o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

Ekologiczne ogrzewanie czy warto napewno?

1 2
[24.09.2015] 18:43
fraski.9
Pellet świetna sprawa, ceno wychodzi fajnie, płacę 820 zł za tonę pelletu preminum z sek-pol do tego na http://kominkowybrykiet.pl/ mam darmową dostawę. Nie brudzi, popiołu zostaje mało, a do tego jest ekologiczny.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21984003]
[25.09.2015] 00:54
salsita
Rzeczywiście, teraz nawet kotły na paliwa stałe są już nieporównywalnie bardziej ekologiczne niż parę lat temu. By wspomnieć kotły zgazowujące, które nie dość, że oszczędne, emitują dużo mniej do atmosfery od tradycyjnych.

IP i czas połączenia logowane. [21984607]
[03.11.2015] 09:58
jerzyk5
Ja jestem "za". Uważam, że ekologiczne ogrzewanie to w dzisiejszych czasach powinna być norma.
Ja posiadam kocioł SKED i od tej pory płacę mniej za ogrzewanie, a mam równie ciepło jak wcześniej.

IP i czas połączenia logowane. [22045678]
[16.11.2015] 11:18
erytocyt
Zdecydowanie się zgadzam. Wydaje mi sie, ze emisja spalin jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, i każdy we własnym zakresie powinien również dbać o ochronę środowiska. U sibie mam założoną instalację na lpg (http://www.gal-gaz.pl/ ) i dodatkowo panele solarne do ogrzewania wody.

IP i czas połączenia logowane. [22066650]
[22.12.2015] 13:39
Konsultant marki Buderus
Witam,
Ciekawym i energooszczędnym rozwiązaniem ogrzewania budynku może być wykorzystanie gruntowej pompy ciepła. Jako konsultant marki Buderus chciałbym polecić gruntowe pompy ciepła z rodziny Logatherm, które idealnie nadają się do budynków jednorodzinnych. Pompa Logatherm posiada pięć wielkości mocy grzewczej 6,8 ,10,13 oraz 17 kW a jej współczynnik COP wynosi do 4,8. Urządzenie ce@@@e się ponadto kompaktowymi wymiarami, a wbudowany zasobnik ciepłej wody do mocy 10kW gwarantuje oszczędność miejsca. Natomiast urządzenia o mocy 13 kW i 17 kW występują tylko jako jednofunkcyjne, ale z możliwością podłączenia oddzielnego zasobnika c.w.u. Dodatkowo izolowana akustycznie obudowa ogranicza hałas urządzenia jedynie do 32 dB(A). W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus

IP i czas połączenia logowane. [22117866]
[14.12.2017] 07:02
[13.01.2016] 10:15
krystianjanowicz
Warto, ale najważniejsze i tak jest regularne serwisowanie tych urządzeń bo są pewne elementy, które się z czasem zużywają i nie da się tego przeskoczyć. U nas w bloku całym węzłem cieplnym zajmuje się firma Termoheat i nie miewamy awarii czy innych problemów.

IP i czas połączenia logowane. [22150099]
[07.04.2016] 17:35
natnat
mój mąż upiera się na gazie LPG, bo działka nie ma dostepu do gazu ziemnego, chce wydzierżawić zbiornik od Amerigas, szuka opinii, chętnie i ja się czegoś o nich dowiem, podpowiecie?

IP i czas połączenia logowane. [22263732]
[08.04.2016] 07:42
OlgaOllga
natnat (16.04.2016.07 17:35):
mój mąż upiera się na gazie LPG, bo działka nie ma dostepu do gazu ziemnego, chce wydzierżawić zbiornik od Amerigas, szuka opinii, chętnie i ja się czegoś o nich dowiem, podpowiecie?

Napewno jest to ekologiczne rozwiązanie i nowoczesne, wygodne. CO do samego dostawcy to przede wszystkim pewna jakość gazu (nie jakies słabej jakości mieszanki) no i jak zdecydujecie się na dzierżawę zbiornika to przeglądami się znajda, zresztą oni przy każdej dostawie sprawdzają czy nic się nie dzieje itp. Porządni są.

IP i czas połączenia logowane. [22264208]
[10.04.2016] 14:06
Gireu
Ogrzewanie gazem płynnym to komfortowe i ekologiczne rozwiązanie. Instalacje jakie w tej chwili są montowane są bezpieczne. Przed wyborem ew dostawcy należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zbiornik na/pod ziemny, czy zbiornik własny/ dzierżawiony. Wiadomo wszystko odbija się w cenie. Różnice w cenie są widoczne - zawsze można sprawdzić ceny u wielu dostawców przez złożenie bezpłatnego ogłoszenie na łamach serwisuwww.gielda-paliw.com/propan-cena.html

IP i czas połączenia logowane. [22266956]
[25.04.2016] 13:45
erykamadon
natnat (16.04.2016.07 17:35):

ja ogrzewam lpg od amerigasu, dom 104m2, podobny problem, bo u nas gazociagi powiadziano nam, ze zrobią w przeciagu, uwaga 10 lat! zbiornik jest w dzierzawie, rachunki stałe, koszty podobne do ogrzewania weglem, bo lpg jest kaloryczniejszy zwyczajnie. Ogolnie jest to rozwiazanie ekologiczne na pewno, no i wygodne, nie trzeba przy tym chodzić, czyścić, dokładać, nic

IP i czas połączenia logowane. [22285897]
[26.07.2016] 15:31
Władysław53
Konsultant marki Buderus (15.12.2015.22 13:39):
Witam,
Ciekawym i energooszczędnym rozwiązaniem ogrzewania budynku może być wykorzystanie gruntowej pompy ciepła.

Ja właśnie zastanawiam się nad zainstalowaniem takiej pompy ciepła: http://machaczka.pl/oferta/pompy-ciepla/ Zanim to jeszcze nastąpi trochę czasu minie, bo dopiero zaczynam budowę, ale powoli zaczynam o tym poważnie myśleć

IP i czas połączenia logowane. [22391691]
[13.10.2016] 08:52
Staszek74
Według mnie warto jest stosować możliwie jak najbardziej ekologiczne rozwiązania. Jeżeli ktoś ma kocioł węglowy to też może przyczynić się do poprawy stanu atmosfery stosując dobrze oczyszczony węgiel np. ekogroszek od firmy SmartTrans (https://www.smarttrans.eu/ ). Przy okazji jest bardzo wydajny i zapewnia naprawdę sporo ciepła.

IP i czas połączenia logowane. [22476159]
[16.10.2016] 14:44
czarnaula
Jesienno - zimowe miesiące nie są zbyt łaskawe dla naszych portfeli, szczególnie jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym i musimy ogrzewać samodzielnie wiele domowych pomieszczeń, bo nie chcemy przecież marznąć. W domach, do których nie ma możliwości doprowadzenia rury gazowej pojawia się prawdziwy problem - jaki system ogrzewania wybrać, aby nie wydać fortuny na ogrzewanie, a cieszyć się ciepłym domem z optymalną temperaturą. Odpowiedzią na tego typu problemy jest coraz popularniejsza na rynku pompa ciepła. Urządzenie to czerpiąc większość energii z odnawialnych źródeł (skumulowanych w otoczeniu naszego domu) daje więcej ciepła niż pobiera energii elektrycznej, co jest niewątpliwą jego zaletą. Ponadto pompa ciepła do wytwarzania ciepła nie potrzebuje żadnych paliw kopalnych, ani olejów opałowych, przez co nie tylko jest rozwiązaniem ekonomicznym, ale również ekologicznym - nie emituje do atmosfery szkodliwych, rakotwórczych substancji, dymów i spalin. Warto wspomnieć, że pompa ciepła jest urządzeniem łatwym w obsłudze i nieskomplikowanym jeśli chodzi o ustawienia. Ostatecznie zdecydowałam się na elektryczne promienniki ciepła https://ogrzej.pl/promienniki-podczerwieni

IP i czas połączenia logowane. [22480477]
[13.12.2016] 20:02
racio
No panele fotowoltaiczne to dobry pomysł ale to jedna rzecz. Bo tak uzyskasz prąd jedynie, a domu nie ogrzejesz. Do tego najlepsza będzie pompa ciepła, która pobierze energie z paneli. A Rekuperator spowoduje, że zaoszczędzisz na ogrzewaniu bo nie będziesz tracił tyle ciepła.
Wiele technologii mającaych na celu oszczędności i ekologię znajdziecie na https://oze-market.pl/

IP i czas połączenia logowane. [22558210]
[15.02.2017] 14:43
Krzysiekpl33
Moim zdaniem warto. Koszty samej inwestycji mogą być większe ale za to szybko Ci się zwrócą. Ja zamawiałem w zeszłym roku pompy ciepła od firmywww.jak2002.pl.

IP i czas połączenia logowane. [22646800]
[27.04.2017] 10:40
rusałka12
Warto inwestować w nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie, takie jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne, bo inwestycja szybko się zwraca a komfort użytkowania jest bardzo duży. Może sobie poczytać, co fachowcy piszą na ten temat - http://eko-atelier.pl/oferta/

IP i czas połączenia logowane. [22721163]
[28.04.2017] 10:52
monocle
To wszystko zależy od Was. Ja uważam, że warto, ponieważ nie tylko dbamy o środowisko, ale również o własne zdrowie. Dlatego stosowanie instalacji, które wykorzystują naturalne źródła energii, tj. pompy ciepła napędzane powietrzem czy wodą http://instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i -klimatyzacja/rekuperacja/ . Koszt samej instalacji może lekko przerażać, ale gwarantuje, że się wam zwróci.

IP i czas połączenia logowane. [22722241]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat