o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zwierzęta
 » Odpowiedz na ten temat

wszystko o akwariach i rybkach, problemy i pytania

1 2 3
[01.06.2008] 22:56
plecostomus
no to może się powymieniamy pytaniami i problemami? razem łatwiej zaradzić wszystkiemu

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[06.06.2008] 00:40
białagwiazda
witam! ja mam takie pytanie, bo chodzi o to ze nie bardzo wiem jak ma wyglądać dobra woda w aqua no więc ma być zupełnie przejrzysta? a musi być przy tym biała? bo ona ciemnieje a podobno jak sie ma korzeń w aqua to woda ciemnieje ale ja nie mam.. wiec jak to z ta wodą?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12881663]
[06.06.2008] 23:22
plecostomus
białagwiazda (08.06.06 00:40):
witam! ja mam takie pytanie, bo chodzi o to ze nie bardzo wiem jak ma wyglądać dobra woda w aqua no więc ma być zupełnie przejrzysta? a musi być przy tym biała? bo ona ciemnieje a podobno jak sie ma korzeń w aqua to woda ciemnieje ale ja nie mam.. wiec jak to z ta wodą?

moim zdaniem woda powinna być żółta, nie brązowa ale żółta i musi być bardzo przejrzysta i jeśli widać w niej jakieś odpadki to ok ale żeby nie była mętna No a biała to nie może być bo to nie możliwe

IP i czas połączenia logowane. [12887412]
[10.07.2008] 15:52
BAREL
Polecasz rośliny żywe czy sztuczne?

IP i czas połączenia logowane. [13082266]
[10.07.2008] 21:17
plecostomus
roślin powinno byc tyle żeby rybki się dobre czuły i miały coś wokół siebie, ale też przede wszystkim rośliny pomagają nam utrzymać równowagę w akwarium a szczególnie w tych małych więc trzeba mieć rośliny i najlepiej wolnorosnące które jednak stale rosną i nie mają aż takich wahań ze względu na warunki i jakość wody, bo te które z pozoru rosną szybko to nagle kiedyś przestaną rosnąć bo nie zauważymy i będę miały zbyt ciemno lub nagle będą miały zbyt mało dwutlenku węgla i narobią jeszcze więcej szkód niż pożytku gdy nagle zaczną umierać , no i też czasem szybko się obniża twardość wody - którą zazwyczaj powinniśmy mieć niższą niż mamy - ale wtedy wiele roślinek nie może już dalej rosnąć
a jeśli już będziemy mieli w zbiorniku odpowiednią ilość roślin, lub w inny sposób zapewnimy jakość wody i jej równowagę chemiczną to oczywiście czemu nie? można mieć sztuczne roślinki ale też można by się zastanowić czy to będzie ładnie wyglądało
mam nadzieję że troszkę pomogłem pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13083855]
[23.11.2017] 14:03
[11.07.2008] 15:20
BAREL
Dziękuję za radę. Miałem trochę wątpliwości, gdyż niektórzy twierdzili że sztuczne rośliny to kłopot z głowy, mnie natomiast jednak wydawało się że co żywe to żywe, wiadomo lepsze.
Mam też filtr wewnętrzny a więc zanurzony w wodzie, a co z dotlenianiem wody?

IP i czas połączenia logowane. [13088129]
[11.07.2008] 18:22
plecostomus
a jaki masz duży ten zbiornik? bo jeśli masz conajmniej 50 litrów to jeśli będzie obsadzony roślinami - ale nie jakąś tam na przykład kabombą karolińską lub moczarką kanadyjską - tylko jeśli będzie miał na przykład któryś z odmian cryptocoryny (zwartki) lub żabienicy lub (jeśli będzie chciał rosnąć) nurzaniec śrubowy albo inną umorzeniającą się długowieczną roślinę i najlepiej wolnorosnącą to wystarczy filtr wewnętrzny i to zwykły standardowy a nie jakiś drogi i wymyślany i na pewno nie będzie trzeba nigdy napowietrzać, chyba że ktoś będzie miał ogromne przerybienie lub będzie bardzo przekarmiał tanimi psującymi wodę pokarmami to wtedy rybkom będzie brakowało tlenu ale wtedy przecież nawet napowietrzacz nie wystarczy bo woda będzie mętna i matowa - takie mleczko i przedewszystkim rybki się będą podtruwały szkodliwymi związkami chemicznymi

więc napowietrzacz niepotrzebny jeśli się zachowa odrobinę ostrożności i zdrowego podejścia do prowadzenia zbiornika

IP i czas połączenia logowane. [13088963]
[12.07.2008] 21:47
BAREL
Wielkieeee dzięki za tak dużą porcję informacji. Jeżeli Cię nie zanudzę pytaniami to jeszcze jedno i dam spokój. Chodzi mi o rozmnażanie mieczyków. Mój syn ma parkę w akwarium i jego pragnieniem jest mieć przychówek. Z tego co wiem, to mieczyk jest rybką żyworodną. I tutaj pytanie mojego syna: jak poznać że samiczka jest "kotna" i jak doprowadzić do szczęśliwego porodu. A moje pytanie to takie: czy trzeba najpierw stworzyć jakieś specjalne warunki do tego aby w ogóle samiczka była przy nadziei, czyli po prostu zaszła. Może pytanie śmieszne ale uważam że bardzo praktyczne.
Bardzo serdecznie pozdrawiam - ojciec początkującego akwarysty.

IP i czas połączenia logowane. [13095004]
[13.07.2008] 22:24
plecostomus
oj ja Ci z przyjemnością odpowiem na każde pytanie i mnie nie zanudzasz tak już jest niestety że jedni mają właśnie takiego synka jak Ty a inni nie mają nikogo nie mają tej drugiej połówki... choć bardzo by chcieli więc żeby coś robić to mają swoje kochane rybki i tak się im poświęcają że troszkę o tym wszystkim wiedzą, trzeba coś robić żeby żyć więc dlatego postaram Ci się pomóc jak tylko będę mógł a głupio tak o sobie pisać i nie pomyśl proszę że się chcę chwalić albo robić z siebie niewiadomo kogo ale o akwarystyce już trochę wiem

IP i czas połączenia logowane. [13100358]
[13.07.2008] 22:35
plecostomus
więc co do mieczyków to nie ma jakichś szczególnych czynności które trzeba wykonać żeby miały ochotę się rozmnażać, większość rybek trudno zachęcić do złożenia ikry ale mieczyki są żyworodne i hoduje się je praktycznie tak samo jak molinezje - no i jeszcze można z tymi mieczami różne rzeczy ale to już inna sprawa... więc jest chyba tylko jeden warunek - woda nie może być bardzo miękka, zazwyczaj jednak jest tak twarda że nawet wymagające twardej żyworodne mogły by mieć miększą. A jeśli chodzi o wielkość zbiornika to nie powinno się tak robić ale nawet w dwudziestolitrowym zbiorniku mieczyki mają ochotę się rozmnażać.

Poznać samiczkę która będzie miała małe rybki można tydzień przed tym wydarzeniem lub nawet 10 dni wcześniej po powiększonym brzuszku jednak nie można mieć pewności ale dzień przed widać wyraźnie że na brzuszku w miejscu skąd małe rybki... no wiesz gdzie - robi się biała kropka.

ważne jest też to jakie rybki będą razem z tą parą pływały w zbiornik żeby nie wyłapały młodych, małe rybki się prawie od razu chowają gdzie się tylko da ale wcześniej każda z rybek zazwyczaj najpierw na kilka lub kilkanascie sekund opada na dno zbiornika i prawie się nie rusza po czym zbiera siły i odpływa - najgorsze jest to jeśli się trafi taka samicza która będzie rodziła i od razy systematycznie zjadała swoje rybki... ale to rzadkość jednak samiec czesto tak robi.. oj to już nie wiem co dalej pisac mam nadzieję że udało mi się troszkę pomóc pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13100441]
[14.07.2008] 11:12
BAREL
Piękne dzięki za odpowiedź. Już ją skopiowałem i wysłałem synowi na gg(jestem akurat w pracy). Z tego co mi odpisał to w tej chwili jest z nosem przyklejonym do akwarium i prowadzi obserwacje.
Serdecznie pozdrawiam!

P.S. A może podałbyś nr GG, w razie jakichś wątpliwości traktowałbym Cię jak pogotowie ratunkowe.

IP i czas połączenia logowane. [13102396]
[14.07.2008] 12:10
plecostomus
ciesze się że się na coś przydałem
a co do gg to jasne że zawsze chętnie z Tobą porozmawiam i postaram się pomóc ale taki już jestem że się dziwnych rzeczy czasem boję więc jeśli chcesz to podaj mi swój numer a ja Ci odpiszę :0 ale się nie gniewaj że sam nie miałem odwagi podać tylko że sam rozumiesz - ja się na różnych tematach wypowiadam i nie wszyscy muszą wiedzieć kim jestem pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13102749]
[14.07.2008] 15:45
BAREL
Numer mojego GG to 10930877.
Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [13104220]
[14.07.2008] 17:20
plecostomus
dziękuję za numer postaram się zawsze pomóc i przecież wszystkim również pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13104770]
[18.08.2008] 19:13
a ja się mogę zapytać
przeniosłam rybki (welonki i glonojady) do większego akwarium,
dokupiłam dwa skalary, welonki jak zwykle żarłoczne, a skalary chyba nie jedzą
nie wiem co jest...nie odpowiada im pokarm? towarzystwo welonków?

IP i czas połączenia logowane. [13293154]
[18.08.2008] 19:44
plecostomus
skalary to taka rybka która gdy ma złe samopoczucie to traci smak a normalnie jest ciągle głodna, może nie może się przyzwyczaić do zbiornika bo coś jest w nim nie tak, na pewno się starasz i robisz wszystko ale jeśli zbiornik wcześniej nie stał około dwa tygodnie bez rybek lub jeśli nalałaś dużo starej wody z poprzedniego akwarium to jeśli nie stał bez rybek około tygodnia (minimum 5 dni) to jakość wody może nie odpowiadać skalarom. Było by wtedy zbyt mało pożytecznych bakterii rozkładających resztki pokarmu i odchody (świeżo sadzone rośliny też lubią podgniwać) i woda ma bardzo zły skład i nie musi to być zauważalne gołym okiem i rybki są podtruwane. Skalary są bardzo wrażliwe na takie sytuacje. Podobnie jeśli Żył w zbiorniku na przykład 100 litrów a nagle ktoś go wrzuci do 30 litrowego to skalar umrze z głodu ale nie będzie jadł przez złe samopoczucie i ciągły stres.

IP i czas połączenia logowane. [13293307]
[18.08.2008] 19:59
milka...
ładna perspektywa
sa głodne bo podpływają do jedzenia, próbuja i wypluwają
ja sie nie znam na tym tzn znam welonki "Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech"

IP i czas połączenia logowane. [13293401]
[18.08.2008] 20:05
plecostomus
moim zdaniem chodzi o tą wodę... i jeszcze pewnie świeży filtr masz.
a one wybrzydzają i same nie wiedzą czego chcą bo nie mają smaku, takie jest moje zdanie i może się nie znam ale mam dużo skalarów a kilka dorosło już do ponad 25 centymetrów wysokości oczywiście z płetwami

IP i czas połączenia logowane. [13293435]
[18.08.2008] 20:10
milka...
plecostomus (08.08.18 20:05):
moim zdaniem chodzi o tą wodę... i jeszcze pewnie świeży filtr masz.
a one wybrzydzają i same nie wiedzą czego chcą bo nie mają smaku, takie jest moje zdanie i może się nie znam ale mam dużo skalarów a kilka dorosło już do ponad 25 centymetrów wysokości oczywiście z płetwami

myslałam, że bez płetw
żartuję, to mozna coś zrobić?
i dziekuję, że mi odpisujesz, widać, że sie znasz "Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech"

IP i czas połączenia logowane. [13293474]
[18.08.2008] 20:27
milka...
chyba jestem bardzo zielona, skoro nie chcesz ze mną popisać
dziekuję i przepraszam...
pozdrawiam "Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech"

IP i czas połączenia logowane. [13293583]
[18.08.2008] 20:34
plecostomus
ale chcę tylko jakoś tak wychodzi że dopiero teraz mogłem zajrzeć jeśli chcesz to moje gg to dziewięć dwa osiem siedem trzy cztery dziewięć ale przepraszam musisz najpierw coś do mnie napisać bo jeśli nie mam czyjegoś numeru to ta osoba nie widzi czy jestem dostępny czy nie

IP i czas połączenia logowane. [13293630]
[18.08.2008] 20:38
plecostomus
a jeśli ktokolwiek by kiedyś miał ochotę za mną popisać na gg o rybkach to z miłą chęcią i piszcie kiedykolwiek

IP i czas połączenia logowane. [13293656]
[18.08.2008] 20:47
milka...
dziekuję, jak będę miała jeszcze coś to się odezwę dziekuję
i jeszcze raz pozdrawiam "Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech"

IP i czas połączenia logowane. [13293723]
[18.08.2008] 20:53
milka...
a sprzedawca twierdził, że to taka bezproblemowa ryba... "Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech"

IP i czas połączenia logowane. [13293767]
[19.08.2008] 09:42
plecostomus
sprzedawca powie wszystko żeby ją sprzedać

IP i czas połączenia logowane. [13296194]
[19.08.2008] 12:55
Wolf_1997
a ja się mogę zapytać (08.08.18 19:13):
przeniosłam rybki (welonki i glonojady) do większego akwarium,
dokupiłam dwa skalary, welonki jak zwykle żarłoczne, a skalary chyba nie jedzą

Yyy.... a jaką masz temp. w akwarium?! Bo welonki są rybami zimnolubnymi, a skalary i ,,glonojady"(zbrojniki!) są ciepłolubne...
Albo welonkom będzie za gorąco, albo skalarom i zbrojnikom za zimno. Może to jest przyczyna ,,strajku" skalarów???

IP i czas połączenia logowane. [13297357]
[19.08.2008] 13:07
milka...
24 stopnie, a jaka powinna być? "Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech"

IP i czas połączenia logowane. [13297431]
[19.08.2008] 13:26
plecostomus
oj na pewno nie o to chodzi bo welonki mają identyczne wymagania jak złote rybki czyli karasie ozdobne i one wszystkie nazywane są zimnolubnymi ale to oznacza że poniżej ośmiu stopni lub według innych źródeł w troszkę innej temperaturze zapadają w sen i mogą nawet w Polsce zimować, oczywiście Welonki mogą ale w praktyce nikt ich nie trzyma w takich zbiornikach bo inne ryby podgryzały by im płetwy. Ale to że zimują nie oznacza że lubią niskie temperatury bo całkiem dobrze czują się w temperaturze 25 czy 26 stopni a w praktyce nawet w 30 stopniach czują się dobrze. A skalar z powodu niskiej temperatury nie zachowywał by ię tak że niby je ale wypluwa i mu nie smakuje tylko po prostu czym chłodniejsza woda tym wolniej by rósł i żył i był ospały ale też odpowiednio mniej jadł ale by nie wybrzydzał. ja nie chcę żeby to wyglądało jakbym się próbował chwalić albo wymądrzać ale po prostu wiele wiele lat się tym wszystkim interesuję i bardzo dużo czytam i to fachowych książek a nie tylko różnych niesprawdzonych własnych wymysłów różnych osób z internetu którzy myślą że tylko oni mają rację. No i skalarami się też długo zajmuję.
Aha jeśli skalar się tak zachowuje to moim zdaniem ma zły humor a to może spowodować tylko zły skład wody, zbyt mały zbiornik, duży ale źle urządzony i z zbyt małą ilością roślin - koniecznie żywych, choroba rybki i różne inne czynniki ale jeśli jest zbyt niska temperatura o niewiele stopni to rybka ma zbyt chłodno i to jej szkodzi i bardzo wiele razy wzrasta ryzyko chorób grzybowych ale rybka nie odczuwa niższej temperatury i nie jest jej zimno. chyba że jest z 15 stopni lub mniej ale przecież z tymi upałami to temperatura w zbiorniku tak nie spadnie. Możliwe też że rybki mają uszkodzone skrzela i śluz a nawet całe ciało i muszą kilka dni dojść do siebie jeśli nalałaś im wody nie odstanej z chlorem albo o dużo innej twardości niż miały poprzednio a taka zmiana nawet na twardość którą rybki wolą jest groźna

IP i czas połączenia logowane. [13297550]
[19.08.2008] 13:28
plecostomus
a skalary powinny mieć 24 stopnie ale w minimum 23 też mają dobre warunki ale równie dobre mają w nawet 26 stopniach i wtedy szybciej rosną ale też trochę krócej żyją ale przecież ciągle wiele lat

IP i czas połączenia logowane. [13297561]
[19.08.2008] 13:47
milka...
woda była mieszana, najnowsza miała 4 dni, akwarium jest świerze...jutro będzie tydzień jak przeniosłam rybki... "Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech"

IP i czas połączenia logowane. [13297671]
[19.08.2008] 13:54
milka...
ryby wygladają na zdrowe, podskubują rosliny, piasek, jakby szukały jedzenia, no tylko nie jedzą "Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech"

IP i czas połączenia logowane. [13297711]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat