o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Bankowość i usługi finansowe
 » Odpowiedz na ten temat

ostrzeżenie-citybank handlowy

1 «   3 4 5 Strony tematu:
[29.04.2014] 20:32
klient
jako klient tego banku od 15 lat w sumie nie mam wielkich zastrzeżeń. kiedyś płacąc kartą w hipermarkecie wcięło mi kilkaset złotych, złożyłem reklamację i kasa z dnia na dzień na konto wróciła. raz brałem kredyt konsumencki na 2 lata który spłaciłem i żadnych historii opisanych na tym forum nie miałem. niestety w zeszłym roku zamknęli filię w moim mieście i mnie to irytuje. jak dzwonił ktoś z ofertą kredytu to mu za to pogoniłem kota bo mi pierdzilił przez słuchawkę że teraz to się wszystko przez internet robi czym mnie rozjuszył. w placówce pracowały miłe dziewczyny z którymi nigdy nie było problemu, zawsze szybko pomogły a teraz jest tam pusto. zastanawiam się czemu zamykają, handlowy to był chyba bank zamieszany w różne ubeckie machloje i może ubeki dalej tam kombinuję. zastanawiam się nad zamknięciem konta i przeniesieniem oszczędności do innego baku tylko jakiego ? no chyba że ktoś się tam opamięta i placówki wrócą. bo to pewnie jakiś reformator wydumał jak zgnoić wiarygodność banku.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21155801]
[08.05.2014] 02:57
GocekKonin
Przez tych idiotów przestałem odwiedzać stacje BP. Stoją tacy akwizytorzy prosto przy drzwiach i nie dadzą człowiekowi normalnie wyjść ze sklepiku, bo zastawiają drogę i zaczynają gadać.
Po raz pierwszy pożałowałem chłopaka, ale to był mój błąd. Stał sobie w koszulce PayBack, zapytał czy zbieram punkty na kartę lojalnościową. Powiedziałem, że tak. No to zaproponował mi "nową kartę Payback". Mówię, dobra - niech ma bonus, że mnie namówił. Problem tylko w tym, że wychodząc z tej stacji dopiero dowiedziałem się, że to karta kredytowa Citibank, a nie "nowa" imienna karta na punkty.
Od razu więc poszedłem na pocztę z tym śmiesznym wnioskiem, który wypełniłem, bo co ciekawe chłoptaś nie dał mi żadnej umowy, pomimo, że podpisałem (niestety - NAJWIĘKSZY BŁĄD) u niego 3 papiery, wysłałem poleconym z pismem, że wycofuje to oświadczenie woli (stempel z tą samą datą kiedy podpisywałem) i proszę nie przesyłać mi pocztą żadnej karty.
Myślałem, że to firma na poziomie i zrozumieją, że nie chcę. A gdzie tam - pomimo zwrotnego potwierdzenia odbioru, po 2 tygodniach przyszła karta kredytowa. Od razu więc ją odesłałem z ostrzejszym pismem i ze wszystkimi potwierdzeniami z poczty o tym, że otrzymali poprzednie pismo.
Dalej nie rozumieją - przychodzi umowa, antydatowana na 10 dni później niż to było w rzeczywistości z podpisem jakiegoś człowieka, którego na oczy nie widziałem (i moim niestety). Umowę przeczytałem, więc pięknie - według tego akwizytora miała być bezpłatna karta lojalnościowa, a to jest płatna karta kredytowa (85 zł. rocznie). Od razu kopię umowy odesłałem z pismem, iż odstępuję od niej (mam prawo w ciągu 14 dni) i z jeszcze ostrzejszym pismem, że już dwa listy do nich poszły (dołączyłem dowody z Poczty Polskiej na to), a do ich głów dalej nie dociera. Zobaczymy czy teraz się wreszcie odwalą.
A najlepsze to przedwczorajsza wizyta na stacji BP. Zatankowałem, zapłaciłem - wychodzę. Pech, że Citibank (przebrany w koszulki Payback) znowu stoi przy drzwiach i w dodatku dziewczyna, która była z tym chłopakiem, co mi ten shit wcisnął. Zaczyna gadać o tych punktach, to odpowiadam, że nie jestem zainteresowany tą ofertą, bo właśnie przez pani kolegę zostałem na nią nabrany i teraz się z tego wycofuję. Nie dociera - odpowiada mi "To proszę posłuchać o punktach Miles & More w LOCie, których będzie pan miał więcej dzięki naszej karcie". Już cierpliwie posłuchałem, a ona do mnie z pytaniem : "To co, zakładamy kartę ?" Ręce opadają! Warknąłem NIE!! i wyszedłem czym prędzej z tej stacji. Więcej tam nie pójdę, bo jeszcze któryś z tych Citipacanów dostanie w łeb.

IP i czas połączenia logowane. [21167748]
[09.05.2014] 16:14
Olkaaaa1
dumiśka (13.12.2013.30 22:07):
właśnie zrezygnowałam z posiadania karty kredytowej tego jakże zacnego banku.Odsetki to absurd- a żeby chociaż docenili że człowiek spłaca wyższe raty- skąd , bo po co ,jak można uczciwych ludzi okradać i nabijać w butelkę. Ten bank to jedno wielkie nieporozumienie.Nie polecam nikomu- ZŁODZIEJE I OSZUŚCI.

Witam ! Czy mogę prosić o adres e-mail do Pani ?

IP i czas połączenia logowane. [21170033]
[18.05.2014] 12:04
pablo gliwice
Oszuści celowo prowadzili mnie w maliny kredyt gotówkowy (po otrzymaniu okazało się ze na karcie kredytowej) złodzieje i oszuści kazali reklamować i nie płacić wsadzili do biku w koncu splacam bo jest taka możliwość bo wczesniej chcieli spłaty całości na raz z biku nie chca wyciagnac zlodzieje wiedza ze wziolbym inny kredyt na splate tego bo trace na nim sporo.
Oto prawdziwa reklama CITI BANKU HANDLOWEGO
".......wysokość kapitału zakładowego wynosi 522.638.400 złotych; kapitał został w pełni opłacony pieniędzmi klientów. "

IP i czas połączenia logowane. [21182535]
[29.05.2014] 23:35
oszukani na 9 tyś
Opowiem wam coś o citibank handlowy. Wzielismy kredyt wwysokości 50 tyś zł i z odsetkami musieliśmy spłacić 82 tyś zł w 72 ratach. Raty płacone w terminie oczywiście na wszystko sa kwitki i nagle na tydzień przed spłata ostatniej raty dostaliśmy pismo ze nasza ostatnia rata wynosi 10 168zł. (WOOW- ale skąd??)!!!!!Wiec pojechaliśmy do banku dowiedzieć o co chodzi a tam ku naszemu zaskoczeniu okazało się ze musismy dopłacić do kredyty ponad 9tyś zł bo były wzrosty (i spadki oczywiście też) oprocentowania i spłaciliśmy 82 tyś ale tylko 42tyś zł kapitału i 40 tyś odsetek a w umowie jest 30tyś zł odsetek wiec oszukali nas na 9 tyś zł. Sprawa nadal jest w toku. Oczywiście listy od citibank przychodzą, domagają się spłaty ale jakby nie było kwota z umowy została spłaconaw całośc!
pozdrawiam wszystkich oszukanych.

IP i czas połączenia logowane. [21199674]
[20.01.2018] 15:54
[17.06.2014] 13:07
martonka
Citihandlowy to najgorszy bank jaki może być! Gdyby można tu było używać wulgaryzmów z pewnością bym ich użyła pod tytułem tego banku!
Na początku powiem, że są mega cfani. Miałam u nich kartę kredytową i był to największy błąd jaki mogłam zrobić. Zarobili na mnie kokosy, bo powiem sczzerze- nie pilnowałam spraw związanych z kartą, dopiero jak parę razy zorietnowałam się jak obchodzą własny regulamin , żeby wyciągnąc ode mnie opłaty za monity listowne i telefoniczne zaczęłam robić borutę.Jest to banda cfaniaków i nierobów. Obchodzą regulaminy, jak ma się natomiast do nich sprawę nie dokańczają jej (zmieniałam dane w banku po przeprowadzce, nie zrobili tego rzetelnie, przez co oczywiście skutecznie uniedogodnili mi życie). Facet w banku nie zmineił mi adresu- specjalnie pofatygowałam się osobiście do banku. telefonicznie NIC się nie da zrobić. Robią wszystko, żebym karty kredytowej nie zamknęła. Jak to jest, że w ING jak dzownię i podaję dane weryfikujące bez problemu podają mi wszystkie informacje i pomagają mi, w "cudownym" citihnadlowym tylko mówiac, że chcę zamknąc kartę kredytową bylo czuć zle nastawienie do mojej osoby. baby w infolinii niemile, niepomocne. Kiedy dzowni dzial windykacji- bez problemu data urodzenia i inne rzeczy przechodzily i rozmowa byla nada prowadzona, w wypadku zamknięcia karty stwarzają trudnosci. Mam wszystko uregulowane, natomiast zamknięcie karty przeciągają nadal. Mam konto także w WBK. Z tych 3 banków- citihandlowy to dno!
Przestrzegam przed tym bankiem!! Nie traktują klientów należycie, a przede wszystkim naginają przepisy na swoją korzyść, nadużywają zaufania!!

IP i czas połączenia logowane. [21226359]
[19.01.2015] 18:36
Diablica7
Abstra@@@ąc od tego co piszecie, nie zmienia to faktu, że citi bank handlowy to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, zapraszam do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat tej instytucji https://www.coolforex.pl/banki/bank-citi-han dlowy

IP i czas połączenia logowane. [21570219]
[27.01.2015] 22:59
Oszukany 776
Kirke (13.10.2013.04 20:09):
Do opinii użytkownika 'zirytowani durnymi wpisami"
Szanowny uzytkowniku w 07 - 2008 roku wzięłam kredyt w citi banku handlowym na kwotę 74 tyś i 72 raty każda po 1524 zł z czego termin zapadalności przypada na dzien 28-07- 2014 roku, jakie było moje zdziwienie gdy wchodząc na kredyt okazało się że mam ponad 4 tyś więcej do spłaty niż wynika z harmonogramu. Do tej pory wszystkie raty spłacane w terminie. Stwierdziłam że pewnie jakiś błąd i zwróciłam się do banku o wyjaśnienie sytuacji... w nagrodę wypowiedzieli mi limit który muszę spłacić w terminie do 20 października - spoko, spłacę. Ale drążąc temat dalej .. bo oczywiście otrzymałam od citi banku pisemną odpowiedź dowiedziałam się że ostatnia rata nie wynosi 1524 zł ale 7548,90 zł .. no cuda wianki się tam dzieją. Odszukalam umowę z której jasno wynika że całkowity koszt kredytu wraz z odsetkami wynosi 37700 w tym 2000 zł za rozpatrzenie wniosku czyliodsetek jakos 35700 , natomiast z pisma od banku wynika że na dzień 24.09.2013 roku samych odsetek zapłaciłam 39850 . Reasumując już mnie okradli na prawie 10 tys zł i do lipca 2014 okradać będą. Cóż - dziś ponownie napisalam do banku, poczekam na odpowiedź i gdy mi odpiszą skladam skarge do Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego - a jak trzeba bedzie pójde do sądu. Mam 9 miesięcy na wyjasnienie całego zamieszania.

Czy udało sie coś załatwić w tej sprawie. Może jednak należy sie skrzyknąc i złożyć pozew zbiorowy?

IP i czas połączenia logowane. [21587447]
[04.02.2015] 20:04
ANTY CITY srity
Masara jakaś !
Staram sie spłacać swoją kartę ,raty są n iewielkie ale kiedy straciłam prace,bywało ze nie wpłącałam rat terminowo.
Jeeeejjju zaraz milion telefonów-jak bandyci wydzwaniają z numerów zastrzeżonych a ich ton głosu gdybyście słyszeli !
"NATYCHMIAST" musi pani wpłacić rate ...wiecie mam wrazenie ze jakbym stała z nim oko w oko toby mi walną...
A koszty utrzymania karty to masakra ,odbierasz upomnienie telefoniczne
30 zł chyba ,pisemne też nie lepiej ....Zbiry .
Po drugie ,karte wcisnął mi facet wtedy kiedy nie miałam zadnych dochodów a on nawet nie sprawdził ! MASAKRA.Tez zastanawiamy sie nad zgłoszeniem tego do odpowiednich instytucji

IP i czas połączenia logowane. [21601088]
[17.04.2015] 15:30
gdghrtgh
bank handlowy to debile kur... trzymać się od tego szajsu jak najdalej

IP i czas połączenia logowane. [21725060]
[07.05.2015] 08:12
jarek2009
moja zona zaciągnela kredyt w citi,chcielismy zmiejszyc rate,aby mniej placic,wplacilismy prawie calosc,28 tys.i mielismy placic juz tylko 150 zl.okazalo sie,ze nadal zabierają nam z konta 1000 pln naliczając lichwiarskie odsetki.czy nie ma sposobu na ten bank?przeciez to zlodziejstwo w bialy dzien,nigdy wiecej doczynienia z tym bankiem.

IP i czas połączenia logowane. [21757565]
[07.05.2015] 08:21
milo51
Kredyt na 6 lat w wys. 40.000 zł ostatnia rata wyrównująca 6.000 zł trzymajcie się od tej instytucji z daleka jeżeli na koniec nie chcecie dostać zawału. Rata balonowa(wyrównująca)powstaje w wyniku ciągłego podwyższania % i nie informowania o tym klienta.

IP i czas połączenia logowane. [21757575]
[22.05.2015] 20:04
Kirke
Niestety nie , z BAK otrzymałam negatywną odpowiedź. Co prawda nie jest ona dla mnie wiążąca i mogę się z nimi sądzić , ale szczerze mówiąc .. spłaciłam , zapomniałam ... i zakończyłam "przygodę życia" z tymi oszustami
Oszukany 776 (15.01.2015.27 22:59):
Szanowny uzytkowniku w 07 - 2008 roku wzięłam kredyt w citi banku handlowym na kwotę 74 tyś i 72 raty każda po 1524 zł z czego termin zapadalności przypada na dzien 28-07- 2014 roku, jakie było moje zdziwienie gdy wchodząc na kredyt okazało się że mam ponad 4 tyś więcej do spłaty niż wynika z harmonogramu. Do tej pory wszystkie raty spłacane w terminie. Stwierdziłam że pewnie jakiś błąd i zwróciłam się do banku o wyjaśnienie sytuacji... w nagrodę wypowiedzieli mi limit który muszę spłacić w terminie do 20 października - spoko, spłacę. Ale drążąc temat dalej .. bo oczywiście otrzymałam od citi banku pisemną odpowiedź dowiedziałam się że ostatnia rata nie wynosi 1524 zł ale 7548,90 zł .. no cuda wianki się tam dzieją. Odszukalam umowę z której jasno wynika że całkowity koszt kredytu wraz z odsetkami wynosi 37700 w tym 2000 zł za rozpatrzenie wniosku czyliodsetek jakos 35700 , natomiast z pisma od banku wynika że na dzień 24.09.2013 roku samych odsetek zapłaciłam 39850 . Reasumując już mnie okradli na prawie 10 tys zł i do lipca 2014 okradać będą. Cóż - dziś ponownie napisalam do banku, poczekam na odpowiedź i gdy mi odpiszą skladam skarge do Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego - a jak trzeba bedzie pójde do sądu. Mam 9 miesięcy na wyjasnienie całego zamieszania.

Czy udało sie coś załatwić w tej sprawie. Może jednak należy sie skrzyknąc i złożyć pozew zbiorowy?

IP i czas połączenia logowane. [21779234]
[21.10.2015] 21:37
nowoczka
OSTRZEGAM!!!!najgorszy bank z jakim miałam do czynienia. W chwili rezygnacji z konta nie mogłam wpłacić pieniędzy. stwierdzili że ze względów bezpieczeństwa i ich procedury nie zezwalają na takie operacje. że musi minąć 24h
żaden profesjonalny bank tak nie traktuje klienta. brak kompetentnych osób w celu udzielenia pomocy. osoby na infolinii poprostu się rozlaczali.chyba w providencie lepiej traktują ludzi. poprostu jedną wielką popaprancza banda! !!

IP i czas połączenia logowane. [22026148]
[03.02.2016] 15:03
wykiwany  brak@tlen.pl
Ja też nie polecam tego banku to wielki złodziej który przenosi się z jednego miasta do drugiego.Przez rok spłacałem 1000 zł i gdy pytałem o spłatę to sprawdził i powiedział że wszystko spłacone.Po trzech latach zaczeli mnie straszyć że mam spłacić 1470 zł wysyłali człowieka aż wpisali mnie do BIK.Zapłaciłem złodziejom ale wiecej nie zapłacę.

IP i czas połączenia logowane. [22180487]
[17.02.2016] 13:55
Kakojjec
Obecnie banki nie są monopolem na rynku kredytów, więc można wziąć taki kredyt w wielu innych alternatywnych miejscach, co serdecznie polecam. Na przykład tu http://kredytkatowice.pl/

IP i czas połączenia logowane. [22199793]
[04.04.2016] 23:20
Jestemobiektywny
Temat dość stary, ale skąd ludzie mają takie przekonanie o bankach? Przecież każdy powinien sobie tak na cłopski rozum obliczyć czy jest w stani spłacić tę ratę kredytu czy też nie. Setki ludzi bierze kredyty i je spłaca. Dlatego może warto najpierw pogadać o tym z doradca, albo naprawdę się o tym nauczyć (polecam ciekawy wpis: http://zyciefinansowe.pl/kredyty-hipoteczne/ co-jest-brane-pod-uwage-przez-banki-przy-zaciaganiu-kredytu- hipotecznego/ )

IP i czas połączenia logowane. [22260339]
[30.04.2016] 20:44
Mark3
Na razie nie dałem się wmanewrować w typowy kredyt citi. Mam u nich karte kredytową. Warunki uzyskania jej były bardzo pro klient. A czytając opinie innych nici z kredytu Natomiast jakikolwiek kontakt z placówką banku to porażka. Zablokowali mi dostęp przez telefon, bo nie chciałem płacić 60 zł na rok za usługę, która powinna być gratis. Barany w placówkach nawet nie raczą zainteresować się problemem, nie biorą odpowiedzialności za swoje produkty. Do dzisiaj nie potrafią wyjaśnić, dlaczego nie mogłem zapłacić na stacji benzynowej ich kartą za NALANĄ JUŻ BENZYNĘ. Pół godziny wcześniej karta działała. Później też działała. Ostatnio muszę kartę podpisywać, PIN niepotrzebny. Wracamy do XX wieku. "Fachowcy" z banku to (tu wypadałoby napisać kilka epitetów opisujących ich kompetencje, wiedzę i chęci), tylko bez sensu jest się tym nakręcać. Nawet kierownictwo placówek jest bez sensu. Już raz wycofałem anulowanie karty na prośbę miłej pani, ale jak czytam opinie, należy przestać przejmować się bankiem, bo to (...) i należy pilnować swoich spraw. Czy inne banki też tak nie lubią swoich klientów jak to manifestuje od zawsze citi ??? Jak głupim musi być bank, żeby aż tak nie lubić swoich klientów, którzy płacą mu pensje, sorry, na których bank żeruje ...

IP i czas połączenia logowane. [22293088]
[01.05.2016] 12:39
Mark3
zirytowania_durnymi_wpisami (11.10.2011.20 01:43):
a mnie śmieszy, ze nie wypowiedziala się tu żadna osoba która terminowo spłaca kredyty raty, dotrzymuje warunków umowy.
a wić szanowni państwo wszem i wobec oznajmiam, że jak sie pozycza pieniądze to trzeba oddac i jak się do czegoś zobowiązuje (czyli do spłat w terminie) to trzeba danego słowa dotrzymać ...

Ktoś musi być tym pierwszym. Ja nie mam kredytu, mam tylko karty kredytowe. Spłacam systematycznie, bo do tego się zobowiazałem. Bank nie ma przeze mnie problemów, tylko zarabia. Ale jak są jakiekolwiek problemy w działaniu kart, TO NIKT W BANKU nic nie potrafi. Nie ma gdzie zgłosić (pomijam Internet, bo tu odpowiedź zawsze będzie nijaka), w placówkach robią wielkie oczy. NIKT nic nie potrafi, przede wszystkim nikt nie chce zająć się klientem !!! Właśnie napisałem do banku info o zmianie składu osobowego placówki w Łodzi, bo cyrk, jaki miałem wczoraj nadaje się tylko do KNF. Po raz kolejny napiszę też do KNF. Ta instytucja chociaż odpowiada. I wtedy nagle bank przypomina sobie o olewanym kliencie. Żadnego mojego problemu jeszcze do chwili obecnej nie wyjaśnili. To jawna kpina, więc nie kpij z ludzi, którzy nie muszą znać się na zawiłościach umów i którym bank nie chce pomóc tylko doi !!! Kartę biznesową Citi zakładałem w Londynie, bo taka jest procedura, bo tu jest nadzór nad polskim kawałkiem i tu, przy braku kontaktu z polskim Citi, za chwilę napiszę skargę !!! A może i poinformuje PIS, to takie modne teraz. Trzeba zmienić nastawienie tego banku do Polaków !!! Więc niech Cię nie śmieszą problemy innych, bo możesz mieć podobne i inni będę z Ciebie szydzić. Obsługa banku w placówkach nigdy nie chciała pomóc - głównie przez brak wiedzy, jak działają produkty banku i kto powinien je nadzorować. Zarzucanie nadzoru na klienta świadczy tylko o bezsilności Citi. A jak skomentujesz brak możliwości kontaktu telefonicznego z Citi, bo nie będę płacił 60PLN na rok za kilka telefonów. To powinno być gratis !!!

IP i czas połączenia logowane. [22293743]
[04.05.2016] 19:09
rela
Oszukany 776 (15.01.2015.27 22:59):

No..i mam to samo-spalacono,bank podal do sadu-pierwsza rozprawa-nikogo ze strony banku i ani jednego dowodu ze strony banku,zobaczymy co dalej,bo ja jako dowód podalam korespomndencję moja z bankiem,Rzecznika praw konsumenta z bankiem,ups..przepraszam-parabankiem,oraz zażądałam dowodu w postaci nagranych rozmów oraz pism wyslanych do mnie wg umowy -awizo podpisane przeze mnie bądz odesłane przez poczte

IP i czas połączenia logowane. [22297197]
[09.09.2016] 14:32
Consigliere
W przypadku tzw. rat balonowych naliczanych w oparciu o dowolnie ukształtowane przez Bank oprocentowanie, bez zawiadamiania klienta - mamy do czynienia z działaniem naruszającym zarówno postanowienia umowy i Regulaminu, jak też bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa. Większych wątpliwości nie pozostawia co do tego również wnikliwa analiza dość jednolitej linii orzeczniczej, w tym uchwały SN oraz orzeczeń zapadłych w kontekście abuzywności klauzul waloryzacyjnych.
W konsekwencji, żądanie zapłaty w tym zakresie należy uznać za bezpodstawne i bezprawne. W żadnym wypadku nie doradzam spłaty tak obliczonej raty balonowej, aby nie zostało to zakwalifikowane jako zaakceptowanie przez klienta jej wysokości i sposobu wyliczenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem zdaje się być wystąpienie na drogę sądową z pozwem o ustalenie że: klauzula waloryzacyjna nie wiąże klienta lub jest nieważna, podobnie jak czynności dokonane przez Bank na jej podstawie, przy jednoczesnym ustaleniu przez sąd wysokości pozostałego do spłaty zobowiązania.

IP i czas połączenia logowane. [22438959]
[04.01.2017] 19:24
jak to możliwe
Uważajcie ludzie oszustwo w tym banku to jest na porządku dziennym nigdy więcej nie chcę mieć z nim nic wspólnego liczę że niedługo padnie.

IP i czas połączenia logowane. [22587646]
[04.01.2018] 17:41
hipcio0388
Prze wybraniem banku warto poczytać opinie na przykład tutaj: https://www.wybieraj.com.pl

IP i czas połączenia logowane. [22862249]

1 «   3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat