o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Prawda i mity o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech

1 «   40 41 42 43 44   » 1166 Strony tematu:
[07.11.2010] 15:08
miro1970
Adamkus50 (10.11.06 20:00):
A I JESZCZE SLOWO NA TEMAT TYCH WSZYSTKICH POSREDNIAKOW .TO TYLKO KABEKA I PRUC JAK POPADNIE.CIAL
To jako opiekun dobrze sie trafiło bo ja juz od dłuższego czasu szukam oferty i nic nie mogę znależ co prawda to język słaby ,ale by się dało radę jeśli by była jakaś informacja ze potrzebny opiekun to podaje Emil mpazicz@wp.pl

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [17389264]
[08.11.2010] 00:52
Corka opiekunki
witam... moja mama jezdzi do Niemiec jako opiekunka przez polskie firmy posredniczace... chcialabym jej pomoc i znalezc niemiecka sprawdzona przez polakow firme, czy moge liczyc na emaila z takim adresem. dziekuje pozdrawiam moj adres: olsko@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [17392294]
[08.11.2010] 11:43
liyen
do Hawany praca jest w bremen 150 za podroz 1200 na miesiac,ale to jeszcze potrwa bo babcia dalej jest w szpitalu

IP i czas połączenia logowane. [17393105]
[08.11.2010] 11:54
ewelinagh84  ewelinagh84@tlen.pl
witam
jestem nowa!
drogie koleżanki potrzebuje informacji na temat hausengel bo mam wyjechac do pracy jako opiekunka i nie wiem co myślec o tym pośrednikuproszę o opinie

IP i czas połączenia logowane. [17393143]
[08.11.2010] 13:39
laurel
witam koleżanki opiekunki mam problem - jestem w trakcie zawieszenia działalności wskutek wyjazdu na umowe o pracę. Zus może poświadczyć druk A1 do karty EKUZ po 2 m-cach działalności w Polsce. Czy można ten problem jakoś rozwiązac? Czy w tej sytuacji wyjazd z firma zatrudniającą na polskiej działalności jest legalny skoro wydanie karty nastąpi po okresie 2 m-cy? Co można zrobić w kwestii zabezpieczenia się na wypadek konieczności korzystania ze śwaidczeń medycznych? Czy rozwiązaniem będzie prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Proszę o podpowiedź w tej sprawie. pozdrawiam
laurel

IP i czas połączenia logowane. [17393667]
[23.11.2014] 01:48
[08.11.2010] 13:41
mery 45
Adamkus50 (10.11.06 19:56):
WITAM WSZYSTKIE PANIE OPIEKUNKI.JA JAKO JEDEN Z OPIEKONOW CHCIALBYM
DODAC SWOJA OPINIE.JESTEM JUZ 7 ROK W TEJ BRANZY I BARDZO SOBIE CHWALE.W POPRZEDNIEJ RODZINIE OPIEKOWALEM SIE BABCIA ,KTORA MIALA
PARKINSONA,ALE TROCHE CHODZILA.BYLA BARDZO MILA I NIE MIALEM Z NICZYM
PROBLEMOW.PRACOWALEM I PRACUJE LEGALNIE NA UMOWE O PRACE.MAM WSZYSTKO
OPLACANE .NA POCZATKU KAZDEGO ROKU DOSTAJE POTWIERDZENIE Z AOK ZE BYLEM UBEZPIECZONY.A Z BERLINA Z RENTEN VERSICHRUNGU DOSTAJE POTWIERDZENIE ILE MI WPLYNELO NA MOJE RENTOWE KONTO.TERAZ JESTEM U BABKI
IDZIADKA.DZIADEK Z DEMENCJA, ALE NIE SZKODLIWY BO CALY CZAS SIEDZI NA WOZKU.NA URLOP DOSTAJE KILKA ZIELONYCH BANKNOTOW,NA BOZE NARODZENIE TEZ.TAK ZE NIE MA PROBLEMOW Z NICZYM.MA AUTO DO DYSPOZYCJI I MOGE GDZIE CHCE JECHAC.NA URLOP DO POLSKI TEZ.NO ALE TYLKO 2 RAZY NA ROK JADE DO DOMU.A ZA DNI WOLNE PLACA MI EXTRA JAK ICH NIE WYKORZYSTUJE.
TYLKO ZNAM DOBRZE JEZYK I POTRFIE O SWOJE WALCZYC Z NIMI TAK TRZEBA.
TAK JAK KTORAS Z PAN PISALA TO NIE MOZNA BYC NAD GORLIWY BO ONI TO ODRAZU WYKORZYSTAJ.A JEZELI CHODZI O POLKI TO ZNAM TEZ TAKIE KTORE ZEBY MOGLY TO CHYBA BY WSZYSTKO ROBILY ZEBY WYGRYSC ZMIENICZKE I TEGO NIE MOGE POJAC,A W SZCZEGOLNOSC KTORE NIE ZNAJA JEZYKA.TRZEBA TWARDO STAWIAC WARUNKI NA POCZATKU,I ROBIC TYLKO TO CO DO OBOWIAZKOW NALEZY.
JA TEZ SADZE ZE PRZYDAL BY SIE ZWIAZEK KTORY BY NAS BRONIL,ALE CZY KIEDYS SIE DOCZEKAMY TO WIELKI ZNAK ZAPYTANIA.MOGE POWIDZIEC ZE MAM TROCHE SZCZESCIA BO TO JEST DRUGA RODZINA I NA PRAWDE JESTEM ZADOWOLONY.A O PRACY NA CZARNO TO NAWET NIE MYSLE.JA MAM TEZ JUZ TROCHE LATEK.ALE LEPSZE TO NIZ GLODOWE PENSJE W NASZYM KRAJU.
POZDRAWIAM I ZYCZE DUZO SIL I WYTRWALOSCI .

Bardzo nas cieszy kochany Panie opiekunie , że jest Pan z nami w tej branży , tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy .
Proszę napisac jak Pan po kolei załatwił to w ten sposób , że wszystko płaci sobie Pan tam na miejscu .Może jakaś podpowiedz dla Pań , które mają dośc tych pseudo firm okradające nas na grubą kasę .
Ja też chcę wyjechac na stałe z Polski i pracowac legalnie w Niemczech sama na siebie .Interesują mnie instytucje działające na polu opieki nad seniorami w Niemczech ( Monachium ).
Proszę o namiary .Serdecznie pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [17393674]
[08.11.2010] 13:51
havana24
Do liyen
Prosze o kontakt, jak sie cos wyjasni w tej sprawie i jak bedzie wiadomo kiedy babcia wyjdzie ze szpitala. Ja bym mogla byc do 8 stycznia, potem krotka przerwa na egzaminy i moge jechac dalej.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [17393719]
[08.11.2010] 13:57
do EWELINY
WITAJ JA KIEDYS MIALAM Z TEJ FIRMY JECHAC;ALE PRZED SAMYM WYJAZDEM DOWIEDZIALAM SIE ZE OPROCZ BABCI JEST SYN KTOREMU TRZBA PRAC I GOTOWAC ZA TE SAME PIENIADZE ZREZYGNOWALAM :MOGE CI POLECIC FIRME HEART24 OZDRAWIAM KRYNIA BERLIN

IP i czas połączenia logowane. [17393743]
[08.11.2010] 14:08
ewurajka
Do Mery 45!!!
Fajnie, ze jestes w Monachium bo ja jestemw Olching to jakies 22 km od Monachium!!!Az mi serce zabilo, ze nareszcie ktos w okolicy!!!
Pozdrawiam zatem prawie sasiadke
ewurajka

IP i czas połączenia logowane. [17393782]
[08.11.2010] 14:50
co wam wiadomo panie na temat hausenhel!

IP i czas połączenia logowane. [17393937]
[08.11.2010] 14:52
dziękuje za odp może ktoś jeszcze cos wie!?

IP i czas połączenia logowane. [17393951]
[08.11.2010] 14:59
mery 45
ewurajka (10.11.08 14:08):
Do Mery 45!!!
Fajnie, ze jestes w Monachium bo ja jestemw Olching to jakies 22 km od Monachium!!!Az mi serce zabilo, ze nareszcie ktos w okolicy!!!
ewurajka

Witam serdecznie .W chwili obecnej jestem w Polsce , odpoczywam .
Byłam już 3 razy w Monachium jako opiekunka ale praez tych zlodziei pseudo firmy .Poszukuję legalnej pracy ale przez niemiecką firmę w instytucjach opiekuńczych nad seniorami .A z jakiej ty jesteś firmy jesli to nie tajemnica .Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości w tej naszej ciężkieji odpowiedzialnej pracy .

IP i czas połączenia logowane. [17393981]
[08.11.2010] 15:05
ewurajka
mery 45 (10.11.08 14:59):
Do Mery 45!!!
ewurajka

Byłam już 3 razy w Monachium jako opiekunka ale praez tych zlodziei pseudo firmy .Poszukuję legalnej pracy ale przez niemiecką firmę w instytucjach opiekuńczych nad seniorami .A z jakiej ty jesteś firmy jesli to nie tajemnica .Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości w tej naszej ciężkieji odpowiedzialnej pracy .

Jestem juz prawie 6 miesiecy na umowe zlecenie...podobnie...szlifuje jezyk i czekam na dobry moment aby podpisac solidna umowe i uzupelnic brakujace lata do emerytury...itd tak wiec czytam to forum w poszukiwaniu optymalnego rozwiazania!!!
Do domku wracam na grudzien a od stycznia...na razie to samo i...zobaczymy!!!
Pozdrawiam cieplutko!
Ewurajka

IP i czas połączenia logowane. [17394010]
[08.11.2010] 16:09
i co tam ?

IP i czas połączenia logowane. [17394311]
[08.11.2010] 16:12
hausendel?

IP i czas połączenia logowane. [17394323]
[08.11.2010] 16:13
haudengel?

IP i czas połączenia logowane. [17394331]
[08.11.2010] 16:36
liyen
havana24 (10.11.08 13:51):
Do liyen
Prosze o kontakt, jak sie cos wyjasni w tej sprawie i jak bedzie wiadomo kiedy babcia wyjdzie ze szpitala. Ja bym mogla byc do 8 stycznia, potem krotka przerwa na egzaminy i moge jechac dalej.
Pozdrawiam

dam znac jak wszystko bedzie na 100% bo nie chce kogos pakowac w bagno,pozdrawiam liyen

IP i czas połączenia logowane. [17394480]
[08.11.2010] 16:53
mery 45
ewurajka (10.11.08 15:05):
Do Mery 45!!!
ewurajka

Jestem juz prawie 6 miesiecy na umowe zlecenie...podobnie...szlifuje jezyk i czekam na dobry moment aby podpisac solidna umowe i uzupelnic brakujace lata do emerytury...itd tak wiec czytam to forum w poszukiwaniu optymalnego rozwiazania!!!
Pozdrawiam cieplutko!
Ewurajka

To masz chyba nieżle jak 6 miesięcy tam jesteś .Ja narazie góra 3 miesiące ale teraz chcę na dłużej aby podszkolic język i poszzukac pracy sama w niemieckiej firmie .Skąd jesteś może ze Śląska .? Zjakiej firmy ?
warto z nimi wyjechac .
Pozdrawiam cieplutko .

IP i czas połączenia logowane. [17394577]
[08.11.2010] 19:02
Adamkus50
DO MERY 45.
JA TEZ ZACZYNALEM NA CZARNO.TAKIEJ PANI MUSIALEM ZAPLACIC 500 EURO ZA ZALATWIENIE PRACY.NO I POJECHALEM DO BABCI.A TA (POSREDNICZKA) PO MIESIACU ZADZWONILA DO MNIE ZE CHCE CO MIESIAC STO EURO CHARACZ ZE MOGE TAM PRACOWAC.A JA MOWIE JEJ NIECH MNIE POCALUJE TAK GDZIE SLONCE NIE DOCHODZI.TA BABCIA BYLA ZONA LEKARZA BARDZO MILA I INTELIGENTNA PANI.I PO TEJ ROZMOWIE Z TA PSELDO POSREDNICZKA ZAPYTALEM CZY NIE DAL BY RADY NA LEGAL.BABCIA ZADZWONILA DO ARBEITSAMTU (NIEMIECKIEGO URZEDU PRACY) ZE CHCE MNIE ZATRUDNIC.PO DWOCH DNIACH PRZYSLALI JEJ PAPIER DO WYPELNIENIA .UMOWA O PRACE JEST W DWOCH JEZYKACH .POL.I NIE.W KAZDYM LANDZIE MAJA MINIMALNE STAWKI ZA MIESIAC I TYLE MUSZA CI DAC.CO PRAWDA JEST TO DUZO MNIEJ JAK NA CZARNO ,ALE MASZ WSZYSTKO .UBEZPIECZENI ,RENTA ,ZASILEK DLA BEZROBOTNYCH PO ROKU PRACY.
NO I TAK WLASNIE SAM SAOBIE ZALATWILEM LEGALNA PRACE.ALE WLASNIE ZNAJOMOSC JEZYKA BARDZO MI POMOGLA PONIWAZ MOGLEM SAM POWIEDZIEC O CO MI CHODZILO.ZRESZTA ZNAJOMOSC JEZYKA TO POLOWA SUKCESU.JA ZACZYNALEM
TEZ BEZ JEZYKA W 1989 NA BUDOWIEI WIEM JAKIE TO JEST POPROSTU KALECTWO.MOGA SIE Z CIEBIE SMIAC NABIJAC A TY STOISZ I PATRZYSZ JAK WOL NA MALOWANE WROTA .A TERAZ MUSZA SIE LICZYC Z TYM CO MOWIA NAWET ICH JEZYKU.
TYLKO JEST WARUNEK TA OSOBA MUSI MIEC (PFLEGESTUFE)1.2.3.BEZ TEGO NIE MA SZANS.NIE WIEM JAK TO BEDZIE PO 1 MAJA BO NIBY MA BYC WOLNY RYNEK,ALE Z NIMI NIGDY NIC NIE WIADOMO.COS PODOBNO KOMBINUJA ZEBY NAM TO UTRUDNIC.A Z POLSKA DZIALALNOSCIA TO PODOBNO JEST NIELGALNE.PISZA ZE KOGOS UKARALI BO POWIEDZIELI ZE TO LIPA , ALE JA SAM TEGO NIE SPRAWDZILEM.
WIEC ZYCZE POWODZENIA I DUZO SIL PO NA UMOWE TO TRZEBA PO PARE MIESIECY CIAGNAC BEZ ZJAZDU.A TO JEST NAPRAWDE CIEZKO.

IP i czas połączenia logowane. [17395172]
[08.11.2010] 19:10
Adamkus50
MOZE KTOS Z MILYCH PAN MI TEZ POMOZE.JA SZUKAM COS DLA CORKI I SZWAGIERKI ZE SLABYM JEZYKIEM.BO TU GDZIE JESTEM TO LIPA JUZ POL ROKU SZUKAM I NIC .ALOBO JEZYK ALBO DWIE OSOBY
ZA 200 EURO.
DZIEKI POZDRAWIAM WSZYSTKIE OPIEKUNKI.

IP i czas połączenia logowane. [17395226]
[09.11.2010] 00:12
Truzia
Adamkus50 (10.11.08 19:10):
MOZE KTOS Z MILYCH PAN MI TEZ POMOZE.JA SZUKAM COS DLA CORKI I SZWAGIERKI ZE SLABYM JEZYKIEM.BO TU GDZIE JESTEM TO LIPA JUZ POL ROKU SZUKAM I NIC .ALOBO JEZYK ALBO DWIE OSOBY
ZA 200 EURO.

A gdzie obecnie jestes

IP i czas połączenia logowane. [17396834]
[09.11.2010] 10:19
Haushaltshilfe
Adamkus50 (10.11.08 19:02):
DO MERY 45.
JA TEZ ZACZYNALEM NA CZARNO.TAKIEJ PANI MUSIALEM ZAPLACIC 500 EURO ZA ZALATWIENIE PRACY.NO I POJECHALEM DO BABCI.A TA (POSREDNICZKA) PO MIESIACU ZADZWONILA DO MNIE ZE CHCE CO MIESIAC STO EURO CHARACZ ZE MOGE TAM PRACOWAC.A JA MOWIE JEJ NIECH MNIE POCALUJE TAK GDZIE SLONCE NIE DOCHODZI.TA BABCIA BYLA ZONA LEKARZA BARDZO MILA I INTELIGENTNA PANI.I PO TEJ ROZMOWIE Z TA PSELDO POSREDNICZKA ZAPYTALEM CZY NIE DAL BY RADY NA LEGAL.BABCIA ZADZWONILA DO ARBEITSAMTU (NIEMIECKIEGO URZEDU PRACY) ZE CHCE MNIE ZATRUDNIC.PO DWOCH DNIACH PRZYSLALI JEJ PAPIER DO WYPELNIENIA .UMOWA O PRACE JEST W DWOCH JEZYKACH .POL.I NIE.W KAZDYM LANDZIE MAJA MINIMALNE STAWKI ZA MIESIAC I TYLE MUSZA CI DAC.CO PRAWDA JEST TO DUZO MNIEJ JAK NA CZARNO ,ALE MASZ WSZYSTKO .UBEZPIECZENI ,RENTA ,ZASILEK DLA BEZROBOTNYCH PO ROKU PRACY.
NO I TAK WLASNIE SAM SAOBIE ZALATWILEM LEGALNA PRACE.ALE WLASNIE ZNAJOMOSC JEZYKA BARDZO MI POMOGLA PONIWAZ MOGLEM SAM POWIEDZIEC O CO MI CHODZILO.ZRESZTA ZNAJOMOSC JEZYKA TO POLOWA SUKCESU.JA ZACZYNALEM
TEZ BEZ JEZYKA W 1989 NA BUDOWIEI WIEM JAKIE TO JEST POPROSTU KALECTWO.MOGA SIE Z CIEBIE SMIAC NABIJAC A TY STOISZ I PATRZYSZ JAK WOL NA MALOWANE WROTA .A TERAZ MUSZA SIE LICZYC Z TYM CO MOWIA NAWET ICH JEZYKU.
TYLKO JEST WARUNEK TA OSOBA MUSI MIEC (PFLEGESTUFE)1.2.3.BEZ TEGO NIE MA SZANS.NIE WIEM JAK TO BEDZIE PO 1 MAJA BO NIBY MA BYC WOLNY RYNEK,ALE Z NIMI NIGDY NIC NIE WIADOMO.COS PODOBNO KOMBINUJA ZEBY NAM TO UTRUDNIC.A Z POLSKA DZIALALNOSCIA TO PODOBNO JEST NIELGALNE.PISZA ZE KOGOS UKARALI BO POWIEDZIELI ZE TO LIPA , ALE JA SAM TEGO NIE SPRAWDZILEM.
WIEC ZYCZE POWODZENIA I DUZO SIL PO NA UMOWE TO TRZEBA PO PARE MIESIECY CIAGNAC BEZ ZJAZDU.A TO JEST NAPRAWDE CIEZKO.

Witam
i to jest optymalne wyjscie,ja tez tak pracuje od trzech lat,i na poczatek dostalam pozwolenie pracy(Arbeiterlaubnis) na 3 lata,i teraz wystapilam o nowe i dostalam nieograniczone,i nie tylko jako Haushaltshilfe.Na emeryturke pracuje,a wrazie"W" mam zapewniony zasilek Podzielam zdanie ,ze netto jest mniej ale 100% zabezpieczenie.W Landzie w ktorym jestem ustawowo jest 1380eur.brutto

IP i czas połączenia logowane. [17397362]
[09.11.2010] 11:55
Adamkus50
Truzia (10.11.09 00:12):
Adamkus50 (10.11.08 19:10):
ZA 200 EURO.

A gdzie obecnie jestes
[HALO TRUZIA .jA JESTEM W TEJ CHWILI KOLO LIMBURGA TO JEST R.P.

IP i czas połączenia logowane. [17397630]
[09.11.2010] 12:05
Adamkus50
HALO WITAM.OD 1 PAZDZIERNIKA BYLY PODWYZKI W CALYCH NIEMCZECH.JA DOSTALEM 150 WIECEJ.JA JUZ CZTERY LATA MAM POZWOLENIE I POBYT BEZTERMINO.
JEST TO KOMFORT ZA MNIEJSZA KASE, ALE NICZYM SIE NIE MARTWIE.TERAZ MOGE PRACOWAC GDZIE TYLKO ZNAJDE PRACE NIE KONIECZNIE PRZY OPIECE.
POZDRAWIAM.

IP i czas połączenia logowane. [17397673]
[09.11.2010] 13:22
ewurajka
Tak!Jestem bardzo zadowolona!!!
Traktuja mnie tutaj jak czlonka rodziny mam tez komputer do dyspozycji bez oplat i problemow!
Pracuje dla firmy z Poznania(1-osobowej) a mieszkam w Grudziadzu czyli jak z powyzszego wynika dzieli nas wiele kilometrow -szkoda!!!
Trzymam kciuki za spelnienie twoich zamiarow i oczekiwan!!!
Pozdrawiam cieplutko
Ewurajka
mery 45 (10.11.08 16:53):
ewurajka (10.11.08 15:05):
Do Mery 45!!!
ewurajka

Pozdrawiam cieplutko!
Ewurajka

To masz chyba nieżle jak 6 miesięcy tam jesteś .Ja narazie góra 3 miesiące ale teraz chcę na dłużej aby podszkolic język i poszzukac pracy sama w niemieckiej firmie .Skąd jesteś może ze Śląska .? Zjakiej firmy ?
warto z nimi wyjechac .
Pozdrawiam cieplutko .

IP i czas połączenia logowane. [17397958]
[09.11.2010] 13:32
mery 45
Adamkus50 (10.11.08 19:02):
DO MERY 45.
JA TEZ ZACZYNALEM NA CZARNO.TAKIEJ PANI MUSIALEM ZAPLACIC 500 EURO ZA ZALATWIENIE PRACY.NO I POJECHALEM DO BABCI.A TA (POSREDNICZKA) PO MIESIACU ZADZWONILA DO MNIE ZE CHCE CO MIESIAC STO EURO CHARACZ ZE MOGE TAM PRACOWAC.A JA MOWIE JEJ NIECH MNIE POCALUJE TAK GDZIE SLONCE NIE DOCHODZI.TA BABCIA BYLA ZONA LEKARZA BARDZO MILA I INTELIGENTNA PANI.I PO TEJ ROZMOWIE Z TA PSELDO POSREDNICZKA ZAPYTALEM CZY NIE DAL BY RADY NA LEGAL.BABCIA ZADZWONILA DO ARBEITSAMTU (NIEMIECKIEGO URZEDU PRACY) ZE CHCE MNIE ZATRUDNIC.PO DWOCH DNIACH PRZYSLALI JEJ PAPIER DO WYPELNIENIA .UMOWA O PRACE JEST W DWOCH JEZYKACH .POL.I NIE.W KAZDYM LANDZIE MAJA MINIMALNE STAWKI ZA MIESIAC I TYLE MUSZA CI DAC.CO PRAWDA JEST TO DUZO MNIEJ JAK NA CZARNO ,ALE MASZ WSZYSTKO .UBEZPIECZENI ,RENTA ,ZASILEK DLA BEZROBOTNYCH PO ROKU PRACY. Dzięki za odpowiedz.Ja próbowałam z rodziną się dogadac zanim zdecydowałam się zjechac do kraju .Ale dziadkom takich głupot te pseudo firmy na bredzą , że wierzą im jak w święty obrazek .Dlatego załatwilam ten dom starców .Tłumaczyłam ale na nic .
Dopiero jak powiedziałam babci ile tak naprawdę zarabiam babcia przepraszała ale dalej upierała się przy swoim .
Dlatego poszukuję takiej rodziny bądz pracy w instutucji , wolę mniej zarabiac ale pracowac sama na siebie .
Kochany Panie Opiekunie jakby Pan miał namiary na taką pracę to jestem chętna .Wiem , że rodzina znajomi szukają prywatnie ale my nie mamy dojscia do tych ofert .
Pozdrawiam serdecznie i dużo wytrwałości życze .

IP i czas połączenia logowane. [17398002]
[09.11.2010] 14:17
Haushaltshilfe
Bei Interesse des Arbeitnehmers an einer Umvermittlung in einen anderen Haushalt ist die ZAV be-hilflich. Kontakt
Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV)
Villemombler Str. 76
53123 Bonn
Telefon: (0228) 713 - 1414 (Hotline)
Telefax: (0228) 713 270 -1415
E-Mail: ZAV-Bonn.Haushaltshilfen@arbeitsagentur.de

IP i czas połączenia logowane. [17398230]
[09.11.2010] 16:06
miro1970
Haushaltshilfe (10.11.09 14:17):
Bei Interesse des Arbeitnehmers an einer Umvermittlung in einen anderen Haushalt ist die ZAV be-hilflich. Kontakt
Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV)
Villemombler Str. 76
53123 Bonn
Telefon: (0228) 713 - 1414 (Hotline)
Telefax: (0228) 713 270 -1415
E-Mail: ZAV-Bonn.Haushaltshilfen@arbeitsagentur.de

A CO TO ZA ADRES MOŻE KTOŚ PRZETŁUMACZY .

IP i czas połączenia logowane. [17398722]
[09.11.2010] 16:37

IP i czas połączenia logowane. [17398826]
[09.11.2010] 18:41
Krzysztof36
Kobieto,dlaczego ty to robisz??? Ja nie jestem kobieta,ale od 5 lat pracuje w opiece,takze za posrednictwem Polskiej Firmy.Firma w ktorej pracuje w zyciu by na to nie pozwolila zebym pracowal z dwiema chorymi osobami,chyba ze wyrazilbym na to zgode i wtedy otrzymalbym zaplate za dwie osoby,nie za jedna.Nie rob tego!!!
Sa rowniez uczciwe Firmy w Polsce,wiadomo zarabiaja i to nie malo na naszej pracy,ale ktory pracodawca rowniez gdy pracujemy w Polsce nie zarabia na nas,ja to rozumie i dziwia mnie pewne wypowiedzi kobiet.
Jest zle-rezygnuje,prosta zasada.Ja jestem bardzo zadowolony,mam wszystko oplacane,zus,ubezpieczenie,urlop,dni swiateczne itd..Mam calodobowa opieke Koordynatora na terenie Niemiec,rowniez z kazdym problemem zawsze moge zglosic sie do Firmy w Polsce.Nie bylo jeszcze takiej sytuacji by firma stala po stronie klienta,zawsze po mojej stronie!Nigdy nie jest tak,ze czekam w Polsce na bezplatnym urlopie na nowe miejsce pracy,jesli tylko chce moge ciagle pracowac,oraz zmieniac pacjentow w kazdej chwili,jesli jest nie do wytrzymania.Zatem kobiety,poprostu nie dajcie sie oszukiwac i wykorzystywac,jesli jest wam zle i nikt nie chce wam pomoc uciekajcie z takiej firmy,bo nie ma sensu,ma byc normalna Umowa o Prace,jasne warunki,dodatki swiateczne,dobra organizacja itd...itd...
Pozdrawiam was wszystkich serdecznie.
jona47 (09.06.02 11:37):
Bardzo interesuja mnie opinie opiekunek pracujacych w Niemczech bo sama pracuje tu od 4 m-cy.Poniewaz jest to moja pierwsza praca tutaj nie mam porownania jak to wszystko wyglada.Mam 4-letnie doswiadczenie w opiece w Polsce,kurs opiekunow,niemiecki komunikatywny.Zarabiam tu ok 950 euro.Pracuje w polskiej firmie,mam ubezpieczenie ale zakres obowiazkow tu jest zdecydowanie duzy (mieszkam z dwoma schorowanymi,starszymi osobami,jedna z alzheimerem-lezaca caly czas ew.wozek,druga parkinson i demencja,bezdech w nocy)Firma opiekuncza przyjezdza 4 razy dziennie ale reszta doby jest na mojej glowie.Czuje sie wykorzystana przez ta polska firme.Miala byc jedna osoba!Sa tez problemy z egzekwowaniem czasu wolnego.Konczy mi sie umowa i koncze wspolprace ale musze dalej pracowac.Podzielcie sie opiniami,na jakich zasadach sie oplaci?Musze rejestrowac dzialalnosc?Piszcie prosze,to naprawde wazne,dotyczy tylu polskich kobiet!

IP i czas połączenia logowane. [17399290]

1 «   40 41 42 43 44   » 1166 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat