o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Bye, bye Esperal!

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[09.09.2008] 12:13
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Właśnie zaprzestano produkcji farmaceutyku legendy, preparatu, którym karmiła się wyobraźnia tysięcy alkoholików, kandydatów na alkoholików lub wyleczonych alkoholików. Koniec esperalu, mili państwo! Polfa Warszawa, która była producentem tego leku, nie będzie kontynuować swej zbożnej działalności na polu walki z pijaństwem. Esperal to już historia.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11464 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.09.2008] 21:16
marian123456789
Śmieszne w tym wszystkim jest to, że ten \"news\" ma już z miesiąc czasu...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13426829]
[10.09.2008] 00:10
do zielonych i tym podobnych
cudaków i spamerów. czy jest coś co wam się nie kojarzy z niejedzeniem mięsa?

IP i czas połączenia logowane. [13427774]
[10.09.2008] 00:14
devinska_nova_ves
www.wojna-o-rope.free.pl (08.09.09 23:43):
W CHORYM ANTYLUDZKIM SYSTEMIE GOSPODARCZYM TO CO SZKODZI NISZCZY ŚRODOWISKO I ZDROWIE LUDZI JEST NAJBARDZIEJ DOCHODOWE NP. ROPA ATOM GMO PCV AZBEST PAPIEROSY NARKOTYKI I ...ALKOHOL

IDEALNY KONSUMENT JEST UZALEŻNIONY NP. COCA COLA DO OK. 1903-1915 R (RÓZNE ŹRÓŁA PODAJA RÓZNE DATY) MIAŁA W SWOIM SKŁADZIE ...KOKAINĘ KTÓRĄ ZASTĄPIONO KOFEINĄ

NIE BAWI MNIE BYĆ NIEWOLNIKIEM
KTÓREGO ROZRYWKA JEST TYLKO PICIE
KTÓRY UPIJA SIĘ DLA ROZRYWKI
Z ROZPACZY ZE JEST NIEWOLNIKIEMWWW.DEZERTER.ART.PL

Zawsze wiedzialem ze zieloni sa rownie pusci, bezuzyteczni i @@@nieci jak antyglobale ktore zywia sie po wystepach w Macu.
Ty tez zasyfiasz srodowisko zuzywajac prad z elektrowni weglowej. Jestes tak niedouczony i leniwy ze nawet budowa czegos ekologicznego i zasilajacego Twojego kompa jest poza Twoim umyslowym i zrecznosciowym zasiegiem.

IP i czas połączenia logowane. [13427783]
[10.09.2008] 00:15
misiobc
haha ja bym ten esperal każdemu zielonemu zaszył by już głupot nie pi**dolil

IP i czas połączenia logowane. [13427787]
[23.09.2017] 00:32
[10.09.2008] 00:53
Ceri
Czy wy tam powyzej mojego postu jestescie normalni???
To chyba, na Niebiosa, nie ten temat!
Ja juz naprawde mam dosyc i zielonych i tych od ropy czytajac te komentarze, jestescie zalosni i nie wiem o co wam chodzi, bo waszych postow nawet do konca nie da sie przeczytac!!!!!!!!!!!!!
A najzabawniejsze jest to, ze bez przerwy widze wasze komentarze, wyglada wiec na to,ze nie macie innego zajecia:/
Ech, zbesztanie was byscie nie meczyli normalnych ludzi tymi waszymi dywagacjami i tak pewno nic nie da...
Żenada:/

IP i czas połączenia logowane. [13427900]
[10.09.2008] 01:11
Najsławniejszy wegetarianin
Adolf Hitler nie pił alkoholu.

IP i czas połączenia logowane. [13427966]
[10.09.2008] 01:25
dr dyslektyk dysgrafik
www.slawniwegetarianie.free.pl (08.09.09 23:21):
CO POWODUJE OCHOTĘ NA ALKOHOL? JEDZENIE MIĘSA! ZATRUTY TŁUSZCZEM ORGANIZM POTRZEBUJE OCZYSZCZENIA I NAWET TAKA TRUCIZNA JAK ALKOHOL SPEŁNIA TO ZADANIE SPALAJĄC TŁUSZCZ

ALKOHOL ŁĄCZY SIĘ Z GOLONKA PIWO Z KIEŁBASĄ A ALKOLOLIZM Z IMPOTENCJĄ ZA TO WEGETARIANIZM = WZMACNIA ORGA(NI)ZM !

WEGETARIANIZM= BEZ MIĘSA BEZ ALKOHOLIZMU UZALEŻNIEŃ CHORÓB ZDROWSI SZCZĘSLIWSI NIE UCIEKAJA OD ŻYCIA NIE ZAGŁUSZAJA SUMIENIA NIE MUSZĄ DEZYNFEKOWAĆ ROZKŁADAJĄCYCH SIE TŁUSTYCH MIĘSNYCH RESZTEK W SWOIM ORGANIZMIE.SA ZDROWI I SZCZESLIWI BEZ ALKOHOLU ITP.TOKSYN
totalny brak merytoryki...ps. soja zawiera prekursory estrogenów i powoduje impotencję

IP i czas połączenia logowane. [13428001]
[10.09.2008] 02:26
Mordimer madderdin
ESPERAL
Na receptę
Producent Sanofi-Winthrop, Szwajcaria.
Forma leku: tabletki do implantacji.
Zawartość substancja czynna - disulfiram.

cytowane za internetem - esperalu nie wycofano z terapii - jedynie wycofała sie polska firma z jego produkcji - tyle

to ze wycofano corhydron - nie oznacza ze przestano leczyc subst. czynna zawarta w tym leku....

Jak dla mnie cały artykuł napisano po to by zrobic troche szumu o byle co...

IP i czas połączenia logowane. [13428043]
[10.09.2008] 05:13
Slawni Eskimosi
Eskimosi nie jedza warzyw - za to poluja na foki, morswiny i jedza lososie! I sa chyba najzdrowszym narodem na ziemi, trwajacym w naprawde trudnych warunkach. Precz z warzywami, niech zyje tluste mieso! I ryby!

IP i czas połączenia logowane. [13428112]
[10.09.2008] 07:31
W.Paszczak
Zaprzestano produkcji Esperalu prawdopodobnie z przyczyn ekonomicznych i nie ma co dorabiać ideologii o nieskuteczności i wydłubywaniu. Lecznictwo traci wiele z leków skutecznych, do których pacjenci się przyzwyczali, bo są tanie, albo drożeje produkcja, lub są wypierwane, przez nowe, reklamowane.Były już takie przerwy w dostawach i cena Esperalu na bazarach rosła. Prawda o jego skuteczności leży poośrodku. Dla niektórych jest on cennym środkiem wsparacia i opowiadanie o stra@@@ako jedynym czynniku jest bzdurą. Dlatego są tacy co wyszli z ciągów i są skutecznie powstrzymani, choć nie przestali być uzależnieni. Ale mocne lobby psychoterapeutyczne tępi Esperal, bo to jest rynek usług.Zapewne skuteczne są nowoczesne metody z psychoterapią motywacją, asertywnością ale prowadzą do tego samego, to znaczy do długiej abstynencji, choć uzależnienie pozostaje. A długa abstynencja uzyskana tą czy inną drogą osłabia głód alkoholowy i przestawia biologicznie system nagrody w mózgu co stanowi popdstawę do ostatecznego odległego wyniku terapii. Esperal pozostaje w standartach leczenia na świecie jako jeden z wyborów terapii. Choć pewnie nie może to być tylko sam Esperal.

IP i czas połączenia logowane. [13428216]
[10.09.2008] 08:37
żona dobra
Mam to gdzieś, że esperal nie leczył, przynajmniej wtedy kiedy sie zaszywał był spokój w domu.

IP i czas połączenia logowane. [13428414]
[10.09.2008] 09:01
maciek_40
szkoda ze esperal wycofano,aktualnie jesten zaszyty po raz wtory co prawda ale przynakmniej mam spokoj z piciem na rok,choc teraz sprobuje dluzej moze wogole przestane.ten artykul ktory przeczytalem to stek bzdur,gosciu za duzo harlekinow sie naczytal i nasluchal na lawce mlodocianych pijaczkow , esperal poki co jest jedynym poza wyspecjalizowanymi placowkami ,ktorych jest niewiele i za ciezkie pieniadze, srodkiem wspomagajacym niepicie.wydlubac drutem czy widelcem tabletki to on moze ale sobie sobie mozg.pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13428510]
[10.09.2008] 09:08
wegetarianizm=idiotyzm
GDY CZYTAM CIE ZIELONY I TYCH INNYCH WEGETARIANINÓW NA TYM FORUM TO MAM WRAŻENIE ŻE WEGETARIANIE TO BANDA PRZYGŁUPÓW GORSZYCH OD DRESÓW... NIKT NIE CI NIE KAŻE JEŚĆ MIĘSA...
NIE JESZ TWOJA SPRAWA NIE JEDZ DALEJ ALE DAJ ŻYĆ NIE WEGETARIANOM... Ps.
to tak dla twojej wiadomości gdyby Eskimosi nie jedli fok żyli by o wiele mniej a najprawdopodobniej jest to że nawet byś nie wiedział że tacy ludzie żyli bo już dawno by wyginęli

IP i czas połączenia logowane. [13428537]
[10.09.2008] 09:14
Master2
Po pierwsze esperal nie jest już produkowany w Polsce, ale w innych krajach nadal!
Po drugie esperal powinien być tylko dodatkiem do kuracji a nie cała kuracją!
Po trzecie na cholerę znów wypowiada się zielony trojga nicków skoro nie ma nic do powiedzenia w tym temacie??

IP i czas połączenia logowane. [13428563]
[10.09.2008] 09:27
ROZżALONA
żona dobra (08.09.10 08:37):
Mam to gdzieś, że esperal nie leczył, przynajmniej wtedy kiedy sie zaszywał był spokój w domu.

IP i czas połączenia logowane. [13428628]
[10.09.2008] 09:34
ROZżALONA
ROZżALONA (08.09.10 09:27):
żona dobra (08.09.10 08:37):

MIAłAM DWA LATA WSPANIAłEGO żYCIA Mąż ZASZYł SIE RAZ BYł KOCHAJąCYM MężEM I OJCEM KAżDEJ KOBIECIE żYCZYłABYM TAKIEGO MOGłAM NA NIEGO LICZYć W KAżDEJ CHWILI.WYSTARCZYłO RAZ PO TAK DłUGIM OKRESIE WYPIć I SIELANKA SIę SKOńCZYłA.żAL MI TAMTEGO OKRESU A LEKU NIE MOGę NIGDZIE DOSTAć.NIKT NIE POMYśLAł WYCOFUJąC LEK żE NIEKIEDY JEST TO JEDYNY RATUNEK.SZKODA.
MAM 36LAT I śWIAT MI SIE ZAWALIł!!!

IP i czas połączenia logowane. [13428656]
[10.09.2008] 09:36
EditEdit
moj tata zaszywal sie chyba z 10 razy w szwoim zyciu i powiem szczerze ze byla to jedyna skutreczna metoda... co prawda po kilku miesiacach kiedy wszyswka przestwala dzialac wracal do picia na tydzien czy miesiac, ale mpoge stwierdzic z cala pewnoscia ze esperal dziala!!!! i pomogl mojemu tacie wytrwac w trzezwosci przez tyle lat. strach jest dobra motywacja, a takowa w walce z pokusa nigdy nie zaszkodzi!!!! mam nadzieje ze pomimo zaprzestania produkcji esperalu nadal mozna zakupic jakis jego suplement...
pozdrowienia dla wszystkich, ktorym z esperalem czy bez udaje sie wytrwac w trzezwosci!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13428671]
[10.09.2008] 09:37
Jerremmy
Naprawdę świetny pomysł. To był jedyny skuteczny środek żeby Ojciec zakończył cug. Teraz myślę, że jak wpadnie, a wpadnie na 100% mniej więcej w styczniu, to już nic mu nie pomoże i do piachu. Jedyny skuteczny straszak dla pijaków. Terapia ok, ale do tego trzeba być trzeźwym. Zapraszam do obojrzenia scen z "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" gdzie Misiek wyciąga Ojca z cugu. Pomyślicie to tylko film...nie, to nie film, tak to dokładnie wygląda, a czasami gorzej.

IP i czas połączenia logowane. [13428675]
[10.09.2008] 10:06
Taa i żyja góra do 40 rż
Slawni Eskimosi (08.09.10 05:13):
Eskimosi nie jedza warzyw - za to poluja na foki, morswiny i jedza lososie! I sa chyba najzdrowszym narodem na ziemi, trwajacym w naprawde trudnych warunkach. Precz z warzywami, niech zyje tluste mieso! I ryby!

widziałeś starca Eskimosa?
Człowiek to nie zwierzę, drapieżne czy trawożerne. Człowiek potrzebuje zbilansowanej diety aby być w pełni zdrowym. Ci co jedzą samo mięso robią sobie wielką krzywdę podobnie jak ci co jedzą same rośliny.
A co do alkoholu, w małych ilościach jest korzystny dla zdrowia

IP i czas połączenia logowane. [13428795]
[10.09.2008] 10:45
ESPeral
Esperal pomagal, znam 2 osoby ktore faktycznie nie pily jak byly na wszywce, moim zdaniem nie powinni wycofywac tego leku, bo mozna wywnioskowac ze przez tych co sie wszywali i pili dostalo sie te tym co faktycznie lek pomagal.

IP i czas połączenia logowane. [13428976]
[10.09.2008] 10:50
xx100
Zrobiono mi straszną krzywdę!
Od 30 lat piję, ale od 25 lat regularnie wszywam sobie esperal. Po każdym wszyciu mam dwa-trzy lata spokoju! Nie ważne czy to tylko strach, czy inna motywacja, ale działało. Po tej przerwie coś tam się zadziało i tydzien lub dwa piłem - następne wszycie i 2-3 lata spokoju i tak do dziś. Wiem jedno - żadne rozmowy z przygłupiastymi psychologami czy psychiatrami nic mi nie dały, spotkania AA tak mnie wku...rzały, że po wyjściu piłem natychmiast. Może to głupie, ale uważam, że jeśli lek pomaga określonej grupie osób to powinien być dostępny, ewentualnie informacja o jakimś zamienniku - ale teraz trudno będzie mi się bać wypicia po esperalu.
Czyli co? - Chlejem aż oślepniem!!

IP i czas połączenia logowane. [13429003]
[10.09.2008] 10:59
aaijja
jesteście wszyscy stuknieci jeśli uważacie,że Esperal nie działa!!!!mój ojciec wszywa sobie Esperal co roku i jest to jedyna rzecz, która chroni go przed piciem. żadne spotkania AA, żadne inne gówna nie powstrzymają alkoholika!!!!! dzieki esperalowi w moim domu przez rok panuje spokój! nie wypowiadajcie sie jeśli nie znacie problemu alkoholizmu, bo ja znam go od 25 lat!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13429051]
[10.09.2008] 11:08
ROZGORYCZONA
jestem żoną alkoholika esperal sprawił że mąż nie pił bardzo bardzo długo był wtedy normalnym człowiekiem kochającym mężem i ojcem zaszył sie raz i nigdy nie próbował tego wydrapywać.teraz problem powrócił a leku nie ma.myśle że nic nie da się już zrobić.dla mnie to tragedia,dla dzieci również.to był jedyny sposób,żeby w domu było dobrze.ten,kto podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji tej wszywki jest bez serca i nigdy pewnie nie miał takich problemów.dlaczego nikt nie myśli o nas-rodzinie alkoholika.BRAK SłóW NA TO WSZYSTKO!

IP i czas połączenia logowane. [13429103]
[10.09.2008] 11:17
saturator
Powiem tak......nie zgadzam sie z tym ze esperal nie pomaga .....pomaga i to bardzo....sam jestem zaszyty i wiem o tym ze pewnie mógł przepić srodki które mam wszyte....ale jednak nie pije ..zapytacie czemu...a temu ze gdy widze mała blizne czuje ze źle robiłem jak chlałem....i właśnie to "placebo" ..bo tak w takim razie można nazwac srodki które można przepić...przypomina mi o tym ze cos jest nie tak i trzeba z tym walczyć..!! Pozdro dla wszystkich "zacerowanych"..!!

IP i czas połączenia logowane. [13429160]
[10.09.2008] 11:36
Zuza123
Ktoś kto pisał na ten artykuł nie ma o tym zielonego pojecia!!! Jak można wydrapać wszywke gdy lekarz wbija Ci w tylek 10 tabletek rozmieszczonych gwieździscie, głęboko na ok 5 cm nawet. To ktory czlowiek by sie na to odwazył? owszem jezeli ktos zaszyje je tylko pod warstwa skóry jest to mozliwe i sama znam takie przypadki. Ale! Esperal mial za zadanie pomagac, i jezeli ktos chcial przestac pic to byl doskonałym czynnikiem wspomagającym!

IP i czas połączenia logowane. [13429281]
[10.09.2008] 11:39
macek_40

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [13429299]
[10.09.2008] 12:03
spellbinder
www.wojna-o-rope.free.pl (08.09.10 11:49):
ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ INNYM

z wegetarianizmem jest jak z kanibalizmem jak przekonać kanibala ze jedzac ludzi robi cos zlego (przeciez wychował sie w rodzinie

IP i czas połączenia logowane. [13429423]
[10.09.2008] 12:13
-byly alkoholik
Mi z nalogu pomogla wyjsc zona.Za kazdym razem mnie wspierala i nie odpuscila do samego konca! Teraz odwdzieczam sie jej za te wszystkie stracone lata i kazda chwile traktuje jakby byla ostatnia. Skonczylem terapie w psychiatryku. Ktos y powiedzial ze to dwa miesiace wyrwane z zyciorysu.Ale udalo mi sie wytrwac dzieki Ance.Po leczeniu wrocilem do domu. Aby utrzymac efekt biore tabletki KUDZU i od czasu do czasu pije herbate z kopytnika.Pomaga jak cholera.Dzieki Aniu za to ze jestes przy mnie.Kocham cie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13429495]
[10.09.2008] 12:42
alkoholiczka
Ja piłam. Nie piję bez esperalu. Nie musiałam nic wszywać żeby przestać pić. Uważam, że esperal wszywają ci alkoholicy, którzy nie usiedli całym tyłkiem na dnie ale jeszcze wiszą w powietrzu. Esperal to wytłumaczenie dla innych, że" nie piję,bo mam wszywkę.".Ale nie jest to ta wewnętrzna siła do NIEPICIA tylko ta wymuszona i w każdej chwili może nastąpić nawrót. życie z kimś takim to taniec na linie, balansowanie....bach i nie ma niepijącego. Poza tym cała psyche takiego człowieka jest zarobaczona wódą, bo on nic ze sobą nie robi. Nie zmienia się a tylko myśli, że nie może sie napić. i DALEJ JEST PEłEN UWIELBIENIA DLA SIEBIE, coraz dalej od pokory wobec życia i swojego uzależnienia.
Siła niepicia jest gdzieś w środku, w duszy. To wenętrzne postanowienie o innym życiu, o zmianach następujących w osobości. Trzeźwiejący alkoholik to inny człowiek, ten od poczatku...raczkujący, dojrzewający, dorosły...
Nie oszukmy się- esperal to jeszcze jednokłamstwo, żebranina pijaka o następne szanse i obiecanki na lepsze życie.
Takie jest moje zdanie.
Alkoholiczka. Mam nadzieję, że trzeźwiejąca- bez farmakologii, bez wsparcia, zaczynającaa wszystko od początku. Tylko samotna..
Można do mnie napisać.Odpowiem

IP i czas połączenia logowane. [13429674]
[10.09.2008] 12:49
ewadakini
Slawni Eskimosi (08.09.10 05:13):
Tak, tak...a wiesz,że właśnie przez to nie jedzenie warzyw wypadają im zęby i krótko żyją. Pozatym Polacy nie mieszkają na biegunie tylko w klimacie umiarkowanym...więc po co mają żreć tyle mięsa ? A potem wielkie zdziwienie , że tak młody człowiek miał zawał !!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13429701]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat