o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Dobra praca po studiach tylko jakich?

1 2
[14.09.2008] 10:34
Czakko
Jakie kierunki wg was dają chociaż szersze możliwości rozwoju kariery, wybicia się? Zastanawiam się nad rozpoczęciem drugiego kierunku, generalnie króluje zarządzanie, marketing i administracja. Z kolei kumpel znalazł jakiś mało znany kierunek, gdzie mają szkolić specjalistów ERP. Czy słyszał ktoś o tym zawodzie w ogóle, czy to ma szanse w Polsce? Nie wiem czy ryzykować kilka lat nauki..

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[15.09.2008] 10:14
MKzon
Zarządzenie i Marketing, Ekonomię itp. kończy bardzo wiele osób i wcale nie tak łatwo znaleźć po tym dobrą pracę. Co do wspomnianego przez Ciebie ERP to sytuacja na chwilę obecną w Polsce wygląda bardzo dobrze – poszukuje się specjalistów i z pracą nie będzie problemów. Tylko trzeba mieć już dyplom, bo nie słyszałem o studiach dyplomowych tego typu.
Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na stronach:
goldenline.pl
www.erp-view.pl
A co do samych studiów to przejrzyj:
http://www.microsoft.com/poland/dynamics/pra sa/csf_studia.mspx
www.niedoodrzucenia.pl

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13456340]
[26.05.2010] 12:44
loara85
No współcześnie trochę ciężko jest znaleźć prace, nawet po studiach ciężko znaleźć jest jakieś miejsce, zaczepić się gdzieś, bo generalnie tych miejsc pracy brak. Wydaje mi się, że jednak nie trzeba się załamywać, tylko uwierzyć w to, że wszystko da się zrobić. Moim zdaniem warto się przed poszukiwaniem pracy trochę doszkolić, jak tej pracy powinno się szukać. Wydaje mi się, ze może pomóc szkolenie Joe Vitale, które odbędzie się 26 czerwca w Warszawie. Facet mówi dużo ciekawych rzeczy, więc można sobie pójść posłuchać. Zdaje się, ze zaproszenia są już dostępne.

IP i czas połączenia logowane. [16719036]
[26.05.2010] 14:10
lilys
Nie chcę Cię zasmucać ale w naszych czasach studia nie gwarantują Ci dobrej pracy. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że moje studia nie bardzo związane były z tym co robię - bo w trakcie studiów zmieniałam na ich temat zdanie i postanowiłam robić coś innego - w tym się teraz spełniam więc moja rada to taka, żeby po prostu korzystać z możliwości jakie masz - jak chcesz pracować jako lekarz to wiadomo ze musisz iść na medycynę i pewnie będziesz pracować jako lekarz. Zdecyduj się co chcesz robić w życiu i pod tym kontem wybierz studia to na pewno ci się uda później pracować i w zawodzie i w tym co cię będzie cieszyć

IP i czas połączenia logowane. [16719325]
[27.05.2010] 13:59
castana  castana@tlen.pl
Niestety tak jest, że żadne studia nie gwarantują tego, że znajdziesz dobrze płatną pracę
Ale wiesz jak wybierasz studia to postaraj się wybrać takie, które będą dawały ci satysfakcję.
Ale myślę, że takie nieśmiertelne kierunki, jak marketing, informatyka, mogą przyczynić się do tego, że łatwiej będzie ci pracę znaleźć.

IP i czas połączenia logowane. [16723250]
[25.11.2017] 10:39
[27.05.2010] 21:48
Powidz
Nie ważne czy studia, czy policealna, czy jeszcze coś innego. Ważne ile praktycznie umiesz zrobić i czy jesteś dobry w tym co robisz. Nawet kilka dyplomów z uczelni nic nie dadzą jeśli fachu nie masz w rękach

IP i czas połączenia logowane. [16725514]
[27.05.2010] 21:50
jarekkolinski
To fakt. Ja nie idę na studia. Idę do policealnej teraz. Nie wiem jeszcze do jakiej. Ktoś doradzi?

IP i czas połączenia logowane. [16725534]
[28.05.2010] 16:11
pracekontakt@gmail.com
Zajmujemy się kompleksową pomocą przy opracowywaniu wszelkich prac naukowych. Gwarantujemy szybki termin realizacji. Istnieje mozliwość zawarcia umowy cywilnoprawnej zapewniającej dyskrecję a jednocześnie otrzymanie pełnowartościowego materiału. Jeśli podejmiemy współpracę z osobą z Państwa poleceniagwarantujemy gratyfikacje finansowe. Otaczamy naszych klientów fachową opieką. Możliwe spotkania i konsultacje osobiste oraz telefoniczne. 666272019 pracekontakt@gmail.com

IP i czas połączenia logowane. [16728090]
[09.11.2012] 09:28
siki1
O dobrą pracę dzisiaj ciężko

IP i czas połączenia logowane. [19987731]
[25.02.2013] 23:28
graszka_kk
A czy uważacie ze to od razu muszą być studia ?
Mnie sie wydaje ze spokojnie mozemy po prostu pomyslec też o szkole policealnej. Tu też mozna zdobyc dobrą wiedzę. Nie kazdy od razu ma pieniądze po szkole średniej aby iść na studia do innego miasta.

IP i czas połączenia logowane. [20267976]
[21.05.2013] 20:48
esgieha
Zarządzanie logistyczne (nie sama logistyka), a nie oklepane zarządzanie i marketing

IP i czas połączenia logowane. [20501707]
[23.10.2013] 17:51
darecki11
Zgadzam się z tym że szkoła policealna też jest dobra. Ja znalazłem bardzo dobrą pracę na http://www.gowork.pl/praca_Katowice a ukończyłem tylko szkołę policealną. Znajomi po studiach mają gorsze zarobki niż ja.

IP i czas połączenia logowane. [20820646]
[27.08.2014] 23:14
hashtag
A ja ostatnio czytałem, że w Polsce brakuje marynarzy. Może więc tędy droga? Dobrą szkołą jest Akademia Morska, która kształci specjalistów. Sam pracuję jako mechanik okrętowy w (http://pracanamorzusopot.pl/ ) i widzę, jakie jest zapotrzebowanie. Trzeba więc inwestować w języki i praktyczny kierunek studiów.

IP i czas połączenia logowane. [21331088]
[02.11.2014] 17:56
cecccylia98
Powiem Wam ze nawet po takich kursach mozna dostac dobrą prace http://www.cosinus.pl/warszawa/oferta/kursy- zawodowe/
Kwestia tylko tak naprawde jakie jest nasze podejscie.

IP i czas połączenia logowane. [21430412]
[16.12.2014] 13:44
Gabrysiaq
Musisz pomyśleć co Cię interesuje. Wydaje mi sie ze praca jako agnet ubezpieczeniowy bedzie dobrym przerywnikiem od tego co chcesz robic tak ostatecznie. Widziałam, ze tutaj http://praca.gratka.pl/oferta/agent-ubezpiec zeniowy-2614234.html maja kilka takich fajnych ofert pracy. Zawsze to troche dodatkowych pieniedzy

IP i czas połączenia logowane. [21507754]
[19.01.2015] 20:30
filllipowska
Czyli wyglada na to ze jednak wiekszośc z nas wybiera szkoły policealne ?
Coś w tym jest bo rzeczywiscie tu w przeciągu 2 lat mozna otrzymac dyplom i rozpocząc prace w zawodzie.

IP i czas połączenia logowane. [21570467]
[20.01.2015] 09:14
white_rabbit
No cóż, ja jestem świeżo po studiach, w trakcie studiów kończyłem również szkołę policealną, a już od pół roku nie mogę znaleźć żadnej pracy. Byłem na wielu rozmowach rekrutacyjnych i powiem jedno... nikt mnie na nich ani razu nie zapytał o moje studia. Najlepiej wiedzieć co chce się robić i robić kursy. Co nie znaczy, że nie warto iść na studia, w sumie całkiem fajny odpoczynek przed dorosłością .

IP i czas połączenia logowane. [21571339]
[01.03.2015] 17:43
fationeks
A moze warto jednak troszkę dłuzej sie zastanowić nad kierunkiem i pozwolic sobie na wybór czegoś w szkole poliecalnej.

IP i czas połączenia logowane. [21646562]
[01.03.2015] 19:37
nasten
Radziłbym Ci wybrać studia przyszłościowe. Mam na myśli nie te kierunki, które są teraz najbardziej popularne i oblegane, ponieważ logicznie rzecz ujmując, istnieje duże ryzyko, że absolwentów będzie więcej niż miejsc pracy. Z drugiej strony trzeba też dosyć sceptycznie podchodzić do kierunków i specjalności powstających w wyniku trendów, sezonowych mód. Modna jest np. kosmetologia. Może się jednak okazać, że na usługi kosmetologiczne nie będzie już wkrótce popytu, bo kolorowe magazyny kobiece przestały się interesować tym tematem, bo zmienił się styl życia, potrzeby. Warto więc studiować kierunki prawdziwie perspektywiczne, np. pracę socjalną czy politykę społeczną. Analitycy rynku pracy twierdzą (i ja się z nimi zgadzam), że na pracowników socjalnych i polityków społecznych będzie duże zapotrzebowanie. Bo poważnych problemów społecznych, które trzeba fachowo analizować, by móc z nimi walczyć, nie brakuje. Nie tylko zresztą w Polsce, ale w całej Europie. Z tego, co słyszałem i czytałem, najlepsze studia zarówno z pracy socjalnej, jak i polityki społecznej oferuje Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka. Specjalizuje się, oprócz pedagogiki, właśnie w tych dziedzinach.

IP i czas połączenia logowane. [21646855]
[01.03.2015] 20:29
ale kwasy reklamodawcze
nasten (15.03.2015.01 19:37):
Radziłbym Ci wybrać studia przyszłościowe.

Od 2008 roku już chyba wybrał. A ty twardo w formie osobowej.

IP i czas połączenia logowane. [21647019]
[03.03.2015] 12:36
przyszła kosmetyczka;p
Tylko studium Kremowskiej i Perfumowskiej w Warszawie!

IP i czas połączenia logowane. [21649935]
[25.03.2015] 15:47
Mattias951
Na pewno informatyka i medycyna tradycyjnie jest opłacalna. Ja studiuję zarządzanie nawww.gwsh.gda.pl i pół roku temu po stażu udało mi się znaleźć pracę w zawodzie. Na zarządzaniu nie jest więc też źle.

IP i czas połączenia logowane. [21687222]
[25.03.2015] 15:48
ohggii
Aby dobrze wybrać studia można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę.
Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy
rekrutacyjnarewolucja.pl

IP i czas połączenia logowane. [21687225]
[09.04.2015] 13:15
vipkok
Moim zdaniem po szkołach morskich jest co robić. Transport morki się bardzo rozwija, dobrze płacą i robota jest ciekawa. Mój kolega robi teraz szkolenie na oficera wachtowego w Studium Doskonalenia Kadr Akademii Morskiej w Gdyni. Kursy są fajne, bo umożliwiają rozwój, a co za tym idzie zarabianie pieniędzy, a to przecież chodzi.

IP i czas połączenia logowane. [21711348]
[09.04.2015] 20:45
Osetia
Zapoznaj się z tym raportem: https://isivi.pl/a/raport-2015 - jest tam też napisane jakie cechy osobowości są pożądane przez pracodawców.

IP i czas połączenia logowane. [21712142]
[08.05.2015] 10:01
lkjkjk
Wiem, ze po psychologii jest dosc dobra sytuacja. Mój brat konczyl po prostu studium tutajwww.psychologia.org i z praca nie miał pozniej zadnych problemow

IP i czas połączenia logowane. [21759089]
[29.08.2015] 00:17
edddl
Ja teraz ze względów finansowych nie mogłam pójsc na studia i zapisałam sie do Cosunusa na logistykę. Mysle ze to też jeden z tych kierunków który pomoze mi w znalezieniu dobrej pracy.

IP i czas połączenia logowane. [21943924]
[23.09.2015] 14:18
wiolkaaa23
Polecam wczesniej to sprawdzić jeszcze przed podjęciem decyzji własnie o wyborze odpowiedniego kierunku. A jesli juz wybierzesz ten to zerknij np. do Cosinusa bo tam mozna zaczac sie uczyć na tym kierunku.

IP i czas połączenia logowane. [21981936]
[24.09.2015] 15:02
wiola.g
Koniecznie odwiedź http://study4u.eu . Tam jest dużo uczelni, które mają w swojej ofercie przyszłościowe kierunki studiów

IP i czas połączenia logowane. [21983616]
[23.03.2016] 18:21
terssseskowa
A co bedzie lepsze - kurs przedużania rzes czy moze ogólnie kosmetyka ?

IP i czas połączenia logowane. [22245883]
[23.03.2016] 19:38
beata ptasie mleczko
terssseskowa (16.03.2016.23 18:21):
A co bedzie lepsze - kurs przedużania rzes czy moze ogólnie kosmetyka ?

Zawodowa stylizacja paznokcia u Kremowskiej i Perfumowskiej w Warszawie

IP i czas połączenia logowane. [22245972]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat