o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Schizofrenia

1 2 3 4 Strony tematu:
[26.03.2012] 21:50
PanPiotr
To dobry pomysł!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19425967]
[26.03.2012] 21:56
PanPiotr
PanPiotr (12.03.26 21:50):
To dobry pomysł!
Jeśli uzna, że twoje wyniki są niepokojące, to na pewno poradzi ci ze skorzystanie z porady specjalisty. Wprawdzie on sam może mieć praktykę terapeutyczną, ale na pewno nie każe ci iść do siebie. Wysyłanie własnych studentów mających problemy do własnego gabinetu jest nieetyczne i żaden szanujący się pracownik uczelni tego nie zrobi.

IP i czas połączenia logowane. [19425994]
[25.04.2012] 14:42
repetowałam35lat  wyspy@tlen.pl
marikass (11.07.20 23:28):
co zrobić??
podejrzewam ze moja teściowa ma schizofrenię, (jej matka też się na to leczyła, większą cześć swojego dorosłego życia spędziła w szpitalu), ale moja teściowa raczej nie ma urojeń tylko niepohamowaną chęć do wszczynania awantur z błahych powodów - karczemne awantury urządza, nagłe ataki gniewu -tłuczenie domowej zastawy - w nerwach nie

IP i czas połączenia logowane. [19499343]
[25.04.2012] 15:00
repetowałam35lat  wyspy@tlen.pl
repetowałam35lat (12.04.25 14:42):
marikass (11.07.20 23:28):
co zrobić??
podejrzewam ze moja teściowa ma schizofrenię, (jej matka też się na to leczyła, większą cześć swojego dorosłego życia spędziła w szpitalu), ale moja teściowa raczej nie ma urojeń tylko niepohamowaną chęć do wszczynania awantur z błahych powodów - karczemne awantury urządza, nagłe ataki gniewu -tłuczenie domowej zastawy - w nerwach nie

Może teściowa ma chorą tarczycę a nikt nie wpadł na pomysł by zrobić jej badania w tym kierunku?Znam taką osobę,niestety lekarze zdiagnozowali kiedy choroba zniszczyła serce wystąpiło zapalenie tarczycy i anemia a organizm nie przyjmował żelaza.Rodzina nie pomyślała że jej wybuchy są spowodowane chorobą tarczycy.Zmarła,zawał.

IP i czas połączenia logowane. [19499371]
[27.06.2012] 10:37
PanPiotr
Do napisania tego postu natchnęła mnie wypowiedż jednej czytelniczki, która napisała, że zażywa leki i jest już zdrowa. Otóż nie zawsze. Leki eliminują objawy pozytywne, ale do pełnego sukcesu potrzebne są i leki i psychoterapia. To prawda leki nowej generacji / niestety te najlepsze wg. nowej teorii Ministerstwa Zdrowia są nierefundowane, a kosztują ponad 300 zł/ mogą całkowicie wyleczyć, albo przynajmniej na bardzo długi okres czasu poodsuwać od siebie ataki choroby, są jednak osoby, na które leki chyba nie działają. Moja koleżanka bierze leki i to bardzo silne, a wczoraj...poszła do urzędu wykłócać się o dofinansowanie do kolonii dla dziecka, choć żadnych dzieci nigdy nie miała i nie ma. A może ona kłamie, że je zażywa? Mieszka sama i nikt nie jest w stanie tego sprawdzić!

IP i czas połączenia logowane. [19652019]
[28.06.2017] 00:43
[06.01.2013] 17:00
PanPiotr
W dniu dzisiejszego święta - Trzech Króli- Święta Nadziei naszła mnie taka refleksja, którą muszę się podzielić. A jak ją potraktują inni, czy orzekną, że bredzę, bo to nie ma pokrycia w prawdzie? Ich rzecz! Otóż w dzisiejszym XXI wieku, wieku , w którym się stawia na mądrość i wiedzę, są u nas , niestety, ludzie, którzy uważają, że choroba psychiczna w rodzinie, w tym schizofrenia i głównie choroby urojeniowe, to hańba i wstyd, o których się głośno nie mówi. Dochodzi do tego, że kiedy rodzic dowiaduje się, że jego dziecko jest chore psychicznie, to...karetka jest w robocie. Tyle miał planów, nadziei wobec dziecka, tak nim się chwalił wobec znajomych, a dziecko ...okazało się głupie. Schizofrenia ani żadna inna choroba psychiczna nie zakłócają intelektu!!! Choroby psychiczne można i należy skutecznie leczyć. Chory psychicznie, który się leczy może skończyć studia, może pracować i dojść do sukcesów w pracy, może założyć rodzinę, która będzie dobrze funkcjonowała. Pamiętajcie: choroba psychiczna to nie wyrok skazujący chorego na wegetację w samotności do końca życia na rencie!

IP i czas połączenia logowane. [20124417]
[23.01.2013] 17:58
anesoa
Polecam poczytać na temat Transfer Factor Plus.

IP i czas połączenia logowane. [20170343]
[30.01.2013] 18:10
szukamdlasiostry
prosze o pomoc jak przetlumaczyc mojej siostrze, ze jest chora, ze to co widzi nie ma miejsce i jak ja "zaciagnac"do lekarza, gdy jej mowie, ze np nie ma kamer w domu, o ktorych ona ciagle mowi ona odpowiada ze jest glupia i do zadnego lekrza nie pojdzie

IP i czas połączenia logowane. [20191609]
[27.05.2013] 00:20
weronikakowalska46
Zapraszam na mojego bloga poświęconego schizofrenii - http://schizofrenia.net.pl/

IP i czas połączenia logowane. [20513213]
[27.05.2013] 11:27
URSZULA
Ile lat ma siostra, czy jest osobą pełnoletnią? Jeśli nie to tutaj rodzice powinni interweniować. Do psychiatry nie potrzeba skierowania, więc bez trudu możesz ją zarejestrować telefonicznie, a będąc już na miejscu wejść razem z siostrą i opisać sytuacje, które jej się zdarzają.Takie zachowanie nie może ujść uwadze w społeczeństwie, mam na myśli szkołę, czy też zakład pracy. Napisz coś więcej o Waszej sytuacji, pewnie znajdzie się na to jakaś rada.

IP i czas połączenia logowane. [20513547]
[12.06.2013] 06:22
Ruina
Witam,
z moją schizofrenią nie da się żyć. Dzisiaj tak silnych stanów nie mam jak kiedyś i tak często ale jest i tak tragicznie. Zdarza się że coś mnie boli w sercu jakiś smutek lub pojawia się jakaś trwoga obawa wówczas zastanawiam się nad problemem i kiedy wypowiadam jakieś zdanie do siebie samego w myślach nagle się przejęzyczam przy okazji podrażnia mi to mój wewnętrzny problem z dużą siłą wpadam w wściekłość. Kiedyś pojawiało się to za każdym razem kiedy coś mnie bolało pojawiało się to zawsze wówczas kiedy pod wpływem życia wydobywały się przykre uczucia. Nie mogłem wyrzucić żadnej przykrej emocji. Rujnuje mnie to do reszty. W życiu mam dwie twarze jedną szczęśliwą na zewnątrz i drugą zmęczoną niechcącą żyć smutną zrezygnowaną.
Marzy mi się żeby istniał jakiś drań eksperymentator pokroju Mengele, który mnie pokrzywił na konto schizofrenii bo taka choroba by mu dała możliwość eksperymentowania sobie do woli nie trzymając się żadnych norm etycznych a jeśli coś z człowiekiem by się stało to i tak była by winna schizofrenia.

IP i czas połączenia logowane. [20545285]
[20.06.2013] 22:38
weronikakowalska46
Źródło cennych informacji - http://schizofrenia.net.pl/o-schizofrenii/

IP i czas połączenia logowane. [20562700]
[12.07.2013] 19:12
kanakjvhhjv
jaczylion (09.02.21 21:21):
czytałem gdzieś, iż schizofrenia to najcięższa choroba psychiczna... iż chory nie potrafi rozróżniać świata realnego od świata przez zeń stworzonego... Że często gubi się między tymi światami, i takie pytanie czy prócz dziedzicznego przekazywania, są inne przyczyny zapadania na tą chorobę??

Nie jest do końca udowodnione z kąt bierze się schizofrenia, jest to bardzo ciężka choroba, trudna do wyleczenia, bez farmakologi i pomocy psychiatrycznej człowiek sam sobie nie poradzi. Oczywiście, że schizofrenia może być genetyczna, ale może być po prostu uśpiona jeżeli człowiek prowadzi spokojne życie, natomiast w 99% pojawić się może jeżeli używamy substancji odurzających, zwłaszcza narkotyków np. amfetamina itp. Choroba może spotkać każdego, tak naprawdę ciężko jest rozpoznać osoby które przeszły psychozę a osoby tzw. zdrowe. Na szczęście schizofrenie się leczy i na pewno nie wolno się załamywać.

IP i czas połączenia logowane. [20609685]
[25.09.2013] 09:36
lipinki23d
Po co do psychiatry, ciężko zejść z tabletek - psychologonline.tv

IP i czas połączenia logowane. [20761210]
[02.11.2013] 16:19
jkgjgkjgk
w szpitalu byl komp ale bez sieci

IP i czas połączenia logowane. [20840055]
[02.11.2013] 16:23
jkgjgkjgk
haha rysowalem downow lekarz sie z tego smial

IP i czas połączenia logowane. [20840058]
[04.11.2013] 15:15
szukamdlasiostry
URSZULA (13.05.27 11:27):
Ile lat ma siostra, czy jest osobą pełnoletnią? Jeśli nie to tutaj rodzice powinni interweniować. Do psychiatry nie potrzeba skierowania, więc bez trudu możesz ją zarejestrować telefonicznie, a będąc już na miejscu wejść razem z siostrą i opisać sytuacje, które jej się zdarzają.Takie zachowanie nie może ujść uwadze w społeczeństwie, mam na myśli szkołę, czy też zakład pracy. Napisz coś więcej o Waszej sytuacji, pewnie znajdzie się na to jakaś rada.

Siostrze sie pogorszyło Ostatnio przyłapałam ją jak zbiera z trawnika psie kupy i idzie w krzaki gdzie je z zadowoleniem ogląda i obwą@@@e z widoczną na twarzy ekstazą

IP i czas połączenia logowane. [20843690]
[24.11.2013] 07:02
Prokotkarz
PanPiotr (09.02.15 15:27):
Jak uzyskać rentę?
Rentę zusowską nie jest tak łatwo uzyskać. Trzeba mieć zaliczony pewien okres pracy. Tymczasem większość osób chorujących na schizofrenię zachorowała już w szkole średniej / na tę chorobę zapada się po ukończeniu 15 roku życia. Kto nie zachorował między 15 a 18 rokiem życia ten ma 80% szans, że nigdy nie zachoruje/ i nigdy nie pracowała. Takie osoby mogą się zgłosić do MOPSu i starać o tzw. rentę socjalną. Jej warunki do uzyskania są takie same jak przy rencie z ZUSu - trwała niezdolność do pracy, a nie trzeba mieć przepracowanego okresu. Renta socjalna to pieniądze niewielkie, ale dla osób, które nigdy nie pracowały to jest coś. Mają własne pieniądze i...ubezpieczenie zdrowotne.

ja zachorowalem w wieku 30 lat renty nie chcialem bo to 500 zl

IP i czas połączenia logowane. [20879308]
[24.11.2013] 07:04
Prokotkarz
szukamdlasiostry (13.11.04 15:15):

Siostrze sie pogorszyło Ostatnio przyłapałam ją jak zbiera z trawnika psie kupy i idzie w krzaki gdzie je z zadowoleniem ogląda i obwą@@@e z widoczną na twarzy ekstazą

to nie schizofrenia tylko koprofilia nieszkodliwe zajecie wazne ze nie przynosi ich do domu

IP i czas połączenia logowane. [20879309]
[25.11.2013] 01:21
szukamdlasiostry
Prokotkarz (13.11.24 07:04):
szukamdlasiostry (13.11.04 15:15):

to nie schizofrenia tylko koprofilia nieszkodliwe zajecie wazne ze nie przynosi ich do domu

Będę spokojna dopuki nie znajde psich kup w lodówce pomiedzy serem edamskim a kabanosami

IP i czas połączenia logowane. [20881103]
[10.01.2014] 14:01
Jan1245
Spróbuj rauwolfii żmijowej. Leczy schizofrenie od 4 tysięcy lat.

IP i czas połączenia logowane. [20974993]
[27.01.2014] 20:23
TakaRoznica
Kolega mial na mysli prywatnego psychologa, oczym wyraznie napisal. Ten w przychodni publicznej moze wypisac ewentualnie recepte. W zasadzie powinno wystarczyc ale cos dla chorej psychiki pacjent potrzebuje tez i tego wlasnie juz tam nie uslyszy.

IP i czas połączenia logowane. [21010041]
[13.02.2014] 15:09
Kasssika
Podobnie jak większość osób tutaj, w pewnym momencie zauważyłam u siebie pewne niespotykane wcześniej objawy, ja@@@ niepokój, dekoncentrację, odizolowanie od ludzi itp. Mega się tym zestresowałam, bo znajomi powiedzieli, że to może być schizofrenia. Zanim poszłam do lekarza zrobiłam sobie test ze strony http://schizofreniatest.pl/ i wyszło mi, że jestem tylko przemęczona. Nie wiem co mam robić - iść do lekarza, czy po prostu trochę zwolnić tempo...

IP i czas połączenia logowane. [21040424]
[03.03.2014] 22:10
Theophanu
Pilnie potrzebuję Waszej pomocy!
Jestem studentką V roku psychologii, piszę pracę magisterską o związkach z perspektywy osób chorych na schizofrenię. Niestety, spośród osób do których mam dostęp bardzo niewielka część jest/była w związku Prosiłabym o Waszą pomoc, to tylko wypełnienie kilku ankiet odnośnie podejścia do siebie i drugiej osoby w związku, a może mi pomóc skończyć pracę Oczywiście całość jest zupełnie anonimowa. Mój mail to anna_rzonca6@wp.pl byłabym bardzo wdzięczna, jakby ktoś do mnie napisał i pozwolił na wysłanie sobie testów

IP i czas połączenia logowane. [21072977]
[27.05.2014] 21:38
cały czas tłukło
schizofrenia jest wtedy gdy występują te objawy:
pochłonięcie własnymi myślami i przeżyciami (np. ciągłe dochodzenie dlaczego świat istnieje i czy w ogóle istnieje) tak bardzo, że przestaje się dostrzegać ważne rzeczy z otoczenia np. że trzeba iść do sklepu bo nie ma jedzenia w lodówce albo zaniedbuje się podstawowe czynności np. mycie się. takie zachowanie nazywane jest autyzmem schizofrenicznym i wtedy mówi się że ktoś żyje w swoim świecie.
ambiwalencja czyli przeżywanie przeciwstawnych uczuć jednocześnie (szczęście i smutek). jeśli do tego dochodzi nieumiejętność wyrażania i odczuwania emocji + dziwactwa w zachowaniu (np. zapisywanie grubych zeszytów ciągiem cyfr 0 i 1) wtedy mówi się o rozszczepieniu osobowości.
3 główny objaw to ahedonia i obniżony nastrój czyli niemożność odczuwania przyjemności i stan podobny do depresji jednak z tą różnicą że obniżenie nastroju w depresji jest spowodowane smutkiem a w schizofrenii pustką.
omamy i urojenia to objawy dodatkowe, które wcale nie muszą występować aby postawić diagnozę schizofrenii!!! może się kiedyś okazać, że s. paranoidalna czyli najczęściej diagnozowana nie jest najczęściej występującą. wielu ludzi ma objawy, które opisałem wyżej i nigdy nie trafi do psychiatry bo jakoś sobie z tym dają rade więc pamiętajcie, że omamy i urojenia nie są schizofrenią jeśli nie ma wyżej opisanych objawów czyli prawdziwej schizofrenii!!!

IP i czas połączenia logowane. [21195985]
[28.05.2014] 09:28
Theophanu
Cześć wszystkim wielka prośba o pomoc!
Mam ogromną prośbę możliwe, że trochę odbiegając od tematu, ale przyznaję że jestem bardzo zdesperowana. Otóż prowadzę badania nad osobami chorymi na schizofrenię, którzy są/byli kiedyś w związku. Jest to kwestia wypełnienia trzech krótkich kwestionariuszy, anonimowo. Niestety, ani w szpitalu do którego mam dostęp, ani na prowadzonych przeze mnie warsztatach po prostu nie ma osób w związkach Błagam Was o pomoc, bo inaczej nie będę w stanie skończyć pracy magisterskiej. Jeżeli macie schizofrenię i kiedykolwiek byliście w związku, bądź znacie taką osobę i możecie jej przekazać informację o prowadzonych przeze mnie badaniach to proszę, wypełnijcie ankietę pod podanym linkiem:
http://www.survio.com/survey/d/V5H3P1O1V6I8O 9T6W

IP i czas połączenia logowane. [21196387]
[28.05.2014] 17:52
cały czas tłukło
to bardzo dziwne bo jak byłem w szpitalu to prawie wszyscy pacjenci mieli żony/dziewczyny bądź mężów lub chłopaków. ja nie wiem ilu dokładnie tam było chorych na schizofrenie. ja miałem taką diagnozę na skierowaniu ale nie mam schizy przynajmniej paranoidalnej bo nie miałem nigdy urojeń i zawsze wiedziałem, że coś ze mną nie w porządku. zresztą na wypisie miałem diagnoze zaburzenie schizotypowe i wydaje mi się że to chyba trafna diagnoza. ale wracając do tematu. nigdy nie byłem w związku choć spotkałem się z kilkoma panienkami ale... kto się chce zadawać a tym bardziej wiązać z dziwakiem? wiesz ludziom chorym psychicznie a w szczególności schizofrenikom, chorym na zaburzenia z kręgu schizy czy w ogóle psychotykom jest bardzo trudno znaleźć partnera bo ludzie "normalni" chcą mieć wkoło siebie tylko "normalnych" ludzi. wiesz co? jak o tym piszę to mnie ch.j strzela! ludzie "zdrowi" nie zdają sobie sprawy jak ogromną frustracje przeżywają osoby które nie potrafią wyrazić to co czują i odczuć emocji innych kierowanych do nich a mimo to są o wiele bardziej wrażliwe i cierpią o wiele bardziej niż ci "normalni", którzy ich piętnują z powodu tego że są tacy jacy są i tacy już zawsze będą. jaki jest tego efekt widać co dziennie w telewizji: gwałty, agresja spowodowana frustracją, trynkiewicz i cała masa innych świrów stworzonych przez tzw. "normalnych" ludzi ze społeczeństwa i co? a to że cierpią na tym niewinni ludzie szczególnie dzieci a zarabiają media i cała masa debili którzy poniekąd przyczynili się do tych tragedii tworząc z ludzi niegdyś wrażliwych potwory, którym wszystko jedno co będzie. oczywiście to nie jest opis schizofreników tylko ludzi wyjałowionych z jakichkolwiek emocji pozytywnych, którym przez całe życie inni wmawiali, że są gorsi i bezużyteczni. róbta tak dalej to będzie naprawde cacy.

IP i czas połączenia logowane. [21197245]
[19.08.2014] 00:02
taka jedna
Czesc,
chciałam coś napisać o moich doświadczeniach po przeczytaniu tego wątku... ale się boję. Moje problemy zaczęły się jeszcze w dzieciństwie, ale do psychiatry poszłam dopiero w wieku 18 la, kiedy nie musiałam iść tam z opiekunem. Teraz mam już prawie 30. Jeśli ktoś chciałby o coś zapytać to chętnie odpowiem.

IP i czas połączenia logowane. [21317188]
[06.09.2016] 23:32
Parker123
Cześć wszystkim!!!
Pilnie potrzebuję Waszej pomocy w przeprowadzeniu badań do magisterki. Interesują mnie osoby chore na schizofrenię, również z powodów osobistych. Mam nadzieję, że moje badania będą małym natchnieniem do dalszych badań, umożliwiających skuteczną terapię dla osób chorujących, na tyle by mogli żyć w zupełności samodzielnie z minimalną ilością objawów lub bez nich. Wkurza mnie to, że osobą chorą na schizofrenią zostaje się do końca życia, mimo długich okresów remisji, nawet niekończących się, dlatego Wasze odpowiedzi są takie ważne.
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Parker
Oto link:
http://www.psychologia.uni.opole.pl/badania/ index.php/269254?lang=pl

IP i czas połączenia logowane. [22436302]
[08.02.2017] 20:38
aolalala
Witam,
prowadzę badania postaw rodzicielskich kobiet chorych na schizofrenię do pracy magisterskiej. Warunkiem jest że muszą być matkami. Badania składają się z dwóch ankiet i są anonimowe. Proszę o kontakt osoby które chciałyby wziąć udział w badaniu. Każda pomoc jest dla mnie cenna. Mój mail alis523@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [22639283]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat