o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Śmierć w pracy

1 2
[20.10.2008] 16:32
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Mamy kryzys, na razie słabo odczuwalny, ale pracodawcy już mówią o zwolnieniach. Koniec sielanki w pracy może nastąpić nagle i bez ostrzeżenia. Czy oznacza to, że już wkrótce powrócą czasy, kiedy pracownik musiał być gotów do wypełnienia wszystkich poleceń zwierzchnika, nawet tych, które nie były zgodne z zasadami BHP?

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11498 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[21.10.2008] 00:11
ipps
Za komuny robol to byl ktos, i co?, Zle im bylo, wolnosci sie zachcialo i strajkow. Mozna bylo sporo czasu poudawac ze sie pracuje, z taka mentalnoscia wjechali w kapitalizm i smutna prawda ze albo kapitalista nie bedzie sie cackal albo pokaze slabosc i robole to wykorzystaja.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13669990]
[21.10.2008] 00:24
blablebla
wow co za artykul

\"tyrać przy maszynach, które już dawno powinny być na śmietniku, a ciągle pracują.\"

a za chwile

\"Potem wpuszcza się go na halę, gdzie stoją urządzenia warte miliony euro\"

panie redaktorze!
to wreszcie czy nadaja sie one na smietnik czy sa ultranowoczesne i warte miliony euro? Jakas konsekwencja by sie przydala.
Zreszta nikt nie wpusci nieprzeszkolonego pracownika do obslugi tyle wartego urzadzenia, bo potem jego naprawa wynioslaby pewnie parokrotnosc jego rocznych zarobkow.

Nie ma co sie oszukiwac.
Wiekszosc wypadkow przy pracy, szczegolnie w budowlance, bierze sie z tego ze pracuja tam ludzie z lapanki, ktorym albo bozia poskapila rozumu i np zamiast rozstawiac drabine prawie pionowo to rozstawiaja ja prawie poziomo, albo przylaza do pracy nawaleni.
Co ma szef zrobic wywalic na pysk? A terminy gonia i robota sie sama nie skonczy.

o2 trzyma poziom jak zwykle.

IP i czas połączenia logowane. [13670075]
[21.10.2008] 00:35
negatywny
www.zieloni.free.pl (08.10.21 00:20):
EKOLOGIA+WEGETARIANIZM DARMOWA ODNAWIALNA ENERGIA ZAMIAST CHOREGO SYSTEMU GOSPODARCZEGO NISZCZĄCEGO ZDROWIE, LUDZI, ŚRODOWISKO, GŁÓD ZAMIAST DOBROBYTU, ZATRUTA ŻYWNOSC, POWIETRZE, WODA, POGOŃ ZA CORAZ BARDZIEJ DROGIMI I TANDETNYMI TOWARAMI, MODY WZBUDZAJĄCE SZTUCZNE ZAPOTZREBOWANIE NA ZBYTECZNE RZECZY

NIEWOLNICY CAŁE ZYCIE ZYJA NIE WŁASNYM ŻYCIEM-PRACA, TV, MODA, SZKOŁA, RELIGIA, MAŁŻENSTWO Z WPADKI...

Ludzie sa jak niewolnicy rynku marek i pieniedzy uwiązani kredytami jak kiedys chlopi pańszczyźniani ziemią tylko kiedyś \"dziesiecina\" wynosił a10 % a dzis płacicie ZUS 50% + VAT 22% itp. firmy sprzedaja coraz drozsze coraz bardziej skomlikowane i coraz łatwiej psujace sie produkty by ludzie kupowali ich więcej by kupowali nowe po wplywem mody itp ich naprawa jest nieopłacalna. Wkrótce będziecie kupowac i płacić za świeże powietrze do oddychania jako najbardziej pożądany i luksusowy towar tak jak dzis kupujecie wodę do picia w hipermarkecie w butelkach bo ta z kranów rzek itp. nie nadaje sie juz do picia. Bez ekologii wegetarianizmu odnawialnej darmowej energii słońca wiatru geotermii itp. czeka was los Dinozaurów - zagłada Zmiany klimatu (powodzie, huragany susze głód epidemie) to spłata kredytu za niszczenie środowiska

IP i czas połączenia logowane. [13670123]
[21.10.2008] 03:13
pracownik
Na jednej hali moga stac slomy i drogie maszyny - idz i sie przekonaj. Czy puszcza bez szkolenia - oczywiscie ze tak, jak masz szczescie to starszy stażem pracownik asystuje tobie a jak peszka to sam sobie sterem i zaglem jestes. Zniszczenia sa pokrywane przez niska stawke godzinowa i wirtualna premie o ktorej slyszysz ale nie dostaniesz

IP i czas połączenia logowane. [13670385]
[23.09.2017] 00:36
[21.10.2008] 03:30
goody
ipps (08.10.21 00:11):
Za komuny robol to byl ktos, i co?, Zle im bylo, wolnosci sie zachcialo i strajkow. Mozna bylo sporo czasu poudawac ze sie pracuje, z taka mentalnoscia wjechali w kapitalizm i smutna prawda ze albo kapitalista nie bedzie sie cackal albo pokaze slabosc i robole to wykorzystaja.
rzygam juz takimi glupawymi komentarzami cwaniakow siedzacych za swoimi biurkami. Wasze biurka tez juz nie sa tak bezpieczne jak wam sie wydaje. Tak bardzo chcecie sie upodobnic do kolegow z Zachodu, ze gotowi jestescie na warunki pracy we wlasnym kraju narzekac, chocby byly typowo niewolnicze. Przypomne: w wiekszosci krajow Europy zachodniej prawa pracownicze sa na wyzszym poziomie, bo przede wszystkim idzie tu dbalosc o jakosc produkcji. A u nas: dorwal sie do biurka i nawet tam mu wyobrazni nie staje, wiec widzicie swiat czarno-bialo.

IP i czas połączenia logowane. [13670388]
[21.10.2008] 03:39
goody
blablebla (08.10.21 00:24):
wow co za artykul

\\\"tyrać przy maszynach, które już dawno powinny być na śmietniku, a ciągle pracują.\\\"

a za chwile

\\\"Potem wpuszcza się go na halę, gdzie stoją urządzenia warte miliony euro\\\"

panie redaktorze!
to wreszcie czy nadaja sie one na smietnik czy sa ultranowoczesne i warte miliony euro? Jakas konsekwencja by sie przydala.
Zreszta nikt nie wpusci nieprzeszkolonego pracownika do obslugi tyle wartego urzadzenia, bo potem jego naprawa wynioslaby pewnie parokrotnosc jego rocznych zarobkow.

Nie ma co sie oszukiwac.
Wiekszosc wypadkow przy pracy, szczegolnie w budowlance, bierze sie z tego ze pracuja tam ludzie z lapanki, ktorym albo bozia poskapila rozumu i np zamiast rozstawiac drabine prawie pionowo to rozstawiaja ja prawie poziomo, albo przylaza do pracy nawaleni.
Co ma szef zrobic wywalic na pysk? A terminy gonia i robota sie sama nie skonczy.

IP i czas połączenia logowane. [13670393]
[21.10.2008] 07:11
Outsourcer
Jeszcze większe narażenie na wypadek mają pracownicy z firm zewnętrznych, świadczących usługi na rzecz firmy zlecającej.
Nie są oswojeni z różnymi warunkami występujacymi u óżnych klientów.
Dotyczy to przede wszystkim szybko działających przeróżnych serwisów technicznych.
W małych firmach i warsztatach zagracenie do siódmej potęgi, nie dość że nie ma gdzie powiesić np. kurtki, gdzie się przebrać, to jeszcze dostęp do maszyn poza strefą operatora, szaf sterowniczych jest ograniczony, swobodne otwarcie osłon i drzwi jest niemożliwe. Operatorzy maszyn najczęściej nie są przeszkoleni tylko przyuczeni (i nie zweryfikowani) w firmie na zasadzie: "kolega pokaże nowemu jak to się obsługuje", w porządniejszych firmach "trzecie pokolenie operatorów", po tych którzy przeszli przeszkolenie nawet w firmie macierzystej za granicą, tak naprawdę niewiele umie (a poprzednicy szybko zwolnili się po szkoleniu zagranicznym, bo zarobki słabe. Kilkunastoletnie, używane amszyny nie spełniają aktualnych dyrektyw, wymogów BHP. Zagracenie strefy pracy może spowodować potknięcie, upadek.
Itd. ...

IP i czas połączenia logowane. [13670449]
[21.10.2008] 08:03
Robol
...tak samo nie mówiło, się o śmiertelnym wypadku w fabryce Procter & Gamble w Warszawie na Targówku ( wszystko zostało zatuszowane a śledztwo w tej sprawie nie wiem czy do tej pory zostało rzetelnie przeprowadzone - ale prawdę znają tylko nieliczni )...kolejny przypadek to fabryka Coca-Cola pod Warszawą...najgorsze jest to ,że przeciętny klient kupując produkty tych firm nie zdaje sobie nawet sprawy, że są oblane ludzka krwią...liczy się tylko zysk dla firmy...

IP i czas połączenia logowane. [13670529]
[21.10.2008] 08:24
nortoncommando
Wszystko lepiej by wyglądało, gdyby pracodawcy przestrzegali przepisów BHP. Pilnowali obowiązkowych szkoleń bhp i dbali o ich jakość.

http://www.bhpzone.pl

IP i czas połączenia logowane. [13670589]
[21.10.2008] 10:20
kreda _
zielony idź sie @@@nij... wiesz ze najsłynniejszym wegetarianinem był Adolf Hitler?

IP i czas połączenia logowane. [13671192]
[21.10.2008] 11:08
nie ma konca tej podrozy
goody (08.10.21 03:30):
rzygam juz takimi glupawymi komentarzami cwaniakow siedzacych za swoimi biurkami. Wasze biurka tez juz nie sa tak bezpieczne jak wam sie wydaje. Tak bardzo chcecie sie upodobnic do kolegow z Zachodu, ze gotowi jestescie na warunki pracy we wlasnym kraju narzekac, chocby byly typowo niewolnicze. Przypomne: w wiekszosci krajow Europy zachodniej prawa pracownicze sa na wyzszym poziomie, bo przede wszystkim idzie tu dbalosc o jakosc produkcji. A u nas: dorwal sie do biurka i nawet tam mu wyobrazni nie staje, wiec widzicie swiat czarno-bialo.

Facet, serio? Naprawdę tu o jakość produkcji idzie? Bo pracuję w firmie robiącej gry (Wielka Brytania) i gdyby szło o jakość to by może nie trzeba kilku rzeczy robić od nowa, jakby od początku były dobrze zrobione. A wiem, że w innych firmach robiących gry jest już w ogóle zabawnie. Zdarzają się firmy robiące w systemie zmianowym. Trzy zmiany, produkcja non-stop. Zachód

IP i czas połączenia logowane. [13671517]
[21.10.2008] 11:12
nie ma konca tej podrozy
Master2 (08.10.21 09:46):
To prawda, że pracownikom też często poskąpiono rozumu - tak jest np. we wspomnianym indesicie. Ale z drugiej strony jeśli szef przyjmuje do pracy jakiegoś głupka to musi się liczyć ze zwiększonym prawdopodobieństwem wypadku, a tego nie robi!

Ale głupi może się pojawić na którymś szczeblu, a potem zatrudniając kolejnego idiotę lub samemu wpadając pomysł na taki sposób przyspieszenia pracy, doprowadzi w końcu do tragedii. Tak naprawdę to nie zawsze są wielkie koncerny winne i faceci siedzący w biurkach na samej górze. Najczęściej to jest to gdzieś pomiędzy górą a dołem, gdzie jakiś typ, któremu rozumu nie dano, ale wielkie ego, będzie próbował zaistnieć. I tacy są wszędzie i na hali produkcyjnej się taki znajdzie i w biurze. Tyle, że w biurze się to nie skończy czyjąś śmiercią.

IP i czas połączenia logowane. [13671550]
[21.10.2008] 12:05
Miss Sl
Skąd pomysł, że fizole to ludzie? To są potomkowie chłopów i powinni dalej pozostawać w stosunku feudalnym do nas.

IP i czas połączenia logowane. [13671917]
[21.10.2008] 13:35
agrimon
warto tutaj zerknac:
http://badanie-rynku.net.pl/index.php?new=48 a6951d03c53

IP i czas połączenia logowane. [13672432]
[21.10.2008] 15:42
xander10001
a ja polecam wszystkim zarabianie pieniędzy przy piciu ZDROWEJ KAWY!!

www.zdrowa-kawa.pl

!!

IP i czas połączenia logowane. [13673153]
[21.10.2008] 15:48
Kuj2
Miss Sl (08.10.21 12:05):
Skąd pomysł, że fizole to ludzie? To są potomkowie chłopów i powinni dalej pozostawać w stosunku feudalnym do nas.

Dobry dowcip.

IP i czas połączenia logowane. [13673188]
[21.10.2008] 15:52
Dawcioone
wow co za artykul

\\\"tyrać przy maszynach, które już dawno powinny być na śmietniku, a ciągle pracują.\\\"

a za chwile

\\\"Potem wpuszcza się go na halę, gdzie stoją urządzenia warte miliony euro\\\"

panie redaktorze!

Nie ma co sie oszukiwac.

dorabiałem w fabryce akurat foteli samochodowych więc znam warunki na taśmie ze źródła nie zaś opowieści od babci czu księdza... Takie maszyny mimo że wiekowe były warte miliony, sypały się co chwile a dostałem się do jej obsługi po tygodniu pracy. Po następnym tygodniu zostawiano mni już na niej samemu mimo że miałem gówniane o tym pojcie a system nap[rawczy polegał na na@@@aniu młotem w tę maszyne aż ruszyła

IP i czas połączenia logowane. [13673222]
[21.10.2008] 19:03
Najsłynniejszy wegetarianin
Najsłynniejszy wegetarianin Adolf Hitler zadbał o pełne zatrudnienie obywateli. Dziś pewnie popierałby partię zielonych.
"Niemiec Armin Meiwes zaprosił do siebie mężczyznę poznanego przez internet. Zabił go, pokroił i wsadził fragmenty ciała do zamrażarki. Żywił się nimi po trochu cały rok. Jak potem wyliczyli policjanci zjadł 20 kilogramów ludzkiego mięsa.
Meiwes został w 2005 roku skazany na dożywocie. Obecnie jest wegetarianinem i członkiem więziennej grupy wsparcia dla Partii Zielonych. Co ciekawe, kanibal twierdził, iż w samych Niemczech takich jak on jest przynajmniej 800 osób."
Niewątpliwie ten działacz zwierząt nie zabija.

IP i czas połączenia logowane. [13674173]
[21.10.2008] 19:03
zdolnabestia
Odnośnie tego pana, który zginął przytłoczony prasą w Indesicie. Pracuję w Indesicie w Anglii, stoję przy maszynie, która wytłacza panele frontowe i niemożliwym jest włożenie gdziekolwiek paluchów czy zbliżenie się do pras. Jest taki system zabezpieczeń i czujników, że niemożliwym jest zrobienie sobie krzywdy. Bezpieczeństwo pracowników stawiane jest na pierwszym miejscu, pracujemy w pancernych butach, dostajemy codziennie nowe specjalne rękawice, stopery do uszu - tutaj dba się o pracowników. Szkolenie BHP miałam z prawdziwego zdarzenia i poświęcony na to był osobny dzień.
Pozdrawiam przy okazji wszystkich tych, którzy gardzą Polakami na emigracji..

IP i czas połączenia logowane. [13674174]
[21.10.2008] 19:44
pasierbica
nie dawno chowalam bliska osobe,ktora tez zginal bardzo tragicznie zostal przygnieciony przez maszyne do makulatury. po przeczytaniu prtokolu o malo nie zemdlalam to bylo straszne. pisaly o tym gazety...zaklad pracy szybko chcial zalagodzic sprawe bo tam wyszly jakies nie dociagniecia. wiec szybko zamkneli usta rodzinie kasa. smutne i bardzo wkurzajace.

IP i czas połączenia logowane. [13674404]
[21.10.2008] 20:21
nie ma konca tej podrozy
www.zieloni.free.pl (08.10.21 19:13):
jak wiec widzisz jedzenie miesa powoduje homoseksualizm i kanibalizm takich ludzi powinno sie wsadzac do wiezienia dopiero wtedy staja sie normalni i madrzeja zostaja zielonymi i wegetarianami Z WEGETARIANIZMEM WŚRÓD MIĘSOŻERCÓW JEST JAK Z KANIBALIZMEM AK PRZEKONAĆ KANIBALA ZE JEDZAC LUDZI ROBI COS ZLEGO (PRZECIEZ WYCHOWAŁ SIE W RODZINIE KANIBALI, W WIOSCE, SPOLEZENSTWIE KANIBALI GDZIE TO JEST \"NORMALNE\")? TAK JAK CIEZKO BYLO PRZEKONAC LUDZI ZE NIEWOLNICTWO JEST CZYMS ZŁYM ALBO ZE KOBIETY ZASLUGUJA NA NAUKE CZYTANIA ALBO PRAWO GLOSU W WYBORACH

A jak przekonać głupiego, że jest głupi?

I zastanówmy się jeszcze raz w ciszy nad tym wywodem, wedle którego jedzenie mięsa powoduje kanibalizm lub nawet lepiej, homoseksualizm. Ty chyba chcesz mieć na pieńku z gejami. Ciekawe kiedy Ciebie w końcu oskarżą o działanie na szkodę środowiska, bo o oskarżenie o rasizm, homofobię albo szowinizm, to Tobie nie jest daleko.

Twoje argumenty jak zwykle powalają. Pisz więcej, bo lubię się śmiać

IP i czas połączenia logowane. [13674678]
[21.10.2008] 20:26
nie ma konca tej podrozy
zdolnabestia (08.10.21 19:03):
Odnośnie tego pana, który zginął przytłoczony prasą w Indesicie. Pracuję w Indesicie w Anglii, stoję przy maszynie, która wytłacza panele frontowe i niemożliwym jest włożenie gdziekolwiek paluchów czy zbliżenie się do pras. Jest taki system zabezpieczeń i czujników, że niemożliwym jest zrobienie sobie krzywdy. Bezpieczeństwo pracowników stawiane jest na pierwszym miejscu, pracujemy w pancernych butach, dostajemy codziennie nowe specjalne rękawice, stopery do uszu - tutaj dba się o pracowników. Szkolenie BHP miałam z prawdziwego zdarzenia i poświęcony na to był osobny dzień.
Pozdrawiam przy okazji wszystkich tych, którzy gardzą Polakami na emigracji..

Tylko że widzisz, jeśli stanie się wypadek w fabryce jakiejś dużej firmy, to od razu firma cała jest zła. Jak udowodnią winę jednej osobie, to oczywiście szukali kozła ofiarnego. Ludziom nie da się wytłumaczyć jasno na białym czegoś, oni zawsze będą wietrzyli teorie spisku itd. A firma duża, w której fabryce z powodu głupoty kogoś na bardzo niskim szczeblu inna osoba zginęła, ma najlepiej pewnie się zlikwidować z powodu tragedii? Ludziom też jakoś nie przeszkadza kupowanie pralek, kuchenek czy lodówek. Ciekawe czy by mieli coś przeciwko, jakby to było robione ręcznie i kosztowało znacznie więcej (i nie zawsze lepszej jakości, no chyba że kosztowałoby naprawdę dużo)

IP i czas połączenia logowane. [13674703]
[21.10.2008] 22:13
marek1352
Mojege kolege zabila maszyna do belowania tektury,wina byla oczywiscie po stronie pracodawcy>maszyna dzialala mimo ze byla otwarta,krancowki nie byly podlaczone.Znajomy elektryk podlaczyl po wypadku tak jak ma byc,brygadzista dostal w zawieszeniu wyrok(dostal za to kase).Pracowili zeznawali i klamali bo sie bali ze straca prace.gdybym nie byl zatrudniony na lewo,to bym powiedzial prawde jaka byla i nie wazne by bylo ze by mogli firme zamknac,sprawiedliwosc musi byc.

s.p
Arkadiusz Gluza z Cieszyna
a firma to Karton-pak w Cieszynie
z.pieczonka -wlasciciel

IP i czas połączenia logowane. [13675610]
[21.10.2008] 22:33
Last Man Standing
Panne Miss Sl należy sie sterylizacja!!!, Hitler Był szaleńcem który wprowadził prawo kastrowania szalńców aby niemieli takiego potomstwa jak Miss Sl. Miss Sl odmawiajac "fizolom" człowieczenstwa odmówiła go równierz sobie. Jestem pracownikiem fizycznym z przymusu (znam angielski i niemiecki mam wykształcenie srednie 3 różne kursy z wyższej półki), w domu było bezrobocie (rodzice mgr-inż chemii) to zrezygnowalem ze studiów aby wypedzic biede z domu.
Pracowałem cięzko za psie grosze a teraz jestem bezrobotny bez prawa do zasiłku ,poniewaz bylem pracownikiem tymczasowym i moj pracodawca nieplacił za mnie żadnych składek (umowa zlecenie albo bezrobocie co wy byscie wybrali?).Mieli mnie zatrudnic ale mnie zwolnili : przez 8 miesiący obiecywali mi normalne zatrudnienie a ja po 6 miesiącach zaczolem się o to za czesto przypominac wienc dali mi kopa
Pracowałem Dla Tomasza Gajewskiego Flextronics Logistics łódź
Wszystkim odradzam ten zakład pracy to tylko Niespełnione obietnice.
Teraz jestem ciężko chory i niemam na leki i tym sposobem ktos sie wzbogaci a ktos inny stracił zdrowie!

IP i czas połączenia logowane. [13675774]
[21.10.2008] 22:37
polak71
Kryzysem teraz będą łatać wszystko, a cały ten kryzys to jedno wielkie medialne gówno rozgłaszane przez durne media, i jeszcze durniejszych dziennikarzy. Banda idiotów...

IP i czas połączenia logowane. [13675814]
[21.10.2008] 22:55
wołający o sprawiedliwość
Witam!
Jestem mieszkańcem Brodnicy i znam sprawę Krzysztofa Pruszewicza wymienioną w danym artykule od poszewki, gdyż brałem udział w pikietach organizowanych przez ozzip (www.ozzip.pl) oraz siostrę zmarłego. Jest wprost zbulwersowany nie tylko umorzeniem sprawy oraz tym, że firma VOBRO jak najszybciej chciała zatuszować sprawę, bo "szef ma pieniądze", ale także komentarzami użytkowników. Sądzę, że Ci, którzy popierają pracodawców (tych wyzyskujących) po prostu nie wiedzą co dzieje się w takiej pracy, bądź sami są "wyzyskiwaczami" i także nie jest im na rękę, aby takie sprawy ujrzały światło dzienne. Ludzie! Walczcie o swoje prawa! Nie pozwólcie na to, aby ktoś kazał wam harować 12 godzin dziennie kosztem własnego zdrowia lub nawet życia!

Jeśli ktoś chciałby przeczytać więcej o tragedii w VOBRO zapraszam na strony:

http://www.ozzip.pl/dokumenty/oswiadczenia/4 47-mieszkacy-brodnicy-

http://www.ozzip.pl/dokumenty/raporty/463-dl aczego-zginal-krzysztof

IP i czas połączenia logowane. [13675957]
[22.10.2008] 11:07
ninthi
wow co za artykul

a za chwile

panie redaktorze!

Nie ma co sie oszukiwac.

"..To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że ktoś bzyka, a jedyny powód bzykania, jaki ja znam, to ten, że się jest pszczołą..

IP i czas połączenia logowane. [13677836]
[22.10.2008] 11:10
ninthi
nikt nie wpuści nieprzeszolonego pracownika? haha dobry tekst..to ja nie wiem gdzie ty żyjesz człowieku.. znam osoby które pracują u jednego z największych producentów soli w Polsce (jeden z największych eksporterów tej soli na Europę) i powiem ci że praca tam to totalne bagno.. pracownicy na tabletkach solnych nie mają żadnego przeszkolenia - wszystko odbywa się po kosztach..zero szkolenia bhp, zero ubrań roboczych, cięcie kosztów..ludzie oni nawet przerwy śniadaniowej nie mają!!!!!!!

wow co za artykul

a za chwile

panie redaktorze!

Nie ma co sie oszukiwac.

"..To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że ktoś bzyka, a jedyny powód bzykania, jaki ja znam, to ten, że się jest pszczołą..

IP i czas połączenia logowane. [13677847]
[22.10.2008] 16:41
Archaniol
El Padrino (08.10.21 00:17):
Nareszcie świat sobie przypomni, że bogactwo buduje się pracą, a nie chodzeniem do pracy lub robieniem interesów. JP II zauważył, że jedynym prawdziwym miernikiem wartości człowieka jest jego praca, a ja od siebie dodam tylko nieśmiało: i jej jakość

A ja dodam: jaki sens ma praca i jej jakosc ,jesli nie jest wykonywana
przez czlowieka o oswieconym umysle.
Chyba ze sadzisz,ze prace jaka wykonali niezani sprawcy zakladajac ladunki wybuchowe np w WTC,zanim tam wlecialy samoloty,to wystarczy
zeby JP2,wypowiedzial sie o nich jako wartosciowych ludziach,bo swoja robote zrobili calkiem niezle.Zeby nie pracowitosc np bankierow,kryzysu dzis tez bysmy nie mieli........Bye

IP i czas połączenia logowane. [13679565]
[23.10.2008] 07:59
-ja-
precz z kapitalizmem!

IP i czas połączenia logowane. [13683252]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat