o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Cyrkowe zwierzęta cierpią? Nieprawda!

1 2 3 4 Strony tematu:
[06.03.2008] 16:11
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Dziś już mało kto używa na arenie bata. Zwierzęta występujące w cyrku bardziej się bawią, niż pracują. Często cyrk jest dla zwierząt ratunkiem przed śmiercią, a cyrkowi artyści zapewniają swoim podopiecznym życie, jakiego nie zaznałyby gdzie indziej.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10627 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[06.03.2008] 19:06
Edytkaaaa
artykul napisany chyba po to zeby 'poddzwignąć' upadające cyrki.

zgadzam sie, lepiej zeby szympans byl w cyrku niz jako eskperyment w laboratorium.
ale tygrys specjalnie sprowadzany na potrzeby cyrku, przetrzymywanie go w nienaturalnym srodowisku jest bestialskie.

przytocze znany juz wszystkim cytat: ' cyrk jest smieszny ? nie dla zwierząt. '

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12361285]
[07.03.2008] 00:28
jkhiuobg
jakos nikt sie nie buntuje ze zwierzeta w schroniskach zyja w klatkach albo w zoo... EKOLODZY ZAATAKUJCIE SCHRONISKA

IP i czas połączenia logowane. [12363644]
[07.03.2008] 00:40
bleblak
Nikt mi nie powie, że np. słoń przetrzymywany na parunastu metrach i depczący po własnym gównie jest szczęśliwy!!!
A jak dopiero się musi czuć będąc transportowanym co chwila w ciasnym barakowozie...??? !!!

IP i czas połączenia logowane. [12363696]
[07.03.2008] 00:43
obiektyw/
cyrk jest zywym przykladem na to ze nawet zwierze nauczyc mozna czegos, czyli pan ktory przekazuje mu jakis cykl wiedzy
naprawde nie raz sie zastanawialem i choc umiem zrozumiec naprawde niesamowidzie duzo i w nie ograniczonych ilosciach

nad tym jak czlowiek ktory wkul cos na pamienc, ukonczyl jakies kierunki, mysli ze jest madry, ( choc nie przecze ze i tacy nie koncza)
to naprawde zawsze wprowadzalo mnie zadume.. jak osoba ktora jak malpa w cyrku ktora uczy sie odpowiednich zachowan, po tym jak sie juz nauczy stwierdza

JA JESTEM MADRA!!!
malpka tylko

IP i czas połączenia logowane. [12363706]
[26.07.2014] 01:03
[07.03.2008] 01:15
zdziwiony 123
to zadziwiające, że zielony się jeszcze nie odzywał, idealny temat dla niego, a on milczy. i co teraz zrobi forum bez niego....................................................... ........., w końcu będzie wolne i świat staje sie piękny. dzięki ci zielony, że nas uwolniłeś od siebie

IP i czas połączenia logowane. [12363790]
[07.03.2008] 02:27
caliente
Co za kretyn z tego pismaka. W d***pie byl i g***no widzial. A wiesz cieciu glupi jak sie tresuje takie zwierzeta?

IP i czas połączenia logowane. [12363884]
[07.03.2008] 02:46
Master Chief
Dzizas... Wiele razy czytałem artykuły (no czasem można je tak nazwać, a co?) na "o2.pl" i pamiętam też, że w wielu komentarzach do nich ludzie żalili się na autora, że zbyt mało wie. Teraz już wiem, o co wam chodziło. I macie rację. Dużo racji. Na temat cyrków wiem wszystko. Obejrzałem przeróżne materiały, naczytałem się przeróżnych sprawozdań i tak dalej... I co mogę stwierdzić? To, że ten artykuł przedstawia identyczną sytuację, jaka odbyła się w filmie "Upadek" - w fastfood'zie, kiedy zdjęcie nie grało z rzeczywistością. Panie redaktorze, ja mam do Pana pytanie - co jest nie tak ze zdjęciem? No proszę odpowiedzieć.

Artykuł ten udaje, że jest czymś ważnym. Po tytule aż czuć wiszący nad nim kał (też nie wiem, jak to możliwe). Za jaki się uważa? Za taki, który rozwiązuje problem (i to przez wymienione fakty). Czy rozwiązał? Mnie rozżałośnił (uwielbiam neologizmy) do bólu. Redaktorzyna przedstawił kilka fakcików z kilku malutkich cyrków. I to przepytał jedynie kilkoro ludzi. Po czymś takim uważa, że prawda została odkryta... Ja nie czaję... Odpowiedzcie mi, co jest nie tak ze zdjęciem? Bo zaczynam się irytować...

Muszę coś sprostować. Po opinii tych ludzi widać wyraźnie, jak bardzo chcą przed samymi sobą zatuszować sposób treningu zwierząt (bo o tym nie było ani słowa mowy w artykule, co jest... ekhmmm). Jak bardzo potrzebują przed panem redaktorkiem wykorzystać okazję do podania światu błędnika na talerzu. By czuć się lepiej. Ci ludzie dobrze wiedzą, co robili ze zwierzętami. Nikt tu nie jest bez winy. Nigdy. Nie w cyrku. Chyba nie sądzicie, że tam pracują ludzie chcący opiekować się zwierzętami? LOL
Oni tam pracują, z tego żyją. To jest ich zasrany obowiązek, a nie przywilej. Więc niech tak nad sobą się nie użalają, okej?

Kolejna sprawa. Może i niektórzy chcą ratować te zwierzaki w ten sposób... Ale jest to tylko kilka takich "firm". A nie od razu cały świat... Ja nie rozumiem, jakim cudownym schematem myśli Pan redaktorzyna. Czy Pan nie widzi, że ja się z Pana śmieję? Śmieję. Po prostu. Bo chce Pan naciągnąć głupszych ludzi na o2 na nieprawdę, ale nie rozumie Pan, że oni i tak zmądrzeją i ona znajdzie ich sama poprzez innych ludzi. Więc to była zwyczajna strata czasu z Pana strony. I to wszystko po to, by dać się zgwałcić za kasę. Brawo. Ja za takie wynagrodzenie pisałbym o wiele coś ciekawszego i prawdziwszego. Ale nie ważne.

Akcja ekologów mnie nie interesuje. Tu chodzi raczej o świadomość międzyludzką. O to oni walczą i z tego się cieszę. Tylko ludzie są jeszcze głupiutcy i to właśnie do tych ekologów mają pretensje... LOL, no czyż to nie żałosne? Ciekawe, ile czasu po mojej śmierci będzie ludzkość potrzebowała, by to się naprawiło.

Świat jest pełen cyrków nie szanujących zwierząt. I to głównie one rządzą tym rynkiem, bo dzięki ostremu treningowi i używaniu tazerów powstają lepsze triki. I dzięki temu ludzie chcą to oglądać, bo są nieświadomi prawdy na ten temat. One cierpią, cholernie cierpią. Pan redaktor, widzę, nie zdałby żadnych studiów, po tym jak studiuje tematy, o których pisze (a to jest łatwiejsze). Wszystkie większe zwierzęta, a także egzotyczne, są po prostu zniewalane i bite (często, ale nie wszystkie cyrki są tak okrutne). Pan redaktór znów się nie postarał. Podał tylko te gatunki (matko, tylko kilka...), które nie żyją sobie swobodnie na wolności. Tylko te, które się zabija. A o dużych była mowa? Nie. A o traktowaniu podczas treningu była mowa? Nie. Była mowa tylko o wyżywianiu i ogólnym traktowaniu. Nic nie było o tym, co się konkretnie dzieje podczas treningów. Kolejny żal? Chyba za dużo na dziś.

Czy tak trudno przestudiować tak intuicyjny i uczuciowy temat, jakim są cyrki? Widać wyraźnie, że redaktor chce zarobić i nic innego. A siedź sobie i zarabiaj. Kiedyś w końcu Cię zaboli, jakie gówno serwujesz ludziom. Sam się żalisz na świat, że taki jest, a nie widzisz tego, że dokładasz dużej ręki do tego. Brawo jeszcze raz.

Pozdrawiam moich fanów i komentujących.

IP i czas połączenia logowane. [12363898]
[07.03.2008] 02:49
Master Chief
www.zieloni.w.pl (08.03.07 02:44):
CYRK JEST SMIESZNY? NIE DLA ZWIERZĄT !www.zieloni.osiedle.net.pl/cyrk.htm WIZYTA W CYRKU JEST SZKODLIWA DLA PSYCHIKI DZIECI !

PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE ZAKAZANA JEST TRESURA DZIKICH ZWIERZAT UDOMOWIONE ZNOSZA TO LEPIEJ PSY KONIE PAPUGI MOŻNA NAUCZYĆ SZTUCZE@@@ Z CIEKAWOSCI ALE TRESURA NP. NIEDZWIEDZI POLEGA NA BICIU DZIKIE ZWIERZĘTA JAK NP. ŻYRAFY TRANSPORTOWANE WIELE GODZIN W PRZYCZEPACH NIE DOSTOSOWANYCH DO ICH WYSOKOŚCI, NOSOROŻCE BEZ DOSTEPU DO WODY, BŁOTA
No... I tu szacunek dla Pana. Bo się Pan tu nie myli ani słowem.

Tak samo, jak brać na polowanie młode dzieciaki. Potem wiadomo, jak traktują zwierzęta. Tak jest na ogół, są też wyjątki. Ale tak się to kończy. Te dzieci dorastają i nie mają pojęcia o zwierzętach, a jednak ich nie szanują. Poczytajcie sobie o tym, jeśli macie już zaprzeczać temu Panu. Pozdrawiam jeszcze raz.

IP i czas połączenia logowane. [12363902]
[07.03.2008] 02:55
Master Chief
www.zieloni.w.pl (08.03.07 02:48):
CYRK - TAK TRESURA - NIE ! PRAWDZIWIE OBLICZE CYRKU - Ministerstwo Edukacji zakazało rozprowadzania biletów do cyrków na terenie placówek oświatowych, ponieważ rozrywka kosztem zwierząt sprzeczna jest z poszanowaniem środowiska naturalnego, polskimi przepisami, oraz m.in. \"Konwencją Praw Dziecka\" ONZ ratyfikowaną przez Polskę w 1991 r. Cyrk daje dzieciom fałszywe pojecie o zachowaniach zwierząt - zwierzęta to nie maskotki lub zabawki - a takie fałszywe przekonanie wynoszą dzieci po pokazach tresury - zwierzęta wcale nie cieszą się i dobrze bawią wykonując wyuczone pod przymusem i przemocą, biciem i strachem sztuczki.

- Obserwowanie tresury zwierząt jest szkodliwe społecznie, zwłaszcza dla dzieci, które wychodzą po przedstawieniu w przekonaniu, że człowiek może wykorzystywać zwierzęta do celów rozrywkowych
- Zwierzęta przebywają w sztucznych warunkach oraz zmuszane są do wykonywania nienaturalnych czynności i zachowańi
- W 1978 roku w Paryżu UNESCO uchwaliło Światową Deklarację Praw Zwierząt , która podkreśla, że każde zwierzę ma prawo do życia na wolności oraz nie może służyć rozrywce człowieka.
- W 1981 roku na Konferencji Narodowego Związku Kierowników Szkół zalecono, aby nie zachęcać dzieci do uczestnictwa w pokazach poniżających zwierzęta.
- Dzieci po pokazach tresury nabierają fałszywych przekonań, że prezentowane zachowania, co do których zwierzęta są zmuszane przy pomocy bicia, poparzeń, głodzenia i strachu sprawiają im przyjemność. Tresura opiera się zmuszeniu do strachu i posłuszeństwa - zwierzęta są bite w czułe miejsca (np. niedźwiedzie po nosie), oślepiane, usuwa się im zęby, pazury, stosuje specjalne uprzęże i łańcuchy...
- Obowiązująca w Polsce \"Ustawa o ochronie zwierząt\" próbuje ograniczać zmuszanie zwierząt do wykonywania nienaturalnych czynności (jak np. niedźwiedzie \"jeżdżące\" na rowerze - zwierzęta skaczące przez płonące obręcze, stojące na tylnych nogach itp.)
- Warunki życia i transportu zwierząt cyrkowych są tragiczne - np. małe, zimne przyczepy, w których zwierzęta przez wiele godzin nie mogą się nawet obrócić, co powoduje u nich stałe poczucie zagrożenia i obawy o nagły atak, przykładowo żyrafy podczas transportu nie mogą wyprostować szyi, stojąc pochylone. - Wiele miast i krajów poprzez swoje przepisy zakazuje znęcania się nad zwierzętami - cyrków z tresurą zwierząt nie wpuszcza się do: całej Skandynawii (dopuszczana jest tylko tresura psów i koni), około 160 miast Anglii, 13 Australii, 2 Nowej Zelandii, a także niektórych miast Szwajcarii, Kanady i USA.
- Zwierzęta można za to obserwować w ich naturalnym lub zbliżonym do naturalnego środowisku, przy pomocy wydawnictw, filmów, parków pokazowych itp.
- Dziwne i nietypowe zachowania zwierząt jak obsesyjne kręcenie sie w kółko, nieustanne kręcenie lub zarzucanie głową, podrygiwanie kończyn, wyskubywanie sierści lub piór (aż do powstania łysych miejsc) to objawy tzw. \"zoopsychozy\" - tendencji autodestruktywnych u zwierząt pozbawionych naturalnego środowiska, ruchu, towarzystwa itp. Np. zwierzęta, które w naturalnych warunkach przemierzają dziennie wiele kilometrów w poszukiwaniu pokarmu, zamknięte w małych wybiegach zaczynają biegać po nich w kółko, umierają z przekarmienia itp.
- Alternatywą dla przedstawień, w których uczestniczą zwierzęta, są cyrki bez tresury np. Cyrk Słońca z USA, Cyrk Chiński itp. Dzieci i tak najbardziej cieszą się na pokazy klownów, akrobatów, zresztą w dzisiejszych czasach objazdowe menażerie to przestarzała forma \"jarmarcznej\" rozrywki, odwołująca się do najniższych instynktów, które kierowały widzami rzymskich igrzysk, corridy, składaniem religijnych ofiar ze zwierząt, itp.
- Nie oglądaj przedstawień wykorzystujących zwierzęta i informuj ludzi, dlaczego rozrywka kosztem zwierząt i zmuszanie ich do nienaturalnych zachowań jest niehumanitarne, i niewłaściwe. - Człowiek posiadający wiedzę o ograniczeniach słabszych istot, nie zmusza ich do zachowań powodujących ból, strach, głód, zmęczenie.
Brawo dla tego Pana. Genialne przytoczenie prawdy. O to mi chodziło. Niech tylko ktoś zacznie się pluć, że jest inaczej, to zacznie się śmiech na całość.

IP i czas połączenia logowane. [12363907]
[07.03.2008] 03:23
caliente
www.zieloni.w.pl (08.03.07 03:05):
bleblak (08.03.07 00:40):
Nikt mi nie powie, że np. słoń przetrzymywany na parunastu metrach i depczący po własnym gównie jest szczęśliwy!!!
A jak dopiero się musi czuć będąc transportowanym co chwila w ciasnym barakowozie...??? !!!

ALBO NIEDZWIEDZ JEZDZĄCY NA ROWERZE PARANOJA A NIE OKAZJA DO OBSERWACJI NATURALNYCH ZACHOWAŃ. \"TANCA\" UCZONO NIEDZWIEDZIE WPUSZCZAJAC JE NA ROZGRZANA DO CZERWONOSCI METALOWA PŁYTĘ POTEM POPARZENIA ŁAP KOAJRZYŁO Z OKRESLONA MUZYKĄ....

No wlasnie. Trzeba byc idiota ,zeby zachwycac sie czyms takim. Ten redaktore to zwykla ...prostytutka

IP i czas połączenia logowane. [12363941]
[07.03.2008] 03:25
Master Chief
www.zieloni.w.pl (08.03.07 03:05):
bleblak (08.03.07 00:40):

ALBO NIEDZWIEDZ JEZDZĄCY NA ROWERZE PARANOJA A NIE OKAZJA DO OBSERWACJI NATURALNYCH ZACHOWAŃ. \"TANCA\" UCZONO NIEDZWIEDZIE WPUSZCZAJAC JE NA ROZGRZANA DO CZERWONOSCI METALOWA PŁYTĘ POTEM POPARZENIA ŁAP KOAJRZYŁO Z OKRESLONA MUZYKĄ....

Napisałem mejla do ekipy Critters'ów. Ale nie tego, co podałeś, tylko po swojemu. Po ludzku. Mam nadzieję, że to "po ludzku" do nich dotrze. @@@... dosyć z cyrkiem, ludziska! Po co nam to? Cyrk już nie powinien istnieć tak naprawdę. Chyba, że chodzi o pokazy ludzi. To wtedy tak.

IP i czas połączenia logowane. [12363943]
[07.03.2008] 07:18
Archanioł Michał
Mysle ze nie majom wolnej wsobody ale mam prozbe do czytelników ratujce te gady w egzotarium w sosnowcu tam jest kierownik bez serca i do tego niezna zycia tych gadow żyjom fatalnych warunkach

IP i czas połączenia logowane. [12364078]
[07.03.2008] 08:01
Aga M
jkhiuobg (08.03.07 00:28):
jakos nikt sie nie buntuje ze zwierzeta w schroniskach zyja w klatkach albo w zoo... EKOLODZY ZAATAKUJCIE SCHRONISKA

a czy ty byłeś w schronisku?????? jesli nie to idż i zobacz kto takm naprawdę pomaga zwierzętom. puknij sie w ten głupi saganek zanim napiszesz coś o czym nie masz zielonego pojecia

IP i czas połączenia logowane. [12364196]
[07.03.2008] 08:32
Milet123
Zrobi pan wszystko, aby napisać artykuł?! To nie jest dobre dziennikarstwo?! Słyszał pan o tym jak do niedawna szkolono psy?! O metodzie pozytywnej?! Otóż w cyrku zwierzęta straszy się nie batem, a prądem! Widziałem na własne oczy! Nie rozumiem dlaczego dziennikarza opowiada sie po stronie zła! Dlaczego?!

IP i czas połączenia logowane. [12364305]
[07.03.2008] 08:35
Milet123
Dlaczego dziennikarz opowiada sie po złej stronie. Dlaczego publikuje nieprawdziwe informacje! Nie będę czytał o2. I likwiduję tu profil!

IP i czas połączenia logowane. [12364315]
[07.03.2008] 08:43
maew
Wszystko pieknie, jak widze pospolite ruszenie na cyrki ruszylo.. Ale jak ktos madrze zauwazyl cyrkow wcale juz duzo nie ma, za to zapraszam wszystkich krzyzowcow na wycieczke do jakiego kolwiek schroniska.. Tam to sie dopiero napatrzycie jak zwierzeta cierpia. I nie sa to dzikie lwy albo slonie zyjace w zbyt malych klatkach. Nasze zwykle polskie zwierzaki ktorymi ktos pewnego razu ktos po prostu sie znudzil. To jest dopiero wielkie sk$*@#two. Tak wiec zastanawiam sie o co jest ta cala batalia? Cyrki mozna zamkanac, zwierzeta ze schonisk wypuscic.. Ale kto zmieni mentalnosc ludzi?

W kraju w ktorym mieszkam sa dwa rezerwaty malp (a nie mieszkam nigdzie w afryce . Mozna by sie zdziwic: Jak to mozliwe ze w srodku europy rezerwat malp? Pare/parenascie lat temu byla tu dosc powszechna moda ze kazdy sprowadzal sobie malpki jako zwierzaki domowe, ale po jakims czasie ludzie sie nimi znudzili i zaczeli sie ich pozbywac.. Ludzie zawsze mysla tylko o sobie innych majac w glebokim powazaniu (ze o zwierzetach nie wspomne). Takim pieniactwem podnosicie tylko sobie cisnienie podczas gdy reszta swiata ma to gleboko w d..

IP i czas połączenia logowane. [12364353]
[07.03.2008] 08:47
Szlaht4
XXI WIEK PORA NA HUMANITARNA ROZRYWKE !
Przestaje korzystac z o2.pl : O

IP i czas połączenia logowane. [12364377]
[07.03.2008] 09:00
Aga M
no własnie, zmienic mentalność ludzi. Ale chyba to sie nigdy nie zdarzy. Po co ta cała akcja jak ludzie wyciagaja wnioski z takich artykułów a jeszcze bardziej nakrecają się komentarzami.
Proponuję dokładnie sprawdzidź, kto protestuje przeciwko Cyrkom, co ci ludzie robia i co udało sie im osiągnąć. Z tego co wiem to protest przecikwko Gwiezdnemu Cyrkowi ogłosili obrońcy praw zwierząt, którzy z ekologami nie mają nic wspólnego. Co zrobili i robią: walczą o poprawe warunków w schronisku, za własne pieniądze wyciągają i ratuja zwierzeta dręczone i maltretowane ze schonisk, z pseudo hodowli, od sadystycznych właścicieli itp. Zanim napiszesz komentarz wejdż i sprawdż:
www.dogomania.pl
Ja też dopiero teraz otwirzyłam oczy na prawde, dlatego nie mam czasu tu pisać z głąbami idę poczytać powyższy portal.

IP i czas połączenia logowane. [12364428]
[07.03.2008] 09:10
Master2
Wiadomo,że jeśli na o2 pojawi się artykuł to zaraz tłumy zaczną się produkować na jego temat,często wiedząc nie wiele więcej niż autor tegoż "artykułu". Ale większość pewnie i tak była ze 100 razy w cyrku i wtedy zapewne nie przyszło im na myśl,że tu może być coś nie tak.

IP i czas połączenia logowane. [12364472]
[07.03.2008] 09:29
Anika1
Jakby nie było, nigdy nie w życiu zapomnę, kiedy do mojego miasta przyjechał cyrk, który hucznie i głośno się reklamował się posiadaniem hipopotama. To był koszmar! Upalny, słoneczny lipiec, a oni trzymali tego hipopotama na ogrodzonym trawniku obok cyrkowego namiotu! Ogromne zwierzę, którego miejscem życia jest woda i błoto leżało rozpaczliwie na tej trawie w palącym słońcu! A potem go przewozili w jakiejś przyczepie. Przecież to barbarzyństwo! Po co komu takie zwierzę w cyrku? Przecież to jasne, że nikt nie będzie mu kopał bajora, albo budował basenu, żeby miał gdzie mieszkać, a więc takie zwierzę zawsze będzie się w cyrku tylko męczyć.

IP i czas połączenia logowane. [12364565]
[07.03.2008] 09:58
Madzia-Illg
Wielokrotnie poruszane są kwestie okrutnego traktowania Zwierząt w cyrkach, z którymi w 200% się zgadzam.

Jednak, jako że do wielu krótkowidzów takie argumenty nie trafiają, to warto, poruszyć wątek edukacyjny.
Czy powinniśmy pokazywać naszym dzieciom, które przecież tak szybko pochłaniają docierające do nich obrazy i na ich podstawie się uczą, że miś panda to takie Zwierzę, które podnosi sztangę, foka - odbija piłkę, a słoń - tańczy kankana?

Nie lepiej byłoby wspólnie z dzieckiem obejrzeć jakiś program przyrodniczy np. o dzikiej faunie w Afryce, zamiast kolejnego show, mającego w interesie tylko i wyłącznie wydrzeć od nas pieniądze?

IP i czas połączenia logowane. [12364681]
[07.03.2008] 10:07
Madzia-Illg
No, właśnie!

Jeszcze odkryłam Amerykę

Wcale się nie dziwię, że producenci "gwiezdnego cyrku" (pisane celowo z małej litery) płacą "dziennikarzom" za "artykuły" takie, jak ten.

Ale dziwię się tym moralnym dziwkom, że za kilka drobnych są w stanie wesprzeć zło.

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.

Nadeszła pora, by zmienić elektroniczne konto pocztowe...

IP i czas połączenia logowane. [12364713]
[07.03.2008] 10:17
Aga M
właśnie założyłam nową poczte na innym portalu.

IP i czas połączenia logowane. [12364741]
[07.03.2008] 10:28
oburzona
Nie będę przytaczać argumentów potwierdzających, że zwierzęta w cyrku są źle traktowane, bardzo dobrze zrobiło to na tym forum już kilka osób.
Chcę jedynie wyrazić swoją opinię na temat artykułu, który w moim mniemaniu (jestem zwykłą czytelniczką, nie mam wykształcenia dziennikarskiego, a już to zauważam, ciekawe, co powiedzieliby inni, porządni dziennikarze) jest bardzo kiepski. Opiera się na relacji jednego człowieka, autor nie wspomina o metodach stosowanych przy tresurze, z góry zakłada, że zwierzęta są traktowane dobrze. Panie Redaktorze, od dzisiaj zanim przeczytam artykuł na tlenie, będę sprawdzać, czy nie jest przypadkiem Pańskiego autorstwa, bo Pana zakłamanych i kiepsko przygotowanych artykułów nie mam zamiaru czytać.
Zastanawiający jest też fakt, że pojawienie się artykułu opisującego, jak to niby dobrze zwierzęta są traktowane w cyrku, zbiegło się z emisją polsatowskiego show bazującego na cierpieniu niewinnych istot...

IP i czas połączenia logowane. [12364771]
[07.03.2008] 10:30
jor334l
Takie artykuły to żenada. Wstyd dla redakcji o2 - po prostu.

IP i czas połączenia logowane. [12364786]
[07.03.2008] 10:31
positive_vibes
Artykuł ukazał się najwyraźniej w związku z tym, że wywierany jest nacisk mejlowy na uczestników programu \'Gwiezdny Cyrk\'. Maciej Pol pod wpływem tych mejli wycofał się-szacunek! Teraz reszta pseudo gwiazdek musi czyms poprzec swoj ped za kasa kosztem zwierzat, wiec ukarze sie jeszcze zapewne kilka na podobnym poziomie artykulikow, ktore mnie tez \'rozzalosniaja\'. Porazka.
zapraszam na strone: http://www.empatia.pl/ lub http://empatia.pl/str.php?dz=4

IP i czas połączenia logowane. [12364795]
[07.03.2008] 11:16
RDC
Ta jasne, są szczęśliwe jak jasna cholera, zwłaszcza jak idą na zasłużony odpoczynek do malutkich klatek.

A tak jeszcze do bystrzaków co czepiają się schronisk dla zwierząt. Różnica między cyrkiem a schroniskiem jest taka, że cyrk istniej dla rozrywki ludzi, i dla bicia kasy właścicielom. Schroniska powstały dzięki ludziom, którzy kupują szczeniaczka nie myśląc co z niego wyrośnie, bądź nie chce im sie bawić z formalnościami, gdy wyjeżdżają za granice i szukać domu dla zwierzaka, tylko wyrzucają na ulicę. Niegdyś pupilek, bądź rozrywka domu potem ląduje na ulicy.

Nie za schroniska trzeba się brać tylko za młodu wpajać ludziom co znaczy odpowiedzialność. Bo potem są rodzice, którzy dzieciom robią prezent, a czasem jest nie trafiony. A pies czy kot to nie pluszak, żeby wypierdzielić go na śmietnik.

IP i czas połączenia logowane. [12364961]
[07.03.2008] 11:25
m.mi
widze, ze o2 dostalo zlecenie wybronienia programu Gwiezdny Cyrk, ciekawe czy dostalo tez za to kase, bo watpie, by ktos inteligentny i wrazliwy nie widzial w cyrku nic zlego. z przykroscia stwierdzam, ze od dzis nie uzywam juz wiecej poczty na o2. moja wieloletnia wspolpraca z tym portalem sie konczy. bardzo sie zawiodlam.

IP i czas połączenia logowane. [12364996]
[07.03.2008] 11:35
m.mi
a zwolennikom cyrkow dedykuje ten wiersz (o ile ich poziom umyslowy pozwoli im go zrozumiec)
Zwierzęta cyrkowe Szymborska Wisława
Przytupują do taktu niedźwiedzie

skacze lew przez płonęce obręcze,

małpa w żółej tunice na rowerze jedzie,

trzaska bat i kołysze oczy zwierząt,

słoń obnosi karafkę na słowie,

tańczą psy i ostrożnie kroki mierzą. Wstydzę się bardzo, ja - człowiek. Źle się bawiono tego dnia:

nie szczędzono hucznych oklasków,

choziaż ręka dłuższa o bat

cień rzucała ostry na piasku.

IP i czas połączenia logowane. [12365048]
[07.03.2008] 11:54
mopsi
Zapewne artykuł jest wprowadzaniem do nowego telewizyjnego show - CYRK , żeby wyprzedzić reakcje ludzi, którzy będą sie oburzali oglądając w tv JAK ZNENCAJą SIę NAD ZWIERZęTAMI.

IP i czas połączenia logowane. [12365122]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat