o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

Jak zrzec sie polskiego obywatelstwa?

1 2
[02.03.2008] 02:57
Jank_ko Muzykant
Nie chce byc juz polskim obywatelem. Co zrobic? Czy to jest dozywotni przymus?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[02.03.2008] 06:04
ixidixi
wnoski sklada sie do Prezydenta RP
Wniosek o udzielenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego może złożyć osoba pełnoletnia i posiadająca zdolność do czynności prawnych. Wniosek o udzielenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego dla małoletniego, który ukończył szesnasty rok życia wymaga jego pisemnej zgody. Małżonkowie składają oddzielne wnioski i oddzielnie ujmują w nich swoje małoletnie dzieci
Jeżeli jedno z rodziców występuje o udzielenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego i małoletniego dziecka, do wniosku należy załączyć ponadto:
- oświadczenie na piśmie o wyrażeniu zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego dla dziecka przez drugiego z rodziców, które będąc obywatelem polskim nie ubiega się o zrzeczenie się obywatelstwa, bądź orzeczenie właściwego sądu polskiego w sprawie wniosku o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa dla dziecka, jeżeli porozumienie się rodziców napotyka na trudne do przezwyciężenia przeszkody.
Przepisy polskie nie przewidują możliwości zrzeczenia się obywatelstwa polskiego dla dziecka, którego rodzice są obywatelami polskimi i nie występują dla siebie o zgodę na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego.
Prezydent RP jest podmiotem wyłącznie uprawnionym do wyrażania zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego. Konsekwencją tego jest sytuacja, w której obywatel polski traci obywatelstwo w dniu uzyskania zgody Prezydenta RP na zrzeczenie się tego obywatelstwa. To z kolei powoduje, że osoby posiadające tylko przyrzeczenie nadania obcego obywatelstwa, w momencie składania wniosku o zrzeczenie się polskiego obywatelstwa – staną się bezpaństwowcami.
Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie o nadanie lub o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego albo uzależnieniu nadania obywatelstwa polskiego od złożenia dowodu utraty lub zwolnienia z obywatelstwa obcego są ostateczne.

czy masz jeszcze jakis problem "muzykancie, moze zajmij sie jednak skrzypcami, to o co zapytales znajdzies w wysukiwarce
www.google.pl
nie zakladaj "sztucznych" tematow no chyba ze jestes MODERATOREM i forum ci umiera...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12322804]
[02.03.2008] 14:50
Jank_ko Muzykant
Czy ktos z was ubiegal sie lub ma zamiar ubiegac o zrzeczenie obywatelstwa polskiego? Ile taka procedura kosztuje, bo nie wierze zeby to panstwo, ktore na kazdym kroku ograbia obywateli przy tej okazjo zrezygnowalo z oplat.

IP i czas połączenia logowane. [12324883]
[02.03.2008] 17:17
Lusia21
To piekny gest wykonales. Kozakiewicz na to by nawet nie wpadl. Ale to bylo za komuny. Teraz wyslanie paszportu nic nie da. Znajda cie, zwroca, kaza zaplacic za porto, a potem obciaza kosztami i oskarza za zniewage dokumentu z tloczonym godlem. Im nie zalezy na Tobie, ale na ksie ktora mozena zrobic na kazdym \"obywatelu\", bo tylu darmozjadow przy zlobie, ze trzeba jakos im dogodzic.

IP i czas połączenia logowane. [12325619]
[05.03.2008] 21:23
Jank_ko Muzykant
Pytanie jest powazne: jak zrzec sie obywatelstwa i ile to kosztuje? A nie jak obrazic organa wladzy panstwowej.

IP i czas połączenia logowane. [12353561]
[23.04.2014] 08:39
[05.03.2008] 22:05
Babcia POpierdziu
Jank_ko Muzykant (08.03.05 21:23):
Pytanie jest powazne: jak zrzec sie obywatelstwa i ile to kosztuje? A nie jak obrazic organa wladzy panstwowej.
-jak masz pejsy,to nigdy się nie zrzekniesz obywatelstw polskiego!!!! he he he he h!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [12354385]
[10.03.2008] 15:50
zszokowanyyy
To bardzo dobrze, że akceptujesz siebie. Szkoda tylko, że tak bardzo kaleczysz polski język

IP i czas połączenia logowane. [12382501]
[10.03.2008] 15:58
tomek1kk
zszokowanyyy (08.03.10 15:50):
To bardzo dobrze, że akceptujesz siebie. Szkoda tylko, że tak bardzo kaleczysz polski język

Mi też jest z tego powodu szkoda tym bardziej że to piękny język. Ale to zaakceptowałem.

IP i czas połączenia logowane. [12382544]
[10.03.2008] 16:32
tomek1kk
zszokowanyyy (08.03.10 16:06):
tomek1kk (08.03.10 15:58):
zszokowanyyy (08.03.10 15:50):

Mi też jest z tego powodu szkoda tym bardziej że to piękny język. Ale to zaakceptowałem.

Jak można zaakceptować braki w wykształceniu? Może lepiej powiedz, że się poddałeś lub co gorsza olałeś język polski

Napewno języka nie olałem. To ci gwarantuję.

IP i czas połączenia logowane. [12382701]
[12.03.2008] 15:18
Jan_ko Muzykant
Dzieki za konkretna odpowiedz. Na wszystkim musza zbijac kase.Zlodziejskie panstwo.

IP i czas połączenia logowane. [12393874]
[16.04.2008] 17:10
wreszcie wolny
Wy sie chcecie zrzec obywatelstwa ,a mnie je polski rzad po prostu zabral i zeby bylo smieszniej musialem za ta "przasluge" zaplacic komunie ponad 1000 DM

IP i czas połączenia logowane. [12584447]
[16.04.2008] 19:24
Babcia POpierdziu
wreszcie wolny (08.04.16 17:10):
Wy sie chcecie zrzec obywatelstwa ,a mnie je polski rzad po prostu zabral i zeby bylo smieszniej musialem za ta \"przasluge\" zaplacic komunie ponad 1000 DM

-jak masz pejsy, to ci zabrali obywatelstwo polskie!!!! he he he he h!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [12585278]
[16.04.2008] 19:41
wreszcie wolny
wiesz po przeczytaniu twojego wpisu ciesze sie ze nie jestem juz polakiem ,przynajmniej nie musze sie wstydzic za takich jak ty

IP i czas połączenia logowane. [12585368]
[16.04.2008] 19:42
Pejsaty
Babcia POpierdziu (08.04.16 19:24):
Wy sie chcecie zrzec obywatelstwa ,a mnie je polski rzad po prostu zabral i zeby bylo smieszniej musialem za ta \\\"przasluge\\\" zaplacic komunie ponad 1000 DM

A co masz do ludzi z pejsami?

IP i czas połączenia logowane. [12585371]
[17.04.2008] 15:21
mundzie
Pejsaty (08.04.16 19:42):
Babcia POpierdziu (08.04.16 19:24):
Wy sie chcecie zrzec obywatelstwa ,a mnie je polski rzad po prostu zabral i zeby bylo smieszniej musialem za ta \\\\\\\\\\\\\\\"przasluge\\\\\\\\\\\\\\\" zaplacic komunie ponad 1000 DM

A co masz do ludzi z pejsami?

Własnie. Mam to samo pytanie.
Kiedy mieszkałem w Polsce to miałem kolegów z „pejsami” w szkole podstawowej i na studiach.
Pamiętam że byli to ludzie bardzo uczynni, zdolni i zawsze mieli jakiś cel w życiu.
Jak była potrzeba to zawsze mi pomogli i ja chętnie im pomagałem.
Pózniej jak pracowalem to też spotkałem bardzo wiele takich osób.
I ci ludzie zawsze byli bardzo chętni do pomocy.
Jest faktem że på roku 1968 wyrzucono wiele takich osób z Polski odbierając im przy przekroczeniu granicy obywatelstwo polskie. W ten sposób rozbito wiele rodzin bo na przykład żona była bez „pejsów” to musiala zostać w kraju a męża wyrzucono.
Okropne, niegodne zdrowego człowieka postępowanie.
To było bardzo wygodnie dla byłego rządu polskiego zwalać wszystkie niepowodzenia na ludzi z „pejsami” i w ten sposób zdobyć sobie powody żeby bezprawnie można było wyrzucić tych ludzi z Polski. A dlaczego? Ci ludzie z „pejsami” sa bardzo pracowici. Pracują i pomagają sobie wzajemnie w celu zapewnienia ekonomicznej stabilnosci w życiu.
Dzieki tej pozytywnej wspołpracy dorobili sie wysokich pozycji w polskim społeczenstwie.
To nie podobalo sie wielu „czystej rasy” polakom i dlatego wyrzucono ich z Polski.
Własnie. Mam to samo pytanie.
Kiedy mieszkałem w Polsce to miałem kolegów z „pejsami” w szkole podstawowej i na studiach.
Pamiętam że byli to ludzie bardzo uczynni, zdolni i zawsze mieli jakiś cel w życiu.
Jak była potrzeba to zawsze mi pomogli i ja chętnie im pomagałem.
Pózniej jak pracowalem to też spotkałem bardzo wiele takich osób.
I ci ludzie zawsze byli bardzo chętni do pomocy.
Jest faktem że på roku 1968 wyrzucono wiele takich osób z Polski odbierając im przy przekroczeniu granicy obywatelstwo polskie. W ten sposób rozbito wiele rodzin bo na przykład żona była bez „pejsów” to musiala zostać w kraju a męża wyrzucono.
Okropne, niegodne zdrowego człowieka postępowanie.
To było bardzo wygodnie dla byłego rządu polskiego zwalać wszystkie niepowodzenia na ludzi z „pejsami” i w ten sposób zdobyć sobie powody żeby bezprawnie można było wyrzucić tych ludzi z Polski. A dlaczego? Ci ludzie z „pejsami” sa bardzo pracowici. Pracują i pomagają sobie wzajemnie w celu zapewnienia ekonomicznej stabilnosci w życiu.
Dzieki tej pozytywnej wspołpracy dorobili sie wysokich pozycji w polskim społeczenstwie.
To nie podobalo sie wielu „czystej rasy” polakom i dlatego wyrzucono ich z Polski.

IP i czas połączenia logowane. [12589362]
[04.06.2008] 10:28
tomek1kk
przelotem.... (08.06.04 08:39):
tomek1kk (08.06.04 08:36):
radpasz (08.04.12 06:40):
Polska to syf (08.04.03 07:32):
2q3w4e5r6t7y8u9i (08.03.13 13:31):
}wyrazenie zgody}??? haha panstwo musi wyrazic zgode na to zebys sie z niego wypisal, co za paranoja, yebana komuna i faszyzm razem wziete,
a jak zgody nie wyraza to co?? beda kogos scigac?? zalosne cweluchy

ja juz dawno pozbylem sie polskiego obywatelstwa i teraz wiem, ze zyje

tomek1 czy wiesz ze jesteś idiotą? bo ja zdążyłem to zauważyć jesteś tak płytki że nawet nie chce mi się z tobą dalej gadać po prostu debil!!!!!!

Swój swego zawsze pozna.
A co domnie to się pomyliłeś, ty se nawet stanąć nie możesz tam gdzie ja się wysram.

Moment człowieku, ty sam sobie przeczysz, ponieważ najpierw piszesz, że swój swego zawsze pozna, a potem nadmieniasz, że co do ciebie, to gościu się pomylił

Napewno tak sobie pomyślał, ale się pomylił.

IP i czas połączenia logowane. [12870777]
[05.06.2008] 16:33
tomek1kk
}wyrazenie zgody}??? haha panstwo musi wyrazic zgode na to zebys sie z niego wypisal, co za paranoja, yebana komuna i faszyzm razem wziete,

tomek1 czy wiesz ze jesteś idiotą? bo ja zdążyłem to zauważyć jesteś tak płytki że nawet nie chce mi się z tobą dalej gadać po prostu debil!!!!!!

Myślałeś że na swojego trafiłeś, ale się pomyliłeś.
Stanąć se nie możesz, tam gdzie Ja się wysram.

IP i czas połączenia logowane. [12878652]
[05.06.2008] 16:41
tomekIkk
tomek1kk (08.06.05 16:33):

bo ja sram tylko za stodola mojego pana baora, kiedy juz swinie nakarmie, byki wydoje i obsluze tureckich parobkow wtedy moge wyjsc za stodole zrobic poranna toallete i wysrac sie a ty tam nie masz wstepu haha!
niech zyje unia ewropejska!!!!

IP i czas połączenia logowane. [12878704]
[05.06.2008] 16:50
tomek1kk
Ur-Germane (08.06.05 16:39):
tomek1kk (08.06.05 16:33):

tam gdzie ty srasz, bucu, czyli na zerdce za stodola to moga tylko kury siedziec !!!
idioto z wodoglowiem!!!
szul ryj i spadaj!

Twoje ulubione zajęcia mnie nie interesują.

IP i czas połączenia logowane. [12878741]
[07.02.2010] 19:06
Tomek/Tomek
tomek1kk : jeśli możesz zostaw dla mnie jakiś namiar kontaktowy,chciałbym na privie zamienić z Tobą kilka zdań

IP i czas połączenia logowane. [16230574]
[08.02.2010] 23:20
Ala z krainy czarów
dodajmy, że żeby zrzec sie PL obywatelstwa trzeba posiadać inne. są konwencje mierdzynarodowe które maja zapobiegać powstawaniu bezpaństwowców

IP i czas połączenia logowane. [16238209]
[09.02.2010] 16:58
Ala z krainy czarów
Ala z krainy czarów (10.02.08 23:20):
dodajmy, że żeby zrzec sie PL obywatelstwa trzeba posiadać inne. są konwencje mierdzynarodowe które maja zapobiegać powstawaniu bezpaństwowców

IP i czas połączenia logowane. [16241126]
[20.04.2010] 23:45
a.lsh.
Mam potrójne obywatelstwo - polskie, amerykańskie, francuskie. Ponieważ z Polską nic mnie nie łączy, nawet miejsce urodzenia, zamierzam się zrzec obywatelstwa polskiego, które przynosi więcej problemów (zero pożytku) i z którego praktycznie nie korzystam (nie ma państwa gdzie posługując się paszportem francuskim lub amerykańskim potrzebowałabym wizy, podczas gdy od Polaków nie byłyby one wymagane). Co więcej od obywateli polskich wymagane są wizy do poszczególnych krajów, gdzie ja z racji pracy spędzam trochę czasu - m.in. Emiraty Arabskie. Napisałam mój życiorys (nie rozumiem po co prezydentowi wiedzieć o moim wykształceniu czy obywatelstwie męża) ale pomijając to... Nie mam pojęcia ile będę czekać na pozbycie się obywatelstwa - ktoś mnie straszył, że prezydentowi Kaczyńskiemu "starczał" rok, ale teraz, gdy w Polsce zapanował chaos po jego śmierci, a władzę może objąć jego brat, boję się, że w życiu mi tego zrzeczenia nie podpiszą. I zapomniałam, że w Polsce ta procedura jest strasznie utrudniona i żmudna - z tego co wiem to w Australii idziesz do urzędu, albo do ambasady, oddajesz dokumenty, mówisz papa nie chcę być obywatelem tego kraju i po problemie. Rozpisałam się, ale mam pytanie: czy mogą nie podpisać mojego wniosku? Nie urodziłam się w Polsce, obywatelstwo dostałam niejako przymusowo - jako dziecko, przez mamę. Nie chcę go. Czy to wystarczy, żeby mi zabrano to obywatelstwo?

IP i czas połączenia logowane. [16563561]
[21.04.2010] 12:51
Broderick
http://krotoszynski.wordpress.com/2008/06/10 /obywatelstwo-czyli-jak-sie-wypisac/ bardzo pieknie opisany paradoks naszego prawa czyli jak zrzec sie obywatelstwa na przykladzie Pana Cejrowskiego

IP i czas połączenia logowane. [16565057]
[21.04.2010] 14:36
malpka z gitara
Fajny avatar.
Czy to Hendrix?

IP i czas połączenia logowane. [16565530]
[21.04.2010] 15:21
Broderick
malpka z gitara (10.04.21 14:36):
Fajny avatar.
Czy to Hendrix?
nie moja malpka jest bialoskora

IP i czas połączenia logowane. [16565729]
[22.04.2010] 07:29
taka jedna sobie__________
Ten temat ....byl zalozony osiem lat temu.

IP i czas połączenia logowane. [16568938]
[24.04.2010] 02:06
2qwe3
ja sie nie zrzekam bo Polski jako nipodleglego kraju juz nie ma, wiec komu i po co? wystarczy nie jezdzic do Polski i juz sie nie ma problemu, bo tylko wtedy ci polskie obywatelstwo moze zaszkodzic, a za granica poruszasz sie na innym paszporcie i tyle, a tak swoja droga jest to bardzo smutne ze musimy sie obcymi paszportami zaslaniac przed skur....em wlasnego kraju

IP i czas połączenia logowane. [16576755]
[24.04.2010] 02:09
Patriota8rp
Piękne kazanie Nasz Ksiądz mówił wczoraj przepiękne kazanie
Droga Kostucho...
W zeszłym roku zabrałaś mi mojego ulubionego tancerza Michaela Jacksona, ulubionego aktora Patricka Swayze, mojego ulubionego piosenkarza Stephena Gately i moją ulubioną aktorkę Farę Fawcett.
A w tym roku zabrałaś mojego ulubionego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Nadal moim ulubionym politykiem jest Jarosław Kaczyński
Wzniósł też apel: PISUŁMANIE!!! Ludu ogłupiały miast i wsi! Wybierzmy Jarosława na naszego Pana Prezydenta, gdyż drugi Tupolev wraca niedługo z remontu. Wspomniał również tak tragicznie zmarłego brata byłego prezydenta Lecha, który przebywając na błoniach niebieskich zameldował na pewno : Panie prezesie melduję wykonanie zadania, Wawel zdobyty!
Prawda że piekne nasz Ksiądz miał kazanie?

IP i czas połączenia logowane. [16576760]
[24.04.2010] 02:11
Patriota8rp
2qwe3 (10.04.24 02:06):
ja sie nie zrzekam bo Polski jako nipodleglego kraju juz nie ma, wiec komu i po co? wystarczy nie jezdzic do Polski i juz sie nie ma problemu, bo tylko wtedy ci polskie obywatelstwo moze zaszkodzic, a za granica poruszasz sie na innym paszporcie i tyle, a tak swoja droga jest to bardzo smutne ze musimy sie obcymi paszportami zaslaniac przed skur....em wlasnego kraju
Tobie wystarczą przecież żółte papiery a nie żaden paszport.

IP i czas połączenia logowane. [16576767]
[24.04.2010] 04:52
2qwe3
Patriota8rp (10.04.24 02:11):
2qwe3 (10.04.24 02:06):
Tobie wystarczą przecież żółte papiery a nie żaden paszport.
a co to sa "zolte papiery"?

IP i czas połączenia logowane. [16576899]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat