o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Chcesz wyjść na prostą? Zbankrutuj!

1 2 3 4 Strony tematu:
[11.03.2008] 16:58
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Prawie w każdym kraju Unii Europejskiej obywatel ma prawo raz w życiu ogłosić bankructwo. W Polsce do wprowadzenia prawa o indywidualnej upadłości przymierzały się wszystkie chyba rządy od 1989 roku. Ostatnio projekt ustawy umożliwiającej przeciętnemu Kowalskiemu ogłoszenie bankructwa zgłosiło PSL.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10653 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[12.03.2008] 00:12
pułapka na myszy
Coś wiem o bankrutach, sam do nich należę, jestem wyjęty spod prawa. Nie mam prawa do własnego zdania, do mieszkania, do godnego życia. Nigdy nie założę firmy, nie kupię komórki ani pralki, do pracy nie pójdę bo mnie zaraz komornik dopadnie. Mam małe dzieci, więc bankructwo dotkneło również ich, nie mogą się rozwijać, odstają od rówieśników bo nie stać nas na kino, lepsze ubrania i buty, nie chodzimy na lody itp. Zasilamy szarą strefę bo zgodnie z prawem się żyć nie da. Banki najpier upodlą takiego nieszczęśnika, sprowadzą go do parteru, zabiorą wszystko co ma a nieszczęśnik nie ma nawet za co się bronić.

Dla tych co nie wiedzą o czym piszę, polecam lekturę stronywww.sklepowicz.pl

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12391389]
[12.03.2008] 00:39
Ewa_Ewcia_Ewunia
Fajnie ze sie mysli o ludziach w takiej sytuacji ale co z tymi, ktorym \\\"wisza\\\" pieniadze, nie zaplacili np. za usluge transportowa a kwota ich dlugu wynosi okolo 30tys. zlotych, taka firma ponosi ogromne straty i nie mozna im z tego powodu nic zrobic, sa zupelnie bezkarni...

IP i czas połączenia logowane. [12391487]
[12.03.2008] 04:41
gość xxx
Ewa_Ewcia_Ewunia (08.03.12 00:39):
Fajnie ze sie mysli o ludziach w takiej sytuacji ale co z tymi, ktorym \\\\\\\"wisza\\\\\\\" pieniadze, nie zaplacili np. za usluge transportowa a kwota ich dlugu wynosi okolo 30tys. zlotych, taka firma ponosi ogromne straty i nie mozna im z tego powodu nic zrobic, sa zupelnie bezkarni...

Niestety biznes to twardy sport. Trzeba to wkalkulować. Głupotą jest pasienie bankruta w sytuacji gdy już istnieją przesłanki dużego ryzyka. Ale niektórzy wpadają w amok i nie mogą się pogodzić ze stratą 20 to tracą 30 tysięcy. A cobyś jeszcze chciała zrobić gościowi który zbankrutował i większość czasu zabiera mu myśl gdzie się tu dyskretnie powiesić. Przecież Ciebie też to może spotkać. Wszystkiego nie da się przewidzieć.

IP i czas połączenia logowane. [12391649]
[12.03.2008] 06:14
Dzanek
Wszedzie na swieci (nawet USA) instytucja "bankructwa" działa i ma sie dobrze i nikt nie oponuje,a u nas to zaraz jakies larum po jednej i drugiej stronie Sprzedam puste dni bez wyjsciowych drzwi

IP i czas połączenia logowane. [12391664]
[29.03.2017] 09:23
[12.03.2008] 06:58
82malutka
ja jestem w takiej sytuacji. kilka lat temu wziełam pożyczke, pózniej straciłam prace.doszedł do tego debet na koncie. nie miałam jak spłacic.nie jest tego duzo ok 2,5 tyś.ale i tak nie mam z czego spłacić. żyje w strachu że niedługo zjwi sie komornik, chociaż i tak nie ma nic do zabrania.takie ogloszenie bankructwa to byloby najlepsze dla mnie rozwiązanie.

IP i czas połączenia logowane. [12391686]
[12.03.2008] 08:46
miniaa
Takie okreslenie, ze Polacy sa \"naiwni\" i \"nieslychanie slabo wyedukowani\", \"jesli chodzi o ekonomie i finanse\", jest troche nie na miejscu. Mieszkam za granica juz wiele lat i moge z cala odpowiedzialnoscia powiedziec, ze i tu ludzie sa niewyedukowani, czy naiwni. W kazdym kraju takich ludzi jest WIEKSZOSC. Powiedzialabym, ze w Polsce z zalozenia, wciaz ludzie sa bardziej wyksztalceni, niz w innych, bardziej bogatych krajach. Dowodem na to jest obowiazkowe wyksztalcenie w Polsce ogolnoksztalcace, trwajace juz nie osiem, a dziewiec lat (podstawowka i dodatkowe trzy lata), kiedy w innych krajach to obowiazkowe trwa cztery do szesciu lat. W Polsce w zasadzie nie ma analfabetow. W np. Niemczech faktycznych analfabetow sa dziesiatki tysiecy.
Powracajac do sedna tematu. Ustawa o bankructwie nie jest zla, w sytuacji bez wyjscia jest jedynym sposobem na godne przezycie. Ale oczywiscie, ze w roznych krajach jest, a w Polsce by byla, wykorzystywana ROWNIEZ przez ludzi, ktorzy poprostu kombinuja.Jednak dla ludzi czynu, z inicjatywa - czasem w momencie krachu byloby to sluszne, w ten sposob im pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [12391866]
[12.03.2008] 09:17
barbara1
Jestem kobietą w wieku 57 lat.15 lat temu zawarłam związek z pseudo biznesmenem, który inwestował tylko w siebie i zakład pracy którego jest właścicielem.Od 1999 roku nie odprowadzał składki na ZUS w związku z czym
zaległości wynoszą około 150 tyś zł + odsetki .Zus zajął hipotekę naszego mieszkania własnościowego, natomiast majątek byłego męża tj zakład pracy
jest wolny od zajęć.Przebiegły biznesmen ukrył to przed wierzycielem ZUS.
Tak więc jeśli nic się nie zmieni na starość za długi byłego męża zamieszkam pod mostem.Nadmieniam,że przez cały okres małżeństwa musiałam sama zapracować na swoje utrzymanie,nie dawał mi nawet pensji na prowadzenie domu.Ja nie przyczyniłam się nawet w 1% do powstania długów.
Wprowadzenie takiej ustawy bardzo ułatwiłoby mi życie.W przciwnym razie stracę to co najważniejsze-Mieszkanie.

IP i czas połączenia logowane. [12391954]
[12.03.2008] 09:38
gość427
Ludzie są nieodpowiedzialni, niewyedukowani. Nabiorą kredytów a potem nie mogą spłacić. Biznes to ryzyko. Chce się zysków to trzeba się liczyć ze stratą. Zawsze można się ubezpieczyć, a nie potem załamywać ręce. Z jakiej racji reszta społeczeństwa ma płacić za czyjeś błędy. Nie masz za co spłacić , pożyczaj od rodziny ( ale to zawsze wstyd , przyznać się do porażki.... lepiej po cichu zbankrutować ) i niech inni płacą.
Jak ogłoszą to prawo to całe tabuny matołków ( tych co pobrali kredyty na telewizory, pralki, DVD i wakacje za granicą choć i tak wiedzieli że nie pospłacają) z radością na ustach z tego skorzystają i będą się śmiać z uczciwie spłacających swe długi.
Polski na to nie stać ( w USA mają tyle kasy że mogą sponsorować czarnych, bezrobotnych itp. byle by tylko nie wszczynali zamieszek)

IP i czas połączenia logowane. [12392034]
[12.03.2008] 09:41
nieważnekto
Kapitalizm to koszmarny system. Z każdego człowieka uczyniono (w pewnym sensie) podmiot gospodarczy, oparto całe życie na pieniądzach. A przecież w życiu nie o to chodzi !!!

IP i czas połączenia logowane. [12392043]
[12.03.2008] 09:42
gość427
barbara1 (08.03.12 09:17):
Jestem kobietą w wieku 57 lat.15 lat temu zawarłam związek z pseudo biznesmenem, który inwestował tylko w siebie i zakład pracy którego jest właścicielem.Od 1999 roku nie odprowadzał składki na ZUS w związku z czym
zaległości wynoszą około 150 tyś zł + odsetki .Zus zajął hipotekę naszego mieszkania własnościowego, natomiast majątek byłego męża tj zakład pracy
Tak więc jeśli nic się nie zmieni na starość za długi byłego męża zamieszkam pod mostem.Nadmieniam,że przez cały okres małżeństwa musiałam sama zapracować na swoje utrzymanie,nie dawał mi nawet pensji na prowadzenie domu.Ja nie przyczyniłam się nawet w 1% do powstania długów.
Wprowadzenie takiej ustawy bardzo ułatwiłoby mi życie.W przciwnym razie stracę to co najważniejsze-Mieszkanie.

Wystarczyło podpisać przed ślubem intercyzę. Ludziom się nie ufa. Ale kobiety są wyjątkowo naiwne... (mężczyźni zresztą też).

IP i czas połączenia logowane. [12392048]
[12.03.2008] 09:44
konsultant
W pierwszej kolejności chciałabym sprostować pewne informacje. Z tego co wiem, ustawa o upadłości konsumenckiej bedzie miała na celu regulowanie sytuacji finansowej i prawnej tylko konsumentów, osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą mogły skorzystać z instytucji upadłości w rozumieniu tej ustawy. Pracuję w organizacji, która pomaga osobom zadłużonym i z doświadczenia wiem, że taka ustawa jest niezbędna. Szacuję się, że w chwili obecnej około 1 mln polskich rodzin dotknietych jest zjawiskiem nadmiernego zadłużenia. Jedynym wyjściem dla tych osób na powrót do społeczeństwa jest ogłoszenie upadłości, w przeciwnym razie grozi im marginalizacja i wykluczenie społeczne. W najblizszych latach sytuacja może się pogarszać, gdyż istnieje coraz większa dostepność do kart kredytowych (obecnie nawet osoby wykazujące dochód 500 zł maja szanse na utrzymanie karty kredytowej!). W mojej ocenie są one większym zagrożeniem dla zachowanie płynności finansowej wielu polskich gospodarstw domowych, niż tradycyjne kredyty czy pozyczki. chciałam jeszcze kilka słów napisać o samej ustawie. Jej przeciwnicy grzmią, iż będzie ona promować \"życie na kredyt\", a korzystać z upadłości najczęściej będą naciągacze. Uważam, że to nieprawda! Po prostu należy wprowadzić takie obwarowania do ustawy, które pozwolą na korzystanie z niej osobom, z myslą o których została stworzona. Obowiązkiem państwa jest pomoc swoim obywatelom, którzy znależli się trudnej sytuacji, najczęściej nie ze swojej winy. Sa to osoby, które poprzez przypadek losowy utraciły zdrowie, pracę, majatek... Nie zgodzę się również z przekonaniem, iż poprzez ustawę państwo będzie interweniować w gospodarkę. Zapewne zostaną uruchomione pewne mechanizmy, które powinny same kształtować się na rynku, ale wydaje mi się, że nie będą one mialy ogromnego znaczenia dla gospodarki, a jednak dobro obywateli dla państwa powinno mieć charakter priorytetowy. Z przykrością muszę przyznać rację autorowi tekstu w kwestii naiwności społeczeństwa polskiego i niewyedukowania finansowego i ekonomicznego... to szczera prawda...

IP i czas połączenia logowane. [12392053]
[12.03.2008] 09:47
gość427
82malutka (08.03.12 06:58):
ja jestem w takiej sytuacji. kilka lat temu wziełam pożyczke, pózniej straciłam prace.doszedł do tego debet na koncie. nie miałam jak spłacic.nie jest tego duzo ok 2,5 tyś.ale i tak nie mam z czego spłacić. żyje w strachu że niedługo zjwi sie komornik, chociaż i tak nie ma nic do zabrania.takie ogloszenie bankructwa to byloby najlepsze dla mnie rozwiązanie.

pożycz od rodziny, pracuj po godzinach, nie wydawaj na kosmetyki, słodycze, piwo, kino, ubrania. Zyj w ubóstwie przez 2 lata i spłacisz.
Ja miałem 2 tys. długu i pracowałem po 13 godzin dziennie i spłaciłem.

IP i czas połączenia logowane. [12392068]
[12.03.2008] 09:48
Ewa_Ewcia_Ewunia

IP i czas połączenia logowane. [12392079]
[12.03.2008] 10:15
jozin z bazzin
http://byy.pl/jozinzbazin/

IP i czas połączenia logowane. [12392227]
[12.03.2008] 10:34
popierający
Bardzo popieram tę inicjatywę. Muszą być równe prawa dala osób fizycznych i osób prawnych (spółek prawa handlowego zoo akcyjnych). Wiele osób fizycznych (konsumentów) wpadło w olbrzymie tarapaty nie zawsze ze swojej winy (no moze z naiwnosci) na skutek koniunktury, nieuczciwosci wspólnika, knocoutu za byle pomyłke lub niedopatrzenie ze strony Urzedu Skarbowego lub ZUSu, kradziezy pracowników itp.Dziś są wyjęci spod prawa,zaszczuci, wpadajac w coraz wiekszą spiralę zadłużen , bez realnych sznas przy najwiekszych staraniach, zwłaszcza legalnych, wyjscia z kryzysu. Osoby te po takich doswiadczeniach są prawdziwie przygotowani by podjąc walkę na nowo by pokazać że potrafią. Jest to olbrzymia energia społeczna. Jak pokazują doswiadzcenia innych krajów danie drugiej szansy najcześciej kończy się sukcesem. Na koniec by wszyscy zrozumieli UPADŁOSC TO NIE UMORZENIE to danie ochrony prawnej by wyjśc z kryzysu

IP i czas połączenia logowane. [12392363]
[12.03.2008] 11:20
Zwyczajna Ona
gość427 (08.03.12 09:42):

Wystarczyło podpisać przed ślubem intercyzę. Ludziom się nie ufa. Ale kobiety są wyjątkowo naiwne... (mężczyźni zresztą też).

Intercyza? chyba wychodzi sie za mąz z miłosci i nie zakłada sie ze ten z ktorym wstepuje sie w ten zwiazek to zwykły cwaniak.Gdyby tak bylo pewnie nie bylo by malżenstw bo i po co skoro na dzien dobry twierdzimy ze on czy ona nie jest wart naszego zaufania. Wiesz co gosciu chyba nigdy nie widziałes głodnego swojego dziecka? Jak nie umiało z głodu zasnąc a Ty nie miales po za woda nic więcej.
Zycie jest dlugo i nie madruj tutaj bo jeszcze nie wiadomo co los Ci zapisal

IP i czas połączenia logowane. [12392623]
[12.03.2008] 12:45
bankrutka
gość427 (08.03.12 09:47):

pożycz od rodziny, pracuj po godzinach, nie wydawaj na kosmetyki, słodycze, piwo, kino, ubrania. Zyj w ubóstwie przez 2 lata i spłacisz.

Dobrze ze miales tylko 2 tys dlugu.Ja zostalam wrecz wrobiona w debet blisko 20 tys! Nie mam pracy /jestem za stara rzekomo/, stracilam mieszkanie-jestem NUL.Nie madrzyj sie na temat kosmetykow i innych.Znajdz mi prace gdzie przyjma pania po 50-ce.Bede wdzieczna. Chyba malo jeszcze wiesz.Powodzenia....

IP i czas połączenia logowane. [12393075]
[12.03.2008] 12:59
mamdlugi
W Stanach Zjednoczonych, kolebce i obroncy demokracji prawo zezwala na bankructwo co siedem (7) lat. Od banku zalezy komu daje porzyczke.
Jezeli bank jest zbyt chciwy, ryzykuje z bylymi bankrutami. Jezeli porzycza piniadze osobie nie pewnej, jest to jego problem. Lichwa zawsze byla zakazana przez kosciol jak i przez wiekszosc religi swiata. Z tad miedzy innymi bierze sie niechec do nacji trudniacych sie lichwa. Juz dawno Polskie prawo powinno isc za Stanam i umozliwic polakom bankructwo dla pozbycia sie skotkow zlych decyzji finansowych.

IP i czas połączenia logowane. [12393151]
[12.03.2008] 13:11
mamdlugi
klawiszowiec2 (08.03.11 18:47):
Taką upadłość można ogłosić raz w życiu.Potem z tego powodu są problemy przy składaniu wniosków o kolejne pożyczki w bankach.Bankructwo to ostateczna opcja

Pamietam gdy w telewizji amerykansjiej na poczatku lat dziewiedziesiatych ekonomisci smiali sie z Polski ze prawo polskie nie zezwala na bankructwo, byla to oznaka prymitywnego systemu ekonomicznego w ich opini. Bankructwo, tak personalne jak i firmowe to zawor bezpiczenstwa. Zmusza rowniez banki i lichwiarzy do rozsadnego i ostroznego udzielania krydytow. Bez BANKRUCTWA nie moze istniec zdrowa ekonomia w kraju.

IP i czas połączenia logowane. [12393202]
[12.03.2008] 13:13
mamdlugi
Fajnie ze sie mysli o ludziach w takiej sytuacji ale co z tymi, ktorym \\\\\\\"wisza\\\\\\\" pieniadze, nie zaplacili np. za usluge transportowa a kwota ich dlugu wynosi okolo 30tys. zlotych, taka firma ponosi ogromne straty i nie mozna im z tego powodu nic zrobic, sa zupelnie bezkarni...

Pamietam gdy w telewizji amerykansjiej na poczatku lat dziewiedziesiatych ekonomisci smiali sie z Polski ze prawo polskie nie zezwala na bankructwo, byla to oznaka prymitywnego systemu ekonomicznego w ich opini. Bankructwo, tak personalne jak i firmowe to zawor bezpiczenstwa. Zmusza rowniez banki i lichwiarzy do rozsadnego i ostroznego udzielania krydytow. Bez BANKRUCTWA nie moze istniec zdrowa ekonomia w kraju.

IP i czas połączenia logowane. [12393214]
[12.03.2008] 13:14
mamdlugi
miniaa (08.03.12 08:46):
Takie okreslenie, ze Polacy sa \\\"naiwni\\\" i \\\"nieslychanie slabo wyedukowani\\\", \\\"jesli chodzi o ekonomie i finanse\\\", jest troche nie na miejscu. Mieszkam za granica juz wiele lat i moge z cala odpowiedzialnoscia powiedziec, ze i tu ludzie sa niewyedukowani, czy naiwni. W kazdym kraju takich ludzi jest WIEKSZOSC. Powiedzialabym, ze w Polsce z zalozenia, wciaz ludzie sa bardziej wyksztalceni, niz w innych, bardziej bogatych krajach. Dowodem na to jest obowiazkowe wyksztalcenie w Polsce ogolnoksztalcace, trwajace juz nie osiem, a dziewiec lat (podstawowka i dodatkowe trzy lata), kiedy w innych krajach to obowiazkowe trwa cztery do szesciu lat. W Polsce w zasadzie nie ma analfabetow. W np. Niemczech faktycznych analfabetow sa dziesiatki tysiecy.
Powracajac do sedna tematu. Ustawa o bankructwie nie jest zla, w sytuacji bez wyjscia jest jedynym sposobem na godne przezycie. Ale oczywiscie, ze w roznych krajach jest, a w Polsce by byla, wykorzystywana ROWNIEZ przez ludzi, ktorzy poprostu kombinuja.Jednak dla ludzi czynu, z inicjatywa - czasem w momencie krachu byloby to sluszne, w ten sposob im pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [12393223]
[12.03.2008] 13:17
mamdlugi
klawiszowiec2 (08.03.11 18:47):
Taką upadłość można ogłosić raz w życiu.Potem z tego powodu są problemy przy składaniu wniosków o kolejne pożyczki w bankach.Bankructwo to ostateczna opcja

IP i czas połączenia logowane. [12393236]
[12.03.2008] 13:19
mamdlugi
popierający (08.03.12 10:34):
Bardzo popieram tę inicjatywę. Muszą być równe prawa dala osób fizycznych i osób prawnych (spółek prawa handlowego zoo akcyjnych). Wiele osób fizycznych (konsumentów) wpadło w olbrzymie tarapaty nie zawsze ze swojej winy (no moze z naiwnosci) na skutek koniunktury, nieuczciwosci wspólnika, knocoutu za byle pomyłke lub niedopatrzenie ze strony Urzedu Skarbowego lub ZUSu, kradziezy pracowników itp.Dziś są wyjęci spod prawa,zaszczuci, wpadajac w coraz wiekszą spiralę zadłużen , bez realnych sznas przy najwiekszych staraniach, zwłaszcza legalnych, wyjscia z kryzysu. Osoby te po takich doswiadczeniach są prawdziwie przygotowani by podjąc walkę na nowo by pokazać że potrafią. Jest to olbrzymia energia społeczna. Jak pokazują doswiadzcenia innych krajów danie drugiej szansy najcześciej kończy się sukcesem. Na koniec by wszyscy zrozumieli UPADŁOSC TO NIE UMORZENIE to danie ochrony prawnej by wyjśc z kryzysu

IP i czas połączenia logowane. [12393249]
[12.03.2008] 13:20
mamdlugi
bankrutka (08.03.12 12:45):

Dobrze ze miales tylko 2 tys dlugu.Ja zostalam wrecz wrobiona w debet blisko 20 tys! Nie mam pracy /jestem za stara rzekomo/, stracilam mieszkanie-jestem NUL.Nie madrzyj sie na temat kosmetykow i innych.Znajdz mi prace gdzie przyjma pania po 50-ce.Bede wdzieczna. Chyba malo jeszcze wiesz.Powodzenia....

IP i czas połączenia logowane. [12393260]
[12.03.2008] 13:35
dragon10000
W Ameryce nie tylko prawo zezwala na bankructwo co siedem lat, ale jezeli zalegasz z podatkami a panstwo nie moze ich sciagnac przez dziesiec lat, to po dziesieciu latach jest ten dlug automatycznie umazany do zera. Masz czysta jak lza kartoteke.
To sie nazywa demokracja. Bank pozycza dla zysku i on ponosi ryzyko jezeli pozycza ludziom nie zaslugujacym na kredyt. Chiciwosc tak samo zaslepia jak naiwnosc.

IP i czas połączenia logowane. [12393344]
[12.03.2008] 14:01
bierny obserwator
mamdlugi (08.03.12 13:20):

Uważam, ze ustawa jest bardzo korzystna nie tylko dla wierzycieli ale takrze ich rodzin - często osób zupełnie nie mających wpływu na zaistniała sytuację a na nią bezpośrednio skazanych.

Moja mama 67 letnia osoba, skuszona wspaniałymi \"perspektywami\" jakie oferowały jej różne banki nabrała ich...samajuż nie wie ile (bo w końcu miała emeryturę i była pełnoletnia). Banki udzielały jej kredytów nawet wtedy, gdy ogólna kwota miesięcznych rat przekraczał czterokrotnośc jej miesięcznych dochdów
Tak naprawdę to same banki doprowadzają do bankructwa udzieląjąc kredytów takim osobom.
Boję się, ze to mnie przyjdzie spłacać przez całe życie długi o których nic nie wiedziałam
Sama teraz zadłużam sie, zeby utrzymać tez mamę, bo bóg jeden wie ile ona kasy jest winna i komu

IP i czas połączenia logowane. [12393471]
[12.03.2008] 14:05
bierny obserwator
bierny obserwator (08.03.12 14:01):
mamdlugi (08.03.12 13:20):

Uważam, ze ustawa jest bardzo korzystna nie tylko dla wierzycieli ale takrze ich rodzin - często osób zupełnie nie mających wpływu na zaistniała sytuację a na nią bezpośrednio skazanych.

Moja mama 67 letnia osoba, skuszona wspaniałymi \\\"perspektywami\\\" jakie oferowały jej różne banki nabrała ich...samajuż nie wie ile (bo w końcu miała emeryturę i była pełnoletnia). Banki udzielały jej kredytów nawet wtedy, gdy ogólna kwota miesięcznych rat przekraczał czterokrotnośc jej miesięcznych dochdów
Tak naprawdę to same banki doprowadzają do bankructwa udzieląjąc kredytów takim osobom.
Boję się, ze to mnie przyjdzie spłacać przez całe życie długi o których nic nie wiedziałam
Sama teraz zadłużam sie, zeby utrzymać tez mamę, bo bóg jeden wie ile ona kasy jest winna i komu

Bóg - oczywiście miało być

IP i czas połączenia logowane. [12393490]
[12.03.2008] 14:18
ksiezniczka312
gość427 (08.03.12 09:42):

czy Pan Gościu jest może jakimś naburmuszonym snobem? najpierw pisze pan o czarnych którzy ponoć wzbudzają zamieszki, a teraz sypie bezsensownymi radami.. może kobiety i bywają naiwne, ale to się nazywa milość panie ZGORZKNIALY>!!!!

IP i czas połączenia logowane. [12393541]
[12.03.2008] 14:19
leeena

po pierwsze: nie zawsze ci winni, sa naprawde winni
po drugie: z powodu jedynych 30 tys. jeszcze nikt nie zbankrutowal

IP i czas połączenia logowane. [12393546]
[12.03.2008] 14:52
OSZUKANA27
Rany................
dajcie te ustawe, moze bede mogla w koncu normalnie zacząć żyć ....................... bez oglądania się za siebie, bez ciągłej niepewności, upokorzeń..............
To nie jest życie......................
nie zasłużyłam sobie na to, nawet nie umiałabym czegoś takiego zrobić. mam dopiero 27 lat.

Mnie osobiście obok samych długów dodatkowo dołuje fakt, że pozwoliłam sie tak okrutnie oszukać, że ufałam, że nie patrzyłam, nie dociekałam, nie widziałam, i chyba należałoby napisać, że tak strasznie kochałam.
Nie umiem sobie tego wybaczyć!!!
Nie umiem pojąć, jak można coś takiego komuś (mnie) zrobić.

Rzeczywiście zrobienie sobie krzywdy to jedyna rzecz jaka przychodzi mi na myśl. Zamiast być silną, ja słabne.

Chciałabym ich nie miec tych długów, marze by oddać wszystko co do złotówki a nawet więcej i poczuc sie w końcu \\\"lekko\\\". Móc w końcu normalnie zacząć pracować. Każdy kto takich sytuacji nie doświadczył nawet nie wie jakim jest szcześliwym człowiekiem.
i co dalej?
Jak w takiej sytuacji gdziekolwiek znaleźć prace?
Życia mi nie starczy, by oddać to wszystko.
Ale głowa do góry. \\\'
szkoda tylko, że dobre wrózki isteniją tylko w bajkach.

IP i czas połączenia logowane. [12393728]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat