o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

renta socjalna

[09.07.2008] 19:30
Pracują w ZUS-ie ZŁODZIEJE
witam , jestem osoba niepełnosprawną od ourodzenia lekarze przy porodzie wyrwali mi splot barkowy prawy i mam niesprawna prawa reke , gdy mialem 16 lat bylem na komisij o orzekaniu o stopniu niepelnosprawnosi i przyznali mi stopien umiarkowany na 5 lat , poinformowali mnie ze moge sie z tym orzeczeniem starac o rente socjalna no i zlozylem papiery i dostalem ta rente . po 5 latach kiedy skonczylo mi sie warznosc orzeczenia zabrano mi rente zaraz poszedlem na nowa komisje i znowu dostalem stopien umiarkowany tym razem na stale ale ZUS juz teraz mi nie przedlozyl renty - widocznie uznal ze cudownie wyzdrowialem i stwierdzili ze moge pracowac . tylko ze przez moje schorzenie (porazenie splotu barkowego okołoporodowego prawego) mam skrzywiony kregoslup i cala strona leci mi na prawo i nie moge byc w pozycji siedzacej dluzej niz 2 h .
Wytlumaczcie mi prosze dlaczego w tym zaje... ZUS-ie pracuja złodzieje
i bezsumienia "Ludzie" ktozi sa orzecznikami ? ! Prosze o jakas rade
P. S . ( aktualnie oczekuje na sprawe sadowa w tej sprawie )

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[23.07.2008] 18:59
ja ich nie zatrudniam
Zapewne mają określone pule na świadczenia i muszą się zmieścić w tych kwotach.
A jak Ci się podobał budynek siedziby ZUS, gdzie miałeś komisję?
Powodzenia

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13157145]
[04.08.2008] 01:17
czuczua
Jeśli nie uda Ci się dostac tą rentę przez sąd a masz stopien niepełnosprawności umiarkowany , to należy Ci się zasiłek stały z MOPSU w wysokości 444.00 zł jest to kwota łączna z zasiłkiem pielęgnacyjnym jeśli taki posiadasz .Jeśli nie masz zasiłku pielęgnacyjnego a nie masz zadnych innych dochodów to muszą Ci dać bez zadnej łaski.Acha tylko uwaga jedna od razu we wniosku do MOPSU napisz ze prowadzisz osobne gospodarstwo domowe i że nie masz pomocy finasowej z nikąd .W przeciwnym wypadku każą przedstawić dochody pozostałycg członków .Nie ważne jest ze zamieszkujesz w jwdnym mieszkaniu z rodzina , ale mozesz przeciez prowadzic osobne gospodarstwo .Pozdrawiam milutko

IP i czas połączenia logowane. [13212515]
[14.09.2010] 15:54
ropuchNH
Czy przychodzą do mieszkania jakieś kontrole z mops-u na tę okoliczność bo nie wiem czy mam otwierać. Bo zwykle to pukają do mnie sąsiedzi po pożyczkę lub akwizytorzy.

IP i czas połączenia logowane. [17173012]
[17.09.2010] 10:13
martunek4
Przecież orzeczenie ZUS uprawnia do renty więc dziwne że dali grupę a świadczenia już nie. Ja mam orzeczenie na starych, chyba lepszych zasadach a teraz pracuje więc renta zawieszona.
Zadzwoń sobie pod numer Centrum Integracji po darmowe porady prawne
801 8021 015 koszt 40 gr za całośc połączenia niezależnie od czasu trwania

IP i czas połączenia logowane. [17185093]
[18.10.2017] 00:24
[17.09.2010] 10:15
martunek4
martunek4 (10.09.17 10:13):
Przecież orzeczenie ZUS uprawnia do renty więc dziwne że dali grupę a świadczenia już nie. Ja mam orzeczenie na starych, chyba lepszych zasadach a teraz pracuje więc renta zawieszona.
Zadzwoń sobie pod numer Centrum Integracji po darmowe porady prawne
801 801 015 koszt 40 gr za całośc połączenia niezależnie od czasu trwania

IP i czas połączenia logowane. [17185100]
[30.03.2011] 12:54
sed-lex
Cóż, urzędnicy w ZUSie muszą się pewnie trzymać jakiś określonych procedur, które nie są do końca przemyślane i stąd wychodzi taka paranoja. Myślę, że warto byłoby skorzystać z jakiejś porady prawne w tej kwestii. Może coś da się ugrać. Powodzenia http://kancelaria24.co

IP i czas połączenia logowane. [18202819]
[03.02.2017] 18:56
renatka77h
Co renty socjalnej to idź do swojego oddziału ZUS http://infoliniazus.pl/ i walcz o swoje, wiem, że będzie ciężko ale idzie wywalczyć.

IP i czas połączenia logowane. [22633232]

» Odpowiedz na ten temat