o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Jak rozmawiać z bankiem

1 2
[28.12.2007] 23:33
smoq82
Nie wiem, czy autor artyukulu mial kiedykolwiek do czynienia z bankiem. Ja jestem bylym pracownikiem dzialu windykacji kredytow detalicznych banku BPH i mam podstawy by twierdzic, iz artykul mija sie z prawda. To bank nam narzuca warunki splaty kredytu w przypadku gdy my go przestajemy splacac (nawet gdy niue splacimy tylko pierwszej raty). Bank ma tylu klientow detalicznch, ze dla niego jest bez roznicy jak dlugo trwa postepowanie windykacyjne. Ja sam spotykalem sie z dluznikami, ktorzy przez 2 lub wiecej lat uchylali sie od splat. W takiej sytuacji bamnk byl NAWET w stanie cos sciagnac z rodziny w tym DZIECI dluznika.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11936842]
[29.12.2007] 04:59
Tavrosh
W Wordzie jest funkcja sprawdzania błedów, polecam autorowi czesciej z niej korzystac...

IP i czas połączenia logowane. [11937726]
[29.12.2007] 08:50
lolala
lolala (07.12.29 08:42):
smoq82 (07.12.28 23:33):
Nie wiem, czy autor artyukulu mial kiedykolwiek do czynienia z bankiem. Ja jestem bylym pracownikiem dzialu windykacji kredytow detalicznych banku BPH i mam podstawy by twierdzic, iz artykul mija sie z prawda. To bank nam narzuca warunki splaty kredytu w przypadku gdy my go przestajemy splacac (nawet gdy niue splacimy tylko pierwszej raty). Bank ma tylu klientow detalicznch, ze dla niego jest bez roznicy jak dlugo trwa postepowanie windykacyjne. Ja sam spotykalem sie z dluznikami, ktorzy przez 2 lub wiecej lat uchylali sie od splat. W takiej sytuacji bamnk byl NAWET w stanie cos sciagnac z rodziny w tym DZIECI dluznika.

Pan dziennikarek pięknie nasuwa ludziom postawę wobec banków...
Słuchajcie jeżeli ktoś ma około 15 kredytów, jawnie unika spłaty to co bank mu może zaoferować? Jest grono dłużników, które i tak nie będzie spłacać, wypowiedź jednego z nich: jak pracowałem to było źle, komornik zabierał 50% z wynagrodzenia, a teraz na emeryturze - 25%. Więc po potrąceniu zajęcia przez komornika i tak mu zostaje tyle, żeby godnie żyć, i taki na żadne porozumienie czy ugodę z bankiem nie pójdzie, bo po co... A jeszcze jedno, tacy dłużnicy najlepiej lubią stawiać warunki i straszyć nadzorem bankowym, telewizją itp.

IP i czas połączenia logowane. [11937936]
[29.12.2007] 13:29
okradziony
smoq82 (07.12.28 23:33):

Masz swieta racje. Banki maja nieograniczona wladze, oni rzadza panstwem a nie jak sie wydaje niektórym ze rzad czy sejm. A w zarzadach bankow usadowili sie byli ubecy i komuna, najgorze morlane elementy spoleczenstwa, zlodzieje i oszusci

IP i czas połączenia logowane. [11938934]
[29.12.2007] 14:15
ablaites
z bankiem zawsze można rozmawiać, ale przed problemem tzn. zanim rata jest przeterminowana, najlepiej 14 dni przed terminem. Ludzie często o tym zapominają, a potem brak czasu. To prawda że banki rozkładają zadłużenia na dłuższy termin (prolongata) ale sa za to prowizje(niestety). Rezerwy na pożyczki gotówkowe tworzy się w 100 % po 180 dniacg zaległości. Kredyty mieszkaniowe to już gorsza sprawa dla banku - po 30 dniach 1,5 % , po 90 dniach 20 %, po 180 dniach 50 % , po 360 dniach dopiero 100 %. Ale egzekucja z nieruchomości to prawdziwa droga"męki" dla dłużnika i banku - więc lepiej faktycznie się dogadac zamiast czekac na kolejne upływające terminy. Na marginesie sprzedaz pożyczek w naszym kraju to już nagonka : klienta się nacina - bo są plany ( szczególnie pozyczki z ubezpieczeniem ) to świetny interes ,ale tylko dla banku i firm ubezpieczeniowych.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [11939168]
[22.07.2017] 00:38
[08.07.2012] 20:09
Olcia9922
Jak już ktoś wcześniej napisał - kredyty są dla bogatych. Niestety taka jest prawda, a jak masz ledwie-ledwie zdolność kredytową, to zawsze będziesz miał problem ze spłata rat. Nie oznacza to jednak, że masz całe życie wynajmować mieszkanie i płacić komuś. Już lepiej spłacać raty za swoje.

IP i czas połączenia logowane. [19682058]
[10.07.2012] 17:32
Qqoll
W pełni się z tym zgadzam A gdzie szukacie ofert mieszkań na sprzedaż?

IP i czas połączenia logowane. [19687049]
[10.07.2012] 20:37
kikazzz
Wiadomo, że z bankiem trzeba rozmawiać szczerze, otwarcie i nie z pozycji roszczeniowej. Zadłużyliśmy się na własne życzenie i jeżeli mamy problem ze spłatą, a chcemy pozostać wiarygodni, musimy na bieżąco informować o zaistniałych problemach.

IP i czas połączenia logowane. [19687622]
[19.07.2012] 16:26
W.T.
Qqoll (12.07.10 17:32):
W pełni się z tym zgadzam A gdzie szukacie ofert mieszkań na sprzedaż?
Ja znalazłam tutaj: studioogloszen.pl i jestem bardzo zadowolona - dużo fajnych ofert, każda bardzo dobrze opisana i zilustrowana. Jak jedziesz an miejsce, to wiesz już, czego się spodziewać.

IP i czas połączenia logowane. [19708794]
[20.07.2012] 16:19
Lordd
Z bankiem trzeba rozmawiać ich metodami - tak, by unaocznić to, co chcemy powiedzieć, a jednocześnie ukryć pewne "szczególiki".

IP i czas połączenia logowane. [19711619]
[20.10.2016] 12:53
klem
Rozmawiam z bankiem przed powstaniem sytuacji w której przejściowo nie będę w stanie spłacać całych rat. Jeden wniosek o restrukturyzację rozpatrzono negatywnie. Złożyłem ponownie wniosek z deklaracją że będę w stanie spłacać zobowiązanie gdy zastanie zawieszana spłata części kapitałowej.
Czekam na decyzję. Jak sytuacja się powtórzy pozostaje zwrócenie się do Komisji Nadzoru Finansowego. No chyba że ktoś ma lepszy pomysł na pozytywne załatwienie sprawy.
W końcu Banki zarabiają na kredytobiorcach i teoretycznie powinny być zainteresowane utrzymaniem klientów dzięki którym żyją.

IP i czas połączenia logowane. [22485558]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat