o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Tlenofon, czyli telefon przez Internet
 » Odpowiedz na ten temat

112 jest a co z 997, 998, 999

1 2
[02.03.2008] 12:07
zlotowinfo  zlotowinfo@tlen.pl
czy będą te numeracje?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[02.03.2008] 12:22
BartekBas  bartekbas@tlen.pl
Teoretycznie 112 ma je zastąpić.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12323859]
[02.03.2008] 12:25
tomi77  tomasz_rup@tlen.pl
Nie planujemy wprowadzenia numerów 99x z następujących powodów:
- nie mamy kompletu informacji potrzebnych do uruchomienia tych numerów.
- 112 ma na celu zastąpienie tych numerów.
- wprowadzenie tych numerów niepotrzebnie skomplikuje panel (trzeba cztery razy wprowadzić dane lokalizacyjne zamiast raz) Z poważaniem
Tomasz Rup

Tlenofon Product Manager
o2.pl Spółka z o.o., ul. Jutrzenki 177, 02-231 Warszawa

IP i czas połączenia logowane. [12323887]
[02.03.2008] 12:38
syzyf48  domownik48@tlen.pl
Myślę,że 112 w zupełności wystarczy.Ponadto są, niestety płatne, ogólnodostepne (0xx-....) numery do wymienionych instytucji.Ja taką listę telefonów mam,może dlatego że jako sołtys powinienem ją mieć.Niemniej jednak temat wart rozważenia. Jan

IP i czas połączenia logowane. [12323996]
[02.03.2008] 13:04
Można sobie numery 997, 998, 999 przekierować na 112 i nie trzeba będzie tłumaczyć babci, że jak chce złożyć donos na sąsiada to musi wykręcić ten sam numer co na pogotowie

IP i czas połączenia logowane. [12324193]
[28.07.2014] 16:21
[02.03.2008] 14:12
Tom__
Jest jednak pewien problem. Bo numer 112 jest numerem alarmowym, na który należy dzwonić w razie nagłej potrzeby szybkiej interwencji służb ratunkowych. Nie należy na niego dzwonić zatem, gdy chcemy zgłosić włamanie do samochodu czy mieszkania, albo aby wezwać strażaków gdy pali się buda dla psa. W takich sytuacjach należy dzwonić na 997 i 998. A jeśli zadzwoni się na 112 to dyżury grzecznie powie, że należy zadzwonić właśnie na taki numer. I co wtedy????

I proszę się nie wymigiwać, że 4 razy będzie trzeba wprowadzić swój powiat. To jest głupia wymówka.

IP i czas połączenia logowane. [12324672]
[02.03.2008] 18:03
Obsługujący 112 są tak sympatyczni,że na pewno przekierują bez żadnych uwag.Po przekierowaniu (kilka sekund) 112 jest znowu wolny. Jan

IP i czas połączenia logowane. [12325817]
[02.03.2008] 20:34
Pstry
tomi77 (08.03.02 12:25):
Nie planujemy wprowadzenia numerów 99x[...]

Namrudziłem dużo o te numery alarmowe (zwłaszcza o 997, który ma w "pamięci flash-burn" moja babcia ).
Ale ale gdy istnieją numery skrócone, to równiez popieram poprzestanie na obsłudze 112 przez Telnofon. (Dla Babci już skonfigurowałem skrócony 997).
Łatwiejsze to do ogranięcia i dla mnie użytkownika i zapewne dla Tlenofonu też - a dzięki temu bardziej niezawodne. FRITZ!Box Fon WLAN 7050 (działa z Tlenofonem)

IP i czas połączenia logowane. [12326716]
[03.03.2008] 18:18
it
Tom__ (08.03.02 14:12):
Jest jednak pewien problem. Bo numer 112 jest numerem alarmowym, na który należy dzwonić w razie nagłej potrzeby szybkiej interwencji służb ratunkowych. Nie należy na niego dzwonić zatem, gdy chcemy zgłosić włamanie do samochodu czy mieszkania, albo aby wezwać strażaków gdy pali się buda dla psa. W takich sytuacjach należy dzwonić na 997 i 998. A jeśli zadzwoni się na 112 to dyżury grzecznie powie, że należy zadzwonić właśnie na taki numer. I co wtedy????

I proszę się nie wymigiwać, że 4 razy będzie trzeba wprowadzić swój powiat. To jest głupia wymówka.

PROPONUJE PANIE SOLTYS DO POWROTU DO TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ JAK COS NIE PASUJE. 112 JEST W PELNI ODPOWIEDZIALNY ZA TAKIE ZDARZENIA.

IP i czas połączenia logowane. [12331864]
[03.03.2008] 20:53
Pstry
it (08.03.03 18:18):
PROPONUJE PANIE SOLTYS DO POWROTU DO TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ JAK COS NIE PASUJE. 112 JEST W PELNI ODPOWIEDZIALNY ZA TAKIE ZDARZENIA.

Jak coś nie pasuje to właśnie tutaj jest miejsce by o tym pisać.
Pisać po to aby Tlenofon był lepszy, a nie po to by sobie powrzeszczeć.
A że lepsze rodzi się czasem w bólach i w kompromisach pomiędzy różnymi racjami to rzecz normalna.
[...]PANIE SOLTYS[...]

Na marginesie: prawidłowa forma odmiany brzmi "Panie Sołtysie". FRITZ!Box Fon WLAN 7050 (działa z Tlenofonem)

IP i czas połączenia logowane. [12332622]
[04.03.2008] 09:09
Tom__ (08.03.02 14:12):

Po pierwsze nie krzycz! Po drugie czytaj uważnie komu coś nie pasuje!Ja wyrażam swoje zadowolenie z numeru 112.A zatem jeśli nie umiesz prostego postu przeczytać to nie odpisuj,bo sie ośmieszasz swoją niekompetencją! Jan

IP i czas połączenia logowane. [12334883]
[05.03.2008] 20:54
P...............
BartekBas (08.03.02 13:04):
Można sobie numery 997, 998, 999 przekierować na 112 i nie trzeba będzie tłumaczyć babci, że jak chce złożyć donos na sąsiada to musi wykręcić ten sam numer co na pogotowie

Taaaaak....Przekierować 99x i nie tłumaczyć nic babci... A jak babcia źle się poczuje i wykręci 999, to usłyszy "straż pożarna, słucham" i wtedy dopiero się zdziwi ("straż pożarna", bo dobyślam się, że nr 112 obługiwany jest przez telefonię stacjonarną, a 112 w stacjonarnych to strażak [o ile dobrze wiem]).
I następny problem: czy nr alarmowy 112 działa tak jak powinien? Czy zgłasza się tam dyspozytor, który może wysłać - w zależności od rodzaju zgłoszenia - policjanta, strażaka lub lekarza? Czy może pyta "o co chodzi?" i w zależności od potrzeby łączy z odpowiednią służbą, trzeba czekać aż ktoś następny odbierze i wtedy znowu tłumaczyć o co chodzi.

IP i czas połączenia logowane. [12353053]
[06.03.2008] 02:08
Marcinnnnnnnn
P............... (08.03.05 20:54):
BartekBas (08.03.02 13:04):

Taaaaak....Przekierować 99x i nie tłumaczyć nic babci... A jak babcia źle się poczuje i wykręci 999, to usłyszy \"straż pożarna, słucham\" i wtedy dopiero się zdziwi (\"straż pożarna\", bo dobyślam się, że nr 112 obługiwany jest przez telefonię stacjonarną, a 112 w stacjonarnych to strażak [o ile dobrze wiem]).
I następny problem: czy nr alarmowy 112 działa tak jak powinien? Czy zgłasza się tam dyspozytor, który może wysłać - w zależności od rodzaju zgłoszenia - policjanta, strażaka lub lekarza? Czy może pyta \"o co chodzi?\" i w zależności od potrzeby łączy z odpowiednią służbą, trzeba czekać aż ktoś następny odbierze i wtedy znowu tłumaczyć o co chodzi.

Hehe
Numer 112 łączy z policją... dzwoniłem z komórki kilka razy i co się okazało dyspozytor miał jakieś obiekcje czemu nie dzwonie pod numer pogotowia... 998 Aby przyprowadzić gościa do porządku zapytałem się czy wie że rozmowa jest nagrywana... a jutro się tam osobiście złoże złożyć skargę jeżeli nie wezwie tego pogotowia. Po czym powiedział że zgłoszenie przyjmuje i rzucił chamsko słuchawką.

IP i czas połączenia logowane. [12356670]
[06.03.2008] 08:10
Pablo_______
Marcinnnnnnnn (08.03.06 02:08):
Hehe
Numer 112 łączy z policją... dzwoniłem z komórki kilka razy i co się okazało dyspozytor miał jakieś obiekcje czemu nie dzwonie pod numer pogotowia... 998 Aby przyprowadzić gościa do porządku zapytałem się czy wie że rozmowa jest nagrywana... a jutro się tam osobiście złoże złożyć skargę jeżeli nie wezwie tego pogotowia. Po czym powiedział że zgłoszenie przyjmuje i rzucił chamsko słuchawką.

Ale niestety gość miał racje, bo numer 112 jest numerem alarmowym, a nie numerem Pogotowia Ratunkowego. Też miałem taką sytuację i później nic nie wskurałem. Numer 112 służy czemu innemu.

Aha. I w zależności od powiatu jest obsługiwany albo przez Policję, albo przez Straż Pożarną. Docelowo powinno to być Centrum Ratunkowe czy coś takiego.

Więc chyba jednak powinny być również numery 997-999.

IP i czas połączenia logowane. [12357014]
[06.03.2008] 08:12
Marcinnnnnnnn
Docelowo być powinno i będzie... tylko Polska coś w tyle...
Numer 112 jest numerem alarmowym, więc czy to odbierze policjant czy strażak jego zasranym obowiązkiem jest przyjąć zgłoszenie!

IP i czas połączenia logowane. [12357027]
[06.03.2008] 21:29
Strażak___+++___
Marcinnnnnnnn (08.03.06 08:12):
... jego zasranym obowiązkiem jest przyjąć zgłoszenie!

Widać, że niektórzy ludzie nie mają pojęcia co piszą i jeszcze obrażają innych. Czy przyjmowałeś kiedyś jakieś zgłoszenie, że się tak wyrażasz o naszej pracy. Myślisz, że my to jesteśmy robotami, bezdusznymi maszynkami, które tylko patrzą jak uniknąć pracy i trzeba ich do czegoś przymuszać, żeby pracowali (zapewne) za twoje ciężko oddane podatki.

Przykro jest takie coś słuchać. Zapraszam do remizy. Zobaczysz jak wygląda dzień strażaka na służbie.

IP i czas połączenia logowane. [12362401]
[07.03.2008] 00:04
Marcinnnnnnnn
Strażak___+++___ (08.03.06 21:29):
Marcinnnnnnnn (08.03.06 08:12):
... jego zasranym obowiązkiem jest przyjąć zgłoszenie!

Widać, że niektórzy ludzie nie mają pojęcia co piszą i jeszcze obrażają innych. Czy przyjmowałeś kiedyś jakieś zgłoszenie, że się tak wyrażasz o naszej pracy. Myślisz, że my to jesteśmy robotami, bezdusznymi maszynkami, które tylko patrzą jak uniknąć pracy i trzeba ich do czegoś przymuszać, żeby pracowali (zapewne) za twoje ciężko oddane podatki.

Przykro jest takie coś słuchać. Zapraszam do remizy. Zobaczysz jak wygląda dzień strażaka na służbie.

Wybacz! Ja też pracuję w branży że tak to nazwę "Dla ludzi"
Puki nie ma zintegrowanego systemu powiadamiania jakim miał być numer 112! to Wy czy Policja! jesteście zobowiązani powiadomić inne służby ratunkowe! Mylę się ?

IP i czas połączenia logowane. [12363532]
[09.03.2008] 00:32
No to niech mi ktoś wytłumaczy po co jest numer 112, bo ja myślałem że po to żeby zadzwonić jak potrzebna jest pomoc, a z powyższej rozmowy wynika, że jest to numer do straży albo na policję wybierany losowo (lub według jakiegoś innego kryterium). To właściwie po co jest ten numer i po co o nim wszędzie trąbią, skoro nawet nie wiadomo gdzie się dzwoni?

IP i czas połączenia logowane. [12374585]
[09.03.2008] 08:48
Strażak___+++___
BartekBas (08.03.09 00:32):
No to niech mi ktoś wytłumaczy po co jest numer 112...

Numer 112 jest numerem alarmowym i należy na niego dzwonić gdy chcesz powiadomić służby ratunkowe o zaistniałej sytuacji. Np. gdy jesteś świadkiem wypadku samochodowego to dzwonisz na 112. Wtedy osoba odbierająca Twoje zgłoszenie natychmiast decyduje o wysłaniu odpowiedniej ilości karetek, straży pożarnej, policji. Są przecież różnie wyposażone pojazdy. Jeśli jest wyciek niebezpiecznej substancji od razu wiadomo, że trzeba wysłać pojazd chemiczny, jeśli pali się wysoki budynek wiadomo, że trzeba wysłać kilka karetek i pojazdy z długimi drabinami. Te pojazdy w większych powiatach są porozsiewane po różnych miejscach. I dyżurny 112 wie gdzie co jest. Tym samym o wszystkim może zdecydować jedna osoba. Po to właśnie jest numer 112, aby osoba zgłaszająca nie musiała decydować co jest potrzebne na miejscu, a jedynie dobrze opisała sytuację jakiej jest świadkiem. Doświadczony funkcjonariusz sam zdecyduje co trzeba wysłać i wie gdzie jaki sprzęt jest do dyspozycji.

Jeśli jest stłuczka dwóch samochodów to bez sensu jest dzwonić na numer 112. Wtedy wiadomo, że potrzebna jest tylko drogówka. Niepotrzebne wiszenie na słuchawce 112 może być dla kogoś zabójcze. Dlatego tam należy dzwonić w naprawdę ważnych sprawach.

IP i czas połączenia logowane. [12375208]
[09.03.2008] 09:50
Marcinnnnnnnn
Czyli co mam sobie stacjonarny do drogówki wpisać w telefon ? hahah

IP i czas połączenia logowane. [12375307]
[09.03.2008] 10:06
maks5
Marcinnnnnnnn (08.03.09 09:50):
Czyli co mam sobie stacjonarny do drogówki wpisać w telefon ? hahah

A przepraszam, alarmowy był ci potrzebny, żeby dzwonić jak masz wypadek samochodowy?!?!?!

IP i czas połączenia logowane. [12375330]
[09.03.2008] 10:10
Marcinnnnnnnn
Wiesz z tą drogówką i tak zboczyliśmy z drogi... bo po co z domu mam po drogówkę dzwonić...

IP i czas połączenia logowane. [12375341]
[10.03.2008] 09:52
Użytkownik123
Rozumiem, że chodzi o to, że jak w domu ktoś mdleje to należy dzwonić na 999, a nie na 112. W takim razie koniecznie powinny być uruchomione numery 997-999 w tlenofonie.

IP i czas połączenia logowane. [12380922]
[10.03.2008] 10:14
maks5
Użytkownik123 (08.03.10 09:52):
Rozumiem, że chodzi o to, że jak w domu ktoś mdleje to należy dzwonić na 999, a nie na 112. W takim razie koniecznie powinny być uruchomione numery 997-999 w tlenofonie.

Chwilę, a czy to nie jest tak, że alarmowy 112 ma przekazać rozmowę do odpowiednich służb? I czy to nie wynika z tego, że niektóre sieci komórkowe nie oferują dostępu do 997-999, a jedynie to 112?

IP i czas połączenia logowane. [12381021]
[10.03.2008] 17:05
wersatis
nie ma takiej potrzeby uruchomiania numerów 99.. gdyż zgodnie z prawem unijnym powinien powstać wspólny numer dla służ ratunkowych. Jeżeli coś się dzieje to i tak wszystkie służby mają prawny obowiązek współdziałać i kropka.

IP i czas połączenia logowane. [12382846]
[10.03.2008] 22:40
Echhhhh.....
Ludzie, czy wy nie rozumiecie, że Służba Ratunkowa to jest coś innego niż Policja, Straż Pożarna czy Karetka. Służba Ratunkowa jak sama nazwa wskazuje niesie ratunek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. I jak wandal Ci demoluje ogrodzenie to nie dzwonisz do Służby Ratunkowej 112 tylko do Policji 997. Czy to tak trudno zrozumieć... Ludzie...

IP i czas połączenia logowane. [12385030]
[11.03.2008] 00:46
Pstry
Echhhhh..... (08.03.10 22:40):
Ludzie, czy wy nie rozumiecie, że Służba Ratunkowa to jest coś innego niż Policja, Straż Pożarna czy Karetka. Służba Ratunkowa jak sama nazwa wskazuje niesie ratunek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. I jak wandal Ci demoluje ogrodzenie to nie dzwonisz do Służby Ratunkowej 112 tylko do Policji 997. Czy to tak trudno zrozumieć... Ludzie...

Nie, nie rozumiem...
Służby ratunkowe (m. in. Policja, Straż pożarna) również chronią też mienie obywateli RP. Chronią np. lasy, pola, i mój płot, który by ktoś chciał skopać, czy choćby opluć (życia i zdrowia mojego nie narażając).

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/4356/ FRITZ!Box Fon WLAN 7050 (działa z Tlenofonem)

IP i czas połączenia logowane. [12385752]
[11.03.2008] 01:04
Marcinnnnnnnn
Macie odpowiedź fachową bo prosto z MSWiA !!!
Jak ktoś TERAZ sądzi inaczej to śmiem go nazwać debilem!

IP i czas połączenia logowane. [12385790]
[13.03.2008] 12:26
P...........
wersatis (08.03.10 17:05):
nie ma takiej potrzeby uruchomiania numerów 99.. gdyż zgodnie z prawem unijnym powinien powstać wspólny numer dla służ ratunkowych. Jeżeli coś się dzieje to i tak wszystkie służby mają prawny obowiązek współdziałać i kropka.

iIe ma także potrzeby badania trzeźwości kierowców, bo prawo zakazuje jazdy po pijanemu; nie ma potrzeby stawiania fotoradarów, bo prawo zakazuje jechać szybciej, niż pokazują znaki; nie ma potrzeby kontrolować, bo prawo zakazuje oszukiwać....
Wspólny numer alarmowy ma powstać, ale jeszcze nie powstał.

IP i czas połączenia logowane. [12398729]
[14.03.2008] 21:06
bonzo-ok
Prawdy na temat numeru 112 są dwie:

1. W części powiatów połączenia z numerem 112 obsługuje Straż Pożarna, a w części powiatów Policja, zależy od możliwości danego powiatu.
2. Dyspozytor odbierający połączenie na centrali ma obowiązek poinformować odpowiednie służby (jeśli akurat się do nich nie dodzwoniliśmy) o zaistniałej sytuacji bądź zagrożeniu w celu interwencji. Pozdrawiam
Artur Owczarek

Kierownik techniczny BOK
o2.pl Spółka z o.o., ul. Jutrzenki 177, 02-231 Warszawa

IP i czas połączenia logowane. [12407100]
[15.03.2008] 01:52
Marcinnnnnnnn
Strażak___+++___ (08.03.09 08:48):
BartekBas (08.03.09 00:32):
No to niech mi ktoś wytłumaczy po co jest numer 112...

Numer 112 jest numerem alarmowym i należy na niego dzwonić gdy chcesz powiadomić służby ratunkowe o zaistniałej sytuacji. Np. gdy jesteś świadkiem wypadku samochodowego to dzwonisz na 112. Wtedy osoba odbierająca Twoje zgłoszenie natychmiast decyduje o wysłaniu odpowiedniej ilości karetek, straży pożarnej, policji. Są przecież różnie wyposażone pojazdy. Jeśli jest wyciek niebezpiecznej substancji od razu wiadomo, że trzeba wysłać pojazd chemiczny, jeśli pali się wysoki budynek wiadomo, że trzeba wysłać kilka karetek i pojazdy z długimi drabinami. Te pojazdy w większych powiatach są porozsiewane po różnych miejscach. I dyżurny 112 wie gdzie co jest. Tym samym o wszystkim może zdecydować jedna osoba. Po to właśnie jest numer 112, aby osoba zgłaszająca nie musiała decydować co jest potrzebne na miejscu, a jedynie dobrze opisała sytuację jakiej jest świadkiem. Doświadczony funkcjonariusz sam zdecyduje co trzeba wysłać i wie gdzie jaki sprzęt jest do dyspozycji.

Jeśli jest stłuczka dwóch samochodów to bez sensu jest dzwonić na numer 112. Wtedy wiadomo, że potrzebna jest tylko drogówka. Niepotrzebne wiszenie na słuchawce 112 może być dla kogoś zabójcze. Dlatego tam należy dzwonić w naprawdę ważnych sprawach.

Strażaku i cała reszta... choć ty jako strażak powinieneś być bardziej poinformowany a nie pierdzielić bzdury
Polecam witrynę http://www.112.gov.pl/ gdzie jest wszytko co dotyczy numeru 112

IP i czas połączenia logowane. [12408882]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat