o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Prawda i mity o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech

1 «   606 607 608 609 610   » 1168 Strony tematu:
[09.08.2012] 20:28
Stara baba
clemon
Witaj cytrynka, zaciekawiłaś mnie i też weszłam poczytać. Ludzie, 750 euro??? To sie w głowie nie mieści... Myślałam, ze takie "super" stawki to byly, ale z 5 lat temu? Zgroza. A najgorsze jest to, ze jedzie kobieta i pracuje za te 750 e, a inna wykonuje podobne obowiązki, zbliżone w innym domu i ma 1200 e na luzie, a może i jeszcze rodzina da jakąs premie na koniec lub dorobi sobie jeszcze np. umyciem okien. Szok. Oby takich firm, jak najmniej na rynku. Ja zaczynałam pracę opiekunki pod koniec 1999r, wtedy ze stawką 2100de, po zmianie pieniędzy miałam 1200eu, stawki zaczynały się średnio od 900eu....Kto zawinił??????
Zaznaczam praca była tylko na czarno!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19757213]
[09.08.2012] 20:32
Stara baba
Przepraszam przytuliły się posty.
No to dla jasności: Ja zaczynałam pracę opiekunki pod koniec 1999r, wtedy ze stawką 2100de, po zmianie pieniędzy miałam 1200eu, stawki zaczynały się średnio od 900eu....Kto zawinił??????
Zaznaczam praca była tylko na czarno!

IP i czas połączenia logowane. [19757220]
[09.08.2012] 20:35
marykate
Cytrynka ja też czytam inne fora..chcecie lepszego newsa o Promedice? proszę tu mamy cały dział poświęcony PR http://www.opiekunki-forum.pl/f1-promedica-2 4-opinie-o-firmie.html a szczególnie ten temat od postu numer 15 http://www.opiekunki-forum.pl/t115-promedica 24-prosba-o-pomoc.html. A wczoraj zrobiłam z siebie głupka bo kontaktów mogłam poszukać na innych forach Mea culpa. Najważniejsze, że koleżanka ma transport P.S nie czytam tylko goworka bo syf tam jak zawsze

IP i czas połączenia logowane. [19757226]
[09.08.2012] 20:53
cytrynka1
margolcia (12.08.09 20:17):
clemon (12.08.09 19:02):
Witaj cytrynka, zaciekawiłaś mnie i też weszłam poczytać. Ludzie, 750 euro??? To sie w głowie nie mieści... Myślałam, ze takie "super" stawki to byly, ale z 5 lat temu? Zgroza. A najgorsze jest to, ze jedzie kobieta i pracuje za te 750 e, a inna wykonuje podobne obowiązki, zbliżone w innym domu i ma 1200 e na luzie, a może i jeszcze rodzina da jakąs premie na koniec lub dorobi sobie jeszcze np. umyciem okien. Szok. Oby takich firm, jak najmniej na rynku.

Oby znikły ale to chyba marzenie ściętej głowy.A kobitki same sobie winne że się godzą na takie niskie stawki.
nie nazwałabym winne, nieszczęśliwe, mające nóż na gardle, jak to się mówi,z centralnej Polski nie było tradycji wyjazdu do pracy na zachód, gdy trafiają na firmę, która wykorzystuje takie nieszczęście, godzą się i są wdzięczne, bo ktoś im podał rękę. Wyjeżdżają ale po 2 , 3 razie zaczynają zdawać sobie sprawę, że zostały wykorzystane, a jak kupią sobie laptopik i trafią np do nas, wtedy złość je ogarnia

IP i czas połączenia logowane. [19757261]
[09.08.2012] 21:11
telefon
Witam Was. Jestem na bardzo głupiej szteli, gdzie problem stanowi wszystko, ale czara goryczy chyba przelała sie dzisiaj, gdy rano na telefon domowy podopiecznych zadzwoniła do mnie siostra (powtarzam, ona dzwoniła nie ja) i rozmawiałysmy 40 minut. Wynikła wielka awantura, ze jakim prawem, ze to ich telefon itd., dziadek dosłownie wyrwa mi telefon z reki, strasznie poczułam sie upokorzona...poskarzyli sie synowi, który wziął mnie na rozmowe i powiedział, ze nie zyczy sobie bym korzystała z telefonu jego rodziców. Zaznaczam, ze ja z ich telefonu NIGDY nie zadzwoniłam nigdzie, bo wiem, jacy to popaprani ludzie. Bardzo żałuje, ze zgodziłam sie na te prace - małżeństwo za 1150 euro PRosze Was, nie piszcie mi, ze jestem głupia, ze tu pracuje i ze za te pieniądze, bo i tak mam dziś wystarczającego doła. Sorry, chciałam sie wygadać, a nie mam komu

IP i czas połączenia logowane. [19757307]
[22.12.2014] 12:16
[09.08.2012] 21:42
no i poczytajcie
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-w elle-w-onecie/niemcy-opiekunki-z-polski-wydane-na-pastwe-los u ,1,5213777,wiadomosc.html

IP i czas połączenia logowane. [19757377]
[09.08.2012] 23:02
jolusia222

To ja wklejam dobry link bo ten powyżej nie otwiera się.
Może jak my byśmy się wszystkie zintegrowały i zbuntowały się przeciwko tak niskim stawkom i zatrudnianiu na umowę zlecenie przez agencje. Tak wytrzmać przez 3 miesiące, to wszystkie agencje by upadły, a zwłaszcza P r o m e d i c a 24 która płaci 1 euro za godzinę zatrudniając 24 godziny na dobę, nazywają to "współczesne niewolnictwo".
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1 ,114877,12283015,Niemcy__50_Polakow_w_Essen_walczy_z_nie uczciwym_pracodawca.html

IP i czas połączenia logowane. [19757574]
[10.08.2012] 07:43
z dzisiejszej interii
W Niemczech zamieszkasz taniej niż w Polsce!
1 godz. 36 minut temu W przeprowadzonej przez portal domy.pl ankiecie ponad połowa klientów poszukujących ofert sprzedaży mieszkań zadeklarowała, że w przypadku konieczności zamieszkania w którymś z państw sąsiadujących z Polską, wybrałaby Niemcy. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny mieszkań w Niemczech i porównaliśmy je z aktualnymi stawkami w Polsce. Jak wynika z analizy portalu domy.pl, w stolicy naszych zachodnich sąsiadów najtańszą kawalerkę można kupić już za ok. 120 000 zł. Najtańsze M2 w Berlinie kosztuje ok. 180 000 zł! To niskie ceny, zważywszy że średnie zarobki w Niemczech są blisko 4 razy wyższe niż w Polsce. Dla porównania - za najtańsze, małe i wymagające remontu, 1-pokojowe mieszkanie w Warszawie trzeba zapłacić ok. 200 000 zł. Średnia cena ofertowa kawalerki w stolicy Polski oscyluje w granicach 280 000 zł, czyli kwoty, za którą we wschodniej części Berlina można kupić nawet mieszkanie 3-pokojowe! Zbliżone do berlińskich są ceny mieszkań w ponad półmilionowym, położonym na zachodzie kraju, Dortmundzie. W mieście bliskim sercom wielu Polaków z racji występów w tamtejszej drużynie polskich zawodników - Roberta Lewandowskiego i Kuby Błaszczykowskiego - elegancką, 30-metrową kawalerkę można kupić już za ok. 25 000 euro, tj. 103 000 zł. W naszym Poznaniu, który ma podobną liczbę mieszkańców, ceny tej samej wielkości lokali są średnio o połowę wyższe. Podobnie jest w oddalonym zaledwie o 115 km od granicznego Zgorzelca, półmilionowym Dreźnie. Z analizy portalu domy.pl wynika, że średnia cena kawalerki wynosi tam 180 000 zł, czyli jest o ok. 15 proc. niższa niż we Wrocławiu, w którym za takie mieszkanie trzeba zapłacić średnio 210 000 zł. Najtańsze lokale 1-pokojowe we "Florencji Północy" można znaleźć już za ok. 25 000 euro, tj. równowartość 100 000 zł. Jednym z najdroższych miast w Niemczech jest Monachium. W stolicy zamożnej Bawarii średnia cena kawalerki oscyluje w granicach pół miliona złotych, tj. blisko dwa razy więcej niż w Warszawie. Za 2 pokoje trzeba zapłacić minimum o 100 000 zł więcej, a za trzeci dodatkowe 70 000 zł. Z przedstawionego porównania można wnioskować, że w Polsce albo szybciej zaczną rosnąć pensje albo ceny mieszkań nadal będą spadać. Sytuacja ekonomiczna bardziej prawdopodobnym czyni ten drugi wariant. Marcin Drogomirecki, domy.pl

IP i czas połączenia logowane. [19757927]
[10.08.2012] 08:10
ps.
Opiekunka osoby starszej do 1400 euro netto
Firma Veritas aktualnie prowadzi ogólnopolską kampanię rekrutacyjną na stanowisko: OPIEKUNKA OSOBY STARSZEJ W NIEMCZECH Do współpracy zapraszamy osoby z całego kraju Dysponujemy największą bazą ofert pracy na terytorium całych Niemiec. O... jesli chodzi o nich to co obiecuja to "gruszki na wierzbie", nowi na rynku, musisz pilnowac samemu aby miec komplet dokumentow.

IP i czas połączenia logowane. [19757952]
[10.08.2012] 08:21
clemon
Hej dziewczyny, witam Was wszystkie i każdą z osobna i zaczynamy weekend. Jak ja lubie piątek, bo przynajmniej ZAWSZE wiem, co bedzie na obiad - ryba Do końca 26 dni bez dzisiaj, ehh ciężko na sercu... A nasza Wiola juz pewnie w autobusie siedzi i jedzie do 100 latki. Ciekawe, co ją tam zastanie na miejscu... Oby wszystko grał, trzymam kciuki!

IP i czas połączenia logowane. [19757963]
[10.08.2012] 08:23
cytrynka1
telefon (12.08.09 21:11):
Witam Was. Jestem na bardzo głupiej szteli, gdzie problem stanowi wszystko, ale czara goryczy chyba przelała sie dzisiaj, gdy rano na telefon domowy podopiecznych zadzwoniła do mnie siostra (powtarzam, ona dzwoniła nie ja) i rozmawiałysmy 40 minut. Wynikła wielka awantura, ze jakim prawem, ze to ich telefon itd., dziadek dosłownie wyrwa mi telefon z reki, strasznie poczułam sie upokorzona...poskarzyli sie synowi, który wziął mnie na rozmowe i powiedział, ze nie zyczy sobie bym korzystała z telefonu jego rodziców. Zaznaczam, ze ja z ich telefonu NIGDY nie zadzwoniłam nigdzie, bo wiem, jacy to popaprani ludzie. Bardzo żałuje, ze zgodziłam sie na te prace - małżeństwo za 1150 euro PRosze Was, nie piszcie mi, ze jestem głupia, ze tu pracuje i ze za te pieniądze, bo i tak mam dziś wystarczającego doła. Sorry, chciałam sie wygadać, a nie mam komu
kurcze piszę po raz 3 . Witaj telefonie, ja też trafiałam na ludzi, którzy nie znosili jak dotykałam ich urządzenia, często też chodzi o to, że nie znoszą jak mówimy po polsku. nauczyłam się kombinowac. Uśmiechnij się, trafiłaś na cienie naszej pracy

IP i czas połączenia logowane. [19757967]
[10.08.2012] 08:26
cytrynka1
ps. (12.08.10 08:10):
Firma Veritas aktualnie prowadzi ogólnopolską kampanię rekrutacyjną na stanowisko: OPIEKUNKA OSOBY STARSZEJ W NIEMCZECH Do współpracy zapraszamy osoby z całego kraju Dysponujemy największą bazą ofert pracy na terytorium całych Niemiec. O... jesli chodzi o nich to co obiecuja to "gruszki na wierzbie", nowi na rynku, musisz pilnowac samemu aby miec komplet dokumentow.
są niedawno na rynku, czy ktoś już od nich był? Ja już test jezykowy u nich przeszłam, ale nie mogę się opędzić od ofert więc jeszcze z nimi nie byłam

IP i czas połączenia logowane. [19757970]
[10.08.2012] 08:50
do cytrynki
cytrynka1 (12.08.10 08:26):
są niedawno na rynku, czy ktoś już od nich był? Ja już test jezykowy u nich przeszłam, ale nie mogę się opędzić od ofert więc jeszcze z nimi nie byłam

daj privat maila pogadamy

IP i czas połączenia logowane. [19757992]
[10.08.2012] 08:55
cytrynka1
w ubiegłym roku jak pouciekali z Interkadry to powstała Artemina i medwork, obiecywali do 1300, raz skoczyłam z medworkiem okazało się że dopiero raczkują a te 1300 co nas w oczy klują to marzenie, no to teraz Veritas podbił stawke w ofertach do 1400 , z Interkadrą o 50 euro się targowałam, bo szefowa nie chciała popuścić. Na handlu ludźmi najlepiej zarobic, te wszystkie firmy nami handlują, sprzedają nas do dyspozycji na 24 godz. musi im się bardzo to opłacać, skoro tylko zmieniają etykiety a z branży nie wychodzą

IP i czas połączenia logowane. [19757997]
[10.08.2012] 09:11
Powrót z Brazylii
cytrynka1 (12.08.10 08:55):
w ubiegłym roku jak pouciekali z Interkadry to powstała Artemina i medwork, obiecywali do 1300, raz skoczyłam z medworkiem okazało się że dopiero raczkują a te 1300 co nas w oczy klują to marzenie, no to teraz Veritas podbił stawke w ofertach do 1400 , z Interkadrą o 50 euro się targowałam, bo szefowa nie chciała popuścić. Na handlu ludźmi najlepiej zarobic, te wszystkie firmy nami handlują, sprzedają nas do dyspozycji na 24 godz. musi im się bardzo to opłacać, skoro tylko zmieniają etykiety a z branży nie wychodzą
A własnie ktoś napisał, że był spokój jak nie było Ciebie i Twoich innych nicków.
Kto Ci da 1300 euro?

IP i czas połączenia logowane. [19758016]
[10.08.2012] 09:27
wolne media!
Powrót z Brazylii (12.08.10 09:11):
A własnie ktoś napisał, że był spokój jak nie było Ciebie i Twoich innych nicków.
Kto Ci da 1300 euro?

nie badz bezczelna i daj cytrynce spokoj, Ciebie jeszcze na swiacie nie bylo jak Ona jest na forum i nikomu nie wadzi tylko takim prowodyrkom jak Ty, a przekazuje z racji doswiadczenia cenne uwagi innym.
Umiesz czytac? To czytaj ogloszenia, kilka agencji proponuje takie zarobki, to taki haczyk reklamowy dla naiwnych.

IP i czas połączenia logowane. [19758040]
[10.08.2012] 09:31
////
do cytrynki (12.08.10 08:50):
cytrynka1 (12.08.10 08:26):

daj privat maila pogadamy

tu nie moge bo pelno szpiegow

IP i czas połączenia logowane. [19758044]
[10.08.2012] 10:17
cytrynka1
Kto Ci da 1300 euro?
Witaj Trolu, to jednak nie Lisselotte bo mam z nią kontakt i teraz odpoczywa, więc panienka z agencji, mało pracy? hihi my mamy dużo, ja nie nadążam wszystkich zlecen obrobić, a może sfrustrowana opiekunka? wszystko jest możliwe, Ty sie o moja kaskę nie martw, martw się o swoje zdrowie psychiczne, pozdrawiam ale nie sympaatycznie

IP i czas połączenia logowane. [19758104]
[10.08.2012] 10:25
o matko i córko...
cytrynka1 (12.08.10 10:17):
Kto Ci da 1300 euro?
Witaj Trolu, to jednak nie Lisselotte bo mam z nią kontakt i teraz odpoczywa, więc panienka z agencji, mało pracy? hihi my mamy dużo, ja nie nadążam wszystkich zlecen obrobić, a może sfrustrowana opiekunka? wszystko jest możliwe, Ty sie o moja kaskę nie martw, martw się o swoje zdrowie psychiczne, pozdrawiam ale nie sympaatycznie
Może nie jestes Lisselotte, ale chorujesz na to samo, co ona i to was łączy - wspólna choroba psychiczna. Schizofrenia paranoidalna - tak to sie fachowo nazywa. Wszędzie węszycie podstęp, każdy, kto ma inne zdanie jest "trollem", "panienką z agencji", "agenturką", "szefem firmy". I tak to w kółko powtarzacie, jakby sie wam płyta zacięła. To nie jest normalne, zeby dorosłe kobiety zachowywały sie tak, jak Ty i ona. Postawiłam Ci diagnoze, moze Lisselotte zna funfli swojego taty, którzy mogliby sie zajac waszymi chorymi głowami? Na forum sie z tego nie wyleczysz.

IP i czas połączenia logowane. [19758118]
[10.08.2012] 10:36
zenada
o matko i córko... (12.08.10 10:25):
cytrynka1 (12.08.10 10:17):
Kto Ci da 1300 euro?
Może nie jestes Lisselotte, ale chorujesz na to samo, co ona i to was łączy - wspólna choroba psychiczna. Schizofrenia paranoidalna - tak to sie fachowo nazywa. Wszędzie węszycie podstęp, każdy, kto ma inne zdanie jest "trollem", "panienką z agencji", "agenturką", "szefem firmy". I tak to w kółko powtarzacie, jakby sie wam płyta zacięła. To nie jest normalne, zeby dorosłe kobiety zachowywały sie tak, jak Ty i ona. Postawiłam Ci diagnoze, moze Lisselotte zna funfli swojego taty, którzy mogliby sie zajac waszymi chorymi głowami? Na forum sie z tego nie wyleczysz.

ot znalazl sie psychiatra od siedmiu bolesci, hahaha.
Nie wprowadzalabys fermentu na forum gdybys nie byla trollem, krotko i na temat, bez komentarza.

IP i czas połączenia logowane. [19758139]
[10.08.2012] 10:46
marykate
Witam! Ściskam wszystkie z rana. U nas wreszcie słoneczko, to i nastrój jakiś taki radosny się zrobił U mnie już była zmiana kodu już jednocyfrówka Prośba, DZIOŁCHY KOCHANE, nie karmić trola, bo trole są jak szczury nakarmione się rozmnażają.... miłego pięknego i spokojnego dnia życzę

IP i czas połączenia logowane. [19758161]
[10.08.2012] 10:49
clemon
marykate (12.08.10 10:46):
Witam! Ściskam wszystkie z rana. U nas wreszcie słoneczko, to i nastrój jakiś taki radosny się zrobił U mnie już była zmiana kodu już jednocyfrówka Prośba, DZIOŁCHY KOCHANE, nie karmić trola, bo trole są jak szczury nakarmione się rozmnażają.... miłego pięknego i spokojnego dnia życzę
Jak Ci zazdroszcze tej jednej cyferki, ehhh...

IP i czas połączenia logowane. [19758170]
[10.08.2012] 10:57
marykate
clemon (12.08.10 10:49):
marykate (12.08.10 10:46):
Jak Ci zazdroszcze tej jednej cyferki, ehhh...
Taaaaaa, tylko jak ja już pracowałam to ty jeszcze tyłek w Polandii grzałaś

IP i czas połączenia logowane. [19758187]
[10.08.2012] 12:28
ps.
cytrynko dostalas poczte?

IP i czas połączenia logowane. [19758337]
[10.08.2012] 12:51
cytrynka1
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie no poczytałam trochę o tym zjawisku, tam gdzie jest moderator szybko ustalą i zablokują osobę, a tutaj i na goworku może szaleć, muszę nauczyc się ignorować

IP i czas połączenia logowane. [19758411]
[10.08.2012] 13:11
luxemburg
cytrynko, ty chyba byłaś w luxemburgu /nie mogę odnależć twoich postów/ czy możesz napisać jak tam jest -warto? i co z językiem.
Dostałam wstępną ofertę -bezpośrednio od rodziny w jakiejś małej miejscowości niedaleko granicy niemieckiej. Z jednej strony mię to ciekawi, ale trochę się obawiam. niemiecki znam dobrze.
dziękuję za wszystko co napiszesz

IP i czas połączenia logowane. [19758449]
[10.08.2012] 13:42
------------------------------
clemon (12.08.10 08:21):
Hej dziewczyny, witam Was wszystkie i każdą z osobna i zaczynamy weekend. Jak ja lubie piątek, bo przynajmniej ZAWSZE wiem, co bedzie na obiad - ryba Do końca 26 dni bez dzisiaj, ehh ciężko na sercu... A nasza Wiola juz pewnie w autobusie siedzi i jedzie do 100 latki. Ciekawe, co ją tam zastanie na miejscu... Oby wszystko grał, trzymam kciuki!

podam Ci prosty, latwy, tani i szybki przepis na kotlety rybne, ktore jak jestem w DE to robie dla urozmaicenia. W zwiazku z tym, ze o swieza rybe tam trudno, a jak sa to b. drogie kupuje obojetnie jakie mrozone filety, rozmrazam, siekam na male kawaleczki (latwiej, szybciej i mniej mycia niz zabawa z maszynka), dodaje 1 jajko ( na 2 osoby wystarczy), bulke tarta, tyle aby mozna bylo ulepic kotleciki, zielona natke, sol, pieprz i jesli lubisz posiekana cebulke. Wszystko razem wymieszam i maczajac rece w zimnej wodzie lepie kotleciki i szlus na rozgrzany olej na patelni, ot i cala filozofia. Sa pyszne. Do tego mozna kartofelki i jakas suroweczke albo tez dorobic sosik np. z duszonych pieczarek.

IP i czas połączenia logowane. [19758509]
[10.08.2012] 13:46
Bubububu
Jakie buractwo! Żal! Cytryna siedzisz na tym forum 24 h na dobę jak L, której teraz podobno nie ma (za to Twoja aktywność pod jej rzekomą nieobecność wzrosła ponad trzykrotnie). Dziwnie wiele masz wolnego czasu na forum, jak na ciężko pracującą opiekunkę, która pracuje 24 godziny na dobę i jej zdaniem za mało zarabia.
A teraz w odwecie świnka się zaloguje na tymczasowym żeby mnie zwyzywać od panienki z agencji i napisać że sączę jad, parskam żółcią, jestem trollem i godzillą, a tak w ogóle, to mnie ignoruje, bo z takimi jak ja, to nie ma sensu pisać.

IP i czas połączenia logowane. [19758515]
[10.08.2012] 13:56
marykate
Bubububu (12.08.10 13:46):
A teraz w odwecie świnka się zaloguje na tymczasowym żeby mnie zwyzywać od panienki z agencji i napisać że sączę jad, parskam żółcią, jestem trollem i godzillą, a tak w ogóle, to mnie ignoruje, bo z takimi jak ja, to nie ma sensu pisać.
A kto to jest świnka??? Wiecie czego mi brakuje na tym forum? Działów, jak to jest na "opiekunki 24" Bo tutaj wszystko ląduje w jednym worku. Przepisy kulinarne, nasze gadanie o "dup*e maryni", sprawy pośredników, agencji, naszych praw, taki misz-masz Kobitki miłego dnia.

IP i czas połączenia logowane. [19758534]
[10.08.2012] 13:59
clemon
------------------------------ (12.08.10 13:42):
clemon (12.08.10 08:21):

podam Ci prosty, latwy, tani i szybki przepis na kotlety rybne, ktore jak jestem w DE to robie dla urozmaicenia. W zwiazku z tym, ze o swieza rybe tam trudno, a jak sa to b. drogie kupuje obojetnie jakie mrozone filety, rozmrazam, siekam na male kawaleczki (latwiej, szybciej i mniej mycia niz zabawa z maszynka), dodaje 1 jajko ( na 2 osoby wystarczy), bulke tarta, tyle aby mozna bylo ulepic kotleciki, zielona natke, sol, pieprz i jesli lubisz posiekana cebulke. Wszystko razem wymieszam i maczajac rece w zimnej wodzie lepie kotleciki i szlus na rozgrzany olej na patelni, ot i cala filozofia. Sa pyszne. Do tego mozna kartofelki i jakas suroweczke albo tez dorobic sosik np. z duszonych pieczarek.
O fajnie dzisiaj juz po ptokach, ale w nastepnym tygodniu może wypróbuję o ile "szlachta" sie zgodzi Dzięki serdeczne!

IP i czas połączenia logowane. [19758542]

1 «   606 607 608 609 610   » 1168 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat