o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Prawda i mity o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech

1 «   4 5 6 7 8   » 1166 Strony tematu:
[04.03.2010] 21:56
GrażkaCh
dzieki serseczne za odpowiedz podnioslas mnie na duchu . jezeli bedziesz potrzebowac kiedys do pracy to daj znac . potrzebuje tej pracy bardzo dlatego musze jechac chc wolalabym zeby to rodzina mi placila .jak bede pewna ze jade to sie odezwe pozdrawiam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16344875]
[06.03.2010] 23:00
SAMARYTANKA
I JUZ PO URLOPIE, OD TYGODNIA W PRACY, JESTEM W KOLONI
JUŻ ZA SIEDEM TYGODNI DO DOMU!!!!!!
POZDRAWIAM WAS MIŁE PANIE!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [16355636]
[09.03.2010] 10:29
achaja22
ja już straciłam nadzieję że Niemcy będą więcej płacić za opiekę nad starszymi. Wiecie jak jest na rynku, najpierw Polki przyjeżdżają, ale potem chcą coraz więcej zarabiać, to oni biorą z innych kraji, jak np. wspomniana Słowacja, bo więcej nie będą płacić, a chętni i tak się znajdą. Taki los. Ja się cieszę, że mam pracę za to 1000 Euro i nie szukam nowej bo nie lubię zmian i wiem czego się spodziewać po promedica24.

IP i czas połączenia logowane. [16367243]
[09.03.2010] 18:21
moni13
A to bardzo ciekawe, co Panie piszecie, bo o ile wiem Słowaczki mają bliżej do Austrii, gdzie od listopada 2008 są nowe uregulowania prawne i rodzinom opłaca się zatrudniać opiekunki legalnie, mało tego jest wyraźnie określony zakres i czas pracy, a stawka miesięczna kształtuje się w okolicy 1500 euro, więc nie sądzę, by Słowaczki mając tak dobre i uregulowane prawem warunki w Austrii robiły nam konkurencję w Niemczech. Natomiast znane mi są sytuacje, gdzie kobiety z byłego CCCP, czy Rumunii podejmują się opieki za 400-500 EURO

IP i czas połączenia logowane. [16369633]
[09.03.2010] 20:08
mirkam
Witam, mam taki problem, podpisałam umowę z firmą Promedica24, przeszłam kurs niemieckiego, zdałam egzamin i obiecani mi wyjazd w ciągu tygodnia.Czekam już miesiąc, a wyjazdu potrzebuję pilnie.Nie jestem w stanie od Pań z Promedica niczego się dowiedzieć, zbywają mnie, że zadzwonią za dwa dni, pojutrze itp. i cisza. Czy ktoś również tak długo czekał na wyjazd, a może ktoś potrzebuje zmienniczki, jestem całkowicie dyspozycyjna i gotowa do wyjazdu.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16370234]
[31.10.2014] 13:02
[10.03.2010] 09:32
SAMARYTANKA
DO MIRKAM
JA TEŻ PRACUJE DLA PROMEDICA24 , PO PODPISANIU UMOWY CZEKAŁAm ok. trzy tygodnie , ale jak juz wystartujesz to bedzie ok!
teraz napewno sZykuja zmiane na swieta . powodzenia!!1

IP i czas połączenia logowane. [16372217]
[10.03.2010] 10:24
mirkam
SAMARYTANKA (10.03.10 09:32):
DO MIRKAM
JA TEŻ PRACUJE DLA PROMEDICA24 , PO PODPISANIU UMOWY CZEKAŁAm ok. trzy tygodnie , ale jak juz wystartujesz to bedzie ok!
teraz napewno sZykuja zmiane na swieta . powodzenia!!1

Bardzo Ci Samarytanko dziękuję, podniosłaś mnie na duchu.Serdecznie pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16372377]
[10.03.2010] 10:27
mirkam
DO SAMARYTANKI
Bardzo Ci Samaratanko dziękuję.Podniosłaś mnie na duchu. Serdecznie pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [16372389]
[10.03.2010] 18:27
SAMARYTANKA
do MIRKAM
drobiazg, nie ma za co
również pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [16374670]
[10.03.2010] 22:13
opiekunka
mamira (09.02.04 21:17):
Cos chyba zaczyna sie knocic na tym rynku,ktos podpuscil Niemcow,i cos zaczynaja z nami kombinowac.Takie dochodza mnie sluchy,ze skonczy sie niemiecka gewerbe i polska tez.

IP i czas połączenia logowane. [16376183]
[10.03.2010] 22:19
opiekunka
pewnie ,że coś się knoci, ale kto im będzie staruszków doglądał oni lubią mieć święty spokój! ale oczywiście o swoje trzeba walczyć i dlatego załatwiam sobie sama pracę bez pośredników- fakt na czarno, ale ja decyduję kiedy, na jak długo i za ile pozdrawiam wszystkie opiekunki!

IP i czas połączenia logowane. [16376214]
[10.03.2010] 22:24
opiekunka
przepraszam mamirę ,że niechcący wkleiłam jej wypowiedź

IP i czas połączenia logowane. [16376240]
[10.03.2010] 22:41
mamira
Do opiekunka....Ja sie gniewam,ale inne,nie zorientowane dziewczyny moga sie wystraszyc,no ale maja nas i to forum haha.Ale na temat zarobkow,to jeszcze 2 lata temu byly znosne i nawet bylo w czym wybierac.Ale jak zawsze,zwietrzono dobry zarobek,nie mowie tym razem o opiekunkach,ale o posrednikach,i zaczely sie robic jaja,to niezupelnie Rumunki maja na to wplyw.Ja narazie ciesze sie,ze jestem juz prawie 2 lata,u jednej i tej samej rodziny.Wszystko jest super.Ale tez sama sobie na to zapracowalam.Chociaz nie powiem,napewno stosunek rodziny,podejscie jest b.wazny.Ale to jak w totolotku,albo sie trafi albo nie.Ja sobie nieraz mysle,ze chyba juz takiego szczescia nie bede miala.

IP i czas połączenia logowane. [16376315]
[10.03.2010] 22:50
opiekunka
stosunek rodziny według mnie to 50 % sukcesu , bo podopieczny nie zawsze w pełni świadom i rodzina do bani to nie miły zestaw

IP i czas połączenia logowane. [16376355]
[11.03.2010] 08:14
GrażkaCh
z interjob mialam oferte ale zadzwonili ze nieaktualna wzielam z hausengel za dwa tygodnie mam jechac .boje sie bo naczytalam sie wiele zlego na ich temat ale znajoma jezdzi od nich i jest dobrze .jak bedzie zle to zjade .tylko ze oni konkretnie nie mowia jaka rodzina i co na miejscu sie dopiero okazuje .dziewczyny wiecie cos na ich temat to napiszcie .

IP i czas połączenia logowane. [16377056]
[11.03.2010] 10:18
achaja22
ja czekałam 2 tygodnie na ofertę. Ale faktycznie zawsze na święta czy to Wielkanoc, czy Boże Narodzenie jest dużo więcej ofert na zastępstwo chociażby. Powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [16377312]
[11.03.2010] 11:21
GrażkaCh
a zjakiej firmy jedziesz .ja jakos tak nie mam szczescia .mysle ze juz nic nie stanie na przeszkodzie i wreszcie pojade

IP i czas połączenia logowane. [16377517]
[11.03.2010] 11:47
GrażkaCh
a slyszalyscie o firmie therapon24 to jakas firma z darmstsdt .u nich zakladaja gewerbe ale trzeba miec swoje ubezpieczenie .

IP i czas połączenia logowane. [16377626]
[13.03.2010] 21:23
inka111
Czytam z uwagą to co piszecie dziewczyny o polskich Agencjach pośredniczących w załatwieniu pracy w charakterze opiekunki i mam mieszane uczucia co do Helper24 z Gliwic. Od kilku miesięcy czekam na ofertę pracy z tej firmy.Wszystkie dotychczasowe ich oferty,które otrzymałam po jakimś czasie jak mnie poinformowano "im nie wyszły".Rodzina podobno mnie wybierała,po czym z nieznanych im przyczyn rezygnowała.Ostatnia ich propozycja to wyjazd 1.03.i jak zwykle parę dni przed wyjazdem poinformowano mnie,że "im nie wyszło"- jedynie co tej firmie "wychodzi" to podniesienie adrenaliny!!!
Poza tym nie mogłam od nich dowiedzieć się podstawowej informacji- na co choruje podopieczny,a o rodzinie podopiecznego dowiedziałam się tylko tyle,że "fajna rodzinka",jeżeli chodzi o wynagrodzenie to standard - najniższe,a na pytanie wg jakiego obecnie kursu euro przeliczają wynagrodzenie - to podobno wie tylko księgowa.Totalna parodia!!!
Dziewczyny jezeli chcecie pracować z "Helperem24" z Gliwic
radzę zastanowić się,chyba,że chcecie być zwodzone obietnicami i jechać w "ciemno"!Ja rezygnuję z ich pośrednictwa !!!

IP i czas połączenia logowane. [16390107]
[14.03.2010] 10:39
Haushaltshilfe ;)
Czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam sie ,kto psuje ten rynek pracy!
Otoz Wy same!!!zadajac bog wie jakich pieniedzy przy minimum nakladu.Mnie osobiscie pare razy zastepowaly panie z Pl. i co....
zastawalam po powrocie dom zaniedbany,podopieczna z odparzeniami!!!Wlasnie tak niektore pracuja!!!!
Na marginesie chcialam Wam przypomniec ,ze nie jestescie zatrudnione jako opiekunki,w Niemczech przede wszystkim nie otrzyma sie pozwolenia na prace jako opiekunka,chyba ze ma sie stosowne kwalifikacje,ale to juz inna "para kaloszy".Tak wiec pracujecie jako Haushaltshilfe,i do waszych obowiazkow nalezy pomoc podopiecznej w domu we wszystkich czynnosciach!A niejednokrotnie nie zdajecie sobie sprawy,ze Wasze podopieczne nie maja tak wysokich emerytur jak sobie wyobrazacie.
I beda Nas wypierac inne nacje,bo pracuja czasami bardziej sumiennie niz Wy.Pozdrawiam.
Haushatshilfe-pomoc domowa

IP i czas połączenia logowane. [16392065]
[14.03.2010] 12:21
inka111
Droga Haushaltshilfe!
Opiekunkę niemiecką nie interesuje jaką emeryturę ma jej podopieczny i napewno nie pracowałaby u niego za 800EU,nie kosiłaby trawników,ścinała żywopłoty,prasowała jego córce i w ramach tego wynagrodzenia myła jej okna.Tam obowiązuje zasada "jak się nie ma miedzi to się na d... siedzi" i nie zatrudnia opiekunki.Inne "nacje"oprócz Polek też się cenią.
Jeżeli uważasz,że są tacy biedni i mają małe emerytury to proponuję - pracuj za darmo,albo ty im płać bo są "biedni".
To,że trafiłaś na taką zmienniczkę,to nie znaczy,że wszystkie polskie opiekunki tak pracują,no chyba,że im nie zależy na pracy.

IP i czas połączenia logowane. [16392502]
[14.03.2010] 12:59
inka111
Droga Haushaltshife!
Na marginesie chcę CI przypomnieć,że jesteśmy zatrudnione w Niemczech jako Haushaltshife,a wykonujemy pracę opiekunki i pomocy domowej!

IP i czas połączenia logowane. [16392697]
[14.03.2010] 14:00
Haushaltshilfe ;)
Opiekunka niemiecka posiada dyplom opiekunki lub pielegniarki.a wiekszosc polskich Pan tego nie posiada,wiec pracuja jako pomoc domowa-proste.A,ze wykonujesz obowiazki opiekunki,to powiem Ci ,ze to nielegalne!!Poczytaj przepisy niemieckie,niepowinnas nawet tabeletek podawac.Wiec drogie panie,nie zawyzajcie fikcyjnie swoich kompetencji.
A jezeli posiadacie dyplomy,to je nostryfikujcie i wtedy nie bedziecie kosic trawnikow,czy innych prac domowych wykonywac.
Nie chce zle prognozowac,ale dojdzie do tego,ze bedziecie pracowac za 800 lub mniej eur.bo wiem coraz mniej jest juz tych emerytow co posiadaja wysokie emerytury,a nowi emeryci niestety ,nawet po 30 latach pracy dostaja duzo,duzo nizsze.
Wiec eldorado dla Was sie skonczy!!! Juz firmy z Litwy czy Estoni przasylaja swoje kobiety, co niemiecka rodzine ogolnie kosztuje 1000 eur. oczywiscie w tym prowizja dla firmy.
Trzeba miec oczy otwrte szeroko kochane!!!
Musimy niestety szukac innego rynku pracy-bogatszego. cyt."jeżeli uważasz,że są tacy biedni i mają małe emerytury to proponuję - pracuj za darmo,albo ty im płać bo są "biedni" Ja nie pracuje za darmo!!!I wykonuje sumiennie swoje obowiazki HAUSHALTSHILFE !!ale znam realia i chce Wam uzmyslowic,ze same sie eliminujemy z rynku pracy. Oczywiscie ,ze ja sama tez zdaje sobie z tego sprawe,i wiem ze przyjdzie czas spakowac walizki i szukac pracy w innym sektorze.

IP i czas połączenia logowane. [16392947]
[14.03.2010] 22:37
inka111
Dziękuję za radę,jak pojadę do pracy,to na "dzień dobry" poinformuję rodzinkę niemiecką,że ja pracuję tylko jako pomoc domowa i nie podam podopiecznemu tabletki bo przepisy niemieckie na to nie pozwalają. Kochana! rodzinka niemiecka powie mi"Gute Reise"!!!! I mogę pożegnać się z pracą i tym sposobem sama wyeliminuję się jako Haushaltshife!!!!
Takie są realia!!!
Droga sumienna Haushaltshife,zmień zawód - myślę,że prognozowanie to twoje powołanie.Jesteś w tym świetna!!!!
Piszesz,że teraz otrzymują o wiele mniejsze emerytury - mam pytanie o ile się zmniejszyły o 100EU,a może o 50EU,a czy zasiłki opiekuncze,które pobiera rodzina za dziadka lub babcię też się zmniejszyły? A może wiesz ile w Niemczech osób starszych potrzebuje
opieki?

IP i czas połączenia logowane. [16395516]
[15.03.2010] 09:33
moni13
Dot. Haushalthilfe. Troszkę za mało doświadczenia, wiedzy i informacji z wiarygodnych źródeł, by tak generalizować, wyrokować i przede wszystkim oceniać pracę innych. I zdecydowanie nadużywa Pani określenia "większość". Ilu opiekunkom zagladała Pani do dyplomów, że podważa Pani kwalifikacje?? A co do legalności, panie, które są zatrudnione w polskiej agencji, jako opiekunki i zostały oddelegowane pracuja jak najbardziej legalnie jako OPIEKUNKI, bo na takim stanowisku widnieja u polskiego pracodawcy i podlegają polskiemu ustawodawstwu, także opiekunki z działalnością w Polsce jak najbardziej świadczą swoje usługi opiekuńcze LEGALNIE nie potrzebują pozwolenia na pracę i uznawania kwalifikacji przez stronę, w tym wypadku Niemiecką - to nam gwarantuje traktat TWE. Proszę więc nie zaśmiecać forum, bo informacja niekompletna, czy przestarzała to żadna informacja! Aktualne przepisy dotyczace zatrudniania Haushalthilfe znajduja się na: http://www.arbeitsagentur.de/nn_25294/Naviga tion/zentral/Buerger/Arbeit/Vermittlung/Haushaltshilfen/Haus haltshilfen-Nav.html , Cennik za usługi opiekuńcze w jednej agencji juz przytaczałam, ale pozwolę sobie raz jeszcze: http://pflege-dienst24.com/preise-langzeitpf lege/ Co do przyznawania Pflegestufe..., czy jakości usług zmienniczki - jeden przypadek, który Pani widziała nie przesądza o wszystkich, proszę się nie kompromitować.

IP i czas połączenia logowane. [16396732]
[15.03.2010] 10:09
SAMARYTANKA
DO HAUDSCHALDSCHILFE
TO CO TUTAJ ZACYTAWAŁAS , Z TYM MOJA DROGA DO TYCH CO UMOWY FORMUŁUJĄ, MIAŁAM TUTAJ TEZ SWOJĄ DZIAŁALNOŚC I CO I NIC, ZAPOMINASZ ŻE KAZDA CZĘSC NIEMIEC TO PAŃSTWO W PAŃSTWIE KTORE MA SWOJE WEWNĘTRZNE PRZEPISY. A ZRESZTĄ , SZKODA Z TOBĄ DYSKUTOWAC BO NIE WIEM CO I KOMU CHCESZ TUTAJ UDOWODNIĆ. PROPOZYCJA ---SAMA OTWÓRZ DLA NAS RYNEK PRACY ZOBACZYMY JAK CI TO PÓJDZIE. SKORO JESTES TAKA WSZYSTKO WIEDZACA CHYBA NIE BĘDZIE PROBLEMU , BO SWOJA DROGĄ ZACHODZI PYTANIE CO TU NA TAKIM FORUM ROBI TAKA OSOBA JAK TY , DZIWNE , MARNUJESZ SIĘ ! Z TAKĄ WIEDZA TYŁKI WYCIERAĆ!!! NO , NO

IP i czas połączenia logowane. [16396844]
[15.03.2010] 10:22
moni13
Do Haushalthilfe,
Kobieto, jeśli nie masz nic do powiedzenia, to przestań wklejać tu cytaty. Idąc Twoim tokiem myślenia, można zaraz przytoczyć, szereg artykułów zawierających wywiady z włascicielami agencji pośredniczacych, gdzie w swoich wypowiedziach, tak manipulują przytaczanymi przepisami, chyba tylko po to by wykazać, że tylko agencje, a wszystko poza to nielegalne. Podpisuje się obiema rękoma pod wypowiedzią Samarytanki!!
Poza tym to forum ma służyć wymianie doświadczeń. Jest tu wiele kobiet, które mają watpliwości, obawy przed tak trudnym krokiem, jakim jest wyjazd w nieznane... to forum ma być nich pomocą, a nie źródłem dodatkowych wątpliwości. Skupmy się nad faktami, a nie mitami!!!!

IP i czas połączenia logowane. [16396887]
[15.03.2010] 10:40
Haushaltshilfe ;)
Czy Wy potraficie dyskutowac???Czy odbieracie moje posty jako nagonke na Was??Chcialam pokazac ze czasami balansujemy na granicy prawa i wierzymy Firmom posredniczacym.
Nawet samozatrudnienie nie zawsze jest legalne http://www.samozatrudnienie.pracabezgranic.i nfo/ Jezeli tytul tego watku jest:
Prawda i mity o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech to rozmawiajmy nie tylko o korzysciach ,ale i niebezpieczenstwach ,ktore niosa za soba posredniczace firmy. wszystkie moje poprzednie wpisy ,byly po to by pokazac ,ze jedyna legalna forma zatrudnienia jest poprzez Agenture pracy tz. przez urzad pracy w Polsce i Abreitsamt w Niemczech Pozdrawiam i dziekuje za epitety co do mojej osoby przez niektore Panie.
Zostaje bez obrazy Powodzenia w uzyskaniu calkowicie legalnego zatrudnienia

IP i czas połączenia logowane. [16396925]
[15.03.2010] 10:51
Haushaltshilfe ;)
Aktualne przepisy dotyczace zatrudniania Haushalthilfe znajduja się na: http://www.arbeitsagentur.de/nn_25294/Naviga tion/zentral/Buerger/Arbeit/Vermittlung/Haushaltshilfen/Haus haltshilfen-Nav.html ,
troszeczke wiecej trzeba bylo znalezc, Cennik za usługi opiekuńcze w jednej agencji juz przytaczałam, ale pozwolę sobie raz jeszcze: http://pflege-dienst24.com/preise-langzeitpf lege/
tak wiem ,ale to sa zarobki brutto,odlicz od tego obowiazkowe slkadki emrytalno zdrowotne i podatek a wyjdzie jak nic 1200 euro Co do przyznawania Pflegestufe..., przytoczylam to ,bo we wczesniejszych wpisach ,ktoras z Pan sugerowala ,ze sa to niebotyczne kwoty
czy jakości usług zmienniczki - jeden przypadek,
tych zmienniczek bylo troche ,za ktore potem odwalalam czarna robote, który Pani widziała nie przesądza o wszystkich, proszę się nie kompromitować.

IP i czas połączenia logowane. [16396959]
[15.03.2010] 10:57
Haushaltshilfe ;)
moni13 (10.03.15 10:45):
Haushaltshilfe (10.03.14 10:39):
Na marginesie chcialam Wam przypomniec ,ze nie jestescie zatrudnione jako opiekunki,w Niemczech przede wszystkim nie otrzyma sie pozwolenia na prace jako opiekunka,chyba ze ma sie stosowne kwalifikacje,ale to juz inna "para kaloszy".Tak wiec pracujecie jako Haushaltshilfe,i do waszych obowiazkow nalezy pomoc podopiecznej w domu we wszystkich czynnosciach!A niejednokrotnie nie zdajecie sobie sprawy,
Troszkę mi tutaj powiało tonem sfrustrowanej pielęgniarki, która w polskim DPS oznajmia, że nie po to dyplom robiła, by baseny wynosić... a przy niemieckich basenach, co jej pozostaje??? podkreślać "wyższość" swoich stosownych kwalifikacji. Żenada. Tu się liczy doświadczenie, praca, umiejętności i podejście do człowieka. Rodziny często mają gdzieś Twoje stosowne kwalifikacje...

Czy ja tu wspominalam cos o swoich kwalifikacjacH?????
caly czas podkreslam ,ze jestem Haushaltshilfe
a doswiadczenie mam spore ,a i umiejetnosci chyba niezle

IP i czas połączenia logowane. [16396974]

1 «   4 5 6 7 8   » 1166 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat