o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Farmacja iść czy nie

1 2 3 4 Strony tematu:
[16.02.2009] 13:14
ameli89
czesc, jestem na drugim roku studiów na uniwersytecie na zupelnie innym kierunku, od zawsze moja mama chciala zebym poszla na farmacje, ale ja panicznie boje sie krwii i prosektorium. Czuje ze nie weszlabym do tego pomieszczenia i nie mogla dotykac jelit, płuc itp. Kiedys powiedzialam ze na 3 roku zdam chemie na maturze (oczywiscie jeszcze raz, bo biologie tylko zdawalam) i pojde na ta farmacje. Teraz nie wiem co mam zrobic bo jak tylko mam sie zaczac uczyc to sie lzami zalewam. nie wiem czy chce studiowac farmacje, choc wiem ze po niej jest dobry zawod i jest praca. Nie mam sie kogo poradzic, bo i tak chcialam zaczac drugi kierunek a jak tylko pytam siostry co mam zrobic ona mówi : farmacja. Pomóżcie

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[16.02.2009] 14:59
natusiorek
Żeby iść w ogóle na kierunki "medyczne" trzeba mieć ogromny zapał i chęci, ale przede wszystkim lubić biologię i chemię. Z tego co czytam Ty nie masz ani właściwej motywacji, ani nie pałasz miłością do pracowania na preparatach. Myślę że nie ma sensu pchać się na bardzo wymagający kierunek wbrew sobie i swoim zdolnościom ;]
przemyśl 1000 razy zanim złożysz papiery Amo la verità
Che mi rimargina
Che mi pulisce l'anima
come la pioggia lava via

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14395948]
[16.02.2009] 21:13
enfervescens
Jestem studentem IV roku FARMACJI. Napiszę Ci jak jest naprawdę:
Przede wszystkim jest to bardzo cięzki kierunek.Nikt z moich znajomych z innych kierunków nie ma tak ciężkich studiów jak się zdążyłem zorientować. Mimo że jest to kierunek przyszłościowy to trzeba mieć BARDZO duzo samozaparcia bo niektórzy wykruszają się psychicznie.Przez pierwsze lata a szczególnie na III roku możesz zapomniec o imprezach.Nie straszę.Chyba że masz chip w mózgu i migiem wchłoniesz 700 wzorów chemicznych leków i 1500 leków(to polowa programu na III rok tylko).To nie fikcja to fakt.To studia które piorą mózg.Zdążyłem je znienawidzić juz kilka razy,straciłem szanse na miłość bo nauka pochłania większość mojego czasu.Wpadałem kilkakrotnie w depresje...itp Wcześniej byłem normalnym człowiekiem.Pomimo że wierzę że jest to naprawdę świetny kierunek i dobrze płatny to mam ogromny żal że to studiuję.To co jest ogromną zaletą okazuje się najwiekszą wadą...Coś za coś.Mam wrażenie że jestem w sekcie..raz chcę to zostawić a z drugiej strony mam świadomość że tylko w tym jestem naprawdę dobry..Nie wiem co o tym myśleć i co Ci doradzić.
Zapewne wielu z Was napisze zaraz komentarze że ich studia są cięzkie i że przesadzam itp.Nie wątpię.Studia to nie fabryka gwoździ..Ale farmacja to dla mnie było (i jest) piekło-swoiste guantanamo.
Ja mówię że sa studia i jest farmacja.Nie istnieja wg mnie ciższe studia poza 1)farmacją 2)lekarskim 3)weterynarią

IP i czas połączenia logowane. [14397901]
[16.02.2009] 21:35
farmgirl
popieram kolegę.a żyć się w miarę da.jeśli podchodzisz do studiów na zasadzie "uda się zaliczyć" lub masz farta.takich jest mało.ogólnie to orka.najgorsze,że nie tylko w sesji,ale cały rok akademicki.dlatego mnie śmieszy,jak ktoś mi ględzi,że miał 7 egzamów w sesji. Herr Got!na durne kolokwium czy zaliczenie uczy się dłużej niż do egzaminu na innym kierunku..nas zrozumieć może tylko student lekarskiego,stomatologii,weterynarii lub chemii.nawet na prawie nie uprawiają takiej orki,po znajomych widzę,że mają czas na jakieś bujniejsze życie poza uczelnią.
jeszcze na razie nie pożałowałam,mimo że żal mi tego,że tracę kawałek młodości przez to rycie.chciałam farmacji,to mam.zapewne kryzys przyjdzie na 3 roku,kiedy nauka zeżre człowieka.
dobrze,że swoją połówkę znalazłam jeszcze przed studiami,bo teraz byłoby ciężej.zamyka się w swoim medycznym światku.niestety.w dodatku większość ludu siedzi i kuje i ciężko o ludzi ze zdrowym podejściem..
podsuma: nawet nie zaczynaj,jeśli ktoś Ci każe.a łączenie tego kierunku z innym wymaga albo utraty życia na rzecz rycia lub mikroprocesora we łbie.
pozdro

IP i czas połączenia logowane. [14398068]
[17.02.2009] 10:02
czyt
Ludzie skoro piszecie że farmacja wykancza co po niektorych psychicznie to po co sie na nia pchaliscie? nie latwiej bylo zmienic kierunak na jakis inny? skoro nie dawaliscie rady?
A prawda jest taka ze wiekszosc idzie na farmacje po to zeby zarabiac 3 tys na miesiac, bo praca jest i zarobki duze

IP i czas połączenia logowane. [14399873]
[21.11.2017] 09:08
[17.02.2009] 10:49
msdjdf
zgadzam sie z poprzednikiem, farmacja to trudne studia ale nie można zaprzeczyc ze praca jest i nieraz wiecej placa. Zainteresowania swoja droga ale duze zarobki swoja. Nie wiem czy ktos by sie zdecydowal pojsc na farmacje jakby sie dobrze uczyl i pozniej mial zarabiac niewiele

IP i czas połączenia logowane. [14400060]
[18.02.2009] 13:23
Stjudentataki
Farmacja nie jest na tyle trudna co medycyna. To po pierwsze. Jeśli ma się zdolnosci bardziej humanistyczne to wiadomo ze kierunek ten odpada w wyborze studiow. Jest duzo chemii... a to trzeba lubic. Poza tym studia sa bardzo przyszlosciowe... wystarczy zainteresowac sie rynkiem pracy i odpowiedz sama sie nasuwa czy warto studiowac farmacje czy tez nie.

IP i czas połączenia logowane. [14406225]
[18.02.2009] 20:05
farmgirl
msdjdf (09.02.17 10:49):
zgadzam sie z poprzednikiem, farmacja to trudne studia ale nie można zaprzeczyc ze praca jest i nieraz wiecej placa. Zainteresowania swoja droga ale duze zarobki swoja. Nie wiem czy ktos by sie zdecydowal pojsc na farmacje jakby sie dobrze uczyl i pozniej mial zarabiac niewiele

miałam szansę iść na medycynę,stomatologię i na każdy inny kierunek związany z chemią i biologią. ALE NIE CHCIAŁAM, BO INTERESUJE MNIE FARMACJA. trudne do pojęcia?a właśnie gdyby patrzeć tokiem zarobków,to grzebaniem w zębach zarabia się full kasy.w dodatku zaraz po studiach,bo nie trzeba specjalizacji każdemu.
Stjudentataki (09.02.18 13:23):
Farmacja nie jest na tyle trudna co medycyna. To po pierwsze. Jeśli ma się zdolnosci bardziej humanistyczne to wiadomo ze kierunek ten odpada w wyborze studiow. Jest duzo chemii... a to trzeba lubic. Poza tym studia sa bardzo przyszlosciowe... wystarczy zainteresowac sie rynkiem pracy i odpowiedz sama sie nasuwa czy warto studiowac farmacje czy tez nie.

ekspert.wiele razy nie waham się stwierdzić,że ogrom nauki jest porównywalny w większości semestrów.te studia to niemal sama chemia i czasem osoba z zamiłowaniem do chemii (za taką się uważam) ma nieraz przesyt..
orp niszczyciel (09.02.18 17:07):
Spojrzenie z innej strony:

Tyle lat ciężkiej nauki po co? Po to by zostać sprzedawcą lekarstw? W cholerę nudna robota według mnie, jak dla człowieka inteligentnego. Niewiele ciekawsza niż praca w sklepie mięsnym po zawodówce...

Wiem, wiem, to nie tylko sprzedaż, ale też przygotowywanie receptur przepisanych przez lekarza. Tylko ile jest takiej pracy? 5-10%, raczej nie więcej.

bo przez takich jak Ty jest podtrzymywany stereotyp.wystarczy pojechać do Wielkiej Brytani,do Niemiec,nawet do Czech. tam jest całkiem inne spojrzenie na farmaceutę ze względu na jego kompetencje.niestety Polska jest w głębokim średniowieczu,jeśli chodzi o zakres działań farmaceuty.i pewnie dlatego za granicą są w przychodniach mniejsze kolejki.i szacunek większy niż do Pani z Biedronki (której nie ubliżam,bo ktoś tę pracę również wykonywać musi).

IP i czas połączenia logowane. [14408276]
[19.02.2009] 09:36
dfgsdghd
no pewnie ze wybralas farmacje bo po tym siedzisz w aptece i robisz leki i nie musisz patrzec w zeby pacjentow. Praca spokojniejsza i 3 tys sie ma n miesiac

IP i czas połączenia logowane. [14410516]
[19.02.2009] 13:03
farmgirl
farmgirl (09.02.18 20:07):
nie mam fiutka

podszywacz!
uwierz mi,że nie chciałbyś tyle się uczyć za te 3 tysiące,skoro można je mieć po każdym kierunku i to zaocznym.idąc na te studia w pierwszej kolejności patrzałam na to,że to będę lubiła i z chęcią będę szła do pracy.także argument finansowy do mnie nie trafia.nawet apteki farmaceuci mieć nie mogą,bo ktoś ustawił pod siebie prawo tak,że byle kto,kompletnie bez wiedzy,byle z kasą,mieć może..gdyby tak było z przychodnią/gabinetem lekarskim/kancelarią prawniczą to oczywiście byłby skandal

IP i czas połączenia logowane. [14411501]
[19.02.2009] 13:33
dfgsdghd
to chyba niedoinformowana jesteś! bo teraz apteki moga miec tylko farmaceuci po odpowiednim przeszkoleniu czy kursie ktory niezle kosztuje.

IP i czas połączenia logowane. [14411641]
[19.02.2009] 13:55
mece
nikogo nieobrażając apteke może mieć każdy przeczytaj:
Aptekę może założyć każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w dowolnej formie prawnej, pod warunkiem jednak że: nie prowadzi hurtowni farmaceutycznej lub złożył wniosek o wydanie zezwolenia na jej prowadzenie (istnieje zakaz łączenia obydwu działalności); nie zostało mu w ciągu ostatnich 3 lat odebrane zezwolenie na prowadzenie apteki. Wnioskodawca musi dawać również rękojmię należytego prowadzenia apteki. Ponadto w ustawie Prawo farmaceutyczne istnieje ograniczenie co do ilości posiadanych aptek. Zgodnie z przepisami przedsiębiorca nie może posiadać więcej niż 1 proc. aptek na terenie województwa, nie może być również członkiem grupy kapitałowej, która ten warunek spełnia. Aptekę może założyć każdy pod warunkiem, że na stanowisku kierownika zatrudni farmaceutę z odpowiednim stażem.

IP i czas połączenia logowane. [14411755]
[19.02.2009] 14:09
gint
ja się z tym zgadzam, apteki nie powoinni miec tylko farmaceuci i powinno byc ich wiecej. Pacjenci maja prawo miec dostep do leków w ich miejscu zamieszkania. Konkurencja miedy aptekami tylko doprowadzi do obnizki cen lekow co za tym idzie marze na leki trzeba bedzie obnizyc i farmaceuci beda zarabiac troche mniej. I niby wszystko dla dobra pacjenta a tak naprawde chca tylko kase i wieksze zarobki!

IP i czas połączenia logowane. [14411838]
[19.02.2009] 15:46
MagdaMagdamagda
A ja swoje rozważania zamknę w 2 słowach : Opłacalny kierunek.

IP i czas połączenia logowane. [14412325]
[19.02.2009] 20:49
farmgirl
w takim razie dla obniżenia kosztów każdy powinien móc mieć kancelarię prawną i gabinet lekarski itd. tylko przepraszam,czy ktoś do tego dopuści?nie.wybacz,dla mnie to nie fair,że każdy aptekę mieć może,nie ważne,że kompletnie się na tym nie zna.
a konkurencja byłaby i wtedy,kiedy zakładali by je tylko farmaceuci.przez jakiś czas taka ustawa była,ale jak widać,komuś nie spasowała i została obalona.
lekarzowi nikt nie pluje w twarz,że za prywatną wizytę należy się 150zł.nikt nie napluje stomatologowi,że za ząbek należy się 150zł.nikt radcy nie napluje,że za poradę należy się 150zł.ale farmaceuta to zło.bo w tym kraju nie ma szansy nawet użyć swojej wiedzy i umiejętności na tyle,ile potrafi,by nie zarzucić mu tylko to,że chce zdzierać kasę.
poza tym nie wrzucajcie to jednego worka wszystkich "pazerni na kasę",bo to nie w porządku.

IP i czas połączenia logowane. [14413917]
[20.02.2009] 00:20
fajny nietolerancyjny facet
farmgirl już nie narzekaj tak na ten kraj, bo narzekasz jak stara pie|rdoła. Zacznij od siebie zmienianie go na lepsze. Bo w sumie najmniej dobrego robią ci co najwięcej narzekają na ten kraj. A narzeka całkiem sporo osób, tylko dlaczego jak tacy mądrzy i tylu ich jest to nie zaczną go zmieniać na lepsze? Chyba nie potrafią i chcą mieć wszystko na tacy.
Czyżbyś wyuczyła się bezpłatnie na tym kosztownym kierunku i miała zamiar uciec na zachód, bo tam tak fajnie? jestem fajnym nietolerancyjnym facetem

IP i czas połączenia logowane. [14415382]
[20.02.2009] 09:30
hmmmhmmm
Wszystkie studia sa ciezkie. Na kazdym kierunku sa przedmioty niepotrzebne, takie, z ktorych trzeba wykuc tysiace stron z ksiazki, i takie na ktore nie trzeba za duzo kuc. A co do pytania. Skoro Cie to nie kreci to nie idz na to. Ja poszlam na kierunek, ktory mnie w ogole nie kreci i teraz zaluje.Bedziesz sie tylko meczyc.

IP i czas połączenia logowane. [14416142]
[20.02.2009] 09:54
gint
po pierwsze apteka to nie gabinet lekarski, w ktorym lekarz bada pacjenta, to nie kancelaria prawna w ktorej prawnicy doradzają i reprezentuja klienta na sali sadowej. Z tego co napisałas wnioskuje ze oczekujesz ze jeszcze za recepty wypisane przez lekarzy aptekarze chcieliby pobierac dodatkowa oplate za podanie leku. Jestes smieszna! Rozumiem ze te studia moga byc dla ciebie za ciezkie ale w takim razie moze je zmien skoro jestes taka niedoceniana. Farmaceuta nie ma takiego doswiadczenia zeby badac pacjentow i samodzielnie wypisywac leki. Nie rozumiem twojego podejscia. A niekoniecznie trzeba byc farmaceuta zeby miec apteke. Przedsiebiorca rownie dobrze a nawet lepiej zadba o interesy. Skoro poszlas na farmacje to chcialas zapewnie pomagac ludziom wiec czemu sie teraz o kase klocisz?

IP i czas połączenia logowane. [14416230]
[20.02.2009] 09:56
gint
A co jest trudnego w prowadzeniu apteki? to tez sklep w ktorym trzeba zadbac o zaopatrzenie, wystawiac zrachunki. Wlasciciel przeciez nie jest osoba ktora stoi za lada

IP i czas połączenia logowane. [14416237]
[20.02.2009] 10:26
farmaceutka.....
Studia dla bardzo wytrwalych. Dla mnie bylo to piec lat ciezkiej harowki. Mam poczucie ze przez te studia stracilam najlepsze lata mlodosci bo kiedy inni moi znajomi balowali ja musialam zakuwac.Jakbym miala wybierac po raz drugi to nigdy bym na te studia nie poszla.

IP i czas połączenia logowane. [14416377]
[20.02.2009] 17:44
gint
to przebabylo mkierunek zmienic, niz sie tak meczyc

IP i czas połączenia logowane. [14418854]
[20.02.2009] 18:03
moderator 5
TEMAT ZAMKNIETY
prosimy nie umieszczac komentarzy

IP i czas połączenia logowane. [14418965]
[20.02.2009] 18:42
tak czytam i
sie dziwie. jak o studiach medycznych ktos pisze to zawsze taka orka, taki poziom itd itp... to czemu po nich tacy glupi wychodzicie do cholery?!

IP i czas połączenia logowane. [14419166]
[21.02.2009] 13:07
moderator 5
tak czytam i (09.02.20 18:42):
sie dziwie. jak o studiach medycznych ktos pisze to zawsze taka orka, taki poziom itd itp... to czemu po nich tacy glupi wychodzicie do cholery?!

Ostrzeżenie
temat zamkniety nie umieszczac komentarzy!

IP i czas połączenia logowane. [14423222]
[21.02.2009] 13:30
ja to jaaaaaaaaaaaaaaa
farmacja czy weterynaria na pewno nie jest tak rtudna jak medycyna...

IP i czas połączenia logowane. [14423335]
[21.02.2009] 16:24
moderator 5
Czy wy umiecie czytać?!
Ten temat jest już zamkniety !
prosimy nie umieszczac komentarzy!!!

IP i czas połączenia logowane. [14424268]
[21.02.2009] 16:40
hola hola a
moim zdaniem jesli masz sie męczyc...to daruj sobie..po co masz byc sfrustrowana...najwazniejsze to robic to co sie lubi

IP i czas połączenia logowane. [14424354]
[21.02.2009] 21:35
eve-
Pracuję w aptece od jakiegoś czasu (jako technik) i powiem Wam, że według mnie ta praca nie jest warta tak ciężkich studiów. Męczysz się te 5 lat po to żeby zostać sprzedawcą. U nas w aptece technik stażysta po roku pracy umie więcej niż kierownik apteki i to jest dopiero śmieszne...albo raczej tragiczne Większość ekipy to u nas technicy i wszyscy studiujemy ale żadne z nas, o dziwo, nie zdecydowało się na farmację

IP i czas połączenia logowane. [14426058]
[21.02.2009] 21:42
Miki8724
A na jakich studiach się nie męczysz ? Farmacja jest przynajmniej przyszlosciowa. Wole sie pomeczyc, niz pierdziec w stolek jak np. na socjologii i miec pozniej zapewniona dobra przyszlosc zawodowa.

IP i czas połączenia logowane. [14426100]
[22.02.2009] 00:02
eve-
Są studia trudniejsze i łatwiejsze (choć to też zależy od osoby). Generalnie chyba nigdzie nie ma tyle kucia co na medycynie, farmacji czy prawie ale coś za coś. Fakt, są to kierunki, po których o pracę raczej ciężko nie będzie ale jak ktoś nie ma powołania to powinien sobie odpuścić bo długo nie pociągnie.

IP i czas połączenia logowane. [14426958]
[22.02.2009] 11:00
moderator 5
Kolejne ostrzezenie
Dla wszystkich którzy nie umieja czytac
TEMAT ZAMKNIETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIE UMIESZCZAC KOMENTARZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [14427943]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat