o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

PRAWO JAZDY W NIEMCZECH -proszę o pomoc

1 2
[23.04.2011] 20:48
tetek
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH (07.09.20 18:53):
<cytat>Senf (07.09.20 11:18):
Inaczej byc nie moze, poniewaz idzie o prawo do prowadzenia pojazdow w Niemczech (wzglednie do ponownego prowadzenia pojazdow). Nie ma zadnej roznicy, czy ktos mial (lub ma) niemieckie czy zagraniczne prawo jazdy. Roznica jest tylko taka, ze przy niemieckim prawie jazdy, ktore zostalo cofniete, musi zostac zlozony wniosek o ponowne jego przywrocenie w Niemchech. Kierowca zagraniczny ma prawo we wlasnym kraju postarac sie o ponowne przywrocenie pozwolenia na prowadzenie pojazdow mechanicznych.
W obu przypadkach warunkiem odzyskania prawa jazdy jest zakonczone sukcesem badanie MPU (chyba chodzi o Idiotentest)
Nawet ludzie mieszkajacy za granica, odwiedzajacy Niemcy w celach turystycznych, moga zostac zatrzymani, jesli poruszaja sie w tym kraju nie spelniwszy w/w warunkow. Nie wiem, czy cos z tego prawnego belkotu zrozumiesz i czy to cos zmieni, ja tylko przetlumaczylam, mam nadzieje, ze dobrze Wynika z tego chyba, ze musisz ponownie wyrobic rawo jazdy w Polsce i wszystko bedzie ok....tylko nie wiem co z tym Idiotentest. Pozdrawiam, powodzenia......aha i nie prowadz wiecej po pjaku </cytat>
-Wielkie dzięki za przetłumaczenie!!
-zdażyło to mi się przez przypadek i zostałem oskarżony.
Napewno więcej tego nie zrobię.
-Jednak nadal powstaje umnie pytanie:
-czy mogę zrobić te badania w Polsce???-nie znam języka niemieckiego.
-poza tym w Polsce było tak (nie wiem czy nadal jest)że przy zatrzymaniu prawka do 1 roku,po upływie tego czsu bez żadnych badań zwracali prawko.
-
-

No i jak tam z tym twoim prawkiem? Załatwiłeś to je....ne MPU. Masz pozwolenie na jeżdżenie po Niemcach?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18301173]
[18.05.2011] 15:58
jfgxhjdhdsh
Dzień Dobry. Załatwiam legalne Prawa Jazdy W Kijowie.
Wszystkie Kategorie / Licencje / Pozwolenia
( ZaBrAnE / ZaTrZyMaNe / DuPlIkAtY )
-Dowody Osobiste / -Dowody Rejestracyjne / -Paszporty
>> BEZ ZALICZEK << ( Płatne Przy Odbiorze ) e-mail: prawkoukraina@wp.pl
tel: (+48) 515-893-450

IP i czas połączenia logowane. [18394886]
[22.05.2011] 21:43
artur12345
slk (09.07.14 22:06):
... nie rozumiem ludzi, którzy przyjeżdżają do tego kraju bez jakichkolwiek umiejętności języka niemieckiego. Ja nigdy bym nie pojechał dajmy na to do Anglii wiedząc, że nie znam angielskiego a już tym bardziej nie myślałbym o zdawaniu prawa jazdy.

Wiem, ze nieaktualne, ale na przyszlosc do zrozumienia przez innych. Studiuje w Niemczech w jezyku angielskim, inni pracuja poslugujac sie polskim lub angielskim. Nie ma w tym nic dziwnego a ktos z tych ludzi ma chec otrzymac prawo jazdy i to wszystko (nikt nie musi lubic lub znac jezyka francuskiego, zeby pracowac we Francji lub zyc we Francji). Dotyczy to kazdego innego kraju na swiecie.

IP i czas połączenia logowane. [18408144]
[23.05.2011] 06:10
Matole, znajomość
artur12345 (11.05.22 21:43):
slk (09.07.14 22:06):
... nie rozumiem ludzi, którzy przyjeżdżają do tego kraju bez jakichkolwiek umiejętności języka niemieckiego. Ja nigdy bym nie pojechał dajmy na to do Anglii wiedząc, że nie znam angielskiego a już tym bardziej nie myślałbym o zdawaniu prawa jazdy.

Wiem, ze nieaktualne, ale na przyszlosc do zrozumienia przez innych. Studiuje w Niemczech w jezyku angielskim, inni pracuja poslugujac sie polskim lub angielskim. Nie ma w tym nic dziwnego a ktos z tych ludzi ma chec otrzymac prawo jazdy i to wszystko (nikt nie musi lubic lub znac jezyka francuskiego, zeby pracowac we Francji lub zyc we Francji). Dotyczy to kazdego innego kraju na swiecie.

języka danego kraju, do którego chce się wyemigrować, to podstawa.

IP i czas połączenia logowane. [18408711]
[08.06.2011] 11:06
kozik111opel
kierowca_bombowca (09.03.25 15:40):
<cytat>doroka (09.03.25 15:35):
witam czy to prawda ze w niemczech w niektorych miastach mozna zdawac egzamin w j. polskim ?
</cytat>
W każdym mieście, musisz tylko uprzedzić instruktora, ze chcesz zdawać po polsku, a nawet ksiązki do nauki dostaniesz w jęz. polskim, z tym, że to ekstra kosztuje.
Nie prawda np. w NRF Bonn na kursie lektura jest po polsku i testy ekstra platne ale egzamin panstwowy jest po niemiecku ( w kategori C+E) i to jest od 2009 roku takie wprowadzili przepisy !!! Wiem bo sam tak robilem ale np po rusku lub turecku mozna taka porypana niemiecka polityka.

IP i czas połączenia logowane. [18465152]
[22.11.2017] 06:25
[03.03.2012] 12:00
Lazurek
A czy wie ktos moze jak dlugo trwa zrobie prawka w Niemczech? Taka droga przyspieszona, bo bardzo na czasie mi zalezy. Czytalam gdzies ze podstawa jest 12 godzin jazdy z instruktorem, jak ktos chce to moze oczywiscie wykupic wiecej. Wiem, ze musze chyba isc do okulisty po zaswiadczenie i byc na kursie o pierwszej pomocy. Czy ktos wie cos jeszcze? Czy musze miec zameldowanie na terenie Niemiec? Z gory dziekuje.

IP i czas połączenia logowane. [19367689]
[11.03.2012] 10:20
david8383
nie masz czasu na egzamin na kurs wszystko załatwimy za Ciebie mariuszlewski99@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [19386867]
[01.04.2012] 19:24
organizator99
no i miałeś racje załatwiłem u tego gościa dokument odebrałem w wydziale komunikacji fakt musiałem sypnąć za to kasą ale po co miałem kolejny raz się stresować 7 razy @@@ zdawałem i nic polecam tego gościa mariuszlewski99@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [19440099]
[14.04.2012] 19:24
doradcatuiu
organizator99 (12.04.01 19:24):
no i miałeś racje załatwiłem u tego gościa dokument odebrałem w wydziale komunikacji fakt musiałem sypnąć za to kasą ale po co miałem kolejny raz się stresować 7 razy @@@ zdawałem i nic polecam tego gościa mariuszlewski99@o2.pl

a ile to kosztuje jestem bardzo poważnie zainteresowany

IP i czas połączenia logowane. [19472485]
[12.05.2012] 18:46
jateżzałatwiłem
tak również polecam tego Pana mariuszlewski99@o2.pl wszystko załatwiłem bez problemu pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19538341]
[05.01.2017] 20:32
Megi
Hey dla tych ktozy chca podchodzic do testu nie nabierajcie sie na jakies kursy przygotowawcze ktore raz ze sa kosztowne a dwa ze i tak nie ma to najmniejszego znaczenia ja jestem swiezo po egzaminie przez rok robilam co jakis czas morfologie krwi u swojego lekarza zakupilam cd i ksiazke w necie koszt niecale 20e a sam kurs kosztuje okolo 1500 a to samo mialam na cD i Zdalam bez zadnych badan wlosow pobierali tylko krew bo morfologie pokazalam zrobilam ja w ciagu roku 3 razy. Rozmowa u psychologa trwa dlugo ale tu trzeba mowic prawde nie sciemniac jak wygladalo twoje zycie przed utrata prawka i jak wyglada teraz to ze powiesz ze nie pijesz ... nikt to w to nie uwierzy najlepiej mowic ze nie jestes abstynentem ale duzo zrozumiales dodaj ze rozmawiales o tym z twoim lekarzem idz do psychologa miej jakis atest to duzy plus .Kazdy popelnia bledy i uczy sie na nich Powodzenia Trzymam kciuki

IP i czas połączenia logowane. [22589034]
[09.01.2017] 22:23
czart
Witam
Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeżeli zle myślę. Mam zabrane prawko na terenie Republiki Federalnej Niemiec na okres 11 miesięcy /potem MPU/ teraz prawko mi odesłali i rozumiem że mogę się na nim poruszać
w Austrii, Szwajcarii Włoszech itp. tylko nie w Niemczech???

IP i czas połączenia logowane. [22594754]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat