o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Farmacja iść czy nie

1 2 3
[24.08.2011] 10:20
mandibula
Jestem na 2 roku kierunku lekarskiego, zastanawiam się nad rzuceniem medycyny i pójściem na farmację. Medycyna jest ciekawa, interesująca, daje mi satysfakcję, ale.. te studia strasznie dają w kość, nic tylko rycie i rycie, walka ze stresem, zmęczeniem, tłumienie pragnień.Moja młodość skończyła się w momencie kiedy wybralam się na ten kierunek. Nie mam pojęcia jak jest na farmacji, nie studiowałam tego kierunku, nie mam w rodzinie nikogo po tych studiach... czy rzeczywiście tam też trzeba się tak poświęcać nauce???

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18732770]
[24.08.2011] 22:02
student09
obowiązkowao iść
nie ma co rozważać i się zastanwiać

IP i czas połączenia logowane. [18735157]
[24.08.2011] 23:16
rrybka
Jest bardzo ciężko Studiuję farmę, mam wielu znajomych z leku..i jeśli chcesz lżejszego kierunku to na pewno nie ten. Patrząc na skład procentowy ryjca(pokoju cichej nauki) to zwykle siedzi tam większość farmacji, mamy dużo wkuwania, o logicznym myśleniu radzę zapomnieć jak najszybciej bo najzwyczajniej w świecie na tych studiach się nie opłaca i nie przydaje. Kiedyś czułam się bardziej zaradnym życiowo człowiekiem, zanim się czegoś nauczyłam musiałam zrozumiec tego dokładny sens, uczyłam się skojarzeniami.. Teraz sens jest nieważny..ważne jest wkucie(czasem dla ułatwienia układam sobie wierszyki..bo większość informacji jest niespójna a pytania są typu wypisz pierwsze 50 haseł z encyklopedii...) Ja jestem już na 4 roku, więcej bym się na taki kierunek nie zdecydowała, podobnie jak na lek. Polecam za to stomę jest oczywiście dużo nauki ale poza tym ogrom praktyk, ludzie na tym kierunku są mniej zestresowani, lepsza atmosfera

IP i czas połączenia logowane. [18735514]
[27.08.2011] 00:17
seq
jedno jest pewne- po farmacji łatwo znajdziesz pracę i nikt nie zaproponuje ci pensji niższej niż minimum socjalne. to dużo, jak na Polskę. jedynymi kierunkami, które gwarantują podobne luksusy są lekarski i lekarsko- dentystyczny. jeśli chcesz mieć stabilną pracę, 8 godzin dziennie i 5 dni w tygodni, jeśli nie oczekujesz wyzwań i niespodzianek w pracy, jeśli twoja samoocena nie ucierpi, kiedy ktoś nazwie cię sprzedawcą lub magazynierem, jeśli interesujesz się bardzo chemią i trochę medycyną, jeśli zdajesz sobie sprawę, że studia w tym kierunku są w większości nieżyciowe, jeśli lubisz ludzi i potrafisz z nimi rozmawiać, jeśli nie boisz się kierowania apteką nie tylko od strony merytorycznej (fachowej), ale też od strony retailowej i kadrowej- IDŹ NA FARMACJĘ. jeśli zależy ci na tym, aby praca dostarczała ci wrażeń i stanowiła główną treść twojego życia, aby była podstawą poczucia twojej wartości- IDŹ NA LEKARSKI. jeśli jesteś mieszanką cech farmaceuty i lekarza- IDŹ NA LEKARSKO- DENTYSTYCZNY.

IP i czas połączenia logowane. [18741917]
[30.08.2011] 11:29
Vienna87
Ja myślę, że to dobry zawód i że warto! Patrz, http://mediamikser.pl/article/63186/apteki-m edyczne-online , tu masz trochę o możliwościach, jakie masz w branżach medycznych, a w szczególności po tym, co interesuje Cię najbardziej, czyli farmacji.

IP i czas połączenia logowane. [18751818]
[01.11.2014] 14:55
[25.11.2011] 17:14
Ostatni01
enfervescens (09.02.16 21:13):
Nie straszę.Chyba że masz chip w mózgu i migiem wchłoniesz 700 wzorów chemicznych leków i 1500 leków(to polowa programu na III rok tylko).To nie fikcja to fakt.

Buahaha to jest naprawdę mocne

IP i czas połączenia logowane. [19073307]
[27.12.2011] 00:32
ada1502
gint (09.02.20 09:56):
A co jest trudnego w prowadzeniu apteki? to tez sklep w ktorym trzeba zadbac o zaopatrzenie, wystawiac zrachunki. Wlasciciel przeciez nie jest osoba ktora stoi za lada
ale sie usmialam

IP i czas połączenia logowane. [19176220]
[23.01.2012] 21:35
juliaa188
Witam. Mam do sprzedania 5 nieużywanych książek analiza pytań egzaminacyjnych na wydział farmacji. Analizy zawierają pytania egzaminacyjne na Akademię Medyczną. 3 książki dotyczą pytań z chemii (autorzy Marzenna Klimaszewska, Jadwiga Turło), 2 kolejne z biologii (autor Nella Lenart). Książki są bardzo praktyczne i pomocne w nauce przed egzaminami. Mogę przesłać zdjęcia książek na maila. Mój mail: jj.85@wp.pl. Gorąco polecam!

IP i czas połączenia logowane. [19259841]
[01.02.2012] 10:24
Nagły
Ciężkie studia się opłacają i jeśli dziś je przeklinasz bo widzisz, że wszyscy wokoło się bawią to za kilka lat docenisz ciężką pracę, którą wykonujesz dzisiaj. Wystarczy wpisać w Internecie hasło apteki medyczne praca http://www.wieszak.net/praca/praca-w-aptece. html i ilość wyników jest dowodem na to, żeby kontynuować studia. Aptek jest coraz więcej, zawsze będą szukać mgr farmacji.

IP i czas połączenia logowane. [19283083]
[26.05.2012] 12:03
Anka'94
Ja w przyszłym roku idę na studia. Miałam sporo dylematów. Wahałam się między medycyną a farmacją, ale w końcu zdecydowałam się na to drugie. Przeanalizowałam wszystkie za i przeciw. Po pierwsze praca farmaceuty jest spokojniejsza, mniej stresująca niż praca lekarza. Zarobki co prawda są mniejsze, ale nie można też narzekać, bo są i tak duże, a praca jest jak już wspomniałam o wiele lżejsza. Ilość nauki- z tego co mówią mi moi znajomi- jest porównywalna. Ale warto mieć tę satysfakcję i skończyć takie studia.

IP i czas połączenia logowane. [19569719]
[26.06.2012] 00:02
mgr farm
Anka'94
Praca w aptece jest monotonna , wyczerpujaca psychicznie z uwagi na ciagle napiecie uwagi a takze fizycznie- caly dzien musisz biegac tam i spowrotem,zgarbiony nad nieczytelna recepta. W 1990 roku bylo 3700 aptek, teraz jest 14000 a co za tym idzie spada rentownosc, wiele z nich ledwo zipie. Placic tez nie chca za wiele, chetniej zatrudnia taniego technika farmacji. Jest duza rotacja, wymieniaja pracownikow jak rekawiczki, nie ma pewnej pracy po tym kierunku. Moge powiedziec ze spotkalem kilku bezrobotnych starszych farmaceutow, im taki starszy tym trudniej mu znalezc prace. Farmaceuta jest jak sportowiec, poki masz dobra kondycje fizyczna poty dobrze.
Odradzam ten kierunek, rzadzacy zniszczyli ten sektor gospodarki.
Gdybym mogl zmienic decyzje wybralbym lekarski.

IP i czas połączenia logowane. [19648615]
[05.09.2012] 11:41
Adaaaaaaaa
czyt (09.02.17 10:02):
Ludzie skoro piszecie że farmacja wykancza co po niektorych psychicznie to po co sie na nia pchaliscie? nie latwiej bylo zmienic kierunak na jakis inny? skoro nie dawaliscie rady?
A prawda jest taka ze wiekszosc idzie na farmacje po to zeby zarabiac 3 tys na miesiac, bo praca jest i zarobki duze

no wlasnie po to tam poszli, głąbie, czytac nie umiesz? poszli bo chca miec dobra przyszlosc i latwiejszy start i po prostu wiedza ze to męka ale jak juz zaczeli i rzebrneli troche to nie beda rezygnowac, jestes tępy jak trep. albo nie umiesz czytac.

IP i czas połączenia logowane. [19823775]
[09.09.2012] 13:58
farmaceutka ;/
ja właśnie skończyłam farmacje i nie polecam nikomu!!! rynek się popsuł, ciężko znaleźć pracę a już nie mówię o dobrze płatnej posadzie. Gdybym mogła jeszcze raz iść na studia to wybrałabym polibudę lub stomatologię!!!

IP i czas połączenia logowane. [19833294]
[22.11.2012] 15:42
anniee2852
Czy po studium farmacji można być przedstawicielem farmaceutycznym?

IP i czas połączenia logowane. [20018669]
[26.02.2013] 14:16
zuzka
Witam, jestem w 2 klasie liceum na profilu językowym i od pewnego czasu chodzi mi po głowie zdawanie rozszerzonej biologii i chemii chciałabym iść na coś w kierunku medycznym farmacja lub analityka. Czy dam radę w ciągu roku dobrze się przygotować i dostać na któryś z tych kierunków ?

IP i czas połączenia logowane. [20269194]
[24.05.2013] 20:20
w-i-olka
Hej, zastanawiam się czy na studia farmaceutyczne uczęszczają osoby starsze, tj. nie odrazu po maturze. Mam 27 lat i chciałabym zacząć... Dzięki za odp

IP i czas połączenia logowane. [20508379]
[17.07.2013] 19:47
mgr farm niestety
Do wszystkich wahających się czy iść na farmację czy nie... Z perspektywy absolwenta nigdy w życiu nie wybrałbym tego kierunku. Nie mówię tego tylko dlatego, że studia faktycznie są ciężkie, znajomi na innych uczelniach mniej się musieli narobić, lepiej byli traktowani przez wykładowców a i często zarabiają lepiej od farmaceutów. Jeśli chodzi o zarobki to tendencja jest spadkowa, zarobki zaniżają nam tańsi technicy, którzy w zasadzie mogą robić prawie to samo co my, a nauki mieli tyle, że szkoda gadać. Ale nie to jest najgorsze. Idąc na te studia myślałem, że to jest kierunek przyszlościowy, że coś ciekawego będę potrafił po nim aktywnie będę uczestniczył w leczeniu, będę wsparciem i ekspertem dla lekarza, będę miał fach w ręku jak np ,a tu totalny zawód. W przemyśle wypierają nas chemicy-, w laboratoriach technicy, w firmach farm niewiele osób się załapie i w zasadzie nasz zawód jest bezużyteczny i tak go też rynek pracy wycenia. 90 procent z nas będzie wydawało pampersy lub leki w aptece, każdego można by do tego przeszkolić, nie widzę tu nic nobilitującego, jak patrzę co potrafi kolega stomatolog, albo chirurg, jak patrzę jaką wiedzę i umiejętnosći ma anestezjolog i jak są oni opłacani to mnie krew zalewa, że 5 lat cięzkiej harówy za mną a się z nas smieją bo jesteśmy sprzedawcami. Taki anestezjolog, albo wielu innych lekarzy specjalistów mają wiekszą wiedzę z farmakologii niż my, nie dość, że trwa ona u nich dwa lata, to na specjalizacji mają często jej dużo, nie jesteśmy dla nich żadnym wsparciem, to co nas uczą to 3 lata tpli no kpina, potrafię np zmikronizować proszek w moździerzu- cudowna umiejętność. Jak marzy się wam kosmetologia, to zapomnijcie, ze po specjalizacji kosmetologia na farmacji będziecie specjalistkami od kremów, koleżanka więcej się nauczyła kupując kremy dla siebie, gdyby nie duża ilość aptek to byśmy byli bezużyteczni, ale wykładowcy twierdzą ze stanowimy elitę.

IP i czas połączenia logowane. [20619485]
[18.07.2013] 19:54
julla34
ja jestem na III roku i jak do tej pory nie żałuję, zajęcia są prowadzone w sposób bardzo ciekawy, ponadto mam już perspektywy na dobrą pracę, warto jednak cały czas poszerzać swoją wiedzę, dlatego ja wybieram się na Międzynarodowe Targi Farmaceutyczne WIHE 2013 Pharmacy w Warszawie wybiera się ktoś? rejestracja dla odwiedzających jest darmowa, więc wydaję mi się, że to bardzo dobra okazja, aby zaznajomić się z rynkiem (tutaj link do rejestracji: http://wihepharmacy.pl/zwiedzajacy/rejestrac ja-on-line/ )

IP i czas połączenia logowane. [20621566]
[15.09.2013] 10:00
MartaN5024
Uzywaliscie leku co sie nazywa Coffepirine? Bo szukalam komentarzy na temat tego produktu i nic nie moge znalezc. Moze mozecie cos powiedziec mi o tym leku? Jest sens go kupowac, testowaliscie jakies zamienniki? Tutaj przeczytalam troche komentarzy o Coffepirine: http://www.listalekow.pl/coffepirine/ - myslicie, ze mozna sie tym sugerowac? Wolalabym sie nie i wydac bezsensownie pieniadze, dlatego pytam Was o rade. Z gory dziekuje za wszystkie informacje.

IP i czas połączenia logowane. [20741153]
[01.10.2013] 19:30
teacher34
Wszystko zależy od podejścia, ale teraz nauczyciele są bardzo przychylni materiałów dydaktycznych jest mnóstwo, więc jest się z czego uczyć. Nie wiem skąd są zainteresowani, ale moi studenci znaleźli ostatnio fiszki-medyczne.pl. Bardzo popularne są ponoć w poznaniu. Poza tym podręczniki kserować można za marne grosze - nie trzeba w bibliotece nocami przesiadywać -> to chyba nie są aż takie trudne studia.
POWODZENIA!

IP i czas połączenia logowane. [20774649]
[10.12.2013] 22:19
boudika
Na tym blogu możecie zobaczyć, jak będzie wyglądać wasza przyszła praca, drodzy studenci farmacji www.rychlicze.blox.pl

IP i czas połączenia logowane. [20913126]
[03.02.2014] 15:25
Z ciekawosci
W chwili przerwy chcialam zobaczyc co ludzie mysla/ sadza na temat farmacji w Polsce. Sama jestem obecnie studentka farmacji w Irlandii. I Jak to wszystko przeczytalam (nawet to, zeby juz nie unieszczac komentarzy), to stwierdzilam, ze musze sie podzielić swoimi odczuciami. Wyjechałam z polski mając 15 lat, Czyli skonczylam Cale gimnazjum w Polsce I liceum za granica. I jesli moge komukolwiek doradzić na jakie isc studia, to smutno powiem : na jakiekolwiek, tylko NIE W POLSCE. Jest mi ogromnie smutno, jak patrze z perspektywy czasu na oba systemy edukacji, na późniejsza prace, na realia zycia... I choc tesknie za Polska, nigdy bym juz do niej nie wróciła. Z wielu powodów. Mozna by napisać o tym cała ksiazke.. Dlatego skupie sie tylko na różnicy w edukacji. W polskich szkołach panuje wojna miedzy 'nauczycielami' a 'uczniami'. Tak było i bedzie. W większości chodzi o to, zeby kogoś 'uwalić' na egzaminie, zeby sie ślizgać, kuc, zapominać, ściągać. Prawda? Wiem to, bo tez tak kiedyś żyłam. Od testu do testu, byle zakuc, zaliczyć.. Reszta nieważna. A tutaj... Czegos takiego po prostu NIE MA. Nauczyciele sa ZA UCZNIAMI. Nie ma tu wojen. Niechęci. Wszystko, co robisz, robisz dla SIEBIE. Nauczyciel jest od tego, by w każdym momencie służyć Ci pomocna dłonią. Masz pytanie, nie rozumiesz - wyjaśni. Tak, Jak umie.tak bylo w liceum, tak jest na studiach. Uwierzcie mi - tutaj kazdy jest tak Samo dobrze traktowany. Nawet teraz, gdy mamy masę roboty - mozna podejść, zapytać, zorganizować ewentualne 'tutoriale', czyli takie godziny dla klasy, w których jeszcze raz przerabia sie jakis materiał. Ludzie nawzajem sie wspierają. Starsze lata pomagają często młodszym, opowiadają o swoich doświadczeniach/ metodach nauki/ sposobach na zaliczanie egzaminów. Ja nie mowie, ze tutaj studia sa proste. Bo mam ogromna ilośc zajęć, mam masę bardzo praktycznych laboratoriów, praktyk w aptekach (juz od pierwszego roku),od samego początku każdy czuje po co i dlaczego jest na tych studiach. To, co opowoadacie o polskich studiach mnie przeraża. Depresje? Sama chemia? Co po tym? 3 tysiące zł na miesiąc? Ludzie... Przede WSZYTSKIM moim zdaniem trzeba mieć świadomość CELU jakim jest farmacja. Trzeba wiedzieć kim sie chce byc. Farmacja to nie jet tylko stanie na kasie w aptece. To ogromna odpowiedzialnośc. Bo to ja czy Ty jestesmy OSTATNIMI osobami, które wydadzą lek pacjentowi. Nie wiem jak jest w Polsce, ale tutaj, nawet gdy wydam lek o przepisanej przez lekarza dawce, a jest ona nieodpowiednia, to wina lezy po mojej stronie. Dlaczego? Dlatego, ze jesli mialabym wydawac slepo, bez myslenia lekko przepisanej przez lekarza,to nie potrzebowalabym do tego studiow! To farmaceuta ma NAJWIEKSZA wiedze na temat lekow. Nawet lekarze, nie wiedza tyle, co farmaceuci. Technicy mowia, ze do pracy w apiece nie potrzeba studiow.. Tylko ze ONI nie wiedza JAK reaguja poszczegolne leki w organizmie I miedzy soba. Moga wiedziec, cZego z czym nie laczyc, ale NIE ROZUMIEJA dlaczrgo. Nie wiem czy nawet po polskich studiach przeciętni farmaceuci wiedza co mam na mysli. Ale ja wiem, ze kończąc tu studia, mam szeroka wiedzę która moge wykorzystać w wielu rodzajach pracy - nie tylko w aptece, ale rownież na produkcji leków lub w szpitalu. I niestety nie mówimy tu o stawce w wysokości 3 tys zł/ miesiąc tylko średnio 5 tys / miesiąc. Polska moim zdaniem nie docenia i nie rozumie dokładnie powagi, odpowiedzialności i rangi tego zawodu, który jest bardzo poważany za granica.

IP i czas połączenia logowane. [21022413]
[03.02.2014] 15:33
Zapomniałam zaznaczyć
5tys euro, a nie Zł / miesiąc.. I nie chciałam brzmieć wywyzszajaco lub patrząc na kogokolwiek z góry. Tylko nie moge zrozumiec, Skad biora sie takie roznice. Dlaczego my, Polacy, nie mozemy zyc na takim Samym poziomie, Jak inne kraje.

IP i czas połączenia logowane. [21022427]
[25.06.2014] 22:30
onaona
zdecydowanie zgadzam sie z powyzsza wypowiedzią

IP i czas połączenia logowane. [21238600]
[18.10.2014] 00:32
jutynakkk
Farmacja to kierunek bez przyszłości. Tylko kierunki medyczne się liczą: stoma i medycyna. Po stomie natychmiastowo- zawód, fach w ręku, pięniądze i prestiż. Po medycynie trzeba się najpierw trochę napracować, wyrobić renomę. Jeśli lubisz stać za ladą to możesz to robić bez 5-letniego przeszkolenia wystarczą dwa lata i jesteś technikiem farmacji. I nie wiem skąd te żale studnetó farmacji. Studiowałam rok na stomie i na farmacji i gdybym miała te dwa lata ze sobą porownać to musiałabym z ciężkim sercem stwierdzić, ze farma to były WAKACJE i plażowanie sie w porównaniu do stomy.

IP i czas połączenia logowane. [21404277]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat