o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

czy szkola fryzjerska i fryzjerstwo to dobry pomysl na przyszlosc?

1 2 3 4 Strony tematu:
[16.02.2009] 14:57
maturzystka007
witam wszystkich, ciesze sie ze tu zagladliscie, mam nadzieje ze tez napiszecie swoje zdanie

jestem tegoroczną maturzystką i wielki problem czy studia czy fryzjerstwo... od zawsze mialam zapal na te dziedzine, chcialam isc nawet do szkoly zawodowej ale oczywiscie nie odpowiadalo to mojej rodzinie i rodzicom. szkola zawodowa? a gimnazjum ukonczone z wyroznieniem ? gdzie....! mysle o psychologii albo pedagogice, bo matematyka- dno. ale to jest jedna koncepcja bo bardzo duzo mysle czy nie isc do szkoly policealnej na fryzjerstwo. juz nawet myslalam o szkole - canova. mam nawet plan, bo jest dostepna szkola zaoczna i dzienna. ja wybralabym te zaoczna a w pozostale dni poszlabym na staz w jakims prestizowym salonie. lubie prace z ludzmi , lubie bawic sie wlosami i w ogole w ogole jak zaczynam jakas fryzure to nigdy tak do konca nie wiem jak bedzie wygladac - bo wychodzi w trakcie. i teraz nie wiem czy taki zawod mimo wielu salonow sie oplaca ? wielu ludzi dba teraz o wyglad ale tak trudno sie mi zdecydowac co o tym myslicie? o zawodzie fryzjera?

prosze o odp

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[16.02.2009] 15:12
gagaga
ja bym wybrala psych

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14395998]
[16.02.2009] 15:17
agufa
hmmmmmmmmmmm fryzjerstwo moze lepsze ;p;p

IP i czas połączenia logowane. [14396014]
[16.02.2009] 15:18
maturzystka007
prosze o jakies konkrety co myslicie i te rzeczy

IP i czas połączenia logowane. [14396018]
[16.02.2009] 15:27
natusiorek
Myślę że fryzjerstwo to nie jest ambitny zawód na całe życie. Ile dni można spędzić na staniu na nogach i tworzeniu fryzur? Dorobisz się tylko żylaków, bo wielkich pieniędzy z tego nie będzie. Poza tym, w takiej pracy, nie masz żadnej możliwości awansu, przejścia na "wyższy poziom".
Najlepiej byłoby pójść na studia które Cię interesują, a szkołę fryzjerską skończyć zaocznie. No chyba że jesteś przekonana, że czesanie jest Twoją jedyną i największą pasją. A o to, że zaraz dostaniesz się na staż do dobrego salonu nie powinnaś się łudzić. Nie ma nic od razu ^^ Amo la verità
Che mi rimargina
Che mi pulisce l'anima
come la pioggia lava via

IP i czas połączenia logowane. [14396046]
[20.12.2014] 20:22
[16.02.2009] 15:43
maturzystka007
no wlasnie dlatego ze wielu ludzi uwaza ze to jest dla ludzi gdzie nie wiedza gdzie maja isc lub nie stac ich na cos bardziej prestizowego mam watpliwosci. tylko siedzac za biurkiem tez bola oczy od komputera. ja myslalam zeby zalozyc potem swoj salon, na pewno nie bedzie to super proste ale mam swoj CEL i na pewno go zdobede. a staz...? dla wlascicieli to najtansza sila robocza gdzie maja za to kase, jestem osoba bardzo kreatywna wbije sie wszedzie gdzie tylko bede chciala dla mnie nie ma rzeczy niemozliwych jednak nie ukrywam ze mam watpliwosci. ale nie dotycza one tego czy podolam temu i czy to osiagne (jestem tego pewna) ale czy to bedzie lepsze niz inne studia. bo chyba kazdy chce zarabiac kase jeszcze z tym co lubi ..

co o tym myslicie?

IP i czas połączenia logowane. [14396094]
[16.02.2009] 16:19
_xxxxx_
Moim zdaniem masz bardzo wysokie mniemanie o sobie. Może za wysokie i po prostu powinnaś spuścić z tonu. W życiu nie zawsze jest tak jak my chcemy :/

IP i czas połączenia logowane. [14396281]
[16.02.2009] 16:27
ona to ja ja to ona
a ja mysle, ze to prowokacja... razace bledy w gramatyczne przerazaja mnie i z cała pewnoscia jest to zamierzony cel osoby, ktora chciala sie zabawic kosztem wypowiadajacych się.

IP i czas połączenia logowane. [14396311]
[16.02.2009] 19:04
maturzystka007
absolutnie nie mam duzego mniemania o sobie. wiem ze w zyciu nie jest kolorowo ale nie nazywajcie tego duzym mniemaniem, raczej ambicja. pisze tak jak czuje i wiem ze jest mnie stac na osiagniecie tego celu. a jesli nie , to bede dązyc do tego aby byc dobrym fryzjerem i nic poza tym. nie rozumiem co wy w tym widzicie, poprostu mialam na celu przedstawic swoj plan i mniej wiecej wam naswietlic, czy to cos zlego? nie wydaje mi sie. mam duzo watpliwosci, myslalam ze ktos mi pomoze swoim zdaniem a nie wypisujac ze to prowokacja!

DO : ona to ja ja to ona
Jakie bledy ortograficzne??? czasami szybko pisze i nie patrze na klawiature ale na pewno to nie razace bledy!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [14397073]
[16.02.2009] 19:07
maturzystka007
PRZEPRASZAM... gramatyczne....
heh no ale pisze co mysle a nie zastanawiam sie nad tym jak na jezyku polskim, chyba ze jestes nauczycielka polskiego i czepiasz sie nie wiem czego

IP i czas połączenia logowane. [14397088]
[16.02.2009] 19:25
JA MYSLE
ze fryzjerstwo to fajna sprawa i to nalezy do osob ktorzy czuja sie w tym dobrze , widac ze jestes ambitna, nie zwracaj uwagi na durne komentarze osob ktore cie nie znaja! masz plan i to jest podstawa!!
a nie pytania maturzystow : o boze co mam robic? co mam po tym kierunku? i takie inne .

masz plan to realizuj

IP i czas połączenia logowane. [14397180]
[16.02.2009] 19:27
maturzystka007
dzieki ... czy ktos jeszcze podzieli sie swoja opinia? prosze...

jest tu jakis fryzjer moze?

IP i czas połączenia logowane. [14397192]
[23.07.2009] 13:51
nonka
wybralabym fryzjerstwo,sama na to ide od wrzesnia,ale w Collegu w Inverness.Pewnego dnia sie obudzialm i stwierdzilam,dlaczego nie,ide na to.Sprobowac zawsze mozna,jak od poczatku bedzie szlo,to pozniej juz z goreczki.u/ mnie tylko blokada jezykowa.Wiekszosc zasu ze slownikiem,ale szczerze mowiac nie jest tam az tak wysoki poziom.Szkotki sa leniwe,wiekszosc z nich wybrala ten kierunek ze wzgledu na nacisk rodzicow,a tak naprawde robia to z przymusu.Pozdrawiam.Ludzie zawsze beda pottrzebowac fryzjera.Ten zawod zawsze bedzie potrzebny.Trzymam kciuki za dobry wybor...

IP i czas połączenia logowane. [15238096]
[30.07.2009] 19:07
zozolina
hej!!! nie wybieraj fryzjerstwa!!!! ja jestem fryzjerką uczyłam sie zawodu 3 lata więc przygotowana jestem bardzo dobrze. Pracuję jako fryzjerka i kurde już myślę jakby tu zmienic zawód na coś mniej odpowiedzialnego... a problemem sa ludzie, klienci... praca sama w sobie jest boska, uwielbiam to robić!!!!
Niestety najlepiej pracuje mi sie na manekinach, one nie narzekają a klienci i owszem, bardzo!!! Jeszcze nie weszła, jeszcze nawet nie usiadła a już jest niezadowolona z fryzury!!! po prostu ludzie żądają cudów a fryzjer nie jest bogiem!!!! w każde wakacje, ferie, soboty miałam praktyki w zawodówce i jak zaczynałam pracować było to dla mnie straszne, bo wiadomo fryzjer najwięcej zarobi w sobotę i jedna sobota na dwa msce wolna!!! teraz skończyłam liceum, wybieram sie na studia, nie wiem może na architekturę wnętrz, bo to również jest bardzo twórcze, wiec bliskie mojemu sercu...Musisz wiedzieć że każdy fryzjer powinien mieć duszę artysty.Moja pani profesor od stylizacji kazała nam rysowac jakieś takie zwyczajne obrazki i po nich stwierdzała czy ktoś się nadaje do tej pracy, bo trzeba mieć wyobraźnię i fantazje!!!! Jesli wybierzesz jednak fryzjerstwo to żeby się czegoś dorobić musisz otworzyć swój własny salon. inaczej dorobisz się jedynie garba i żylaków!!!! pozdrawiam cie i uważam że osoba z twoimi ambicjami powinna wybrać coś innego!!!!

IP i czas połączenia logowane. [15269819]
[30.07.2009] 20:04
jaki dac pseudonim
kurcze, oczywiscie ze jesli chcesz byc fryzjerka i mazysz o tym to spelnij swoje plany!
nie przejmuj sie oczekiwaniami innych wobec ciebie i komentarzami, bo to twoje zycie i ty musisz je przezyc i zrob to tak jak chcesz!
\\\\\\\"musisz zadac sobie jedno @@@iscie wazne pytanie: co chce w zyciu robic? a potem zaczniej to robic\\\\\\\"
jesli jednak okaze sie, ze bylas w bledzie i nie spelnia to twoich oczekiwan bedziesz mogla zmienic plany i isc na studia.
kto nie ryzykuje ten traci.
zrob tak zebys byla szczesliwa

IP i czas połączenia logowane. [15270063]
[17.08.2009] 17:44
Karolka11111
hm... skonczyłam szkołe fryzjerska i powiem szczerze tak jak ktos tu napisal ze jest super przygotowany po tej 3letniej szkole to klamstwo bo tego zawodu człowiek uczy sie przez całe zycie! tego nie da sie nauczyc bo ten zawód non stop sie poznaje bo wszystko sie zmienia... jest to kreatywny zawód który daje wiele mozliwosci...mozna byc fryzjerem i uczyc dzieciaki w szkole, byc instruktorem fryzjerstwa w akademiach... mozna rozwinac sie na wiele sposobów... a co do chorób zwiazanych z tym zawodem to tak jak z innymi... od siedzenia kregosłup boli a od stania nogi... nie ma nic za darmo!! ja postawiłam na fryzjerstwo i jestem zadowolona bo moge sie cały czas rozwijac... trzeba byc pewnym siebie i wtedy klientka nie wejdzie Ci na głowę!!! ja powoli sie ucze asertywnosci w stosunku do klientów. przeciez mozna pracowac jako fryzjer i zrobic studia które sie w zyciu tez przydadza...

IP i czas połączenia logowane. [15351258]
[11.04.2010] 20:45
Patt...;))
Wiesz co ja chodze do fryzjera co miesiac wiec wiem troche o tym .
I teraz nie jest łatwo sobie iść do fryzjera bez żadnych zapisów bo są duże kolejki. Moim zdaniem to dobra praca i da się troche zarobić.

IP i czas połączenia logowane. [16522440]
[16.08.2010] 07:30
galus anonimus
Ja poszłam na studia i co pracy ZERO! Perspektyw ZERO, po studiach niby powinno być życie, praca pieniądze awanse, ale to się udaje jedynie nielicznym. Polskie realia sa jakie są. Na wschodzie owszem liczą się studia bo mają otwarte rynki pracy. To z Polski wyjeżdżamy za pracą, a nie do Polski. A myślenie że wyuczony zawód np. Fryzjer jest mało ambitny i dla nieuków świadczy już o ludziach co wyżej sra.ą niż pupe mają i taka prawda. Bo czy to nauczyciel czy psycholog czy kosmetyczka, to zawód. Wyuczony i albo wykonywany albo nie. Ile jest osób z tytułami a pracują w Anglii na zmywaku bo nie ma dla nich pracy. Jak ktoś będzie dobry w swoim fachu i mądry to się dorobi i nieważne. Więc nie przejmuj się rodziną, tylko zrób co chcesz. Możesz iść przecież na oba kierunki :> Tylko pedagogika Ci nic nie da, bo pedagogów wychodzi tysiące co roku, a popytu na psychologów nie ma. Bo w szpitalach kto ma prace ten ma, a dalej zazwyczaj wkręca swoje dzieci, czy znajomego. A prywatnie Polacy nie chodzą na terapie, bo myślą że to dla chorych psychicznie. Ale już takim narodem jesteśmy.

IP i czas połączenia logowane. [17053460]
[16.08.2010] 13:14
czarna12235  czarna12235@tlen.pl
Rób to co kochasz

IP i czas połączenia logowane. [17054280]
[17.08.2010] 13:18
Cassie.
nonka (09.07.23 13:51):
wybralabym fryzjerstwo,sama na to ide od wrzesnia,ale w Collegu w Inverness.Pewnego dnia sie obudzialm i stwierdzilam,dlaczego nie,ide na to.Sprobowac zawsze mozna,jak od poczatku bedzie szlo,to pozniej juz z goreczki.u/ mnie tylko blokada jezykowa.Wiekszosc zasu ze slownikiem,ale szczerze mowiac nie jest tam az tak wysoki poziom.Szkotki sa leniwe,wiekszosc z nich wybrala ten kierunek ze wzgledu na nacisk rodzicow,a tak naprawde robia to z przymusu.Pozdrawiam.Ludzie zawsze beda pottrzebowac fryzjera.Ten zawod zawsze bedzie potrzebny.Trzymam kciuki za dobry wybor...

Ja też marzę o zawodzie fryzjerki, ale na pewno nie w Polsce. Zainteresowała mnie Twoja wypowiedź. Jak Ty się tam dogadasz w tej szkole?;p Chętnie też bym tam poszła.

IP i czas połączenia logowane. [17058366]
[02.02.2011] 08:49
emi3212
maturzystka007 (09.02.16 15:18):
prosze o jakies konkrety co myslicie i te rzeczy

szczerze to ci powiem że skończyła szkołe którą rodzina wybrała nie jestem zadowolona ale zawsze twierdze że zawód wykonywany z pasją to największy powód do zadowolenia jesli lubisz fryzjerstwo to po co wybierac psychologię czy inne studia?myli sie ten kto mówi zr to nie rozwojowy zawód-posłuchaj własnych mysli i wybierz to co dla ciebie najlepsze bo to twoje zycie a nie innych

IP i czas połączenia logowane. [17786107]
[02.02.2011] 11:42
MrocznyPasterz
o kó*** mówisz ze matma to dno a chcesz iść na psychologie? To chyba naprawdę się nie orientujesz w tych kierunkach. Tam jest 1/4 matmy a co do pedagogiki to są wakacyjne studia i później ciężko o prace

IP i czas połączenia logowane. [17786598]
[01.03.2011] 19:18
gusiejk
maturzystka007 (09.02.16 19:27):
dzieki ... czy ktos jeszcze podzieli sie swoja opinia? prosze... jest tu jakis fryzjer moze?
Wiesz ja jesem fryzjerką i zawód ten jest potrzebny.. chociaż du żo osób wiąże przyszłość z tym zawodem// Bardzo duże zarobki przynajmiej ja mam takie w swoim salonie

IP i czas połączenia logowane. [17906112]
[16.03.2011] 17:12
tamnooo
popatrz tutaj: http://dobry-fryzjer.blogspot.com

IP i czas połączenia logowane. [18146258]
[23.04.2011] 01:43
Pablo199
Od września chodzę do takiej szkoły Business School, ćwiczę na dziewczynie i koleżankach. Naprawdę jeszcze nikt nie narzekał, mamy świetnych prowadzących. Zapraszam może się spotkamy Poczytajcie, dam wam link > http://www.business-school.pl/

IP i czas połączenia logowane. [18299116]
[23.09.2011] 14:15
magi22
Masz pasję, to realizuj. Idź do szkoły, kolejny zawód mieć, to nie zaszkodzi. Ja od 10 lat pracuje za biurkiem i jestem tym znudzona już.Zawsze chciałam być fryzjerką, ale tak jak u ciebie, była zawodówka i mama wybiła mi to z głowy, studia skończyłam i co z tego.Pracuję jako księgowa i nie pasuje mi to. I wkońcu odwarzyłam się zapisałam się do Studium policealnego fryzjerskiego - zaoczne. Dziś mam pierwsze zajęcia jak skończę szkołę od razu rzucam tę robotę i będę robiła to co lubię. Powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [18833342]
[23.09.2011] 18:41
JestemPro
Czy ja wiem, może gdybyś potem jeździła na jakieś konkursy coś... to może coś by z tego było... ale tak to nie wiem czy dobry pomysł Drukarnia internetowa: http://tpsdruk.pl - najtańsze druki
-www.domoklik.pl - nieruchomości
-www.domoklik.pl/mieszkania - mieszkania

IP i czas połączenia logowane. [18834292]
[16.10.2011] 11:40
gosia_6
Witam. Czytam wypowiedzi niektórych ludzi i jestem zniesmaczona...
Sama szukam informacji na ten temat, ponieważ w tym roku rozpoczełam studia logistyczne i z każdym dniem coraz bardziej wątpię w to czy je wogóle skończe. Nie moge uwierzyć w to jak ludzie sie czepiacie dziewczyny która ma problem, nie wie co zrobic ze swoim zyciem bo z jednej strony chce robic to co lubi a z drugiej nie chce tego zalowac bo byc moze wyjdzie na tym stratna.
W dzisiejszych czasach jest duzo fryzjerek ale mowi sie ze wlosy zawsze rosna a jak mozna zauwazyc nie tylko kobiety dbaja o siebie. Mezczyzni rowniez odwiedzaja zaklady fryzjerskie przez co poszezaja grono klientow.
Sama sie bardzo boje i raz tlumacze to co sobie tak jak napisalam ale za chwile znow pojawiaja sie obawy wiec maturzystko007 nie martw sie bo nie jestes sama w takiej sytuacji
pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [18913881]
[16.10.2011] 22:45
Frycz-a
Jestem po technikum fryzjerskim i ogólnie uważam, że nie ma większego szczęścia niż to, że robi się to co się naprawdę lubi. Ja lubię fryzjerstwo. Teraz mimo tego, że pracuję to cały czas się szkolę. Wiadomo, w tym zawodzie wszelkie dodatkowe dyplomy są naprawdę istotną sprawą. W tym roku zapisałam się np do Progresu, zawsze nauczę się czegoś nowego. Jeżeli czujesz, że chcesz to robić to nawet się nie zastanawiaj!

IP i czas połączenia logowane. [18916461]
[02.03.2012] 14:43
patycjjjjja
Moim zdaniem mozna również spróbować swoich sił i w tej szkole
http://www.dziewulscy.pl/charakteryzacja_wiz az_i_stylizacja.html
własnie na tym kierunku jest między innymi w programie fryzjerstwo stylowe i współczesne.

IP i czas połączenia logowane. [19365667]
[07.06.2012] 15:12
maxxxinka
patycjjjjja (12.03.02 14:43):
Moim zdaniem mozna również spróbować swoich sił i w tej szkole
http://www.dziewulscy.pl/charakteryzacja_wiz az_i_stylizacja.html
własnie na tym kierunku jest między innymi w programie fryzjerstwo stylowe i współczesne.

Czy ta szkoła jest tylko w stolicy ? Rozumiem ze matura nie jest potrzebna ?

IP i czas połączenia logowane. [19602595]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat