o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Jak rozmawiać z bankiem

1 2
[27.12.2007] 13:26
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Kiedy brakuje pieniędzy na spłatę kolejnej raty kredytu, kiedy na dodatek żona i dziecko się rozchorowali, a spod samochodu wysypały się dziwne kółka, wtedy wiadomo, że trzeba pogadać z ludźmi z banku. Nie jest to proste.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10235 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[27.12.2007] 14:16
Traktorzysta
Ja jako ,ze jestem nie tak wielkim opymista,mam lepsze sposoby,ktore pomoga uniknac rozmow z bankiem.
Bo po co wybierac opcje najgorsze w naszym zyciu jak mozna,obtymalne.
Po pierwsze banku trzeba unikac bardziej jak szpitala.
Ktos kto traktuje ,w zyciu bank jako swoje studnie to bedzie mial z pewnoscia problem jak zastanie tam tylko piasek.Zrodlem Twoich dochodow jest twoj rozum,a nie bank.Kiedy masz maly rozum a bank wiekszy zostaniesz wyskupany jak gasior,ktory niczego nie miarknie,jaezeli masz rozum wiekszy od banku,Ty go uzywasz,zeby pracowal dla ciebie.
Podstawa jest odroznic najwazniejsza rzecz w naszym zyciu kiedy chodzi o finanse.
ODROZNIC KIEDY KIEDY NASZE PIENIADZE INWESTUJEMY A KIEDYDAJEMY
Kazdy kredyt to poczatek konca.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11926064]
[28.12.2007] 00:03
saas
Większośc ludzi idzie do banku z mysla ze chcą ich tam tylko oszukac, wyciagnąc pieniądzie...
http://www.nexto.pl/?p=112576

IP i czas połączenia logowane. [11930290]
[28.12.2007] 01:45
marcinFM
Rafale - swietnie piszesz, z polotem
Bardzo mi się podoba, coraz czesciej jestes publikowany

pozdrowienia z krakowa

IP i czas połączenia logowane. [11930669]
[28.12.2007] 02:17
pyra123
Pan autor nie był łaskaw sprawdzić podstawowych faktów. Gdybym był prezesem BZ WBK, to proces byłby pewny. Upadł Bank Staropolski, a nie Wielkopolski Bank Kredytowy. Ten, co skakał, nie nazywał sie Bryczkowski, ale - dla ułatwienia pracy Panu Pisuarowi - miał na imię Piotr.
Reszta twierdzeń Pana Pisuara (to taki co pisze do gazety, ale głupio) na podobnym poziomie prawdopodobieństwa.
Dobrze zapamietac nazwisko rzeczonego pisuara, żeby sobie potem kiedyś głowy nie psuć czytaniem jego tekstów. Spuścić z wodą przed przeczytaniem.

IP i czas połączenia logowane. [11930732]
[28.05.2017] 03:14
[28.12.2007] 08:56
to
zaczelo sei o d typowego kredytu konsumpcyjnego. potem byl nastepny. potem kilka kart kredytowych. pozniej doszedlem do wniosku ze po co palcic kilka rat wiec wzialem kredyt gotowkowy na splate posiadanych kredytow. pozniej pojawily sie kredyty refinansowe i konsoidacyne. itp wszytko mialo mi sie oplacac i byc kozrystniejsze dla mnie. obecnie po kilku latach spalacania kredytow i spalcenia kwoty ok 200 000pln nadal jestem w pkt wyjscia i mam nadal ok 150 000 pln do spalcenia. spalta kredytu zabiera mi wiekszosc wynagrodzenia. starcilem pzrez niego kobiete trudno ej sie dziwic by wiazac sie z ims kto ma takie obciazenia , nabawilem sie nerwicy itp.

IP i czas połączenia logowane. [11930992]
[28.12.2007] 09:00
ttoommeekk
klawiszowiec2 (07.12.27 13:44):
(...) można ogłosić bankructwo podobnie jak firma ogłasza upadłość.Ale ponieważ można to zrobić tylko raz w życiu lepiej zostawić tą opcje na naprawde czarną godzine

Ale chyba nie w Polsce. W Polsce _miało_ tak być, ale nie doszło do uchwalenia ustawy o upadłości konsumenckiej.

IP i czas połączenia logowane. [11931004]
[28.12.2007] 09:41
_Q
Drogi autorze. Afera z Poznania dotyczyła Banku Staropolskiego, w żadnym wypadku Wielkopolskiego Banku Kredytowego, którzy przecież stanowi obecnie część grupy BZ-WBK.

pzdr

IP i czas połączenia logowane. [11931113]
[28.12.2007] 10:32
okradziony
UNIKAJCIE BANKOW Z DALEKA TO NAJGORSZA MAFIA ZLODZIEJI !!!!
Kupilem od BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO pensjonat.Zaplacilem cala cene i cieszylem sie nim przez dlugi czas. Az do czasu jak sie okazalo ze BGK jest nadal wpisany do KW (nie wypisal sie, zadawniona sprawa). BGK wycofal sie z umowy bez odszkodowania, nawet nie zwracajac zaplaconej ceny i zada jeszcze zwrotu pozytkow, ktorych nie otrzymalem. A Sad w Gdansku jest na jego uslugach i dokladnie robi to co BGK poleci.
Pamietajcie , z zadnym bankiem nie wygracie, Bankami rzadzi byla komuna. Poprostu mafia komunistyczna przeksztalcila sie w mafie bankowa

IP i czas połączenia logowane. [11931381]
[28.12.2007] 10:45
jo-anka
to nie Wielkopolski Bank Kredytowy został zamknięty, a Bank Staropolski z siedzibą w Poznaniu.... coś kiepsko przygotował się do artykułu nasz dziennikarzyna. działo się to ok. 1993r., ale pan dziennikarz był wtedy w pieluchach, to co miał tam pamiętać

IP i czas połączenia logowane. [11931446]
[28.12.2007] 10:47
okradziony
obiektyw/ (07.12.28 09:14):
ciekawe to jest,, moze dobrze ze w polsce nie ma mozliwosci tak latwego otwarcia spolki z ograniczona odpowiedzialnoscia
bo coz na poczekaniu mozna wymyslec cos wrodzaju takiej zarejestrowaniua przez wiekszosc spoleczenstwa, po czym brac nawet lodowke na raty na firme, czyli firma mogla by byc nawet jako maz i zona, robiac rozne drobne uslugi, ( a jak by nie robila to by wymyslila) po czym bierze na kredyty i oglasza upadlosc spolki, bankroctwo mozna sprawnie poprowadzic ( no nie raz bylo to nawet widoczne w poslich duzych formach przed prywatyzacja

ttoommeekk (07.12.28 09:00):
klawiszowiec2 (07.12.27 13:44):
(...) można ogłosić bankructwo podobnie jak firma ogłasza upadłość.Ale ponieważ można to zrobić tylko raz w życiu lepiej zostawić tą opcje na naprawde czarną godzine

Ale chyba nie w Polsce. W Polsce _miało_ tak być, ale nie doszło do uchwalenia ustawy o upadłości konsumenckiej.

W Polsce jest mozliwosc likwidacji firmy na przyklad Bank gospodarstwa Krajowego w 1948r, bez splacenia dlugow. Potem "reaktywowania" firmy, tak jak BGK ktory teraz nadal nie musi splacac swoich dlugow ale ma prawo odbierac swoje dawne i domniemane wierzytelnosci. Idaela sytuacja dla niesolidnych firm

IP i czas połączenia logowane. [11931458]
[28.12.2007] 10:49
jo-anka
tylko idioci biorą kredyty na 30 lat ... skąd mogą wiedzieć, że zawsze będą zarabiali 15.000 miesięcznie. znam osobiście takich, którzy zostali wyeliminowani z rynku, a kredyty naiwnie brali w wysokości 500.000zł.

IP i czas połączenia logowane. [11931467]
[28.12.2007] 11:23
okradziony
obiektyw/ (07.12.28 10:51):
kto jak nie zydzi zaczeli ta dzialalnosc jak funkcja banku czyli porzyczki na kredyt

a tak po za tym to dobrze ci tak bo zasada jest jedna,
czemus biedny?? bos glupi!!!
czemus glupi?? bos biedny!!!

trzeba bylo se prawnika wziosc do podpisania umowy,
ale coz polak to jednak zlota raczka wszystko umie,
wziosc kredyt, kloscki chamulcowe wymienic, rozliczenie podatkowe zrobic, flaszke wypic, krowe wydoic, politykiem byc(patrz elektyryk, rolnik itp
[nie mam nic do powiedzenia]
okradziony (07.12.28 10:32):
UNIKAJCIE BANKOW Z DALEKA TO NAJGORSZA MAFIA ZLODZIEJI !!!!
Kupilem od BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO pensjonat.Zaplacilem cala cene i cieszylem sie nim przez dlugi czas. Az do czasu jak sie okazalo ze BGK jest nadal wpisany do KW (nie wypisal sie, zadawniona sprawa). BGK wycofal sie z umowy bez odszkodowania, nawet nie zwracajac zaplaconej ceny i zada jeszcze zwrotu pozytkow, ktorych nie otrzymalem. A Sad w Gdansku jest na jego uslugach i dokladnie robi to co BGK poleci.
Pamietajcie , z zadnym bankiem nie wygracie, Bankami rzadzi byla komuna. Poprostu mafia komunistyczna przeksztalcila sie w mafie bankowa

Kochanie
Umowa jest podpisana notarialnie u znanego i najlepszego w tych czasach notariusza, zasluzonego dla miasta Gdyni i bylego burmistrza Gdyni. Umowa jest bezbledna !!!!!!!!
Ale co to znaczy w porownaniu z wladza i potega finansowa rzadzacej kliki bylych ubekow i partyjniakow ? Zero oni rzadza porprzez case i korupcje. Ttrzymaj sie zdaleka od Bankow

IP i czas połączenia logowane. [11931640]
[28.12.2007] 11:53
Skoczowianin
Najgorszy jest bank na I.. w Skoczowie. pierwsze dostalem zgode na pozyczke, nawet bez poreczycieli. A na koniec przy odbiorze okazalo sie ze to niemozliwe i w ogole nie moge dostac tej pozyczki, a wtedy bardzo jej potrzebowalem (na studia). Ponadto bylem swiadkiem naciagania troche niepelnosprawnego klienta na niepotrzebne dodatkowe koszty, ktore zostaly ujawnione dopiero na koncu rozmowy.

IP i czas połączenia logowane. [11931804]
[28.12.2007] 12:12
greystoke
_Q (07.12.28 09:41):
Drogi autorze. Afera z Poznania dotyczyła Banku Staropolskiego, w żadnym wypadku Wielkopolskiego Banku Kredytowego, którzy przecież stanowi obecnie część grupy BZ-WBK.

pzdr

Tak właśnie, właściciel nazywał się Piotr Bykowski, znany z afery DREWBUDu z przełomu lat 80-90. Ponoć syn jakiegoś prl-owskiego kacyka, który dorabiał się na wyniszczaniu Puszczy Zielonki k/Poznania pod pozorem usuwania wiatrołomów...

IP i czas połączenia logowane. [11931917]
[28.12.2007] 12:27
ttoommeekk
Kupilem od BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO pensjonat.Zaplacilem cala cene i cieszylem sie nim przez dlugi czas. Az do czasu jak sie okazalo ze BGK jest nadal wpisany do KW (nie wypisal sie, zadawniona sprawa).

To nie on miał sie WYpisać tylko ty powinieneć był się WPisać, czyli dopilnować notarialnej zmiany w KW.

IP i czas połączenia logowane. [11932013]
[28.12.2007] 12:33
ttoommeekk
obiektyw/ (07.12.28 09:14):
firma mogla by byc nawet jako maz i zona, robiac rozne drobne uslugi, ( a jak by nie robila to by wymyslila) po czym bierze na kredyty i oglasza upadlosc spolki, bankroctwo mozna sprawnie poprowadzic

Ale była by to zapewne spółka cywilna, czyli po ew. bankructwie lub "bankructwie" wspólnicy odpowiadają solidarnie do wysokości _całego_ majątku.

IP i czas połączenia logowane. [11932038]
[28.12.2007] 12:36
ttoommeekk
obiektyw/ (07.12.28 10:51):
kto jak nie zydzi zaczeli ta dzialalnosc jak funkcja banku czyli porzyczki na kredyt

A nie Fenicjanie? A następnie banki włoskie (bo to one są protoplastami współczesnych banków) jakoś nie miały oporów w kontynuowaniu takiej działalności...

IP i czas połączenia logowane. [11932051]
[28.12.2007] 12:57
gosc1  gosc@tlen.pl
z bankiem sie rozmawia mądrze

IP i czas połączenia logowane. [11932146]
[28.12.2007] 13:46
jo-anka
jo anka - ja mam kredyt na 35 lat, na 400.000 nie dlatego, że nie mam kasy, ale dlatego, że te 400stówki da mi kilkakrotnie wiecej rocznie niż odsetki, ale ponieważ z Ciebie jo-anka to tego nie zrozumiesz, kredyt to @@@ista sprawa, ale nie dla tych co nie mają pieniędzy ale dla tych co je mają.

jo-anka (07.12.28 10:49):
tylko idioci biorą kredyty na 30 lat ... skąd mogą wiedzieć, że zawsze będą zarabiali 15.000 miesięcznie. znam osobiście takich, którzy zostali wyeliminowani z rynku, a kredyty naiwnie brali w wysokości 500.000zł.

IP i czas połączenia logowane. [11932432]
[28.12.2007] 13:51
ewitaperon
polecam tą książkę http://merlin.pl/frontend/browse/product/1 ,372077.html - być może uda Wam się przekonać bank do "empatycznego słuchania i szczerego wypowiadania swoich przemyśleń"

IP i czas połączenia logowane. [11932459]
[28.12.2007] 14:23
Alicja_147
prawda jest taka ze banki to instytucje raczej złe.Sa one tylko dla ludzi posiadających kase!!! bo przeciez biedny kredytu nie dostanie
Mam na temat banków wyrobione zdanie i raczej nie jest ono pozytywne.
Prawda jest taka by nie brac kredytów, ale rzeczywistośc jest inna -
i niestety sięgamy po te złe rozwiązania

pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [11932625]
[28.12.2007] 14:30
TomekAtomek
Dziennikarz Ojca Rydzyka znowu sie nie popisal. Gdzies cos dzwoni ale nie wiadomo gdzie. Zeby przytoczyc tylko 2 przyklady: wlascicielem Banku Staropolskiego byl Pan Bykowski a nie Bryczkowski, a Bank Czestochowa kupil a nie przejal i nie Millenium Bank ale BRE Bank. Jest jeszcze kilka innych przeklaman. Ale kto by sie tym przejmowal, prawda Panie Rafale? I to by bylo na tyle..

IP i czas połączenia logowane. [11932660]
[28.12.2007] 15:35
jo-anka
kiciuś - nie podszywaj się, to po pierwsze.

po drugie, skąd wiesz, że zawsze będziesz zarabiała dużo??? dziś może to być wysokie wynagrodzenie, a za 2 lata co zrobisz gdy nagle pracodawca postanowi sobie ciebie zmienić na młodszy i bardziej efektywny model? a rynek pracy powie: "za stary". mam paru takich znajomych i pomimo sporych sukcesów, teraz próbują coś samemu robić jako freelancerzy, ale wcale nie za takie same pieniądze jak poprzednio. jak się jest singlem jest łatwiej, ale jeśli jesteś facetem, z żoną przyzwyczajoną do szastania pieniędzmi i rozkapryszone dziecko, któremu nic nigdy nie brakowało, to uporanie się z takim kredytem nie jest proste. a dla faceta - to jest KOSZMARNA sytuacja.

doskonale rozumiem mechanizmy działania banków. sama miałam kredyt, który spłaciłam w 5 lat, zamiast 25. trzeba od razu ustalić opcję wcześniejszego spłacenia kredytu bez dodatkowych opłat manipulacyjnych - to jest możliwe... zapraszam do siebie do mojego mieszkania przy Parku Szczęśliwickim wtedy ty zrozumiesz.

szczerze powiedziawszy, ludzie biorą kredyty nie zdając sobie sprawy z tego, że trzeba go zawsze spłacać. zawieszenie kredytu na 3 miesiące w razie utraty pracy to nie rozwiązanie. rzadko znajduje się pracę od razu po utracie poprzedniej, chyba że jest się murarzem, tynkarzem, etc. zasada jest prosta i dotyczy ona realiów polskich [jeszcze!]: zarabiasz świetnie? spłać kredyt szybko w miarę możliwości, bo nigdy nie wiesz, kiedy wiatr pod oczy zawieje....

----
jo-anka (07.12.28 13:46):
jo anka - ja mam kredyt na 35 lat, na 400.000 nie dlatego, że nie mam kasy, ale dlatego, że te 400stówki da mi kilkakrotnie wiecej rocznie niż odsetki, ale ponieważ z Ciebie jo-anka to tego nie zrozumiesz, kredyt to @@@ista sprawa, ale nie dla tych co nie mają pieniędzy ale dla tych co je mają.

jo-anka (07.12.28 10:49):

IP i czas połączenia logowane. [11933125]
[28.12.2007] 15:54
Traktorzysta
Cytat:"Wierzę, że instytucje bankowe są groźniejsze dla naszej wolności, niż armie stojące w gotowości."
-
Thomas Jefferson

IP i czas połączenia logowane. [11933229]
[28.12.2007] 15:59
NNUE
"czym sie różni napad na bank od jego założenia?"

IP i czas połączenia logowane. [11933266]
[28.12.2007] 16:39
Afrykanczyk
....
pyra123 (07.12.28 02:17):
Pan autor nie był łaskaw sprawdzić podstawowych faktów. Gdybym był prezesem BZ WBK, to proces byłby pewny. Upadł Bank Staropolski, a nie Wielkopolski Bank Kredytowy....

Ja to czytalem:...- zdarzyło się raz. Chodzi o słynną aferę ze Staropolskim Bankiem Kredytowym.....

Czyzby WBK nazywal sie inaczej? Kto dobrze nie czyta??? Prosze tu nie wprowadzac polityki typu pisuara. Autor sie podpisal Imieniem i Nazwiskiem i prosze go tylko tak nazwac.

IP i czas połączenia logowane. [11933510]
[28.12.2007] 17:11
Traktorzysta
NNUE (07.12.28 15:59):
\"czym sie różni napad na bank od jego założenia?\"

"Prawdziwi rabusie nie napadaja na banki,oni je zakladaja"

IP i czas połączenia logowane. [11933731]
[28.12.2007] 17:32
choku
polecam film:
http://video.google.com/videoplay?docid=-188 7591866262119830

IP i czas połączenia logowane. [11933922]
[28.12.2007] 18:52
Rokefeler
Zobaczcie na stronęwww.prawda.w.pl a zobaczycie jaki jest przewał z tymi pieniędzmi, bankami i ekonomią, kto tym wszyskim rządzi tak naprawdę. Szok!!!
PS. Dlaczego skasowaliście mój poprzedni wpis, komu się to nie podobało?

IP i czas połączenia logowane. [11934459]
[28.12.2007] 18:56
okradziony
ttoommeekk (07.12.28 12:27):
Kupilem od BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO pensjonat.Zaplacilem cala cene i cieszylem sie nim przez dlugi czas. Az do czasu jak sie okazalo ze BGK jest nadal wpisany do KW (nie wypisal sie, zadawniona sprawa).

To nie on miał sie WYpisać tylko ty powinieneć był się WPisać, czyli dopilnować notarialnej zmiany w KW.

hahaha, ja juz probowalem wielokrotnie sie wpisac na podstawie umowy, ale sad potrzebowal tzw umowy przeniesienia, ktora mial zrobic bank i sie wypisac i gowno z moich staran bo BGK nie chial zrobic "umowy przeniesienia" i odrzucono moj wniosek o wpis

IP i czas połączenia logowane. [11934489]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat