o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

fizjoterapia

1 «   4 5 6 7 8   » 10 Strony tematu:
[17.11.2010] 13:21
Daro6652
on 20 (07.11.19 21:29):
<cytat>agnis1988 (07.11.19 21:09):
hej pozwolisz, ze rozwine troszk to pytanie ? no wic... czy moze ktos wie czy studiujac fizjoterapie wybiera si jakies specjalizacje i jesli tak to jakie s do wyboru? pozdrawiam i licze na odp
</cytat>
pozwole ale odpowiedzi nie znam... jestem na II roku i mam pewne watpliwosci co do tego kierunku a mianowicie do miejsc zatrudnienie i płacy...duzo nauki a podobno zarobki slabe...
Drodzy ludzie, nie idźcie na te studia nie róbcie takiego błędu co ja, ten zawód to całkowita porażka a traktowanie pracowników tj. fizjoterapeutów jest gorsze niż sprzedawców w hipermarketach. Popełniacie, życiowy błąd i będziecie Tego żałować do końca swoich dni. Nauki jest masakryczni dużo a płace to 1200zł na rękę do 1600 zł. Zazwyczaj od 1200 do 1300. To jest klepanie biedy. Jeśli będziecie fizjoterapeutami to ja wam współczuje... pożegnajcie się z nadzieję na lepsze jutro. Pisze to ja Daro fizjoterapeuta z licencjatem i technikiem fizjoterapii ze stażem ponad 3 letnim.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [17435051]
[17.11.2010] 14:47
mat543
www.totality.jun.pl
Zapraszam na nowe forum ogólnotematyczne! Jest szansa zostaniem moderatorem! Zareklamowania swojej stromy internetowej! Pomagamy rozwiązać zadania z matematyki, fizyki oraz chemii. Zapraszamwww.totality.jun.pl

IP i czas połączenia logowane. [17435466]
[17.11.2010] 15:28
ralko
Z jednej strony to prawda, że nie jest łatwo o duże zarobki, bo konkurencja duża, ale z drugiej strony jak otworzy się większy gabinet, będzie się miało klientów, to chyba jednak można sporo zarobić. W końcu zabiegi nie są tanie... 6 up: jeśli chodzi o rehabilitację we Wrocławiu, to nie wiem gdzie mieszkasz, bo chyba najlepiej w okolicy coś znaleźć. Chociaż jak masz problem z ręką, to nie ma tego problemu, że nie możesz chodzić i samemu dojechać. Ale poleciłbym Ci gabinet KRM, oni przyjmują na Ołtaszynie. Nowy gabinet, bardzo sympatyczni ludzie, a co ważniejsze, profesjonaliści. Właściciel to jakaś szycha w tym środowisku I mają te rzeczy, których potrzebujesz (wiem, bo sam z tego korzystałem). Owocnej rehabilitacji!

IP i czas połączenia logowane. [17435702]
[02.12.2010] 19:44
bananka
Cześć. chciałabym stusiować fizjo i lubie w-f ale jestem po operacji kręgosłupa i mam metalowego pręta w plecach i niektórych ćwiczeń nie jestem w stanie zrobić....myślicie, że moge iść na ten kierunek? dodam, że dobrze pływam i właśnie kończe studia terapii zajęciowej i fizjo bardzo mi się podoba jako uzupełnienie tz i bardzo lubie anatomie bo byłam kiedyś w studium medycznym..... co o tym sądzicie? czy nadaje się na to z moim kręgosłupem?

IP i czas połączenia logowane. [17504247]
[02.12.2010] 22:22
karolallllkaaa21
szczerze? jestem na 3 roku i uwierz mi,ze bywa ciezko... bedac w spzitalach jestes wysylana na odzialy a co za tym idzie na kinezyterapie, czyli... glownie uzywasz swojej sily, bo niewiele ejst przypadkow ze daja ci pacjenta ktory jest w stanie sam cwiczyc.. bo albo masz wykonac opor, albo cwiczenia bierne badz czynno bierne a co za tym idzie... odpdowiendia postawa i duza sila twoich rok, nog i kregoslupa.
polecam ci rozmowe zlekarzem ktory ci dobrze doradzi co masz zrobic aby nie narazac wlasnego zdrowia.. przeew wszystkim

IP i czas połączenia logowane. [17505137]
[26.07.2014] 09:06
[06.12.2010] 13:05
w.czarnecki
Witam
jestem studentem fizjoterapii 3 roku na uczelni niepublicznej - Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia.
Dla osób które nie dostały się na AWF lub UJ jest to,doskonała alternatywa aby studiować w Krakowie. Kadra na tym kierunku w 90% procentach jest z AWF Krak.
Zajęcia kliniczne mamy w tych samych placówkach co AWF czy UJ.
Uczelnia cały czas się rozwija i otwiera kolejne kierunki o profilu medycznym.
Jeżeli chodzi stricte o kierunek, to trzeba powiedzieć, iż jest to głównie praca fizyczna ale jeśli ktoś lubi kontakt z ludzmi to może się świetnie sprawdzić w tym zawodzie.
Pierwszy rok głownie Anatomia,Fizjologia, Biologia medyczna, a od drugiego roku przedmioty głównie praktyczne Kinezyterapia,Masaż,Fizykoterapia.
Polecam,jeśli ktoś jest zainteresowany są zdjęcia na stronie int.
kwspz.pl

IP i czas połączenia logowane. [17521148]
[06.12.2010] 13:45
w.czarnecki
bananka (10.12.02 19:44): co o tym sądzicie? czy nadaje się na to z moim kręgosłupem?
Musisz zdawać sobie z tego sprawę że będziesz narażona na przeciążenia np. przenoszenie pacjentów,masaż, praca oporowa z pacjentem.
W zależności gdzie będziesz pracować i czym się zajmować bo możesz też trafić na fizykoterapie gdzie spokojnie sobie poradzisz.Trzeba przetrwać tylko praktyki ale nie jest tak bardzo ciężko.
Jeśli sobie radziłaś do tej pory to nie powinno byc problemu.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [17521289]
[06.12.2010] 19:06
kasiakaa
Witam studentów fizjoterapii mam ogromną proźbe, pilnie poszukuje e-booka Biochemia. Podręcznik dla studentów medycznych studiów licencjackich. Kazimierz Pasternak. Bardzo proszę was o pomoc,jeśli ktoś posiada to proszę wysłać na poczte: kasiulek19915@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [17522706]
[20.12.2010] 22:18
kama 11111
mam do sprzedania prace licencjacką ( na wzór) a takze materiał do nauuki

IP i czas połączenia logowane. [17589526]
[20.12.2010] 22:20
kama 11111
tzn notatki, kserówki, testy, zdjęcia z wykładów, książki zeskanowane

IP i czas połączenia logowane. [17589540]
[26.12.2010] 16:13
Kl4merka
do w.czarnecki.
musiałes zdawać test sprawnościowy żeby się tutaj dostać?
czy po maturze z biologi podstawowej dostane się na ta uczelnie czy muszę zdawać rozszerzenie?
bardzo proszę o odpowiedź

IP i czas połączenia logowane. [17611232]
[11.01.2011] 18:57
Adi23
Witam potrzebuje zalatwic sobie praktyke z zakresu Neurologii, ortopedii , kardiologii i hirurgii czy jest ktoś kto ma znajomosci w jakims szpitalu lub placowce gdzie sa takie oddzialy? jestem na 3
roku fizjoterapi i niestety nie moge uczeszczac na praktyki z powodow finansowych. Dlatego prosze o pomoc z zalatwieniu zaswiadczenia ze odbylem praktyke na takich oddzialach. Za pomoc z gory dziekuje. I czekam na odp. Adi

IP i czas połączenia logowane. [17689246]
[24.01.2011] 00:02
dziub_dziub
Fizjoterapia bez egzaminów sprawnościowych jest również na UJ

IP i czas połączenia logowane. [17744861]
[24.01.2011] 15:26
krm
Hej! Jakbyście mieli jakieś pytania z zakresu fizjoterapii czy rehabilitacji, to możecie uzyskać bezpłatne porady na profilu na facebooku. Dla zainteresowanych link: http://www.facebook.com/pages/KRM-Darmowe-Po rady-Rehabilitacyjne/189770734369454?ref=ts

IP i czas połączenia logowane. [17746856]
[24.01.2011] 19:52
pawełłłłłłł
Witam Mam pytanie czy po takim kursie fizjoterapi znajdę prace ??

IP i czas połączenia logowane. [17747846]
[30.01.2011] 11:32
Fizjak
Witam serdecznie poszukuję opinii osób, które ukończyły kurs tkanek miękkich dr Ciechomskiego. Piszcie na gg 7657785.
Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [17773062]
[31.01.2011] 14:23
URZ
fizjoterapeutka (09.06.04 18:02):
może i zarabia się 1000, ale można pracować 5 godz na fizyko i cały dzień jest do dyspozycji na pacjentów prywatnych: 70zł za godz ćwiczeń, 100 za masaż całościowy, 40za częściowy i jak się człowiek umie ładnie zakręcić to pensja się mnoży razy 10 i jeszcze zostaje czas na dokształcanie, a wiadomo, że praca z pacjentem konkretną metodą to już nie 70 za godz tylko 150zł. najłatwiej to twierdzić, że praca jest tylko po znajomości a studia się nie opłacają. naprawdę wystarczą chęci, wytrwałość i inicjatywa. jakiś wolontariat czy staż na początek żeby poznać ludzi i załapać pierwszych pacjentów, a potem już z górki. a jeśli ktoś liczy że od razu dostanie 5000 pensji to takiej pracy nie znajdzie.jestem na 3roku fizjo na um w lubl, po studium
Wiesz strasznie ładnie opisałaś to ...tylko nie uwzględniłaś tego że ludzi nie stać płacić 100zł od masażu hehe...a obecnie jest taka konkurencja na rynku która stale rośnie, że masaże w niektórych gabinetach prywatnych wykonywane są już po 12zł ...więc powodzenia dla Ciebie jak AŻ tak będziesz się cenić...zwłaszcza mając marnego licencjata...

IP i czas połączenia logowane. [17778347]
[31.01.2011] 20:36
URZ
pawełłłłłłł (11.01.24 19:52):
Witam Mam pytanie czy po takim kursie fizjoterapi znajdę prace ??
po jakim kursie??

IP i czas połączenia logowane. [17780230]
[31.01.2011] 20:53
URZ
forest999@op.pl (10.09.13 13:32):
48 pacjentów to mój rekord. Żonę mam lekarza i jak widzę jak jest u nich to mi przykro. Fizjoterapeuci często, nie zawsze walczą o prywatnych pacjentów nieuczciwie. Ostatnio jedna pani doktor przyszła do mojej pacjentki która ma 95 lat, gorączkowała, traciła przytomność, bardzo osłabła w ciągu tygodnia, majaczyła. A więc pani doktor powiedziała, że pacjentka jest zaniedbana przez rehabilitanta i dała swojego znajomego nawet się ze mną nie skontaktowała, nic a nic. Zero kultury. Miałem sytuacje kiedy powiedziano pacjentowi, że mu bark zwichnąłem a on już go miał zwichniętego. Pacjenci oczywiście zrezygnowali. Pracując w szpitalu można dorobić. Kto by chciał pracować 7,35 (bo 5 godzin to niebawem będzie historia, jak już nie jest) a później dorabiać, nie być w domu i nie mieć czasu dla siebie? W pracy wyścig szczurów bo się liczą punkty nie pacjent. Pracując w przychodni był okres że obsługiwałem: cztery klatki do kinezy, dwa materace do ćwiczeń indywidualnych, dwa soluksy, trzy leżanki do ciepłych okładów, dwie podwieszki na kg, jedno stanowisko do samowspomaganych, krio, wyciąg na szyję i indywidualne. Przyjechał facet 20 km i nie miałem dla niego 10 minut żeby poćwiczyć bo w korytarzu 15 osób czeka i mnie kartami wachlują. Biegałem przez 7,35. Bieganina a tu przychodzi kobitka która ma przeciwwskazania do zabiegu o których nie powiedziała lekarzowi tylko mi jak 15 osób czeka na korytarzu. No to co? zabieram panią do lekarza żeby zmieniła kartę i zabiegi, bo biurokracja przede wszystkim. Kolejka urasta, że nie mogę się przebić na salę Jak po 4 godz zrobiłem sobie 5 min przerwy to dostałem opiernicz. A jeden z kumpli powiedział :kiedyś tam jeszcze ultradźwięki stały. Oczywiście nie wszędzie tak jest. Przyjaciel ze innej placówki powiada tak: u nas w jedną rękę ultradźwięki w drugą laser i jedziesz, a są miejsca gdzie pacjenci sami robią, ty tylko podpisujesz, że zrobione, bo punkty się liczą. Poziom świadczonych usług jest niski. Nawet w prywatnych placówkach. Ostatnio młoda dziewuszka powiedziała mi, że ona nie uznaje terapii manualnej bo to jakieś czary dla niej i nie wierzy w jej skuteczność. (to nie kwestia wiary akurat a wiedzy) Szok Właściciel tej prywatnej placówki nie bardzo dba o jakość pracy fizjoterapeuty bo ma super lokal, znajomych lekarzy którzy podsyłają pacjentów i martwić się nie musi. Fizjoterapeuta często pomiatany przez lekarza. często to nasza wina, że sobie dajemy, że czujemy się niedowartościowani i zamiast rozmawiać to obrabiamy d... lekarzom. Wylałem z siebie trochę żalu, może to trochę, to eufemizm? oceńcie sami. Są jednak dobre strony tego zawodu może od nich powinienem zacząć? Jak ktoś dwa lata chodzi z bólem a po zejściu z leżanki czuje się dobrze i mówi, że pierwszy raz od dwóch lat normalnie wszedł po schodach to aż miło. Ostatnio jedna kobitka leżała i nie mogła wstać, jej mąż zadzwonił do mnie w niedziele. W niedziele nie pracuję, ale pojechałem. Kobiecie drętwiały nogi, nie mogła wstać, nie mogła się ruszyć, permanentny ból. Po godzinie mojej pracy wstała i mówi jest dobrze. Nogi nie drętwieją, nic nie boli.
Babuszka poszła do apteki i farmaceutka zdziwiona pyta: co się stało, że pani taka prosta i że pani chodzi? Mam dobrego fizjoterapeutę odpowiedziała . Dla takich momentów warto pracować. Oczywiście nie każdemu jestem w stanie pomóc na tyle na ile oczekuje. Oczywiście wielu rzeczy jeszcze nie wiem, nie wiem czy dobrze wykonuję każdy zabieg jak pacjent jest otyły, brzydko pachnie (co w przychodniach jest normalką) i jest spięty to trudniej. Jednak brnę i zawodu nie zostawię puki mam zdrowe ręce, nawet gdybym miał pracować za darmo. Najważniejsze w tym zawodzie uważam jest (oczywiście poza wiedzą i doświadczeniem) podejście do pacjenta. Trzeba kochać ludzi żeby z nimi być. Jak umierają, jak jest pogorszenie, jak mają trudności. Uważam ,że fizjoterapeuta nie jest tylko od ciała. Psychika ma ogromny wpływ. pozdrawiam
Sorki że tak 3 komentarz pod rząd...ale ogarniam stopniowo te forum..i muszę powiedzieć że to najlepsza wypowiedz jaką znalazłem na tym forum...100% się pod nią podpisuję ...Oby więcej takich ludzi ...niestety z doświadczenia wiem że tylko max5% ludzi po fizjoterapii może pochwalić się takim "człowieczeństwem"w tym zawodzie...Brawoo

IP i czas połączenia logowane. [17780336]
[01.02.2011] 22:22
sylwia12344
Witam W maju zdaje mature i wybieram sie na fizjoterapie do krakowa. Jestem wysportowana, jestem na kierunku biol-chem.Na maturze zdaje bio rozszerzoną. Czy na 1 roku jest dużo chemii ? Od połowy 2 klasy liceum odpuscilam sobie chemie i obawiam sie ze moge sobie nie poradzic. Slyszalam ze rowniez wymagana jest lacina , to prawda? Rzeczywiscie jest tak strasznie duzo nauki ? Jesli uczelnia w krakowie to jaka? z gory dziekuje za odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [17785142]
[02.02.2011] 11:35
URZ
sylwia12344 (11.02.01 22:22):
Witam W maju zdaje mature i wybieram sie na fizjoterapie do krakowa. Jestem wysportowana, jestem na kierunku biol-chem.Na maturze zdaje bio rozszerzoną. Czy na 1 roku jest dużo chemii ? Od połowy 2 klasy liceum odpuscilam sobie chemie i obawiam sie ze moge sobie nie poradzic. Slyszalam ze rowniez wymagana jest lacina , to prawda? Rzeczywiscie jest tak strasznie duzo nauki ? Jesli uczelnia w krakowie to jaka? z gory dziekuje za odpowiedz
Mam dużo znajomych na AWF...KRK traci ogólnie już na jakości co pokazała ilość studentów biorących udział w rekrutacji w 2010r,(mowa tylko o fizjoterapii), jak masz możliwość radzę do Wrocławia się starać lub Waw-y. co do ilości chemio. Fizjo nie jest łatwym kierunkiem, ale do przeskoczenia , można skończyć ten kierunek bez wielkiego zaangażowania, ale to wyjdzie potem w przyszłości,ogólnie wydaje mi się że trzeba się tym interesować po prostu w tedy jest dobrze, a i samo pogłębianie wiedzy przychodzi samo. I nie ma bezpośredniego przedmiotu o nazwie Chemia. Jest biologia medyczna z elementami chemii. I łacina obowiązuje zwłaszcza na Anatomii człowieka .

IP i czas połączenia logowane. [17786566]
[02.02.2011] 14:03
sylwiaaaa
Ciężko jest się dostać do Krk ? Na ile trzeba tak mniej więcej zdać maturę ?

IP i czas połączenia logowane. [17787294]
[02.02.2011] 19:11
URZ
sylwiaaaa (11.02.02 14:03):
Nie tak ciężko jak jeszcze 3-4lata temu. I zależy też w jakim trybie chcesz tam uczęszczać...stacjonarny(dzienny) czy niestacjonarny(zaoczny)...Przypuszczam że na zaoczne łatwiej będzie się dostać. Ciężko mi powiedzieć jak to teraz jest z dostawaniem się na pierwszy rok licencjata...wiem tylko tyle że na magisterkę ludzie mieli pytania jakie będą na wstępnym egzaminie ...gdyż powtarzają się od paru lat Powinnaś zaglądnąć na forum AWF-u można tam często bardzo Ciekawe rzeczy skonsumować ...z innej beczki daleko od krk mieszkasz??

IP i czas połączenia logowane. [17788889]
[02.02.2011] 19:14
URZ
A i nie potrafię powiedzieć na ile pkt. powinnaś zdać ...wszystko zależy od tego jaką będziesz mieć konkurencje ... Ale jak pisałem, krk robi co raz mniej popularny i traci na jakości, dla tego łatwiej się tam dostać jak parę lat temu, a ponad to, matury z roku na rok są coraz słabiej pisane przez licealistów to i próg pkt na dostanie się opada

IP i czas połączenia logowane. [17788906]
[02.02.2011] 21:09
sylwiaaaa
URZ (11.02.02 19:11):
Nie tak ciężko jak jeszcze 3-4lata temu. I zależy też w jakim trybie chcesz tam uczęszczać...stacjonarny(dzienny) czy niestacjonarny(zaoczny)...Przypuszczam że na zaoczne łatwiej będzie się dostać. Ciężko mi powiedzieć jak to teraz jest z dostawaniem się na pierwszy rok licencjata...wiem tylko tyle że na magisterkę ludzie mieli pytania jakie będą na wstępnym egzaminie ...gdyż powtarzają się od paru lat Powinnaś zaglądnąć na forum AWF-u można tam często bardzo Ciekawe rzeczy skonsumować ...z innej beczki daleko od krk mieszkasz??

Do Krakowa mam 3h Wybieram się na dzienne

IP i czas połączenia logowane. [17789584]
[03.02.2011] 00:52
URZ
sylwiaaaa (11.02.02 21:09):
URZ (11.02.02 19:11):

Do Krakowa mam 3h Wybieram się na dzienne
A z której strony?? od Tarnowa może??

IP i czas połączenia logowane. [17790819]
[03.02.2011] 09:30
dodatkowy dochód
Cześć,
znalazłem serwis dzięki, któremu można zarobić realne pieniądze inwestując zaledwie 5 zł, własny czas i determinację. Dodatkowe informacje uzyskasz klikając w poniższy link
http://dobryzarobek.pl/index.php?id=5c82a4d634ff4ebe35b2e a581556df04
Jest to program partnerski, całkowicie legalny i przynoszący pieniądze. Kasę jaką możesz zarobić zależy tylko od tego jak bardzo się zaangażujesz, z rozmów z ludźmi którzy już uczestniczą w tym projekcie wynika, że po około 2-3 tygodniach pojawiają się dochody pomiędzy 500 - 1200 złotych miesięcznie.
Pozdrawiam serdecznie.

IP i czas połączenia logowane. [17791160]
[03.02.2011] 17:41
sylwiaaaa
Tak a Ty ?

IP i czas połączenia logowane. [17792928]
[03.02.2011] 17:59
sylwiaaaa
A Ty jestś po fizjoterapii ?

IP i czas połączenia logowane. [17793028]
[04.02.2011] 14:37
Płyta_z_prockiem
Płyta główna + AMD Athlon 64 X2 1.9GHz-BCM!
http://allegro.pl/plyta-glowna-hp-6735s-amd- athlon-64-x2-1-9ghz-bcm-i1444776237.html

IP i czas połączenia logowane. [17796499]

1 «   4 5 6 7 8   » 10 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat