o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Historia
 » Odpowiedz na ten temat

Panstwo Polsko-Ukrainskie

[12.10.2007] 12:41
Na dedilów
Co sądzicie o unii Polski z Ukrainą, bo ja jestem za.Fajnie by było jakby było jedno poteżne państwo Polsko-Ukraińskie!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[13.10.2007] 00:08
+ak
Enterprising (07.10.12 12:51):
Lwiw je, buł i zawsze bude nasz.

Jest. I to na tyle.
Ukraiński to on był z nadania austro-węgierskiego cymbale. Od kiedy mówisz o Ukrainie? Od XIX wieku? No może od XVIII. Bez Polski to byście nadal albo litewskie albo tatarskie pręgi na plecach nosili. Z dwojga złego wybraliście razem z Chmielem niewolę rosyjską i dobrze wam z tym było? Wspaniale nahajki ruskie wam skóry garbowały. Koniec samorządności, koniec atamanów, koniec wolnej kozacczyzny. gdzie ci wolni Kozacy?
Można wskazać tez i winę polskiej szlachty zapatrzonej w ziemię ukraińską, w Dzikie Pola a jednocześnie nie chcącej dopóścić do senatu władyków. Ot i diabli wzięli Rzplitą Trojga Narodów. A potem to już pooooszło. Waśnie, podpuszczenia Rusinów przez Rosjan na Polaków, rzezie i odwety. Ot i teraz mamy takiego gnojka jak Enterpricipipi czy jakos tak piszących durnoty. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11447672]
[15.10.2007] 13:26
Enterprising
+ak (07.10.13 00:08):
Ot i teraz mamy takiego gnojka jak Enterpricipipi czy jakos tak piszących durnoty.

Tak to ty piszesz do mnie swoje ublizajace "idee"?! Nie przejmuje sie @@@ami takich ludzi jak ty, ktorzy naprawde inteligencją nie grzesza. ?! U moderatora czy nie wiem kogo, kto ukrywal posty, prosze o wybaczenie.

Tutaj można zobaczyć typowego kretyna, jest nim hnij, który napisać nic mądrego nie umie i korzysta z roznych loginow.
A to dobre! Masz, zebraliście się wszyscy bezmózgowce,(a raczej jedna, ta sama osoba, pod różnymi nickami).
Wiem że duża większość Polaków naprawde ceni sobie Ukraińców i wcale źle o nich nie sądzi.
A wy, którzy jestescie tak antyukraińscy, powiedzcie wreszcie, czemu tak naprawde nienawidzicie tego kraju??? Bo nie uwieze ze za historie, przeciez Niemcy, lub Rosjanie wyrządzili wam je o wiele wieksze. Chcecie poczuć sie lepiej od kogos ?? Chcecie, zeby postrzegali was jako kogos lepszego -tylko dlatego ze ich rządy doprowadzily do takiej sytuacji jaka teraz występuje ???

IP i czas połączenia logowane. [11461539]
[15.10.2007] 13:45
+ak
Parobku netowy.
Nie wyciągaj wniosków z postów bo jak widać przerasta cię to straszliwie.
Skarżysz się na chamstwo, a sam co robisz? Prowokujesz swymi wypocinami do takich odzywek dodatkowo insynuując iż robi to jedna i ta sama osoba. Widocznie masz trudności z percepcją bo wpisy są tak różne pod każdym względem iż tylko ślepiec nie jest tego w stanie zauważyć. A może tak wiele krzywd Ukraińcy wyrządzili Polakom iż daleko jeszcze do pojednania czemu ty na pewno sie nie przysłużysz pisząc takie brednie rodem z agitek bolszewickich. Skoro masz nas za bezmózgowców to po kiego czorta piszesz i czytasz?
Czy spotkałeś się z kimś kto nie prowokowany ubliża Ukraińcom? Czy nie spotkałeś się też z prowokacjami na Ukrainie wobec Polaków? Czy Niemcy chcą stawiać pomniki oprawcom Polaków w Polsce? Czy Niemcy nie przeprosili za krzywdy nam wyrządzone? Przebaczenie było obopólne. Z waszej strony do dzisiaj czegoś takiego nie ma. Nie widzisz też różnicy w mordowaniu sąsiadów przez ich sąsiadów. Czy spotkałeś się wśród Niemców czy Rosjan z karą za odmowę zamordowania męża czy żony tylko dlatego, że byli Polakami. Nawet Niemcy czy Rosjanie nie kazali mordować swych żon, mężów tylko dlatego, że byli Polakami. Współmałżonek stawał się Niemcem, Rosjaninem. Ale u was nie. Trzeba było zabić bo to Lach czy Laszka. Nawet Niemcy nie wbijali dzieci na płoty, nawet Rosjanie nie mordowali Polaków w kościołach.
Pomyśl zanim znowu zbierzesz w beret. ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [11461671]
[15.10.2007] 14:12
Enterprising
A co tu mowic, gdy moje posty od razu usuwaja?

IP i czas połączenia logowane. [11461871]
[18.10.2017] 22:29
[15.10.2007] 14:18
+ak
Enterprising (07.10.15 14:12):
A co tu mowic, gdy moje posty od razu usuwaja?

Nie siej propagandy a dyskutuj. Wykorzystuj swą wiedzę i nie zarzucaj innym niewiedzy. Im więcej napiszesz sam na bazie tego co wiesz a nie będziesz wstawiał gotowych tekstów z różnego rodzaju publikacji zawierających mieszaninę prawdy i kłamstwa dozowanej tak by jątrzyć to i mniej będzie cięcia.
Moje posty też usuwano i co z tego. Jeśli ktoś boi się prawdy lub jej nie przyjmuje to już inna sprawa. Nie widzisz niczego w twoich postach co pozwoliło by tak je kwalifikować? ...mówią o mnie źle a więc żyję...

IP i czas połączenia logowane. [11461914]
[15.10.2007] 14:31
Enterprising
+ak (07.10.15 14:18):
Nie widzisz niczego w twoich postach co pozwoliło by tak je kwalifikować?

Nie widze, chyba ze tylko prawda, podtwierdzona realiami, zriodlami, faktami i wydarzeniami na forum, ktorzy wsyscy tu widzieli i beze mnie.

IP i czas połączenia logowane. [11461993]
[25.12.2007] 11:19
jerry_25  jerry_25@tlen.pl
Katarzyna__ (07.12.24 20:22):
Na idiotow (07.11.27 16:26):
Psy ukraińskie, mordercy i faszyści z ss galizien jesteście dla 90% Polaków jak gówno na podeszwie! Gardzimy wami brudne , zakłamane świnie banderowskie. Dla was buda psa to luksus więc morda przy ziemi i cisza ścierwa niemyte! RIZAT UKRAINCA!!! Brawo Pawlokoma, Viva akcja Wisła!

Widzę, żę niektórzy jeszcze niedorośli i ze swymi zacfanymi poglądami chodzą po tym świecie. Ok ale od początku... powstanie państwa polsko- ukraińskiego uważam za głupi pomysł (bez obrazy), żadne z państw bowiem nie da ograniczyć sobie wolności przez związek z innym. Poza tym, to nie byłoby możliwe nie ze względu na granice, prawa itd. a po prostu na poglądy, odczucia, przemyślenia Polaków i Ukraińców. Historia do tej pory badziej nas dzieliła niż łączyła... ale chyba najwyższa pora to zmienić. Nie wyciągać brudy na wierzch. Problem polega na tym, że wielu z nas nie myśli o tym, co zrobić by przyszłość była lepsza, a wciąż karmi się przeszłością. Nie każe nikomu zapominać. Bo to że nasi dziadkowi walczyli i ginęli po obu stronach, oddawali życie za ojczyznę należy szanować. Ale życie toczy się dalej... tera żyjemy my, i powinniśmy robić wszystko, by w końcu pogodzić oba państwa! Chociaż myślę, że to będzie możliwe dopiero za kilka pokoleń. Kiedy to \\\"skażone\\\" nienawiścią już odejdzie!
I więcej tolerancji moi drodzy!!!!!!!!!! Tylko dzięki niej przejdziemy przez życie bez problemów.
"żadne z państw bowiem nie da ograniczyć sobie wolności przez związek z innym." ???????/
brak elementarnj wiedzy historycznej ? jerry

IP i czas połączenia logowane. [11913299]
[27.12.2007] 11:49
Katarzyna__
Nie. To tylko albo aż, wyraz zdenerwowania po przeczytaniu wypowiedzi \"na idiotow\"! Ja nie obrażam Polaków i mam prawo oczekiwać tego samego!

IP i czas połączenia logowane. [11925125]
[27.12.2007] 17:54
jerry_25  jerry_25@tlen.pl
Katarzyna__ (07.12.27 11:49):
Nie. To tylko albo aż, wyraz zdenerwowania po przeczytaniu wypowiedzi \\\"na idiotow\\\"! Ja nie obrażam Polaków i mam prawo oczekiwać tego samego!

szkoda czasu - na czytanie tych ........ dzieciuchów jerry

IP i czas połączenia logowane. [11927321]
[27.12.2007] 18:20
Katarzyna__
Jesteś śmieszny chłopcze!

IP i czas połączenia logowane. [11927469]
[15.01.2008] 19:48
Wnuk generała
Nigdy z tą swołoczą prawdziwy Polak w żadną unię nie wejdzie. Wmawiają nam przyjaźn z tymi zaplutymi rezunami, którzy sławią morderców z UPA. Czekam tylko kiedy Janukowycz dojdzie do władzy i promoskiewskie siły, które zrobią porządek z całym tym upowskim uwielbieniem. Mój dziadek niszczył tą zarazę w wojnie 1918-1919, ojciec robił z nimi porządek w Akcji Wisła, gdyby mi kazali iść walczyć z rezunami, nie z Bogu ducha winnymi Ukraińcami, ale potomkami tradycji UPA, poszedłbym z miejsca.

IP i czas połączenia logowane. [12046026]
[16.01.2008] 18:30
ITSme
Wnuk generała (08.01.15 19:48):
gdyby mi kazali iść walczyć z rezunami, nie z Bogu ducha winnymi Ukraińcami, ale potomkami tradycji UPA, poszedłbym z miejsca.

Więc walcz ze mną

IP i czas połączenia logowane. [12051034]
[18.01.2008] 17:29
ITSme
Do czego w ogóle ma zmierzać ta dyskusja?

IP i czas połączenia logowane. [12062665]
[18.01.2008] 17:53
Niemiluch
ITSme (08.01.18 17:29):
Do czego w ogóle ma zmierzać ta dyskusja?

górnolotna nazwa -dyskusja

IP i czas połączenia logowane. [12062794]
[18.01.2008] 23:23
ITSme
BArdzo subiektywna ta Wasza "prawda"

IP i czas połączenia logowane. [12065144]
[27.01.2008] 12:17
młodypotencjał
Wydarzenie: 'Starożytne Skarby Ukrainy. Ukraina Światu'

Warszawa

Data: Wtorek, Kwiecień 15, 2008 At 08:00
Czas trwania: 76 dni Komisarz wystawy: Witold Dobrowolski Planowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie na okres od 15 kwietnia 2008 do 29 czerwca 2008 wystawa „Starożytne Skarby Ukrainy. Ukraina światu” jest pierwszą prezentacją poza granicami Ukrainy czołowych dzieł pochodzących z wspaniałej kolekcji prywatnej zgromadzonej przez dwu przemysłowców i wybitnych mecenasów ukraińskich Sergieja Płatonowa i Sergieja Taruty. Okres głębokiej politycznej i społecznej transformacji przez który przechodziła Ukraina po upadku komunizmu i odzyskaniu suwerenności sprzyjał procesowi osłabienia różnych agend rządowych, stwarzając niebezpieczeństwo rozproszenia i wywozu cennych dokumentów archeologicznej przeszłości kraju. W trosce o ich zabezpieczenie dla narodowej kultury Płatonow z Tarutą zaczęli tworzyć kolekcję, która w ciągu jednej zaledwie dekady stała się jednym z najbogatszych zbiorów dokumentujących archeologiczną przeszłość kraju. Wystawa obejmie 400 dzieł pochodzących z okresu między szóstym tys. przed n. Chr. po 12 wiek po Chr. i dokumentujących wszystkie najważniejsze okresy przebogatej historii Ukrainy od fascynujacej kultury trypolskiej poprzez dzieła Kimmerów, Scytów, Sarmatów, Greków, Rzymian, Bizancjum i kijowskiej Rusi.
Ton nadawać będą charakterystycznie i pięknie zdobione naczynia trypolskie, w tym arcyciekawe modele budowli kultowych i domów mieszkalnych, przedmiotów i sprzętów codziennego użytku, informujące o różnych aspektach charakteryzujących te niezwykle rozwiniętą kulturę końca neolitu i początków epoki brązu; broń, uprząż końska, ozdoby i przedmioty codziennego użytku Kimmerów i Sarmatów, figurki terakotowe, naczynia greckie i rzymskie o dekoracji malowanej i plastycznej a przede wszystkim przebogate i różnorodne złote klejnoty Scytów, Greków, Rzymian, wyroby złotnicze z Bizancjum i Rusi kijowskiej. Ozdobą ekspozycji będą z pewnością starsze od egejskich lecz porównywalnie urodą naczynia trypolskie, pełne polotu, fantazji i dynamizmu arcydzieła złotnicze w typowym dla ludów stepowych stylu zwierzęcym, klasyczne i mistrzowskie klejnoty greckie, ozdoby czy dewocjonalia bizantyjskie a takze ozdoby ruskie, w tym fascynująco zdobione emaliami wisiory i kabłączki skroniowe. Od czasów wystaw "Złota starożytnej Italii" z 1962 i "Złota scytyjskiego" z Ermitaża z 1976 r. Muzeum Narodowe nie miało okazji by gościć wystawę o tak dogłębnym i wszechstronnym wglądzie w czołowe osiągnięcia artystyczne i techniczne najsłynniejszych złotników starożytności – zdobionych granulacją, filigranem oraz szlachetnymi kamieniami naszyjników, bransolet, kolczyków, pierścieni, wytwornie dekorowanej broni i przedmiotów kultowych. Dzięki rozległości historycznej wizji, różnorodności i bogactwu eksponatów, wystawa stworzy wyjątkową okazję do poznania fascynującej i przebogatej przeszłości kulturowej naszych sąsiadów do której także i my w przeszłości staraliśmy się podwiązać w poszukiwaniu własnej tożsamości, uznając za polskie i narodowe starożytne sarmackie korzenie.

IP i czas połączenia logowane. [12116552]
[12.10.2009] 21:10
krzsiwek
Ja jestem na TAK.
Powinnismuy stworzyć silne państwo w Europie środkowo-wsch. dla przeciw wagi zach. jak i wsch. (tej. Rosji), z którym bedą się liczyc inne narody Europy pod względem gospodarczym, politycznym i nawet militarnym...
Do tego zawsze można by dołączyc Litwę i Białoruś. Wszystkie państawa powiązać unią.
Nie powinniśmy być marionetkami w Europie z których Rosja kpii, a zachód robi w balona, powinniśmy sami decydować co jest dobre a co nie dla nas i stanowić pewna siłę w Europie...

IP i czas połączenia logowane. [15625122]
[12.10.2009] 23:14
Zjadacz Chleba Powszedniego
Do autora topiku:
Ty biedny idioto! Na łeb ci padło?! Z kozacką czernią mamy się bratać?! A może jeszcze mamy ich przeprosić za akcję "Wisła"? Czy nikt cię dupku nie uświadomił, co oni wyprawiali z Bogu ducha winnymi Polakami w Bieszczadach? Za swoje zbrodnie nie ponieśli żadnej kary! A mordowali, że niech ręka boska broni! Panowie z Gestapo i Waffen SS to w porównaniu z nimi fajne i sympatyczne chłopaki! Więc przestań się ślinić do unii z tymi draniami! Niech sobie utworzą swoją zasraną "Samostijną Ukrainę" i paszoł won do piekła! )))

IP i czas połączenia logowane. [15626014]
[13.10.2009] 22:22
krzsiwek
Zjadacz Chleba Powszedniego (09.10.12 23:14):
Do autora topiku:
Ty biedny idioto! Na łeb ci padło?! Z kozacką czernią mamy się bratać?! A może jeszcze mamy ich przeprosić za akcję \"Wisła\"? Czy nikt cię dupku nie uświadomił, co oni wyprawiali z Bogu ducha winnymi Polakami w Bieszczadach? Za swoje zbrodnie nie ponieśli żadnej kary! A mordowali, że niech ręka boska broni! Panowie z Gestapo i Waffen SS to w porównaniu z nimi fajne i sympatyczne chłopaki! Więc przestań się ślinić do unii z tymi draniami! Niech sobie utworzą swoją zasraną \"Samostijną Ukrainę\" i paszoł won do piekła! )))

Koleżka chyba jest za bardzo przesiaknięty wydazeniami historycznymi. Zgodze się, robili co robili - ale świat idzie do przody, my tez powinniśmy...
Integracja jak najbardziej wskazana, a antagonizmy zostawmy historykom i opowieściom...

IP i czas połączenia logowane. [15630468]
[14.10.2009] 00:01
Sum sumatrański z Sumatry
krzsiwek (09.10.13 22:22):
Koleżka chyba jest za bardzo przesiaknięty wydazeniami historycznymi. Zgodze się, robili co robili - ale świat idzie do przody, my tez powinniśmy...
Integracja jak najbardziej wskazana, a antagonizmy zostawmy historykom i opowieściom...

A goovno, głupi pajacu! Zjadacz Chleba ma rację! A tobie jeszcze się marzy unia z Litwą i Białorusią! Matko Jedyna! Jak można się bratać z takim tałatajstwem?! Chyba Boga nie masz w sercu! Ukraina, Litwa, Białoruś! Jezus Maria, człowieku, gdzieś ty się taki głupi uchował?!

IP i czas połączenia logowane. [15631075]
[14.10.2009] 00:08
Luny Tiuns
Związek Radziecki po II wojnie światowej przyłączył do swojego terytorium tzw. kraje nadbałtyckie. I to był wielki błąd towarzysza Stalina! Nie wolno było tego barachła brać pod swoje skrzydła! A tu na tym forum niektórzy durnie chcą bratać się i tworzyć unię z tymi patałachami! Wstyd i hańba!

IP i czas połączenia logowane. [15631114]
[18.07.2013] 01:22
Przystojny Maciej z Grudziadzą
ale jajcarze na tej ukraimnie Doładuj necik Maćkowi: 730 167 248
Green Astronauts
TURBO- Dorosłe Dzieci
http://www.youtube.com/watch?v=TroenoOkXHo

IP i czas połączenia logowane. [20620205]
[05.09.2016] 22:58
Amant Wszech Czasów k.awaryjna
Jedyna sensowna unia to Państwo polskie +teren ukrański bez tamtejszych tubylców .

IP i czas połączenia logowane. [22435079]
[05.09.2016] 23:00
Amant Wszech Czasów k.awaryjna
Z do Białorusi to nie jest aż tak fatalnie ale język by był wielkim problemem .

IP i czas połączenia logowane. [22435080]

» Odpowiedz na ten temat