o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Uwaga na używane auta!

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[20.11.2007] 16:09
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

Z każdego, nawet najbardziej rozbitego auta da się zrobić prawdziwe cudo. Nie będzie ono oczywiście bezpieczne, ale będzie jeździć i zawsze znajdzie się frajer, który je kupi. Najlepiej powiedzieć mu, że samochód był ściągnięty z Niemiec lub z Holandii w nienaruszonym stanie. I tak się nie połapie. Ludzie nie potrafią kupować samochodów.

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10026 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[20.11.2007] 16:24
Hate
hmmm bywa i tak ze kupuje sie wyklepany zlom. osobiscie jednak mialem wiecej szczescia bo autko z reichu mialo o dziwo orginalny przebieg nie krecony na co dostalismy papiery, sluzyl na bardzo dobrze jak na 13 letnie auto to przy silniku 1,7 chlal 4-4,5 ropy na 100 , jedyne co to trzeba bylo nadkola zrobic ale tu i tak handlarz okazal sie ok bo rdza nie byla chamsko zapackana pedzlem tylko zostawione z rdza wiec widac bylo co jest do zrobienia i praktycznie przy kupnie ustalilisy reperaturki. nie wiem moze trafilismy na uczciwego goscia bo inne co ogladalismy wtedy to rdza zamalowana po chamsku albo fajne auto na pierwszy rzut oka a na pytanie czy mozna sie przejechac to text "a po co??" to ktore wtedy kupilismy wygladalo najgorzej a po wszystkim okazalo sie najlepsze i sluzylo nam bardzo dobrze do samego konca gdy ciezarowe iveco przerzucilo mnie przez cala ulice. iveco rozp... astra rozp... bok caly rozp... ale nikomu krzywda sie nie stala i praktycznie to iveco wieksze uszkodzenia mial. nie wiem moze mielismy szczescie a moze poprostu handlarz byl uczciwy i nie wciskal zlomu. osobiscie uwazam ze najgorsze to kupowac na gieldzie tam najwiecej cwaniakow jest najlepiej chyba skorzystac z uslug ludzi z dobra renoma w fachu a fama sie szybko rozchodzi o ludziach wciskajacych szmelc. tacy to czaja sie tylko na ludzi co pierwszy raz kupuja auto albo sie niebardzo znaja i kieruja lakierem(nieobrazajac nikogo). Your little princess is my little whore.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11689335]
[20.11.2007] 22:31
kierowca GM
Temat \"morze\" \"wałkowany\" często.
Do handlarzy samochodów trudno mieć pretensje..Stare powiedzenie mówi: \"każdy orze jak może\". Paradoksalnie..to prawo jest kryminogenne i kolejne rządy to zgraja nieudaczników w tym temacie.
Pierwsza głupota to zezwolenie na przyprowadzanie złomu czy parodia z tzw. składakami..to było chore.
Obecnie jakieś lepienie złomu...czy wreszcie znajdzie się mądry projekto dawca?!
To takie proste..zakaz rejestrowania w Polsce samochodów nie dopuszczonych do ruchu zagranicą lub mocno rozbitych aut[kasacja dokumentów pojazdu na granicy] i możliwość wwozu ale na części bez prawa rejestracji. Przecież takie rozbite auto musi mieć notatkę zagranicą o kasacji[policja, ubezpieczyciel, urząd rejestracji]..wystarczy sprawdzenie przed rejestracją w Polsce i oszust \"ugotowany\". W końcu ta Unia Europejska niech zacznie przynosić mądre korzyści. Po takiej procedurze nikt nie ryzykowałby \"ożywianiem złomu\".

IP i czas połączenia logowane. [11692399]
[21.11.2007] 00:23
acad5
Niedawno w moim mieście miał miejsce następujący wypadek.
Jeden kolo wymusił i stuknął w tył jadące prawidłowo autko. Od samochodu oderwał się tył - tuż za przednimi siedzeniami, przeleciał przez przeciwny pas ruchu, trawnik i wylądował w rowie. Dobrze, że oprócz kierowcy nikt nim nie jechał. Aż strach pomyśleć co mogło by się stać jakby ktoś siedział z tyłu. Brak nóg gwarantowany. Autko składane z dwóch, tylko posczepiane, nawet nie pospawane...

IP i czas połączenia logowane. [11693073]
[21.11.2007] 00:27
bolo21
ja osobiście zajmuje się sprowadzaniem aut z Niemiec i kupuje tylko auta bezwypadkowe i w całkiem dobrym stanie w przeciwieństwie do złomu ciągnietego z Francji i jeżdzącego po polskich drogach.jeeśli ktoś decyduje sie na taki artykuł i wszystkie sprowadzone auta kładzie do jednego wora nie zna se na sprawie a płacą mu napewno dilerzy nowych aut.Nie zaprzeczam że bardzo dużo złomu prowadzi sie do kraju ale ludzie są sami winni,przy zakupie auta podstawowym wyborem jest cena no a wiadomo aby była niska trzeba ostrządzać przy imporcie i koło się zamyka.Więc nie zawsze opłaci sie dusić o 2-3 tys. zł .Pozdrawiam wszystkichg nabitych w butelke i wcale ich nie żałuje

IP i czas połączenia logowane. [11693090]
[22.11.2017] 08:37
[21.11.2007] 00:49
Cozaidioci
Auto było poskładane z kilku innych, miało kiedyś oderwany cały przód, blacha karoserii na masce wzięta była z innego samochodu, coś nie grało z drzwiami z prawej strony, a najgorsze było to, że samochód był po prostu przepiłowały na wysokości przednich kół i jego podwozie składało się z dwóch zespawanych kawałków. Hahahahhahhahahaaa.
Ciekawe, czy właśiciel wpomnianego garażu, czy autor tekstu chciał się wykazać nadwyraz pozwijanmi zwojami w czasce.
Powiedzcie mi... co to kur.vv.a jest "blacha karoserii na masce"???
Ja myślałem, ze mam maske w aucie, a tu ni ch...a

IP i czas połączenia logowane. [11693156]
[21.11.2007] 00:50
WWW.GLOBALIZACJA.PL
ZNAJDZIE SIE BAT NA TAKICH. NAJLEPIEJ WSPIERAĆ ROZWOJ GOSPODARCZY I KUPOWAĆ NOWE POJAZDY, WTEDY JEST SIE PEWNYM CO DO JAKOŚCI, A I AUTO POSłUZY DłUżEJ. Dzięki globalizacji (umowy GATT) staje się możliwe zmniejszenie pauperyzacji społeczeństw państw ubogich. Czego efektem jest to, że same mogą być podmiotem polityki międzynarodowej, jako uczestnik, a nie jak do tej pory petent proszący o jałmużnę. Globalizacja może prowadzić do rozwoju nowych form rządów oraz rozszerzenia demokracji na wszystkie państwa świata, a w rezultacie - do powstania nowego pokojowego systemu światowego.

IP i czas połączenia logowane. [11693157]
[21.11.2007] 00:50
jegomosc
Bzdury,

tego typu przypadki to kropla w morzu. Przytlaczajaca wiekszosc sprzedawanych aut stanowia auta naprawde niezle technicznie, co bierze sie przede wszystkim z lepszej jakosci drog za granica (np. w niemczech czy we wloszech). co wicej auta na tamten rynek przygotowywane sa lepszej jakosci, maja wyzszy standard i lepsze wyposazenie. I przede wszystkim - za cene nowego auta sredniej klasy mozna kupica naprawde super bryke majaca jakies 2-3 lata.

IP i czas połączenia logowane. [11693159]
[21.11.2007] 01:47
zawisza_czarny3
jegomosc (07.11.21 00:50):
Bzdury,

tego typu przypadki to kropla w morzu. Przytlaczajaca wiekszosc sprzedawanych aut stanowia auta naprawde niezle technicznie, co bierze sie przede wszystkim z lepszej jakosci drog za granica (np. w niemczech czy we wloszech). co wicej auta na tamten rynek przygotowywane sa lepszej jakosci, maja wyzszy standard i lepsze wyposazenie. I przede wszystkim - za cene nowego auta sredniej klasy mozna kupica naprawde super bryke majaca jakies 2-3 lata.

Naprawdę???????????? Hmm........ . Nic co ludzkie nie jest mi obce.

IP i czas połączenia logowane. [11693313]
[21.11.2007] 02:13
Veti-
Jak to się mówi? "Szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla!! "

IP i czas połączenia logowane. [11693354]
[21.11.2007] 02:17
pppp
a gdzie ta ciotka ,,osoba publiczna'' zielona męda ?
to skandal, jeszcze nie zasrał forum !!!

IP i czas połączenia logowane. [11693361]
[21.11.2007] 02:22
Cichy Don
W piątek odbieram swoją CIVIC type R z salonu. Pozdrawiam wszystkich w samochodach sprowadzonych z za Odry. Podpis nieczytelny

IP i czas połączenia logowane. [11693372]
[21.11.2007] 02:54
szokeeerr
Przykład troszke przemalowany
bo takich aut na rynku jest może z 10%.

W końcy nie jest tak, że 90% samochdów które ludzie sprzedają, to złomy!

Ale uważać trzeba mocno. Jak ktos progów nie sprawdzał i da sobie składaka na max wcisną to %-)

A przebieg to szkoda słów. Oni się nawet zgadali i teraz tak:
- banzyna ilośc lat * 14-16 tys.

- disel i gaz = ilość lat * 16-17 tys.

I takie przebiegi ma ustawione 80% aut na rynku

http://zobacz.glt.pl

IP i czas połączenia logowane. [11693387]
[21.11.2007] 05:58
auto fan
Kazdy chce tanio i dobrze a tak to nie ma.Pierwsze pytanie przez telefon to " Panie, za ile to oddasz?"
Druga sprawa to przebieg 300 tkm w 10 letnim aucie " o, Panie za dużo nalatane...." . " Co z tego,że z książką..."
Każdy kto ma troche oleju w głowie wie ,że niemcy i inni zachodni sąsiedzi to nie są idioci i nie oddają super aut za psi pieniądz.
Wystarczy wejść do takiego autohandlu z flagami i innymi bajerami oraz kawą dla klienta i zerknąć na cene.Tam auto kosztuje 50 % drożej niż w Polsce i wtedy raczej lipy nie ma z przebiegiem i wypadkowością.
Pozdrawiam wszystkich realistów motoryzacyjnych.

IP i czas połączenia logowane. [11693440]
[21.11.2007] 07:54
Piekny Lolo
Panowie i panie dzięki sprowadzaniu aut z zachodu kradzieże aut spadły o 95%. W tak prosty sposób zlikwidowano zorganizowane grupy wieśniaków i młodzieży, które parały sie kradzieżami na części naszych aut.
Skąd wiem. Z stad, że mam wgląd w statystyki policyjne.
Po za ty społeczeństwo jeszcze nie jest na tyle bogate by kupować nowe auta. Jak to śpiewał polski artysta " W naturze mamy ciągły ruch."

IP i czas połączenia logowane. [11693501]
[21.11.2007] 08:08
za zielonego
bo gdyby ludzie nie kupowali aut, nie jezdziliby, wtedy nie byloby spalin, byloby czystsze powietrze, mniej trupow, no i mniej kasy mialyby "grupy finansowe" zwiazane z runkiem paliwowym

ludzie byliby szczesliwsi

joker

IP i czas połączenia logowane. [11693517]
[21.11.2007] 08:45
QAT
Sprowadziłem całkiem porządne Audi A6 z Niemiec.Wszystko grało dopóki nie odstawiłem je na kilka godz. do polskiego warsztatu w celu wymiany paska rozrzadu.Zostało rozkradzione.W miejsce sprawnych czesci wmontowano złom,posłużyło jako magazyn cześci zamiennych.

IP i czas połączenia logowane. [11693606]
[21.11.2007] 08:46
mariolacia
ccc cenia czyni cuda polak wszystko kupi sam wstawialem najwieksza cwiartke za przednim fotelem liczniki w 90% krecone

IP i czas połączenia logowane. [11693609]
[21.11.2007] 09:05
Pająk1985
Kupiłem Clio II z 1998r sprowadzone z Niemiec w całości \"rzekomo\" co najlepsze jest to ze najprawdopodobniej samochód mój był stuknięty z tyłek lekko, ale nie oto mi chodzi bo kupiłem go i elektryka działała ok a teraz mi nie działa już podświetlenie sterowania ogrzewania, podświetlenie na zegarze świateł długich i halogenów i nie wiem czy to wada elektryczna czy żarówki ale uważam ze 5-ięć zarówki się w przeciągu 2 miesięcy sie nie przepaliły obrazu. Wiec teraz mam samochód i nie wiem co z tym zrobic bo elektryk na dziędobry zażądał 200zł

IP i czas połączenia logowane. [11693656]
[21.11.2007] 09:30
bad_ghost
Mieszkałem jakiś czas w DE i pare furek sprowadziłem, więc troche widziałem. Po pierwsze nie jest to zjawisko które dominuje na rynku - z prostej przyczyny - trzeba trafić naprawdę okazję żeby kupić kilka rozbitków z których uda się reanimować jedno cudo, z taką kase żeby starczyło na serwis i żeby jeszcze zarobić. Po drugie na zachodzie recykling jest obowiązkiem, a zajmują się tym firmy których jest to podstawową działalnością - poza tym sprzedają części z rozbitków. Po trzecie z takiego szrotu niemieckiego(dużego - plac ok 3ha) jak dziennie wyjeżdża jedno-dwa auta (na lawecie) to wszystko, a ze średniego autohandlu od turka, kilka lawet piętrowych - udział rozbitków łatwo określić. Zasadnicza część tanich aut, to samochody po stłuczkach, obtarte (uszkodzenia których naprawa w DE jest droga, a w PL tania), bo można je kupić za mały pieniądz i niewiele inwestując dobrze sprzedać.
Ale zawsze trzeba czujnym być... "Najbardziej żałujemy tego, czego nie zrobiliśmy. Niech każdy dzień będzie przeżyciem, a jutro wyzwaniem." - Kecaj Ainabos
"Żyj tak, by inni wsłuchiwali się w Twój szept." - Kecaj Ainabos
"... Martwienie się problemami których nie można rozwiązać jest bezcelowe, martwienie się problemami które można rozwiązać jest bez sensu..." - stara mądrość z Tybetu

IP i czas połączenia logowane. [11693765]
[21.11.2007] 09:46
mmmmmmmmmmmmmm
w 90% cena = jakość
2 lata temu sprowadzilem z Francji 7letnia A3 za 30, oplaty wliczone w tym pasek oc itd, ilu specjalistow odrazu sie znalazlo...man ja bym tyle nigdy nie dal... heheh do dzisiaj z niektorych brechtam...

IP i czas połączenia logowane. [11693834]
[21.11.2007] 09:54
sseerr
Ja równiez dałem sie nabrac na auto wyklepane, bite, malowane w 75%. FACET niby uczciwy 2 dzieci, zona zaprosił do domu. Zapewniał auto z niemiec prawie 2 lata w kraju nic nie bite. A ja 23 letni ksiegowy bez ojcia (doradcy) kupiłem ten samochud z Matka bo koledzy tez sie nie znaja. I cóż jezdzę nim z myslą zeby nic sie nie stało do konca spłaty kredytu.

IP i czas połączenia logowane. [11693863]
[21.11.2007] 09:55
jegomosc
zawisza_czarny3 (07.11.21 01:47):
jegomosc (07.11.21 00:50):
Bzdury,

Naprawdę???????????? Hmm........ .

IP i czas połączenia logowane. [11693872]
[21.11.2007] 10:03
placzka
w jaki sposób zmusić sprzedawcę do oddania choć częsci pieniędzy?? Bo stan faktyczny samochodu nie jest adekwatny do kwoty!!

IP i czas połączenia logowane. [11693912]
[21.11.2007] 10:18
EmmetBrown
Jak to mówią: Szpachla, kit - będzie git. 8)
PS wiecie może coś o samochodzikach Fiat Seicento , albo linki do technikaliów??

IP i czas połączenia logowane. [11693976]
[21.11.2007] 10:46
badlt
nie zgadzam sie że auta wypadkowe to niewielki procent z tych sprowadzonych do Polski, ostatnio przeszukałem wszystkie komisy w Szczecinie i okolicach...naprawdę masa samochodów...ale jak sie bliżej przyjrzysz to po prostu trzeba uciekać poważnie, moim zdaniem prawie 80-90% aut w komisach było po wypadku, mniejszym bądź większym. koniec końców kupiłem auto od kolegi o którym wiem że je sprowadził od emeryta z Niemiec, mam na wszystko papiery, a jak porównałem moja książkę serwisową z tymi niby orygibalnymi to po prostu śmiech, skoro ktoś podrabia to niech się chociaż nauczy niemieckiego i skrótów technicznych, i jeszcze jedni, uważajcie na ogłoszenia z Niemiec gdzie po kontakcie ze sprzedawcą okazuje się że jest on w Londynie czy gdzieś poza Europą kontynentalną... mówią że wysyłka przez firmę spedycyjną po wpłacie połowy kwoty...lipa, wpłacasz i nie widzisz auta i kasy, podaja nawet stronę firmy spedycyjnej... np.: http://world-cargo-spedition.ws43.com/T78758 12879.html
na szczęście nie dałem się nabrać i zgłosiłem policji londyńskiej, z tym że widzę że strona dalej działa i co rusz pojawiają sie inne auta i nowi klienci... tak więc uważajcie, a poza tym życzę sporo szczęścia i rozsądku przy kupnie auta używanego

IP i czas połączenia logowane. [11694114]
[21.11.2007] 10:48
sensejj
Często jest też tak, że ludzie kupują dany samochód bo np żonie kolor się podoba skoro się podoba jej kolor to kupujemy... Żałosne i smutne

IP i czas połączenia logowane. [11694127]
[21.11.2007] 11:20
AQWESD
Cichy Don (07.11.21 02:22):
W piątek odbieram swoją CIVIC type R z salonu. Pozdrawiam wszystkich w samochodach sprowadzonych z za Odry.

Tylko uważaj bo nawet w salonie zdarzają się przypadki, że auto powinno być nowe a jak się później okazuje miało już właściciela i było naprawiane - Polak potrafi.

IP i czas połączenia logowane. [11694291]
[21.11.2007] 11:33
mikofauve  mikolajf@tlen.pl
Na swiecie obowiazuje stara zasada: dostajesz to za co placisz. Prawie wszystkie "okazje" to pic. Nie ma aut za pol ceny - jak ktos chce byc pewien auta musi po pierwsze zaplacic a pozniej dobrze go zbadac,bo moze sie okazac ze i tak ktos inny chce go oszukac.
miko

IP i czas połączenia logowane. [11694367]
[21.11.2007] 11:42
gnieznianin
tak wlasnie robia w gnieznie- to mekka samochodowych handlarzy-oszustow. moze 5 % jest z nich uczciwych,reszta robi jak w artykule.

IP i czas połączenia logowane. [11694407]
[21.11.2007] 11:45
pegasus_sis
kupowanie auata w polsce to po prostu samobójswo!
Wiecie ile kosztuje w Niemczech Golf III w DOBRYM (co prawda nie idealnym) stanie z 1995 roku? Ponad 2000euro + opłaty sprowadzenia !!!
A teraz wejdźcie na Allegro i zobaczcie ceny w Polsce - niezwykle ciekawe , no nie a handlarz musia jeszcze wyjść z kosztami na + ...

IP i czas połączenia logowane. [11694420]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat