o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Precz z jesienną depresją!

1 2
[03.10.2008] 14:44
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

"Mam znowu doła, znów pragnę śmierci! Wszystkie formy samobója przed oczyma stają mi" - takie wyznanie zawarł w swojej przepełnionej czarnym humorem piosence zespół Kury. Choć muzycy potraktowali temat prześmiewczo, to psychologowie alarmują, że jest on bardzo poważny.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11482 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[03.10.2008] 15:18
Piedziesiatak
Jesienna depresja nie powstaje od pogody,tylko od nieludzkich wymagan ciagle robienienia wszystkiego lepiej i wiecej.Ci co nie daja sie zwariowac nie maja depresji.Nasze zdrowie zalezy od energi zyciowej,ktora inni wykorzystuja by sami swojej nie spozywac, frajerzy ktorym to wmowili ze jest dobrze,pracuja na tych co im jest dobrze.wystarczy przestac oddawac swoja energie zyciowa na maksa innym ktorzy powinni swojej uzywac jak chca miec wiecej w zyciu od innych.Tak wiec ani tabletakami tego nie wyleczysz,ani wegetarianizmem,tylko wlasnym rozumem.Umiejentnosc przeliczania energii zyciowej na produkt,powoduje, ze jeden jest zdrowy a drugi chory.Robienie idotyzmow bez sensu,to najwieksza przyczyna depresji.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13565084]
[03.10.2008] 15:19
miiiimika
a precz z nią!

IP i czas połączenia logowane. [13565091]
[03.10.2008] 16:54
Piedziesiatak
klawiszowiec2 (08.10.03 16:45):
Depresja to poważna choroba która może dotknąć każdego niezależnie od wieku,płci,wykonywanej pracy itd.W Polsce wiedza o depresji z roku na rok jest coraz większa ale wciąż w tej sprawie jest wiele do zrobienia.Coraz więcej ludzi nie zamyka sie z tym problemem w domu tylko idzie do odpowiedniego lekarza co jest dobrym znakiem na przyszłość

Przeraziles mnie swoim wywodem......tak jakby jedyna przyczyna depresji bylo niebo,a nie postepowanie czlowieka.
Mysle ze dla Ciebie nawet specjalisty zabraknie

IP i czas połączenia logowane. [13565550]
[03.10.2008] 17:03
Piedziesiatak
Mysle ze juz niebawem "zielony" bedzie mial wspaniala recepte na depresje,Zjedz marchewke albo kapuste i po depresji.Przyczana depresji jest jedzenie miesa, a ci co miesa nie jedza depresji nie maja.

IP i czas połączenia logowane. [13565588]
[22.07.2017] 00:39
[03.10.2008] 18:13
Puszczalski
Najlepsze na jesienna depresje sa artykuly o sexie na o2.
Ale one same jeszcze nic nie daja , dopiero kometarze daja pelen obraz
ktory budzi we mnie depresje.

IP i czas połączenia logowane. [13565934]
[04.10.2008] 00:08
Najsłynniejszy wegetarianin
Najsłynniejszy wegetarianin Adolf Hitler przestał jeść bawarskie kiełbasy i kawior w wyniku czego popadł w depresję. Efekt miliony trupów.

IP i czas połączenia logowane. [13568166]
[04.10.2008] 00:12
Pan_Tadeusz00
a mi sie jesien podoba
zimy za to nie lubie
szczegolnie po sylwestrze - styczen, luty, marzec to najgorsze miesiace roku

IP i czas połączenia logowane. [13568187]
[04.10.2008] 00:25
Smutek_
Lepiej mieć tzw "jesienną depresję" niż kliniczną depresję, na którą cierpi sie przez okragły rok, lato czy zima - ja mam tak sam nastrój

IP i czas połączenia logowane. [13568243]
[04.10.2008] 00:30
Smutek_
Piedziesiatak (08.10.03 16:54):
klawiszowiec2 (08.10.03 16:45):
Depresja to poważna choroba która może dotknąć każdego niezależnie od wieku,płci,wykonywanej pracy itd.W Polsce wiedza o depresji z roku na rok jest coraz większa ale wciąż w tej sprawie jest wiele do zrobienia.Coraz więcej ludzi nie zamyka sie z tym problemem w domu tylko idzie do odpowiedniego lekarza co jest dobrym znakiem na przyszłość

Przeraziles mnie swoim wywodem......tak jakby jedyna przyczyna depresji bylo niebo,a nie postepowanie czlowieka.
Mysle ze dla Ciebie nawet specjalisty zabraknie

Postępowanie człowieka? Uważasz że to kara boska? A co powiesz na to, że ja choruję na depresję 20 lat od 14 r.ż?

IP i czas połączenia logowane. [13568254]
[04.10.2008] 00:46
kaffna
Powiem tyle, że wnerwiające są takie artykuły z "dobrymi radami" w stylu: wyjdź z kumplem na piwo,idź na zakupy. Jak się choruje na depresję (choruje właśnie - bo to jest choroba a nie widzi misię) to w tyłku się ma kumpli, zakupy i inne rozrywki tego świata.
Smutku, spytani koledzy nic Ci na to nie powiedzą bo tak daleko ich wyobraźnia nie sięga, ja powiem - trzymaj się, bo wiem jak deprech smakuje.

IP i czas połączenia logowane. [13568282]
[04.10.2008] 01:51
ja nie wiem
hmm, sam widze ze popadam w taka depresje, spie do 14, duzo jem, a osotanio sie przylapalem ze pije wieczorami coraz wiecej alkoholu, wczesniej tylko chipsy a teraz bez kilku piw sie nie obejdzie jak ogladam jakis fil, zasypiam potem o 4 nad rane, wpolpijany, budze sie o 14 jem i czekam do wieczora, od kumpli i znajomych skutecznie sie ilozuje, a wieczorem kolejne piwa, mam wrazenie ze film dla mnie to juz tylko wymowka aby napic sie alkoholu, zle to widze

IP i czas połączenia logowane. [13568401]
[04.10.2008] 02:23
paprota
Artykuł powierzchowny.
Zadziwiające, że nie ma zielonego w trzech osobach trolla i jego alter ego "r".

IP i czas połączenia logowane. [13568454]
[04.10.2008] 03:37
przedostatni
choruje na depresję od około 10 lat. już nie raz byłem na dnie, o mały włos na tamtym świecie. Mój nastrój nie ma nic wspólnego z porą roku.

IP i czas połączenia logowane. [13568514]
[04.10.2008] 07:53
Magunia Klikunia
Druga osoba,kochająca,czuła,dobra ,no i dobrze by było gdyby była przystojna i bogata .......to najlepsze lekarstwo na wszelkie depresje.
Jeśli masz wszystkie te walory i depresję to odezwij się do mnie a ja Cię uleczę....hihihihi

IP i czas połączenia logowane. [13568583]
[04.10.2008] 08:18
Svarmodek
Lampa do leczenia doła z atestem kosztuje ok 950 zł.
Zapewne może to powodować jeszcze większego doła.

IP i czas połączenia logowane. [13568597]
[04.10.2008] 09:04
Optymista5694
CZASAMI NA O2 POTRAFIA NAPISAC DOBRY ARTYKUL, OBY WIECEJ TAKICH MADRYCH TEMATOW!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13568647]
[04.10.2008] 09:42
twardziel 01
Zaraza nazywa się kasiora, którą trzeba wyłudzić od zblazowanych snobów, słabeuszy szukających usprawiedliwienia dla swojego lenistwa pomieszanego z graniem \"światowca\". Do tego dodać jeszcze tzw. szok poporodowy i mamy temat na pracę doktorską, bo przecież na jakiś temat trzeba pisać. Nie ogłupiajcie tych biedaków , bo to się źle skończy dla nas wszystkich. I w końcu miejcie tyle odwagi, żeby wyrzucić do śmietnika te wasze uczone wypociny. I zabierzcie się za jakąś pożyteczną robotę. W ten sposób najlepiej pomożecie tym \"jesiennodepresjonowcom\".

IP i czas połączenia logowane. [13568743]
[04.10.2008] 10:54
wo
przedewszystkim ruch- codzienne bieganie zwalcza wszelkie problemy i powoduje, że mamy energie na cały dzien ichec do życia. Sprubój tak trzy razy z rzędu a zobaczysz różnicę. Zaufaj mi!!!

IP i czas połączenia logowane. [13568955]
[04.10.2008] 11:09
WashingtonStreet
A gdzie to się podział ten trzyosobowy Zielony i r...? Czyżby poddali się z pisaniem tych żenujących pierdół, czy może zaraz zaatakują?

IP i czas połączenia logowane. [13568999]
[04.10.2008] 11:23
gucioll
oni trzej pisza jako twardziel 01

IP i czas połączenia logowane. [13569046]
[04.10.2008] 12:26
Nosorozec
www.slawniwegetarianie.free.pl (08.10.04 12:02):
Piedziesiatak (08.10.03 17:03):
Mysle ze juz niebawem \\\\\\\"zielony\\\\\\\" bedzie mial wspaniala recepte na depresje,Zjedz marchewke albo kapuste i po depresji.Przyczana depresji jest jedzenie miesa, a ci co miesa nie jedza depresji nie maja.

\\\"Człowiek modli się o łaskę, sam niechętnie jednak obdarza nią innych. Dlaczego więc oczekuje jej od Boga? To niesprawiedliwe liczyć na coś, czego samemu nie chcesz dać. To nielogiczne.\\\" Isaac Bashevis Singer - filozof praw zwierząt, etyk i wegetarianin

\\\"Ciało, które obciążone zostaje potrawami mięsnymi, nękane jest chorobami, umiarkowany tryb życia czyni je zdrowsze i silniejsze i ucina korzenie zła. Opary potraw mięsnych zaciemniają światło ducha. Obojętnie jakiego rodzaju potrawami mięsnymi napełniony zostaje żołądek, powoduje to nieczyste ruchy, dusza zostaje zagłuszona pod ciężarem pożywienia, traci panowanie i zdolność myślenia. Tak długo jak się żyje umiarkowanie, mnoży się szczęście domu, zwierzęta będą znajdować się w bezpieczeństwie, nie będzie przelewana krew, zwierzęta nie będą zabijane. Kuchenne noże będą bezużyteczne, stół będzie pokryty owocami, które daje natura i można się tym zadowolić. (...) Jeśli kochasz mięso i tuczysz swoje ciało, Duch twój staje się ociężały, tłuszcz, który osadza się z mięsa, osłabia siły ducha. Czy nie gardzisz tymi szkodliwymi potrawami mięsnymi? Trudno jest kochać cnoty, jeśli cieszy się potrawami mięsnymi i ucztami\\\". Bazyli Wielki, ojciec Kościoła, arcybiskup Cezarei

\\\"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej. Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury\\\" Albert Einstein - WEGETARIANIN

Brak przemocy prowadzi do najwyższej etyki, która jest celem całej ewolucji. Dopóki nie przestaniemy krzywdzić innych żywych stworzeń, ciągle będziemy dzikusami.\\\" Thomas A. Edison (1847-1937)

\\\"Właśnie skończyłeś jeść obiad i choćby rzeźnia była nie wiem jak starannie ukryta we wdzięcznej oddali, jest w tym twój współudział\\\". Ralph Waldo Emerson wegetarianin

Macie zwyczaj nazywania dzikimi bestiami węże, leopardy i lwy; lecz sami jesteście splamieni krwią i w niczym nie ustępujecie ich okrucieństwu. One zabijają jedynie dla zdobywania swojego normalnego pożywienia, lecz wy zabijacie by wykwintniej zastawić stół.\\\" PLUTARCH (46?-120?), grecki biograf i historyk. wegetarianin

\\\"Człowiek, który zabije jedno zwierzę jest przestępcą. Człowiek, który zabija miliony zwierząt jest dobrym biznesmenem\\\"

Twoja milosc do pokarmu jest slepa.......jak ktos Ci uwierzy to wroci na drzewo

IP i czas połączenia logowane. [13569282]
[04.10.2008] 12:42
Nosorozec
Jedna z przyczyn depresji jest brak witaminy D,a ta jest rozpuszczana tylko przez tluszcze.Brak jej i tluszcow zwierzecych w organizmie,ogranicza mozliwosc tworzenia sie serotoniny,("enzymu szczescia").Sposob odzywiania sie ma bardzo duzy wplyw na depresje.
Wegetarianie zapadaja na nia kilka razy czesciej jak miesozerni.
Choroba cywilizacajna jak ufudowac moze wegetarianizm,jest nerwica,
i przerozne fobie.
Singer byl Zydem, a jak wiemy traktujacy siebie z wielkim szacunkiem narod jako wybrany,od zarania czasu wpaja juz bezrozumnym nic nie rozumiejacym z zakresu metabolizmu i chemi w czlowieku, ze powinien odzywiac sie jak swinia,zeby swinia zostal.Co ulatwi dominacje nad gojem.Praktyki degeneracji glownie mozgu przez weglowodany opisane sa juz w Pismie Swietym,o mannie,i wodzeniu narodu po pustyni.Przy czym Rabini,nie uwazali sie za godnych spozywania manny, tylko woleli jagniatka.Miesozerny czlowiek jest w stanie przezyc dwa pokolenia jako wegetarianin,pozniej nastepuje widoczana roznieca w zdegenerowanym organizmie.Slyszymy o slawnych wegetarianach, ale nic nie slyszymy o slawnych dzieciach wegetarian.

IP i czas połączenia logowane. [13569349]
[04.10.2008] 12:54
mario_82
Na łagodne formy depresji polecam syrop firmy PhytoPharm Intractum Hyperici do kupienia w kazdej aptece bez recepty za okolo 6-7 zł. Jest to wyciąg z ziela dziurawca i na świecie jest stosowany nawet przy leczeniu łagodnych objawów depresji zamiast leczenia drogimi lekami SSRI (np Prozac), które nie dość, że są drogie to mają wiele skutków ubocznych.

Polecam ten syropik, świetnie poprawia humor, dodaje energii i optymizmu

IP i czas połączenia logowane. [13569397]
[04.10.2008] 13:49
agha910
Ludzie nie wywolujcie zielonych z lasu bo i tak zawsze przypaletaja sie na kazde forum !!!!!. A co do depresji jesienno zimowej nie trzeba byc specjalista i naukowcem zeby odczuc po sobie rozniece miedzy nastrojami latem a jesienia. Wszyscy ktorzy twierdza ze czuja sie identycznie klamia i kropka, bo nic nie zastapi dlugich, slonecznych dni. A ruch to chyba jedyna skuteczna metoda walki tylko tak ciezko odkleic sie od kanapy, kocyka i goracej herbatki.

IP i czas połączenia logowane. [13569630]
[04.10.2008] 16:18
dejv
"Macie zwyczaj nazywania dzikimi bestiami węże, leopardy i lwy; lecz sami jesteście splamieni krwią i w niczym nie ustępujecie ich okrucieństwu. One zabijają jedynie dla zdobywania swojego normalnego pożywienia, lecz wy zabijacie by wykwintniej zastawić stół." PLUTARCH (46?-120?), grecki biograf i historyk. wegetarianin

No i? Idz się przykuj do drzewa. Najlepiej wysoko abyś nie mógł zejść. Będziesz się tam odżywiać rzeżuchą i mchami leśnymi.
A na dowód swojej miłości do wszystkiego co żywe zacznij sypiać w klatce z lwem. Jestem pewien, ze będzie wdzięczny za Twa miłość i nawet gdy zgłodnieje weźmie z Ciebie przykład i będzie wcinał korzonki.

To co wywołuje kolejne debilne wojny to ludzie tacy jak ty starający się narzucić innym "swoje jedyne i słuszne myślenie".
Ja Ci nie zaglądam w miskę to i Tobie wara od mojej.

"Wszyscy którzy twierdza ze czuja sie identycznie klamia i kropka, bo nic nie zastapi dlugich, slonecznych dni."
W lecie oglądam słonce około 6 godzin na dobę. W zimie nie widzę go wcale. Gdy wstaje i podnoszę żaluzje jest już ciemno, gdy je opuszczam jest jeszcze ciemno.
Nie cierpię na żadne depresje, nie mam mam myśli samobójczych.
Owszem, lubię sobie chlapnąć po ciężkim dniu, ale to mój rytuał pozwalający pospać dłużej 3-4 godziny.
Czyżbym był ewenementem na tle społeczeństwa?

IP i czas połączenia logowane. [13570203]
[04.10.2008] 16:54
Et.
Nawet tego nie czytałam, bo nie mam ochoty.Depresji też nie mam, a jesień - ta wczesna,słoneczna i złota, ze srebrną nitką babiego lata, to moja ulubiona pora roku, nawet bardziej niż wiosna.

IP i czas połączenia logowane. [13570388]
[04.10.2008] 18:07
620
www.zieloni.free.pl (08.10.04 11:37):
WEGETARIANIZM= WZMACNIA ORGA(NI)ZM ! BEZ MIĘSA BEZ ŚMIERCI ZABIJANIA CHORÓB BÓLU SMUTKU CIERPIENIA TOWARZYSZACEGO UMIERANIU ZWIERZAT!

BO DOBRO I KRZYWDA POWRACA DO SPRAWCY DAJAC SZCZESCIE I ZDROWIE ALBO CIERPIENIE BÓL I CHOROBY

kocham Slonce , cieplo , zolta poswiate ..... wszystko co jest na tej planecie ....

IP i czas połączenia logowane. [13570823]
[04.10.2008] 19:37
sssssss
Jedyną receptą na depresję jesienną w tej szerokości geograficznej jest jedzenie dużych ilości mięsa; w Wolsce ogromna część Narodu zapomniała o zwykłym schabie, który podwyższa po zjedzeniu ilość żelaza we krwi. Anemia w większości wypadków jest odpowiedzialna za złe samopoczucie podczas większych braków światła słonecznego. Dlatego pamiętajcie, Mądra Gąska radzi: jedzcie schab.

IP i czas połączenia logowane. [13571271]
[04.10.2008] 19:52
Zainteresowany zdrową dietą
Czy jeśli zjem zielonego to będę wegetarianinem?

IP i czas połączenia logowane. [13571346]
[04.10.2008] 20:35
emily13
Jesien mnie uskrzydla-ale tylko nasza Polska Zlota Jesien.
Listopad to porazka...no nie tak doslownie,ale fajnie by bylo gdyby go nie bylo w kalendarzu.
Co Wy na to gdyby nasza jesien byla sloneczna chodz moze byc chlodna,a nawet zimna.A potem od razu piekna zima-biala i odrobinke mrozna....tak jak kiedys gdy bylam dzieckiem.
I oby deprasja byla mi znana tylko z podrecznikow dla psychologöw.

IP i czas połączenia logowane. [13571628]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat