o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Proza i poezja
 » Odpowiedz na ten temat

Jak zacząć pisać książkę??

1 «   4 5 6 Strony tematu:
[16.11.2013] 20:06
Anonim z hejta
. Gumisia . (10.01.21 21:13):
Ja... NApisałam już swoją książkę...
Zaczełam takim fragmentem: ... Gdy nagle wyskoczył zza krzaków... Okropnie się przestraszyłam... "Kto to jest??"- pomyślałam
Ten fragment.. wiem dziwny troche.. ale wiesz... ten fragment to kawałek snu
oczywiście niektóre rzweczy w książce wymyśliłam... a niektóre poprostu brałam z reala...

To trzeba było z tesco! W realu jest drogo i nie ma nic ciekawego i pisze się z realu i jak wziełaś to to jest kradzież!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20865678]
[12.12.2013] 09:36
oko-lica
Terazzi (10.02.17 16:50):
Ja rownież pisze ksiazke i paczatek jest taki:
,,Ledwo żywy szlem po wydeptaniej, śmierdzącej ścieżce. Łzy zalewały mi twarz, a pot od słońca nie dawal szansy na wziecie głebokiego wdechu. Widząc ciała leżace wokol mojich stop uswiadomiłem sobie, ze ja rowniez moglem walczyc. Stanalem przed zpruchnialym drzewem i zaczalem walic w nie glową krzyczac: dlaczego ?! Kruki wyly na moj widok tak jakby sie ze mnie smialy. Znalazlem jaki patyk i rzucielem w nie nim. One i tak nie odleciały. Poszedłem dalej by poszukac jakiegos schronienia. Bylo juz bardzo ciemno i zimno a ja bylem tylko w starej, podartej koszuli, zniszczonych spodniach i podeptanych butach."

Swicilo slonce i bylo ciemno? Od kiedy kruki wyja? jak mozna wyc podobnie do smiania sie? Sciezka smierdzi? Moze bardziej wizualnie przedstawic jej obrzydliwosc? Popracuj nad ortografia. Kombinuj dalej, bo "pierwsze koty za ploty".

IP i czas połączenia logowane. [20915749]
[02.01.2014] 20:08
michlak2000
koralina_anilarok (09.10.26 17:03):
mam podoby problem tylko że nie wiem ja zacząć w sęsie żeby od początku było ciekawie (piszę książkę fantastyczną jakby co ;P )

ja mam dokładnie to samo co ty

IP i czas połączenia logowane. [20958772]
[22.01.2014] 18:31
anonimowyautor
Mam ten sam problem prubuje napisać książkę o końcu świata.

IP i czas połączenia logowane. [21000228]
[17.06.2014] 11:25
słowiczka
jak chcę

IP i czas połączenia logowane. [21226191]
[23.05.2017] 05:17
[11.12.2014] 18:57
Pateraxd  obyczpatrycja@tlen.pl
_.LoNdYnEcZka_
Nie wiesz jak zacząć to po prostu napisz prolog - czyli o czym to jest. Ja tak zaczęłam moją pierwszą książkę i idzie mi to z łatwością. Mój prolog:
"Piętnastoletnia Katrin mieszka w domu dziecka, jej matka oddała ją kiedy miała zaledwie 2 miesiące. Było jej bardzo ciężko, bo miała jeszcze dwójkę dzieci, a jej mąż nie żył od trzech lat. Nie miała za co utrzymać trójki, bo sama nie pracowała. Jej starszy osiemnastoletni syn Michael pracował na budowie utrzymując mamę i siedmioletniego brata Steava. Sam zarabiał 700 zł i ledwo co starczało na wyżywienie i rachunki. Katrin nie ma bladego pojęcia o istnieniu jej rodzeństwa. Nie wie też o tym, że jej mama zdradziła męża po jego śmierci, ale ma się wkrótce o tym dowiedzieć."
Nie kopiować! xd Ja mam już 9 rozdziałów i w wolnej chwili piszę. Na początku wydaje ci się, że jest to trudne ale z biegiem czasu sama się przekonasz, że jest to bardzo łatwe.

IP i czas połączenia logowane. [21499318]
[15.12.2014] 15:26
koniara152
Ja zwykle przed napisaniem obmyślam o czym ma być ta książka. Czasem z ze zwykłej rozmowy mogę wymyśleć kawałek np. jak do mnie ktoś ze znajomych przychodzi i się pyta czy np. możemy wpaść gdzieś. To już wtedy mogę sobie obmyśleć plan jak tam będzie i dodać to do swojej książki.
Tutaj parę wskazówek:
1. "Miejsce do pisania"
Najlepiej wybierz sobie miejsce/miejsca gdzie będziesz pisać, wybierz do tego miejsce w którym się dobrze czujesz.
2. "Sprzęt do pisania"
Zawsze przydaję się:
Długopis i zeszyt. Bierz te rzeczy wszędzie i jak coś wymyślisz w innych miejscach zapisz to sobie.
Komputer/laptop. To nie jest potrzebne ale jak coś sobie zapiszesz w zeszycie możesz to rozwinąć na komputerze/laptopie. Ja moje książki zwykle całe pisze na laptopie.
Zaczynaj od opisu np. głównego bohatera. Np. Mam na imię Tobiasz mam 15 lat. Potem wygląd Np. Mój kolor włosów to brązowy. Moje oczy są niebieskie. Albo możesz zacząć tak: (imię) poszła/poszedł do parku z kolegami/koleżankami. Oczywiście nie musisz się mnie słuchać (;

IP i czas połączenia logowane. [21505987]
[08.01.2015] 14:11
Zludea
Musisz mieć po prostu wenę. Nie można pisać na siłę, ani o tym, o czym piszą wszyscy. Twoja biografia też raczej nikogo nie zainteresuje. A jak już Ci się uda napisać książkę, to możesz na niej zarabiać dzięki temu portalowi: http://myartgo.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21547917]
[31.03.2015] 19:35
someonehello
Jeśli na początku nie masz weny, nie martw się. Z doświadczenia wiem, że ona z czasem przychodzi i to czasami w momentach, kiedy się nie spodziewamy. Ja np.czasami mam przed pójściem spać
Kolejna rzecz to pomysł jeśli już wiesz o czym chcesz pisać, to ( moja rada) weź jakiś notes czy nawet kartkę i streść sobie całą książkę, przedstaw bohaterów. To pomaga
Pomyśl też co zrobić, aby Twoja książka była niebanalna i wyjątkowa xD

IP i czas połączenia logowane. [21697237]
[27.11.2015] 19:18
Sarayka  mojazofia@tlen.pl
Ja jestem w tym słaba ale mimo to, może Ci się przyda to co napiszę
*Musisz mieć wenę!
*Przyda Ci się słownik wyrazów bliskoznacznych, jeśli go nie masz szukaj w internecie. Nie warto powtarzać ciągle tego samego wyrazu np. zamiast ciągle pisać "Manuel" można napisać "chłopak" "on" itp.
*Nieważne gdzie jesteś, powinieneś mieć przy sobie notes. Gdy wpadnie Ci coś do głowy zapisuj! W domu rozpatrzysz czy pasuje itp. Ja np. w zeszycie od polskiego piszę jak jestem na lekcji (wtedy mam najlepsze pomysły!).
*Ubierz się wygodnie, puść ulubioną muzykę, zrób sobie kakao, herbatę czy co tam wolisz. Pisanie powinno być odprężające.
To chyba tyle. Mam nadzieję, że się przyda Pozdrawiam. ???

IP i czas połączenia logowane. [22083693]
[08.06.2016] 14:23
Beznickowa
Więc nie jestem pisarką ani jakąś wybitną osobą . Mam 11 lat i nie znam się za bardzo. Ale z tego co czytam ( a czytam bardzo dużo) trzeba przynajmniej spełnić 4 ważnych warunków . Tak jak mówiłam te warunki są dla mnei ważne nie muszą być dla innych takie interesujące . Ja tylko opisuje co mi się podoba w książkach i czego potrzebuje .
1. Niech książka nie zaczyna się od awno dawno temu za górami .... albo : Cześć mam 10 lat lubie ksiażki i malować. To takie częste w czytaniu książek .. Może zacznij np: Gdzieś w miasteczku... , Czekaj! Proszę nie uciekaj kolejny raz! (chodziło mi że to takie jakby zaczęcie książki od środka i prowadzenie jej do początku wrócenie do sedna i koniec. ) I jeszcze mój taki jeden pomysł na takie wesołe książki : Mój pamiętnik więc moje zasady wkraczasz na własną odpowiedzialność .
2. Najlepiej jest opowiedzieć od razu wszystko i tak doprowadzać książke do końca . A przecież nie lepiej coś zachować na koniec książki? Albo na konfrontacje ? np : Jest jakaś misja i dziewczyna musi wyjawić tajemnice . Ale nie zdążyła bo zgineła . A osoba musi się dowiedzieć by doprowadzić do uratownia świata? . Najlepiej to cząstkami takimi dowiadywać się o bohaterze i osobach / przyjacielach jego? . Dla mnie wtedy chcę mi się szybciej czytać książke by dowiedzieć co się stało .
3. Każdy od razu opisuje postać a wtedy początek ksiażki wygląda tak :
Zielonoocza dziewczyna z brązowymi włosami i koszulkami z szelkami któa uwielbia nosić szorty ma na imie Magda .
To tak dla mnie trochę przynudza książke . Może lepiej zacząć np gdy już naprawde chcecie opowiedzieć wszystko o osobie to nie lepiej zacząć np tak?:Magda jako zielonoocza dziewczyna z przyjaciółmi dla niej wyskokiej skali .Uwielbiała nosić szorty . Przyjaciele i rodzina już chyba zawsze wie że nawet w zimę nie umię rozłączyć się z jej ulubioną spinką którą przyczepia do brązowych włosów?.
No nie chodzi mi o dokładnie takie coś . Bo wiem że to dziwnie wyszło . Ale powiedzcie czy tego nie lepiej się czyta?.
4. Jak opisujesz przygode to staraj się ją dość dokładnie ale by też nie przunudzała np może tak?: Smoki! Wszędzie smoki! Magda ! Jakie one piękne .
- Magda! widzisz?! Większość smoków jest zielona . A tylko niektóre mają brązowe plami albo paski różnokolorowe! To wygląda pięknie!
-Musze się z tobą zgodzić. Może masz Lunete?
-Tak mam . a potrzebna ci?
-Zobaczymy z bliska smoki!
-A no tak !
Nira wyciągneła lunetę i obie dziewczynki patrzyły na zmianę . Niektóre smoki były dość pulchne a niektóre chudę . Wszystkie miały takie same skrzydła niezależnie od wyglądu .
-Nira??
-Tak?
-Tylko czemu kierują się do piramidy?
I to tyle Chyba się dość mocno rozpisałam . Pamiętaj jak chcesz mie hejtować TO WIEDZ ŻE TO TYLKO MOJE ZDANIE NA TEMAT KSIĄŻEK

IP i czas połączenia logowane. [22338345]
[06.09.2016] 07:56
roxannaa
Jeśli już napiszecie opowiadanie warto je wysłać na konkurs https://www.rozpisani.pl/konkurs/ to nic nie kosztuje, wydawnictwo szuka talentów pisarskich, jest okazja żeby spróbować swoich sił.

IP i czas połączenia logowane. [22435303]

1 «   4 5 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat