o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moje doświadczenia z...
 » Odpowiedz na ten temat

Szumy w uszach - co zrobić

1 2
[17.01.2008] 09:23
wiodąc autowikary
Od pewnego czasu odczuwam nieznośne szumy w uszach. Niestety żaden laryngolog nie mógł mi pomóc i zostałam odesłana do neurologa i psychologa. Nie wiem czego mam się spodziewać. Ktoś może mi pomoże?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[17.01.2008] 21:34
Tynitus
Tynitus tostraszne szumy w uszach jest grupa A i B pierwsza mozna wyleczyc druga trzeba sie nauczyc zyc jak sie nie leczysz to na sto procent zagluchniesz ja mam grupe B juz 15 lat prawie codziennie dostaje inne dzwieki jest to bardzo meczace moze medycyna dojdzie tak daleko ze bedzie uleczalne,ale narazie trzeba sie nauczyc z tym zyc.zycze wytrwalosci.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12058276]
[17.01.2008] 21:43
knopix
chyba bedziesz musiał nauczyć się z tym żyć. Mam tak odkąd pamiętam. nigdy nie słyszę idealnej ciszy. Tylko szum czasem ciszej czasem głosniej. Podobny do tego jaki dostaję się przy zmianie ciśnienia nurkując w wodzie lub w windzie.
Podejrzewam że jest to związane z ciśnieniem płynu w uchu wewnętrznym(nie mylić ze srodkowym). Lekarzy się nie radziłem bo jak potwierdza twój przypadek to są koniowały. trudno się z tym zyje z czasem jeszcze trudniej zasypia. Jesli dowiesz się więcej w swoim przypadku daj znać.

IP i czas połączenia logowane. [12058343]
[18.01.2008] 10:10
mry anna
Jestem na 3cim roku medycyny i powiem Ci tyle, że staje się to chorobą cyliwizacyjną. Coraz więcej ludzi zgłasza się do przychodni, w której mam praktyki właśnie z takim problemem. Najgorsze jest to, że problem dotyka juz nie tylko ludzi po 50 roku zycia bo przychodzą 30 latkowie i młodsi.
Unikaj przeciągów, zabezpieczaj uszy przed przewianiem i zalaniem wodą. Podobno świecowanie pomaga.

IP i czas połączenia logowane. [12060026]
[18.01.2008] 18:43
knopix
mry anna (08.01.18 10:10):
Podobno świecowanie pomaga.

nie pomaga. to byłoby za proste.

IP i czas połączenia logowane. [12063164]
[21.08.2014] 08:16
[06.08.2008] 19:16
jos
knopix (08.01.18 18:43):
mry anna (08.01.18 10:10):
Podobno świecowanie pomaga.

nie pomaga. to byłoby za proste.

Ja tez moge potwierdzic ze nic nie pomaga !!!!
Ktos zrobi kase jak znajdzie przyczyne tego zjawiska.

IP i czas połączenia logowane. [13226989]
[07.08.2008] 10:44
Rozsądny01
Po prostu rozepnij kołnierzyk u koszuli. Nie pamiętasz o czym mówił p. Hanke z kabaretu "RAK" ?

IP i czas połączenia logowane. [13229615]
[04.09.2008] 22:01
leon.z
to faktycznie bardzo upierdliwe ,te szumy zasadniczo nie zanikają lecz odczuwam czasem mniejsze ich natężenie....i tak juz cały czas

IP i czas połączenia logowane. [13400205]
[08.09.2008] 10:51
godots
Moja zona jest lekarzem, jak miala praktyke na neurologii, to powiedzieli jej, ze na szum w uszach, najlepiej jest zrobic glosniej radio
Chyba nikt Ci nie pomoze...

IP i czas połączenia logowane. [13417502]
[09.09.2008] 17:47
Sylwek81
Miałem szumy w uszach od kąd pamiętam. Przyczyną może być wąska przegroda nosowa i stwardnienie błony bębenkowej. Pomagają ćwiczenia polegające na przełykaniu śliny przy zaciścnietym palcami nosie. Pół roku takich ćwiczeń codziennieprzez 5 min i problem znika.

pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13425412]
[02.10.2008] 15:42
Magdalena PDB
Tynitus-szumy w uszach,jezeli zareaguje sie odrazu jest to do wyleczenia.Ja pierwszy raz dostalam takie szumy w roku 2001,podano mi dozylnie lek z kortizonem i tabletki-mieszkalam wtedy w Niemczech,i szumy istapily.Dwa dni temu ponownie dostalam szumy w uszach,wzielam leki z ginko i Betaserc-i po problemie.Moj syn rowniez mial te dolegliwosc,ale natychmiastowa reakcja pozwolila na zlikwidowanie tej dolegliwosci.Najwazniejsze jest wziac lek na leprze ukrwienie

IP i czas połączenia logowane. [13559593]
[11.10.2010] 16:12
Darez
A ja myśle że to od naruszenia części ciała w środku.

IP i czas połączenia logowane. [17278512]
[11.10.2010] 19:19
Darez
Mam teorie żeby szumy uszne odeszły. Trzeba wywołać ten sam efekt tyle że w 2 uszach. Zjeści lody żeby gardło bolało i Wtedy zrobi się gorączka z nadejściem szumienia w 2 uszach i po wyleczeniu się powinno szumienie odejści z gorączką.

IP i czas połączenia logowane. [17279223]
[11.10.2010] 22:58
diewuszka 30
Darez (10.10.11 19:19):
Mam teorie żeby szumy uszne odeszły. Trzeba wywołać ten sam efekt tyle że w 2 uszach. Zjeści lody żeby gardło bolało i Wtedy zrobi się gorączka z nadejściem szumienia w 2 uszach i po wyleczeniu się powinno szumienie odejści z gorączką.

Miałam to samo doradzić szumiącemu, że szumy leczy się szumami.

IP i czas połączenia logowane. [17280520]
[21.10.2010] 01:28
xxaaw
tutaj to pomoze dobry neurolog, np Szymanski

IP i czas połączenia logowane. [17319272]
[14.01.2011] 14:56
KASIA 1979
Sylwek81 (08.09.09 17:47):
Miałem szumy w uszach od kąd pamiętam. Przyczyną może być wąska przegroda nosowa i stwardnienie błony bębenkowej. Pomagają ćwiczenia polegające na przełykaniu śliny przy zaciścnietym palcami nosie. Pół roku takich ćwiczeń codziennieprzez 5 min i problem znika. pozdrawiam

MASZ RACJE DZIALA

IP i czas połączenia logowane. [17702199]
[18.01.2011] 16:40
taka jaaa
przyczyny mogą być rozne
przypomnij sobie czy ugryzł cie kleszcz
jesli nie to co Ci jeszcze dolega?
Wiele osób z boreliozą ma szumy uszne
wiecej na www.borelioza.org

IP i czas połączenia logowane. [17720347]
[07.03.2011] 11:56
Wowi
Witam wszystkich,ktorzy dziela ze mna moj los.Od 30lat tez choruje na Tinnitus.Lekarstwa ani szansy wyleczenia nie ma.Konsultowalem sie i leczylem sie u najlepszych laryngologow w Niemczech.Jednakze bez zadnego rezultatu.Jeden z lekarzy polecil mi aparat zagluszajacy szumy w uszach,tzw.Tinnitus Masker.Kupilem ten aparat i musze wszystkim powiedziec,ze jest to bardzo duza ulga i jestem z tym szczesliwy.Po dluzszych pertraktacjach z moja ubezpieczalnia,okazalo sie ,ze taki aparat przysluguje mi w ramach mojego ubezpieczenia, po czym taki aparat otrzymalem.Tak wiec jeden z tych aparatow moge odstapic.Jest to bardzo maly aparat,ktory nosi sie za uchem i jest prawie niewidoczny.Posiada regulacje sily glosu,jak tez przelacznik frekwencji tonu.Jesli ktos z Panstwa bylby zainteresowany ,prosze o kontakt na e-mail arte.wojtek@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [18110351]
[19.04.2011] 00:48
wido.kol
bylem u wspomnianego dr Szymanskiego, faktycznie - fachowiec, przeszlo. Ale pamietajcie ze kazdy przypadek jest inny.

IP i czas połączenia logowane. [18284329]
[28.06.2011] 16:33
kaśka...;-/
Witam
Kurcze szum utrzymuje mi sie od stycznia i już krew mnie zalewa bo wykonałam wszystkie badania i wszystko jest ok...
Nie wiem co jeszcze mam zrobić żeby przeszło...!!!
umówiona jestem na 4lipca do neurologa bo zlecił mi dopplera ale wszytko jest dobrze..
może to nerwica?sama juz nie wiem co myśleć!
pije ginkofar...może to pomoże
podejżewam jeszcze że niskie ciśnienie może mieć na to wpływ mam 90/50

IP i czas połączenia logowane. [18542129]
[24.07.2011] 11:13
jowita1231
Witam! Mam do sprzedania TiniTool-softlaser. Zakupiłam go, aby wyleczyć szumy uszne. Stosowałam go tylko 4 tygodnie, spełnił swoją funkcję. Laser posiada gwarancję do 2 lutego 2013r. Do urządzenia dołączony jest poradnik praktycznego wykorzystania urządzenia TinniTool z dokładną instrukcją zastosowania do poszczególnych dolegliwości. http://allegro.pl/tinnitool-softlaser-laser- s wiss-technology-i1732382217.html W razie pytań proszę o kontakt mailowy: sandra5571@wp.pl gdyż nie mam możliwości zaglądania na stronę. TinniTool pomaga na: SZUM USZNY (dzwonienie w uszach) CHOROBA MENIERE'A (zawroty głowy) GŁUCHOTA CZĘŚCIOWA CIŚNIENIE W UCHU UTRATA SŁUCHU I ZABURZENIA SŁUCHU WRZÓD (ognisko ropne) TRĄDZIK ALERGIE NIEPOKÓJ (nerwowość) ARTRETYZM (zapalenie stawów) ASTMA DOLEGLIWOŚCI ODDECHOWE BÓL BRZUCHA ZAPALENIE TOREBKI STAWOWEJ DOLEGLIWOŚCI JELITOWE DEPRESJA (smutek) SKRĘCENIE (zwichnięcie stawu) EGZEMA (swędzące zapalenie skóry) ZAPALENIE NADKŁYCIA (łokieć tenisisty) PRZEZIĘBIENIA ZMARSZCZKI PĘKNIĘCIA SKÓRY ZŁAMANIA (złamane kości) ZIMNE STOPY BÓL STAWÓW ZAPALENIE DZIĄSEŁ BÓL GARDŁA ZMIANY SKÓRNE (skaleczenie, inne dolegliwości) OPRYSZCZKA POSPOLITA (okolic ust, zewnętrznych narządów płciowych) IMPOTENCJA BÓLE GŁOWY ZMĘCZENIE NAPIĘCIE MIĘŚNI BLIZNY KROSTY (pryszcze) CHOROBA LOKOMOCYJNA CHRAPANIE ZAPALENIE ZATOK ZGAGA ROZSTĘPY ZAPALENIE ŚCIĘGIEN (stawu, ręki, przedramienia) OPARZENIA (słoneczne) SKURCZ ŁYDKI RANY (pooperacyjne, ogólne) BÓL ZĘBA ZERWANIE WIĄZADŁA (zerwane mięśnie) INNE MOŻLIWE ZASTOSOWANIA

IP i czas połączenia logowane. [18632626]
[04.01.2012] 21:15
zbych 44
witam wszystkich z szumami.ja mam tą dolegliwośc od roku,tragedia,leżałem w szpitalu na laryngologji ,mialem kroplówki robiłem dopplera naczyń, prześwietlenie kręgów szyjnych w końcu tomografię naczyń krwionośnych angio i nic wszystko ok i wszyscy rozkladają rece.przyjmowałem betaserci preductal mr przez 6 miesięcy,niewiele pomoglo...,trafiłem do neurologa ,pani doktor przepisała mi Cinnarizinum i kazała przyjmować razem z preductalem mr i rewelacja natychmiastowa ulga ,szumy może nie ustąpiły całkowicie ale są dużo cichsze myślę ze nawet o 70%- 80%.mozna normalnie funkcjonować .polecam .

IP i czas połączenia logowane. [19205815]
[07.04.2012] 19:28
andrea98798
nie liczcie ze lekarze wam pomogą w leczeniu szumu usznego. to temat dosyc skomplikowany i wiekszosc polskich lekarzy laryngologow nie ma nawet podstawowej wiedzy na ten temat. tu znajdziecie wiedzę naukową o tinnitusie: http://books.google.pl/books?id=YStcWFsxQZEC &amp ;pg=PA727&lpg=PA727&dq=electrical+stimulation+ti nnitus+description&source=bl&ots=hAIWg-lUEC&sig= 3Qn-QfvLuBJ2p1FL4OerVevFhQE&hl=pl&sa=X&ei=QnCAT6 y9D4LCswbbuszYBA&ved=0CHEQ6AEwCQ#v=onepage&q=electri cal%20stimulation%20tinnitus%20description&f=false

IP i czas połączenia logowane. [19454515]
[08.04.2012] 13:24
nowiniak
ja też czasem odczuwam szumy w uszach.A po drugie to nie jest temat w tej kategorii forum lecz na niepełnosprawni!

IP i czas połączenia logowane. [19456013]
[29.04.2012] 22:04
jarzębina czerwona
Mam szumy ok 15 lat.Próbowałam wszystkiego co możliwe.Wreszcie jeden z lekarzy powiedział mi wprost-nie ma na to leku.!!Po prostu.

IP i czas połączenia logowane. [19510156]
[08.10.2012] 22:48
Opty
Hallo
Czytałem że istnieje ponad 200 przyczyn powstania szumów usznych zwanych Tinnitus. Bywa iż jest to tylko z nazwy szum w uszach/uchu, a w rzeczywistosci moze być dudnienie w głowie itd.
Miałbym do sprzedania Szwajcarski laser do leczenia szumów usznych.
Najpierw podam cenę bo ona moze rozstrzygać o zainteresowaniu. Zapłaciłem ponad 2500Euro/sprzedałbym taniej.
Zainteresowanycm podam dane kontaktowe/Opty Toruń

IP i czas połączenia logowane. [19909490]
[11.10.2012] 12:48
Opty
do "jarzębina...
Ten lekarz niezupełnie ma racje. Pewno myslał o Polsce. Zapewne on nikogo nie wyleczył. Są jednak statystyki, literatura problemu. Głównie po angielsku. Wielu ludziom mozna pomóc, zapobiec utracie słuchu, zmniejszyć "szumy". itd.
Jak nie pomaga jedna kuracja, podejmuje się następną...

IP i czas połączenia logowane. [19915682]
[11.10.2012] 15:48
Opty
Trochę optymizmu.
Zalezy jednak z jakiego powodu te dolegliwości. Niektóre są uleczalne lub conajmniej łagodzone. Dobrze byłoby mieć diagnozę. Bez diagnozy zawsze mozna spróbować fizjoterapię światłem. Np. laserem.
Swiatło lasera regeneruje. Stosowany w leczeniu urazów sportowych. Co szkodzi próbować?
Spróbuj specjalnym laserem do leczenia uszu. Aplikator wprowadza sie do środka ucha.
Mam taki laser szwajcarski do sprzedania. Uprzedzam ze drogi.
No ale bywa ze masz srodki na leczenie a masz szum i głuchniesz powoli. Nic nie pomaga. Spróbuj laser Low Level Laser Therapy. Popatrz w Google.
Kontakt.
jan.wit@windowslive.com Torun

IP i czas połączenia logowane. [19916030]
[16.10.2012] 13:56
Opty
Ktos kto wpisał tutaj /w seksie/ problem szumu w uszach, zrobił to trafnie.
Na pewno bodziec seksualny wyprze ze świadomosći szum w uszach, przynajmniej na pewien czas. Dobre i to. Do dzieła zatem, leczmy szumy...

IP i czas połączenia logowane. [19927139]
[16.01.2013] 13:57
abstrakcjaa
Witam, od pewnego czasu odczuwam szum w uszach, a raczej bass.Siedzę przed komputerem, bas, idę spać bass. Jest to bardzo uciążliwe. jedynym sposobem, aby mi przeszło na kilka sekund jest przechylenie głowy, bądź tylko poruszenie. Oczywiście po jakimś czasie całkowicie przestaje mi dokuczać. czy mam się martwić?

IP i czas połączenia logowane. [20148231]
[17.01.2013] 06:22
mrowki
Sylwek81 (08.09.09 17:47):
Miałem szumy w uszach od kąd pamiętam. Przyczyną może być wąska przegroda nosowa i stwardnienie błony bębenkowej. Pomagają ćwiczenia polegające na przełykaniu śliny przy zaciścnietym palcami nosie. Pół roku takich ćwiczeń codziennieprzez 5 min i problem znika.

Sprobuje
pozdrawiam
Teresa

IP i czas połączenia logowane. [20150550]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat