o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Warte polecenia
 » Odpowiedz na ten temat

czy nie za późno na nauke gry na pianinie/fortepianie?

[04.11.2008] 15:53
jasia202
mam 15 lat i strasznie chciałabym nauczyc sie grac na pianinie, ale nie wiem czy nie jest juz za pozno jak dla mnie? nie ciagnie mnie do tego od wczoraj, jednak od zawsze slyszałam od rodziców, ze jestemz a stara, ze sobie nie dam rady etc. czy zeby grac na tym instrumencie konieczne jest posiadanie go??

z gory wielkie dzieki j o ł.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[14.11.2008] 21:30
Pianococco
CZeść
Mam nadzieję,że cię choć trochę pocieszę. Jeżeli masz 15 lat to nie jest wcale za późno na naukę gry. Sam jestem trochę starszy i wcale nie zacząłem grać od 8 lat. Czy to łatwe?
Hee trzeba mieć dużo samozaparcia i wmówić sobie że sie uda a na pewno coś osiągniesz. Znany włoski pianista,którego imienia niestety nie pamięta zaczął grę w wieku 22 lat i za rok już występował publicznie. Oczywiście to kwestia ogromnego talentu,który posiada tak mało ludzi.Dlatego głowa do góry przekonaj rodziców i do dzieła!! A co do instrumentu to oczywiście najlepiej mieć pianinko klasyczne w domu.Bo np. w szkole muzycznej jest zbyt mało lekcji żeby bez ćwiczenie w ogóle coś osiągnąć. Keyboard czy anwet pianino cyfrowe nie ma takiego oporu klawiszy jak trzeba. Ale sie ozpisałem.Czekam na odp. Służę pomocą.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13826290]
[26.01.2009] 12:33
Balsasa
Pianococco (08.11.14 21:30):
A co do instrumentu to oczywiście najlepiej mieć pianinko klasyczne w domu.Bo np. w szkole muzycznej jest zbyt mało lekcji żeby bez ćwiczenie w ogóle coś osiągnąć. Keyboard czy anwet pianino cyfrowe nie ma takiego oporu klawiszy jak trzeba. Ale sie ozpisałem.Czekam na odp. Służę pomocą.

Nie prawda. Wiele jest pianin elektronicznych z klawiszami ważonymi o mechanizmie młoteczkowym, które niemal idealnie imitują oryginał. Do autorki wątku - zależy, co chcesz osiągnąć i kiedy. Jeśli chcesz być wirtuozem i ubiegać się o pierwsze miejsce w konkursie Chopinowskim. To zapomnij. Ale jeśli chcesz osiągnąć poziom bardzo dobry i grać każdy utwór każdego kompozytora z niedoskonałą artykulacją to nie ma problemu.

IP i czas połączenia logowane. [14262549]
[27.01.2009] 01:00
li-berty
No i pianinko takie klasyczne + w ładnym kolorze- robi wrażenie i tak naprawde czuć różnice - w formie gry polecam szczerze i wcale nie jest za późno! musisz tylko przysiąść się do nauki konkretnie Breslau my love

IP i czas połączenia logowane. [14268009]
[21.01.2011] 23:17
naukaa
Jeśli myślisz poważnie o nauce gry na keyboardzie czy pianinie, zerknij tutaj http://nauka-gry.blogspot.com/ Znajdziesz tutaj wiele ciekawostek oraz kursy wideo. Ja również zacząłem późno grę i podołałem. Dlatego wiek nie przesądza o tym czy się nauczysz czy nie

IP i czas połączenia logowane. [17736280]
[23.06.2017] 17:29
[14.09.2011] 12:01
Gość1234
Andrew Tyson zaczął naukę gry na fortepianie w wieku 15 lat i występował w konkursie chopinowskim. Osobiście byłem na jego półfinałowym występie. Technikę miał niesamowitą

IP i czas połączenia logowane. [18802687]
[06.09.2016] 02:42
chimera
Balsasa (09.01.2009.26 12:33):
<cytat>Pianococco (08.11.14 21:30):
A co do instrumentu to oczywiście najlepiej mieć pianinko klasyczne w domu.Bo np. w szkole muzycznej jest zbyt mało lekcji żeby bez ćwiczenie w ogóle coś osiągnąć. Keyboard czy anwet pianino cyfrowe nie ma takiego oporu klawiszy jak trzeba. Ale sie ozpisałem.Czekam na odp. Służę pomocą.
</cytat>
Nie prawda. Wiele jest pianin elektronicznych z klawiszami ważonymi o mechanizmie młoteczkowym, które niemal idealnie imitują oryginał. Do autorki wątku - zależy, co chcesz osiągnąć i kiedy. Jeśli chcesz być wirtuozem i ubiegać się o pierwsze miejsce w konkursie Chopinowskim. To zapomnij. Ale jeśli chcesz osiągnąć poziom bardzo dobry i grać każdy utwór każdego kompozytora z niedoskonałą artykulacją to nie ma problemu.

IP i czas połączenia logowane. [22435239]
[06.09.2016] 03:03
chimera
chimera (16.09.2016.06 02:42):
Balsasa (09.01.2009.26 12:33):
<cytat>Pianococco (08.11.14 21:30):
</cytat>
Hej Synkowie. ja ma 36 lat gram w Chimerze konczylem muzyka w Toruniu u Wysockiej na forteklapie ( nienawidziłem obu )Zabrodin na wioli i IIst organy u wspaniałej Pani Hadrysiak która otworzyła mnie na inną muze i nie sekowala jak tamta @@@ wysocka niech gnije! Do dzis załuje lekcji w muzyku torun bo niczego mnie nie nauczyły oprucz orgaan harmonii i tp reszta to syf gnuj i sciema. Posłuchajcie Nas i sami ocencie..Nigdy nie jet za pozno!! Grajcie co z duszy i uczcie sie od mentorów których sami wybierzecie! JUma z Chimery !

IP i czas połączenia logowane. [22435243]

» Odpowiedz na ten temat