o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Kuchnia
 » Odpowiedz na ten temat

Jak zrobić rybę, żeby dziecko ją chciało zjeść?

[15.10.2008] 21:56
JA MAMA
no właśnie, jak w temacie. mam w domu niejadka i nie wiem co z nim począć. wybrzydza, kombinuje, a na siłę oczywiście się nie da nakarmić. szukam zatem potraw z jak największą ilością wartości odżywczych, żeby jak już zje coś nie coś dostała.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[15.10.2008] 22:08
yaka
Jeśli chcesz przygotować dla dziecka rybę, najlepiej użyj mięsa filetowanego, z którego usunięto ości. a potem wytnij w finezyjne kształty gwiazdki samolyt itd (są takie gotowe ale sredno smakują)
Skrop to sokiem z cytryny i odstaw na 15 minut. Cebulę obierz, drobno posiekaj i podsmaż, pomidory sparz, obierz ze skórki, i pokrój na plasterki. Plasterki ułóż w garnku na cebuli, posyp solą i pieprzem. Na pomidorach ułóż filety z ryby. Lekko oprósz pieprzem. Duś pod przykryciem około 10 minut. Dodaj śmietanę i duś jeszcze 5 minut. Posiekaj koperek i pietruszkę, posyp gotowe danie.

DLa moich siostrzeńców smakuje "Nim język puścisz w taniec, załóż na mordę... kaganiec!"

Jan Izydor Sztaudynger

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13638147]
[16.10.2008] 16:54
Pauleczka
Wiesz co, Mama, u mnie ten sam kłopot. Synuś czasem zjada smażonego dorsza, ale tylko w panierce. Postanowiłam go przechytrzyć i czasem robię mu w piekarniku paluszki rybne. Mają ten cały rybny fosfor, z piekarnika nie są takie tłuste jak z patelni no i jakoś ten kształt go przekonuje bo może sobie w łapkę wziąć. Próbowałam różnych rodzajów ale większość to jakaś taka papka w środku więc teraz tylko z frosty kupuję, bo to widać, że z całej ryby.
A, czasem udaje mi się przemycić mu też wędzoną makrelkę w sałatce i, o dziwo!, śledzie w śmietanie

IP i czas połączenia logowane. [13642446]
[17.10.2008] 10:26
lasuch
a może na slodko rybe z rodzynkami?
w tym przypadku śledź na słodko z rodzynkami i pomarańczą.
http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/ryby/sl edzie_na_slodko_z_rodzynkami

przepis jest stąd.

mam nadzieję, że spełni swoją rolę powodzenia!

IP i czas połączenia logowane. [13646991]
[22.10.2008] 11:22
studentka321  carmensita@tlen.pl
robilam te paluszki rybne, teraz dla odmiany kupilam burgery rybne, ryba z warzywami w srodku i moje dziecko tez zjadlo. nastepnym razem planuje juz sprobowac zrobic w domu. mam mrozone filety z mintaja i tez zrobie je w panierce. po trochu do celu

IP i czas połączenia logowane. [13677918]
[19.04.2014] 09:35
[28.10.2008] 13:53
Patiszon
Mój synek z ryb najbardziej lubi złote paluszki rybne. Dla mnie największy plus - nie mają ości no i jest to dobra rybka.

Możesz też spróbować zachęcić dziecko do wspólnego przygotowywania posiłków. Niech Ci podaje naczynia, pomoże przyprawić. Jak będzie zaangażowane w proste prace kuchenne to może będzie miało ochotę zjadać

IP i czas połączenia logowane. [13717364]
[14.11.2008] 19:25
zocha123
ja proponuje kupić "pomysł na rybe w sosie koperkowym..." dodać makaron i brokuły lub kalafior. mój niejadek nie może od tego odejść

IP i czas połączenia logowane. [13825409]
[18.11.2008] 14:46
Agnieszka.OC
jasne zocha, faszeruj dalej dzieciaka chemią z proszku. współczuję mu serdecznie! same konserwanty i wzmacniacze smaku!

IP i czas połączenia logowane. [13848640]
[25.11.2008] 16:36
Ernest Malina
Jak byłem mały, to zajadałem się paluszkami, a innej ryby niespecjalnie chciałem jesć.

pcwspamtest@interia.pl

IP i czas połączenia logowane. [13892279]

» Odpowiedz na ten temat