o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Dlaczego Polacy nie lubią Rosjan?

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[16.04.2008] 17:11
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Jest rok 1979 lub 1980, przez niewielkie miasto w środkowej Polsce (miasto - dodajmy - w którym znajduje się węzłowa stacja PKP) przejeżdża pociąg pełen rosyjskich żołnierzy. Jadą do domu, właśnie skończyli służbę w NRD.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10862 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[16.04.2008] 18:55
e.e
artykuł o niczym.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12585077]
[16.04.2008] 23:03
Patriarchat.pl
klawiszowiec2 (08.04.16 17:38):
A kogo Polacy lubią można by zapytać Do każdego z naszych sąsiadów mamy jakieś pretensje.Oczywiście przyczyną naszej niechęci do Niemców i Rosjan jest to co nas spotkało z ich strony w przeszlości ale gdyby w 17 wieku Polska sama sie nie sparaliżowała szlachecką wolnością nihil novi i przystąpiła do reform wewnętrznych nie byłoby rozbiorów i nasza historia najnowsza wyglądałaby zupełnie inaczej.

Myślę, że te przyczyny rozbiorów to nie były takie proste.. Warto również zwrócić uwagę na ówczesne różnowierstwo w naszym kraju.
A kogo Polacy lubią? Ja np. ogólnie lubię norody skandynawski z całą filozofia ich stylu życia www.Patriarchat.pl
męska strona w sieci

www.Patriarchat.fora.pl
patriarchat@patriarchat.pl

IP i czas połączenia logowane. [12586763]
[17.04.2008] 00:21
dera13
Czy ten artykul zostal napisany na zamowienie 'elit' politycznych? Wsrod moich znajomych jakos nie widze niecheci do Rosjan. Wyrazna jest ona za to w wypowiedziach roznej masci politykow

IP i czas połączenia logowane. [12587162]
[17.04.2008] 00:28
ja tam do rosjan nic nie mam
wycierpieli wiecej niz polacy i maja od nas o wiele gorsza reputacje.
Nasza sie przynajmniej zmienia na lepsze, powoli ale idzie do przodu, za to o rosjanach ciagle jest pelno ''niedomowien''
osobiscie nie mieszkam w pl i znam paru rosjan,coz jedni sa tacy a drudzy inni.
Ci, ktorych znam akurat maja u mnie kiepska reputacje, ale pewnie niejeden polak im dorownuje.
Jest mi niezmiernie przykro, ze ich wlasny rzad jest najwiekszym zlodziejem, rosjanie mogliby sie ucywilizowac gdyby ich ''duma'' myslala o narodzie a nie o kieszeniach oligarchow.

Wielu rosjan nie rozumie dlaczego polacy sa niewdzieczni za ''wyzwalanie spod nazistowskiego jarzma'' Coz, oficjalna propaganda w rosji nie mowi o tym czego w rzeczywistosci dokonala krasnaja armia w europie srodkowej.
zycze rosjanom lepszych rzadow, placzemy, ze rosjanie mordowali polakow i nigdy nas za to nie przeprosili...pomyslcie tylko ile rosyjskiej inteligencji zginelo w gulagach, ilu ludzi ktorzy pewnie wniesliby duzo dobrego, musielo ogladac niedzwiadki na syberii.

IP i czas połączenia logowane. [12587193]
[31.08.2014] 10:14
[17.04.2008] 01:01
obiektyw/
rosjanie mieli cara i zostalo im do tej pory, PUTIN, car rosji, wladza wykonwacza, tak samo Tusku srusku, marzy o tym i bardzo do tego darzy, rosjanie sa to @@@,isci ludzie, ale w polsce przedstawiany wizerunek rosjanina to tylko polityczne gierki,
mam paru kolegow z rosji, i predzej zamienil bym 3 polakow na jednego ruska,

IP i czas połączenia logowane. [12587289]
[17.04.2008] 01:05
obiektyw/
rosjanie sa inteligetni, i to @@@iscie, tylko ze oczywiscie na 120 mil ludzi trudno wymagac samych geniusow, jak kraj rozpil narod zeby nim latwo bylo manipulowac, w niektrych regionach rosji wyplaty za prace bylo jedzenie artykuly zywnosc no i duzoooo wodki,
ja tam do rosjan nic nie mam (08.04.17 00:28):
..pomyslcie tylko ile rosyjskiej inteligencji zginelo w gulagach,

IP i czas połączenia logowane. [12587297]
[17.04.2008] 01:07
obiektyw/
rzad ( narod) sorry sie pomylilem
wiec trzeba isc spac
dobranoc

IP i czas połączenia logowane. [12587301]
[17.04.2008] 01:16
kto nie lubi
Polacy lubia!

IP i czas połączenia logowane. [12587319]
[17.04.2008] 02:16
monika_londyn
Moze Kamil Lukowski moglby poswiecic wiecej czasu na zglebienie rosyjskiej kinematografii zamiast ponizac sie pustymi, nielogicznymi i kompletnie bezwartosciowymi wypocinami pseudo-dziennikarskimi. Jak Ci nie wstyd, Czlowieku?! co to za poziom? i gdzie tu jest jakakolwiek tresc?

IP i czas połączenia logowane. [12587380]
[17.04.2008] 03:51
niedzwiedz
omfg, goowno goowno i jeszcze raz gooowno
zal doope sciska jak czytam kolejny artykol na o2

placy to.... polacy tamto... siamto.....

qrrrwaaa czlowieku mieszkam tu od urodzenia i nigdy nie utozsamialem sie z zadnym artykolem, baaaa nawet nie znam nikogo kto by choc w 1% przypominal TYCH POLAKOW z artkolow o2.pl

najwyrazniej autorzy piszą o Polakach jak by sami byli przybyszami i niemogli sie nadziwic ze to co mowili im w izraelu albo na kremlu o polakach to prawda! bo sami oczu nie maja i widza tylko tyle ile zapamietali z dzicinstwa!!!! - idioci nie?

LUDZIE NIE CZYTAJCIE TEGO GOOOWNA WIECEJ BO AUTOR MA TYLKO POLSKIE NAZWISKO I PROBUJE KOGOS (hooj wi kogo) PRZEKONAC ZE POLACY JEDNAK NAPRAWDE SA TACY JAKICH ON ICH WIDZI (dopiero terz xD)

IP i czas połączenia logowane. [12587439]
[17.04.2008] 04:25
ale o co chodzi o co chodzi
Autor chyba jakiś uprzedzony jest, jeszcze kilku takich widocznie zostało. Ja (i wiem, że wszyscy moi znajomi również) traktuję Rosjan TAK SAMO jak Polaków, Amerykanów czy Japończyków. Bo co to za różnica jakiej człowiek jest narodowości, liczy się to jaki on jest. A ludzie bywają różni - mniej/bardziej zamożni, wykształceni, obyci itd... itd... i narodowość nie ma tu nic do rzeczy. Ale wy, czyli media, próbujecie jak zwykle nasrać nam wszystkim do mózgów. Próbujecie nas podzielić, skłócić, próbujecie wmówić nam, że mamy powody aby w obecnych czasach nienawidzić i opluwać się nawzajem jadem. Przy okazji art. pozdrawiam Rosjan, miałem z kilkoma w przeszłości kontakt, byli to uczciwi i sympatyczni ludzie.

IP i czas połączenia logowane. [12587469]
[17.04.2008] 04:34
ale o co chodzi o co chodzi
niedzwiedz (08.04.17 03:51):
omfg, goowno goowno i jeszcze raz gooowno
zal doope sciska jak czytam kolejny artykol na o2

placy to.... polacy tamto... siamto.....

qrrrwaaa czlowieku mieszkam tu od urodzenia i nigdy nie utozsamialem sie z zadnym artykolem, baaaa nawet nie znam nikogo kto by choc w 1% przypominal TYCH POLAKOW z artkolow o2.pl

najwyrazniej autorzy piszą o Polakach jak by sami byli przybyszami i niemogli sie nadziwic ze to co mowili im w izraelu albo na kremlu o polakach to prawda! bo sami oczu nie maja i widza tylko tyle ile zapamietali z dzicinstwa!!!! - idioci nie?

LUDZIE NIE CZYTAJCIE TEGO GOOOWNA WIECEJ BO AUTOR MA TYLKO POLSKIE NAZWISKO I PROBUJE KOGOS (hooj wi kogo) PRZEKONAC ZE POLACY JEDNAK NAPRAWDE SA TACY JAKICH ON ICH WIDZI (dopiero terz xD)

No właśnie. A najgorsze jest to, że są ludzie, którzy wierzą mediom i traktują podawane przez nie informacje jako prawdę najświętszą, podczas gdy zazwyczaj serwuje się im stek wysmażonych przed momentem bzdur.

IP i czas połączenia logowane. [12587476]
[17.04.2008] 05:25
nierosjanka
Lubię Rosjan
Coś jednak jest w słowiańskiej duszy

IP i czas połączenia logowane. [12587484]
[17.04.2008] 07:15
Wolodia
Jestem Rosjaninem mieszkającym od 52 lat w Polsce.
Autor artykułu utrwala we mnie stereotyp
Polaka MENDY.

IP i czas połączenia logowane. [12587525]
[17.04.2008] 07:38
melo
Wolodia (08.04.17 07:15):
Polaka MENDY.

No to Wołodia powiedz jeszcze czy włożyli ci ten stereop do serca w Rosji, czy żeś się go nabawił u nas, a jeśli u nas to po jaką cholerę siedzisz tu 52 lata?! No i czy nie wydaje ci się, że wypowiedzi na forum utrwalają stereotyp pokrzydzonego Rosjanina i złego Polaka? A jeśli tak jest - mi się tak wydaje - to zastanów się w jak on się ma do rzeczywistości. Znajomy Ukrainiec powiedział mi kiedyś, że gdyby to Szwajcarzy podbili pół świata to wszystkim Szwajcarom żyłoby się jak w raju. Niestety zrobili to Rosjanie i teraz szukają winnych, dlaczego, ach dlaczego żyło i żyje nam się tak źle! To na pewno przez Polaków! Zawsze jednak pozostaje ta pociecha, że macie najlepszą kinematorgafię na świecie. Jest tak świetna, że Kamil Łukowski nie może nawet z niej pożartować, bo wszyscy od razu zaczynają jej bronić. Z Rosjan też żartować nie wolno? Co Wołodia? Puścili tekst, gdzie nie ma nic o powstaniach, Katyniu, zesłańcach i tym podobnych rzeczach i furt, dalej niedobrze. Dobrze będzie wtedy, jak wszyscy Polscy będa kochac Rosjan, bo inaczej po porstu nie można. Wyrażanie własnych opinii wszak jest grzechem. Może spuśćcie chłopcy trochę powietrza z tego balona na którym siedzicie to was tak w tyłek nie będzie uwierało, co?.
Najserdeczniej pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [12587557]
[17.04.2008] 07:49
wojtek2
Polaka MENDY.

Odezwał sie jak jesteś uccziwy to rzuć w siebie kamienem. Jeżeli chodzi o wasze kobiety to takie same mendy jak nasze. Włąśnie , że autor tekstu miał rację i nie wiele się pomylił.

IP i czas połączenia logowane. [12587578]
[17.04.2008] 08:01
jasiu 123465
artykuł napisany tendencyjnie..pod dyktando czasów i pewnie Busha..Z Rosjanami należałoby żyć aby Ich poznać.W swoim życiu wielokrotnie spotykałem się z Nimi.Nie mam takiego zdania jak opisuje się...Wszędzie są ludzie i policja polityczna.Zwłaszcza w ZSRR.To ta ostatnia formacja tak skłócała Nasze Narody.Niedawno miałem takie zdarzenie.Byłem na ćwiczeniach wojskowych pod Wrocławiem.Obok nas ćwiczyli również radzieccy żołnierze.Jeden z nich był zaciekawiony naszą grupą i zbliżył się do nas .Podszedłem w jego kierunku i usiadłem na ziemi jak mnie prosił.Usiadł niedaleko mnie tak samo na ziemi.Odwróceni plecami rozmawialiśmy przyjaźnie do chwili,kiedy się pojawił po jego stronie jakiś\\\"politruk\\\" bo się zerwał i oddalił.W ogóle stosunkami pomiędzy narodami kierują tacy\\\"politrukowie\\\".Jak czytam tą wypowiedź redaktora zaczynają nami także manipulować.Jesteśmy cywilami i mamy demokrację więc wiele nie mogą.Ale to kwestia czasu i zapędów....

IP i czas połączenia logowane. [12587606]
[17.04.2008] 08:12
Polak w drugim pokoleniu
Polaka MENDY.

Jeśli jesteś Rosjaninem, to napisałeś coś tak samo głupiego jak wypociny autora tego śmietnikowego artykułu. Sam piszesz, że jesteś zdominowany przez stereotypy nacji, w której kraju gościsz. Czym się różnisz od tak samo durnych Polaków posługujacych się stereotypami?

Nie trudno domyślić się, że "autor" artykułu jest młodym człowiekiem, jeżeli to jego matka oglądała "Lecą żórawie". Tym głupsze jest to, co z taka pewnoscią pisze "jak to wtedy było". Pierwsza sprawa, to ignorancja w zakresie znajomości kultury rosyjskiej - w tym wypadku filmu. Było sporo filmów radzieckich, które można uznać za wybitne i tak ocenianych na międzynarodowych festiwalach. Być może, gdyby pojawił się w tych filmach odpowiednik Stallona czy Szwarzwagona i z działka kaliber 12,7 mm kładł pokotem wrogów, sam nie będąc trafionym, to autor tego bełkotliwego artykułu uznałby jego wysoką wartość. Był także w tym czasie wybitny balet rosyjski i wybitni śpiewacy.
Co do niechęci do języka rosyjskiego, nie była ona większa aniżeli do innych przedmiotów szkolnych. Mój początek nauki języka obcego w 4 klasie szkoły podstawowej przypadł na rok 1956. Nie był to język rosyjski lecz angielski. Zapewniam, że większość koleżanek i kolegów z klasy, podchodziła do nauki tego języka z taką samą niechęcią jak do innych przedmiotów - w tym nauki religii, która też się wtedy pojawiła w szkole. Autor pisze, że uczył się rosyjskiego w szkole podstawowej 8 lat. Interesujące wyznanie...Czyżby klasy powtarzane wielokrotnie?
Prawdopodobnie ktoś wpadnie na pomysł, żeby zarzucić mi miłość do ZSRR czy Rosjan jako nacji. Nic błędniejszego. Od najmłodszych lat słyszałem od cioć i wujków o tym, jak po wejściu Rosjan na tereny polskie wielu członków mojej rodziny skończyło swój żywot z kulką w głowie (nie to pochodzenie i korzenie zza zachodniej granicy). Wychowałem się też słysząc co dzień w tle audycje Radia Wolna Europa, a mój angielski szlifowałem na wiadomościch Głosu Ameryki i BBC w oryginale. Do większości spotykanych Rosjan nie dostrzegam jednak u siebie większej niechęci, aniżeli do zachowujących się po chamsku niektórych Niemców, Polaków, Anglików czy Amerykanów. Nie lubię pychy niektórych Francuzów. Nigdy bym się jednak nie ośmielił, by pisać głupoty na temat jakiegoś NARODU nie mając o nim więcej informacji aniżeli te, które autor uzyskał w jakimś zaścianku. Poza tym, że autor w miarę poprawnie używa języka polskiego, nie ma chyba powodów, by cokolwiek publikował sądząc, że przekazuje "prawdy objawione". To jest po prostu nieudolny bełkot.

IP i czas połączenia logowane. [12587631]
[17.04.2008] 08:30
nie ten
może będę traktowany tutaj jak rusofil ale jezyka nauczyłem sie właściwie sam i to tylko dlatego ,że interesowała mnie technika.Kupione czasopismo przez przypadek trafiło w mój gust i pierwszy artykuł bodajże jak zrobić kieszonkowe radio kiedy te kosztowały jeszcze majatek na tyle zachęcił by to zrobic, potem kolejne i kolejne.A potem to te tanie wydawnictwa kosztujące 1/10 ceny polskich służyły do zdobywania wiedzy z zachodnich przedruków technicznych.Również przypadek sprawił, że do zakładu trafiły maszyny ze wschodu i koniecznośc posługiwania sie dwoma dokumentacjami sprawiła, ze nauczyłem sie korzystać tylko z jednej, gdzie wszystko było po kolei a nie na kilku stronach i to z ciągłymi odnosnikami do oryginału.Na szczęście nie miałem kontaktu z samymi Rosjanami na dłużej a ci co ich poznałem pomimo iz ideologicznie zapewne przygotowani jednak uznawali lepsze i nowocześniejsze rozwiązania techniczne polskie czy wręcz zachodnie.Jednak usiłowali cały czas nam wmawiać,ze dlatego jest u nich tak źle, bo wszystko co lepsze jest wysyłane do biednych socjalistycznych krajów w tym do Polski.Natomiast to co do mnie docierało od znajomych- strach mysleć ,że tak mogło być...szczególnie wojskowi radzieccy w Polsce poczynali sobie jak w kraju podbitym i sam widziałem kuzyna pobitego na swoim ogródku bo bronił swoich owoców przed umundurowanymi złodziejami w biały dzień...a zadne interwencje u naszych władz nic nie pomagały.To była Legnica tamtych lat 60tych

IP i czas połączenia logowane. [12587687]
[17.04.2008] 08:37
Klute
Z niechęcią do narodu Rusów spotykałem się niezwykle rzadko i wynikało to raczej z osobistych incydentów. Wyraźna większość ma sympatię do ludzi bo Ruska da się lubić wielu sytuacjach. Głównie ich specyficzna filozofia życiowa i przystosowanie. Jest w tym wiele beznadziejności i fatalizmu, ale życie znają z tej gorszej strony bardzo głeboko. A ich rządów nie lubimy za 300 lat polityki 'miłości' - tu nie ma co komentować. Zawsze w rozmowach rozróżniamy naród od władz. To dwa bieguny.

IP i czas połączenia logowane. [12587711]
[17.04.2008] 08:51
Gulko
Oni mają tak różne warunki historyczne, że nawet nie da się tego porównać z nami. Największym nieszczęściem jest że po komunie nie uznali komunistów za okupantów Rosji i nie podjęli się budowy narodu na nowo. Ale nie było nikogo kto byłby w stanie to zrobić. Skoro polska rewolucja była zrobiona siłami bezpieki i ich ludzi w opozycji to tym bardziej w Rosji. Nasza bezpieka i jej ludzie przynajmniej wmówili narodowi że oni to nie oni, a w Rosji nawet sama próba nie przeszła. Tragedią jest upadek Jelcyna, wg mnie bardzo mądrego facet który się załamał. Wydaje mi się że on rozumiał sytuację najlepiej.

IP i czas połączenia logowane. [12587739]
[17.04.2008] 09:14
whatsoon
ja wyjezdzam co rok do USA i mam kontakt z mlodymi ludzmi z calej biednej str Europy + Azji. Znam Rumunow, Bulgarow, Serbow, Kazachow, Bialorusinow, Ukraincow, Rosjan... I tylko z dwoma narodami ni idzie sie nigdy ugadac, to Rosjanie i Rumuni.
Ci pierwsi sa po prostu strasznie niemili. Nie potrafia sie wyluzowac, a jak gdzies wyjda, to wstyd - kloca sie z bramkarzami, nie zostawiaja napiwkow... Rosjanki ok.20 roku zycia obsciskuja sie w klubach ze starymi Amerykancami.
Co do Rumunow, to cwaniaczki i zlodzieje ale umiejetnie potrafia zmanipulowac pracodawca tak, ze nie tylko uchodzi im wszystko na sucho, to jeszcze awansuja i sa tam naszymi szefami.
Za to dla Serbow respect, ziomy!

IP i czas połączenia logowane. [12587798]
[17.04.2008] 09:36
Rrrrr...
Podobnych bzdur to dawno nie czytałam. Od kiedy to Polska jest głównym wrogiem Rosji? normalnie śmiech bierze! A co do niechęci to obecnie można ją chyba tylko zauważyć w środowiskach zacofanych, albo ewentualnie wśród ludzi starszych, którzy na własnej skórze doświadczyli sowieckiej okupacji. Z moich osobistych doąwiadczeń wynika, że Polacy nie mają problemu z kontaktem z Rosjanami (i odwrotnie). Co więcej niejednokrotnie chyba nawet łatwiej się nam dogadać z sąsiadami ze wschodu niż z przedstawicielami tzw. kultury zachodniej. Może zatem warto otrząsnąć się wreszcie z bagazu historycznego, który tak ogranicza niektórym choryzonty!

IP i czas połączenia logowane. [12587845]
[17.04.2008] 09:40
maniekkKKKK
Ja tam do ruskich nic nie mam. Pamiętam lata temu przyjechali do naszego miasteczka rosjanie. Artyści bo pod domem wyłożyli ekwipunek i rysowali portrety i karykatury.
Przygladalismy się im pół dnia w końcu fader nie wytzrymał i zaprosił ich na obiad. Wiadomo , cudów nie było ale zjedli , podziękowali dali adresy zeby korespondować kiedyś i tak się skończyło.Za free zrobili akrykatury ( mam je do dzisiaj ).
Ogólnie ruskie są naprawdę normalnymi ludźmia to , ze ich krajem od wieków rządzili dyktatorzy i despoci cóż.
Szkoda , bo naród fajny ale ma pecha do rządzących.

IP i czas połączenia logowane. [12587857]
[17.04.2008] 09:42
Yuri
\"Są weseli i zachowują się przyjacielsko. Jednak kiedy zaciekawiony zbliża się do jednego z wagonów, jakiś sołdat szybkim ruchem wydziera mu prasę spod pachy i błyskawicznie podaje kolegom siedzącym wewnątrz. Potem rozkłada ręce i mówi coś po rosyjsku.\" - i ten epizod sprawił wrażenie do końca życia... Widocznie, żołnierz po prostu żartował, przecież też nie czytają polskich gazet Chłopak - to po prostu obraźliwy dupek (Żołnierz to też nie wygląda na geniusza, przyznaję).
No i właśnie to wywołało takie frustrację: jak nauka rosyjskiego to \"Wszystko w tej nauce było pochrzanione, podręczniki durne, nauczycielki wariatki, no i jeszcze ta propaganda. Okropność, odrzucało nas od tego\", jak rosyjska kultura to oczywiście \"film Lecą żurawie\" (zapytaj mamę co ona tam dla siebie znalazła, bo ja nie potrafię wytłumaczyć). Zdenerwowało nawet to że \"Wysocki zagrał Murzyna\" (!) - co za przestępstwo ze strony władz kinematograficznych Związku Radzieckiego. No jasne, trzeba było zatrudnić etiopa (mówiącego po rosyjsku na tę role )! \"Dla tych, którzy nie rozumieją, piszę to wyjaśnienie:...\" - czy autor w ogóle się spotykał etiopów??? To taka sama bzdura jak artykuł \"Jak rozpoznać Polaka?\" http://emigracyjny.blog.polityka.pl/?p=81.
Podsumując - artykuł jest po prostu żałosną próbą nieudacznika znaleźć wytłumaczenie swego nieudanego życia. W dzieciństwie gazetę mu odebrano...Masakra jakaś

IP i czas połączenia logowane. [12587863]
[17.04.2008] 09:52
m33
melo (08.04.17 07:38):
Może spuśćcie chłopcy trochę powietrza z tego balona na którym siedzicie to was tak w tyłek nie będzie uwierało, co?.

To jeden z najsensowniejszych komentarzy jakie ostatnio wyczytałem... Dzieki za niego...

Autor artykułu pogłebił temat tyle co starł kurz z książki...

Rosja to dziwny kraj... Straszny, dziwny i tak cholernie fascynujący... A Rosjanie to biedni, zahukani wiekami niewolnictwa i przy okazji niesamowicie otwarci i gościnni ludzie...

\'Rosyjska dusza\' ma w sobie coś z szerokich stepów, dalekich syberyjskich tajg ale i Puszkina, Tołstoja, Bułchakowa (nie wszystko nie wszystko), Wysockiego, a nawet Okudżawy. To Czajkowski, Pugaczowa i... Tatu. Tego się nie da pojąc czytając takie artykuły nawet codziennie, tego nie można pojąć - z tym można tylko żyć i obcować.

Tak jak wszyscy nienawidziłem lekcji rosyjskiego w szkole, ale udało mi się oddzielić czerwone sztandary od poezji i muzyki tego języka.

Kiedyś Siedziałem w wagonie Transsyberyjskiej przy butelczynie czegoś metno-różowego i słyszałem zewsząd to co myślę dziś: \"władza rosyjska, radziecka - ciort eio znaju - zawsze męczyła człowieka, a tu zyć trzeba; czy ty ruski czy polak - co to ma za znaczenie ?!?; napijmy się...\"

Na zdrowie - miłego dnia.

IP i czas połączenia logowane. [12587889]
[17.04.2008] 10:07
ksiczenkv
Mieszkam w Polsce troche czasu i zauwazylem pewna regule.Takie artykuly rodzase wtedy,jak trza zrobic jakies swinstwo dla Rossii.A w Rossii niema antypolskiej propagandy,ci kto niema znajomych polakow nawet nie podejrzewaja o tej kompanii propagandowej ktora caly czas trwa w Polsce.I przykro mnie z tegopowodu!!!To rossadek ludski ogranicziony,glupota nie zna granic!Ale placise za nia naidrozej.

IP i czas połączenia logowane. [12587919]
[17.04.2008] 10:20
ksiczenkv
Wlasnie o wladze:inacze tam se nie da!!!Czi do was to nigdy nie dotrze? To nie jesc malutka Polska ktora mozna przejechac za jeden dzen pocagem.

IP i czas połączenia logowane. [12587955]
[17.04.2008] 10:35
ZniesmaczonyPanGofer
A dlaczego mieliby nie lubić? Rosja to kraj dzisiaj zdecydowanie silniejszy, czesy gdy Polacy budzili grozę u nich dawno mineły np Dymitriady... Chcieliby prowadzić w obec nas taką politykę jak my ze słabszymi sąsiadami w II RP wg Dmowskiego tzn my chcieliśmy polonizować Ukraińców, zalążki kultury Białoruskiej. Rosja uważa nas za niejako swoją dzielnice, kogoś słabszego i chętnie widziałaby nas w ramach swojego terytorium, zresztą jak resztę państw bloku wschodniego tzn byłego ZSRR. Jednak co do tego ma przeciętny Rosjanin, któremu pewnie Polska jest kompletnie obojętna? WG mnie duża ich część myśli niestety tak jak Polacy o Ukrainie, że to powinne być nasze ziemie. Nie zapominajmy, że to co myśli i czyni rząd nie ma odzwierciedlenia w przeciętnym człowieku...Ponadto Rosja to ciekawa kultura jak chociażby Dostojewski który tak nas nie lubił.

IP i czas połączenia logowane. [12588014]
[17.04.2008] 10:37
polokolo
polacy to taka dziwna nadroda

IP i czas połączenia logowane. [12588026]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat