o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Nauka + Filozofia + Socjologia
 » Odpowiedz na ten temat

Ludzie Toksyczni.

1 2 3
[12.07.2008] 16:38
sacrito
Logik (08.07.12 16:32):
sacrito (08.07.12 16:23):
Logik (08.07.12 15:34):
sacrito (08.07.12 13:33):
Logik, czy Ty naprawdę jesteś psychologiem jak ktoś tu Cię kreuje?
Tak tylko pytam , bo coś mi tu....

Jak kasiarz, to może nie zupełnie normalny. Ale post powtórzę !

Co za różnica kim jestem ?
Liczy sie tylko to za kogo jesteśmy brani. Ktoś kiedyś nazwał mnie mnie przygłupem - widocznie tak mnie odbierał - a więc dla niego byłem tyko przygłupem.
Nigdy nie jesteśmy tymi za kogo chcielibyśmy uchodzić, czy opisujemy, że jesteśmy takimi a takimi.
Jesteśmy tylko tymi, za kogo nas uważają inni.

co do znikania postów, to odezwała się nutka moderatora w niedorozwiniętym człowieczku, a on chciałby uchodzić tu za moderatora, ot i wszystko !
Nie Emil !

Ok. Nie wnikajmy kto tu jest kim.
Może odrobina poczucia humoru , uśmiechu, luziku...?

Wydaje mi się, że raczej mam poczucie humoru, a powtórzyłem, bo chciałem sprawdzić, czy ten co usuwa to chory.
Ale chyba niczego już więcej tu nie usunie.

Cieszę się.
Nie czytałam Twoich wszystkich postów. Z ostatnich wywnioskowałam ,że jesteś straszecznie poważny.
Może usuwanek już nie będzie.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13093645]
[12.07.2008] 16:40
sacrito
No to kim jesteś (08.07.12 16:26):
sacrito (08.07.12 16:23):
Logik (08.07.12 15:34):
sacrito (08.07.12 13:33):
Logik, czy Ty naprawdę jesteś psychologiem jak ktoś tu Cię kreuje?
Tak tylko pytam , bo coś mi tu....

Jak kasiarz, to może nie zupełnie normalny. Ale post powtórzę !

Co za różnica kim jestem ?
Liczy sie tylko to za kogo jesteśmy brani. Ktoś kiedyś nazwał mnie mnie przygłupem - widocznie tak mnie odbierał - a więc dla niego byłem tyko przygłupem.
Nigdy nie jesteśmy tymi za kogo chcielibyśmy uchodzić, czy opisujemy, że jesteśmy takimi a takimi.
Jesteśmy tylko tymi, za kogo nas uważają inni.

co do znikania postów, to odezwała się nutka moderatora w niedorozwiniętym człowieczku, a on chciałby uchodzić tu za moderatora, ot i wszystko !
Nie Emil !

Ok. Nie wnikajmy kto tu jest kim.
Może odrobina poczucia humoru , uśmiechu, luziku...?

i co tu robisz?
Ja jestem SACRITO ( cokolwiek miałoby to znaczyć).
Nie uprawiam wielkich dyskusyj jeno ślizgam się w temacie po linii najmniejszego oporu.

IP i czas połączenia logowane. [13093656]
[12.07.2008] 17:12
Logik
Chyba do końca się nie rozumiemy.
Nie jest ważne co mam, a czego nie mam, to jedno !
A drugie, to jeżeli uważasz, że książka, (która dziełem nie jest) a przybliża człowiekowi czytającemu w jakiś sposób psychologię, to ja uważam, że zacytowana przez ciebie broszurka robi więcej złego niż dobrego - autor ukazuje nam jakiś rys psychologiczny i stwierdza, że ten człowiek tylko gra, a tak faktycznie jest słaby.

Teraz ktoś czytający taką broszurkę, zaczyna się rozglądać po własnym otoczeniu i oceniać - a ten to gra, na pewno jest słaby, ten to tylko pozer itd. itp.
W ten sposób mnożą się pseudo autorytety, rzeczoznawcy, po przeczytaniu broszurki wiedzą więcej o osobowości ludzkiej i jej podstawach niż nie jeden naukowiec.
"I poklepał palacz CO, dyrektora szkoły po plecach i stwierdził niech się pan nie martwi, damy sobie radę z tym motłochem, wskazując na biegające po podwórku dzieci."

Z grubsza rzecz biorąc przypomina mi to włożenie Anielki, na trzy zdrowaśki do pieca.

Chodzi mi o to, że po to aby ocenić czyjąś osobowość, jej negatywne czy pozytywne cechy, to musimy mieć jakieś podstawy wiedzy. Tej wiedzy na pewno nie daje polecana przez ciebie broszura. Ona z grubsza opisuje jedynie zachowanie jakiejś osoby, a twórca rzekomego dzieła takie zachowanie określił jako toksyczne - i zaczyna to już pokutować !

IP i czas połączenia logowane. [13093789]
[12.07.2008] 17:16
Logik
Wszak temat jest poważny to i trochę powagi w wypowiedziach nie zaszkodzi.

IP i czas połączenia logowane. [13093807]
[12.07.2008] 19:42
sacrito
Logik (08.07.12 17:12):
Chyba do końca się nie rozumiemy.
Nie jest ważne co mam, a czego nie mam, to jedno !
A drugie, to jeżeli uważasz, że książka, (która dziełem nie jest) a przybliża człowiekowi czytającemu w jakiś sposób psychologię, to ja uważam, że zacytowana przez ciebie broszurka robi więcej złego niż dobrego - autor ukazuje nam jakiś rys psychologiczny i stwierdza, że ten człowiek tylko gra, a tak faktycznie jest słaby.

Teraz ktoś czytający taką broszurkę, zaczyna się rozglądać po własnym otoczeniu i oceniać - a ten to gra, na pewno jest słaby, ten to tylko pozer itd. itp.
W ten sposób mnożą się pseudo autorytety, rzeczoznawcy, po przeczytaniu broszurki wiedzą więcej o osobowości ludzkiej i jej podstawach niż nie jeden naukowiec.
\"I poklepał palacz CO, dyrektora szkoły po plecach i stwierdził niech się pan nie martwi, damy sobie radę z tym motłochem, wskazując na biegające po podwórku dzieci.\"

Z grubsza rzecz biorąc przypomina mi to włożenie Anielki, na trzy zdrowaśki do pieca.

Chodzi mi o to, że po to aby ocenić czyjąś osobowość, jej negatywne czy pozytywne cechy, to musimy mieć jakieś podstawy wiedzy. Tej wiedzy na pewno nie daje polecana przez ciebie broszura. Ona z grubsza opisuje jedynie zachowanie jakiejś osoby, a twórca rzekomego dzieła takie zachowanie określił jako toksyczne - i zaczyna to już pokutować !
Chodziło mi właśnie o to "z grubsza". Tak ta broszura traktuje temat.
Nie będę stawiać kontry aby nie wyszło na to, iż gloryfikuję kompetencje cytowanego autora . Nie mam takiego zamiaru.

Jak zauważyłeś, nie rozumiemy się. To co oboje chcemy przekazać rozmija się. Ja strzeliłam tylko drobną sugestię w pewnym kierunku a Ty dorobiłeś do tego ideologię wedle własnego uznania.
Jednak szanuję Twoje poglądy.

IP i czas połączenia logowane. [13094367]
[29.04.2017] 17:25
[12.07.2008] 19:48
sacrito
Jak mój uczony rozmówca był uprzejmy zauważyć, są tematy w których należy zachować powagę. Nie zachowując jej zostałam słusznie skarcona.
Na tym Forum raczej nie prowadzę poważnych rozmów zostawiając je na codzienne okazje w realu.
Sorry Logiku za przytyk. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [13094399]
[12.07.2008] 20:20
wracaj do
sacrito (08.07.12 19:48):
Jak mój uczony rozmówca był uprzejmy zauważyć, są tematy w których należy zachować powagę. Nie zachowując jej zostałam słusznie skarcona.
Na tym Forum raczej nie prowadzę poważnych rozmów zostawiając je na codzienne okazje w realu.

LauryiZuzi. Musimy coś dokończyć.

IP i czas połączenia logowane. [13094563]
[12.07.2008] 21:11
Logik
sacrito (08.07.12 19:48):

Jako osoba z poczuciem humoru, może zbyt poważnie podchodzisz, to czyichś stwierdzeń czy oświadczeń.
Niestety ! nie przyznaję się !!! do tego abym kogokolwiek tutaj karcił, natomiast sposób wyrażania się być może powoduje takie skojarzenia.
Problem w tym, że wszystkich rozmówców traktuję jak równych sobie, innymi słowy jakbyśmy te same szkoły kończyli i w tych samych ławkach siedzieli. Być może to jest twój sposób patrzenia na innych, bardziej związany z sugestiami z zachwalanej broszury.
Czyżby autor broszury odniósł sukces ? i udało mu się w tobie zaszczepić kompleks niższości ?
Być może uważasz mnie za toksycznego, a może za wampira !
Stań na wysokości zadania i uznaj się równą mi ! zapewne poczujesz się lepiej, niż miałabyś uważać mnie za wampira - chociaż nie zawsze to musi mieć odzwierciedlenie w posiadanej wiedzy.
Zawsze uważam, że wszyscy ludzie posiadają więcej wiedzy ode mnie i bez najmniejszej żenady pytam, oczywiście tam gdzie choćby wyczuwam, że jego wiedza może mi się w życiu przydać, - i wcale się tego nie wstydzę.
Natomiast w tematach, gdzie czuję się pewny wiedzy nie daję się zepchnąć do stanowiska słuchającego, powtarzającego monotonne, ychy, ychy. Chociażby ze względu na szarmanckość, gdzie czasami tak by wypadało się zachować, co nie raz zostało mi wytknięte - nie Le ?.
Inną rzeczą jest to, że nigdzie nie napomknąłem, że jestem uczony - fakt, który podałem,to to, że przez cztery lata uczyłem się psychologii, i jest to jedyną rzeczą którą zaanonsowałem, proponując jednocześnie, podjęcie dyskusji, gdyby miał ktoś wątpliwości, gdyby ktoś uznał, że są to czcze przechwałki.

Ale .......

No dobra - pozdrawiam
i stwierdzam, że nie czuję się urażony żadnym przytykiem

IP i czas połączenia logowane. [13094869]
[12.07.2008] 21:29
Logik
Erato (08.07.12 15:27):
Logiku, możliwe, że nie podeszłam do tematu w sposób właściwy - ale nie dajesz sobie wytłumaczyć, że swojej wiedzy nie opierałam na artykułach zaczerpniętych z Internetu, ani z kobiecych czasopism; powtarzam: przeczytałam całe mnóstwo książek (w tym ,,Toksyczni Ludzie\", Pierre Haineault\'a - o którym pisała sacrito, i w której podane są przykłady ,,toksycznych\" sytuacji), rozprawiałam na ten temat ze znajomymi psychologami naprawdę ogrom razy, ponadto - obserwowałam te zjawiska we własnym życiu. Nie jest tak, że przeczytawszy parę stronnic tematu, usłyszawszy o zaburzeniach osobowości w reportażu na TVN Style postanowiłam popisać się wiedzą, jak mówisz - eksperta i zacząć rozwodzić się nad kwestią, która nie jest mi zupełnie bliską. Jest mi bardzo bliską. Jeżeli twierdzisz, że jest to pseudo nauka, dobrze - szanuję to. Jak widzisz, DAŁAM SOBIE WYTŁUMACZYĆ to i owo. Jeżeli jednak masz wiedzę szeroką w zakresie psychologii, to dlaczego ludzie ze stażem nie mieli problemu w posługiwaniu się takim słownictwem, jakie zaprezentowałam?

Powiedzmy, że rozprawiałam o swoich fanaberiach i zakończmy temat. Zrozumiałam i lekcja psychologii została wypełnioną.
Sorry, bo Tobie należy się dodatkowa odpowiedź na twoje pytanie, a ja ująłem rzecz całościowo, można by ująć, że niejako celowo pomijając chyba najważniejsze Twoje pytanie.

Mianowicie wygląda to tak - rozmawiając z tobą tutaj na anonimowym forum, gdzie nie muszę ci patrzyć w oczy i nie biorę żadnej odpowiedzialności za to jak zrozumiesz to co piszę, - zakładam, że twoja widza jest równa mojej, chociaż możemy różnić się w poglądach, odczuciach, swobodnej interpretacji książkowej, czy innej nabytej wiedzy.
Dlaczego psycholodzy oficjalnie nie przeczyli twoim informacjom o wampirach i ludziach toksycznych.

Gdybyśmy rozmawiali te ta te, również być może nie zaprzeczałbym tego typ relacjom, typu wampiryzm (nawet w przenośni), czy toksyczność. Jeżeli masz, nawet znajomych psychologów, to niestety nie traktowali cię jak równorzędną partnerkę do rozmowy.
Sorry, za szczerość - ale to jest tylko forum !

Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13094947]
[12.07.2008] 23:10
Erato
Nie musisz mówić: ,,ale to jest tylko forum",

ja Ci za tę szczerość dziękuję.
Miłego wieczora. "Mądrość pozwala trwać, namiętność żyć"
A co ma być, i tak będzie: słońce wzejdzie bezlitośnie nad murami umarłego miasta.

IP i czas połączenia logowane. [13095508]
[02.09.2009] 21:01
kathja
Droga Erato!!!! A jakim Ty jesteś typem człowieka toksycznego???
Narcyzem, który uważa, ze wsystko wie najlepiej????
Proponuję trochę więcej empatii w kontaktach międzyludzkich, chyba, ze jesteś schozoidem, który ludzi nie potrzebuje .....
Nie znasz cierpienia takich ludzi więć się nie wypowiadaj, w taki bezwzględny sposób!!!
Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [15433287]
[16.07.2011] 19:06
mamo ja wariat
ja mam pytanie: zdiagnozowalam wlasnie u siebie osobowosc typu histrionicznego, co mam w zwiazku z tym zrobic? jak zniwelowac te niepozadane cechy, lub na dobre sie ich pozbyc? bardzo chcialabym poprawic komfort zycia moich bliskich,gdyz juz od dawna zdawalam sobie sprawe z tego,ze jestem dla nich niezmiernia uciazliwa, a przynajmniej nader czesto bywam.
oczekuje odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

IP i czas połączenia logowane. [18607309]
[04.10.2011] 21:06
Toksyczna
Ciekawe gdzie sie podziewa Sakrito???

IP i czas połączenia logowane. [18872531]
[15.02.2017] 10:55
Yolo
Czy mógłby mi ktoś doradzić jak radzić sobie z takimi typami?

IP i czas połączenia logowane. [22646512]
[15.02.2017] 11:07
Jacek_M
Może zacznij stosować się do rad znalezionych w sieci? Jest wiele poradników mówiących o tym, jak z takimi osobami postępować. Jeden znajduje się m.in. na tym portalu: https://poradnikpracownika.pl (Tytuł: "Toksyczni ludzie w pracy - jak sobie z nimi radzić?").

IP i czas połączenia logowane. [22646527]
[18.02.2017] 12:46
no właśnie
'aby ocenić czyjąś osobowość, jej negatywne czy pozytywne cechy, to musimy mieć jakieś podstawy wiedzy' a czy wiedza to książka czy swoje rozumowanie,nawet w Prawie jeśli się chce kogoś usadzić to się usadzi
jak też później się pluje,że inny może być mądrzejszy od ciebie

IP i czas połączenia logowane. [22649680]
[18.02.2017] 12:51
jak też każdy wie
ludzie toksyczni mają w sobie chemię i to ona ich zabija
i tam gdzie się mówi prawdę tam zakłamanie wolą
jak też w smogu żyć,kiedy wiadomo on z nieba nie spada
jak od śmierdzącego człowieka

IP i czas połączenia logowane. [22649684]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat