o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Endoproteza

1 2 3 4 5 Strony tematu:
[09.10.2011] 20:14
Góraleczka
Witam Państwa
Jestem studentką ostatniego roku fizjoterapii. Jestem w trakcie pisania pracy mgr i mam ogromną prośbę, czy mogliby Państwo wypełnić potrzebną mi do badań ankietę na temat jakość osób po wymianie stawu kolanowego?? Jeśli tak to prosze wysłać swojego maila na adres: cargo1@op.pl i ja wyślę kwestionariusz do wypełnienia. Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18890724]
[17.11.2011] 10:49
wizzy91
Mam znajomą, która jest po endoprotezie stawu biodrowego zresztą operacje przeszła we Wrocławiu w szpitalu wojskowym. Znajoma jest miesiąc po operacji i zauważyła że operowana noga jest dłuższa gdzieś o 5 cm. Proszę mi powiedzieć co w takich przypadkach się robi??

IP i czas połączenia logowane. [19037555]
[18.11.2011] 11:20
ten ktos
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/niepokojacy- raport-duze-powiklania-po-zabiegu ,1,4907239,wiadomosc.html

IP i czas połączenia logowane. [19041778]
[18.11.2011] 11:21
ten ktos
Przeczytaj link ktory podalem 2 wiadomosci nizej

IP i czas połączenia logowane. [19041786]
[18.11.2011] 11:22
ten ktos
tzn przeczytaj dokladnie ten limk

IP i czas połączenia logowane. [19041792]
[22.08.2014] 11:49
[25.02.2012] 19:42
leyla45
Witajcie,
Mój tato miał wypadek komunikacyjny w 2007 roku trafił do szpitala z złamaną prawą koscią udową ,wstawili mu endoproteze ..i tutaj zaczeły sie kłopoty ,rehabilitacji prawie nie miał jedyne podczas pobytu w szpitalu w kaliszu,noga krotka o 7 cm,chodzi do tej pory o kulach noga cały czas boli ,gdy chodzi na wizyty lekarz odpowiadaże to normalnew 2009 z nogi zaczyna leciec ropa jest przetoka lekarz robi wymaz i stwierdza gronkowca,tato jest faszerowany anybiotykami i zbywany przez lekarzy...w tym roku udajemy się do innego lekarza z innej placówki ten wykonuje badania i okazuje sie że nie ma i nie było gronkowca a ta proteza to gownodo tego umiejscowiana jest w miednicy!!!panewka cała wyżarta..
w tej chwili nie wiemy co dalej robić i gdzie szukać specjalisty..

IP i czas połączenia logowane. [19350339]
[26.02.2012] 00:42
leyla45
o protezie członka nie wsponimajac

IP i czas połączenia logowane. [19351222]
[01.03.2012] 16:13
olobolo
leyla45 (12.02.25 19:42):
Witajcie,
Mój tato miał wypadek komunikacyjny w 2007 roku trafił do szpitala z złamaną prawą koscią udową ,wstawili mu endoproteze ..i tutaj zaczeły sie kłopoty ,rehabilitacji prawie nie miał jedyne podczas pobytu w szpitalu w kaliszu,noga krotka o 7 cm,chodzi do tej pory o kulach noga cały czas boli ,gdy chodzi na wizyty lekarz odpowiadaże to normalnew 2009 z nogi zaczyna leciec ropa jest przetoka lekarz robi wymaz i stwierdza gronkowca,tato jest faszerowany anybiotykami i zbywany przez lekarzy...w tym roku udajemy się do innego lekarza z innej placówki ten wykonuje badania i okazuje sie że nie ma i nie było gronkowca a ta proteza to gownodo tego umiejscowiana jest w miednicy!!!panewka cała wyżarta..
w tej chwili nie wiemy co dalej robić i gdzie szukać specjalisty..
Jeśli z enoprotezą to chyba tylko do dr Adama Cabana ze Szpitala im. Prof. Grucy w Otwocku. Jeśli potrzebny będzie namiar proszę o kontakt na gg 10278121

IP i czas połączenia logowane. [19363377]
[03.03.2012] 20:41
GabaZZZ
Po zabiegu dostałam skierowanie na rehabilitację, aby odzyskać sprawność i wzmocnić mięśnie. Bolesność w okolicy operowanej zmalała, a sprawność odzyskałam szybciej niż mi się wydawało. Dużą zaletą był odpowiednio dobrany program ćwiczeń i fachowa opieka personelu medycznego przez 24 godziny.

IP i czas połączenia logowane. [19368905]
[07.03.2012] 09:58
Karolol
Gaba napisz gdzie byłaś na rehabilitacji, po poszukuję miejsca dla mojego ojca, który w przyszłym miesiącu ma operację wszczepienia endoprotezy i chciałbym już wszystko zaplanować.Dziękuję i pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19377172]
[11.03.2012] 08:18
zacna
witam... widze ze wszyscy sobie chwala bardzo a ja bede odmiencem i pomarudze. 3 tygodnie temu mialam zabieg i od tej pory tak mi pochnie stopa ze mam dosc... to jest bardzo bolesna opuchlizna.. z poczatku czulam sie tak jakby mi sie lamaly palce od stopy.. pozniej to troche ustalo... opuchlizna czesciowo znikla ale czuje jakby takie dwa kanaly na stopie gdzie sie utrzymuje i w tych miejscach okropnie boli... nie moge zalozyc nawet bardzo luznego laczka bo mam wrazenie takie jakbym chodzila obtarta do krwi pieta po skorzanym twardym bucie czekam cierpliwie az mi to minie i zazdroszcze tym co to pisza jak pieknie jest po takim zabiegu. moze samo biodro nie boli prawie.. ale za to stopa daje sie tak we znaki ze choc na jeden dzien wrocilabym do mojego stanu przed zabiegiem zeby od tego odpoczac. umeczona jestem bardzo

IP i czas połączenia logowane. [19386788]
[11.03.2012] 20:41
GabaZZZ
Byłam w ośrodku rehabilitacyjnym Nowy Dwór w Nowym Kawęczynie, koło Skierniewic. Zadzwoń już teraz, bo są obleganym miejscem.

IP i czas połączenia logowane. [19388281]
[18.03.2012] 23:09
Karolol
A opowiedz trochę o pobycie, jakie zabiegi, jacy lekarze, jak wygląda organizacja pobytu

IP i czas połączenia logowane. [19406536]
[20.03.2012] 18:09
benji83
witam. 02.04.2012r. mam mieć operację biodra w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie u dr Bednarka. czy to dobry wybór?

IP i czas połączenia logowane. [19410943]
[27.03.2012] 12:34
GabaZZZ
Byłam na 13 dniowym turnusie, zespół składa się z lekarzy i fizjoterapeutów, którzy dokładnie wiedzą co robią. Najlepiej jak spojrzysz na ich stronę: http://www.rehabilitacjanowydwor.com/

IP i czas połączenia logowane. [19427109]
[21.04.2012] 21:43
Natalia20234  natalia-kowalik@tlen.pl
Witam mam 13lat od urodzenia mam wrodzoną wade biodra czyli mam jedną nogę krótszą ,a drugą normalnej długości. Dwa lata temu miałam robioną operacje w Warszawie. W kość stawową mam wstawioną endoproteze. Ta noga ani troche sie nie wydłużyła jest takiej samej długości jak przed operacją. Jeśli ktoś miał taką sytułacje ,to proszę o kontakt co robić dalej.

z góry dziękuje

IP i czas połączenia logowane. [19490422]
[21.04.2012] 21:47
Natalia20234  natalia-kowalik@tlen.pl
Zapomniałam dodać kontaktu moje gg:25177858.

IP i czas połączenia logowane. [19490443]
[22.04.2012] 09:12
drHausik
Moja znajoma uniknela wszczepienia endoprotezy! Jesli chcesz wiedziec jak, napisz do mnie. doktorsamodobro@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [19491070]
[22.04.2012] 20:28
warner1978
Strata czasu z tymi srubami w wiekszosci przypadkow wdaje sie martwica mnie meczyli od 13.07.2011r. do 13.04.2012r.tego dnia wstawili mi endo i jak reka odja wszelkie dolegliwosci zwjazane z srubami ustapily wprawdzie minelo dopiero 10dni od zabiegu ruznica jest zauwazalna 7doba wypis wyszedlem do domciu o wlasnych silach z dnia na dzien jest coraz lepiej spacery coraz dluzsze i rana coraz mniej dokucza ogolnie jestem zadowolony niewiem jak u ciebie u mnie po wstawieniu 3 srub noga krucila sie o ponad 2cm teraz jest ciut dluzsza ma sie wyrownac gdy zaczne ja mocniej obcjazac zobaczymy.Mam33lata zlamanie mialo miejsce podczas wypadku jak bym wiedzial to odrazu chcialbym zeby mi wstawili endo a tak wyjdzie rok w plecy zanim zaczne chodzic bez kul pozdrawiam greg.

IP i czas połączenia logowane. [19492538]
[13.05.2012] 18:34
merid  luty1987@tlen.pl
Witam! mam ogromną prośbę! by pomoc mi w przeprowadzeniu badan do pracy mgr, prosze o wypelnienie ankiety!
http://moje-ankiety.pl/respond-25583.html
skierowana jest do osób które miały przeprowadzony zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego!z góry dziekuje bardzo wszystkim, którzy zechcieli mi pomoc! Kasia!

IP i czas połączenia logowane. [19540889]
[25.05.2012] 22:44
kamila2104
Witam serdecznie, mam do Państwa ogromną prośbę, piszę prace magisterska na temat: jakości życia osób po endoproezoplastyce biodra. Bardzo prosze o pomoc i wypełnienie mojej ankiety. ankieta jest która, bede bardzo wdzięczna za pomoc, ponizej podaje link do ankiety:
http://moje-ankiety.pl/respond-25003.html

IP i czas połączenia logowane. [19568957]
[25.05.2012] 23:05
kamila2104
kamila2104 (12.05.25 22:44):
Witam serdecznie, mam do Państwa ogromną prośbę, piszę prace magisterska na temat: jakości życia osób po endoproezoplastyce biodra. Bardzo prosze o pomoc i wypełnienie mojej ankiety. ankieta jest która, bede bardzo wdzięczna za pomoc, ponizej podaje link do ankiety:

dobra wiem juz wszystko
mozecie wypierrdalac

IP i czas połączenia logowane. [19569017]
[06.06.2012] 22:11
kedors7
Witam , mam problem ze stawem biodrowym dokładnie mialam zlamanie szyjki kosci udowej . Nioestety dosc dlugo nie zrastala mi sie kosc w wyniku czego wdala mi sie martwica . Jestem mloda osoba , ostatnio zaczelam rozwazac mysl o poddaniu sie endoprotezoplastyce . Mam pytanie jak dlugo ( w przyblizeniu oczywisice ) trzeba czekac na taki zabieg w Lubline np . A wogole na czym on polega i jakie moga byc skutki uboczne , i jak dlugo po tazkim zabiegu wraca sie do zdrowia . Bede wdzieczna jesli ktos kto mial ten zabieg robiony odpowie na moje pytanie .

IP i czas połączenia logowane. [19601105]
[28.06.2012] 18:30
obcy47
kedors7 (12.06.06 22:11):
Witam , mam problem ze stawem biodrowym dokładnie mialam zlamanie szyjki kosci udowej . Nioestety dosc dlugo nie zrastala mi sie kosc w wyniku czego wdala mi sie martwica . Jestem mloda osoba , ostatnio zaczelam rozwazac mysl o poddaniu sie endoprotezoplastyce . Mam pytanie jak dlugo ( w przyblizeniu oczywisice ) trzeba czekac na taki zabieg w Lubline np . A wogole na czym on polega i jakie moga byc skutki uboczne , i jak dlugo po tazkim zabiegu wraca sie do zdrowia . Bede wdzieczna jesli ktos kto mial ten zabieg robiony odpowie na moje pytanie .
Czy ktos ci odpowiedział ? uważaj na przygruntowe przymrozki

IP i czas połączenia logowane. [19656100]
[09.07.2012] 23:04
EEEEJ  aroma@tlen.pl
kamila2104 (12.05.25 23:05):
kamila2104 (12.05.25 22:44):

dobra wiem juz wszystko
mozecie wypierrdalac

WY@@@AĆ TO MOŻESZ TY ZAKŁAMANA MEDYCKA SZMATO, JESTEŚ ZWYKŁĄ @@@, KTÓRA ŻERUJE NA LUDZKIM NIESZCZĘSCIU

IP i czas połączenia logowane. [19685390]
[26.08.2012] 20:10
Aireen
Mam 30 lat i wrodzoną dysplazję stawów biodrowych. W dzieciństwie przeszłam kilka operacji które dały mi ponad dwadzieścia lat w miarę normalnego życia. Niestety po 2 ciążach zmiany zwyrodnieniowe postąpiły w zawrotnym tempie. Zaczął się wieczny ból, którego nie mogły ukoić żadne srodki przeciwbólowe. 2 tygodnie temu przeszłam zabieg alloplastyki lewego biodra. Pomimo iż obrazowo zmiany są porównywalne w obu stawach ta noga bolała mnie zdecydowanie czesciej. Sama operacja przebiegła bezproblemowo.W związku z wczesniejszymi operacjami lekarze uwolnili dodatkowo wiele zrostów które zmiejszały dodatkowo ruchomość. W szpitalu podawane są środki przeciwbólowe. Po południu w dniu operacji byłam w stanie zginać nogę w kolanie i delikatnie podnosić na kilka cm stopę. Najgorsza była pierwsza doba po zabiegu. Noga bolała i nie mogłam ruszyć nawet palcem u stopy. Ale drugiego dnia po zabiegu jest coraz lepiej. Najpierw zaczęła się nauka siadania , wtawania. Na następny dzień chodzenia przy balkoniku. Na kolejny o kulach. I na końcu test na schodach. Ze szpitala wyszłam na 6 dobe po zabiegu. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Chodzę o kulach, staram się odpoczywac i ćwiczyć regularnie. Tymbardziej że operowana noga jest dłuższa o kilka cm ok 4 . Ale lekarze zgodnie twierdzą że wynika to z opadającej miednicy i ćwiczeniami idobrą rehabilitacją da sie to wyćwiczyć. Mam nadzieję . No ale na razie 6 tygodni ochronnych. Najbardziej boli przy dłuzszym siedzeniu i w nocy. Ale poziom bólu jest akceptowalny. Myślę że osoby wymagające alloplastyki codziennie walczą z dużo gorszym bólem. Najgorsze są ograniczenia i fakt że nie mogą jeszcze w pelni funkcjonować i wykonywać podstawowych czynności co przy małych dzieciach jest szczególnie ciążkie. Nie umiem jeszcze sama podnieść nogi ani przesuwac jej na boki. Mam tylko nadzieję że szybko wrócę do sprawności i że nogi się wyrównają. Miał ktoś podobny problem?

IP i czas połączenia logowane. [19798227]
[12.11.2012] 22:44
czarna2228
Najlepszym szpitalem przeprowadzajacym operacje endoprotez jest Otwock!Moj syn teraz mial druga operacje-jest po endoprotezie lewego jak i prawego biodra.Profesor Czubak operowal -zlote rece i zloty czlowiek.

IP i czas połączenia logowane. [19997692]
[28.01.2013] 19:47
fizjoterapeuta
Proszę kto może niech wypełni, zbieram dane do pracy magisterskiej. http://www.ankietka.pl/ankieta/105610/badani e-samopoczucia-pacjenta-po-endoprotezoplastyce.html

IP i czas połączenia logowane. [20185402]
[23.02.2013] 16:41
ja6cm
wizzy91 (11.11.17 10:49):
Mam znajomą, która jest po endoprotezie stawu biodrowego zresztą operacje przeszła we Wrocławiu w szpitalu wojskowym. Znajoma jest miesiąc po operacji i zauważyła że operowana noga jest dłuższa gdzieś o 5 cm. Proszę mi powiedzieć co w takich przypadkach się robi??
Witam!
Ja jestem 4 tygodnie po operacji - całkowita endoproteza i na początku miałam nogę dłuższą 6 cm - dzisiaj 3,5cm - nie wiem czy jeszcze mi się skróci - napisz proszę co z twoją znajomą

IP i czas połączenia logowane. [20261098]
[05.03.2013] 21:47
skipperR
Dzień dobry,
jestem studentką SUM i piszę pracę na temat: zapotrzebowania na wsparcie wśród osób opuszczających szpital po wymianie stawu biodrowego.
Jeśli ktoś z Państwa jest po operacji wymiany stawu biodrowego zachęcam i proszę o wypełnienie ankiety która znajduje się w poniższym linku:
http://www.ankietka.pl/ankieta/107911/zapotr zebowanie-na-wsparcie-wsrod-osob-opuszczajacych-szpital-po-w ymianie-stawu-biodrowego.html
liczne i rzetelne wypełnienia pozwolą mi na przeprowadzenie wartościowych badań.
dziękuję i pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [20291821]

1 2 3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat