o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Inne
 » Odpowiedz na ten temat

Rdza na rowerze, jak usunąć

[08.04.2008] 16:16
Kakimi  b_wing@tlen.pl
Elo
Za oknem coraz cieplej słonko nadaje , ptaszyny ćwierkają, flora się zieleni . Najwyższy czas rozpocząć sezon rowerowy . W tę myśl więc, zabrałem się za jeden mych rowerów, który całkiem fajnie radzi sobie w jeździe terenowej. Niestety rower ten długo był nie używany, na dodatek okazało się że ten komu został on wypożyczony zostawił go na pastwę bezlitosnych czynników atmosferycznych. Na razie to tylko naprawiłem przerzutki, nóżkę i siodełko, został mi jeszcze tylny hamulec oraz.. ta nieznośna rdza. Wystąpiła przeważnie tam gdzie farby brak, na metalowej rurze od siodełka, gdzie nie gdzie na kołach, pedałach, przednim hamulcu tarczowym i kierownicy w postaci piegowatych kropek, małych, ale wystarczająco zgrupowanych by były widoczne. Najgorzej oczywiście dostało się zębatkom i łańcuchowi, ale smar jakoś to zakamuflował. Okropnie wyglądają różne drobne elementy typu nakładki i śrubki, które całkiem zmieniły kolor, na kolor rdzy. Z trudno dostępnymi miejscami jak elementy przerzutki czy zewnętrznej obudowy łożysk w kołach też nie jest za ciekawie.
Te śrubki ewentualnie wrzucić do jakieś coli czy nafty, podobno działa, ale nie wiem co z resztą. Użyć jakiegoś specyfiku rdzę usuwającego? Jaki będzie najlepszy? A może czymś odpowiednim to zamalować (tylko czy to potem przyzwoicie będzie wyglądać). ((( Happy in The Rain Dancing in The Sun )))

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.04.2008] 00:29
B6
Oczyść wszystko jak tylko się da, ropa czy nafta to dobre rozwiązanie póki masz tylko plamki rdzy, a nie wgłębienia, możesz tez spróbować WD40, z drobnymi plamkami całkiem dobrze sobie radzi jeśli wesprzesz go własnym ramieniem uzbrojonym w szmatkę. Kategorycznie odradzam zamalowywanie czegokolwiek, na zewnątrz może i będzie ładnie ale pod spodem rdza dalej będzie się rozwijać, poza tym farba nie utrzyma się na tych elementach które pracują w rowerze. Po "operacji" co tylko się da przesmaruj, ale nie próbuj oliwić tarczy hamulcowej pzd

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12550461]
[05.03.2015] 10:27
mariusz899a
Maożna usuwać rdzę różnymi środkami dostępnymi między innymi w salonach rowerowych. Trzeba jednak wiedzieć, które są naprawdę są dobre i skuteczne. Podaję też namiar na firmę, która fachowo zajmuje się usuwaniem rdzy, antykorozją i piaskowaniem: krystian_kasprzak@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [21653493]
[13.03.2015] 13:54
misen82
dokładnie, chociaż czasem przy pracy domowymi sposobami nie mozna mieć 100% pewności,że rdza znów nie wyjdzie. U mnie w rowerze było podobnie po zimie, tu mi wszystko zrobili - http://www.techni-kor.pl/ zarówno jesli chodzi o odrdzewianie jak i późniejsze malowanie.

IP i czas połączenia logowane. [21667877]
[13.03.2015] 20:41
Ola Need
Tu masz wpis o odnawianiu roweru: http://www.antywieszak.pl/rower-w-kwiaty/ Blogerka pisze o papierze ściernym i hammereitcie

IP i czas połączenia logowane. [21668488]
[17.01.2018] 16:12
[17.03.2015] 08:28
TwojeZdrowie
Cześć,
Czym wyczyścić stalowe koła? Mam tam sporo rdzy. Czy zwykłe mleczko typu cif wystarczy? TwojaIntymnośćwww.twojaintymnosc.blogspot.com

IP i czas połączenia logowane. [21673656]
[01.04.2015] 15:39
lesio99
O dobry odrdzewiacz możesz zapytać w www.rodozja.pl mają spory wybór środków do obróbki powierzchni metalowych i skutecznego zabezpieczenia przed korozją.

IP i czas połączenia logowane. [21698525]
[07.04.2015] 10:53
seba79
Możesz spróbować preparatem z http://www.rustcheckcorolon.pl długo już go używam i wiem,że zapewnia solidne zabezpieczenie elementów metalowych przed korozją.

IP i czas połączenia logowane. [21707357]
[26.04.2015] 12:57
dwqqw
Może jakies niklowanie lub cos tego typu? Na rowerach jeszcze nie stosowalem, ale np. najpotrzebniejsze narzedznia, którymi pracuje na dzialce poddalem galwanizacji w zakładzie Galwax z Nadarzyna i to naprawde zabezpiecza na dluuuugo, na lata

IP i czas połączenia logowane. [21740249]
[07.05.2015] 00:02
Oracz Paweł
Aby uniknąć rdzy możesz pomyśleć o oddaniu metalowych części do procesu galwanizacji. Jest to skuteczny sposób zabezpieczenia takich elementów przed korozją. Ja tak zrobiłem ze swoim rowerem oddając go do galwanizacjalubelskie.pl

IP i czas połączenia logowane. [21757416]
[14.08.2015] 08:55
koperekrabarbar
Fajny temat widze ale jak dla mnie nie ma niczego lepszego na zabezpieczenie przed rdza na rowerze niz nanoprotech Mój (już ex) chlopak przyniosl kiedys od razu jak kupilam i mowil, ze to dobrze zabezpiecza przed rdza. Chlopaka nie ma, ale za to problemem z rdza tez sie nie przejmuje

IP i czas połączenia logowane. [21921394]
[17.08.2015] 09:39
Igor Ma
A brałeś pod uwagę piaskowanie? Sprawdzony sposób na felig samochodowe... Może warto spróbować, zerknij na piaskowanie.eu Myślę, że bez problemu by dla Ciebie wykonali taką usługę. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [21925343]
[31.08.2015] 08:58
Isia664
Ramę roweru można bez problemu poddać piaskowaniu. Firmy, które się tym zajmują, jak to piaskowanie.eu powinny bez problemu się zająć takim problemem.

IP i czas połączenia logowane. [21946770]
[07.09.2015] 12:04
tony7
ja sie zgadzam z Koperkiem, żadna tam galwanizacja, lepiej kupić Nanoprotech, wychodzi dużo taniej, a to też nie jest jakaś wielka filozofia posmarować smarem.

IP i czas połączenia logowane. [21956556]
[08.09.2015] 09:42
budna
piaskowałam swoja starą ramę powiedziałabym zabytku heh w skoskiewicz.waw.pl. bardzo dobrze wszystko wyczyszczone.

IP i czas połączenia logowane. [21957737]
[14.10.2015] 15:47
kolio89
myślę,że dobry sklep rowerowy typu http://www.trybik.pl/ ma w swojej ofercie preparaty pielęgnacyjne i akcesoria rowerowe, które pomogą skutecznie uporać się z problemem, może tam spróbować?

IP i czas połączenia logowane. [22014889]
[31.10.2015] 20:04
qfqwewq
Wystarczy odpowiednia farba, ja taka skuteczna kupowalem tutaj kiedyswww.rodozja.pl

IP i czas połączenia logowane. [22041784]
[08.02.2016] 23:40
błażej45
Mam problem z hamulcami po zimie. Chciałbym uniknąć serwisowania roweru. Myślicie, że mogę sam to naprawić używając stalowych linek takich jak tutaj https://exar.eu/produkty/liny-nierdzewne/

IP i czas połączenia logowane. [22187762]
[09.02.2016] 13:42
Kajtek2346
Sama farba tylko przykryje i zamaskuje rdze,tutaj należy ja zabezpieczyć odpowiednimi środkami,tak aby całkowicie pozbyć sie problemu. Ja akurat akcesoria rowerowe często zamawiam na
Remar-Sport.pl moge ich polecić.

IP i czas połączenia logowane. [22188449]
[15.03.2016] 22:00
ruytiuoiu
bardzo latwo jest rdze usunac posiadajac odpowiednie srodki, w tym temacie chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie firmawww.rodozja.pl

IP i czas połączenia logowane. [22236888]
[17.06.2016] 12:41
Dziamka
Ja pożyczyłam od mojego ojca-majsterkowicza ten preparat:
http://tenzi.eu/artyku%C5%82y/asortyment/car -line/preparaty-specjalistyczne/rdza-kamie%C5%84-cement-beto niarki/betorast
I sprawdził się świetnie - rdza zeszła z ramy rowerowej jakby była zwykłą plamą

IP i czas połączenia logowane. [22347969]
[02.09.2016] 16:13
Mis899
lakierowanie proszkowe super się sprawdza, moje rowery miały lakierowane ramy i świetnie się prezentują. pod warszawą byłem z nimi w http://ecoral.pl/ usługa wykonana bardzo dokładnie, fachowo

IP i czas połączenia logowane. [22432054]
[02.10.2016] 15:19
Ashtars
Składajac przełajówkę na starej ramie od crossa dałem do malowania proszkowego. I tyle. Załatwia sprawę. Pierwszy z brzegu zakłąd Ci to zrobi, niedaleko mnie jest np.. http://galwmet.pl/oferta/ Jak chcesz czegos bardziej szalonego to może malowanie wodne?

IP i czas połączenia logowane. [22462601]
[18.09.2017] 08:15
Mero
Usunięcie rdzy to raz, potem trzeba byłoby jeszcze zabezpieczyć rower, by rdza ponownie do nie zaatakowała, a korzystając w różnych, czasem bardzo niekorzystnych warunkach może do tego dojść. Najlepiej poczytać o farbach antykorozyjnych i ich właściwościach http://faar.pl/farba-antykorozyjna-co-to-za- farba-jakie-ma-wlasciwosci/ co może pomóc na przyszłość, żeby potem nie było potrzeby usuwania korozji.

IP i czas połączenia logowane. [22805763]
[26.10.2017] 10:26
franiochaszcz
Swój rower oddałem ludziom z nowego konceptuwww.renowacjarowerow.pl gdzie panowie przywracają świetność starym dwukołowcom.

IP i czas połączenia logowane. [22825022]
[26.10.2017] 12:00
rambler
Tylko Rambler! Najlepsza firma od renowacji rowerów. Specjalizuje się w rowerach zabytkowych. Nie ma lepszych profesjonalistow!
http://nova.rambler.ru/search?

IP i czas połączenia logowane. [22825067]

» Odpowiedz na ten temat