o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Endoproteza

1 2 3   » 6 Strony tematu:
[31.01.2008] 12:59
LoLitk  jolka1991_1991@tlen.pl
Mam na ten temat parę pyań : Czy ktos z was miał ENDOPROTEZĘ BIODRA ? Jak to w ogóle przebiega? Czy długo sie na to czeka? Czy boli po operacji? I który szpital jest w tych sprawach najlepszy? ... Proszę opiszcie swoje przeżycia związane z endoprotezą biodra i nie tylko ... Z góry ślicznie dziękuje ... jct zostawiam moj e-mail jolka1991_1991@o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[05.02.2008] 22:54
rw11
polecamwww.biodro.home.pl

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12177518]
[11.02.2008] 23:03
borys11111  borys11111@tlen.pl
.

IP i czas połączenia logowane. [12212608]
[11.02.2008] 23:08
borys11111  borys11111@tlen.pl
Mój ojciec ma 65 lat i miał niedawno robioną endoprotezę biodra w Poznaniu przez dr Kaczmarka w Klinice Promienistej. Po 3 mies rehabilitacji jest b. zadowolony z zabiegu. Chodzi już praktycznie bez kul łokciowych i bez bólu. Sam zabieg nie boli bo jest w znieczuleniu, a przez kilka dni po operacji dają środki p-bólowe i tez nie boli. W sumie nie warto tak długo czekać na operację bo potem trudno jest ją wykonać. Tu adres naszego doktora którego naprawdę polecam bo jest w pełni fachowcem w swojej dziedzinie http://www.ortopedia.edu.pl

IP i czas połączenia logowane. [12212647]
[01.03.2008] 20:18
studentka fizjoterapii
w razie pytan moge udzielic pomocy mój meil 2810guziec@wp.pl mam doswiadczenie

IP i czas połączenia logowane. [12320392]
[21.09.2017] 18:01
[21.06.2008] 23:50
domi11
witam wszystkich mam 20 lat a od 7 roku życia choruję na rzs.Pol roku temu mialam wszczepioną endoprotezę biodra.mam 150 cm wzrostu ale to w niczym nie przeszkodzilo po operacji nie doskwiera jako tako ból operowanej nogi tylko pleców...i to chyba u wszystkich pacjentów..no ale trzeba to jakos przezyc. juz 3 dni po operacji wstałam z łóżka, w 4 dzien zaczęłam trochę chodzic po korytarzu...po dwoch tygodniach wyszlam do domu wlasciwie o wlasnych siłach.przez miesiąc chodziłam przy pomocy kul.całkowita sprawność wrócila juz koło półtpora miesiąca po zabiegu.nie ma się co bac....zycie po operacji jest duzo łatwiejsze i bardziej sprawne. warto przebolec te pare dni po operaci zeby potem móc normalnie zyc pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12975561]
[31.08.2008] 18:58
dosienka1980
Witam!
Jestem 3 tygodnie po operacji wstawienia ednoprotezy stawu biodrowego. Mam 28 lat i to moja pierwsza proteza.
Ciężko mi powiedzieć jak jest z kolejkami w Bydgoszczy, bo ja byłam operowana ze względu na złamnie szyjki kości udowej, czyli bez kolejki. Operację miałam w Bydgoszczy w Bizielu, natomiast mój tata jest 2 lata po operacji (ze względu na zwyrodnienie stawu) i był operowany w Juraszu również w Bydgoszczy. Mam w tej chwili porwnanie jeđli chodzi o ten zabieg.
Miałam znieczulenie w kręgosłup plus coś na sen, bo nie chciałam słyszeć przebiegu operacji, która trwała około 1,5 h. Niestety po zabiegu trzeba leżeć płasko 12 godzin, nie można unoisć głowy (ze względu na powikłanie po znieczuleniu - bóle głowy i wymioty). Ta doba jest najgorsza co prawda srodki przeciwbólowe są podawane ale mimo wszystko czułam sie fatalnie. W tym czasie zaczyna sie ćwiczenia mięśni (napinanie pośladków, uda i ruchy stopą, unoszenie kolana). 2 doby po operacji mogłam wstać i wykonać pierwsze kroki przy balkoniku, wyciągnięto też dren z rany pooperacyjnej. Następnie nauka chodzenia o kulach i namiastka ćwiczeń rehabilitacyjnych. 14 doba po operacji wreszcie wypis do domu. Poruszam sie o 2 kulach, ale noga na wieczór strasznie puchnie od kolana w dół (podobno normalne i utrzymuje sie do pół roku). Oczywiście nie jest lekko, dużo czynności jest utrudnionych ze względu na liczne ograniczenia ruchów w tym stawie (zakaz krzyżowania nóg, siadania na niskich siedziskach, schylania, gwałtownych ruchów, spanie na plecach w rozkroku przez 3 m-ce) ze względu na ryzyko zwichnięcia protezy. Trzeba uważać na siebie do roku.
Mój tata 2 lata po operacji odzyskał sprawność w 90%. Niestety zbyt szybko zrezygnował z chodzenia o kulach i noga z protezą jest o 1 cm krótsza od drugiej (lekko utyka). Jednak jeśli chodzi o okres pooperacyjny to szpital Jurasza ma lepszą praktykę. Dzięki obwiązaniu nóg bandażem elastycznym nie puchnęły mu nogi, lepsza rehabilitacja - wyszedł ze szpitala o jednej kuli.
To tak po krótce.

IP i czas połączenia logowane. [13376226]
[01.09.2008] 10:35
proteza
Witam, ja mialem robioną operację ponad pol roku temu w Kaliszu i jestem bardzo zadowolony. Sprawnosc wrocila calkowicie tak kolo 3 miesiaca po operacji. Operacje mialem miec robiona w poznaniu ale tam mialem czekac ok 5 lat...takze jestem juz ponad pol roku po operacji a z poznania nadal sie do mnie nie odezwali. Normalnie sie czeka dluzej na zabieg ale ze jestem osoba mloda i dlugo chorujaca to mialem wszczepiona endoproteze bardzo szybko.Opieka w szpitalu byla bardzo dobra. Pierwsza doba po operacji byla najgorsza, poniewaz bardzo bola wtedy plecy,ale warto sie przemeczyc a reszta tak jak mowi pani wyzej..rehabilitacja przebiegala tak samo tylko ja wyszedlem 10 dni po operacji. ja tez mam nogę krotsza o jakies 2 cm i z tego co wiem wiekszosc ludzi po tym zabiegu tak ma...ale to nie jest jakis duzy problem gdyz sa specjalne wkladki i sie tak nie kuleje. W porownaniu z kuleniem przed operacja to jest nic prosze sie nie bac i zglaszac sie czym predzej bo to naprawde zmienia zycie! pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13379639]
[17.10.2008] 19:40
alles hood
Witam serdecznie ja osobiscie polecam Otwock jest tam dr.Caban jest swietnym chirurgiem patologi miednicy dodam tez ze jest 1 w Polsce a 8 na swiecie w dziedzinie miednic jeszcze raz polecam go kazdemu .

IP i czas połączenia logowane. [13650221]
[24.10.2008] 12:57
sylva
a mial ktos endoproteze kolana??????

IP i czas połączenia logowane. [13690883]
[11.11.2008] 16:07
iumenn  iumenn@tlen.pl
sylva (08.10.24 12:57):
a mial ktos endoproteze kolana??????

Witam,miałem robioną operacje endoprotezy kolana w kwietniu tego roku.

IP i czas połączenia logowane. [13805095]
[27.11.2008] 22:15
przed operacja
Czy ktoś miał może wykonywany zabieg artroskopii w prywatnej Poznańskiej klinice chirurgii kolana??? Błagam jeżeli jest ktoś taki niech powie jak jest w czasie zabiegu i przede wszystkim PO??? Czy warto tam jechać i się poddać temu zabiegowi, mam zabieg już 2.12. i nie wiem co robić jechać czy nie??? Błagam pomóżcie a może coś wiecie na jej temat... pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13909415]
[19.02.2009] 00:24
circus2
domi11 (08.06.21 23:50):
witam wszystkich mam 20 lat a od 7 roku życia choruję na rzs.Pol roku temu mialam wszczepioną endoprotezę biodra.mam 150 cm wzrostu ale to w niczym nie przeszkodzilo po operacji nie doskwiera jako tako ból operowanej nogi tylko pleców...i to chyba u wszystkich pacjentów..no ale trzeba to jakos przezyc. juz 3 dni po operacji wstałam z łóżka, w 4 dzien zaczęłam trochę chodzic po korytarzu...po dwoch tygodniach wyszlam do domu wlasciwie o wlasnych siłach.przez miesiąc chodziłam przy pomocy kul.całkowita sprawność wrócila juz koło półtpora miesiąca po zabiegu.nie ma się co bac....zycie po operacji jest duzo łatwiejsze i bardziej sprawne. warto przebolec te pare dni po operaci zeby potem móc normalnie zyc pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14409761]
[19.02.2009] 00:30
circus2
circus2
cześć domill
proszę napisz jak to jest po tej operacji z tą aktywnością fizyczną. Czeka mnie endo lewego biodra 24.02.09 mam dwuletniego synka, jestem młodą i aktywną osobą. Bardzo mi na tym zależy

IP i czas połączenia logowane. [14409792]
[19.02.2009] 00:44
circus2
Witam wszystkich. Potrzebuję informacji na temat aktywności fizycznej po operacji wszczepienia endo. Chciałabym wiedzieć czy naprawdę dochodzi się do stanu sprzed operacji. Jestem młoda, aktywna i mam dwuletniego synka. Muszę wiedzieć czy dam radę się z tym pogodzić jak będę ograniczona.Operację mam 24.02.09r. proszę niech ktoś mi szybko odpisze bo zwariuję. Jestem w stanie wiele znieść ale nie ograniczenie ruchowe. To mnie zniszczy psychicznie, chcę mieć drugie dziecko i chodzić dalej na kurs tańca brzucha (to moje marzenie po operacji)

IP i czas połączenia logowane. [14409860]
[19.02.2009] 12:13
gasia
Ja nie miałam wstawianej endo ale mam złamaną szyjkę kości udowej i założone śruby.Pozostaje mi tylko czekać czy szyjka się zrośnie i uniknę wstawiania endo.Jeśli chodzi o endoprotezę do słyszałam,że chodzi się bardzo dobrze i rzadko kiedy występują powikłania.U mnie lekarze zdecydowali poczekać choć to wymaga dużo cierpliwości z mojej strony bo nie wolno mi stawać na tą nogę i to do pół roku.Tak że nic się nie martw wszystko będzie dobrze.A może ktoś ma albo miał to samo co ja bardzo chętnie bym porozmawiała bo bardzo się nudzę i denerwuje jak to będzie.

IP i czas połączenia logowane. [14411207]
[19.02.2009] 15:43
BONI11
circus2 (09.02.19 00:30):
circus2
cześć domill
proszę napisz jak to jest po tej operacji z tą aktywnością fizyczną. Czeka mnie endo lewego biodra 24.02.09 mam dwuletniego synka, jestem młodą i aktywną osobą. Bardzo mi na tym zależy

IP i czas połączenia logowane. [14412315]
[26.02.2009] 08:26
elvy
Witam,
Moja 65 letnia babcia przeszła rok temu operacje wymiany stawu biodrowego i chce przejść w tym kolejną - na drugi staw. Sprawność odzyskała po 6 miesiącach lecz odczuwa wciąż dyskomfort podczas leżenia na zoperowanej nodze. Ma jednak obawy przed drugą operacją. Nie wie czy odzyska sprawność i czy wytrzyma w pozycji leżącej tyle czasu. Czy mógłby się ze mną skontaktować ktoś kto również w podeszłym wieku przeszedł operację OBU bioder? Jak przebiegła rehabilitacja? Z góry dziękuję za każdą informację.
Mój email - elvy@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [14451690]
[26.02.2009] 14:42
domi11
Witam circus!strasznie przepraszam ze dopiero teraz ale nie wchodzilam wogole na poczte:/ Bez obawy ze mna lezala tez dziewczyna która miala 26 lat miala synka 3 letniego a teraz juz ma nastpenego 4 miesiecznego synka miala cesarskie ciecie ale mogla rodzic wlasnymi silami ale sama tak wybrala do calkowitej sprawnosci sie wraca tak kolo 2 miesiecy po operacji a po nieclaym miesiacu spokojnie w domu mozna wszystko robic bedzie dobrze!dasz rade!trzeba w to wierzyc a wszytsko sie uda zycze powodzenia!!!!

IP i czas połączenia logowane. [14452996]
[26.02.2009] 14:46
domi11
a z aktywnosc po operacji nie ma co porownywac przed operacja bo jest 100 razy lepsza!przyjamniej w moim przypadku bo ja juz ledwo chodzilam a teraz moge biegac jezdzic na rowerze przejde tyle kilometrow ze nawet w snach nie myslalam ze jeszcze bede tak chodzic najprawde moje zycie obrocilo sie o 180 stopni po wszczepieniu endo!

IP i czas połączenia logowane. [14453010]
[04.03.2009] 07:59
konway
Witam.Przedewszystkim wiecej otymizmu!Mam 49 lat.Pierwsza endoproteze stawu biodrowego mialem wszczepiony w grudniu 1993 roku w Piekarach Sl.Byl to staw bez-cementowy PM tytanowo-ceramiczny-CUDO jak na tamte czasy.Musze powiedziec ze moje zycie sie zmienilo nie do poznania.Powiem ze zaczelo sie na nowo-bez ciaglego bolu i nie przespanych nocy.Powiem jeszcze ze operacji nie nalezy sie obawiac bo nie czuc zadnego bolu i tylko ludzie ktorzy maja na codzien w zwyczaju narzekac na caly swiat opowiadaja bzdury typu-co ONI musieli przejsc chyba tylko by wzbudzic litosc u innych!Po operacji troche boli ale juz niema tego bolu i przyczyny czyli ZWYRODNIENIA!I oto chodzi.Mialem wszczepiony 11tego lutego tego roku wszczepiony 2gi staw.Tez w Piekarach Sl.To dopiero jest CUDO!Ten staw jest jeszcze lepszy.Chodze jeszcze o kulach.Opisze krotko:09.02-przyjecie,11.02-operacja,13.02.-wstaje z lozka,nastepne dni juz somodzielnie chodze o kulach,19.02-wychodze ze szpitala,25.02-jezdze samochodem sam.Takze jest jeszcze lepiej mimo ze jestem starszy o 15 lat niz przedtem.Po tamtej operacji w 1993 po 3ch miesiacach chodze normalnie bez kul choc uwazam.Teraz bedzie jeszcze lepiej.Powodzenia.Pozdrawiam konway

IP i czas połączenia logowane. [14482448]
[06.03.2009] 20:45
Śnieżka71
Witam
Jestem załamana. Moja mama ma 63 lata. W maju 2008r, miała wstawianą endoproteze prawego stawu biodrowego. Po pobycie w szpitalu została od razu na rahabilitacji, bo była taka możliwość. Była w szpitalu 6 tygodni. Wychodzac ze szpitala-sanatorium dowiedzielismy sie ze noga operowana jest 2 cm dłuzsza. We wrzesniu rodzice byli na kontroli, nie było zmian. Od 3 marca br. mama jest w tym samym sanatorium na rehabilitacji - dzis juz operowana noga jest 4 cm dłuzsza.
Jestem zrozpaczona. Zaproponowali Mojej Mamie buty ortopedyczne. Tragedia.
Czy tak bedzie do konca Mamy dni?
Gdzie szukac pomocy?
Co moge zrobic jeszcze...

IP i czas połączenia logowane. [14496716]
[06.03.2009] 23:53
domi11
to nie jest tragedia tylko normalne...ja mam nogę 3 cm dłuższą normalnie chodze.w kazdym rodzaju butów mam po prostu wkładkę pod piętę.mozna takie kupić w sklepach ortopedycznych a nawet w supermarketach.pozdrawiam i zycze powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [14497847]
[07.03.2009] 09:53
żaba Monika

IP i czas połączenia logowane. [14498519]
[07.03.2009] 13:20
Śnieżka71
DO "domi11"
Hmm...nie chce mi sie komentowac, ani nikogo obrazac, ale w klapkach tez pani chodzi?

IP i czas połączenia logowane. [14499275]
[07.03.2009] 15:28
circus 2
domi11 (09.03.06 23:53):
to nie jest tragedia tylko normalne...ja mam nogę 3 cm dłuższą normalnie chodze.w kazdym rodzaju butów mam po prostu wkładkę pod piętę.mozna takie kupić w sklepach ortopedycznych a nawet w supermarketach.pozdrawiam i zycze powodzenia

witam
Jestem już po operacji.Dochodzę do siebie i całkiem niezle mi idzie. Proszę napisz mi dlaczego twoja noga jest dłuższa? Czy przed operacją była krótsza i lekarze celowo ją wydłużyli? Tak po prostu się z tym pogodziłaś? Nic nie da się zrobić?

IP i czas połączenia logowane. [14500002]
[07.03.2009] 15:32
circus 2
circus 2 (09.03.07 15:28):
domi11 (09.03.06 23:53):

witam
Jestem już po operacji.Dochodzę do siebie i całkiem niezle mi idzie. Proszę napisz mi dlaczego twoja noga jest dłuższa? Czy przed operacją była krótsza i lekarze celowo ją wydłużyli? Tak po prostu się z tym pogodziłaś? Nic nie da się zrobić?

aha a miałaś może metalowe szwy? Chciałabym wiedzieć czy boli ich zdejmowanie

IP i czas połączenia logowane. [14500029]
[08.03.2009] 23:27
domi11
nie mialam metalowych szwów a nogę mialam przed operacją trochę krotsza bo panewka cala mi sie wytarla a po operacji jeszcze mi sie wydluzyla Pani pytala więc odpowiedziałam to co ja wiem i jak ja to odbieram...tak chodzę w klapakach po domu i tez mam wkładkę a po dworze latem nie jest konieczne chodzenie w klapkach bo mozna zastąpić je sandałami i tak właśnie robię. Każdy człowiek jest inny i dla mnie to moze nie jest problem bo ja dziękuję Bogu ze moge chodzic a nbie przejmuje sie tak czy musze miec wkladke w bucie czy nie.

IP i czas połączenia logowane. [14508413]
[08.03.2009] 23:30
domi11
nie mialam wyjscia musialam sie pogodzic a dla mnie to że normalnie chodzę jest najwazniejsze ciesze sie ze wszystko u Pani sie powiodlo i zycze jak najszybszego powrotu do zdrowia! pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14508436]
[09.03.2009] 20:12
łolusia
Moja babcia ma 80lat i będzie miała operacje biodra.Prosze o opinię osób w podobnym wieku które miały taki zabieg.

IP i czas połączenia logowane. [14512680]
[09.03.2009] 20:21
circus 2
DO domi 11
Bardzo dziękuję za odpowiedz, nie chciałam nikogo dołować po porostu ja przed operacją też niby miałam krótszą nogę o 2cm, lekarz mi ją wydłużył o 2cm i powinny być równe. Jednak nie są... operowana noga jest teraz dłuższa o te 2cm. Tłumaczą mi tym,że jest ona w odwiedzeniu, które nastąpiło poprzez naciągnięcie mięśni, że teraz najważniejsza jest rehabilitacja pod okiem specjalistów i wszystko wróci na swoje miejsce a nawet ta dłuższa noga może być krótsza o pół cm od zdrowej w końcowym efekcie. Lekarz jest świetnym specjalistą i baaardzo go lubię ale bardzo się boję czy będzie tak jak mówi. Ja nie wyobrażam sobie życia z krótszą nogą. Zrobiłam operację tylko po to żeby pozbyć się bólu a nie oszpecić dodatkowo
Bardzo dużo czytałam na ten temat i z tego co wyczytałam czyli z opinii innych ludzi to nogi się nie zrównują. Nie wiem czy lekarz mnie zwodzi, dlatego zadałam ci tyle pytań domi11. Mam 26 lat i nigdy się z tym nie pogodzę. Będę walczyć i ćwiczyć. Ciekawa jestem co tobie mówili lekarze?

IP i czas połączenia logowane. [14512717]

1 2 3   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat