o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

matura z historii

1 2
[12.09.2008] 18:06
koniec swiata
czy trudno zdac, poziom rozszerzony.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[12.09.2008] 20:36
Jeżeli nieco choć
zbywa ci na inteligencji to łatwiej niż podstawowy.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13443431]
[13.09.2008] 15:13
Marianne
Hista jest jednym z najtrudniejszych przedmiotów na maturze żeby zdać trzeba naprawdę bardzo sie nią interesować i wiele umieć...

IP i czas połączenia logowane. [13447283]
[14.09.2008] 11:22
Kamilcia17
Właśnie ja wybrałam historię na maturę i nie wiem czy nie przeliczyłam swoich możliwości.
Przeglądałam arkusze maturalne z wcześniejszych lat i powiem, że jest bardzo trudna no ale mam jeszcze 7 miesięcy nauki...
Nikolka mój kochany dziubek

Mój chomiczek:
http://chomikuj.pl/kamilcia17
Bardzo dużo zachomikowałam plików.
Na pewno znajdziesz coś dla siebie

IP i czas połączenia logowane. [13451301]
[17.09.2008] 10:53
ememenska
hej! ja zdawałam Historie rozszerzona i zdałam

jeśli się boisz że nie zdasz to zrób tak jak ja! Historie wzięłam jako przedmiot dodatkowy jesli go oblejesz to i tak masz mature i nikt nie patrzy czy to zdałas czy nie tylko bierze wyniki innych przedmiotów do rekrutacji! Oczywiście zalezy na jaki kierunek potem składasz papiery!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13468116]
[18.12.2017] 19:22
[17.09.2008] 21:33
+ak
Jeśli mogę doradzić a rada jest najprostsza z możliwych.
Znajdź w bibliotece lub internecie arkusze maturalne z ubiegłych lat.
To raz.
Dwa.
Są dostępne zadania maturalne z przykładowymi rozwiązaniami. Masz czas do lutego żeby się zdeklarować jakie będziesz zdawać przedmioty i na jakim poziomie.
Inną kwestią jest już samo nadrobienie ewentualnych zaległości. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [13471613]
[17.09.2008] 22:27
dawno Cię tu nie było
+ak (08.09.17 21:33):
To raz.
Dwa.
Są dostępne zadania maturalne z przykładowymi rozwiązaniami. Masz czas do lutego żeby się zdeklarować jakie będziesz zdawać przedmioty i na jakim poziomie.
Inną kwestią jest już samo nadrobienie ewentualnych zaległości.

miło że jeszcze tu czasem zaglądasz.. szkoda że tu się taki syf zrobił

IP i czas połączenia logowane. [13472098]
[18.09.2008] 14:18
+ak
dawno Cię tu nie było (08.09.17 22:27):
+ak (08.09.17 21:33):
To raz.
Dwa.
Inną kwestią jest już samo nadrobienie ewentualnych zaległości.

miło że jeszcze tu czasem zaglądasz.. szkoda że tu się taki syf zrobił

Miło mi, że i Tobie jest miło. Nie tylko tutaj ale w całym forum na o2 jest jak jest aż się pisać nie chce, że o czytaniu nie wspomnę. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [13475073]
[18.09.2008] 18:45
crulin
Mogliby zaliczyc maturę z historii nie pytając egzaminowanego o nic ,jezeli ten znalby odpowiedz tylko na jedno pytanie.
Czy ekspertyza szczątków zwlok gen.Sikorskiego pozwoli rozwikłac tajemnice w Giblartarze

IP i czas połączenia logowane. [13476630]
[19.09.2008] 16:52
koniec swiata
nie pomagacie mi

IP i czas połączenia logowane. [13482205]
[19.09.2008] 23:05
ememenska
koniec swiata (08.09.19 16:52):
nie pomagacie mi

w takim razie napisz co chcesz wiedzieć! cięzko jest powiedzieć czy łatwo czy trudno zdać mature rozszerzoną! jak sama nazwa wskazuje matura jest rozszerzona hmm! napewno najprostsza cześc matury rozszerzonej sa źródła niekiedy sa banalne pytania tylko trzeba dobrze czytać teksty! czy łatwo zdac mój nauczyciel mówił że zdać jest łatwo ale trudniej jest zdac dobrze ta mature!!! wiadomo każdy chciałby mieć wysoki wynik! i najgorsze w rozszerzonej jest wypracowanie :| mi w tym roku 1 temat wogóle nie podpasował bo myślałam że z wojen 16 i 17 wieku będa tylko daty i dowódcy za marne 1 punkt a tu okazało się wypracowanie z tego i jak tylko przeczytałam ten temat to miałam ochote wyjśc z matury, ponieważ przejrzałam te tematy tylko i nie zagłębiałam się w nie!!!! pisałam 2 temat który brzmiał jakos tak: Polityka zagraniczna Rzeczpospolitej i Wegier w.... (był podany przedział lat chyba 1918-1956) juz teraz za bardzo nie pamietam temat brzmiał trudno ale po przeanalizowaniu go zaczęłam cos pisac poczawszy od odzyskania niepodległości politykę zagraniczną podczas 2 wojny swiatowej, wczesniej wspomniałam o przewrocie majowym, aż do wypadków z 1956 itd... gorzej było napisac cos o Węgrach nie pamiętam nawet czy było to omawiane na lekcji no i oczywiście trzabyło lać wode! ale chyba mi się udało bo dobrze zdałam mature!!! a co do wypracowania na koniec warto dac swoje spostrzezenia i co na ten temat pisali czy sądzili historycy!

jak masz jakies pytania to pisz!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13485197]
[20.09.2008] 13:51
koniec swiata
jak mam rozumiec pojęcie lanie wody, czy opisujac tak duzy przedzial jak ten zawarty w 2 temacie warto zaglebiac sie w jakies szczegoly , czy jest na to czas

IP i czas połączenia logowane. [13487748]
[20.09.2008] 13:56
koniec swiata
ile czasu potrzebowaliscie na dosc dobre opanowanie materiału

IP i czas połączenia logowane. [13487768]
[20.09.2008] 18:48
ememenska
koniec swiata (08.09.20 13:56):
ile czasu potrzebowaliscie na dosc dobre opanowanie materiału

słuchaj my we wrzesniu mieliśmy rozplanowane kolokwia na cały rok!!! i każdą eopke musieliśmy sami powtarzac przychodzic i pisac! a oprócz tego dochodził nowy materiał z 3 klasy z którego też pisaliśmy klasówki itd w sumie powtarzanie trwało cały rok ale wiadomo że to co powtórzyłam ze starozytności we wrześniu to nie za bardzo pamiętałam w maju!!! oprócz tego dochodziły zajęcia z historii na których uczylismy się pisac wypracowania! zajęcia polegały na tym, że nauczyciel dawał tematy kazdemu inny i uczeń opracowywał go jako konspekt do pracy! dzieki temu naprawde można nauczyc się pisac wypracowania! potem wszystkie konspekty były kserowane żeby każdy miał go przed oczami i omawiane! może poproś lub zapropnuj swojemu nauczycielowi podobny system kółka maturalnego, który zapewne będziecie mieć!
wiadomo przed każda próbna matura cos sie powtarza! zazwyczaj niewiele!!! a co do prawdziwej matury tej w maju zaczęłam 2 tygodnie wczesniej ostro powtarzac!!!

IP i czas połączenia logowane. [13489613]
[20.09.2008] 18:58
ememenska
koniec swiata (08.09.20 13:51):
jak mam rozumiec pojęcie lanie wody, czy opisujac tak duzy przedzial jak ten zawarty w 2 temacie warto zaglebiac sie w jakies szczegoly , czy jest na to czas

koniec swiata (08.09.20 13:51):

Moje lanie wody polegało na tym, że praktycznie nic o Wegrach nie wiedziałam, nawet nie pamiętam czy omawiane było to na lekcji! ale zaczęłam pisac mniej więcej to samo co o Polsce tylko że bez szczegółów i dat: pisałam że tez odzyskały niepodległośc, że walczyły o granice swego państwa, o władze, że były pod wpływem radzieckim itd na maturze nie znałam nawet żadnego nazwiska które mogłabym tu wpisac! pisałam ogólniki!!! to było lanie wody
Dalej... zagłębianie się w szczegóły... hmmmm jak mało wiedziałąm o Węgrach to o 2 RZeczpospolitej piałam wszystko co wiedziałam i o jej stosunkach z innymi państwami, pisałam każdą date, każdy pakt itd! miałam to dobrze opanowane bo obstawiałam na mature temat Polska podczas 2 wojny światowej bądź Polska podczas 1 wojny swiatowej bądź Polska za czasów Napoleona!!! troche mi się udało

IP i czas połączenia logowane. [13489706]
[21.09.2008] 13:55
koniec swiata
bedzie ciezko, chciałabym zeby juz było po

IP i czas połączenia logowane. [13494797]
[21.09.2008] 14:24
+ak
Kto oceniał Twoją pracę ememenska?
Z tego co piszesz to nie powinnaś zdać pisemnej w żadnym przypadku. Na ocenę mierną należy wykazać się wiedzą stricte encyklopedyczną. Bez faktów nie można zaliczyć takiej pracy.
Jakoś nie wierzę w to co piszesz. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [13494998]
[21.09.2008] 16:04
ememenska
+ak (08.09.21 14:24):
Kto oceniał Twoją pracę ememenska?
Z tego co piszesz to nie powinnaś zdać pisemnej w żadnym przypadku. Na ocenę mierną należy wykazać się wiedzą stricte encyklopedyczną. Bez faktów nie można zaliczyć takiej pracy.
Jakoś nie wierzę w to co piszesz.

haha dobry/a jesteś o 2 Rzeczpospolitej wiedziałam wszystko gorzej z Węgrami, ale hmm napisałm cos o nich dzięki wcześniejszym tekstom i logiki!!! kiedy ty chodziłaś/eś do szkoły? czy wiesz jak wygląda teraz matura haha i nie ma już ocen miernych!!!! i nie oceniaj mnie ani mojej pracy bo jej nie widziałaś/eś! zajęłam całe miejsce na wypracowanie i wiem że sens na bank miało! a co do pytania kto oceniał moją prace to napewno jakiś egzaminator!!!

IP i czas połączenia logowane. [13495644]
[21.09.2008] 19:24
+ak
Czy czytałaś kiedykolwiek jakie są wymagania na poszczególne "procenty"?
Aby otrzymać 30%, czyli aby zaliczyć pracę należy wykazać się znajomością podstawowych wiadomości i przedstawić je ODTWÓRCZO, bez żadnej swej inwencji. Do szkoły chodzę nadal i jeszcze trochę pochodzę. Coi do ocen to mylisz się bo w każdej szkole przelicza się albo procenty na oceny albo oceny na procenty. Na certyfikacie masz procenty i przy minimalnym wysiłku na poziomie pięcioklasisty chyba można sobie to wyliczyć.
Co do pytania o oceniającego twoją pracę to nie chodziło o to jak się nazywał a raczej dlaczego ci naciągnął ocenę.
Chcesz, to możemy sobie jutro o Twej pracy nieco więcej porozmawiać.
Ciekawe co to za wojewódzka komisja. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [13497028]
[22.09.2008] 08:55
ememenska
+ak (08.09.21 19:24):
Czy czytałaś kiedykolwiek jakie są wymagania na poszczególne \"procenty\"?
Aby otrzymać 30%, czyli aby zaliczyć pracę należy wykazać się znajomością podstawowych wiadomości i przedstawić je ODTWÓRCZO, bez żadnej swej inwencji. Do szkoły chodzę nadal i jeszcze trochę pochodzę. Coi do ocen to mylisz się bo w każdej szkole przelicza się albo procenty na oceny albo oceny na procenty. Na certyfikacie masz procenty i przy minimalnym wysiłku na poziomie pięcioklasisty chyba można sobie to wyliczyć.
Co do pytania o oceniającego twoją pracę to nie chodziło o to jak się nazywał a raczej dlaczego ci naciągnął ocenę.
Ciekawe co to za wojewódzka komisja.
Lubisz wkurzac ludzi haha ale spokojnie ja wiem, że miałam dobrze wypracowanie, chociaz jego część na pewno!!! a to, ze nie wiedziałam zbyt wiele o Węgrach ok to mój błąd! ale właśnie po to wczesniej były teksty źródłwe, które miały naprowadzic piszącego! wybacz mi a zreszta przepraszam Cię, że wyżej pisząc o tym co zamieściłam mniej więcej w wypracowaniu to ogólniki! niestety nie umiem tej pracy na pamięć! pisałam ją 5 miesięcy temu! zresztą matura roszerzona z historii to nie tylko wypracowanie! matura składa się z 3 części! 1 to zadania otwarte, połącz, obrazki itd 2 to teksty źródłowe a 3 to praca pisemna!

co do tej wypowiedzi! "Aby otrzymać 30%, czyli aby zaliczyć pracę należy wykazać się znajomością podstawowych wiadomości i przedstawić je ODTWÓRCZO, bez żadnej swej inwencji." na maturze rozszerzonej można zdobyc 50p czyli 100%! za prace pisemną jest do zdobycia max 20p czyli 40%! za 1 i 2 częśc zatem można zdobyć 60% (oczywiście zapewne takich osób jest naprawde nie wiele, którzy nie zrobili błedu w pierwszych dwóch częściach). A jesli chodzi jeszcze o prace pisemna to punktuje ja sie wg progów! są 4 progi egzaminator ma wypisane jakie informacje ma zaliczyc na próg 1, 2, 3, 4! z tego co pamietam ten próg 1 to od 1 do 6 albo 5 p! jeśli kogos to interesuje niech poczyta na CKE!

śmiac mi się chce jak wmawiasz mi, że nie powinnam zdac matury! !!!!!! no niestety haha zdałam ją na 64% i jestem z siebie dumna! dostałam sie na studia tam gdzie i na co chciałam! a tak powaznie hmm jesli macie zdawac mature z historii! Życze wam powodzenia! i nie porównujcie procenty kolegów, którzy beda zdawac geografie albo cos innego do swoich procentów z historii! Historia to jeden z najtrudniejszych przedmiotów maturalnych!

IP i czas połączenia logowane. [13500292]
[22.09.2008] 09:02
ememenska
+ak (08.09.21 19:24):

Ciekawe co to za wojewódzka komisja.

a co do tej wypowiedzi! jeszcze cos napisze... kto mi naciągnął ocene hmmm... no nie wiem... ale z tego co wiem to arkusz maturalny sprawdza najpierw 1 egzaminator, potem 2 egzaminator a na końcu korektor egzminatorów, który ma sprawdzic czy egzaminatorzy źle nie ocenili pracy albo źle przyznali punkty! troche mało wiesz o systemie maturalnym! ale jak bedziesz zdawał mature to się dowiesz! jak jeszcze chcesz coś mi niemiłego napisac to czekam i pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13500315]
[22.09.2008] 12:28
konrad89
ja tez w tym roku pisałem historie rozszerzoną! mój wynik jest równy średniej krajowej czyli 48%! po otrzymaniu wyników byłem w szoku ze tak mało! ale okazało sie że ten wynik strczy żeby dostac się na UW na Historie! dziwne?

a co do przygotowań do matury to polecam przejrzec strasze arkusze maturalne! solidna nauka przez cały rok! aaa tak przy okazji nie polecam vademecum operonu historia! niby wielka cegła ale nic ciekawego tam nie ma! tzn hmm do odrobienia pracy domowej z historii przydaje się! ale ta książka to za mało do samej matury!!!

IP i czas połączenia logowane. [13501330]
[22.09.2008] 17:22
koniec swiata
dzieki konrad, a mozesz cos wiecej napisac, czy zadania wydawaly ci sie proste ze byles zaskoczony swoim wynikiem?
najbardziej obawiam sie zrodeł, niby sa latwe ale minimalny bład lub pominiecie czegos moze polozyc zadanie
piszcie mi wiecej

IP i czas połączenia logowane. [13503213]
[22.09.2008] 18:00
ememenska
konrad89 (08.09.22 12:28): a co do przygotowań do matury to polecam przejrzec strasze arkusze maturalne! solidna nauka przez cały rok! aaa tak przy okazji nie polecam vademecum operonu historia! niby wielka cegła ale nic ciekawego tam nie ma! tzn hmm do odrobienia pracy domowej z historii przydaje się! ale ta książka to za mało do samej matury!!!

zgadzam się z kolegą!

IP i czas połączenia logowane. [13503461]
[22.09.2008] 18:32
arashi17
Witaj Ja równiez w tym roku wybrałam historię na rozszerzeniu
Czasami też mam chwile paniki, że materiału jest wieeeele, a czasu tak malutko. Ale podzieliłam sobie materiał, co kiedy powtarzać, zgromadziłam sobie kilkanaście książek i ćwiczeń, zobaczyłam co mniej więcej pamiętam, a czego muszę się nauczyć od zera. W szkole mamy 1 godzinę fakultetów, ale wzięłam sobie dodatkowe, gdzie umówiłam się, że będziemy ćwiczyć tylko wypracowania i zadania ze źródłami
Podstawą jest dobre zorganizowanie czasu Ja sobie tak podzieliłam, że do końca listopada powtarzam 1 klase, do końca stycznia 2, a z 3 porządnie przysiąde na bieżąco, co nie będzie specjalnie trudne, bo osobiście uwielbiam okres wojenny, jest mimo wszystko najprostszy będę miała czas w kwietniu, żeby wszystko powtórzyć, zobaczyć co mi umknęło
Również przeglądałam poprzednie arkusze maturalne i naprawdę nie są aż takie trudne
Dobrym sposobem na powtórki jest robienie tego ze znajomym Pytacie się wzajemnie, odpowiadacie na pytania z różnych okresów i tłumaczycie sobie sytuacje polityczne
Trzymam za mnie i za Ciebie kciuki Tu sais mon amour
Tu sais les mots sous mes silences

IP i czas połączenia logowane. [13503675]
[22.09.2008] 21:36
konrad89
koniec swiata (08.09.22 17:22):
dzieki konrad, a mozesz cos wiecej napisac, czy zadania wydawaly ci sie proste ze byles zaskoczony swoim wynikiem?
najbardziej obawiam sie zrodeł, niby sa latwe ale minimalny bład lub pominiecie czegos moze polozyc zadanie
piszcie mi wiecej

nmzc! zadania wydawały mi sie proste z 1 części! ale na rozszerzeniu jest tak głupio że zadanie typu połącz, albo przyporządkuj, obrazki, itd jest tylko za 1punkt a w takim zadaniu masz np 10 rzeczy przyporzadkować ;| pomylisz się w jednej i masz 0 p.! i własnie na tym się przejechałem! co do źródeł trzeba porzadnie czytać ale nikiedy zadania do źródeł mają 2 części 1 polega na podstawie tekstu coś napisac a 2 cz. na podstawie wiedzy własnej! co do wypracowania tez pisałem temat 2 i równiez Wegry w tym temacie mnie zabiły! ale teraz te moje4 48% nie jest wazne bo dostałem się na studia i wszystko jest ok!!!! z wami tez tak bedzie!!!

IP i czas połączenia logowane. [13505038]
[24.09.2008] 14:52
a trzeba było
konrad89 (08.09.22 12:28):
ja tez w tym roku pisałem historie rozszerzoną! mój wynik jest równy średniej krajowej czyli 48%! po otrzymaniu wyników byłem w szoku ze tak mało! ale okazało sie że ten wynik strczy żeby dostac się na UW na Historie! dziwne?

a co do przygotowań do matury to polecam przejrzec strasze arkusze maturalne! solidna nauka przez cały rok! aaa tak przy okazji nie polecam vademecum operonu historia! niby wielka cegła ale nic ciekawego tam nie ma! tzn hmm do odrobienia pracy domowej z historii przydaje się! ale ta książka to za mało do samej matury!!!

spróbować z takim wynikiem dostać się na prawo.

IP i czas połączenia logowane. [13516501]
[29.01.2009] 16:40
mile
http://allegro.pl/item539337075_historia_muz yki_cz_1_i_2_gwizdalanka.html

IP i czas połączenia logowane. [14284964]
[30.01.2009] 00:51
+ak
Pozwolę się nie zgodzić co do owej cegły z Operonu.
Jest z roku na rok naprawdę coraz lepsza i sam często z niej korzystam.

Ale matura to nie teleturniej Jeden z dziesięciu.Tutaj naprawdę należy wykazać się znajomością n ie tylko historii czysto encyklopedycznej ale i umiejętnością interpretacji źródeł historycznych.

Tak nawiasem w szkole zaocznej dałem próbną maturę jako zadanie semestralne - część dot. starożytności - zrobili to lepiej niż uczniowie liceum dziennego.

Wniosek - Nie wkuwanie wiedzy a wrodzona inteligencja da wam punkty wystarczające by dostać się na studia. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [14288981]
[04.02.2009] 12:55
koniec swiata
jak wam idzie nauka?

IP i czas połączenia logowane. [14322012]
[12.05.2009] 18:34
zmajj
Hej,
znalazłem pytania i odpowiedzi z matury z historii http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article ?AID=/20090512/MATURA2009/244984827

IP i czas połączenia logowane. [14865486]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat