o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Oprogramowanie
 » Odpowiedz na ten temat

Jak zainstalowac xp na dysku sata laptop niewidz dysku ??

[15.01.2008] 21:47
aaagggaaa
Witam
jak w temacie niemoge zainstalowac windowsa xp instalator niewidzi wogole dysku SATA co z tym zrobic ?? prosze o pomoc z gory serdecznie dziekuje
pozdrawiam

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[15.01.2008] 23:10
-=CzOlG=-  czolg2002@tlen.pl
Witam. Ustaw w BIOS-ie tryb pracy (lub coś takiego) dysku SATA na IDE. Podaj model laptopa, to po przejrzeniu manuala będę mógł powiedzieć coś dokładniej.

Pozdrawiam.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12047393]
[16.01.2008] 00:19
lajosz
Można tak, jak pisze -=CzOlG=-, ale można też (a właściwie należłoby)
zainstalować sterowniki serial-ATA przed instalką systemu.
Sterowniki takie najczęściej znajdują się na płytce CD-ROM dołączonej do płyty głównej, a w przypadku laptopa do laptopa właśnie.
Ale żeby za łatwo nie było, to stery S-ATA przygotować należy sobie wcześniej przed instalką systemu, czyli zrobić dyskietkę z tymi sterami. Właśnie na płycie CD znajduje się program, za pomocą którego takie stery na dyskietce umieszczamy.
Jak już masz dyskietkę ze sterami, to podczas instalacji systemu trzeba uważnie przyglądac się na dolną część ekranu. Jak pojawi się komunikat, że "Przyciśnij klawisz F6 w celu załadowania sterowników innej firmy" , to przyciskasz klawisz F6. Instalacja idzie dalej i w pewnym momencie poprosi o włożenie dyskietki i wybraniu sterowników do zainstalowania. Wkładasz dyskietkę do napędu i wskazujesz sterownik S-ATA. Instalka idzie dalej i nie pokaże się już komunikat, że nie wykrywa żadnego dysku twardego.

Gorzej, jeśli laptop nie posiada stacji dyskietek. Wtedy (chcąc mieć stery S-ATA) trzeba sobie przygotować nie dyskietkę a płytę instalacyjną Windowsa wraz ze sterownikami S-ATA, ale nie będę tu opisywał jak to się robi, bo sprawa została już opisana wszędzie gdzie się tylko da, wystarczy poszukać w necie.

IP i czas połączenia logowane. [12047697]
[17.01.2008] 18:09
aaagggaaa
Witam
prosze o jakis namiar niesteyt jeszcze niezabardzo umiem poslugiwac sie internetem
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12056932]
[17.01.2008] 18:11
aaagggaaa
-=CzOlG=- (08.01.15 23:10):
Witam. Ustaw w BIOS-ie tryb pracy (lub coś takiego) dysku SATA na IDE. Podaj model laptopa, to po przejrzeniu manuala będę mógł powiedzieć coś dokładniej.

Pozdrawiam.

niestety zmiana na IDE nic niedala alptop to Acer 7520z prosze o pomoc bo niestety niemoge nieda sie zainstalowac windowsa xp z gory serdeczne dzieki
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12056944]
[16.04.2014] 21:32
[17.01.2008] 19:33
-=CzOlG=-  czolg2002@tlen.pl
Sterowników SATA na tronie producenta nie ma. Przypuszczam, że tam preinstalowanym systemem była Vista... Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie płyty z WinXP: jest ona zintegrowana z SP2? Jeżeli nie, to może być przyczyna nierozpoznawania dysku nawet w trybie IDE. Wrsję ze zintegrowanym SP2 znajdziesz w serwisie peb.pl

Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [12057506]
[18.01.2008] 09:17
joda
Ja na Acera 5200 zainstalowałem Win XP pro sp2 bez problemów. Nawet nie zagladałem do biosu w sprawie dysku. Acer ma ukrytą partycję z kopią Visty. Na marginesie. Chciałbym ale niestety nie wiem wszystkiego !

IP i czas połączenia logowane. [12059837]
[18.01.2008] 09:19
joda
I jeszcze jedno wszystkie stery pod XP trzeba ściągać po kolei są spakowane rarem. Chciałbym ale niestety nie wiem wszystkiego !

IP i czas połączenia logowane. [12059844]
[20.06.2008] 11:34
ja nie wiem
-=CzOlG=- (08.01.15 23:10):

Pozdrawiam.
mam acera extenza 5220 i nie moge nic zmienic w bisie

IP i czas połączenia logowane. [12966195]
[31.08.2008] 10:08
lagbart
kuzyn do mnie przyszedł też z takim laptopem gdzie mniałem zainstalować xp ale ten nie widział dysku i poszukałem w necie że trzeba dodać sterowniki do dysku sata za pomocą nlite i tak też zrobiłem

ale mam do tego pytanie bo jest wybór co chcesz dodać i ja wybrałem że sterownik i nie wiem czy to będzie dobrze czy trzeba jakąś dodatkową opcje zaznaczyć czy tylko to

IP i czas połączenia logowane. [13373756]
[31.08.2008] 12:27
pkt
IMHO wystarczy sterownik.
Niezaleznie od tego trzeba z początku instalacji wcisnąć F6 (widać taki monit na ekranie), żeby te sterowniki się załadowały.

IP i czas połączenia logowane. [13374342]
[12.11.2009] 21:45
Mati2701
Musisz mieć windowsa xp ze sterownikami sata i na 100% ci wykryje dysk moge ci dać moją gwarancję
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15784730]
[12.02.2010] 13:04
pabloo1990
nalepiej jest zainstalowac windows dt z 2009 roku on ma juz zaktualizowany sterownik sata do laptopow i najbardziej pasuje ja zawsz etak robie na lapkach i potem jak juz sie zainstaluje to zmieniam tylko skin na zwykly xpo i jest gitara a jak by cos nie poszlo to pisz pomozemy

IP i czas połączenia logowane. [16256676]
[06.05.2011] 22:18
ACER 5720
Pomysł ze zmianą trybu pracy dysku w Biosie zadziałał i instalator Xp-eka bez problemu ruszył - dzięki

IP i czas połączenia logowane. [18353110]

» Odpowiedz na ten temat