o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Kuchnia
 » Odpowiedz na ten temat

Pyszne śniadanie

1 2 3 4 Strony tematu:
[20.10.2008] 10:48
lasuch
Może wrzucajmy przepisy różne na śniadania?
Zaczynam od omleta:

Czas przygotowania: 40 minut
Kaloryczność: 270 kcal
Ilość porcji: 4
Składniki

* 2 kulki mozzarelli (10 dag)
* 4 łyżki masła
* listki bazylii
* SOS POMIDOROWY:
* 4 pomidory
* cebula
* ząbek czosnku
* łyżka oleju
* łyżeczka octu winnego
* łyżeczka cukru trzcinowego
* sól, pieprz
* CIASTO NA OMLET:
* 8 jajek
* łyżka masła
* sól, pieprz
* oliwa

Etapy przygotowania

Sos pomidorowy: pomidory sparzyć, obrać, pokroić na duże kawałki. Cebulę i czosnek obrać, posiekać. Zeszklić na rozgrzanym na patelni oleju. Dodać pomidory i ocet winny, oprószyć cukrem. Dusić ok. 15 minut, od czasu do czasu mieszając. Przyprawić.
Mozzarellę pokroić na plasterki. Ciasto przygotować według przepisu. Usmażyć na maśle 4 omlety. Na każdym ułożyć plasterki sera, złożyć na pół, pokroić na kawałki. Podawać na sosie pomidorowym, udekorowane bazylią. Ciasto na omlet Składniki na 4 porcje 8 jajek łyżka masła sól, pieprz oliwa Jajka wbić do miski, oprószyć solą i pieprzem. Wlać 8 łyżek wody lub mleka, dodać schłodzone, drobno pokrojone masło, roztrzepać. Oliwę rozgrzać na patelni, wylać masę jajeczną. Gdy omlet się zetnie, złożyć na pół, zdjąć z patelni.

Ciasto na omlet: Jajka wbić do miski, oprószyć solą i pieprzem. Wlać 8 łyżek wody lub mleka, dodać schłodzone, drobno pokrojone masło, roztrzepać. Oliwę rozgrzać na patelni, wylać masę jajeczną. Gdy omlet się zetnie, złożyć na pół, zdjąć z patelni.

Przepis z tej strony wzięty:

http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/obiady/ omlet_z_mozzarella_w_sosie_pomidorowym

smacznego

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[20.10.2008] 13:36
julek0001  julek0001@tlen.pl
sposób na dobre i zdrowe śniadanie i nie tylko:
http://expertia.pl/strefa/material/22152-jak -powinny-byc-skomponowane-zdrowe-sniadan pozdrawiam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13665535]
[28.10.2008] 13:59
Sardella
Ja w weekend często robię omleta na śniadanie ale podaję na słodko z powidłami śliwkowymi lub z taką mieszanką mrożonych owoców egzotycznych floryda i bitą śmietaną. Moja rodzinka wsuwa równo.

IP i czas połączenia logowane. [13717418]
[28.10.2008] 20:06
Weronika_15
Nie ma jak jajecznica z pieczarkami na sniadanie czyli: pieczary umyć, osuszyc pokroić w plasterki, podsmażyć na maśle, wbić jajka, dopawic solą i pieprzem i gotowe. Do tego kawa zbozowa...mmmmmm....

-------------------------------------------------------- ---------
www.pulpecik.pl

IP i czas połączenia logowane. [13720124]
[06.11.2008] 17:47
melisa126
a ja polecam grzanki francuskie
chleb pszenny (moze byc lekko czerstwy) lub bulki pszenne
maslo
jaja
sol

*ser
*ziola

kawalki chleba pszennego lub bulki (w miare cienko pokrojone, cos ok 1-1,5 cm) podsmazamy na maselku, gdy sie z obu stron przyrumienia, zalewamy uprzednio dobrze rozbitym jajkiem z sola, najlepiej wlewac mase jajeczna miedzy grzanki, wtedy zachowaja swoja chrupkosc. przykryc i smazyc do czasu sciecia sie jajek. mozna na gore polozyc troche sera lub posypac ziolami, jak kto ma ochote. podawac mozna na duzym talerzu, znunawszy \"komplet\" prosto z patelni. fajnie wyglada (i smakuje ;p) z keczupowym zygzakiem albo slimakiem. mniam! no i mozna zutylizowac nieswieze pieczywko polecam i smacznego!

IP i czas połączenia logowane. [13774210]
[26.03.2017] 13:10
[25.11.2008] 16:39
Ernest Malina
Problem ze śniadaniem jest taki, że najczęściej jest za mało czasu na robienie czegokolwiek, co zajmuje więcej niż 3 minuty

pcwspamtest@poczta.pl

IP i czas połączenia logowane. [13892289]
[25.11.2008] 20:05
maciek_24
Mi na śniadanie często zdarza się robić omlet z szynką i serem. Dobre i szybkie do zrobienia.

Link do przepisu:
http://ugotuj.eu/przepis/76/omlet-z-szynka-i -serem/

IP i czas połączenia logowane. [13893624]
[26.11.2008] 10:22
lasuch
ech, jak dzisiaj zobaczyłem ten przepis na Norweską kanapkę z łososiem, to aż pożałowałem, ze już zjadłem kanapke z serkiem i frankfurterką
http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/sniadan ia/norweska_kanapka_z_lososiem

wygląda bajecznie
smacznego!

IP i czas połączenia logowane. [13896400]
[10.12.2008] 16:04
koleżka leszka
moje sniadanie ulubione:

chleb staropolski
maslo kerrygold smietankowe
szynka babuni
pomidor
natka pietruszki
ogorek malosolny
wiecej mi do zycia nie trzeba

IP i czas połączenia logowane. [13982461]
[04.06.2009] 13:36
kasiulik
moim najulubieńszym śniadaniem są płatku musli sante z własnoręcznie zrobionym kefirem z kiwi i banana no i zmiksowanym z mlekiem. do tego dodaje czasem świeże truskawki.. naprawde pycha

IP i czas połączenia logowane. [14997232]
[15.07.2009] 13:49
całuśnica
Ja na śniadanie zazwyczaj jem coś szybkiego, nie zdążyłabym przygotować sobie takiego omletu w pośpiechu do pracy. Najczęściej jem musli vitalis z ciepłym mlekiem, bo jest smacznie, szybko i zdrowo, a że jest kilka smaków tych musli o mi się nie nudzi. W pracy poprawiam jakąś kanapką z sałatą, pomidorem, ogórkiem, wędliną, rzodkiewką - uwielbiam wiosenno-lenie kanapki, i wystarcza mi to na cały dzień - do obiadu oczywiście

IP i czas połączenia logowane. [15203947]
[17.08.2009] 19:59
ewa_klich
A dla mnie najlepszym sniadankiem jest to kiedy moge wypic aromatyczna kawke i do tego zjesc rogalika z czekolada.

IP i czas połączenia logowane. [15352000]
[17.10.2009] 00:19
kucharkaa2  kucharkaa@tlen.pl
ja to bym polecała, jakas kawke, kanapki z tym co najbardziej lubisz np serek, sałata, pomidor albo sałatke z łososia! ja to lubię takie i oczywiscie na sniadanie mily usmiech od męża

IP i czas połączenia logowane. [15646441]
[07.12.2009] 02:13
lovelychicago
ze tez macie czas na takie sniadanka, ja jak w weekend zjem jajecznice z tunczykiem to jestem przeszczesliwa

IP i czas połączenia logowane. [15904766]
[07.12.2009] 14:59
dmrugała
kucharkaa2 (09.10.17 00:19):
ja to bym polecała, jakas kawke, kanapki z tym co najbardziej lubisz np serek, sałata, pomidor albo sałatke z łososia! ja to lubię takie i oczywiscie na sniadanie mily usmiech od męża
Nie ma to jak dobra kawka na sniadanie , i to jest niewatpliwie prawda.
Mało tego , do niej jakas dobra bułeczka maslana jest swietnym uzupełnieniem.

IP i czas połączenia logowane. [15906325]
[29.12.2009] 10:35
siokoladda
ja przerzuciłam się na musli z jogurtem
teraz mam musli vitalis i bardzo mi smakuje
musli jest zdrowe i dobrze wpływa na przemianę materii

IP i czas połączenia logowane. [16008399]
[29.12.2009] 11:09
aleks10_29
A ja najbardziej lubię na śniadanie zjeść pyszny chlebek z szyneczką i świeżą rukolą. do tego kubeczek kawy inki i mogę zacząć dzień

IP i czas połączenia logowane. [16008502]
[05.01.2010] 21:31
inkav.
A ja przedstawiam pyszne i szybkie do przygotowania grzanki wiedeńskie.
No pyszkotka poprostu!~
Potrzebne:
Zależy ile grzanek chcesz zrobić.
1 lub 2 pomidory na 3/4/5 grzanek.
Chleb tostowy, lub zwykły, osobiście bardziej polecam tostowy.4

pRZYGOTOWANIE:
Kromki chleba wkładamy do piekarnika i ustawiamy piec na 200 stopni, i pieczemy grzanki do póki nie zrobią się twarde i chrupionce. (miękkkie grzanki są nie dobre.) czyli mniej więcej zajmie nam to 5/10 minut. W tym czasie wkłądamy pomidory do wrzącej wody i wygotowujemy pprzez 5 minut w skurce, a nastepnie w skurce kroimy na drobną kosteczke. Gdy grzanki już się przypieczą wyjmujemy je i kostki pomidoru kąłdziemy na nie. (poo jednczo! grzanek nie skłądamy jak kanapki!) Pomidor rozkładamy tak , aby miejsce na pieczywie było kompletnie zajęte. Jak ktoś woli może to posolić.
Pyszne!
Smacznego!

IP i czas połączenia logowane. [16051909]
[07.01.2010] 10:00
girl with no name
Przepis na najlepsze śniadanie pod słońcem: precel z kolorowymi ziarenkami od przemarzniętej do cna pani precelkowej
oczywiście popity zieloną antydepresyjną herbatą Twój los zależy od Twoich nawyków.

IP i czas połączenia logowane. [16059239]
[14.06.2010] 14:35
po_drugiej_stronie_lustra
Świerze warzywa i owoce w różnych postaciach, w sałatkach, na kanapkach, z serem, twarożkiem, na chlebie pełnoziarnistym, waflach ryżowych itp, itd
Polecam różne przepisy na kanapeczki tutaj: http://www.goodfood.pl/pl/Zdrowie_i_dieta

IP i czas połączenia logowane. [16795992]
[20.06.2010] 14:34
beatryczka
Ja zawsze staram sie jesć jakies mega kolorowe kanapki-i dodaje tez dla smaku dobre sosy develeya.
konkurs.develey.com.pl/

IP i czas połączenia logowane. [16820238]
[18.10.2010] 05:30
adulcia_1994
Ja na śniadanie uwielbiam omleta Tylko ja nie moge sobie urozmaicić tak śniadanek jak wy bo ja np. nie moge babanow , maki pszennej czyli chleba i bułek , cukrów itp.itd. Dzisiaj zrobie sobie jajeczniczke z pomidorkiem i moze do tego z jakims mieskiem no nie wiem zobaczy sie Albo spróbuje pomysł z jajecznicą z pieczarkami baardzo ciekawe

IP i czas połączenia logowane. [17305620]
[18.10.2010] 18:13
moja propozycja
2 jajka
1 pomidor
kawałek cebuli /połówka/
pół strąka papryki
sól pieprz, łyżka masła
opcjonalnie: łyżka zielonego szczypiorku
Cebulkę pokrojoną w kosteczkę zeszklić na maśle, dodać paprykę pokrojoną w kawałki, chwilę poddusić mieszając, dodać pomidor pokrojony w kawałki /można go wcześniej sparzyć wrzątkiem i zdjąć skórkę, ale to wydłuża czas przygotowania/, też chwilę poddusić, dodając sól i pieprz do smaku, na koniec wbić jajka, gdy są mniej lub bardziej ścięte /jak kto woli/, wymieszać całość i już na talerzu można posypać szczypiorkiem. Do tego pieczywo z masłem i kawa z mlekiem.

IP i czas połączenia logowane. [17308034]
[26.10.2010] 05:11
indi4
Ja polecam danie z kuchni indyjskiej o nazwie "Rava idli". Może trochę pracochłonne, ale ja uwielbiam na śniadanie. Podaję link do przepisu, z którego mi smakowało:
http://smakowity.pl/przepis/2977/rava-idli-z -sosem-kokosowym/

IP i czas połączenia logowane. [17340321]
[13.01.2011] 13:12
do_ob
Moje śniadanie nie jest może wyszukane, ale to dlatego że jestem na diecie. Jem codziennie rano płatki z biedronki, które jakiś czas temu znalazłam (pyszna mieszanka płątków z owocami) i otręby sante z mlekiem Uwielbiam takie śniadanie. A poza dietą polecam chleb w jajku smażony z pomidorkiem i serem żółtym

IP i czas połączenia logowane. [17697637]
[17.01.2011] 15:18
kornellllia
A co powiecie o takich gotowych śniadankach ?
http://antich.pl/menu.html
czasami po prostu nie ma czasu na to zeby zjesc dobre sniadanie w domu,a McDonalda mam juz dosyc.

IP i czas połączenia logowane. [17715702]
[28.01.2011] 09:49
styl girly
Ja na co dzień lobię jeść na śniadanko musli z jogurtem, jednak gdy weekend śpi się więcej, zarwie noc to obfite śniadanie jest jak najbardziej wskazane. Najlepiej jak ze znajomymi wychodzimy gdzieś na jaką jajecznicę czy dobrą kanapkę. Niedawno jadłam w krakowskiej restauracji Le scandale bardzo ciekawą kanapkę ->Azjatycki Łosoś. Jest to miodowy chleb z z wędzonym łososiem, jajecznicą, serem, sałatą, pomidorem, ogórkiem i szczypiorkiem . Pycha

IP i czas połączenia logowane. [17763921]
[16.02.2011] 17:39
dorra2
Dla mnie pyszne sniadanie sklada sie z cieplych rogalikow z maselkiem, miodku albo dzemu truskawkowego i mleka, w ktorym moge maczac (haha, wiem, niektorych teraz ciarki przechodza, "maczanie" przeciez niby nie jest w dobrym tonie moj rogalik.. Moja druga polowa natomiast przepada za slonymi smakami rankiem: jajka na plasterkach przerosnietego boczku, do tego kromka dobrego chlebka pelnoziarnistego. Albo jak oboje mamy ochote na cos pikantnego i nie chce nam sie przygotowywac czegos osobno, robie jajecznice na maselku ze swiezutkim szczypiorkiem i bialym pieczywem... Mmmh

IP i czas połączenia logowane. [17848920]
[17.02.2011] 14:14
ArekZe
@@@, nie mam casu na @@@enie sie z gorami. Kupuję gotowe mrozonki w biedrze wrzucam do gara i po chwili gotowe. To co w@@@e odrazu to moje, a co zostaje - wchrzanie po robocie... I co tu pitolić o przepisach zasranych.....?

IP i czas połączenia logowane. [17852429]
[21.02.2011] 11:08
smakosz_1978
Znalazłem rewelacyjne śniadanie:
http://wykrywacz-smaku.pl/kategoria/%C5%9Ani adanie

IP i czas połączenia logowane. [17870374]
[23.02.2011] 18:21
Barek88
Do śniadania obowiązkowo http://lubietogotowanie.blogspot.com/2011/02 /buki-z-ziarnami-na-zakwasie.html Zdrowe, świeże i smaczne. Ostatnio robiłem i masakra.
Polecam http://www.dyskrecja.pl/

IP i czas połączenia logowane. [17881513]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat