o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Orange Freedom - czy ktoś korzystał?

1 2 3
[28.03.2008] 16:23
reggi
Czy ktoś korzysta z Orage Freedom? Jak to się sprawdza w praktyce, jak wygląda urzytkowanie? Niedługo konczy mi sie umowa na internet i nie wiem czy zostać przy neostradzie, czy zmienić operatora.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[28.03.2008] 17:40
zxcrw
jestem radosnym dzieckiem neostrady, wiec nie ale czytalem wiele roznych opinii na ten temat. sporo pozytywnych, ale tez i sporo krytycznych, tylko ze te ostatnie byly troche malo konkretne, jakby pisali je ludzie ktorzy nie maja wiekszego pojecia o komputerach, wiec jakos nie chce mi sie w nie wierzyc. sprawdzalem oferte, z ciekawosci, ale jak na razie pozostaje przy neo. caly czas mam na nia jeszcze umowe i nie mam komorki w orange, a znia sie ta cala impreza najlepiej kalkuluje.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12485962]
[11.04.2008] 09:13
STM
Mam Orange Freedom i bardzo dobrze się spisuje. O uruchomieniu usługi zostałem poinformowany po 6 dniach, ale niestety okazało się że Internet nie działa. Zadzwoniłem do BOK (Biuro Obsługi Klienta) i złożyłem skargę. Usługa została uruchomiona już następnego dnia. Ale jeśli chodzi o dzwonienie do BOK to trzeba mieć wiele cierpliwości. Obsługa jest bardzo miła i konkretna, ale czekanie i słuchanie melodyjki przez 15 min nie jest niczym ciekawym. Usługa działa u mnie bardzo dobrze pomimo że mieszkam w małym miasteczku 70km od Warszawy. Do centralki mam jakieś 500m. Telefon mam na abonamencie socjalnym (28zł). Pingi raczej nie przekraczają 50ms a transfery oscylują w granicach 1030-1055Kbps dla Downstream (Ściąganie) i 220-255Kbps dla Upstream (Wysyłanie). Spokojnie można grać przez Internet. Transfer jest stały i trzyma się wartości 120-132KB/s dla ściągania.

Poniżej zamieszczam dwa testy jakie wykonałem na SPEEDTEST.NET
http://img524.imageshack.us/img524/1901/001a t1.jpg
http://img524.imageshack.us/img524/4223/002x o7.jpg Należy jednak pamiętać że paramenty połączenia zależą w głównej mierze od jakości naszego połączenia i odległości od centralki TP. Mam nadzieję że rozwiałem wiele wątpliwości co do działania tej usługi.

IP i czas połączenia logowane. [12556357]
[14.04.2008] 09:26
goscrobroy
Nwet przy wiekszych odleglosciach od centrali telefonicznej powinno byc niezle, napewno niewiele gorzej. nalezy pamietac ze Freedom to ta sama technologia co Neostrada, wiec na pewno bedzie dzialac.

IP i czas połączenia logowane. [12571049]
[15.04.2008] 11:44
anka1123
wiele osob zmienilo internet na freedom i raczej sa z niego zadowolenie. zdarzaja sie glosy malkontentow, na niektorych forach jest ich nawet sporo, ale w internecie dominuja pozytywne opinie, zwlaszcza w dyskusjach wsrod informatykow. jesli mam komus wierzyc to predzej uwierze rzeczowym opiniom fachowcow, niz ogolnikowym narzekaniom laikow.

IP i czas połączenia logowane. [12576796]
[26.10.2014] 04:36
[17.04.2008] 16:26
greenhaus
jak zalezy ci na tanim necie, to polecam. mialem okazje sprawdzic jak to dziala i musze powiedziec, ze nie widze wiekszych roznic pomiedzy freedom a neostrada z ktorej na co dzien korzystam. a cena freedom jest zdecydowanie nizsza, bo raz ze lacze tansze, a dwa chodzi na abonamencie socjalnym

IP i czas połączenia logowane. [12589728]
[05.05.2008] 20:35
Free Boom
STM (08.04.11 09:13):
Mam Orange Freedom i bardzo dobrze się spisuje. O uruchomieniu usługi zostałem poinformowany po 6 dniach, ale niestety okazało się że Internet nie działa. Zadzwoniłem do BOK (Biuro Obsługi Klienta) i złożyłem skargę. Usługa została uruchomiona już następnego dnia. Ale jeśli chodzi o dzwonienie do BOK to trzeba mieć wiele cierpliwości. Obsługa jest bardzo miła i konkretna, ale czekanie i słuchanie melodyjki przez 15 min nie jest niczym ciekawym. Usługa działa u mnie bardzo dobrze pomimo że mieszkam w małym miasteczku 70km od Warszawy. Do centralki mam jakieś 500m. Telefon mam na abonamencie socjalnym (28zł). Pingi raczej nie przekraczają 50ms a transfery oscylują w granicach 1030-1055Kbps dla Downstream (Ściąganie) i 220-255Kbps dla Upstream (Wysyłanie). Spokojnie można grać przez Internet. Transfer jest stały i trzyma się wartości 120-132KB/s dla ściągania.

Poniżej zamieszczam dwa testy jakie wykonałem na SPEEDTEST.NET
http://img524.imageshack.us/img524/1901/001a t1.jpg
http://img524.imageshack.us/img524/4223/002x o7.jpg

Należy jednak pamiętać że paramenty połączenia zależą w głównej mierze od jakości naszego połączenia i odległości od centralki TP. Mam nadzieję że rozwiałem wiele wątpliwości co do działania tej usługi.

Czytalem te wypowiedz juz na innym forum ... dziwne zeby ktos kopiowal swoje wypowiedzi ... moze orange se wkleja dobre opinie hehe tez sie zastanawiam nad freedom'em ale po przejrzeniu opinii na forach chyba wybiore neo (tak jak do tej pory)

IP i czas połączenia logowane. [12703049]
[05.05.2008] 21:03
majkarufi
a co sadzicie o internecie z netii albo z ery blueconnect?
nie wiem co wybrac http://zlotoweczka.com/pages/index.php?refid =majka1608

Polecam stronke, link powyzej, chcialabym prosic o zarejestrowanie sie uzywajac mojego loginu czyli majka1608

dlaczego i co wzamian?
juz informuje otoz za samo przystopienie do programu otrzymujesz 30 gr, czytasz maile o watrosci od 1 do 50 gr, nastepnie platne linki, za jedno wejscie dziennie otrzymasz od 1 do 30gr

mało? im duzej jestes w programie tym lepsze przywileje!!!
polecam , naprawde warto !!!

IP i czas połączenia logowane. [12703343]
[12.10.2008] 20:19
peterw
totalbne dno nie polecam
wieczrem transferu jak na zwyklym modemi mialem wczesniej Neo - niby ta sama firma ale zdecydowanie lepsza jakosc lacza choc strasznie zawyzone ceny za lacze 1mb

IP i czas połączenia logowane. [13618580]
[19.11.2008] 00:35
Hadson
Neostrada działała średnio. Zdecydowałem się zmienić operatora DSL. Chciałem wybrać Netię ale... niestety nie dało się. Wybrałem Orange Freedom. Zadowolony z internetu cieszyłem się krótko, niespełna 2 dni. Od 1,5 miesiąca czekam na odpowiedź w sprawie reklamacji. Osoby pracujące w informacji telefonicznej są grzeczne, ale niekompetentne i jedynie co to w sposób grzeczny potrafią zbywać. A jak internetu nie miałem tak nie mam. Dlatego każdego przestrzegam przed zakupem internetu w Orange. Ponadto internet przez komórkę (GPRS), który kupiłem na czas reklamacji, niestety działa bardzo słabo, a czasami w ogóle. Dlatego zmuszony byłem kupić dodatkowo iPlusa, koszty rosną a jak internetu nie było tak nie ma. Niestety Orange i TP są wydają się być tą samą firmą, ale niestety tak nie jest.

IP i czas połączenia logowane. [13852627]
[23.11.2008] 22:08
skystar12
mam pytanie. od jakiegoś czasu patrzę na stronie tpsa.pl czy mogę założyć neostradę. ciągle brak możliwości technicznych. okazuje się że mam możliwości założenia usługi ORANGE FREEDOM. jak to możliwe?
czy ten internet wogóle mi będzie chodził?

IP i czas połączenia logowane. [13882582]
[01.08.2009] 15:53
111111111111111
nie bierz tego to jest takie dziadostwo i w razie problemów nie można liczyć na fachową pomoc

IP i czas połączenia logowane. [15278001]
[24.08.2009] 09:20
rootek27
nie bede sie rozpisywal ale podam tylko to

- nie można wyświetlić strony

- Przekroczono limit czasu połączenia

to jest tzw. Orange free gdy sie skończy nam limit wiadomo ze orange free posiada limity 1-2gb wtedy nam wszystko ladnie działa moze dla zachecenia mamy transwer nawet do 1024 kb ale po przekroczeniu limitu mamy łącze 16 kb i transwer downloadu juz nie 1024 kb tylko od 1 do 5 kb wiec radze sie zastanowic zanim sie wkobiecie osobiscie wole neo ! NIE BIERZCIE ORANGE FREEE LIMITOM MÓWIMY PRECZ

IP i czas połączenia logowane. [15381851]
[12.11.2009] 21:04
eliott
moze ja tak trafilem ale wiezcie mi lub nie ten internet dziala normalnie tylko w tedy gdy masz swoj modem nie z orange te przyslowiowe za 1 zl to totalny niewypal.Jak sie juz polaczysz to nie mozesz zbyt duzo zeczy robic np. kozystasz z pocztynsluchasz muzyki i powiedzmy jeszcze gg to u mnie bez przerwy sie rozalncza i to bez przerwy!! i strasznie muli mam 1mb/s za kazdym razem to jakis oblet a jak chcialem rozwiazac umowe to wciskaja kity ze nie mozna i ze trzeba zaplacic za calosc zeby rozwiazac. mam ten internet 2 lata i wiem co mowie na szczescie zostalo mi 3 miesiacem i skonczy sie mordega.PS.Jak podlaczylem neostrade to bylo oki wiec jak freedom sie skonczy to na neostrade sie przezucam!!!!

IP i czas połączenia logowane. [15784471]
[13.11.2009] 20:54
bullit1
nie polecam porażka, blokuja do 30 dni, aby nie można było zerwać umowy. Z obiecanego 1 mbit mam zaledwie 110 kbit/s i 17 kbytes.
Żałosna usługa.

IP i czas połączenia logowane. [15789873]
[05.12.2009] 21:27
Tomasz M
Witam!
Chciałem dodać recenzję ogólnie co do Orange internet czy to biznes czy dla użytkownika nie biznesowego.
Posiadam na moje nieszczęście ten internet.
Myślałem że jest to dobre rozwiązanie dla firmy w "firmie" i w domu - niestety moja największa pomyłka.
I tak mam interent w firmie a w domu mimo to że kozystam z internetu na laptopie to mogłem mieć internet
przewodowy bez ograniczeń i zawrotnymi prędkościami.
Zasięg pozostawia wiele do życzenia jeżeli jest zasięg E to można sobie żyły podciąć.
Poza tym działanie to tragedia. Przy moim modemie przy przejściu z zasięgu 3G na 3G+ traci połączenie- trzeba rozłączać i łączyć ponownie MASAKRA!!!.
Jeżeli nie musicie nie kupujcie tego typu internetu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Mógłbym jeszcze wiele pisać np. po przekroczeniu limitu albo jeżeli chcecie zrezygnować jakie są koszty ale to lepiej się dowiedzieć przed podpisaniem umowy. Pozdrawiam i ostrzegam.

IP i czas połączenia logowane. [15898906]
[05.12.2009] 22:15
grasshopper1
ja nie bo to kiszka life it's bad dream...

IP i czas połączenia logowane. [15899167]
[25.12.2009] 14:57
XanaX - FDC
witam chcialem sie "pochwalic " . Broń panie Boże od Netii naprawde porażka totalna. Posiadałem NEO po skończonej umowie postanowiłem na mocy siły reklamy podpisać z NETIA umowa i zaczęła sie cala jazda mianowicie awarie, długi okres oczekiwania na naprawe zgryźliwi ludzie na biurze obsługi i niestety klamcy jak wyszło na koniec. dlaczego?? dlatego że na uwolnienie linii internetowej oczekiwałem 2 miesiące, dzwoniłem informowali mnie ze pismo wyslali do TPSa rowniez do mnie. Tak sie sklada ze tez mieszkam w polsce 250km od ukochanej wawki itak sie zastanawilaem ile takie pismo moze isc 2dni 6dni 14 dni nie kochani okazuje sie ze 58dni WIEM SAM BYŁEM ZASKOCZONY. Postanowilem sprawe skierowac do UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) gdzie wreszcie udało sie nakłonic Netie do wysłania głupiego ale jak waznego papierku. Takze zastanówcie sie dad wyborem Netii bo powrot czyli uwolnienie linii nie bedzie trwało 2tygodnie a najgorsze jest to ze sie klamie ludzi którzy płacą ciężko zarobione pieniądze.

Teraz podpisałem umowe z orange na Freedom i jestem ciekaw czy tez bedzie naprawde dobra jak NEO. dlaczego?? bo maja dobra cene mam pare zeczy u nich dlatego.

IP i czas połączenia logowane. [15988939]
[25.12.2009] 16:26
MMxCDMA
Orange Freedom CDMA jest ok, ma b. mocny algorytm szyfrowania, system był używany do celów wojskowych parę lat temu, ale ma jedną poważną wadę - jeśli masz cwelonego sąsiada, to zbuduje ci fałszywą stację pośrednią cdma i będzię dobierał się do twoich randek i konta bankowego.

IP i czas połączenia logowane. [15989198]
[27.12.2009] 20:20
ORANGE NOOB
Korzystałem Z Orange Freedom o predkości 7,2 mb/s jestem bardzo ale to bardzo nie zadowolony oglądanie filmów na serwisach typu youtube fatalne. A tym bardziej grani w gry online no poprostu masakra.
osobiści myśle że do biura ok., ale do domu polecam najbardziej internety kablowe taka jest moja opinia . Pozdro

IP i czas połączenia logowane. [15999382]
[31.12.2009] 09:27
paulos
Czytam te wasze wypowiedzi i piszecie o dwóch różnych sprawach. Bo orange Free a orange Freedom to dwie różne rzeczy, bo na free sygnał idzie z nadajników, a na freedom na liniach Tp. Na free faktycznie cienko to chodzi, ale na freedom całkiem przyzwoicie.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16021720]
[31.12.2009] 09:39
jamam
ja mam orange freedom i jest wg mnie bardzo dobry

IP i czas połączenia logowane. [16021747]
[07.01.2010] 05:16
jacek6207
Jak testowałem to było ok. a teraz kiedy już używam od roku to porażka, co chwilę sygnalizuje brak sygnału i zrywa połączenie.I ta nikła prędkość absolutnie nie polecam.

IP i czas połączenia logowane. [16058904]
[07.01.2010] 16:55
merkaba12
ja mam juz 3 lata i nie narzekam

IP i czas połączenia logowane. [16061207]
[10.01.2010] 11:25
Buczi
Witam
Orange freedom posiadam od ponad dwóch lat. Ładnie pracował przez pierwszy tydzien, potem bylo już tylko gorzej. "Fachowcy" z tej ałej centralki stwierdzili ze mam do wymiany windowsa (bo cos tam cos tam) w kazdym razie po formacie dysku i zainstalowaniu windowsa od nowa działo (i dzieje sie nadal) to samo tzn. po polaczeniu sie wszystko jest w porzadku do póki nie wlacze przegladarki. Wchodzac na pierwsza lepsza strone internet traci sygnal (zrywa sie). Trzeba odlaczyc modem i jeszcze raz podlaczyc. Niby nic trudnego ale za 10 razem w ciagu godziny na prawde jest to uciazliwe, nie wspominajac juz o wejscu usb, ktoro tez ma tego dosc. Ogólnie nie polecam, sciaganie czego kolwiek tez jest wyczynynem ( po 5 minutach od zaczecia net sie zrywa i sciaganie trafia szlag). Ponoc jest to wina modemu, nie wiem, ale postaram sie to zbadac.

Buczi

IP i czas połączenia logowane. [16076435]
[08.02.2010] 19:11
sroczka007
też miałam problem z orange freedom, przy otwieraniu stron wywalało internet nie dało się nic obejrzeć. za każdym razem trzeba było wyłączać modem z gniazdka i kabel usb z komputera. kłopoty zniknęly po wymianie modemu na linksys wag54g2. teraz chodzi szybko i nawet przy ściąganiu nie rozłącza się.

IP i czas połączenia logowane. [16236298]
[19.04.2010] 21:13
uzytkownik orange
ORANGE NOOB (09.12.27 20:20):
Korzystałem Z Orange Freedom o predkości 7,2 mb/s jestem bardzo ale to bardzo nie zadowolony oglądanie filmów na serwisach typu youtube fatalne. A tym bardziej grani w gry online no poprostu masakra.
osobiści myśle że do biura ok., ale do domu polecam najbardziej internety kablowe taka jest moja opinia . Pozdro
noob to ty jesteś. mówisz o orange frEE a nie freeDOM. free jest bez przewodowy (dziadostwo, nawet wrogowi nie polecam) a freedom może być radiowy lub kablowy. ja też się zastanawiam nad założeniem orange freedom i nie wiem co wybrać. neo to chyba nie, bo droga. nie wiem co wziąć - netię, freedom czy multimo

IP i czas połączenia logowane. [16558534]
[20.04.2010] 03:33
BetaNet
NIE POLECAM ORANGE Freedom cdma - jeśli nie chcesz mieć poważnych kłopotów. Piszę z własnego doświadczenia. Przy zawieraniu umowy pytałem, czy łącze jest bezpieczne do prowadzenia poufnych korespondencji, odpowiedzieli, że tak. Podczas użytkowania ORANGE CDMA miałem przypuszczenia, że jakieś informacje z moich poufnych korespondencji biznesowych uciekają jakoś bokiem, pomimo zastosowania najlepszych systemów ochrony z mojej strony.
Teraz po dłuższym czasie muszę stwierdzić, że Orange nie dołożyło żadnych starań aby łącze było bezpieczne, szczegóły moich poufnych korespondencji biznesowych znały dzieciaki na osiedlu, z mojego adresu IP ktoś robił liczne próby włamania do banków - teraz problemy z policją, itp.
KOSZMAR, WYRZUCONE PIENIĄDZE W BŁOTO I JESZCZE STRATY DUŻE PONIOSŁEM

IP i czas połączenia logowane. [16559983]
[20.04.2010] 14:31
uzytkownik orange
a co mi polecacie? dodam, że mam telefon z netii.

IP i czas połączenia logowane. [16561390]
[24.04.2010] 13:51
wnikliwy
Przez trzy lata korzystałem z usługi Freedom na linii TP i nie mogę powiedzieć,żebym był zachwycony.Na samym początku nikt mnie nie poinformował,że sterownik modemu nie wchodzi na Vistę.Po interwencji
otrzymałem link strony,skąd można sobie takowy ściągnąć-tylko mały prblem-na ten moment nie mam jeszcze internetu.Po ściągnieńciu owego sterownika następny problem tym razem z deinstalacją starego sterownika .Pomaga Revo uninstaller i już można cieszyć się ze stałego
dostępu do netu,który okazuje się jednak "reglamentowany"-co paręnaście minut transfer jest przerywany.Po tygodniu wizyta serwisanta w domu,wymiana modemu i niby wszystko O.K,no bo co może interesować Orange fakt kradzieży kabli telefonicznych należących do TP.Telefon na "Błękitną linię"z komórki to każdorazowo koszt ok.30PLN,
a termin usunięcia awarii to nawet kilkanaście dni.
WAŻNE!!Pilnujcie terminu umowy,bo jeżeli przejdzie na czas nieokreślony będziecie płacić dwukrotnie drożej

IP i czas połączenia logowane. [16577598]
[01.05.2010] 21:02
Reggae24
Tak ja korzystalem z Freedom CDMA i musze powiedziec, ze gorszego badziewia to ja wzyciu nie widzialem. Bardzo czesto zdarza sie, ze transfer spada do 0.5 kB/s (tak 0.5 kB, nie MB!!!) i taki denny transfer utrzymuje sie czesto dosyc dlugo. Ogolnie niepolecam.

IP i czas połączenia logowane. [16609888]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat