karty - i to grosze. a i jest wile darmowych polaczen. ja najczesciej do niemiec

IP i czas połączenia logowane. [21021863]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat