o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

wyższe wynagrodzenie za staż.

1 «   4 5 6 7 8   » 11 Strony tematu:
[22.11.2007] 10:08
34434344322222222
nic a nic, skonczysz dotychczasowy ... pojdziesz na nowy to bedziesz miał/miała te 680zł < tyle wynosi netto

Do
Pan ***** ***********

W odpowiedzi na Pana zapytanie w sprawie wysokości stypendium za odbywany staż, uprzejmie informuję, że sprawę podniesionego wymiaru stypendium reguluje ustawa z dnia 24 sierpnia 2007r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 176 poz. 1242), która wprowadza stawkę stypendium za staż w wysokości 140% podstawowego zasiłku dla bezrobotnych, dla osób ktore przystąpiły do realizacji stażu po wejściu przepisów w życie tj. od dnia 26.10.2007r.
Pragne poinformować, iż art. 7 pkt. 2 w/w ustawy stanowi, że stypendium z tyt. odbywania stażu i przygotowania zawodowego w miejscu pracy przyznane przed wejściem w życie ustawy są wypłacane w dotychczasowej wysokości.
W nawiązaniu do powyższego, jeśli Pan rozpoczął staż przed dniem 26.10.2007r. będzie Pan pobierał stypendium w wysokości dotychczasowej. Z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu
Justyna Piasecka

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11700579]
[22.11.2007] 14:51
rzbako
No i niedlugo wszystich pozwalniaja, a stazystow beda zatrudniac * taka prawda

IP i czas połączenia logowane. [11702162]
[24.11.2007] 07:57
smm83
mag83 (07.10.11 20:14):
ale zawsze moga nam staz przedłużyć,prawda? a wtedy to juz bedzie wypłacane na nowych zasadach

Jezeli przedłużasz staż to jest on kontynuacją tej umowy zawartej przed 26 pażdziernika i nie bedziesz miala wiecej kasy. Jestem własnie w takiej sytuacji i gdybym wiedziala ze tak bedzie nie chciałabym dalej mieć tego stażu. U mnie w urzędzie pracy chcą by im podpisywać wniosek że się zrzekam 140% stypendium ( wynagrodzenia za staż) tylko, że wydaje mi się że oni sobie coś knują bo w tym wniosku nie ma określone na jaki czas. Ja mam teraz staż do 20 lutego wiec mogę podpisać ze sie zrzekam tylko na ten okres bo potem jak zmienię miejsce pracy wg ustawy nalezy mi sie wiecej pieniędzy a podpisujac to oswiadczenie wydaje mi sie ze pozbawiam sie tej podwyzki na cale 12 mieciecy mozliwego stażu. Moze ktos pracuje w Urzędzie Pracy i pomoże mi to zinterpretować. To jest naprawdę niesprawiedliwe. Ja pracuję tyle ile mój urza zatrudniający mnie na staż - bo mam takie specyficzne stanowisko, że jestem zawsze kolo mojego szefa a inne stazystki godzina 13, 14 sa juz uszykowane do domu i mają dostawać więcej ??? co jak co ale wynagrodzenie za staz powinno byc równe.

IP i czas połączenia logowane. [11713360]
[30.11.2007] 13:43
Tomek2099
jaszka_87 (07.11.01 16:54):
wg mnie szkoda marnowac czas na staz

Po co się wypowiadacie jak nie macie zielonego pojęcia o tym. Darujcie sobie. Tyle ilu jest ludzi na świecie tyle jest startów na rynku pracy.

Ja wybrałem świadomie staz jako laborant. Staż jest zankomitym rozpoczęciem kariery i rozwoju, szczególnie w chemii. Na staz dostać się łątwiej, a doświadczenie wyniesione z laboratoriów jest nie do podważenia.
Po 6 miesiącach rusza się dalej, już po prawdziwą pracę.

IP i czas połączenia logowane. [11753018]
[30.11.2007] 17:25
WONA
a co mnie to obchodzi

IP i czas połączenia logowane. [11754197]
[02.09.2014] 11:08
[03.12.2007] 11:22
aleksandra_85
juz w tym roku stazyści którzy podpisali umowę po 26.10 dostaną stypendium w wysokości 753,?? brutto!!!!!!!!!!!przynajmniej ja tak mam na umowie

OSTRZEGAM podobno od nowego roku wynagrodzenie za staż ma wynosić jeszcze więcej (tyle ile min wynagrodzenie)! Obecnie jestem również na stazu zalapalam sie na obecna podwyzke .

Do wszystkich zawistnych!!!! do kogo macie pretensje! czy od nowego roku mam również psioczyć na przepisy?? ze mam mniej od tych którzy zaczną staż od stycznia???!!! Przykro mi ale jeżeli podpisujecie umowe to wiecie na co sie godzicie!!!! PAMIĘTAJCIE PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ!
Zawsze tak było, jest i bedzie!!!!
tak samo jest z min płaca, zasiłkami jak i również z podwyżka stażu nie może objąć wszystkich, bo kazdy podpisał umowe na określonych warunkach i niestety nikt nie moze miec do nikogo pretensji!!!!!!.

IP i czas połączenia logowane. [11771656]
[03.12.2007] 15:28
mysza5
Ciekawe czy byłabyś taka mądra na miejscu tych \\\"starych\\\" stażystów?! Niektórzy podpisali umowe na rok i to w październiku, więc mają prawo poczuć sie poszkodowani!

IP i czas połączenia logowane. [11773226]
[03.12.2007] 19:11
ania072
aleksandra_85 Możesz coś więcej napisać na temat nowych zmian, od czego mają tym razem zależeć i ile wynosić???

Nie wiem czy wiecie jak najprościej przerwać staż i nie ponosząc żadnych kosztów. Tzn. wystarczy podpisać umowę o pracę lub umowę zlecenie chciażby na jeden dzień. Wiem to stąd bo pisałam do PUP-u z zapytaniem czy mogę zawrzeć umowę zlecenie będąc na stażu, żeby trochę dorobić sobie, i taką odpowiedź otrzymałam:

"""Powołując się na przepisy art. 53 ust. 1 oraz art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20.04.2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy /Dz. U. Nr 99, poz. 1001 ze zm./, warunkiem odbywania stażu, finansowanego przez powiatowy urząd pracy, jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej. Z kolei status bezrobotnego posiada osoba, która m. in. nie jest zatrudniona ani nie wykonuje innej pracy zarobkowej/umowa zlecenia/, niezależnie od okresu pracy czy wysokości wynagrodzenia.

Dyrektor
Powiatowego Urzędu Pracy"""

Tylko jest taki problem, że podpisując później umowy o staż jeszcze raz z tym samym pracodawcą warunki stażu są takie same jak przed rozwiązaniem go.

Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [11774858]
[05.12.2007] 17:29
mirten
SKĄD TAKIE WIADOMOŚCI ,ŻE PODPISUJĄC UMOWĘ PONOWNIE Z PRACDAWCĄ U KTÓREGO JUŻ SIĘ ODBYWAŁO STAŻ TO NA STARYCH WARUNKACH!!!!!!!!!
NIE JEST WAŻNE GDZIE SIĘ ODBĘDZIE STAŻ, WAŻNE JEST PODPISANIE UMOWY PO 25 .10.07. WTEDY PODWYŻKA ZAWSZE OBEJMUJE

IP i czas połączenia logowane. [11787899]
[06.12.2007] 10:01
stazysta007
no ja dostalem odpowiedz od ministerstwa pracy - skopiuje jej fragment:
"tresc ustawy (...) A zatem mając na uwadze powyższe należy wyraźnie podkreślić, iż nie ma podstaw prawnych do zmiany wysokości stypendiów przyznanych bezrobotnym przed dniem wejścia w życie ustawy.."

IP i czas połączenia logowane. [11792058]
[06.12.2007] 16:38
KJCBJDHCBS
WIĘC TŁUMACZE,ŻE PODPISANIE UMOWY PO 24.10.07 JEST RÓWNOZNACZNE Z PODWYŻKĄ NIE ZALEŻNIE OD TEGO CZY JUŻ SIE TAM KIEDYŚ MIAŁO STAŻ.

IP i czas połączenia logowane. [11794360]
[07.12.2007] 16:37
Rozczarowana stażystka
Tworzący ustawę mógłby postawić się w sytuacji stażystów, którzy podpisali umowę ze starą ustawa.:// Jakim prawem osoba, która dłużej jest na stażu a w związku z tym posiada większa wiedzę ma dostawać mniejsze wynagrodzenie niż osoba która nie ma zielonego pojęcia o pracy i popełnia wiele błędów. Ktoś kto tworzył ustawę nie wpełni ja przemyślał. Konstytucja mówi, że każdy jest sobie równy, a więc ...albo niech wszyscy maja niższą stawkę albo niech wszystkim podniosą.......

IP i czas połączenia logowane. [11801151]
[09.12.2007] 21:12
________________________Makowa
aleksandra_85 (07.12.03 11:22):
juz w tym roku stazyści którzy podpisali umowę po 26.10 dostaną stypendium w wysokości 753,?? brutto!!!!!!!!!!!przynajmniej ja tak mam na umowie

OSTRZEGAM podobno od nowego roku wynagrodzenie za staż ma wynosić jeszcze więcej (tyle ile min wynagrodzenie)! Obecnie jestem również na stazu zalapalam sie na obecna podwyzke .

Do wszystkich zawistnych!!!! do kogo macie pretensje! czy od nowego roku mam również psioczyć na przepisy?? ze mam mniej od tych którzy zaczną staż od stycznia???!!! Przykro mi ale jeżeli podpisujecie umowe to wiecie na co sie godzicie!!!! PAMIĘTAJCIE PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ!
Zawsze tak było, jest i bedzie!!!!
tak samo jest z min płaca, zasiłkami jak i również z podwyżka stażu nie może objąć wszystkich, bo kazdy podpisał umowe na określonych warunkach i niestety nikt nie moze miec do nikogo pretensji!!!!!!.

daj spokój, szkoda twoich nerwów niektórzy tutaj zachowują się jakby byli niedorozwinięci

IP i czas połączenia logowane. [11816360]
[10.12.2007] 17:52
eeemmmmmilia
HEY ja jestem już na nowym stażu i dostałam 577,20zł. Jednak byłam tydzień na L4. Czy na stażu jak bierze się L4 to zmniejszają stażowe? Wydawało mi się, że nie, bo przecież jest to zasiłek... Proszę o odpowiedź.

IP i czas połączenia logowane. [11821211]
[10.12.2007] 20:53
yoanna-88
eeemmmmmilia (07.12.10 17:52):
HEY ja jestem już na nowym stażu i dostałam 577,20zł. Jednak byłam tydzień na L4. Czy na stażu jak bierze się L4 to zmniejszają stażowe? Wydawało mi się, że nie, bo przecież jest to zasiłek... Proszę o odpowiedź.

Podobno nie zmniejszają... a przynajmniej nie powinni. Kiedy się urodziłeś, wszyscy się cieszyli, a ty płakałeś.
Żyj tak, aby kiedy umrzesz wszyscy płakali,
ty zaś byś był szczęśliwy.

IP i czas połączenia logowane. [11822676]
[16.12.2007] 12:28
jurek85
Ja niestety też nie mogę tego zrozumieć! Zastanówmy się o jaką to kwotę chodzi?!, niecałe 200zł. a nie żadne tysiące!!! Ja otrzymuję marne 485 zł. na rękę i jeszcze będą na mnie i innych stażystach oszczęności robić! Dla mnie te dwie stówy to bardzo dużo, teraz po opłaceniu czesnego i dojazdów zostaje mi jakieś 20 zł!!! Przy tej podwyżce przynajmniej mógłbym sobie cokolwiek kupić!Ja rozumiem że staż ma równiez służyć zdobyciu większych umiejętności czy doświadczenia no ale czy stażysci nie zwiększyliby swojej wydajności i zaangażowania w pracy gdyby dać im coś więcej pieniędzy???
Bardzo chciałbym żeby ktoś mi odpowiedział na pytanie czym różni się stażysta z września od stażysty z listopada???

IP i czas połączenia logowane. [11859503]
[16.12.2007] 22:55
margolcia22
jurek85 (07.12.16 12:28):
Bardzo chciałbym żeby ktoś mi odpowiedział na pytanie czym różni się stażysta z września od stażysty z listopada???

To ja zapytam czym rózni sie stażysta z 8 października od tego z końca października?
Krew człowieka zalewa, kiedy ja zapier...am przez całe 8 godzin i mam bardziej odpowiedzialną pracę, niż inni stażyści z tego samego biura co ja, siedzacy sobie spokojnie... Na początku stażu byłam bardzo zaangażowana w swoją pracę, teraz już nie... całe szczęście, że staż już niedługo kończę.

IP i czas połączenia logowane. [11864187]
[25.12.2007] 00:27
EEEMMMMIIIIIIII
Nie jest gorszy, ale powiedz mi w czym Ty się róźnisz od tych stażystów, sprzed paru lat, którym nie przysługiwał urlop??? Prawo nie działa wstecz. Ja rozumiem możesz być zła, ale tylko na siebie, no gdybyś poczytała poszłabyś na staż pod koniec października. Mam nadzieje, że nie jesteś osobą, która w jakikolwiek sposób okazuje nowym stażystom, jak to ich nie lubi za to, że mają więcej....

IP i czas połączenia logowane. [11912302]
[27.12.2007] 23:25
od czego wy...
k... macie ten internet ?

poczytajce SE dekle:

http://www.rp.pl/artykul/76624.html

http://www.rp.pl/artykul/77458.html

))

IP i czas połączenia logowane. [11930008]
[08.01.2008] 19:39
KtoPowie
To jak z tym wynagrodzeniem bo ja slyszalem ze jest niby wieksze niz wczesniej a bylo 640zł! Wypowie sie ktos co wie jak to bedzie

IP i czas połączenia logowane. [12004690]
[14.01.2008] 15:37
Dumle
dlaczego jeśli zaczęłam staż 11 grudnia i mam w umowie, że otrzymam stypendium w wysokości 140% zasiłku dla bezrobotnych to na moje konto wpłynęło 476 zł? ktoś chce mnie oszukać??

IP i czas połączenia logowane. [12038982]
[14.01.2008] 18:38
I-Carus  matix914@tlen.pl
http://www.clubbers.pl/url.php?ymvij

http://www.clubbers.pl/url.php?ymvij

http://www.clubbers.pl/url.php?ymvij http://www.wrzuta.pl/audio/oR8vPtbxCY/ Mój remix znanego utworu! ! !

IP i czas połączenia logowane. [12040008]
[16.01.2008] 19:49
aga2222
Co to za sprawiedliwość, dlaczego osoby które podjeły staż przed ustawą mają na tym cierpieć a wykonują tą samą pracę. Co im pozostaje jeśli muszą jeszcze opłacać za swoje studia. To jest niesprawiedliwe

IP i czas połączenia logowane. [12051485]
[16.01.2008] 22:35
ania072
aga2222 (08.01.16 19:49):
Co to za sprawiedliwość, dlaczego osoby które podjęły staż przed ustawą mają na tym cierpieć a wykonują tą samą pracę. Co im pozostaje jeśli muszą jeszcze opłacać za swoje studia. To jest niesprawiedliwe

A czy widziałaś sprawiedliwość w tych czasach. Ja pisząc do ministerstwa polityki społecznej i pracy otrzymałam wyczerpującą odpowiedź z której wynikało, że staż jest jedynie formą zdobycia doświadczenia przez ludzi młodych wchodzących na rynek pracy, a nie czasem w ciągu którego można zarobić ogromne pieniądze.

Więc morał taki albo trzeba pogodzić się z rzeczywistością i pracować za grosze albo znaleźć sobie lepiej płatną pracę nie koniecznie w swoim wymarzonym zawodzie i szybko się dorobić. Chociaż ja osobiście nie wyobrażam sobie robić przez całe życie coś czego się nie lubi.

Również jestem na stażu i z biegiem czasu nie myślę o tym jak nasze państwo nas oszukało, bo co to da.

Pozdrawiam wszystkich i więcej optymizmu.

IP i czas połączenia logowane. [12052634]
[21.01.2008] 17:51
jaaa___
czy ktos sie orientuje kiedy urzedy pracy dostaja srodki pieniezne na stazystow? ja zlozylam wniosek na staz,( bo znalazlam sobie pracodawce w) pierwszym tygodniu styczniu i dzs moj przyszly szef dostal informacje z Up ze rozpatrza wniosek dopiero gdy wplyna srodki finansowe ale nie jest napisane kiedy one wplyna a ja potrzebuje jakiegos dochodu bo za miesiac trzeba zaplacic czesne na studiach....

IP i czas połączenia logowane. [12082722]
[22.01.2008] 14:18
Belll
tu jest kilka informacji na ten temat:
http://grobla-city.myminicity.com/tra

IP i czas połączenia logowane. [12087677]
[26.01.2008] 17:40
nataliaaa
Dumle (08.01.14 15:37):
dlaczego jeśli zaczęłam staż 11 grudnia i mam w umowie, że otrzymam stypendium w wysokości 140% zasiłku dla bezrobotnych to na moje konto wpłynęło 476 zł? ktoś chce mnie oszukać??
Nikt nie chce cie oszukac. Po prostu nie przepracowales calego miesiaca... Tez tak mialam i tez sie nad tym zastanawialam jednak druga wyplate dostalam juz normalna

IP i czas połączenia logowane. [12112559]
[19.02.2008] 17:04
Chester__
Decyzje o przyznaniu pieniazkow na staz podejmuje dyrekcja. Na poczatku roku urzad pracy przedstawia wstepna zobowiazania na nowy rok. Pieniazki dostaje gdzies okolo marca(potwierdzenie na pismie ile faktycznie maja do rozdysponowania).Potem kiedy maja czym dziela, zeby czasem za duzo nie rozdac.Jest jednak mozliwosc otrzymac srodki wczesniej jezeli mamy podstawy i argumenty do tego, ze powinnismy zaczac wczesniej i jest to istotne dyrekcja moze podjac decyzje o akceptacji wniosku i pusci na staz zanim dostana pieniadze. Zalezy jak pogadamy i czy dyrektor wyrazi chec by nam pomoc. W tej kwesti rozmawiac tylko z dyrekcja tylko ona ma cos do gadania a ludzi nizszego poziomu raczej nie beda wykazywali checi by wam pomoc tak to juz jest z urzednikami(pracuja za kare, sa oczywiscie wyjatki gdzie czlowiek czlowiekowi pojdzie na reke.Przewaznie wola mowic ze sie nie da nic zrobic).

IP i czas połączenia logowane. [12256851]
[26.02.2008] 21:19
Stażystka
Witam
Ja mam być może trochę głupie pytanie, ale ja już sama nie wiem jak to jest. Jestem na półrocznym stażu z możliwością przedłużenia. Niestety nie przedłużam tego stażu, gdyż jestem w ciężkiej sytuacji i potrzebuję normalnych dochodów. Ale przejdźmy do rzeczy. Czy orientuje się ktoś czy staż można odbywać dwa razy, tzn. gdy teraz nie przedłużę tego stażu, a ze stałą pracą mi nie wypali, a znajdę chętnego pracodawcę do przyjęcia mnie na staż to czy urząd wyrazi zgodę? Jest na to jakaś reguła??
Jak do tej pory z kim bym nie rozmawiała, mówi inaczej...

IP i czas połączenia logowane. [12300224]
[29.02.2008] 08:29
Małgorzata12345
Stażystka (08.02.26 21:19):
Witam
Ja mam być może trochę głupie pytanie, ale ja już sama nie wiem jak to jest. Jestem na półrocznym stażu z możliwością przedłużenia. Niestety nie przedłużam tego stażu, gdyż jestem w ciężkiej sytuacji i potrzebuję normalnych dochodów. Ale przejdźmy do rzeczy. Czy orientuje się ktoś czy staż można odbywać dwa razy, tzn. gdy teraz nie przedłużę tego stażu, a ze stałą pracą mi nie wypali, a znajdę chętnego pracodawcę do przyjęcia mnie na staż to czy urząd wyrazi zgodę? Jest na to jakaś reguła??
Jak do tej pory z kim bym nie rozmawiała, mówi inaczej...

Tak, jeśli odbywała Pani staż tylko 6 mieisęcy - może Pani później odbyć staż po raz drugi max do 6 miesięcy.

Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12312215]

1 «   4 5 6 7 8   » 11 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat