o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Prawda i mity o pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech

1 2 3   » 1156 Strony tematu:
[26.08.2008] 19:04
wagary
Posiadam duże,wieloletnie doświadczenie w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech.Chciałabym skupić internautki opiekunki na wymianie poglądów w tym zakresie oraz skupić zainteresowanie tym tematem wszystkich chętnych do wymienionej pracy kobiet.Jeśli temat będzie na tyle frapujący,opublikuję artykuł,jaki ukazał sie w prasie niemieckiej na temat polskich niewolnic.Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[07.01.2009] 19:03
annuszka
Mam 6-letnie doswiadczenie jako opiekunka w Niemczech,od niedawna probuje pracowac legalnie za posrednictwem polskiej firmy.Poniewaz znam jezyk,mam doswiadczenie i referencje-cenie sie,a to jest b. niemile widziane zarowno w P-sce jak i w N-czech.Potrzebuja niewolnic za grosze,wdziecznych za jakakolwiek prace!Takie mam wrazenie!
Ostatnio proponowano mi 2 osoby do opieki(w tym jedna z Alzheimerem) za 1100!Ja dokladnie wiem ile Niemcy musza zaplacic za taka usluge polskiej firmie posredniczacej!Stawka za jedna osobe to ok.2500eu!
Fakty mowia same za siebie,przydaloby sie utworzyc zwiazek zawodowy lub stowarzyszenie broniace naszych praw.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14145021]
[18.01.2009] 10:02
mamira
Opiekunki pracujace w niemczech malo wymieniaja sie swoimi uwagami.1100 e za opieke nad alzheimerem,to rzeczywiscie malo.Ja wogole nie moge zrozumiec po co nam majacym dzialalnosc gospodarcza,czy to w niemczech,czy polsce potrzebne sa agencje??Zeby nam cos wyjasnic nie kwapia sie wcale.Zalatwia ew.kontrkt,a potem martw sie sama.

IP i czas połączenia logowane. [14212626]
[21.01.2009] 16:08
annuszka
Ostatnio wspolprscowalam z firma "Inter kadra". Po zjezdzie do kraju kazano mi wziasc urlop bezplatny w oczekiwaniu na nastepny wyjazd.Zlozylam stosowne podanie,ale mialam pecha,rozchorowalam sie-wypadly mi dyski od dzwigania podopiecznej.Bedac na urlopie bezplatnym nie mam prawa do korzystania z bezplatnej opieki lekarskiej,bo nie mam ubezpieczenia,oczywiscie zasilek chorobowy takze nie przysluguje.
Zlozylam firmie wypowiedzenie w trybie natychmiastowym,zeby chociaz moc zarejestrowac sie w Urzedzie Pracy-chodzi o ubezpieczenie.
Na swiadectwo pracy z tej firmy(ktore jest podstawa do rejestracji)-czekam juz 2 tygodnie! To skandal!

IP i czas połączenia logowane. [14233364]
[30.01.2009] 20:27
hajduczek
Mam sześcioletnie doświadczenie pracując z seniorami Niemieckimi, problem jak zwykle jest w wynagrodzeniu i normalizacji naszych praw pracując u rodzin Niemieckich, ciężko jest wynegocjować zarobki na dobrym poziomie, ostatnio zarabiałam 300, tygodniowo, pełen zwrot kosztów podrózy + ubezpieczenie 10, za tydzień, ale kosztowało to mnie dużo zdrowia ustawienie zarobków na tym poziomie, jak nadażyła się okazja poszukali tańszej opiekunki ,\\\" podziękowali \\\" bez sentymentów i skrupułów, Polki same obniżają swoje zarobki przez tworzenie nieuczciwej konkurencji dla innych polek, stowarzyszenie opiekunek pomogło by unormalizować prace opiekunki, skończyło by się wykorzystywanie przez rodziny Niemieckie i pośredników z Polski , którzy są podwójnie opłacani

IP i czas połączenia logowane. [14293600]
[30.07.2014] 00:54
[04.02.2009] 21:17
mamira
Cos chyba zaczyna sie knocic na tym rynku,ktos podpuscil Niemcow,i cos zaczynaja z nami kombinowac.Takie dochodza mnie sluchy,ze skonczy sie niemiecka gewerbe i polska tez.

IP i czas połączenia logowane. [14325227]
[05.02.2009] 09:53
annuszka
Wiedzialam,ze beda kombinowac Niemcy,gospodarka im sie sypie,panicznie boja sie naplywu cudzoziemcow do pracy,a w roku 20011 konczy sie przeciez okres przejsciowy i beda musieli otworzyc rynek pracy np. dla Polakow.
Juz teraz wiec montuja utrudnienia,zeby Polakom sie po prostu pracowac u nich nie oplacalo-kreca przy tym bicz na siebie,bo jak zabraklo Polakow przy zbiorach szparagow-{praktycznie nie mial kto ich zebrac i gnily na polach},w niemieckich gazetach w sezonie szparagowym co i rusz gazety o tym pisaly.
Jesli chodzoi o opiekunki,to chyba nie znajda zadnego rozwiazania,bo Niemcy do tej pracy sie nie kwapia,ale jesli juz to za horrendalne sumy.
Jesli zabronia Gewerbe to zdani jestesmy tylko i wylacznie na posrednictwo polskich lub niemieckich firm.I moze o to chodzi?
Nabijac kase za posrednictwo firmom?

IP i czas połączenia logowane. [14327416]
[05.02.2009] 14:37
mamira
Ja nie rozumiem jednej rzeczy,jezeli posiadamy dzialalnosc gospodarcza zalozona w Polsce,to mamy prawo sprzedawac nasze uslugi w niemczech,i powinnysmy miec do tego prawo,bez korzystania z tzw.posrednikow.

IP i czas połączenia logowane. [14328944]
[05.02.2009] 14:43
mamira
A wogole zastanawia mnie jedna sprawa,ze nikt nie raczyl dokladnie sprecyzowac wykladni tej naszej dzialalnosci.Jasniej to wyglada w przypadku niemieckiej gewerbe.Jezeli chodzi o polska,to nikt nic nie wie,co jest legalne,a co nie,czeski film.

IP i czas połączenia logowane. [14328981]
[02.06.2009] 11:37
jona47
Bardzo interesuja mnie opinie opiekunek pracujacych w Niemczech bo sama pracuje tu od 4 m-cy.Poniewaz jest to moja pierwsza praca tutaj nie mam porownania jak to wszystko wyglada.Mam 4-letnie doswiadczenie w opiece w Polsce,kurs opiekunow,niemiecki komunikatywny.Zarabiam tu ok 950 euro.Pracuje w polskiej firmie,mam ubezpieczenie ale zakres obowiazkow tu jest zdecydowanie duzy (mieszkam z dwoma schorowanymi,starszymi osobami,jedna z alzheimerem-lezaca caly czas ew.wozek,druga parkinson i demencja,bezdech w nocy)Firma opiekuncza przyjezdza 4 razy dziennie ale reszta doby jest na mojej glowie.Czuje sie wykorzystana przez ta polska firme.Miala byc jedna osoba!Sa tez problemy z egzekwowaniem czasu wolnego.Konczy mi sie umowa i koncze wspolprace ale musze dalej pracowac.Podzielcie sie opiniami,na jakich zasadach sie oplaci?Musze rejestrowac dzialalnosc?Piszcie prosze,to naprawde wazne,dotyczy tylu polskich kobiet!

IP i czas połączenia logowane. [14983678]
[27.06.2009] 23:05
mamira
To,co piszesz,to jakis horror,2 osoby,z takimi schorzeniami,za takie pieniadze,950 e,bardzo ciekawe ile biora do swojej kieszeni,bo napawno nie 300 euro.

IP i czas połączenia logowane. [15126562]
[02.07.2009] 16:09
AgaSonne
Witam,

podobnie jak tutaj piszące panie, pracowałam w Niemczech jako opiekunka osób starszych.Świetnie znam niemiecki i dlatego potrafię załatwić wszystko jako opiekunka. W te wakacji chcę również wyjechać, i myślę sobie tak, ze powinnam zarabiać ok 1300E na miesiac. Trzeba się cenić.Mam bardzo dobre referencje,doświadczenie, prawo jazdy i perfekt niemiecki.
Mam pytanie, czy znacie może jakieś agencje godne polecenia, które załatwiają takie wyjazdy, firmy pośredniczące w znalezieniu takiej pracy? Ja mogę jedna taka firmę polecić.

Z góry serdecznie dziękuje.Zależy mi na wyjezdzie jak najszybciej.
Proszę zainteresowanych pisać na aga.gamewas@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [15148912]
[05.07.2009] 17:40
mery1965
Macie Panie rację co do polskich opiekunek prtacujących w Niemczech .Powinnysmy zjednoczyc się i walczyc o zarobki takie same jak niemki , które nie potrafią opoiekowac się swoimi podopiecznymi ( sama tego doświadczylam .)Pracują w żenujący sposób , ja nie opowierzyłabym nawet mojego psa takiej pani .A zarabiaja nawet do 4 tys euro i nie wiem dlaczego my nie miałybyśmy tyle zarabiac skoro jesteśmy o niebo lepsze od nich .Zjednoczmy nasze siły i walczmy o swoje .Agencje w Polsce to jedno wielkie złodziejstwo w stosunku do opiekunek wyjeżdżających do Niemiec .Te pieniadze należą sie opiekunce a nie agencji , ktora kasę bierze a gdy wyjedziesz ma cie gdzieś . Załóżmy takie stowarzyszenie a pomożemy same sobie .Ja nie znam dobrze niemieckiego jestem w trakcie nauki ale chcę wyjechac i zarabiac godziwe pieniadze bo cenie swoja pracę i wkładam w nią całe swoje serce .Pozdrawiam wszystkie opiekunki z Polski i piszcie co sądzicie o naszym pomyśle .

IP i czas połączenia logowane. [15160422]
[26.07.2009] 19:58
chocolate8888
Witam drogie Panie chciałam sie zapytac ile sie czeka na taki wyjazd do opieki do Niemiec bo chcialam tam jechac ale czekam juz na telefon prawie miesiąc ze niby jakas kolejka jest i decyduje kolejnosc... a moze chodzi o wiek? niby powiedzieli ze wiek nie ma znaczenia bardzo prosze o odpowiedz to dla mnie bardzo wazne z góry dziekuje i pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15251798]
[27.07.2009] 10:14
annuszka
W jednej firmie czekalam na wyjazd 10 dni,w drugiej 2 tygodnie.
Zalezy to od stopnia znajomosci jezyka-pierwszenstwo maja te Panie,ktore moga swobodnie sie porozumiewac po niemiecku,pracowaly juz w Niemczech lub chocby maja doswiadczenie z pracy jako opiekunka w Polsce.Kiedy dostanie Pani propozycje-prosze sie dobrze zastanowic nad warunkami,ktore przedstawi Pani osoba z Firmy odpowiedzialna za obsluge danego kontraktu,stawiac pytania dodatkowe i zdac sie troche na intuicje.
Kiedy ja podpisywalam w firmie umowe-akurat przyjehala opiekunka z Niemiec rozliczyc sie z czegos,okazalo sie,ze nie miala ani jednej spokojnej nocy,bo podopieczna zarzadzala noca granie w karty! Nie miala takze swojego pokoju,jakies rozkladane lozko staalo w skladziku na srodki czystosi!jednakowoz gdy przyszla koordynator(osoba na terenie Niemiec,odpowiedzialna za sprawdzenie warunkow pracy opiekunki)-Pani ta na nic sie nie skarzyla,powiedziala,ze wszystko ok,bo bala sie zrobic rozrube i bala sie,ze nie dostanie referenji na koniec od podopiecznej.
I kto tu winny?
NAlezy egzekwowac ludzkie,normalne warunki pracy,egzekwowac konsekwentnie czas wolny opiekunki-MINIMUM 2 GODZINY DZIENNIE i to od pierwszego dnia pracy!

IP i czas połączenia logowane. [15253693]
[18.08.2009] 11:14
myszka26  gosiafokt@tlen.pl
witam zbieram wiadomości na temat firmy EURO-SPU mieszczącej się w Lubaniu ja mam znią same kłopoty

IP i czas połączenia logowane. [15354564]
[19.08.2009] 19:47
suchotnica
potrzebuje informacji o firmie SENIOR PARTNER Z NORYMBERGII

IP i czas połączenia logowane. [15361919]
[11.09.2009] 17:38
V40
Ja takze od lat wyjezdzam do pracy do Niemiec jako opiekunka.
Nie chce sie rozpisywac na temat wykorzystywania nas przez rodziny niemieckie bo tutaj jestesmy same troche winne.Drazni mnie co innego a mianowicie podejscie polskich agencji posredniczacych w wyjazdach.Od pewnego czasu szukam pracy w konkretnym miescie i zawsze na wstepie o tym informuje.Reakcja jest wielkie zdziwienie albo przesylanie ofert z calkiem innego rejonu Niemiec niz ten,ktory mnie interesuje.
Pytam dlaczego jako osoba majaca referencje,duze doswiadczenie i znajaca dobrze jezyk niemiecki nie moge sobie wybrac miasta gdzie bede pracowac i moje pytanie trafia zawsze jak grochem o sciane.
Nasi posrednicy przyzwyczajeni sa do uleglej postawy niewolnic,ktore dla kilku euro zgodza sie pojechac na kazda zapadla wies,harowac w hektarowych``ogrodkach``przydomowych,pielegnowac psy,gotowac dla kilku osob,sprzatac od lat zaniedbane piwnice,malowac szopy(!!!)a wszystko to pod plaszczykiem opieki nad jedna mila starsza pania...

IP i czas połączenia logowane. [15480181]
[12.09.2009] 14:59
mamira
Ja nie wiem,ale ciagle mam wrazenie,ze to same opiekunki sciagaja te dodatkowe obowiazki,jedna chce byc lepsza od drugiej i potem wychodza niestworzone zadania.

IP i czas połączenia logowane. [15483947]
[14.09.2009] 16:41
annuszka2
Ma pani racje,winne sa nie tylko firmy posredniczace,takze same opiekunki( niektore).
Mialam zastepczynie,ktora oprocz przekazanych obowiazkow dodatkowo sama rwala sie do mycia okien,pielenia w ogrodku,gruntownego sprzatania od lat zaniedbanych pomieszczen, o czym Niemcy z dzika satysfakcja mnie o tym poinformowali,bo ja kategorycznie odmowilam wykonania tych czynnosci...

W dodatku probowala mnie z tego miejsca wygyzc podwazajac moje kompetencje,wymyslajac zarzuty.Tylko dlatego,ze moja podopieczna bardzo mnie lubi,a i jej dzieci przyznaja,ze prace opiekunki wykonuje naprawde odpowiedzialnie i z sercem-moglam dalej tam pracowac.

IP i czas połączenia logowane. [15492269]
[14.09.2009] 23:15
V40
Owszem,z tym tez sie zgadzam,ze niektore panie tak rwa sie do roboty,ze az pracodawcy sa sami zszokowani.Ale przewaznie tylko na pokaz...Kilka miesiecy temu konczylam prace u pewnej rodziny,ktora poprosila o sprowadzenie im jakiegos zastepstwa.Przyjechala sasiadka znajomej,osoba o ktorej wlasciwie nic nie wiedzialam ale wczesniej poinformowalam pracodawcow o tym,ze nie znam tej pani.
Pani zastepczyni od progu stwierdzila,ze jest brudno i nieestetycznie,wczesniej przez cztery lata,gdy tam pracowalam jakos nikt takich rewelacji nie zauwazyl...a ona od razu dorwala sie do sciery,takimi duperelami jak dzielenie lekow,podawanie insuliny,dieta dla podopiecznej nie zaprzatala sobie glowy...oczywiscie robila to tylko na oczach pracodawcow,gdy wychodzili zasiadala na balkonie z nogami na stole...nie musiala mnie wygryzac z tego miejsca(ja juz mialam cos za lepsze pieniadze)dostala je gratis a jednak za wszelka cene pokazywala,ze jest lepsza.Po niemiecku ani slowa a jednak probowala mi psuc opinie.Efekt?Po mmiesiacu podziekowali za jej uslugi.Dowiedzieli sie o przyjeciach alkoholowych jakie byly organizowane pod dachem ich matki,sasiedzi nie wytrzymali i poinformowali ich o tym.
Tak...my opiekunki tez nie zawsze jestesmy swiete i chociaz pracujemy naprawde ciezko i wciaz pod wplywem stresu,to niektore zachowania tez sa nie do zaakceptowania...

IP i czas połączenia logowane. [15493663]
[16.09.2009] 14:39
wiki07
Witam wszystkie Panie!!Kazda z nas Panie ,ma rozne niemile doswiadczenia w tej pracy..wiekszosc z nas czuje sie oszukama ,niedoceniana ,wykorzysta . Na pewno tez sa Panie, ktore chca za wszeLka cene udawadniac ,ze sa lepsze od poprzedniczek...dlaczego tak sie dzieje? napewno ,zadna z nas nie przyjechala do Niemiec do pracy z dobrobytu..wiadomo..ciezka to jest praca i nie tylko pod wzgledem fizycznym, ale przedewszystkim psychicznym...rozlaka z najblizszymi, dobrowolne zamkniecie , bo czyz to nie jest wiezienie? a mozna to nazwac rowniez inaczej polska sklawe!!!!a zarabia..kto ?..napewno ,nie My! my dostajemy ochlapy za ciezka prace, nieraz ponad sily..bo dzwiganie kobiety wazacej 120 kg,przy wadze wlasnej 80....? wspanialym pomyslem jest zorganizowanie sie, stworzenie zwiazku opiekunek polskich...fajnie byloby miec wsparcie,a jeszcze fajniej nie pozwolic sie wykorzystywac pseudo firmom posredniczacym w zalatwianiu tej pracy.. pozdrawiam wszystkie myslace Panie

IP i czas połączenia logowane. [15499149]
[12.10.2009] 14:57
SAMARYTANKA
wiki07 (09.09.16 14:09):

WITAM WSZYSTKIE PANIE, KOLEŻANKI!
NAPRAWDĘ DUŻO BY MOWIC 0 NASZEJ PRACY JAKO OPIEKUKI, ALE JAK SŁUSZNIE TU ZAUWAŻONO CZĘSTO MYLI VSIE W NASZEJ PRACY CO NALEZY DO NASZYCH OBOWIAZKOW , CZEGO RODZINA OCZEKUJE , CO OBIECUJA POSREDNICY NO I NA KONIEC DOCHODZI CZESTO BRAK LOJALNOSCI WZGLEDEM SIEBIE.
WIELOKROTNIE DOSWIADCZYLAM NA WLASNEJ OSOBIE WYZYSKU PRZEZ RODZINE niemiecka jak i moje zmienniczki.
Bywalo tak ze przyjezdzala mnie zmienic pani ze znikomyą znajomoscia jezyka i brakiem doswiadczenia.
Wprowadzałam ja w tajniki tej pracy z całym oddaniem bo wiem że to ciężki kawalek chleba, pokazywalam tryki, tajniki itp,itd
Nawet po przyjeżdzie do domu dzwonily do mnie z setkaqmi pytań-.........................EFEKT? PANIE TE NIEJEDNOKROTNIE ROBILY PRAWIE WSZYSTKO ABY UDOWODNIC RODZINIE PODOPIECZNEJ ŻE TO JEDNAK BYŁAM BE! BO MYŁY NIE PROSZONE OKNA RODZINIE I ZNAJOMYM, PRASOWAŁY PIEKŁY, PIELIŁY OGRÓDKI ITD WOGÓLE O TO NIE PROSZONE/
PO CICHUTKU ZAŁATWIAŁY SOBIE DALSZY POBYT U DANEJ RODZINY I ZMIENNICZKE CZĘSTO , GĘSTO WLASĄ KOLEŻANKĘ LUB KREWNĄ.
JA JAKO TA GORSZA MUSIALAM SZUKAC NASTEPNEJ RODZINY .
TO TAK W WIELKIM SKRÓCIE.
BĄDŻMY WZGLĘDEM SIEBIE LOJALNE ! WYKONUJMY RZETELNIE NASZE OBOWIAZKI I BĘDZIE WSZYSTKO OK!
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!!!!!!!!!! 1111111

IP i czas połączenia logowane. [15623272]
[12.10.2009] 15:05
SAMARYTANKA
wiki07 (09.09.16 14:39):
Witam wszystkie Panie!!Kazda z nas Panie ,ma rozne niemile doswiadczenia w tej pracy..wiekszosc z nas czuje sie oszukama ,niedoceniana ,wykorzysta . Na pewno tez sa Panie, ktore chca za wszeLka cene udawadniac ,ze sa lepsze od poprzedniczek...dlaczego tak sie dzieje? napewno ,zadna z nas nie przyjechala do Niemiec do pracy z dobrobytu..wiadomo..ciezka to jest praca i nie tylko pod wzgledem fizycznym, ale przedewszystkim psychicznym...rozlaka z najblizszymi, dobrowolne zamkniecie , bo czyz to nie jest wiezienie? a mozna to nazwac rowniez inaczej polska sklawe!!!!a zarabia..kto ?..napewno ,nie My! my dostajemy ochlapy za ciezka prace, nieraz ponad sily..bo dzwiganie kobiety wazacej 120 kg,przy wadze wlasnej 80....? wspanialym pomyslem jest zorganizowanie sie, stworzenie zwiazku opiekunek polskich...fajnie byloby miec wsparcie,a jeszcze fajniej nie pozwolic sie wykorzystywac pseudo firmom posredniczacym w zalatwianiu tej pracy.. pozdrawiam wszystkie myslace Panie
P.S POPIERAM I JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA ABY KTOS OTOCZYŁ NAS PATRONATEM PRAWNYM .

IP i czas połączenia logowane. [15623312]
[23.10.2009] 13:36
opiekun
Moi drodzy.A może odezwą się Panowie opiekuni?Są tacy?Czy polecacie tą pracę?Ja chcę sprubować,czy warto?
Pozdrawiam wszystkich
Opiekun

IP i czas połączenia logowane. [15677345]
[29.10.2009] 11:06
SAMARYTANKA
WITAM OPIEKUNIE!
SĄ PANOWIE KTÓRZY PODJĘLI TO WYZWANIE I Z TEGO CO WIEM NIE ŻLE SOBIE RADZĄ.
JAK Z PEWNOŚCIĄ PRZECZYTAŁEŚ POWYŻSZE KOMENTARZE ZDĄŻYŁEŚ SIĘ PRZEKONAĆ ŻE NIE JEST TO ŁATWA PRACA A BYWA I TAK ŻE BARDZO STRESUJACA NIE WSPOMINAM JUŻ O OGROMNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.
PANOWIE CZĘSTO WYJEŻDŻAJĄ DO OPIEKI NAD MĘŻCZYZNAMI , DOCHODZI TAKŻE DŻWIGANIE, JADĄ TAM GDZIE POTRZEBNA JEST TĘŻYZNA FIZYCZNA.
CO DO DECYZJI NIKT JEJ ZA CIEBIE NIE PODEJMIE, RYZYKO JEST TAKIE SAMO JAK PRZY PODEJMOWANIU KAZDEJ INNEJ PRACY TZ. MAM NA MYŚLI RAZ GORZEJ RAZ LEPIEJ.
POZDRAWIAM SERDECZNIE I ODEZWIJ SIĘ NAPISZ CO ZDECYDOWAŁEŚ!

IP i czas połączenia logowane. [15706991]
[02.11.2009] 04:37
lisselotte
Temat ten ma wiele wątkow. Kobiety nie znaja mentalności Niemców. Oni doskonale wiedza, ze muszą Niemce zapłacić 3-4 tys euro i nie mogą jej znależć.Dlatego kobiety róbcie tylko to co do was należy,często słabą nieznajomość języka chcą rekompensujecie nadgorliwością,co Niemcom się może podoba,ale w duchu się śmieją z naiwnych Polek Koniecznie egzekwujecie wolny cza min 2 godz dziennie i 1 dzien w tygodniu lub 2 razy po pół dnia. Problem rodziny,kto będzie sie w tym czasie opiekował babcią. Nie wykonujcie żadnych usług medycznych od tego przy osobach leżących w łóżku jest Pflegedienst,rodzina opróćz renty iinnych ubezpieczeń prywatnych dostaje dodatek pielęgnacyjny,a miejsce w domu starcu kosztuje ponad 3000 euro miesiecznie i nie przy takiej opiece
Trzeba to Niemcom na początku powiedzieć twardo,zgodzą się na
pewno,Ja na początku miałam problemy,teraz już nie ,mówię,że wracam do Polski. Na Boga nie pracujcie poniżej 1100 euro to jest naprawdę minimum bo to wychodzi po 2 euro za godzinę,jeśli śpicie 8 godzin.
Natomias sprawa firm i cwaniakow pośredniczących to jest inna sprawa. Wszystkie te firmy działają na granicy prawa lub je łąmią. Legalna praca jako opiekunki w Niemczech to jest tylko gewerbe lub jeśli rodzina niemiecka zatrudni kobietę u siebie jako pomoc domową,zresztą w innym przypadku też taką rolę pełnicie,nawet podawanie lekarstw według nienieckich przepisów nalezy do pracowników medycznych.
W sprawie wynagrodzenia jeśli już korzystacie z pośredników nie pracujcie poniżej 1100 euro,oni biora do 100 proc. prowizji.Sa takie firmy ,ktore zatrudniają pracowników w kraju płacą im 920 euro netto,a rodziny płacą im 18oo euro,wiem to na pewno i jest to praca na terenie NIEMIEC NA CZARNO,bo nie daja oni druków E-101,NA UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
o DZIWo problem wykorzystywania Polek w Niemczech bardziej widzi niemiecka prasa,opisując wykorzystywanie Polek a nasza prasa milczy.Myślę,że pras powinna powinna podjąć ten temat kompleksowo,co może byłoby początkiem do założenia związku,stowarzyszenia Polek opiekujących się osobami starszymi w Niemczech A mój pomysł jest taki,że w komleksowej pomocy powinny się wyspecjalizowąć urzędy pracy,udzielajć pomocy prawnej i inne przy pracach,ktore nawet sobie same znależliśmy,nawet w inernecie - to jest bardzo proste do realizajji. W końcu to się kobietą,dla których nie ma pracy w Polsce coś się należy od naszego Państwa

IP i czas połączenia logowane. [15727260]
[02.11.2009] 10:59
opiekun

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [15727863]
[02.11.2009] 12:54
opiekun
Dziękuje za wypowiedż Samarytance i innym.Na razie moja decyzja to 50 na 50.Nie znam też języka niemieckiego więc muszę najpierw nauczyć się troche słówek bo bez tego to chyba nici z tej pracy?Jestem już po pięćdziesiątce i do żadnej pracy Polsce to już mnie nie chcą.Czy mógłby mi ktoś polecić dobrą firme która jest solidna ,uczciwa i dobrze płaci?Jestem z woj.dolnośląskiego.Tak na marginesie to na mój list żaden z panów się nie odezwał,więc chyba jest ich mało albo są zapracowani?
Pozdrawiam wszystkich,powodzenia
opiekun

IP i czas połączenia logowane. [15728360]
[03.11.2009] 14:34
mamira
Nie sugeruj sie tym,ze zaden z panow-opiekunow sie nie odezwal z powodu,ze jest ich malo.Przyczyna tkwi rowniez w tym,ze jezeli aktualnie pracuja w Niemczech,niekoniecznie musza miec dostep do internetu.Jezyka,oczywiscie,chociaz na poczatek troche powinienes sie poduczyc.Jezeli chodzi o zapotrzebowanie na opiekunow,ostatnio chyba na pajeczynie bylo ogloszenie.

IP i czas połączenia logowane. [15734856]
[05.11.2009] 15:45
SAMARYTANKA
JĘZYK TO PODSTAWA JEŻELI CHCEMY PRACOWAĆ W ROLI OPIEKUNEK I
OPIEKUNOW ZGADZAM SIE Z MOJĄ POPRZEDNICZKA CAŁKOWICIE, WCZEŚNIEJ
PÓŻNIEJ KAŻDY Z NAS TAM PRACUJĄCYCH SIĘ O TYM PRZEKONUJE.
DLA ŚREDNIAKÓW TAKICH JAK NA PRZYKŁAD JA ,NIE MA PRACY U NAS W KRAJU A ŻYĆ TRZEBA. WIĘC NAUCZYŁAM SIE WALCZYĆ O SWOJE NIKOGO PRZY OKAZJI NIE RANIĄC . TAKIE SA REALIA NA DZIEŃ DZISIEJSZY.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM MOIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM DUŻO WYTRWAŁOŚCI I POWODZENIA , ALE NIE POZWÓLCIE SIE TRAKTOWAĆ JAK WSPÓŁCZEŚNI NIEWOLNICY KU UCIESZE I POGARDZIE NASZYCH ZLECENIODAWCÓ.

IP i czas połączenia logowane. [15746319]

1 2 3   » 1156 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat