o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moralność i etyka
 » Odpowiedz na ten temat

Odleżyny w szpitalach,czyja to wina?

1 2
[27.01.2009] 12:39
człowiek6
Ostatnio oglądałam w telewizji nagłośniony przypadek człowieka,który miał odleżynę,bardzo dużą.Lekarz z innego szpitala przyznał,iż jest to wina pracowników poprzedniego szpitala.Człowiek ten został bowiem później przeniesiony do innego szpitala.Rodzina krytykowała pielęgniarki i lekarzy też.Pielęgniarki mimo tak dużej i bolesnej rany nie miały czasu zmienić zabrudzonego pampersa.Nie jest to odosobniony przypadek gdyż moja Babcia Św.pamięci zetknęła się przed śmiercią z podobną znieczulicą wśród personelu medycznego.Bolało ją bardzo (to że bardzo bolą rany,odleżyny stwierdził lekarz występujący w programie}.Babcia zmarła najprowdopodobniej w wyniku infekcji,jaka szkoda,że nie można się było doprosić zmiany pampersa i środków przeciwbólowych}.Nam tłumaczono powstanie odleżyn jako naturalną sprawę.Tak jak tego pacjenta z programu uznano za szczególnie podatnego na odleżyny,zbyt często wypróżniającego się,itp.,itd.na jęki z bólu personel był obojętny.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[03.10.2010] 09:59
zawiedziona :(
Znieczulica i cisza ludzie nie bójcie się opisywać bolesnych spraw naszych bliskich , ja mam zamiar zrobić szum bo tak być nie może aby w szpitalu doszło to takiego dramatu jak odleżyna ostatniego stopnia czyja to winna ? czy mozna w szpitalu doprowadzic pacjeta lezacego do takich odlezyn ze widoczna jest kosc ogonowa ? prosze podpowiedzcie dodam ze pacjet jest leżacy 1,5 miesiac

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [17247481]
[18.01.2011] 14:56
samantha1980
Wiemy wszyscy jaka jest sytuacja w polskich szpitalach, wiec w zasadzie nie ma się czemu dziwić. Z reguły jest tak, że szpitale tłumacza się brakiem funduszy i ja się nie dziwię, bo ich naprawdę nie mają. Myślę, ze winnych należy szukać gdzie indziej.

IP i czas połączenia logowane. [17719928]
[24.01.2011] 14:28
kukułka 25
NIE MOŻNA TŁUMACZYĆ ODLEŻYNY BRAKIEM PIELĘGNIAREK , BRAKIEM ŚRODKW SANITARNYCH POPROSTU PIELĘGNIARKI NIKT NIE SPRAWDZA CO ROBIĄ A PACJET LEŻY I CZEKA A MOŻE KTOŚ PODEJDZIE

IP i czas połączenia logowane. [17746588]
[17.01.2012] 23:13
kajt
Mój tato po udarze trafił do "dobrego" szpitala, 50 km od miejsca zamieszkania. Prawie codziennie go odwiedzaliśmy, a dla PAŃ PIELĘGNIAREK przywoziliśmy kawę, czekoladki, ciasteczka, ordynatorowi oczywiście coś konkretniejszego. Wydawało się, że opieka jest wspaniała, czysto, wyremontowany szpital, działające windy, zawsze uśmiechnięte pielęgniarki. Tato, który po udarze nie mówił i kontakt z nim był ograniczony nie dawał oznak narzekania, a PANIE PIELĘGNIARKI zapytane o stan chorego najczęściej odpowiadały "bez zmian" lub "proszę rozmawiać z lekarzem prowadzącym", który odpowiadając używał ogólników medycznych. O "odleżynkach" tylko raz wspomniano. Po "zaliczeniu" przez ojca trzech oddziałów - neorologicznego, rehabilitacyjnego i wewnętrznego - po znacznym pogorszeniu się stanu zdrowia - podjęliśmy decyzję o zabraniu ojca do domu. W dniu wyjazdu otrzymaliśmy informację, że trzeba zwrócić uwagę na "odleżynki", które się u taty pojawiły. Przy pierwszej zmianie największego opatrunku na "odleżynce" na kości ogonowej nogi mi się ugięły i miałem odruchy wymiotne. JAK TO MOŻLIWE ŻE ĆOŚ TAKIGO POWSTAJE W RENOMOWANYM SZPITALU I NIE INFORMUJE SIĘ O TYM NAJBLIŻSZYCH? W trakcie naszych odwiedzin ani razu nie wspomniano, aby tatę przekręcać na boki, zmienić pampersa czy wietrzyc odleżyny, a przy zmianie opatrunków kazano wychodzić z sali. Bardzo mi z tego powodu przykro - ale miało to miejsce w szpitalu w KOŁOBRZEGU.

IP i czas połączenia logowane. [19243599]
[24.04.2017] 19:09
[17.03.2012] 23:43
mirka111
jest to bardzo przykra sytuacja, takie zaniedbania w opiece nad chorym człowiekiem. może trochę odbiegnę od temeatu ale może tez z drugiej strony komuś taka informacja się przyda i przyniesie ulge w cierpieniu. mnie w hospicjum polecono maść anticubit firmy dr beta, zmawialam przez internet. bardzo dobrze działa i pomaga na odparzenia i odlezyny, tylko trzeba bardzo często systematycznie smarować. co ważne nie brudzi bielizny i dośc łagodnie pachnie.

IP i czas połączenia logowane. [19404210]
[19.03.2012] 13:18
28...
Jak sama nazwa odleżyny powstają od leżenia dlatego też osoba przewlekle chora, leżąca powinna mieć specjalny materac który zapobiega takim ranom ale oprócz materaca jest też potrzebna pomoc innych osób by ta chora osóbka nie leżała tylko w jednej pozycji, szpital szpitalem, personel personelem ale rodziny nie powinny tylko wszystkiego *zostawiać* innym. Mnie to trochę razi jak widzę że rodzina przychodzi do chorego i oprócz stania i narzekania to nic nie robi koło osoby chorej. Oczywiście nie generalizuję tu i nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale niestety coraz częściej się tak zdarza

IP i czas połączenia logowane. [19407414]
[15.02.2013] 22:53
Nana.d
Ciocia ma MS i wiem dokładnie co czujesz. Mój przypadej jest jeszcze gorszy bo wdała się infekcja i żaden lekarz nie chce tego wyleczyć i przez to nie kwalifikuje się do przeszczepu sztucznej skóry. Zegar jeszcze tyka ale ...

IP i czas połączenia logowane. [20239611]
[15.03.2013] 19:03
Jojajolaj
Niestety jest to chyba tylko Polska rzeczywistość... ja miałąm okazję chwilę popatrzeć co dzieje się na oddziałach dziecięcych, onkologicznych gdzie ludzie walczą o życie leząc na korytarzach, czasem pozostawieni sami sobie. W wielu przypadkach tylko działąjące przy szpitalach fundacje i stowarzyszenia są w stanie pomóc takim ludziom

IP i czas połączenia logowane. [20321462]
[16.03.2013] 16:59
kiedy Tusk do dymisji?
To wina Tuska i Arłukowicza

IP i czas połączenia logowane. [20324187]
[17.03.2013] 11:53
narcyzaaa
Dlaczego mają odlerzyny , bo pielęgniarki nie chodzą koło chorych tak jak my .Ja mam męża leżącego i nie wyobrażam sobie żeby miał chociasz pupe zaczerwienioną

IP i czas połączenia logowane. [20326506]
[19.03.2013] 13:50
kasiakasiakasia.1984
Jojajolaj (13.03.15 19:03):
Niestety jest to chyba tylko Polska rzeczywistość... ja miałąm okazję chwilę popatrzeć co dzieje się na oddziałach dziecięcych, onkologicznych gdzie ludzie walczą o życie leząc na korytarzach, czasem pozostawieni sami sobie. W wielu przypadkach tylko działąjące przy szpitalach fundacje i stowarzyszenia są w stanie pomóc takim ludziom

Dokładnie, chorego trzeba przekręcać, ruszać go a na to pielęgniarkom nie starcza czasu, tez się postawcie na ich miejscu, jakby miały tak każdego pacjenta wystarczająco poprzekręcać, poruszać, poćwiczyć z nim, to nie wykonalne Ucz się na błędach

IP i czas połączenia logowane. [20332836]
[15.04.2013] 00:06
anka_ptak
Każdy kto choć raz miał styczność z odleżynami wie jakie to paskudztwo i jak ciężko je pielęgnować :/ ehh nie ma nic gorszego ja teraz kupiłam nowy żel AnTicubit, dr Beta i widzę poprawę całe szczęście bo już zaczynałam mieć wątpliwości

IP i czas połączenia logowane. [20414035]
[15.04.2013] 17:55
duks.pl
Myślę, że w każdym szpitalu dzieją się dziwne rzeczy i najważniejsze to być czujnym i dbać o siebie. Nie zaszkodzi również spojrzeć na współlokatora i sprawdzić czy mu się nie dzieje krzywda, a jeśli tak to reagować Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [20415690]
[12.06.2013] 09:12
mojko12
http://wihehospital.pl/zjazd-dyrektorow-szpi tali-koniecznosc/ -przeczytajcie i napiszcie co o tym myślicie, moim zdaniem konieczność. nie zmieni się nic w służbie zdrowia, jak nie ruszy się tego i od dołu i o góry, teraz to tylko wegetacja...

IP i czas połączenia logowane. [20545397]
[04.07.2013] 00:23
Joanna
Nana.d (13.02.15 22:53):
Ciocia ma MS i wiem dokładnie co czujesz. Mój przypadej jest jeszcze gorszy bo wdała się infekcja i żaden lekarz nie chce tego wyleczyć i przez to nie kwalifikuje się do przeszczepu sztucznej skóry. Zegar jeszcze tyka ale ...

Moj tata jest w takiej samej sytuacji. Gdzie mozna zrobic przeszcze skory?

IP i czas połączenia logowane. [20591694]
[23.08.2013] 23:38
Joanna
Dzisiaj przywieźli (po miesięcznym leczeniu) ze szpitala moją babcię . Co się okazało...ma głęboką odleżynę do kości ogonowej. Nikt w szpitalu nie poinformował mnie o tym , że ta odleżyna jest ,jak i nie udzielono żadnej porady jak dalej z nią postępować. Co więcej w karcie leczenia nie ma nawet wzmianki o odleżynie. Oczywiście zrobiłam zdjęcia, zadzwoniłam po pogotowie i na policję (wszystko zostało spisane). Jeśli nic nie wskuram w szpitalu idę wyżej i nie odpuszczę, bo dzisiejsze szpitale to są po prostu wylęgarnie trupów.

IP i czas połączenia logowane. [20694230]
[05.09.2013] 10:06
Tajemniczy koleś!
Odleżyny są z reguły wynikiem braku zaangażowania personelu naszych szpitali w nasze leczenie. A dla czego taki wniosek? Ano, ja najpierw byłem pół roku nieprzytomny i leżałem w uniwersyteckim szpitalu we Wrocławiu! I miałem bardzo ciężkie odleżyny. Ale niedługo potem pojechałem się leczyć do USA! Tam, gdy doktor zobaczył w jakim stanie wypuszczono mnie z polskiego szpitala, był zszokowany i proponował mi udanie się z tym do prokuratora. Uświadomił mi, że osoby w takim stanie, w jakim byłem ja, są w USA, codziennie myte, stale przewracane, robi się to właśnie w celu zapobieżenia odleżynom! Nie stosuje się w tym celu żadnych specjalnych środków, potrzebna jest do tego tylko zwyczajna praca! Trzeba po prostu wyrzucić u nas z pracy większość pielęgniarek, na ich miejsce zatrudnić nowe i wszystko wróci do normy!

IP i czas połączenia logowane. [20720168]
[11.09.2013] 12:02
jurek.bochenek
masakryczne opowiadania, niestety za kiepski stan służby zdrowia w Polsce odpowiadają przede wszystkim ludzie, którzy nie szanują innych i na pewno nie pełnią służby ratowania zdrowia..

IP i czas połączenia logowane. [20732697]
[27.09.2013] 18:42
furiat Kałowiec
gałecki (13.09.27 18:02):
Chyba od gwałcenia wała z kołdry

Tak mi to wygląda.

IP i czas połączenia logowane. [20766605]
[30.09.2013] 20:50
lllka
Na pewno nie wina pielęgniarek. Wina dyrekcji bo zatrudnia za malo pielęgniarek Skoro na oddziale jest 60 pacjentów każdego trzeba opisać przepisać i zrobić zlecenia lekarskie a pielęgniarka jest jedna to nawet jak się zesra to może i zdąży zrobić chociaż papiery bo pacjenta to tylko tego ze zleceń lekarskich na innych nie ma czasu... Dosłownie i nie dltego że pije kawę bo nawet wysikać się nie ma czasu i niedlugo dojdzie do tego że sama będzie chodzić w pampersie by zdążyć coś zrobić na oddziale... W Anglii lekarze zapieprzają na równi z pielęgniarkami. Podłączają kroplówki itp itd i sprzątają po sobie stanowisko pracy. A u nas? Lekarz zleca a pielęgniarka oprócz tego ma tyle do zrobienia że doba to za mało na 12-godzinnym dyżurze....

IP i czas połączenia logowane. [20772592]
[01.10.2013] 21:33
dobre na odlezyny
moja babcia tez sie niestety nabawila odlezyn w szpitalu. na odlezyny swietnie dziala krem Gemactiv Colostrigen, moze ta informacja pomoze komus kto meczy sie z tym problemem. Smarowalismy nim odlezyny babci i doswc szybko sie zagoily, mimo ze ma juz prawie 90 lat. Inne masci i opatrunki nie dzialaly, albo powodowaly chwilowe zagojenie, ale odlezyna sie odnawiala. polecam bo sprawdzony.

IP i czas połączenia logowane. [20775032]
[04.10.2013] 00:47
Lolipop13
Czasami odleżyny powstają w wyniku powikłania chorobowego.
Czytałam ostatnio np.
Osteoporoza jest związana z ryzykiem wystąpienia poważnych powikłań takich jak ból, infekcja, zakrzepica, odleżyny a nawet komplikacje ze strony układu sercowo-naczyniowego.
http://www.dobrylekarz.info/artykul/wedlug-s pecjalistow-w-naszym-kraju-zyje-3-mln-chorych-na-osteoporoze .htm
W ogóle to mówi się, że to znieczulica. A tak naprawdę jak pacjent jest leżący i 25 pozostałych też, to rehabilitacje w szpitalu nie zapobiegną do końca powstaniu odleżyny. No i właśnie jedna pielęgniarka, opiekunka i salowa raczej w pojedynkę nie będą w stanie same masować ludzi, rehabilitować, ćwiczyć...
z całym szacunkiem, znam te realia, bliska mi osoba pracuje w takim syfie i musicie uwierzyć na słowo, jest to najcieplejsza, najwspanialsza kobieta jaką znam, potrafi pacjentowi przygotować jakieś żarełko w domu i przynieść na prośbę.

IP i czas połączenia logowane. [20779952]
[04.10.2013] 21:06
Surja
Odleżyny u osób leżących są niestety normą. Mój dziadek leżał 4 lata w łóżku, w domu. I mimo iż nigdy nie był sam, bo oprócz babci (która z racji wieku nie miała siły na to by się nim kompetentnie zająć) były też jego córki i wnukowie (m.in. ja) oraz pielęgniarka domowa. Co kilka godzin był obracany, jedynie w nocy spał i wtedy nikt go nie dotykał - tak dla spokoju jego osobistego. Mimo to odleżyny się pojawiły. A co do szpitali - cóż. Lekarze i pielęgniarki niestety mają znieczulicę - ale takie zawody chyba tego wymagają. Sprawa dość kontrowersyjna i ciężka do jednoznacznego osądu.

IP i czas połączenia logowane. [20781443]
[16.10.2013] 12:28
bobiga
Służba zdrowia już tradycyjnie jest źle opłacana. No i brakuje personelu. Pielęgniarki obsługują najczęściej tych, którzy się skarża. Tu opłaca się być ektrawertywnym. Mój ojciec miał demencję i był częściowo w innej rzeczywistości. Nie komunikował się z tego powodu z nikim. W konsekwencji tego bardzo szybko nabawił się zapalenia płuc, co doprowadziło do śmierci. Morał z tego taki, iż trzeba szkolić się w retoryce. Przyda się w szpitalu. Pomówmy dla odmiany o czymś interesującym.

IP i czas połączenia logowane. [20806071]
[02.11.2013] 15:32
szczegulny
To jest wina PiS a szczegulnie Jarosława Kaczyńskiego.

IP i czas połączenia logowane. [20839997]
[31.12.2013] 20:05
TI2013
Zapraszam do zapoznania się z nowoczesnymi narzędziami do rekrutacji pracowników: tomastest.eu

IP i czas połączenia logowane. [20954737]
[12.02.2014] 16:52
Waleriinaa
A kto się teraz w szpitalach przejmuje chorymi. Czasami zaglądają raz czy dwa na dobę. Ja swojemu ojcu kupowałam żel curiosin i sama go smarowałam, bo tak to by te odleżyny go wykończyły.

IP i czas połączenia logowane. [21038838]
[16.03.2014] 20:09
Jabłkowaa
Curiosin na odlezyny sprawdza się doskonale, u mnie też pomógł, zawiera sporo kwasu hialuronowego, więc regeneruje skórę i chroni ją przed bakteriami.

IP i czas połączenia logowane. [21092974]
[25.03.2014] 23:04
gno
Witam ja złamałem kręgosłup i uszkodziłem rdzeń przszedłem operacje i po 10 dniach miałem byc przewieziony na oddział rehabilitacyjny co sie jednak nie stało. Zawiezli mnie na oddział chirurgiczny gdzie miałem oczekiwac na rehabilitacje lezałem 10 dni po 3 dniach doprosiłem sie o rehabilitanta który zaczoł mnie rehabilitowac ale to tylko godzina dziennie. Lecz dalej dopytywałem o ten wyjazd na oddział rehabilitacyjny ale miałem czekac. Po 10 dniach zostałem przewieziony na oddział rehabilitacyjny i co sie okazało to mam na kości krzyżowej odleżyne 4 stopnia nikt mi wczesniej nie powiedział ze cos mi sie zrobiło. Na dzień dzisiejszy zaskarzyłem chirurgie o te nabawione odlezyny lecz oni twierdzą ze co 2 godz byłem przekładany na boki itd, ja nie popuszcze im do dzisiaj mam to na kości krzyżowej i cały czas jest leczona. Moim zdaniem cały personel jet winny pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [21105723]
[30.03.2014] 19:07
Ramonha
To oczywiste, że to wina pracowników szpitala, gdybyś był przekładany, to odleżyny by nie było. Ja na odleżyny stosuję curiosin, pomaga, ale najlepiej jest zapobiegać niż leczyć.

IP i czas połączenia logowane. [21112420]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat