o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

endoproteza całkowita stawu kolanowego

1 «   8 9 10 Strony tematu:
[23.07.2016] 13:16
Janek994
Ja miałem bardzo często bóle stawów kolanowych. Kupiłem taki produkt http://diskdr.pl/joinmax.htm i jak ręką odjął. Świetna sprawa.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22388118]
[08.08.2016] 11:29
kasia_maczynska
Też mam od lat problem z kolanem. Lekarz ostatnio mi powiedział, że bez operacji się nie obejdzie. W sumie to się nawet ciesze, bo mam dość tego bólu.
Powiedzcie mi proszę, gdzie taka endoproteza stawu kolanowego jest robiona we Wrocławiu? W jakich szpitalach wy robiliście i gdzie są znośne terminy.
A w temacie terminów. Ile się czeka? Ja jestem w sytuacji, że już mam problem z pójściem do sklepu. Nie uśmiecha mi się czekać kolejnych 5 lat. Co myślicie o zrobieniu zabiegu w szpitalu prywatnym. Znalazłam coś takiego: http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/ofe rta/ortopedia ,140.htm
Wiem, że koszty będą spore, ale jak mam latami cierpieć to już wolę zapłacić. Sumę zarobię, a bez operacji praktycznie nic nie jestem w stanie robić...

IP i czas połączenia logowane. [22406169]
[11.08.2016] 21:24
martula000
Nie jestem z Wrocławia, ale warto poczytać opinie o danej klinice jeśli myśli Pani o prywatnej operacji to radzę się dokładnie dowiedzieć jaka to będzie endoproteza z czego będzie zrobiona. Zdarzają się przypadki uczuleń na metale (nikiel, chrom, kobalt) a powikłania są bardzo uciążliwe i często kończy się na wymianie takiej endo. Jeśli ja bym robiła prywatnie to brałabym tytan lub ceramikę.

IP i czas połączenia logowane. [22409492]
[23.08.2016] 10:43
Natusia8900
Witam serdecznie. Niecałe dwa tygodnie temu miałam operację wstawienia endoprotezy całkowitej kolana. Wszystko jest fajnie, zgięcie 90', chodzi mi się coraz lepiej ale martwi mnie, że spod jednego szwu wylatuje mi po chodzeniu jakiś płyn. Jakby krew z wodą. Bez zapachu. Nie ma zaczerwieniania, opuchlizny, a wylatuje zaledwie kilka kropel. Wie ktoś czy to normalne, bo trochę, a nawet bardzo mnie to denerwuje... Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
Pozdrawiam.
Natalia.

IP i czas połączenia logowane. [22420528]
[29.09.2016] 15:27
Agter
Co sądzicie o doktorze Kosmowskim? Mieliście okazje korzystać z usług tego lekarza?

IP i czas połączenia logowane. [22459177]
[20.11.2017] 12:35
[30.09.2016] 13:23
dodek60  dodek60@tlen.pl
Natusia8900 (16.08.2016.23 10:43):
Witam serdecznie. Niecałe dwa tygodnie temu miałam operację wstawienia endoprotezy całkowitej kolana. Wszystko jest fajnie, zgięcie 90', chodzi mi się coraz lepiej ale martwi mnie, że spod jednego szwu wylatuje mi po chodzeniu jakiś płyn. Jakby krew z wodą. Bez zapachu. Nie ma zaczerwieniania, opuchlizny, a wylatuje zaledwie kilka kropel. Wie ktoś czy to normalne, bo trochę, a nawet bardzo mnie to denerwuje... Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
Pozdrawiam.
Natalia.

Ps. Moja zona miala10 latmiala wymieniane biodro i kolano ale cos takiego nie bylo opracje miala w Heidelbergu w Klinice do dzisiaj nie ma problemu z chodzeniem ani z bolem polecam ta Klinike.

IP i czas połączenia logowane. [22460267]
[07.10.2016] 14:40
Tartn
Adam Sulewski. Ten lekarz pomógł mi z moim problemem związanym z endoprotezą. Doceniam.

IP i czas połączenia logowane. [22468936]
[30.10.2016] 17:52
zosla
23 września 2016 roku, wszczepiono mi endoprotezę kolana .Śmieję się, że marzenia mi się spełniły..Połowicznie, bo za rok drugie kolano.Niestety ,zwyrodnienie stawów, to paskudztwo.( .Teraz mogę się wyspać .Budzenie z bólu , parę razy w ciągu nocy, to był koszmar.
Zabieg przeszłam nad wyraz dobrze.Chodzę , a mamy 6 tygodni od zabiegu .Wyprost i zgięcie mam (chyba ) dobre .Ćwiczę, ale też sporo chodzę .Wiadomo, zastrzyki w brzuch przez miesiąc nie do uniknięcia.
Mam też tabletki poprawiające krążenie . Opatrunek porządnie raz dziennie zmieniany .
Żadnego paskudztwa nie widać .Do zabiegu można przygotować się kupując plaser 35 cm .Pożyczyłam też artromot, który dobrze robi na rozciąganie mięśni i ich wzmacnianie .Tylko każdy wedle swoich możliwości musi ćwiczyć. Tylko mam problem , bo mam stale gorączkę 37, 2 .To zaczęło mnie nieco niepokoić, choć czuję się dobrze. operację miałam w Lubinie.Czyli woj.dolnośląskie .Co najbardziej zdumiewające , to sprawna obsługa personelu i.......... smakowita kuchnia

IP i czas połączenia logowane. [22499082]
[08.11.2016] 09:18
groski
Orteza stawu kolanowego wygląda dokładnie tak - http://sklep.poradnia.pl/acl-as-skl-f.html A czy to rozwiązuje problem - oczywiście, o ile będzie odpowiednio założona i odpowiedniej jakości. Ale wiadomo, że byle jakie rozwiązania nie są dopuszczane do użytku.

IP i czas połączenia logowane. [22510231]
[15.11.2016] 10:07
jadwiga15
Niedawno miałam wypadek i operację. Zmuszona jestem nosić ortezę. Mam tę http://stanley.poznan.pl/oferta/sprzet-ortop edyczny/ortezy-stawu-kolanowego/orteza-stawu-kolanowego-stan ley-pts/
Kolano zdecydowanie lepiej dochodzi do siebie w ortezie.

IP i czas połączenia logowane. [22518758]
[25.11.2016] 11:44
Gosc1974
Czy ktoś wie jak to jest z drugą wymianą endoprotezy kolana? mam 42 lata kolana już tylko nadają się na endo, jednak od lekarzy cały czas słyszę, że to za wcześnie mimo bólu i problemów bo jestem za młoda i jedno endo nie wystarczy. A wymiana na drugą masakra. Czy jest ktoś kto przeszedł taką drogę? Musze podjąć decyzję, co robić.

IP i czas połączenia logowane. [22532343]
[26.11.2016] 19:24
zorki
Ja miałam endoprotezę zakładaną w wieku 32 lat i nikt mi nie mówił że jestem za młoda, jeśli kolano jest mocno zniszczone i żyjemy z ciągłym bólem nie ma nad czym się zastanawiać. Rewizja jest trudniejsza bo taką wrośniętą endoprotezę trzeba usunąć i pościnać zużyte kości,ale nie jest to niewykonalne dużo ludzi to przechodzi

IP i czas połączenia logowane. [22533774]
[29.11.2016] 20:04
bartosz_opole
Ja osatnio byłem w dobrej prywatnej klinice. Możesz zadzwonić to udzielą Ci informacji: 77 443 46 07, tutaj więcej info: http://www.kortklinika.pl/kontakt

IP i czas połączenia logowane. [22537829]
[15.12.2016] 20:52
Doominikak
To jest bardzo dobra orteza stawu kolanowego - http://sklep.poradnia.pl/acl-as-skl-f.html Noszę identyczną i mi bardzo pomaga. Jednak taki usztywniony staw pracuje zupełnie inaczej.

IP i czas połączenia logowane. [22560794]
[30.12.2016] 22:45
jollka  Lubawka@tlen.pl
ziutkowa (15.02.2015.16 19:42):
Witam.
Moja Mama 3 tygodnie temu przeszła operację wstawienia całkowitej endoprotezy kolana. Do domu wyszła po dwóch tygodniach od operacji.
Zauważyłam u Mamy brak apetytu i problem z pęcherzem. Martwi mnie to, bo przed operacją Mama miała doskonały apetyt, a w tej chwili potrafi zjeść tylko raz dziennie talerz zupy i to z wielkim wysiłkiem...
Widzę tez, że Mamie jest notorycznie zimno, a przed pojsciem do szpitala jadąc do miasta zakładała do spódniczki cienkie rajstopy i wiosenne buty.W domu zaś ciągle otwierała okno by sie schlodzic. Mama ma 63 lata więc te uderzenia gorąca zrzucaliśmy na menopauze...
Wiem też, że Mamusia często nie utrzrymuje moczu, co przed operacją nie zdarzało się. Czy ktoś miał podobne efekty po wstawieniu endoprotezy?

Ja miałam wykonany zabieg wszczepienia endoprotezy 7.11.2016 r. Też mam takie uderzenia gorąca i zimna. Wcześniej tego nie miałam i też się zastanawiałam czy to nie menopauza. Od dzisiaj postanowiłam ograniczyć środki przeciwbólowe. Po mieszkaniu chodzę już od 2 tygodni po operacji bez kul. Jedynie problem mam ze zgięciem kolana. Ale tak samo przed operacją, zginałam je tylko 80 stopni. Mam nadzieję, że z czasem uda mi się je zginać tak, że będę mogła znowu jeździć na rowerze.

IP i czas połączenia logowane. [22580610]
[28.02.2017] 14:43
pablorrr
Solidnie i dokładnie operacje typowo ortopedyczne robi doktor Maciej karaczun. Na stronie http://orthosport.pl można do niego kontakt znaleźć. Pomógł mi jak byłem po zerwaniu więzadeł. Przede wszystkim to co mi się u niego podoba to duża wiara, że można wrócić do stu procentowego zdrowia po nawet najtrudniejszych kontuzjach. Wielu lekarzy ma jednak takie podejście, że nic się nie da zrobić i w ogóle zapomnij o sporcie.

IP i czas połączenia logowane. [22661719]
[09.03.2017] 15:27
Marina K.
Mnie też lekarze chcieli wysłać w tamtym roku na zabieg, ale wolałam tego uniknąć. Postanowiłam poszukać dobrego specjalisty i tak trafiłam do Fizjomedu w Krakowie. Chodze na terapię manualną, byłam też diagnozowana u osteopaty. Obecnie jest o wiele lepiej, ale nada się leczę. Ból praktycznie minął i nie myślę już o operacji, więc polecam Wam też jeszcze z takiej opcji skorzystać, a zabieg traktować tylko jak ostateczność.

IP i czas połączenia logowane. [22671889]
[09.03.2017] 19:04
Elzbietag
W moim przypadku ból złagodziła artroskopia i usunięcie zniszczonej chrząstki stawowej. Wcześniej noce były nie do zniesienia, wstawałam po kilka razy i musiałam rozchodzić ból. Niestety zmiany w stawach kolanowych są tak zaawansowane, że za miesiąc będę miała wstawianą endoprotezę prawego kolana. Za około 2 lata drugą. Mam 54 lata i problemy z chodzeniem, szczególnie po schodach, do tego jeszcze RZS.

IP i czas połączenia logowane. [22672128]
[14.03.2017] 19:25
Kaja 2790
Witam
Mam 27lat
Jestem po operacji endoprotezy całkowitej kolana, miała ona miejsce 31.01.2017r.
Teraz już bólu prawie nie odczuwam chyba że przeciążę nogę ćwiczeniami, od dwóch tygodni chodzę o jednej kuli. Teraz czekam na rehabilitacje w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym. Czy ktoś z Państwa posiada może informacje na temat korzystania z saun mając endoprotezy?
Pozdrawiam serdecznie

IP i czas połączenia logowane. [22677800]
[16.04.2017] 21:09
Iwo  Iwo-miklas@tlen.pl
gogoś (08.08.2008.23 18:41):
od 1997 r. choruję na reumatoidalne zapalenie stawów.
Choroba poczyniła takie spustoszenie w organizmie, że doprowadziła do tego,że 16 maja tego roku została przeprowadzona operacja całkowitej endoprotezy stawu kolanowego. Zabiegu bała się bardzo ( jestem strasznym tchórzem), ale przeżyłam i żyję!!!!. ( naprawdę nic strasznego)
najgorsza była dla mnie pierwsza doba po operacji - ból i jeszcze raz ból. Ale od następnej doby było coraz lepiej. operację miałam w piątek, a w poniedziałek stawanie na nogi( zwłaszcza na tą operowaną). Do tego ćwiczenia rehabilitacyjne - zginanie nogi w kolanie (cięcie 21 cm.).
Dwunastego dnia do domu. w tej chwili chodzę jeszcze o dwóch kulach, kolano w trakcie chodzenia nie boli, jedynie mam miejsce tuż pod kolanem, które po dłuższym chodzeniu, lub staniu po prostu mnie piecze.
Nie wiem co to może być, ale dowiem się, ponieważ w czwartek jadę na pierwszą kontrolę pooperacyjną.
Mam wielką prośbę d internautów - jeżeli ktoś jest po takiej operacji niech opisze swoje doznania, jak się czuje, co go boli, i jaką stosuję rehabilitację. Na moje pytanie do operatora jaką mam mieć rehabilitację, powiedział krótko: chodzić, chodzić, chodzić!
Pozdrawiam wszystkich z endoprotezą
gogoś

IP i czas połączenia logowane. [22710449]
[19.04.2017] 15:49
Elzbietag
Jestem juz tydzień po wszczepieniu endoprotezy kolana i powiem, że nie taki diabeł straszny jak go malują.Pobyt w szpitalu/5dni/ przebiegł bez problemu, leki przeciwbólowe na żądanie, więc tak bardzo nie bolało. Rehabilitacja zaraz na drugi dzień - ćwiczenia na łóżku. W domu intensywne ćwiczenia 10x dziennie, cały czas na lekach przeciwbólowych.

IP i czas połączenia logowane. [22713273]
[22.04.2017] 07:39
Elzbietag
Napiszcie proszę, jak sobie radziliście z bólem w nocy po operacji. Jaka jest najlepsza pozycja do spania po endoprotezie kolana? Jestem już 10 dni po operacji ale noce dla mnie są koszmarne...narywa mnie pod kolanem, pomimo brania leków 3x dziennie i 1x w nocy Padolten 37,5 mg.Trzy, cztery godziny i to na raty, tak wyglądają moje noce.

IP i czas połączenia logowane. [22716495]

1 «   8 9 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat