o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Czy Polacy lubią Śląsk?

1 «   20 21 22 23 24 25 Strony tematu:
[15.09.2007] 01:18
gnyp
Ogi (07.09.15 01:06):
Niektorzy z tych goroli sa naprawde odrazajacy.... Dostali caly dobrobyt, przyjechali tu za chlebem, a teraz jak tem ktorys powiedzial "wyp.. za Odre Hanysy" To juz jest BESZCZELNOSC I SZCZYT CHAMSTWA. Sam niech wyp.. do centralnej Polski. GOROL ZASRANY!

A zezwolisz Mu na powroot zebrac' ze soboom ta suooma, kjero Mu ze harbouoov wystowaua kej sam prziloz?
Poonos' nado sie Mu do stroorzaka?!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11261167]
[15.09.2007] 01:18
sosnowiec the best
mqa (07.09.13 09:19):
mnie mdli jak słysze takie zaciąganie wschodnie jak "slońce spadlo na lawkę" niedaleko mnie jest wioska gdzie mieszkaja same hadziaje, cała wioska sybiraków po 2 wojnie przesiedlili tam całą wioskę z rosji i ci ludzie litery "ł" nie potrafią wymówić i to im niech się autor przyjdzy wyglądają jak ostatnie łajzy to są prawdziwi polacy heh... Tak w ogóle nawiązując do tytułu artykułu "czy polacy lubia slask?" to po co komu ze slaska jakis polak ktory go lubi?? Moim zdaniem sląsk po wojnie powinien zostać odrębnym państwem cos jak Luxemburg, było by to małe i bogate państwo i nie musielibyśmy się wstydzić że jesteśmy polakami. A polska w tej chwili była by na poziomie sprzed 30lat bo to ze sląska najwiecej nakradli i sie rozwineli dzieki temu. Moj dziadek opowiadał kiedyś że polak zobaczył jak woda z kranu leci to sie wystraszył i myslal ze czary mary jakies heh A na zachodzie to opinie wyrobili czyści polacy a nie slazacy, to oni sie zawsze na@@@ą i wszystko kradną. Niechce nikogo obrazac ale oburzył mnie ten dupek tym artykułem wiec sie bronie ale własnie taki był zamiar zeby wywołać u kogos jakies emocje.

IP i czas połączenia logowane. [11261169]
[15.09.2007] 03:19
Agnieszka z Żor
Haniczka (07.09.13 00:37):
wszyscy ślązacy, jakich z zyciu spotkalam (a bylo ich wielu z racji moich kilku przeprowadzek ) to byli oblesni zboczency, czestokroc tez niestroniacy od narkotykow.. wmawialam sobie,ze mam pecha, i nie wolno generalizowac, az w koncu poznalam chlopaka z Rudy Ślaskiej, naprawde inteligentnego, dobrego czlowieka, zaprzyjaznilismy sie ale po paru miesiacach zabrala go policja..coz, nie byl wiec wyjatkiem:/ tak wiec mimo dobrych checi, na dzien dzisiejszy niestety, ale mam zle zdanie o ślazakach.

Trzeba było "poznawać" dalej! Może "znając" więcej osób byś tak głupio nie pisała! A zastanów się... może po prostu tylko takich do siebie przyciągasz?

IP i czas połączenia logowane. [11261332]
[15.09.2007] 03:26
Agnieszka z Żor
obiektyw/ (07.09.13 01:33):
jedno co jest pewne to slazaczki sa najlatwiejsze w tegesie
hahaha z doświadczenia to wiesz? Skoro tak twierdzisz to musiałeś znaczną część Ślązaczek zaliczyć! a może wyczytałeś to gdzieś albo ktoś Ci opowiedział bajkę na dobranoc?

IP i czas połączenia logowane. [11261333]
[15.09.2007] 03:59
plastus1957  plastus1957@tlen.pl
Artykul tandetny.Kto nigdy nie mieszkal i nie uczyl i pracowal na slasku niech lepiej sie nie wypowiada. Mieszkaja tam wspaniali i pracowici ludzie .Ludzie ktorzy zawsze dbali i dbaja o to aby wszystkim zylo sie w tym zadymionym regionie Polski wspaniale.Katowice nie sa tak ladne jak Krakow czy Gdansk ale sa moje a ja jak wiekszosc slazakow kocham to miejsce, i nie pozwole aby ktos tak prymitywnie wypowadal sie o ludziach, ich mowie.Ktos kto nie zna gwary , tradycji nic tak naprawde nie umie , niech lepiej poczyta a dopiero potem zabierze glos.Pozdrawiam wszystkich ktorzy Kochaja ten NASZ SLASK

IP i czas połączenia logowane. [11261341]
[26.07.2014] 19:11
[15.09.2007] 09:29
ślązaczka
Nie warto słuchać obelg tych którzy nawet na śląsku nie byli przez dłuższy czas i którzy spotkali sie ze slązakami na ulicy i tak naprawdę nic o nas nie wiedzą.
Jedno jest pewne oza tym że lubimy ciężką pracę i troche zbyt często narzekamy na brak pieniędzy, jesteśmy skromni i choć pyskaci to przynajmniej nie cwaniakujemy tak jak tzw. gorole. Chciałam opisać kilka moich doświadczeń ale z nerwów serce mi ściska po ty co przeczytałam!!
A co dogwary to jakoś kaszubska czy góralska nikomu nie przeszkadza tylko śląska jest krytykowana?!?!?!
Weronika Pazura miała rację - wylewa się wam ta polska żółć!!!

IP i czas połączenia logowane. [11261565]
[15.09.2007] 09:53
ślązaczka
Super to ująłeś czlowieku. Lepiej bym tego nie powiedziała!!! Brawo!!!!
Jestem przyjaźnie nastawiona do wszelkich ludzi, róznych kultur i nigdy nnie uważałam się za lepszą, wręcz przeciwnie, śłązacy słyną ze skromności.
Ale po tym artykule(na o2.pl) aż chce się krzyczeć: GOROLE DO SZOLE!!!

IP i czas połączenia logowane. [11261628]
[15.09.2007] 10:36
gnyp
ślązaczka (07.09.15 09:53):
Jestem przyjaźnie nastawiona do wszelkich ludzi, róznych kultur i nigdy nnie uważałam się za lepszą, wręcz przeciwnie, śłązacy słyną ze skromności.

... bo lina pola!

IP i czas połączenia logowane. [11261753]
[15.09.2007] 11:16
Ślonzok
Skoro nom niy przajom to niby czymu niy dowajom nom autonomii? Bo bez nos by plajtli. A niychyńć jes uwarunkowano niyino historycznie. Łazi tyż ło to, że my sie łodważyli zbuntować.

IP i czas połączenia logowane. [11261932]
[15.09.2007] 11:17
Jorg 50
ślązaczka (07.09.15 09:53):

A lina upolić.

IP i czas połączenia logowane. [11261936]
[15.09.2007] 12:06
Łąka
Jakiś nic nie znacząy pismak coś wypocił a Wy sobie tutaj do oczu ku jego radości skaczecie.Dajcie sobie spokój.

IP i czas połączenia logowane. [11262164]
[15.09.2007] 13:01
Te Ziom
Tak se myśle - jeśli chodzi o tą "ślązaczkę" - to ta jej koleżanka poprostu jej nabluździła i puściła plotę, a tu takie halo na całą Polskę. Czy wy ludzi nie znacie? Są złośliwi z natury.Może zazdrosna była albo po pijaku pierd... głupotę. Taka legenda wyrosła jak w przypadku urwanego hejnału w Krakowie.

IP i czas połączenia logowane. [11262524]
[15.09.2007] 13:39
djradek
Ślązacy uwazają sie za zapracowanych??? Nie prawda Jeśli byliby tak zapracowani to by pracowali na roli a jak kilka razy przejeżdzałem przez śląsk to widziałem puste pola??? Przypadek? Nie uważam myśle że gdyby oni tak ciężko pracowali to by nie gadali tyle o tym jacy oni pracowici.Za naprawde pracowitych ludzi uważam Wielkopolan tam nawet kawałek pola nie jest niezagospodarowany?

IP i czas połączenia logowane. [11262744]
[15.09.2007] 13:44
Górnoślązak
Jeszcze na zakończenie tej głupiej dyskusji chciałbym uświadomić wszystkich Polaków, że gwara śląska, której tak bardzo nie lubicie jest bardziej pierwotną formą języka polskiego niż współczesny język polski
(o czym mówił już pan profesor Miodek), a przez to bardziej zbliżona do naszego wspólnego prajęzyka.
W niektórych formach nie zaszedł przegłos "e" w "a".

j. polski gwara śląska język czeski
daj dej dej
trzymaj! trzimej! třímej!
W szkole byłem karcony za to, że zamiast "trzy" mówiłem "trzi", a jest to na pograniczu normalne zjawisko językowe (po czesku tři).
Jak już mówiłem gwara śląska jest formą przejściową między językiem polskim i czeskim (oczywiście nie biorę tutaj pod uwagę naleciałości niemieckich, które weszły do gwary śląskiej na skutek zaszłości historycznych (np. użyte poniżej słowo tyj – herbata)
Porównajcie zdania:
Po polsku:
Moja córka lubi jeździć na rowerze.
Po śląsku:
Moja cera rada jeździ na kole.
Po czesku:
Moje dcera rada jezdí na kole
Pl. W zeszłytm roku kupiłam sobie nową sukienkę.
Śl. W łonskiém roku kupióła-żech się nowe szaty
Cz. V loňském roce koupila jsem si nové šaty.
Zamiast formy Pan/Pani w gwarze śląskiej dalej używa się drugiej osoby liczby mnogiej:
Pl. Niech mi Pan/Pani da filiżankę herbaty
Śl. Dejcie mi szolka tyju
Cz. Dejte mi šalek čáje
Księżyc to dalej tak jak w języku staroplskim miesiąc, a rzeczej miesiónc (cz. měsíc), a jesień to podzim (cz. podzim)
Czas przeszły ma nadal forme złożoną:
pl. byłem
śl. bół-żech (bół-ech)
cz. byl jsem
W języku staropolskim: był jestem

W gwarze śląskie zachowały również archaizmy fonetyczne np. "ó" czyli "o pochylone", kótre wymawia się jak samogłoske pośrednią miedzy "o" i "u". mój (po polsku wymawia się muj), bół-żech (byłem),
"é" czyli "e pochylone" samogłoska pośrednia między "e" i " "i".
Najbardziej zbliżona do francuskiego "é fermé" (e zamknięte)
chléb, kobiéta (Najczęściej przeszło w "y").
"é" istniało jeszcze w języku polskim w XIX wieku. Wystarczy spojrzeć do tzw. Biblii Gdańskiej pierwszego protestanckiego tłumaczenia Biblii z 1632 roku, poprawionej w XIX wieku.
Drodzy Warszawiacy wychodzi na to, że to my mówimy poprawną polszczyzną, a wy jakimś współczesnym dialektem.

IP i czas połączenia logowane. [11262776]
[15.09.2007] 13:53
Górnoślązak
djradek (07.09.15 13:39):
Ślązacy uwazają sie za zapracowanych??? Nie prawda Jeśli byliby tak zapracowani to by pracowali na roli a jak kilka razy przejeżdzałem przez śląsk to widziałem puste pola??? Przypadek? Nie uważam myśle że gdyby oni tak ciężko pracowali to by nie gadali tyle o tym jacy oni pracowici.Za naprawde pracowitych ludzi uważam Wielkopolan tam nawet kawałek pola nie jest niezagospodarowany?

To źle widziałeś. Wczoraj jechałem z Centrum Zabrza do dzielnicy Rokitnica. Po drodze były pola obsiane oziminą.
Jeśli jakieś pole jest nie obsiane to pewnie dlatego, że ziemia jest bardzo skażona.
Sprostuję jeszcze jedną głupią wypowiedź pewnego internauty z Wielkopolski, który był oburzony, że w Chorzowie widział niemieckie flagi. Tak są ale na szkole językowej Profi-Lingua. Flagi innych krajów też tam wiszą.
Poza tym to wy drodzy Wielkopolanie bardziej jesteś przywiązani do Niemiec. Pamiętam moją pierwszą wizytę w Poznaniu. Od razu mnie poinformowano, że "tutaj panuje pruska tradycja".

IP i czas połączenia logowane. [11262833]
[15.09.2007] 14:04
gnyp
Łąka (07.09.15 12:06):
Jakiś nic nie znaczący pismak coś wypocił a Wy sobie tutaj do oczu ku jego radości skaczecie. Dajcie sobie spokój.

Nie masz racji!

Ktoś pozwala temu "pismakowi" publikować na o2.pl treści wywołujące wzajemną agresę wśród Obywateli. Moim zdaniem jest to wielce naganne!

Adolf, też był kiedyś tylko nic nie znaczącym malarzem pokojowym.

Nie widzisz tu pełnej analogii?

Tamten, nawoływał do eksterminacji Żydów, a tutejszy zaczyna siać nienawiść do grup etnicznych i narodowościowych żyjących na Górnym Śląsku. A na to można przecież znaleźć stosowny paragraf?!
I wpuścić w to ... Ziobro.

IP i czas połączenia logowane. [11262920]
[15.09.2007] 14:14
gnyp
Górnoślązak (07.09.15 13:44):
Jeszcze na zakończenie tej głupiej dyskusji chciałbym uświadomić wszystkich Polaków, że gwara śląska, której tak bardzo nie lubicie jest bardziej pierwotną formą języka polskiego niż współczesny język polski (o czym mówił już pan profesor Miodek), a przez to bardziej zbliżona do naszego wspólnego prajęzyka
[nie mam nic do powiedzenia]
Wystarczy spojrzeć do tzw. Biblii Gdańskiej pierwszego protestanckiego tłumaczenia Biblii z 1632 roku, poprawionej w XIX wieku.
Drodzy Warszawiacy wychodzi na to, że to my mówimy poprawną polszczyzną, a wy jakimś współczesnym dialektem.

Tak to widzic'e tero, jak bez svojy niyuctvo Poloucy, za to iże My we Naszym rzoondzyni Jejich pjyrwociny przechowali, terouzki na Naszy kepele skiż tygo couky ajmra pomyjoov wylywajoom?!

To sie zwje podziynkowaniy?

IP i czas połączenia logowane. [11262979]
[15.09.2007] 14:30
gnyp
Górnoślązak (07.09.15 13:53):
djradek (07.09.15 13:39):
Sprostuję jeszcze jedną głupią wypowiedź pewnego internauty z Wielkopolski, który był oburzony, że w Chorzowie widział niemieckie flagi. Tak są ale na szkole językowej Profi-Lingua. Flagi innych krajów też tam wiszą.
Poza tym to wy drodzy Wielkopolanie bardziej jesteś przywiązani do Niemiec. Pamiętam moją pierwszą wizytę w Poznaniu. Od razu mnie poinformowano, że "tutaj panuje pruska tradycja".

A u Nous mauo je dobrych mustroov ze casoov pruskich?
Cy bez nich boouyby co we wercie Naszo Gyszichta, Art, Kultura, Wjedza, Wyrszaft, ... a dalsze?

Pojakymu mjou by sie ftosik przed Poloukooma spowjadac' ze casoov kej Noom boouo lepi, bo My żouy we państvje prawa!
Niy jak teroz'niejsze, kjere tym mjoonym tak yno sie zwje.

A fany wjyszajoom we Kyjnigshitty (Königshütte) tutejsze Mjymce,
bo taky je Jejich Prawo:

http://www.aip.az.pl/dfk/

Bo to przeca wszysky soom Naszy, goornouschloonzsky Ludzia:

http://www.dfkschlesien.vdg.pl/zarzad.php

IP i czas połączenia logowane. [11263075]
[15.09.2007] 14:46
gnyp
lilalo (07.09.14 21:38):
W Niemczech nauczylam sie, iz Slazakow sie powinno omijac. Nie sadzilam ze moga miec taka mentalnosc. Slazacy ktorzy siedza w Niemczech, nie przyznaja sie do jezyka polskiego, nie przyznaja sie do Polski, udaja Niemcow, unikaja Polakow, na Polakow mowia Polaczki, swoje dzieci ucza tylko Niemieckiego jezyka i przede wszystkich kreuja swoj wizerunek ponad stan realny".

Czy dajesz nam do zrozumienia, że na Górnym Śląsku mamy izolować
Polaków, bo nie potrafią się tu z Nami zasymilować?

Kochana, to nie leży w Naszej naturze!

Uoone gibci, cy niyskorzi, ale kejsik i tak banoom rade ze dany Jym za muster szloonzskoście. Jak zmoondrzejoom!

IP i czas połączenia logowane. [11263173]
[15.09.2007] 15:05
gnyp
ertyeryueru (07.09.14 23:29):
lilalo: Ślązacy nawet w Polsce powoli wstydzą się Polski. Co do reszty twojego postu to kpina.

A moge byc' inakszy?

1. Po I weldowym krigu sprawjoouy Noom Polouki "baukanizacyjo" naszy Ziymje, podburzaniym nadeszuy do goornoszloonzki industryje kjelecki i mauopolski, wsiowy bjydoty. Ze tego boou doomowy krig!

2. Po przegranym bez Poloukoov plebiscycie, szprynguy jego rezultata III powstaniym "śląskim", kjere prziszykowaua Polsko Organizacyjo Wojskowo ze Warszawy, co svojych terrorystoov szkolooua pode Zoznovcym, Byndzinym i Czeladzioom.

3. Pozyskano za Stary Polski AUTOONOOMIJO, uodebrauy Noom polsky koomunisty.

4. Po II-gym s'wlatowym krigu, Poloucy cuzamyn ze Rusooma przepyndzauy Nous ze svoji Hajmat, wsoudzauy do lagroov, kaj Nous katrupjoouy ze SB0-koov poomocoom.

5. We III RP zdegradowauy Poloki noom Schloonzek rabunkowym wyrszaftym po grubach i werkach. Nojwjyncy we Ojropje maruo vtynczas
skiz tygo narodzoonych i niy narodzoonych Dziyjcio.

6. We IV RP polsko Ustawa zabrooniooua Noom istniynio i Naszy Goudki.

Za co by My Polska mjeli kvoulic'?

Za katrupjyniy do uostatka?

IP i czas połączenia logowane. [11263290]
[15.09.2007] 16:34
Sara 14
Ten kto napisał ten artykuł nawet nie wie jak mnie zdenerwował...Pochodze ze Ślązka i wcale nie jest prawdą ze w domu rzadzi kobieta. NIe rozumiem tego jak można krytykowac swoją własna ojczyzne... Jesli osoba pisząca ten artykuł raz natkneła sie na jakiegoś złośliwca ze Ślązka to wcale nie oznacza że wszyscy tacy są. Nie ma wyznaczonego regionu w którym mieszkaja ludzie zli a w drugim wspaniali. Tak samo w Warszawie tez sa i Ci i Ci... No ale skoro ma ktos juz tak wyrobione zdanie o Śląsku to jego zdanie ale ten artukuł wcale nie jest łagodny jest poprostu hamski... Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [11263767]
[15.09.2007] 20:05
fasada
tekst generalnie głupi

ja za śląskiem nie przepadam (za śląskiem- nie mylić ze ślązakami), ale jeśli chodzi o kobiety i ich obrzydzenie...- chyba coś w tym jednak jest- mam kilka koleżanek ze śląska i rzeczywiście dla nich prawdziwy mężczyzna to tylko ten ze śląska :|

IP i czas połączenia logowane. [11265283]
[15.09.2007] 20:53
gnyp
Łąka (07.09.14 12:22):
Skąd masz pamietać taką prawdziwą śląską gwarę.Przecież autochtonów, prawdziwych Ślązaków na Śląsku już nie ma. Zostali wysiedleni albo dobrowolnie wyemigrowali do Niemiec.

Dobrowolnie zgłaszali się pewnie także do powojennych polskich gułagów:

http://www.wprost.pl/ar/?O=12571

Tam funkcję kapo pełnili Polacy!

IP i czas połączenia logowane. [11265607]
[15.09.2007] 21:17
Rodowita Ślązaczka
Straszny gniot dziennikarski. Czym dalej czytałam tym bardziej byłam zniesmaczona. Brednie, brednie i jeszcze raz brednie. Trzeba przyjechać i pożyć tutaj troche by zobaczyć całą prawdę.

IP i czas połączenia logowane. [11265793]
[15.09.2007] 21:19
Czysto-Krwisty Polak
A ja mieszkam na śląsku, i mogę powiedzieć że to jedna wielka dziura, a Ślązacy to jedna wielka patologia społeczna... Tych ludzi nie można zrozumieć, bo sami nie rozumieją siebie, nawet nie wiedzą kim są, polakami czy Niemcami!

IP i czas połączenia logowane. [11265804]
[15.09.2007] 21:31
TeNi
Czytam,czytam i jestem przerażona...
Dlaczego Ci,którzy czują się"Polakami",chcą odciąć się od Slązaków?!
Dlaczego tyle naienawiści i nieprawdy wychodzi?!
Po co Ktoś stwierdza głupio"to tam też są szpitale"?!

IP i czas połączenia logowane. [11265882]
[15.09.2007] 21:47
Górnoślązak
Czysto-Krwisty Polak (07.09.15 21:19):
A ja mieszkam na śląsku, i mogę powiedzieć że to jedna wielka dziura, a Ślązacy to jedna wielka patologia społeczna... Tych ludzi nie można zrozumieć, bo sami nie rozumieją siebie, nawet nie wiedzą kim są, polakami czy Niemcami!

Synku to dlaczego nie jedziesz do domu jak ci na Śląsku tak źle?
To ty właśnie jesteś patologią bo na siłę mieszkasz tam gdzie nie chcesz, żyjesz z ludźmi, których nie znosisz. Ja bym nie potrafił zmusić się do takiego "poświęcenia".
Chyba jednak piszesz spoza Śląska, bo ciągle wypisujesz te same brednie co niektórzy "nawiedzeni" z Centralnej Polski, którzy nigdy na Śląsku nie byli. Pomimo tego, że się tutaj urodziłem i mieszkam kilkadziesiąt lat nie zauważyłem jakichś szczególnych tęsknot do Niemiec, przynajmniej nie bardziej niż w innych regionach Polski.

IP i czas połączenia logowane. [11265976]
[15.09.2007] 22:25
gnyp
Czysto-Krwisty Polak (07.09.15 21:19):

Musisz najpierw poznać "zasługi" Polski względem Górnoślązaków.
Katowano Ich w przejętych po hitlerowcach kaźniach, przerobionych po wojnie ... "na obozy pracy, które miały się dla nich stać miejscem odkupienia win, dla państwa zaś były źródłem darmowej siły roboczej. W rzeczywistości do obozów kierowano masowo ludność cywilną, nie oszczędzając najbardziej bezbronnych - dzieci, kobiet i starców. Stosowano zasadę odpowiedzialności zbiorowej nie tylko w stosunku do Niemców, ale także na przykład Ślązaków - jako grupy etnicznie niepewnej, a politycznie podejrzanej."

Cytat zaczerpnięty stąd:

http://www.wprost.pl/ar/?O=12571&pg=all

Szczególnie gęsta sieć polskich gułagów utworzona została na polskiej części Górnego Śląska (obecne województwa: opolskie i śląskie):

http://www.wprost.pl/G/wprost_gfx/1008/s76w_ l.jpg

Myślisz że przypadkowo było ich najwięcej na rodzinnej Ziemi Górnoślązaków?

Służyły, podobnie jak hitlerowskie, do eksterminacji swych "pensjonariuszy" - hitlerowskie w czasie wojny głównie Żydów, polskie powojenne gułagi - głównie Górnoślązaków i Niemców.

IP i czas połączenia logowane. [11266236]
[15.09.2007] 22:46
gnyp
Ciekawyyy niezlogowany (07.09.15 22:11):
(...) To tyle co miałem do napisania a dla odcięcia spekulacji dodam że nie jestem Ślązakiem choć mieszkam na Śląsku tylko że akurat dolnym

Czy poznałeś metody pozbywania się przez polska administrację tymczasową ówczesnych mieszkańców tej Ziemi - Dolnego Śląska, przed tym zanim na niej zamieszkałes?

Bo na Górnym Śląsku odbywało się to tak jak np. w powojennym obozie
w Łambinowicach:

http://www.slonsk.de/Slonsk/Aepo/Lambinowice .htm

IP i czas połączenia logowane. [11266398]
[15.09.2007] 22:56
gnyp
Łąka (07.09.15 12:06):
Jakiś nic nie znacząy pismak coś wypocił a Wy sobie tutaj do oczu ku jego radości skaczecie. Dajcie sobie spokój.

Tak naprawdę, to ten tekst jest przysłowiowym "pryszczem" bez znaczenia, w porównaniu z głównymi przyczynami "niechęci" Górnoślązaków do Polski, które przez tyle lat były skrywane przez aparat represji RP przed ogółem Obywatelo polskich!

Jest ten tekst jedynie pretekstem do tego, by Polacy lepiej poznali samych siebie i coś więcej usłyszeli ze strony samych ofiar polskiego rasizmu, budowanego na fałszywie rozumianym "patriotyźmie":

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1 ,34314,4393674.html

IP i czas połączenia logowane. [11266467]

1 «   20 21 22 23 24 25 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat