o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Co nowego? Gdzie i kiedy?
 » Odpowiedz na ten temat

WYSTAWY PSÓW BEZ RODOWODU

1 2
[07.05.2008] 19:13
kika12b
Gdzie i kiedy odbędą się wystawy psów nierasowych. Słyszałam, że jest to miła rozrywka niekoniecznie tylko dla psów z rodowodem . Jeśli ktoś wie to niech pisze.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[22.05.2008] 17:07
owczarek_collie
a jest takie coś Rasa ta jak wskazuje nazwa pochodzi ze Szkocji, gdzie była używana od bardzo dawna. Na drodze wieloletnich krzyżowań i selekcji hodowlanych udało się uzyskać cechy podobne do tych jakie prezentuje obecny wzór rasy. Po raz pierwszy owczarka szkockiego zaprezentowano na oficjalnej wystawie psów rasowych w 1860 roku w Anglii. Psy nosiły wtedy szatę koloru czarnego lub czarno-białego. Na 1871 rok datuje się pojawienie i rozwój popularności śniadego umaszczenia.
Pierwsze owczarki szkockie w Polsce pojawiły się w 1924 roku.
http://www.kennels.co.uk/images/P.RoughColli e.jpg
http://www.pello.prv.pl/zdjecia/01A.jpg
http://www.chazhound.com/pictures/simon_shel tie.jpg

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12800639]
[17.04.2009] 12:38
agaciorka
mnie denerwuje cała akcja r=r ok ja rozumiem że to dla czystości rasy itp ja mam labradora - bez rodowodu , rodzice mojego laba rodowod mają a ojciec jest championem i zdobywał 1 miejsca w różnych klasach ( młodziezy itp) zdobywał trofea i ma tytuł reproduktora . Wiem że rodzice mojego laba są zdrowi i ich przodkowie też byli ale nie rozumiem jednego : jesli rodzice mojego laba i ich przodkowie mają rodowody są po badaniach itp i są tkzw czystymi labradorami to dlaczego mój nie jest? bo nie ma kwitka o swoim pochodzeniu? ja jego pochodzenie znam - wystarczy ze wiem kim są jego rodzice ( iem bo znam wlascicieli). Czyli to że mój pies jest labkiem z dziada pradziada czystej krwi ale nie ma papiera to jest kundlem? sorry ale nie dla mnie i nie dla innych którzy go widzą i sie nim zachwycają bo naprawde wygląda wspaniale i dobrze sie chowa .fakt faktem nie myslalam nigdy o dopuszczaniu mojego psa i nie zrobie tego bo nie taki byl moj cel gdy go kupowalam , nie jestem rowniez za rozmnazaniem psów ktorych wcześniejsze pokolenia np rodzice nie mialy metryk bo to oznacza ze jest ogromne prawdopodobienstwo dysplazji itp jednak jesli oboje rodzice są rodowodowi i maja uprawnienia hodowlane ( przynajmniej jedno z nich ) ja nie mam nic przeciwko , ile to sie teraz slyszy o przekretach w prawdziwych hodowlach? coraz czesciej spotykane są pieski z wadami - znam kilka! takich przypadkow , te śmieszne wystawy - gdzie sędziowie- znajomi - sami sobie ustalają który z psów dostanie 1 miejsce ( najczesciej 1 miejsca otrzymują psy z zaprzyjaznionych miedzy sedziami hodowli by narobic sobie reproduktorow co za tym idzie kasa) wiec nie gadajcie głupot że hodowla nie ma na celu zarabiania bo taki cel maja wszyscy i ci z pseudo i ci z hodowli , nie wiem jak jest z agrnicami ale u nas w kraju cięzko znalezc dobra i zaufaną w pelni hodowle. a czy nie jest tak że w hodowlach z rodowodem wlasciciele dopuszczają swoje suki do psów bez rodowodu ( od zwyklych ludzi by miec taniej za dopuszczenie ) a na metrykach szczeniakow takich par piszą że matka i ojciec to utytułowane czempiony - i kto Ci teraz udowodni że ojcem Twojego szczeniaka był tkzw : burek podwórkowy a nie medalista ? i dlatego częściej slychac o chorych szczeniakach z hodowli

IP i czas połączenia logowane. [14721770]
[24.01.2010] 03:23
tangoalfa
Brawo,wreszcie ktoś mądrze napisał,hehe śmiać mi się chce z tych pożal się boże arystokratów od psów z rodowodami,wrzeszczących niczym hitler o czystości rasy,a tu zonk!psy z hodowli coraz częściej są słabawe i chorowite.A wejdź na obojętnie jakie forum psów rasowych i napisz,że chciałabyś psa tej rasy kupić,to się prześcigają w zaproszeniach do swoich hodowli,jak tacy straganiarze nachalnie nagabujący klientów o przekrętach na wystawach,to aż się pisać nie chce,żal.pl normalnie.Pozdrawiam wszystkich kochajacych zwierzęta,nie za papier,ale za to jakie są i że wogóle są

IP i czas połączenia logowane. [16150571]
[05.12.2010] 18:51
maciej:)
jak masz rodzicow z rodowodem to ich szczeniaki tylko jak sie nie myle 3 sztuki moga miec dalej rodowod a reszta pomimo wszystko juz papiera nie dostanie

IP i czas połączenia logowane. [17518000]
[18.11.2017] 00:14
[28.01.2011] 18:29
Myszata
A guzik prawda. Wszystkie dostają metryki upoważniające do odebrania rodowodu. Teraz wymogi są inne, oboje rodziców musi mieć uprawnienia hodowlane. Czyli nie wystarczą 2 rodowodowe psy, żeby szczenięta miały rodowód. Trzeba udowodnić, że pies mieści się we wzorcu rasy, czyli odbębnić wystawy i wykonać wymagane dla rasy badania dotyczące chorób genetycznych. Nie wiesz- nie pisz.

IP i czas połączenia logowane. [17766100]
[02.02.2011] 23:41
szlumfeta
tangoalfa- BRAWO!!! dokladnie masz calkowita racje, to sie juz robi jak psi nazizm!! i jeszcze wciskaja ci ze to jest by pomagac psom hahahahhaa a ciekawa jestem kiedy ostatni raz te osoby byly w schronisku posprzatac kupki albo chociaz wyprowadzic psa, a nie sorry, przeciez to "kundle"

IP i czas połączenia logowane. [17790447]
[20.04.2011] 15:04
Popierająca
Popieram akcję R=R ! Nie po to hodowcy psów pracują nad polepszeniem rasy, upodobnieniem szczeniąt do wzorca rasy, by pseudohodowcy rozmnażali je i psuli. Oczywiście, psy rasowe chorują tak samo jak i kudelki. Też czasem rodzą się wadliwe szczenięta. Tylko pseudohodowcy dalej rozmnażają te szczenięta oraz chore psy. Suki są kryte co cieczkę. Czasami nawet w za młodym wieku i przy 2-3 cieczce ! Psy są zaniedbane, zagłodzone, przetrzymywane w złych warunkach... Pewnie zaraz pseudohodoffcy i ludzie posiadający psy od tej dziwnej grupy społecznej mnie zmieszają z błockiem ale mnie to nie obchodzi - piszcie co chcecie, propagujcie te "wspaniałe rasowe psy", ale potem się nie dziwcie, że psiak w wieku 2 lat nie przypomina danej rasy. Jest wiele innych przykładów, że psy bez metryki/rodowodu to zwykłe kundelki/mieszańce/psy w typie rasy, ale to juuż zapraszam na stronę akcji RR.
Nie zgadzam się z komentarzami poprzednich osób co do psów w typie rasy...

IP i czas połączenia logowane. [18289792]
[02.05.2011] 09:36
gość serdeczny
szlumfeta a Ty kiedy byłaś ostatnio w schronisku posprzątać kupki? mogę się założyć, że nigdy.. :> psi nazizm ha już chyba nie wiesz co masz wymyślać dziewczyno osobiście to nie interesuje mnie kto jakiego psa ma może mieć sobie kundla ( nie wiadomo co z czym) ale fajnie by było jakby ludzie którzy nie znają się na kynologii i nie odróżniają najpopularniejszych ras (wiadomo ile przeciętny człowiek wie na temat psów, na co przykładem są niektóre osoby wypowiadające się tutaj) nie zatruwali dupy ludziom którzy mają psy ras bojowych. Bo to są bardziej zrównoważone psy i od niejednego psa kanapkowo - parówkowatego z durnym wyrazem pyska który gania własny ogon i szczeka dzień/noc. Dla przykładu częstym atakiem na moją osobę są wściekłe yorki. I nie wiem co mam z tym zrobić bo boję się o swoje życie i życie mojego psa mordercy. Sporo tych małych kundli tu biega bez żadnej opieki a w jedności siła jak o się mówi, także nic nie wiadomo Pozdrowienia dla tych którzy mają psy za 5 tysięcy, jeżdżą na wystawy i promują psi nazizm wobec kundli i psów tylko w typie rasy (czyt. pies rasowy bez rodowodu). żałosne

IP i czas połączenia logowane. [18333583]
[25.05.2011] 20:44
moje zdanie
jesteście okropni!!!!
ja mam kundla i jest cudny ale żadnego dużego psa nie przyniosę do domu bez papierów!!!! nie przez snobizm ale po to by nie mieć problemów, hodowle(nie wszystkie) bazują na sprawdzonych rodzicach którzy muszą mieć doskonałą psychikę a ja nie mam zamiaru się szarpać z psem psycholem z którym się nic nie bedzie dało zrobić bo pokrył cudowną sukę jakiś agresywny pies potem szczeniaka wdaje się o zgrozo ok 8 tygodnia i masz problem ty nie"hodowca"

IP i czas połączenia logowane. [18418469]
[04.06.2011] 09:10
kamislawka
forum pod zapytaniem " WYSTAWA PSOW BEZ RODOWODU" a zero informacji na ten temat, co mamy z zamian .. narzekania, przekonania i zlosliwosci! po co? przeciez cala sprawa opiera sie na naszych czworonogich przyjacielach Mialam kiedys psy z rodowodem, jezdzilismy na wystawy teraz mam kundelka - przypominajaca golden retrivera i pieknego czekoladowego labradora bez rodowodu - o dziw, wszyscy pytaja na ulicy skad, jak .. bo jest TAK PIEKNY - nawet w porownaniu z psem z papierami! czy z papierami czy bez .. takze.. ponawiam pytanie, czy jest wystawa psow bez rodowodu w okolicach warszawy?! moze ktos zna jakies infromacje?! dziekuje za wiadomosc
kotlet84@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [18451029]
[13.09.2011] 19:43
agaciorkaaaa
gosciu serdeczny, wypowiedz swoją pisałam dawno,ale napisze jeszcze raz, znam jedną taką hodowlę labradorow bez metryk gdzie pani wlascicielka szczerze przyznaje, że hodowcy związani z ZKWP z zarejestrowanymi hodowlami, odkupują od niej czasem całe mioty i podkładają pod swoje suki bo np " suka za mało szczeniat urodziła " !! czyli kupują szczenięta od "pseudo" za 400zł sztuka a sprzedają po 1500zl oglaszając jejako dzieci multiczampiona i czegoś tam jeszcze. jeśli ktoś ma dobre układy w związku to i w metrykach zostanie odnotowane, że szczeniak jest po jakimś dobrym repie a tak naprawdę jest po niewiadomo kim - nie zawsze to co w papierach jest zgodne z rzeczywistością. I cała wiara w rasowy = rodowodowy idzie do kosza. Ja na początku nie wierzyłam w r=r potem się przekonałam,ale jak dowiedziałam się jakie przekręty tam się w tych hodowlach i zwiazkach dzieją to ręce opadają. Koleżanka ze swoim psem labkiem bez papierow na wystawy chodziła pooglądać co tam się dzieje, to ją hodowcy pytali o krycie suk jej psem i wielce zdziwieni, że psa ma pięknego dużo ładniejszego od niektorych wystawowców a bez papierow - suma sumarum nie interesowało ich, że jej pies nie ma papierow, ważne że eksterierowo byl ladny to chieli nim kryć. Czy to jest normalne ? NIE , połowa jak nie ponmad połowa tych zarejestrowanych wielkich wspaniałych hodoFFli w pl powinna być pozamykana, zlikwidowana, bo to jest jeden wielki biznes na psacha ich dobro jest gdzieś na szarym końcu - hodowle zrzeszone w zkwp to dopiero cyrki odwalają dla kasy wielcy hodowcy tez są w stanie wiele zrobić.

IP i czas połączenia logowane. [18800957]
[13.09.2011] 19:51
agaciorkaaaa
Natea nie - nie jest kundlem, dla mnie jest rasowy. Wygląda jak pies rasowy pod każdym względem, tak też się zachowuje jak powinien, jest b. zrownoważony i charakter ma wzorcowy co do tej rasy a i temperament rownie książkowy. Pozatym ma znamię, które przekazał swoim potomkom bardzo słynny ang dual champion tej rasy, takie znamię ma tylko co niektory labrador, czym hodowcy bardzo się szczycą jeśli trafi im się pies z takim znamieniem, i akurat mój bezpapierowy też ma to znamię, i dla mnie to jest najwspanialszy rodowód i najbardziej wiarygodny zarazem, jaki może pies tej rasy mieć . Koniec kropka z mojej strony, a wy możecie dalej ciągnąc swoje bzdury o papierkach, żegnam.

IP i czas połączenia logowane. [18800978]
[17.09.2011] 22:44
gość serdeczny
Jak ktoś jest jeleniem to i świnie mu zamiast psa sprzedasz

IP i czas połączenia logowane. [18815345]
[10.11.2011] 10:23
marek12343
agaciorkaaa, popieram w 100%
gosciu serdeczny, o tym jeleniu rozumiem że o sobie piszesz ? skoro psa od świni nie rozróżniasz to współczuje .....

IP i czas połączenia logowane. [19012405]
[10.11.2011] 10:32
marek12343
też mam labradora ale z papierem, wystawiałem go trochę i też się dowiedziałem wielu fajnych historyjek, ostatnio w jednej hodowli zarejestrowanej w zkwp, ze skojarzenia dwóch czekolad urodziły się szczenięta czarne, co jest genetycznie niemożliwe, po przyciśnięciu hodowczyni okazało się, że jej sukę pomyłkowo pokrył inny czarny pies, ale myślała że się nikt nie zorientuje dlatego nie odnotowała tego i uparcie chciała by w rodowodach psów byli czekoladowi rodzice - ta osoba która robiła przegląd miotu też widać miała pojęcie o dziedziczeniu koloru nie ma co , po interwencji pewnych osób, rodowody szczeniakom cofnięto, a sprawa jest w toku.
Więcej przykładów podawać nie trzeba, psa trzeba kupić z pewnej hodowli albo innego pewnego źródła.

IP i czas połączenia logowane. [19012432]
[12.11.2011] 10:04
gość serdeczny
marek12343 <- jaki bystry jesteś powinieneś być sędzią na światówkach co do drugiej wypowiedzi - >to chyba jakiś kabaret a nie hodowla cóż.. o podobnych komediach nie słychać.. pewnie coś w tym sensownego jest nie wiem tylko od czego są tatuaże, może do identyfikacji psa? może..

IP i czas połączenia logowane. [19018762]
[03.01.2012] 20:39
W slusznej sprawie
KTO MA OCHOTE NA POZEW ZBIOROWY PRZECIWKO GLUPIEJ USTAWIE -NOWELIZACJI-KTORA NIBY JEST DLA ZWIERZAT A NIC Z TYM WSPOLNEGO NIE MA? JEST KTOS CHETNY?
ZACYTUJE WAM CO TAK NAPRAWDE USTAWA MA NA CELU-MONOPOL DLA WLASCICIELI PSOIW METRYKOWYCH,DROGICH A NIERZADKO WLASNIE NAJBARDZIEJ OBCIAZONYCH WSZELAKIMI CHOROBAMI GENETYCZNYMI-CHOW WSOBNY,INNE CIEKAWE "PODMIANY SZCZENIAT POD METRYKI,GDZIE KUPUJESZ PSA TEGO SAMEGO,Z PAPIERKIEM NIE OD JEGO RODZICOW I NIERAZ SA MNOZONE MASOWO,W KLATKACH KENNELOWYCH.TO NIC JAK HITLEROWSKIE ZAPEDY,MASAKRA DO CZEGO DOSZLO.NORMALNY OBYWATEL POLSKI NIE MA PRAWA ZDECYDOWAC JAKIEGO PSA CHCE KUPIC-MA ODGORNIR USTALONE,ZE MA KUPIC TEGO DROGIEGO,Z KAWALKIEM PAPIERKA CO PRZY ICH MACHLOJACH ZWIAZKOWYCH I KORUPCJI TO ZNACZY TYLE SAMO CO KUNDEL.
ZAMIAST ZAJAC SIE TYMI MIEJSCAMI GDZIE FAKTYCZNIE PSOM DZIEJE SIE KRZYWDA TO JUZ NA ZWIERZETA W OGOLE SIE NIE PATRZY A NI NA ICH DOBRO,TYLKO O SWOJE WYPCHANE PORTFELE.USTAWA JEST DO DUPY A NIE DLA ZWIERZAT.KTO JEST CHETNY ZASKARZYC?

IP i czas połączenia logowane. [19202897]
[06.01.2012] 11:06
bass
Ciekawa jestem dlaczego na wystawach psow z rodowodem nie sprawdzają tatuaży psów, tylko papier i rasa psa się zgadza a gdzie reszta, myśle ze powinni to robić skrupulatniej a wszystko jest robione na sztuke, a ile jest przypadków ze pies wystawiany jest psem pożyczonym, zeby zaliczyc wystawy, wyrobic papier. Ile jest przypadków ze krycie jest innym psem niz w rzeczywistosci jest w papierach, a niby tak kupujemy psy po rodzicach takich jak jest w papierach. Dlaczego wszyscy posiadający hodowle rejestrowane tak nasiadają na psy bez rodowodu a w rzeczywistości duzo osob posiada kilka suk ktorych nie wystawia a dopuszcza i sprzedaje bez papierow. Dlaczego do wystaw i tego co robią hodowle (oczywiście nie wszystkie) nie przykłada się wiecej uwagi. Moim zdaniem dlatego ze wiele osob robi to dla kasy a nie z miłości itd,więc denerwują mnie nagonki na psy bez rodowodu, sprzedaz,kupno. Nie kazdego stać na psa z rodowodem,i nie kazdy chce go wystawiać. A jak to widac na wiekszosci forum ludzie podchodzą tak ze jak nie wystawiany to pewnie chory i sie nie nadawał, smieszne.

IP i czas połączenia logowane. [19209433]
[07.01.2012] 01:36
Mirosław Tischler
Każdy pies w utrzymaniu kosztuje tyle samo. Jeśli tak jest to nie rozumiem tego krzyku, przecież skoro się ma rasowego, to można zapisać się do uznanego związku, zrobić mu uprawnienia i dalej sprzedawać ludziom szczeniaki za 200-500 zł.
Oczywiście, jeśli na tym interesie nie chce się zarabiać, tylko robi się to dla przyjemności własnej czy suni.
Wszystkie te posty świadczą jedynie o tym, że pewne osoby poczuły zagrożenie ich egzystencji i teraz walczą o swoje.
Gdyby zaprzestano w Polsce hodowli psów rodowodowych, w żaden widoczny sposób nie zostałby zmniejszony problem nadprodukcji psów, który istnieje. Tylko uderzenie w hodowle psów w typie może doprowadzić do zmniejszenia cierpień istot, które same nie mogą wybierać sobie właścicieli.
I nie winię tu osoby mające pieska czy dwa, ale te, które twierdzą, że bardzo chcą mieć zwierzę, bo je kochają i nigdy mu nie zrobią krzywdy, a już na samym początku, jeszcze zanim je mają,są dla nich tak mało warte.
Gdyby mentalność Polaków i świadomość etyczna nie kończyła się na kieszeni, może wtedy nie byłaby potrzebna żadna ustawa.
Żal, tylko żal, ale cóż może zbyt wiele wymagam od ludzi.

IP i czas połączenia logowane. [19212390]
[16.01.2012] 13:44
alfalf
kupowalem psa z rodowodem to niby wielki hodowca nie mial co z nimi robic chcial sprzedac mi dwa za nisza cene hodowle rasowe to napijanie kasy psy trzymane czesto w klatkach juz wole kupic psa bez rodowodu takiego jakiego mam a nie od pseldo hodowcy

IP i czas połączenia logowane. [19239278]
[19.02.2012] 21:28
gosc 17999
r=r co za bezsens... według tego co czytam,oznacza, ze każdy hodowca psów nie rasowych to jakiś zwyrodnialec i sadysta..... czy tylko hodowle rasowe to taki 6 gwiazdkowy hotel? a hodowla w domu to obskurny motel z dziwkami na ganku? lipa i tyle. rozumie zarejestrowane hodowle miłośników psów ale dlaczego tylko rasowych? nie mam nic przeciwko hodowli zwierząt przez odpowiednich ludzi w odpowiednich warunkach. tylko rasowe hodowle?....teraz to dopiero kombinacje będą, nie wspomnę o pozbywaniu się kłopotliwych miotów.
czy gość od tej ustawy to w ogóle jakiegoś zwierzaka w życiu doświadczył

IP i czas połączenia logowane. [19335116]
[09.03.2012] 15:12
julkajulcia  barbie98@tlen.pl
Mirosław Tischler (12.01.07 01:36):
Każdy pies w utrzymaniu kosztuje tyle samo. Jeśli tak jest to nie rozumiem tego krzyku, przecież skoro się ma rasowego, to można zapisać się do uznanego związku, zrobić mu uprawnienia i dalej sprzedawać ludziom szczeniaki za 200-500 zł.
Oczywiście, jeśli na tym interesie nie chce się zarabiać, tylko robi się to dla przyjemności własnej czy suni.
Wszystkie te posty świadczą jedynie o tym, że pewne osoby poczuły zagrożenie ich egzystencji i teraz walczą o swoje.
Gdyby zaprzestano w Polsce hodowli psów rodowodowych, w żaden widoczny sposób nie zostałby zmniejszony problem nadprodukcji psów, który istnieje. Tylko uderzenie w hodowle psów w typie może doprowadzić do zmniejszenia cierpień istot, które same nie mogą wybierać sobie właścicieli.
I nie winię tu osoby mające pieska czy dwa, ale te, które twierdzą, że bardzo chcą mieć zwierzę, bo je kochają i nigdy mu nie zrobią krzywdy, a już na samym początku, jeszcze zanim je mają,są dla nich tak mało warte.
Gdyby mentalność Polaków i świadomość etyczna nie kończyła się na kieszeni, może wtedy nie byłaby potrzebna żadna ustawa.
Żal, tylko żal, ale cóż może zbyt wiele wymagam od ludzi.

Skoro się nie znasz to się nie wypowiadaj-.-Hodowcy (mówie o tych prawdziwych a nie o oszustach którzy sprzedają mieszańce których pełno w schronisku) muszą płacić składkę do ZKwP za wystawienie jednego psa to jest ponad 120zł na wystawę,przegląd miotu,tatuaże,chipy,wyprawka,podróże na drugi koniec polski, i poczytaj sobie na stronie ZKwP co oni jeszcze muszą płacić to ceny się wyrównają z pseudo.
Ludzie zachowujecie się karygodnie i swoimi wypowiedziami sugereujecie że psów nie lubicie a czemu?Bo piszecie że psy z rodowodami to są takie śmakie i owakie.<brak komentarza - nie wiem ile lat trzeba mieć żeby coś takiego napisać>.
Pozatym to że 2 czarne labradory to pikuś za kolor miotu nie odpowiada kolor jaki pies ma ale to jaki pies niesie gen,w 1 miocie mogą być 3 kolory.
A pseudohodowcy to pójdą posprzątać kupkę do schroniska?Oni nawet po swoich psach nie sprzątają pozatym Hodowcy (ZKwP) na forach przeznaczocnyhc dla danej rasy szukają dla psów domów albo biorą je na tymczas.Oj uwierz mi pełno ludzi popiera R=R i ma np. kundelki ze schroniska.
Osobiście sama mam psa ze schroniska a jak byłam ostatnio to oczywiście 8 szczeniąt w typie cavaliera wraz z mamusią hmm czemu?No to może sphytajmy pseudohodowce?
NIgdy w życiu nie poparłabym oszustwa ludzi w postaci szprzedaży mieszańców których pełno w schroniskach .
Prawda jest taka że wy próbujecie się dowartościować komentując psy rasowe(rodowodowe) że one są takie i takie bo chodzą na wystawy-jakiś problem?a wasz pies jest w typie bo nie ma rodowodu.Kochajce swojego psa a nie wytykajcie że psy rasowe chodzą na wystawy i są ble <-- to tylko i wyłącznie świadczy o was.

IP i czas połączenia logowane. [19382804]
[09.03.2012] 15:59
patella
[15:50:00] Henryk Baraniak: "'Sprzedam szczeniaki po rodowodowych rodzicach.' Takich ogłoszeń można znaleźć w sieci i w gazetach całą masę. Zwykle dołączona jest fotka słodkiego biszkoptowego brzdąca. Jednak pod pozorem niebiańskiej sielanki może czaić się brutalna prawda..." "A: Tak, słucham?
B: Dzień dobry, wie Pani, mam problem z pieskiem.
A: Słucham, jaki?
B: Moja suczka jużaczka ma cieczkę. Szukam dla niej partnera. W naszym małym mieście jest to raczej niemożliwe. Pomoże mi Pani?
A: Czy suczka ma rodowód?
B: Nie.
A: No to niestety nie pomogę Pani. Nie przyczyniam się do cierpienia zwierząt. Nie przykładam ręki do pseudohodowli.
B: Jak to?
A: Wie Pani, pseudohodowcy trzymają i rozmnażają psy w strasznych warunkach. Widziała Pani kiedyś szczeniaki na giełdzie? Wie Pani, co dzieje się z ich matkami?
B: Co?
A: Często siedzą w piwnicach i są głodzone, a gdy już nie nadają się do rodzenia, są zabijane. Szczeniaki nie są szczepione, umierają albo chorują. Pseudohodowcy krzyżują także osobniki agresywne.
B: Ale moja suczka ma dobrze, śpi na kanapie.
A: Widzi Pani, a szczeniaki, które urodzi? Albo szczeniaki tych szczeniaków? Skąd Pani wie gdzie trafią i co się będzie z nimi działo? Nie obchodzi to Panią?
B: No tak. Ale jużaki to u nas rzadkie psy. A rodzinie i znajomym tak bardzo podoba się nasza sunia, że chcieliby szczeniaka.
A: Jeśli te psy są rzadkie, to zagrożenie jest tym większe, że może Pani dopuścić swoją sukę, np. z jej bratem z poprzedniego miotu, nawet o tym nie wiedząc. Konsekwencji chyba nie muszę Pani tłumaczyć. A rodzinie proszę doradzić, żeby poszukali jakiejś dobrej hodowli jużaków.
B. Dziękuję, do widzenia Pani.
A. Do widzenia." Pamiętajcie, że WYGLĄD o niczym NIE świadczy to geny prowadzą!
http://zapodaj.net/13c2317514db.jpg.html
Spójrz na tego psa.
Pewnie każdy kto by go zobaczył ocenił by go na niebieskookiego Goldena Retrievera. Dlaczego? No bo jest podobny, ale UWAGA: TYLKO Z WYGLĄDU! Bo tak na prawdę jest mieszanką husky z goldenem. Załóżmy, że mamy taką sytuację:
Jest właściciel (np. Piotr), który posiada sukę w typie rasy labrador (bez rodowodu) o imieniu np. Nala. Nala dostała cieczkę pierwsze dni, pomyślał, że ryzyko ciąży jest małe i postanowił ją spuścić na siku na podwórko. Bo przecież tak krótko to się nic nie stanie, więc ją spuścił. Nala po 10 minutach nie wraca, Piotr zszedł na dół i zobaczył Nalę z jakimś kundelkiem jak się zabawia w najlepsze. Gdy już było po tym, Piotr zabrał Nalę do domu i od razu wszedł w internet w poszukiwaniu partnera dla swojej suki. Znalazł, umówił się na konkretny dzień (..). Gdy Nala urodziła szczeniaki podobne były bardzo do Labradora, a Piotr dał ogłoszenie na allegro.pl "sprzedam czyste szczeniaki rasy labrador za 200 zł". Od chętnych się roiło, bo przecież niska cena. Szczeniaki szły baardzo szybko. A Piotr po prostu zarobił na KUNDLACH. Ze szczeniaków Naly wyrosły kundle, owszem przypominające labradora, ale widać było że nie są "czyste". Ludzie, którzy kupili byli źli na Piotra, ponieważ zapłacili za kundla 200 zł, a mogli za 1 zł wziąć ze schroniska. Morał z tego taki, że pseudo-hodowcy zarabiają na kundelkach
Jeszcze z cytuję słowa z MOJEGO bloga: R=R i P-H

R=R Na początku tego postu chcę Wam uświadomić, że rodowód lub metryka to nie tylko zwykły "papierek". METRYKA I RODOWÓD Metryka, ma na celu zapewnić nam wygląd i zdrowie psa oraz na jej podstawie można wyrobić rodowód, który jest "biletem" na wystawianie danego psa.
Żeby rozmnażać psa, pies musi być psem hodowlanym, czyli musi zdobyć trzy oceny doskonałe. CO TO "R=R"? R=R to akcja mająca na celu zabronić rozmnażanie i sprzedawania zwierząt bez rodowodu.
R=R - Rasowy=Rodowodowy. PSEUDO-HODOWLA Pseudo-hodowla - rozmnażanie zwierząt bez uprawnień hodowlanych. Nie ważne, czy psy mieszkają w domu czy w piwnicy jedno i drugie nazywamy pseudo-hodowlą. Kupując i sprzedając szczeniaka bez rodowodu łamiesz prawo. Możesz zapłacić karę w wysokości nawet 1500 zł. USTAWA Od 01.01.12 weszła nowa ustawa zakazu sprzedawania zwierząt bez rodowodu. Szczerze powiem, że zauważyłam znaczną spadającą ilość psów bez rodowodu i na tej podstawie stwierdzić mogę, że psy są hodowane jedynie dla zysku. Bo po co rozmnażać psa, a później go nie sprzedać tylko go oddać? To jest dla ludzi bez sensu i mam nadzieję, że się uspokoją. Ale za to zauważyłam znaczącą ilość powiększenia się schronisk... TANIEJ Co wychodzi taniej? Według moich obliczeń - pies z metryką. Dlaczego? Płacisz za psa z metryką 1500 i kupujesz go zdrowego, masz pewność, że w przyszłości na 90% nie będzie miał chorób dziedzicznych. No, a płacąc w pseudo-hodowli za psa 300 zł, później musisz na niego wyłożyć parę tysięcy bo przykładowo w wieku 6 lat ma dysplazję, a przecież nie będziesz mógł patrzeć na niego cierpienie albo co gorsza poddać go eutanazji.

IP i czas połączenia logowane. [19382885]
[19.03.2012] 21:44
My i Misiek
Mamy naszego Miśka od dwóch tygodni. Od "znajomego" dopuścili swoją sunię "dla zdrowia". Potem okazało się, że przyszedł do nas mając prawdopodobnie pięć tygodni, choć do dziś nie udało się ustalić daty jego urodzenia. Dziś ma niby siedem tygodni, ale szczerze mówiąc nie jestem pewna, bo ma dopiero cztery i pół zęba. Jak przyszedł do nas, nie miał szczepień, odrobaczenia ani nigdy nie był u weta. Do tego wiem, że od dłuższego czasu nie karmiła go mama tylko był karmiony kaszką manną na mleku. Dziś jest już na pokarmie dostosowanym do jego szczenięcych potrzeb i pije wodę, jesteśmy już po odrobaczeniu i pierwszym szczepieniu. Szybko się uczy i od początku jest bardzo odważny. Właściciel jego mamy skasował nas na 60zł. Dla mnie nie wielki koszt, ale jak dowiedziałam się, że piesek nie ma nawet podstawowych badań, po interwencji oddał nam pieniądze i zapłaciliśmy mu symbolicznie złotówkę. Nie mam nic przeciwko nierodowodowym psom. Kocham nasze psie dziecko, jest cudowny, ale uważam, że rozmnażać psy powinni tylko ludzie odpowiedzialni, bez względu na to czy to pies rasowy czy kundel właściciele rodziców przyszłych szczeniąt powinni wykazać się rozumem.
Inny przykład z życia. Będąc dzieckiem rodzice kupili mnie i mojej siostrze yorka. "Rasowego" bez rodowodu. Taką samą "rasę" kupili ówcześni znajomi moich rodziców. Wyglądały zupełnie inaczej. Z ciekawości wybrali się z psami do człowieka, który obejrzał je pod kątem zgodności z tą ich rasą (sorry nie wiem jak to się nazywa). No cóż. Nasz się zgadzał z typem rasy. Ten znajomych był raczej yorko- grzywaczem chińskim. Co zrobili znajomi. ODDALI pieska.
RODOWODOWY, CZY NIE ZASŁUGUJE NA MĄDREGO WŁAŚCICIELA
Niezależnie od tego czy Misiek będzie wyglądał jak sznaucer miniaturka czy nie jest najlepszym przyjacielem rodziny i rodowód niczego nie zmienia bo kochamy go tak jakby był najlepiej utytułowanym psem na świecie. Jest tyle psów potrzebujących kogoś kto zasłuży na ich oddanie i wierność, że kłótnia o to czy metryka jest ważna jest bez sensu. Po prostu kochajmy swoje pupile, i nie rozmnażajmy ich dla zysku. Jak sunia zaliczy "wpadkę" to oddajmy te małe paszcze za tę przysłowiową złotówkę do ludzi którzy będą je kochać.
Tyle w tym temacie, przepraszam, że tak dużo

IP i czas połączenia logowane. [19408864]
[04.06.2012] 21:42
karolinkaa362783
julkajulcia (12.03.09 15:12):

Pozatym to że 2 czarne labradory to pikuś za kolor miotu nie odpowiada kolor jaki pies ma ale to jaki pies niesie gen,w 1 miocie mogą być 3 kolory.

IP i czas połączenia logowane. [19594953]
[11.07.2012] 14:49
Patrzcie trochę głębiej
czy gość od tej ustawy to w ogóle jakiegoś zwierzaka w życiu doświadczył

IP i czas połączenia logowane. [19689187]
[23.07.2012] 16:50
gogo17
Moja sunia jest bez rodowodu a potrafi bardzo wiele ludzie się nią zachwycają , pytają również kiedy będzie miała szczeniaki bo chcą kupić. Mieszańce też są mądre i piękne!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [19719073]
[01.07.2013] 11:20
kasia194633
karolinkaa362783 (12.06.04 21:42):
julkajulcia (12.03.09 15:12):

to sie grubo laska mylisz, jak sie nie znasz na genetyce labradorów to się nie wypowiadaj, są psy które niosą gen czarny a są psy które nie niosą, czekolady niosą gen żółty i czekoladowy a nie czarny - więc jeśli pokryjesz ze sobą dwie czekolady to za żadne skarby czarne szczenięta wyjść Ci nie mogą - tak to po prostu jest ze labradory czekoladowe nie niosą genu czarnego, i nic tego nie zmieni nawet twoje dyrdymały o 3 kolorach w miocie,
masz dziecko dokształć się
http://gorskafantazja.home.pl/porady/ksiazka /Labradorgenetykaumaszczen.pdf

IP i czas połączenia logowane. [20585911]
[23.08.2013] 09:48
DogosArgentinos
www.dogosargentinos.com.pl
Hodowla Dogów Argentyński z rodowodem po Championach Fci-szczenieta

IP i czas połączenia logowane. [20692624]
[01.04.2014] 19:49
ayris
Szykuje się niedługo jakaś wystawa?

IP i czas połączenia logowane. [21115364]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat