o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Niedobór magnezu

1 2
[13.01.2009] 22:07
nedved31
juz od bardzo dawna zaczela mi skakac powieka myslalem ze to wina kolczyka wiec to zlekcewazylem. Ale odkad doszly kucia z lewej strony na wysokosci serca widzielem, ze cos nie tak. Podejrzewam, że to brak magnezu. Ostatnio sie zle odrzywiałem i przede wszyszystki malo. Czy to moze być niedobor magnezu ? Jesli tak to prosze o jakies tabletki.

Pozdrawiam

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[14.01.2009] 10:30
anastazjaa
Drganie mięśni jak najbardziej może być spowodowane brakiem magnezu, podobnie jak skurcze w okolicach serca. Magnez możesz kupić w każdej aptece, najlepiej jakiś z witaminą B.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14189623]
[15.01.2009] 10:55
Maxiu84
Jeżeli kupujesz magnez pamiętaj, że nie wszystkie preparaty oferują magnez tej samej jakości. Zdecydowanie polecam produkty w których znajdziesz: cytrynian magnezu, mleczan bądz asparaginian magnezu - charakteryzują się lepszą przyswajalnością Natomiast tlenek magnezu czy węglan magnezu są słabiej wchłanialnymi formami. Więcej informacji uzyskasz nawww.kulturystyka.edu.pl Zapraszam

IP i czas połączenia logowane. [14195645]
[15.01.2009] 16:49
nedved31
włanie mam tabletki MGB6 + wit b z mleczanem magnezu i tabletki musujace Pluszzz z multiwitamina z weglanem magnezu. Czyli lepiej MGB6 brać ?

IP i czas połączenia logowane. [14197928]
[22.01.2009] 22:51
qw44
I co najważniejsze, przy większych niedoborach magnezu jedna tabletka nie pomoże raczej (nie sugeruj się zaleceniem dawkowania, ponieważ jest ono dla ludzi, którzy chcą brać magnez profilaktycznie)
Dziennie zaleca się przyjmować 300-400mg (6-8 tabletek Mg+B5 50g) na dobę i to przez okres nawet dłuższy niż 1-2 miesiące. Wtedy można pomału zastąpić tabletki zdrową dietą.
Ważne, aby podczas uzupełniania braków przyjmować również wapń (dwukrotnie więcej, niż magnezu, czyli 600-800mg), ponieważ wprowadzanie do organizmu magnezu może doprowadzić do niedoboru wapna, co może prowadzić do innych problemów.

Też mam niedobór magnezu, ale pomału wychodzę.

IP i czas połączenia logowane. [14242450]
[25.10.2014] 17:17
[23.01.2009] 23:58
DiabloManII
Siema wszystkim ! Ogolnie powiem, ze przez ostatnie 3 tyg czulem sie okropnie.. wszsytko wskazywalo na to, że mam niedobór magnezu albo nawet nerwice... wszsytkie objawy sie sprawdzaly... ale nie pisze tutaj zeby sie nad soba rozczulać bynajmniej. Slychajcie moja matka wpadla na boski pomysl ! a mianowicie powiedziala mi ze moze mam cos z zatokami (caly czas mialem mega katar) Oczywiscie z poczatku bylem pewien ze to napewno nie przez to ale kupilem sobie ibuprom zatoki... i co ? po godzinie WSZYSKIE objawy jak ręka odjął !!! Sprawdzcie to sami ! co wam szkodzi lyknac 2 tabletki ! ok lece dalej opijac moj powrot do zdrowia 3majcie sie !

IP i czas połączenia logowane. [14249939]
[27.03.2009] 16:29
palemka79
Widzę że usilnie Maxiu84 polecasz swoje usługi myślę że każdy ma swój rozum i sam dokonuje wyboru, ja zdecydowanie wolę witaminy i minerały w tym magnez przyjmować w formie płynnej a nie tabletkowej, które są słabiej wchłanialne i cięższe dla żołądka.
Wiele ludzi nie koniecznie sportowców sięga po plusssza musującego czy po plusssza up gotowego w butelce i nie pisze o żadnych skutkach ubocznych. Ja nie trenuje wyczynowo choć jestem dość aktywna i uważam że nie musze przyjmować nie wiadomo jakiej ilości magnezu dlatego wystarczy mi taki suplement diety.

IP i czas połączenia logowane. [14611666]
[27.03.2009] 20:05
Maxiu84
Ehh palemka brak mi na was słów. Skończyły sie wam w miare logiczne argumenty bo walicie taką żałość ze czytać sie nie da. Trzeba miec ładnie namieszane żeby napisać: skoro nie potrzebuje dużo czegoś to lepiej dostarczać to coś z gównianego źródła, kij tam że kiepski produkt i mało się wchłonie ale ja dużo nie potrzebuje wiec lepiej będzie jak kupię gorszy produkt Pogratulować podejścia

IP i czas połączenia logowane. [14612862]
[28.03.2009] 18:43
palemka79
Po pierwsze to ja czegoś takiego nie napisałam... i nie uważam żeby plusssz był gorszym czy jak to ty nazwałeś gównianym produktem..
Ja wcale nie muszę używać nie wiadomo jakich argumentów, bo każdy wybiera to co dla niego dobre i zdrowe, widać niektórzy mają inne pojęcie "zdrowych suplementów diety"...

IP i czas połączenia logowane. [14617686]
[28.03.2009] 20:04
Maxiu84
Masz racje, niektórzy jak np. ja, mają pojęcie o tym, wiedzę zdobytą na uczelni i popartą praktyką, a niektórzy jak ty wiedzą tyle co im powiedzieli ci co kazali ci to sprzedawać No chyba że jednak wiesz o tym, że połączenie magnezu z kwasami organicznymi jak np. kw. mlekowy albo cytrynowy (albo jeszcze lepiej z asparaginianami - trwałe, nie ulegają rozpadowi w soku żołądkowym) sprawia że jony magnezu lepiej przenikają z jelita do krwiobiegu ale zeszmacasz sie dla pieniędzy.

Ja nie promuje żadnego konkretnego produktu, pisze co jest dla ludzi lepsze, ty wciskasz na siłe razem z koleżanką (albo to też ty tylko że na drugim nicku) Plusssz I kto tu jest mało wiarygodny ? heh...

IP i czas połączenia logowane. [14618119]
[28.04.2009] 17:51
2czarna2  walerka22@tlen.pl
Jeśli to rzeczywiscie brak magnezu to polecam ASPARAGINIAN (magnez + potas) DZIAŁA

IP i czas połączenia logowane. [14785503]
[29.05.2010] 19:28
belluska
Hej
Mam 16 lat i już od dawna skacze mi powieka, drżą mięśnie...
Czy nie są to objawy niedoboru magnezu ?

IP i czas połączenia logowane. [16732426]
[08.06.2010] 23:16
mg king
tabletkami mozna uzupelniac niedobor nawet pare lat,ja polecam oliwe magnezowa,najlepsza bron jaka natura nas obdarzyla na niedobor tego pierwiastka,dostepna jest na alegro

IP i czas połączenia logowane. [16774874]
[09.06.2010] 09:58
KarinaMalina
Magnez albo potas Ale raczej magnez - także ja też polecam plusssza z magnezem - w przyjemnej formie podany i dodatkowo ma trochę innych witamin.

IP i czas połączenia logowane. [16775785]
[09.06.2010] 10:02
happiness1
Tu masz niedrogi magnez: http://www.e-lek.pl/100691 ,mg-b6-magnez,100050.html W tej aptece jest chyba najtaniej w sieci. Wpisz sobie w ich wyszukiwarce magnez to się wyświetlą inne preparaty i w różnych postaciach (do rozpuszczania, w tabletkach).

IP i czas połączenia logowane. [16775801]
[09.06.2010] 18:39
jerzynkaa
Ja zorientowałam się, że coś jest ze mną nie tak kiedy zauważyłam u siebie częste skurcze mięśni. Lekarz powiedział mi, że to z powodu niedoboru magnezu. Zmieniłam dietę i zaczęłam stosować suplementy bogate w jony magnezu. Aktualnie biorę preparat maximag i objawy skurczów ustąpiły. Maximag jest więc nie tylko skuteczny, ale i tani ( bo inaczej bym go nie kupowała ) - w aptece juventa w centrum manufaktura w łodzi kosztuje mnie 13 zł.

IP i czas połączenia logowane. [16777938]
[11.06.2010] 18:46
NIVIDIA
hym.. nigdy nie kupowałam w aptekach internetowych, ale jak już miałabym to kupiłabym raczej coś co dobrze znam przykładowy Plusssz czy witamine C

IP i czas połączenia logowane. [16786192]
[07.12.2010] 17:24
ed_3265
no cóż, a moje zdanie jest takie: suplementacja jak najbardziej (magnez dostarczany w pokarmach zazwyczaj nam nie wystarcza), a wybór suplementu trzeba najpierw poprzedzić zdobyciem pewnej hm.. wiedzy. Pluszzz oczywiście jest znany, bo wydaje mnóstwo kasy na reklamy, co wcale nie musi przekładać się na jakość. Nie powiem jaką suplementację wybieram (coby nie posądzono mnie o reklamowanie jakichś środków), ale przed wyborem trochę na ten temat poczytałem ___________________________
http://hormonwzrostu.edu.pl

IP i czas połączenia logowane. [17526699]
[08.12.2010] 09:06
filonka
Niby się reklamuje a ich reklamy dawno nie widziałam ;> Ja będę go bronić bo mi pomógł z moimi problemami niedoborowymi. I to dość szybko, choć teraz do czasu do czasu jeszcze biorę, bo tak jak piszesz z diety ciężko jest uzyskać full Ja nic nie czytałam wystarczyła mi wiedza Pani Aptekarki.

IP i czas połączenia logowane. [17529099]
[12.12.2010] 19:25
marika_20
JA POLECAM NASKÓRNE STOSOWANIE OLEJKU MAGNEZU, powoduje najszybsze wchłanianie magnezu do organizmu bez nieprzyjemnych skutków ubocznych, które mogą powstać przy doustnych suplementacjach. Osobiście stosuję ZECHSAL ŻEL MINERALNY. Można go dostać na allegro, w sklepach nie spotkałam.

IP i czas połączenia logowane. [17550565]
[13.12.2010] 14:00
kilimmana
A jakie są negatywne skutki tych doustnych?? :>

IP i czas połączenia logowane. [17554152]
[31.07.2011] 15:14
Passiflora12
Oj mogą, mogą Jeśli piejesz kawę, mocną herbatę, alkohol (piwo to tez alkohol palisz papierosy, masz dużo stresów i problemów itp. to witaminki i minerały uciekają z Twojego organizmu (w tym oczywiście magnez również). Ja ze swojej strony polecam vitabox, ona ma oprócz magnezu inne witaminy i minerały, mi w każdym razie zadziałała, a miałam takie same objawy jak Twoje.

IP i czas połączenia logowane. [18655890]
[30.08.2011] 16:38
lilkak
marika_20 (10.12.12 19:25):
JA POLECAM NASKÓRNE STOSOWANIE OLEJKU MAGNEZU, powoduje najszybsze wchłanianie magnezu do organizmu bez nieprzyjemnych skutków ubocznych, które mogą powstać przy doustnych suplementacjach. Osobiście stosuję ZECHSAL ŻEL MINERALNY. Można go dostać na allegro, w sklepach nie spotkałam.
Faktem jest, że nie wszystko co reklamowane jest dobre. Ze swojej strony spróbuję tą maść, bo ciekawie to brzmi no i ten vitabox bo oprócz magnezu ma też inne składniki, w tym żelazo, a mam wrażenie, że mam jego niedobory, szczególnie po okresie. Może to wszystko się jakoś łączy, bo mnie takie problemy dopadają właśnie po nim i trzymają tak z 2 tygodnie, potem pomału przechodzą aż do następnego.
Czy skurcze powieki i nóg mogą łączyś się jakoś z obfitymi miesiączkami?

IP i czas połączenia logowane. [18752957]
[19.07.2012] 10:49
hdxredox
Produkty związane z magnezem można zakupić w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy na http://www.red-ox.biz.pl

IP i czas połączenia logowane. [19707883]
[28.09.2012] 19:45
dersfasrepa1972
potwierdzam to -

IP i czas połączenia logowane. [19884132]
[31.01.2013] 10:28
hagrid
Objawy takie jak drgająca powieka, czy kłucie w sercu to ewidentny brak magnezu. Miałem to samo, plus skurcze mięśni (dużo trenuje) i ciągła ospałość. W ogóle nie mogłem się skupić ;/ Na rynku masz do wyboru tysiące suplementów z magnezem i witaminą B6, ale nie ma jak natura, wiadomo. Ja zacząłem od zmiany diety - więcej owoców, głównie bananów, zamiast słodyczy orzechy, czekolada wyłącznie gorzka, bo zawiera dużo magnezu, no i ryby. Do picia woda ze zwiększona ilością magnezu, polecam Ci Ustroniankę z magnezem, bo zawiera magnez w postaci jonowej, więc lepiej wchłania się do organizmu. Ja widzę poprawę.

IP i czas połączenia logowane. [20193563]
[22.03.2013] 14:01
miśka123
Hagrid, dzięki za polecenie tej ustronianki z magnezem, bez niej na fitness nie wychodzę mam wrażenie, że bóle mięśni nieco ustały, skurcze miewam rzadziej, super dziennie wypijam ok. 2 litrów, a mam ochotę na jeszcze więcej

IP i czas połączenia logowane. [20341993]
[25.03.2013] 09:27
LeFH
Woda z magnezem może pomóc, ale jego zawartość w niej jest stosunkowo niewielka, więc na większy niedobór lepiej wziąć coś bardziej skutecznego. Dobry w tym celu będzie Actibion http://www.actibion.pl/actibion/wspomaga-kon centrcje/ pomoże uzupełnić poziom magnezu, dodatkowo wspomaga koncentrację.

IP i czas połączenia logowane. [20349405]
[17.06.2013] 22:36
andoni
http://moj-talerz.pl/artykul/Magnez-pierwias tkiem- życia poczytaj czego jeść, czego unikać. Warto wiedzieć co zwiększa przyswajalność magnezu

IP i czas połączenia logowane. [20556821]
[26.06.2013] 16:04
antek87630
Ja na niedobory magnezu polecam ten preparat. Mi pomógł - http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-produkty /tanie-suplementy-diety-kwiaty-polskie-magnez-b6-magnesium-v itaminum-b6-60-tabletek-14071.html

IP i czas połączenia logowane. [20575455]
[12.07.2013] 00:02
weddddolka
Jesli chcecie sprawdzony i skuteczny magnez to ja polecam dokladnie ten http://www.doz.pl/apteka/p64950-Chelato_Magn ez_Medica__witamina_B6_kapsulki_30_sztuk
Ja przyjmuje 1 kapsułkę dziennie. I naprawde odpukac, tak jak kiedyś miałam problemy z drżącą powieką czy skurczami łydek, tak teraz jak ręką odjął.

IP i czas połączenia logowane. [20607913]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat