o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Prawda i mity o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech

1 2 3 4   » 1161 Strony tematu:
[17.11.2009] 12:55
dysatria
myszka26 (09.08.18 11:14):
witam zbieram wiadomości na temat firmy EURO-SPU mieszczącej się w Lubaniu ja mam znią same kłopoty

A ja zbieram wiadości na temat "Intelmet" mieszczącej się w Lubaniu.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15808219]
[21.11.2009] 14:09
rafara1
Popieram nasze opiekunki , ż emusza bronić sie jak tylko potrafia , ponieważ oni sobie wyobrażają , ż emy jesteś my jak podczas drugiej wojny św, niewolnikami, a gdybysmy miały te same zarobki co oni - to żadna z nas nie pojechałaby tam pracować ponad ludzkie siły. Zabrali nam majątek 50 lat temu i teraz z tych właśnie pięniedzy opłacają nam naszą cieżka prace przy nich. Moja kolezanka pracowała w górzystych ternach na poł. Niemiec - tam kobieta , którą się opiekowała kazała sie wozić po sniadaniu przez 3 godz. dziennie po ulicach stromych - z pchania wózka inwalidzkiego z nią po górach, opiekunka miała wrażenie,że z bólu serce jej pęknie - dostała wysokiego ciśnienia i natychmiast musiała zjechac do Polski. Oni mogą kupić akumulatory na prąd i przypiąć do wózka inw. - ale po co ? przecież polska kobieta to - polnische Sau - oni często używali tego określenia podczas woj.św..Niemki ogolnie są zazdrosne o piękną urodę kobiet (og. rodowite niemki nie są ładne-maja przeogromnie,wielkie dupska)- bo my jesteśmy czyste, zadbane , usmiechnięte,umiejące się ubrać z gustem i niezwykle kulturalne. One myślą sobie , ż emy tu w Plsce nie mamy swoich przystojnych meżczyzn- i wyjezdżamy im odebrać ich chłopów, którzy piją piwo ,bekają i pierdzą ...hihhi.Pozdrawiam wszystkie kochane opiekuneczki i wyegzekwujcie zawsze jak najwiekszą płace i niczego sie nie bójcie - , pozdrawiam serdecznie

IP i czas połączenia logowane. [15829242]
[21.11.2009] 18:16
AgaSonne
Pewna Pani napisała > Użytkownik odpowiedział na forum.o2.pl w temacie:
>
> 'Prawda i mity o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech'
>
> ------------------------------
> Popieram nasze opiekunki , ż emusza bronić sie jak tylko potrafia ,
> ponieważ oni sobie wyobrażają , ż emy jesteś my jak podczas drugiej
> wojny św, niewolnikami, a gdybysmy miały te same zarobki co oni - to
> żadna z nas nie pojechałaby tam pracować ponad ludzkie siły. Zabrali nam
> majątek 50 lat temu i teraz z tych właśnie pięniedzy opłacają nam naszą
> cieżka prace przy nich. Moja kolezanka pracowała w górzystych ternach na
> poł. Niemiec - tam kobieta , którą się opiekowała kazała sie wozić po
> sniadaniu przez 3 godz. dziennie po ulicach stromych - z pchania wózka
> inwalidzkiego z nią po górach, opiekunka miała wrażenie,że z bólu serce
> jej pęknie - dostała wysokiego ciśnienia i natychmiast musiała zjechac
> do Polski. Oni mogą kupić akumulatory na prąd i przypiąć do wózka inw. -
> ale po co ? przecież polska kobieta to - polnische Sau - oni często
> używali tego określenia podczas woj.św..Niemki ogolnie są zazdrosne o
> piękną urodę kobiet (og. rodowite niemki nie są ładne-maja przeogromn
> ie,wielkie dupska)- bo my jesteśmy czyste, zadbane ,
> usmiechnięte,umiejące się ubrać z gustem i niezwykle kulturalne. One
> myślą sobie , ż emy tu w Plsce nie mamy swoich przystojnych meżczyzn- i
> wyjezdżamy im odebrać ich chłopów, którzy piją piwo ,bekają i pierdzą
> ...hihhi.Pozdrawiam wszystkie kochane opiekuneczki i wyegzekwujcie
> zawsze jak najwiekszą płace i niczego sie nie bójcie - , pozdrawiam
> serdecznie\n
[nie mam nic do powiedzenia]
Po przeczytaniu tego postu bardzo zdziwiłam się, że Pani w nim pisząca decyduje się wyjeżdżać jako opiekunka do Niemiec. Skoro traktuje Pani Niemców jako naszych wrogów, to czemu decyduje się Pani na wyjazd akurat do Niemiec? Pracę opiekunki można znalezc w wielu innych krajach europy np.Anglii, Italii, Holandii itd.

Wyjeżdżam do Niemiec już od dobrych kilku lat i nie sadzę, że pracuję tam jak niewolnik.Zależy na co sobie opiekunka pozwoli, jak ją będą traktować inni-w tym przypadku Niemcy. Bo to, że akurat taką pracę wykonuję, to nie znaczy, że jestem czyimś niewolnikiem. W Polsce za taka pracę napewno nie dostanę 1300 euro.
Historii nie zmienimy ale nie trzeba jej rozgrzebywać cały czas.

A koleżanka tej Pani najwyrazniej sobie na takie traktowanie pozwoliła, że woziła kobietę na wózku, co było ponad jej siły. Sama z siebie zrobiła niewolnika.
Kobiety macie język, umiecie się nim posługiwać, więc go wykorzystujcie i nie godzcie się na takie traktowanie. Bo jak wy się nie sprzeciwicie, czy nie określicie na początku zakresu waszych obowiązków, to nikt tego za was nie zrobi. Potem możecie tylko żalić się tu na forach, jacy to ci Niemcy są, bo każą wam wszystko robić.
I mają rację, bo jak się nie sprzeciwiacie,a wręcz przeciwnie chcecie wszystko robić, to będą was wykorzystywać.

pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15830164]
[25.11.2009] 12:57
SAMARYTANKA
AgaSonne (09.11.21 18:16):
Pewna Pani napisała

> Użytkownik odpowiedział na forum.o2.pl w temacie:
>
> \'Prawda i mity o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech\'
>
> ------------------------------
> Popieram nasze opiekunki , ż emusza bronić sie jak tylko potrafia ,
> ponieważ oni sobie wyobrażają , ż emy jesteś my jak podczas drugiej
> wojny św, niewolnikami, a gdybysmy miały te same zarobki co oni - to
> żadna z nas nie pojechałaby tam pracować ponad ludzkie siły. Zabrali nam
> majątek 50 lat temu i teraz z tych właśnie pięniedzy opłacają nam naszą
> cieżka prace przy nich. Moja kolezanka pracowała w górzystych ternach na
> poł. Niemiec - tam kobieta , którą się opiekowała kazała sie wozić po
> sniadaniu przez 3 godz. dziennie po ulicach stromych - z pchania wózka
> inwalidzkiego z nią po górach, opiekunka miała wrażenie,że z bólu serce
> jej pęknie - dostała wysokiego ciśnienia i natychmiast musiała zjechac
> do Polski. Oni mogą kupić akumulatory na prąd i przypiąć do wózka inw. -
> ale po co ? przecież polska kobieta to - polnische Sau - oni często
> używali tego określenia podczas woj.św..Niemki ogolnie są zazdrosne o
> piękną urodę kobiet (og. rodowite niemki nie są ładne-maja przeogromn
> ie,wielkie dupska)- bo my jesteśmy czyste, zadbane ,
> usmiechnięte,umiejące się ubrać z gustem i niezwykle kulturalne. One
> myślą sobie , ż emy tu w Plsce nie mamy swoich przystojnych meżczyzn- i
> wyjezdżamy im odebrać ich chłopów, którzy piją piwo ,bekają i pierdzą
> ...hihhi.Pozdrawiam wszystkie kochane opiekuneczki i wyegzekwujcie
> zawsze jak najwiekszą płace i niczego sie nie bójcie - , pozdrawiam
> serdecznie\\n
[nie mam nic do powiedzenia]
Po przeczytaniu tego postu bardzo zdziwiłam się, że Pani w nim pisząca decyduje się wyjeżdżać jako opiekunka do Niemiec. Skoro traktuje Pani Niemców jako naszych wrogów, to czemu decyduje się Pani na wyjazd akurat do Niemiec? Pracę opiekunki można znalezc w wielu innych krajach europy np.Anglii, Italii, Holandii itd.

Wyjeżdżam do Niemiec już od dobrych kilku lat i nie sadzę, że pracuję tam jak niewolnik.Zależy na co sobie opiekunka pozwoli, jak ją będą traktować inni-w tym przypadku Niemcy. Bo to, że akurat taką pracę wykonuję, to nie znaczy, że jestem czyimś niewolnikiem. W Polsce za taka pracę napewno nie dostanę 1300 euro.
Historii nie zmienimy ale nie trzeba jej rozgrzebywać cały czas.

A koleżanka tej Pani najwyrazniej sobie na takie traktowanie pozwoliła, że woziła kobietę na wózku, co było ponad jej siły. Sama z siebie zrobiła niewolnika.
Kobiety macie język, umiecie się nim posługiwać, więc go wykorzystujcie i nie godzcie się na takie traktowanie. Bo jak wy się nie sprzeciwicie, czy nie określicie na początku zakresu waszych obowiązków, to nikt tego za was nie zrobi. Potem możecie tylko żalić się tu na forach, jacy to ci Niemcy są, bo każą wam wszystko robić.
I mają rację, bo jak się nie sprzeciwiacie,a wręcz przeciwnie chcecie wszystko robić, to będą was wykorzystywać.

pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15849413]
[25.11.2009] 13:03
SAMARYTANKA
NIE DO KONCA SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM, JA PRACUJĘ JUŻ 8 LAT JAKO OPIEKUNKA I WIERZ MI TAK JAK WSZĘDZIE SA LUDZIE I LUDZIE I CHOCIAŻ BYŚ MIAŁA JĘZYK NIE OD PARADY, NIE ZAWSZE DASZ SOBIE RADĘ
Z UPRZEDZENIAMI CWANIACTWEM I CHAMSTWEM .
POZDRAWIAM GORĄCO!

IP i czas połączenia logowane. [15849440]
[29.08.2014] 03:13
[25.11.2009] 16:45
JUSTI2323
RAFARA1- POPIERAM!!! DOBRE.
NIEMKI SĄ OKROPNE, JA TAKŻE MAM SPORE DOŚWIADCZENIE W TEJ PRACY, BO 8 LAT, BARDZO DOBRY NIEMIECKI. ZGADZAM SIĘ Z PANIĄ, KTÓRA NAPISAŁA, ŻE TRZEBA WALCZYC O SWOJE I NIE DAC SIĘ WYKORZYSTYWAC. NAJLEPIEJ NA SAMYM POCZĄTKU USTALIC ZASADY, TZN. CO ROBIMY, A CO NIE... NP PRACA W OGRODZIE ALBO SPRZĄTANIE PIWNIC NIE POWINNA WCHODZIC W GRE.
PRACOWAŁAM JUŻ W PROMEDICE, JEDNAK ZREZYGNOWAŁAM, GDYŻ FIRMA ODPROWADZA SKŁADKI OD NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ, GDZIE OPIEKUNKA ZARABIA OK. 1000 EURO. POZA TYM TRZEBA PODPISAC DOKUMENT, KTÓRY MÓWI,ŻE NIE BĘDZIEMY ROZMAWIAŁY Z RODZINĄ O NASZYCH ZAROBKACH I PYTAŁY ILE PŁACĄ FIRMIE. JEDNAK ZAWSZE BARDZO INTERESOWAŁO TO RODZINĘ I WYMIENILIŚMY SIE TYMI INFORMACJAMI. I JESZCZE JEDNA SPRAWA: RODZINA PODPISUJE TAKŻE DOKUMENT, KTÓRY MÓWI, ŻE NIE WOLNO DAWAC OPIEKUNCE DODATKOWYCH PIENIĘDZY. UWAŻAM, ŻE TO ABSURD!!! I TAK MI DAWALI

POZDRAWIAM WSZYSTKIE OPIEKUNECZKI. BUZKA!!!

IP i czas połączenia logowane. [15850506]
[25.11.2009] 19:29
SAMARYTANKA
JUSTI2323 (09.11.25 16:45):
RAFARA1- POPIERAM!!! DOBRE.
NIEMKI SĄ OKROPNE, JA TAKŻE MAM SPORE DOŚWIADCZENIE W TEJ PRACY, BO 8 LAT, BARDZO DOBRY NIEMIECKI. ZGADZAM SIĘ Z PANIĄ, KTÓRA NAPISAŁA, ŻE TRZEBA WALCZYC O SWOJE I NIE DAC SIĘ WYKORZYSTYWAC. NAJLEPIEJ NA SAMYM POCZĄTKU USTALIC ZASADY, TZN. CO ROBIMY, A CO NIE... NP PRACA W OGRODZIE ALBO SPRZĄTANIE PIWNIC NIE POWINNA WCHODZIC W GRE.
PRACOWAŁAM JUŻ W PROMEDICE, JEDNAK ZREZYGNOWAŁAM, GDYŻ FIRMA ODPROWADZA SKŁADKI OD NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ, GDZIE OPIEKUNKA ZARABIA OK. 1000 EURO. POZA TYM TRZEBA PODPISAC DOKUMENT, KTÓRY MÓWI,ŻE NIE BĘDZIEMY ROZMAWIAŁY Z RODZINĄ O NASZYCH ZAROBKACH I PYTAŁY ILE PŁACĄ FIRMIE. JEDNAK ZAWSZE BARDZO INTERESOWAŁO TO RODZINĘ I WYMIENILIŚMY SIE TYMI INFORMACJAMI. I JESZCZE JEDNA SPRAWA: RODZINA PODPISUJE TAKŻE DOKUMENT, KTÓRY MÓWI, ŻE NIE WOLNO DAWAC OPIEKUNCE DODATKOWYCH PIENIĘDZY. UWAŻAM, ŻE TO ABSURD!!! I TAK MI DAWALI

POZDRAWIAM WSZYSTKIE OPIEKUNECZKI. BUZKA!!!

IP i czas połączenia logowane. [15851377]
[04.12.2009] 20:16
anonka
Witam! Przeczytałam wszystkie wypowiedzi na tym forum o pracy polskich opiekunek.Znam kilka osób które w ten sposób pracuja i musze przyznać,że po tym co przeczytałam to moje koleżanki miały dużo szczęścia bo trafiały na miłe i sympatyczne rodziny.Dlatego tez sama zaczęłam zastanawiać się nad rozpoczęciem pracy w ten sposób.Znam język,opiekowałam sie starszymi osobami w Polsce i pomyślałam sobie czemu by nie spróbować za granicą,Ale tutaj,na forum, w jednym z wpisów przeczytałam,że świadczenie takich usług z otwarta działalnościa w Poslce jest nielegalne.A własnie o czymś takim myslałam,bo mając otwarta gewerbe w Niemczech do naszej renty żadne składki nie są opłacane.Jeżeli zaglądaja tu Panie ,które na ten temat coś więcej wiedzą,jak wygląda praca na działalność otwarta w Polsce,proszę porady.Mało tego ,doczytałam się,że jeszcze od 1.01.2010r.nastepuja zmiany w sposobie rozliczania sie z podatku tzn,podatek bedzie trzeba odprowadzać w kraju gdzie sie pracuje,a przecież mając działalność w Polsce rozliczmy sie z fiskusem u nas.Prosze i pomoc i z góry dziekuję.

IP i czas połączenia logowane. [15894516]
[06.12.2009] 15:00
alka42
mi zaproponowali 500 euro! podziekowałam sama sobie cos znajde.

IP i czas połączenia logowane. [15901182]
[06.12.2009] 22:44
mamira
500 e,to chyba niemozliwe,warto by pisac,aby opiekunki wiedzialy,kto proponuje takie wynagrodzenie.Najnizsze chyba daje tak juz skrytykowana przez przedmowczynie Promedica,ale i ona placi wiecej niz 500e.

IP i czas połączenia logowane. [15903801]
[06.12.2009] 22:50
SAMARYTANKA
mamira (09.12.06 22:44):
500 e,to chyba niemozliwe,warto by pisac,aby opiekunki wiedzialy,kto proponuje takie wynagrodzenie.Najnizsze chyba daje tak juz skrytykowana przez przedmowczynie Promedica,ale i ona placi wiecej niz 500e.

IP i czas połączenia logowane. [15903840]
[06.12.2009] 22:51
SAMARYTANKA
anonka (09.12.04 20:16):
Witam! Przeczytałam wszystkie wypowiedzi na tym forum o pracy polskich opiekunek.Znam kilka osób które w ten sposób pracuja i musze przyznać,że po tym co przeczytałam to moje koleżanki miały dużo szczęścia bo trafiały na miłe i sympatyczne rodziny.Dlatego tez sama zaczęłam zastanawiać się nad rozpoczęciem pracy w ten sposób.Znam język,opiekowałam sie starszymi osobami w Polsce i pomyślałam sobie czemu by nie spróbować za granicą,Ale tutaj,na forum, w jednym z wpisów przeczytałam,że świadczenie takich usług z otwarta działalnościa w Poslce jest nielegalne.A własnie o czymś takim myslałam,bo mając otwarta gewerbe w Niemczech do naszej renty żadne składki nie są opłacane.Jeżeli zaglądaja tu Panie ,które na ten temat coś więcej wiedzą,jak wygląda praca na działalność otwarta w Polsce,proszę porady.Mało tego ,doczytałam się,że jeszcze od 1.01.2010r.nastepuja zmiany w sposobie rozliczania sie z podatku tzn,podatek bedzie trzeba odprowadzać w kraju gdzie sie pracuje,a przecież mając działalność w Polsce rozliczmy sie z fiskusem u nas.Prosze i pomoc i z góry dziekuję.

IP i czas połączenia logowane. [15903853]
[07.12.2009] 17:16
JUSTI2323
NAJLEPSZĄ OFERTĘ DOSTAŁAM OD FIRM: INTER KADRA I PERSONEL SOLUTION (JAK NA RAZIE) NIE WIEM NATOMIAST, ILE CZASU OCZEKUJE SIĘ NA OFERTĘ. AHA, KIEDYŚ JESZCZE DELTA3 MIAŁA NIEZŁĄ OFERTĘ...

IP i czas połączenia logowane. [15906993]
[09.12.2009] 10:15
ndg
Dziewczyny napiszcie jak wygląda następujący temat- jeśli jesteście oddelegowana przez firmę do Niemiec(legalne zatrudnienie w Polsce-pracownik firmy),to co się dzieje w momencie kiedy zjeżdżacie do kraju?Czy musicie wziąć urlop bezpłatny?czy same opłacacie Zus?czy firma Wam opłaca od najniższej krajowej?Jak to wygląda?
Jeszcze jedno ważne pytanie -czy któraś z Pań wyjeżdżała z firmy HELPER 24 Z GLIWIC?Może macie jakieś spostrzeżenia na jej temat.

IP i czas połączenia logowane. [15915152]
[09.12.2009] 18:44
JUSTI2323
W PROMEDICE POBYT W POLSCE LICZY SIĘ TYLKO NA 1/8 ETATU.

IP i czas połączenia logowane. [15917423]
[10.12.2009] 16:50
dorota 22
Wiecie Panien coś o firmie HELPER 24 z gliwic?
Planuje wyjechać do Niemiec z tą Firmą ale nie mogę znaleźć żadnych opini na temat tej firmy. POMOCY !!!!

IP i czas połączenia logowane. [15921940]
[13.12.2009] 09:29
JUSTI2323
na opinie będziemy musiały poczekać, ta firma powstała chyba niedawno...

IP i czas połączenia logowane. [15934306]
[15.12.2009] 20:32
yvonnede40
do:jona47 (09.06.02 11:37):

witaj
powinnas zarabiac conajmniej 80 euro na dzien plus wolne raz w tygodniu.oraz przerwe obiadowa ok 2 godzin codziennie.
ja pracuje juz od 5 lat jako opiekunka i uwierz mi to co ty zarabiasz ja dostawalam 3 lata temu.
Powinnas porozmawiac z rodzina i jesli sa z ciebie zadowoleni domagaj sie swojego bo to kosztuje cie zdrowie i wiem ile....mysle ze nie powinni miec problemu.
Pozatym nie jestesmy niewolnikami i nikt nie pracuje w niemczech legalnie 7 dni w tygodniu 24 na dobe.W domach opieki sa zmiany....a co mowiac jak jestes tam sama.
Albo poprostu zmien prace.pozdrawiam wszystkie polki tak pracujace i domagajcie sie swojego nie dajcie sie wykorzystywac przez firmy posredniczace.Powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [15947062]
[16.12.2009] 09:04
JUSTI2323
helper24: składki odprowadzane są od średniej krajowej, jednak oferują zbyt małe zarobki. kiedy zaczną ci szukać pracy, nie można sie wycofać, bo jak twierdzą za ofertę płacą agencją w niemczech... wychodzi na to, że nie wiadomo do końca ile będzie się zarabiało... lipa, szukam dalej dziewczynki, pozdrawiam was baaaaaaaaaaardzo serdecznie.
ps: czy zna ktoś firmę, która oferuje od 1200 euro, składki od średniej krajowej, możliwość wyjazdów 1/1?

IP i czas połączenia logowane. [15949200]
[16.12.2009] 14:56
ndg
do JUSTI2323
Dzięki kochana za podpowiedz cosik ta firma też mi się nie teges wydawała.O dodatku świątecznym nawet nie chcą słyszeć.Jak znajdziesz firmę 1/1 i z taką płacą zostaw wiadomość na tej stronie -też skorzystam .A sama również szukam dalej.

IP i czas połączenia logowane. [15950542]
[16.12.2009] 20:19
JUSTI2323
1/1 OFERUJE: PROMEDICA24 CHOĆ "ODCHODZĄ JUŻ OD TEGO", "INTER KADRA" Z KRAKOWA, WSPOMNIANY JUŻ "HELPER24", LECZ W PRZYPADKU 1/1 KOSZT PODRÓŻY NIE WCHODZI W GRĘ, LUB WCHODZI CO 2 MIESIĄCE, ORAZ "KARGOS" Z GŁOGOWA.

IP i czas połączenia logowane. [15951952]
[16.12.2009] 20:35
JUSTI2323
DO NDG:
WIDZĘ, ŻĘ TAKŻE SZUKA PANI OFERTY 1/1. MIŁO TO SŁYSZEĆ (MYŚLAŁAM, ŻE JESTEM 1/100?)
DZIWI MNIE, ŻE TAK MAŁO JEST FIRM, KTÓRE ZATRUDNIAJĄ NA TAKICH WARUNKACH. TO DLA MNIE ZNAK,ŻE BARDZIEJ LICZY SIĘ DLA NICH KLIENT, NIŻ MY- OPIEKUNKI, KTÓRE WYKONUJĄ TZW "BRUDNĄ ROBOTĘ". CIEKAWE KTÓRA Z PAŃ Z BIURA MOGŁABY PRACOWAĆ 24 GODZINY NA DOBĘ? NIE ZDAJĄ SOBIE SPRAWY CO TO ZA PRACA.
I SŁYSZY SIĘ W SŁUCHAWCE: "CO? CHCE PANI PRACOWAĆ MIESIĄC? OD NAS PANIE WYJEŻDZAJĄ NA 3 MIESIĄCE, DO PÓŁ ROKU"
ZASTANAWIAM SIĘ, CZEMU TAK TRUDNO TO ZROZUMIEĆ...W KOŃCU TEŻ JESTEŚMY MATKAMI I ŻONAMI...

IP i czas połączenia logowane. [15952037]
[17.12.2009] 15:00
ndg
do JASTI2323
Dokładnie się z Panią zgadzam,agencja kasuje z góry kasę od rodziny i nie chce mieć kłopotów z oddawaniem.Na 3 miesiące może jechać ktoś ,kto jest kompletnie sam(sama),albo rodzinka się usamodzielniła,ewentualnie kiedy małżonek poradzi sobie z dziećmi i prowadzeniem domu.Chociaż mam takie koleżanki ,które jeżdżą na 3 m-ce ,a małżon wcale sobie nie radzi .Ale to kwestia wyboru.Kwestia 1/1 takim jak my rozwiązywałaby problem.Może jednak należy szukać prywatnie?Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [15955284]
[18.12.2009] 11:55
JUSTI2323
tak, niektóre moje koleżanki też jeżdżą na 3 miesiąsce..., ale są też takie, które wyjeżdżają na 4 tygodnie, jak ja jeszcze niedawno. oprócz tego szukam prywatnie

IP i czas połączenia logowane. [15959295]
[19.12.2009] 14:09
Dorotaaaa
Witam Panie. Ja bardzo sią ciesze, że wyjezdzam z Helper 24. Oczywiście wszystko okaże sie jak wroce ale na ten moment mam wiele dobrych odczuc. Mam taka nature, ktora ciagle pyta i Panie tam na koniec rozmowy jeszcze mowia, ze w porzadku, kto pyta nie błądzi. Ja i moja kolezanak zdalysmy tam test jezykowy i nas zakwalifikowano. Gosia juz wyjechala (i ma super oferte naprawde) natomiast ja moge dopiero od stycznia ale mam nadzieje ze tez bedzie dobra oferta. Jedyny minus to taki, ze my chcialysmy miec blisko siebie pacjentki a tak niestety 600 km , No trudno. Najwazniejsze chyba to to ze umowa o prace, składki od sredniej krajowej, karta do lekarza i e 101. Panie mowia ze to obowiazkowe.

pozdrawiam
D.

IP i czas połączenia logowane. [15963472]
[21.12.2009] 11:51
mimikmiau
Szanowne Panie
tej firmy nie polecam umowa o dzielo.Easyjob SenioVita Sp. z o.o.
Umowy o dzielo nie polecam, tak samo jak dzialalnosc gospodarcza sa nielegalne. Poza tym praca jako opiekunka osob starszych tez jest nielegalna, wy pracujecie jako POMOCE DOMOWE- to jest wasze stanowisko pracy. Jezeli dostaniecie inna umowe to tez jestescie na czarno.Zalozenie stowarzyszenia jest mozliwe.
Osoby zainteresowane sa proszone o kontakt na email:
i.consulting-society@web.de
http://de.wikipedia.org/wiki/Haushaltshilfe_ (Sozialleistung)
Haushaltshilfe (Sozialleistung)
co moze pomoc domowa
Kurzinformationen zur Haushaltshilfe:

Hilfe bei der Haushaltsführung - bis zur Übernahme aller Aufgaben z. B. Wäschepflege,
Einkäufe, Essenzubereitung usw.
Tätigkeiten der Grundpflege, z. B. Körperpflege, Hilfe beim Aufstehen, Ankleiden, Gehen,
Begleitung zur Toilette usw.
weitere Beschäftigungen z. B. Spaziergänge, Begleitung bei Arztbesuchen und
Behördengängen, Vorlesen usw.
Rund um die Uhr Betreuung
Betreuung auch stundenweise

co moze opiekunka
Seniorenbetreuung beinhaltet u.a.:

eine echte Alternative zum Pflegeheim
Pflege und Betreuung nach einem Krankenhausaufenthalt
Überbrückung der Wartezeiten zwischen Krankenhausaufenthalt
und Pflegeheim bzw. Rehaaufenthalt
Entlastung oder Vertretung pflegender Angehöriger
Rund um die Uhr Betreuung
stundenweise Betreuung
Opiekunka osob starszych moze byc tylko osoba z wyksztalceniem medycznym ,lub po specjalnym kursie.

IP i czas połączenia logowane. [15972854]
[25.12.2009] 22:05
mamira
Widze,ze znowuz jakas zakumuflowana agencja,albo jakas posredniczka sie wymadrza.Szanowne kandydatki na opiekunki,nie czytajcie,i nie traktujcie na tym forum wszystkiego doslownie.Podejmujcie prace jezeli macie okazje,zalatwiajcie dzialalnosc gospodarcza w Polsce,jezeli nie bedziecie swiadczyc uslug w Niemczech dluzej jak 60 dni,bedzie wszystko dobrze.Musicie rowniez udokumentowac,ze prowadzicie tez uslugi w Polsce./rachunki/Natomiast odradzam zakladanie niemieckiej gewerbe,nawet jak posrednik oferuje kompletna pomoc,bo po 1-sze to zawsze sporo kosztuje /ukryte koszty/,poza tym trzeba wystawiac rachunki dla roznych osob,a nie tylko dla jednej rodziny,bo grozi to finansowymi konsekwencjami.Jeszcze Wam podpowiem,starajcie sie po przepracowanym okresie u rodziny,poprosic o referencje,to pomoze wam udokumentowac,ze macie praktyke.

IP i czas połączenia logowane. [15990477]
[29.12.2009] 19:11
JUSTI2323
ZGADZAM SIĘ Z MAMIRĄ. WSZYSTKO JEST NIELEGALNE, JEŻELI MIELIBYŚMY BRAĆ NA POWAŻNIE CO MÓWI MIMIKMIAU TO MAŁO OPIEKUNEK WYJECHAŁOBY DO PRACY. KTO KOMU BĘDZIE UDOWADNIAŁ CO KTO ROBI, CO POWINIEN, A CO NIE MOŻE?
A TAK APROPO: JESTEM CIEKAWA, CO PANI MIKIMIAU ROBI? CZY PRACUJE JAKO OPIEKUNKA? CZY TO JEST W OGÓLE LEGALNE? A JAK JEST POŚREDNIKIEM, TO CZY ZWRACA NA TO UWAGE, CZY DOKŁADNIE SPRAWDZA MIEJSCA PRACY OPIEKUNEK, KTÓRE MOŻE WYSYŁA DO PRACY? CZY WAŻNIEJSZY JEST DLA NIEJ KLIENT, NA KTÓRYM MOŻNA NIEŻLE ZAROBIĆ? HALLO?

IP i czas połączenia logowane. [16011770]
[30.12.2009] 10:40
mamira
Haha Justi 2323,zadalas dobre pytanie,to jak 2x2=4,jakas agencja,ktora oczywiscie za dobre pieniadze zaoferuje ci kurs opiekunek,po ktorym i tak bedziesz guzik wiedziala,bo wszystko robi praktyka,i przedewszystkim predyspozycje psychiczne opiekunki.Naszymi warunkami pracy i placy,prawie zadna agencja sie nie zajmuje,bo pomiedzy agencjami toczy sie zazarta walka jak zdobyc klienta,i czesto naszym kosztem,bo oni ze swoich oplat nie rezygnuja,obnizaja cene dla klienta.

IP i czas połączenia logowane. [16015862]
[02.01.2010] 13:35
JUSTI2323
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU DLA WSZYSTKICH OPIEKUNEK

IP i czas połączenia logowane. [16032085]

1 2 3 4   » 1161 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat