o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Nie obgryzaj paznokci!

1 2 3   » 7 Strony tematu:
[10.01.2008] 17:44
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Ten ohydny nałóg ma swoją naukową nazwę, w psychologii określa się tę czynność słowem onychofagia. Cierpią na to ludzie mający kłopoty z rozładowywaniem napięcia emocjonalnego oraz tacy, którzy są bez przerwy zestresowani.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10309 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.01.2008] 18:08
Edytkaa
obgryzam paznokcie od kiedy pamietam i co ? zapusciłam 1-2 razy paznokcie jakos mnie to nie usatysfakcjonowało i tyle. moje paznokcie moja sprawa komus nie odp. to niech nie patrzy.
obgryzanie paznokci to choroba(?).
obrzydliwa? moze.
kogos z depresja tez by pan,panie autorze opisal jako obrzydliwego ?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12016397]
[11.01.2008] 00:06
Paul86
r... (08.01.10 23:55):
CAŁA PRAWDA O R....

- R...PRZESTAN OBGRYZAC BABCI PAZNOKCIE - MÓWI MAMA
R... NIE REAGUJE.
- R.... PRZESTAN OBGRYZAC BABCI PAZNOKCIE, BO ZAMKNE TRUMNE !

Po pierwsze stare. Po drugie-i tak wszyscy widzą że to ty, zielony. Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem! żyj porządnie.
(T. Kotarbiński)

IP i czas połączenia logowane. [12018941]
[11.01.2008] 00:23
xxx.
nie macie kuz o czym pisać jak nie \" zupa z psa\" to obgryzanie paznokci..............

IP i czas połączenia logowane. [12019029]
[11.01.2008] 00:30
ZGNIŁY CH**
www.zieloni.w.pl (08.01.10 23:48):
prawdziwym powodem obgryzania paznokci jest stałe niedozywienie mięsożerców, nie maja wystarczającej ilosci witamin i białka przez mięso maja tez jadłowstręt bulimie anorksje anemie astme alergie miazdzyce psucie zębów (mieso zmienia zasadowy odczyn sliny na kwasny) cukrzyce zawały zatrucia wylewy raka BSE Ptasia Grype bywaja otyli (jedza zbyt duzo gdyz poszukuja odpowiedniego wegetarianskiego jedzenia niestety smieciarksim miesnym pozywieniem nie sa w stanie zapokoic głodu, wypychaja tylko tluszczem żołądek)

Wegetarianizm wzmacnia orga(ni)zm i wegetarianie nie obgryzaja paznokci

OSTATNIO DOSTAŁEM CZEGOŚ TAKIEGO JAK W TYTULE.
panowie ZIELONI pewnie tez to wytlumacza jedzeniem mięsa....... NIECH ŻYJE SCHABOWY!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [12019054]
[25.03.2017] 16:29
[11.01.2008] 00:33
Kinia_27
ja mam poobgyzane paznokcie.. ale nie to jest najgorsze.. obgryzam je juz prawie 28 lat przez co sa bardzo zdeformowane szerokie i plytko osadzone.

Wstydze sie ich strasznie, dlonie chowam zawsze.. boje sie konfrontacji z nowymi ludzmi.. pewnie patrza z obrzydzeniem

nie wiem co mam robic... musi byc na to jakis sposob zeby paznokcie przynajmniej przypominaly normalne...

pomocy

IP i czas połączenia logowane. [12019064]
[11.01.2008] 00:36
Jestem wegetarianinem od
pol roku i obgryzam swoje paznokcie tak samo jak obgryzalem je jedzac mieso. Problem lezy w psychice czlowieka a nie w diecie.

IP i czas połączenia logowane. [12019075]
[11.01.2008] 00:42
masteradrian18
Obgryzałem paznokcie wiele lat ... Często wymiotywałem, i z tego powodu latałem po lekarzach bo nikt nie wiedzial co mi tak naprawde jest . Okazalo sie ze to wlasnie przez to ze obgryzam paznokcie i jem te wszystkie bakterie :/ przestałem i naprawde sie da. Mam znajomą , która przez obgryzanie paznokci obgryzła sobie połowe palców ( mówie jak najbardziej poważnie ). Cała reka straciła sprawność. none of the people aren't master except for me ?? hihi

IP i czas połączenia logowane. [12019099]
[11.01.2008] 00:47
Wielki_ smutek
Ja niestety przez całe życie miewam takie okresy,że obgryzam paznokcie, ale czasami gdy czuje się w marę dobrze zanie@@@ę tej czynności. Niestety odkąd rozpoczęłam studia nastąpił nawrót tej słabości. I nic nie jest wstanie mnie powstrzymać od obgryzania. Jednak nie obgryzam tak by doprowadzić do zniekształcenia paznokcia, obgryzam do miejsca w którym paznokieć styka się ze skórą (paznokieć w moim małym lewym palcu ma 9,5 mm)

IP i czas połączenia logowane. [12019120]
[11.01.2008] 00:54
Kinia_27
9,5 to juz cos ja mam mniej i szerzej kciuki mam szerokości 1,7 da sie cos jeszcze z tym zrobic?

gdybym wiedziala ze tak, to bym natychmiast od dzisiaj przestala gryzc

IP i czas połączenia logowane. [12019144]
[11.01.2008] 00:55
Kinia_27
1,7 CENTYMETRA

IP i czas połączenia logowane. [12019153]
[11.01.2008] 00:58
olek bolek
ja obgryzalem i przestalem. caly czas sobie powtarzalem ze nie bede i udalo sie po kilku tygodniach.

IP i czas połączenia logowane. [12019162]
[11.01.2008] 00:58
supermonica
Też obgryzałam paznokcie jakieś 10 lat i nie było na to rady. Żadne tzw. gorzkie paluszki (płyny przeciw obgryzaniu) nie pomagały. Potem zaczęłam naklejać sobie sztuczne paznokcie i właściwie dzięki nim moje paznokcie miały szansę choć trochę podrosnąć (paznokcie trzymały się od. 2 tyg., wystarczająco długo, żeby naturalne się odrodziły). I tak robiłam przez jakieś 3 m-ce non-stop. Paznokci już nie obgryzam, ale przez sztuczne nabawiłam się tzw. zespołu zielonych paznokci (od wilgoci i detergentów, które dostawały się między sztuczne a naturalne paznokcie). Teraz muszę mieć ciągle pomalowane paznokcie, żeby nie było tego widać, ale u lekarza z tym nie byłam, bo w miarę odrastania paznokci \"zieloność\" schodzi i potem zostaje już normalny, ładny paznokietek Wybór należy do was,kobiety, gorzej sprawa ma się z facetami, oni sobie sztucznych paznokci nie nakleją

IP i czas połączenia logowane. [12019163]
[11.01.2008] 01:02
Kinia_27
supermonica (08.01.11 00:58):
Też obgryzałam paznokcie jakieś 10 lat i nie było na to rady. Żadne tzw. gorzkie paluszki (płyny przeciw obgryzaniu) nie pomagały. Potem zaczęłam naklejać sobie sztuczne paznokcie i właściwie dzięki nim moje paznokcie miały szansę choć trochę podrosnąć (paznokcie trzymały się od. 2 tyg., wystarczająco długo, żeby naturalne się odrodziły). I tak robiłam przez jakieś 3 m-ce non-stop. Paznokci już nie obgryzam, ale przez sztuczne nabawiłam się tzw. zespołu zielonych paznokci (od wilgoci i detergentów, które dostawały się między sztuczne a naturalne paznokcie). Teraz muszę mieć ciągle pomalowane paznokcie, żeby nie było tego widać, ale u lekarza z tym nie byłam, bo w miarę odrastania paznokci \\\"zieloność\\\" schodzi i potem zostaje już normalny, ładny paznokietek Wybór należy do was,kobiety, gorzej sprawa ma się z facetami, oni sobie sztucznych paznokci nie nakleją

No ale jesli ja mam takie szerokie paznokcie to bedzie widac je spod naklejonych, prawda?

IP i czas połączenia logowane. [12019177]
[11.01.2008] 01:03
kasiiiaczek
wiecie co ?. ja zaczelam gdy chcialam mojej mamie pomoc przy rozwodzie z ojcem alkoholikiem. mialam prace za srednie zarobki i mieszkalam sama na stancji. mama narobila mi dlugow ktore miala splacic z kredytu mieszkaniowego. oddala tylko polowe. do tego wyrzucila mnie z mieszkania ktore sprzedala z zarobkiem a pieniadze wydala na imprezy na ktore zaczela chodzic gdy poczula wolnosc. teraz nie mam gdzie sie podziac, rzucilam szkole bo nie mam za co placic, kredytow mam wiecej niz zarabiam przez co wpisano mnie na czarna liste i dzieki temu jestem skreslona na przyszlosc.
dalej was dziwi ze obgryzam paznokcie z nerwow ?.

IP i czas połączenia logowane. [12019179]
[11.01.2008] 01:09
supermonica
Kinia_27 (08.01.11 01:02):
supermonica (08.01.11 00:58):
Też obgryzałam paznokcie jakieś 10 lat i nie było na to rady. Żadne tzw. gorzkie paluszki (płyny przeciw obgryzaniu) nie pomagały. Potem zaczęłam naklejać sobie sztuczne paznokcie i właściwie dzięki nim moje paznokcie miały szansę choć trochę podrosnąć (paznokcie trzymały się od. 2 tyg., wystarczająco długo, żeby naturalne się odrodziły). I tak robiłam przez jakieś 3 m-ce non-stop. Paznokci już nie obgryzam, ale przez sztuczne nabawiłam się tzw. zespołu zielonych paznokci (od wilgoci i detergentów, które dostawały się między sztuczne a naturalne paznokcie). Teraz muszę mieć ciągle pomalowane paznokcie, żeby nie było tego widać, ale u lekarza z tym nie byłam, bo w miarę odrastania paznokci \\\\\\\"zieloność\\\\\\\" schodzi i potem zostaje już normalny, ładny paznokietek Wybór należy do was,kobiety, gorzej sprawa ma się z facetami, oni sobie sztucznych paznokci nie nakleją

No ale jesli ja mam takie szerokie paznokcie to bedzie widac je spod naklejonych, prawda?

Też mam szerokie paznokcie i jakoś sobie dawałam z tym radę. W opakowaniu jest 20 sztuk po 2 paznokcie z rozmiaru, także jeśli chcesz, to napewno coś dopasujesz. Spróbować zawsze warto. Ja zawsze kupowałam takie zdobione,malowane, one są nieco szersze od niemalowanych.

IP i czas połączenia logowane. [12019192]
[11.01.2008] 01:16
Si....
Ja też obgryzam niestety.. obgryzał mój tata i mama jak była dzieckiem, może to rodzinne? Nie wiem ale jak leci mecz to nie mogę się powstrzymać, moj mąż krzyczy a ja i tak swoje. Można zapuścić faktycznie , wiele razy to robiłam do czasu.. kiedy zaczęły się łamać bo jak wiadomo obgryzane paznokcie są słabe, wtedy to wszystkie leciały po kolei heh Ja nie mam wcale brzydkich czy szerokich paznokci jak niektórzy tutaj opisują, mam nadzieję że mieć takowych nie będe miala Jak zapuszcze to nie widać że obgryzałam bo wcale nie są zniekształcone.. Ale nie rozumiem po co o tym piszecie? nie macie innych jakiś sensacji czy coś hehe..

IP i czas połączenia logowane. [12019201]
[11.01.2008] 01:20
puch4cz
Wiesz co autorze? Sam jestes OBRZYDLIWY. Nienawidze kretynow, ktorzy chca ludziom wmowic, ze akurat ICH punkt widzenia jest STANDARTEM. A kompleksy, to sam leczysz piszac takie @@@y.

IP i czas połączenia logowane. [12019214]
[11.01.2008] 01:21
zal.pl

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [12019218]
[11.01.2008] 01:21
Kinia_27
Dzięki, w sumie warto sprobowac.. na pewno warto!

dziewczyna ma podobny problem:

(z forum):

psiara59 dnia 29 marzec 2007
1.mam problem z kciukami. mają one bardzo dziwny kształt: długie są na około o,5cm a szerokie na prawie 2 cm. Co mam robic?(mam takie kciuki od urodzenia) [Confused]
2.a drugie pytanie to...kiedyś obgryzałam paznokcie. mają teraz brzydki kształt, są nierówne i zaczynają rosnąc o wiele niżej niz powinny. Czy da się to jakoś naprawic, czy po jakimś czasie od obgryzania znów będą ładne? [Confused]
Z góry dzięki za odpowiedź smiley ODPOWIEDŹ SPECJALISTY (ZAŁAMUJĄCA):

Twoje paznokcie już nie będą rosły tak jak przed obgryzaniem. Staraj se zwalczyć ten nawyk, bo będzie z nimi jeszcze gorzej
Myślę, że raczej nic nie da się z tym zrobić. Chyba, że można to poprawić jakoś chirurgicznie.

IP i czas połączenia logowane. [12019219]
[11.01.2008] 01:25
supermonica
Kinia_27 (08.01.11 01:21):
Dzięki, w sumie warto sprobowac.. na pewno warto!

dziewczyna ma podobny problem:

(z forum):

psiara59 dnia 29 marzec 2007
1.mam problem z kciukami. mają one bardzo dziwny kształt: długie są na około o,5cm a szerokie na prawie 2 cm. Co mam robic?(mam takie kciuki od urodzenia) [Confused]
2.a drugie pytanie to...kiedyś obgryzałam paznokcie. mają teraz brzydki kształt, są nierówne i zaczynają rosnąc o wiele niżej niz powinny. Czy da się to jakoś naprawic, czy po jakimś czasie od obgryzania znów będą ładne? [Confused]
Z góry dzięki za odpowiedź smiley

ODPOWIEDŹ SPECJALISTY (ZAŁAMUJĄCA):

Twoje paznokcie już nie będą rosły tak jak przed obgryzaniem. Staraj se zwalczyć ten nawyk, bo będzie z nimi jeszcze gorzej
Myślę, że raczej nic nie da się z tym zrobić. Chyba, że można to poprawić jakoś chirurgicznie.

No niestety, nie da się ukryć, że paznokcie obgryzane przez ileś tam lat nie będą nigdy takie ładne, jak te nieobgryzane. Moje są trochę nierówne, mają niewielkie bruzdki, ale zauważyłam, że powoli z tego "wyrastają", aczkolwiek są o wiele słabsze i bardziej łamliwe :/

IP i czas połączenia logowane. [12019226]
[11.01.2008] 01:43
wolfffff

ciekawe o co biega z tą chirurgią.. fascynujące

IP i czas połączenia logowane. [12019255]
[11.01.2008] 01:57
kaska82
Obgryzalam paznokcie odkad tylko pamietam, gdy bylam dzieckiem obgryzalam tez te u nog. Gdy mialam 15 lat powidzialam sobie koniec z tym nawykiem, malam dosc chowania rak po stol, no i zawsze podobaly mi sie zadbane i pomalowane paznokcie. Udalo mi sie, zaczelam sie kontrolowac i po jakims czasie wychodowalam piekne pazurki. Z ich obgryzaniem nie mam problemu, oduczylam sie tego, niestety pozostal mi nawyk trzymania rak przy buzi i obgryzania skorek

IP i czas połączenia logowane. [12019260]
[11.01.2008] 02:10
lalalalalalalatralala
choroba...cos w tym jest
nałóg...napewno
nie jestem wegetarianka i nie sadze zeby brakowalo mi miesa:/-kto pisze takie bzdury??
nie da sie obciac paznokci tak krotko jak mozna je obgryść
jest to okropne i trudno sie od tego odzwyczaic ale nie zawsze jest to spowodowane stresem, potrafie nie obgryzac paznokci sezonowo:np sesja egzaminacyjna-najgorszy czas w roku, ale tez w wakacje, poprostu sa takie tygodnie...
pielgnowanie rzeczywiscie pomaga-warto miec ze soba pilniczek, nawet jak sie nie ma co pilowac
WALCZE!!

IP i czas połączenia logowane. [12019268]
[11.01.2008] 02:41
zielony wali kozy
www.zieloni.w.pl (08.01.10 23:48):
prawdziwym powodem obgryzania paznokci jest stałe niedozywienie mięsożerców, nie maja wystarczającej ilosci witamin i białka przez mięso maja tez jadłowstręt bulimie anorksje anemie astme alergie miazdzyce psucie zębów (mieso zmienia zasadowy odczyn sliny na kwasny) cukrzyce zawały zatrucia wylewy raka BSE Ptasia Grype bywaja otyli (jedza zbyt duzo gdyz poszukuja odpowiedniego wegetarianskiego jedzenia niestety smieciarksim miesnym pozywieniem nie sa w stanie zapokoic głodu, wypychaja tylko tluszczem żołądek)

Wegetarianizm wzmacnia orga(ni)zm i wegetarianie nie obgryzaja paznokci
A ja słyszałem, że zielony potrafi sobie samodzielnie zrobić lahe

IP i czas połączenia logowane. [12019293]
[11.01.2008] 03:03
obżerator
Ech... Mam dokładnie ten sam problem; obżeram nałogowo paznokcie chyba od 7 roku życia. Zarówno u dłoni jak i u stóp. Robię to najczęściej zupełnie nieświadomie - jak siedzę nad czymś stresującym (np. pisząc sprawozdanie czy oglądając jakiś horror). W pewnej chwili po prostu przyłapuję się na tym, że mam w ustach palec, a dookoła mnie leży pełno "ogryzków". Żadne gorzkie żele czy inne takie badziewia nie przynosiły skutku - mając świadomość tego, że poczuję jakiś ciekawy smak wkładając palec do ust nie potrafiłem nad tym zapanować. Podobnie jak ten dzieciak z artykułu musiałem najpierw krzywiąc się zlizać cały ten lakier, a później ze spokojem oddać się konsumpcji. Sprawa jest o tyle głupia, że nie dosć, że moje ręce i stopy nie wyglądają przez to zbyt estetycznie, to jeszcze zaczęły się problemy - wrastają mi paznokcie w duże palce u stóp. Jak ich regularnie nie skracam (najczęściej obgryzając) to po prostu wrastają, a to cholernie boli i czesem jak nie zdążę nad tym zapanować to uniemożliwia mi chodzenie przez parę dni I tu się zamyka błędne koło Do tego istatnie jest to bardzo krępujące - rzadko trzymam dłonie na widoku. Każdy mi sugeruje żebym z tym skończył, ale to naprawdę nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać Najgłupsza sytuacja jaka mi się w związku z tym nałogiem prztrafiła, to jak dziewczyna zastała mnie ze stopą w ustach Wiem, że brzmi to komicznie, ale mi naprawdę nie jest do śmiechu...

PS. Podczas pisania tego posta trzy razy przyłapałem się na tym, że trzymam palec w ustach we wiadomym celu...

IP i czas połączenia logowane. [12019300]
[11.01.2008] 05:22
wow111
Zabawne ,obgryzam paznokcie od x lat(bardzo długo ),ale rozbroił mnie to iz obgryzacie paznokcie u stup -jej jak wy to robicie . Komiczne ,wyobrazam sobie sytuacje w ktorej pan X jest zdenerwowany w gabinecie u szefa ,zdejmuje buty,skarpetki i obgryza paznokcie .
Sama obgryzam paznockcie,ale obrzydza mnie mysl by obgryzac paznokcie u stup

IP i czas połączenia logowane. [12019341]
[11.01.2008] 06:20
dzon
jestem raczej spokojnym człowiekiem, więc obgryzanie najwidoczniej mi w jakiś sposob pomaga, a robię to nałogowo odkąd tylko pamiętam. może zbyt estetycznie to nie wygląda ale nie znowu tak tragicznie, zależy jak mocno się obgryza. poza tym wśród nałogów ten jest najmniej szkodliwy, więc wolę to robić niż sięgać np po papierosa. pomyslałem, że jakbym chciał teraz przestać to robić to byłoby ciężko. ja to po prostu bardzo lubię.

IP i czas połączenia logowane. [12019363]
[11.01.2008] 07:25
Aggga
Jesli komus zalezy zeby zapuscic i miec ladne dlonie polecam.....nakleic paznokcie...najlepiej zaczac chodzic do kosmetyczki. Ja tak wlasnie robie...naklejone są sliczne a pod spodem naturalne rosna. Moga sie troche zniszczyc ale kosmetyczka je pozniej odbuduje Polecam

IP i czas połączenia logowane. [12019399]
[11.01.2008] 08:24
obgryzacz
Słuchajcie a co zrobić jak obgryzam wargi od wewnątrz... po prostu zamiast obgryzać paznokci teraz obgryzam wargi.... wiem ze to tez paskudnie wyglada...

IP i czas połączenia logowane. [12019525]
[11.01.2008] 08:30
Teeta
Kiedy jeden urośnie i zobaczymy, jaki jest ładny, zadbany i niezniszczony, na pewno zapragniemy, by inne również wyglądały podobnie.

To mnie rozśmieszyło Jak zapuszczę i zobaczę, że jest duży i ładny to bardziej chce mi się obgryzać

IP i czas połączenia logowane. [12019547]

1 2 3   » 7 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat