o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

PRAWO JAZDY W NIEMCZECH -proszę o pomoc

1 2
[09.09.2007] 17:37
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
-czy ktoś wie jak wyglądają badania medyczno-psychologiczne Polaka w niemczech po zatrzymaniu prawa jazdy,w celu odzyskania pozwolenia używania ich po upływie czasu zakazu???
-na czym to polega,jeśli nie znam języka?
-ile kosztują te badania?
Z góry Dziękuję!!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.09.2007] 18:23
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
-no nie pocieszająca dpowiedź.
-czy ktoś więcęj mógłby mi na ten temat się wypowiedzieć??

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11224761]
[09.09.2007] 19:07
uczestnik Idiotentestu
Ja musialem robic MPU.
Wszystko razem,
- kara za jazde po pijaku,
- Idiotentest,
- Kurs dla chlajacych kierowcow i
- nowy kurs nauki prawa jazdy kosztowaly okolo 2600 Euro i trwaly 25 miesiecy.
Dla mnie sie oplacilo:
jak jade to nie chleje!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [11225050]
[09.09.2007] 19:14
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
-ja mam cały czas prawo jazdy i w Polsce jeżdżę,ale nie wiem czy jestem notowany w niemczech.

IP i czas połączenia logowane. [11225084]
[09.09.2007] 21:53
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
uczestnik Idiotentestu (07.09.09 19:07):
Ja musialem robic MPU.
Wszystko razem,
- Idiotentest,
Dla mnie sie oplacilo:
-mam pytanie:a gdzie robiłeś nowy kurs w Polsce czy w Niemczech?-gdzie mieszkasz bo to ma znaczenie?

IP i czas połączenia logowane. [11226291]
[26.11.2014] 07:17
[09.09.2007] 21:57
uczestnik Idiotentestu
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH (07.09.09 21:53):
Ja musialem robic MPU.
Wszystko razem,
- Idiotentest,
Dla mnie sie oplacilo:
-mam pytanie:a gdzie robiłeś nowy kurs w Polsce czy w Niemczech?-gdzie mieszkasz bo to ma znaczenie?

mieszkam w Niemczech i nowy kurs musialem robic bo od chwili utraty prawa jazdy minelo wiecej niz 24 miesiecy.
Robilem ten kurs w Niemczeche w normalnej Fahrschule.
Ale przyznam ze umie bardzo dobrze po niemiecku!

IP i czas połączenia logowane. [11226341]
[10.09.2007] 21:25
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
uczestnik Idiotentestu (07.09.09 21:57):
Ja musialem robic MPU.
Wszystko razem,
- Idiotentest,
Dla mnie sie oplacilo:

mieszkam w Niemczech i nowy kurs musialem robic bo od chwili utraty prawa jazdy minelo wiecej niz 24 miesiecy.

-otóż róznica jest taka że ja jestem obywatelem polskim i mieszkam w Polsce pracując sezonowo po oskarżeniu odebrano mi prawko polskie za prowadzenie po pijaku.Po upływie kary zapytałem (prawo jazdy miałem cały czas kary przy sobie i ciągle jeździłem w Polsce)-czy mogę jeździć w niemczech,i dostałem skierowanie na badania medyczno psychologiczne,nie znam języka i jakim prawem mam przechodzić takie badania i zdawać egzamin w niemczech??
-chciałbym aby ktoś mnie zrozumiał i odpowiedział.
-
-proszę o pomoc!!-i zgóry Dziękuję!

IP i czas połączenia logowane. [11232980]
[10.09.2007] 22:35
uczestnik Idiotentestu
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH (07.09.10 21:25):
uczestnik Idiotentestu (07.09.09 21:57):
Ja musialem robic MPU.
Wszystko razem,
- Idiotentest,
Dla mnie sie oplacilo:

-otóż róznica jest taka że ja jestem obywatelem polskim i mieszkam w Polsce pracując sezonowo po oskarżeniu odebrano mi prawko polskie za prowadzenie po pijaku.Po upływie kary zapytałem (prawo jazdy miałem cały czas kary przy sobie i ciągle jeździłem w Polsce)-czy mogę jeździć w niemczech,i dostałem skierowanie na badania medyczno psychologiczne,nie znam języka i jakim prawem mam przechodzić takie badania i zdawać egzamin w niemczech??
-chciałbym aby ktoś mnie zrozumiał i odpowiedział.
-
-proszę o pomoc!!-i zgóry Dziękuję!

Na badania MPU kieruje to misto w ktorym mieszkales w Niemczech albo gdzie cie Polizei zatrzymala.
Wniosek na udzielenie prawa jazdy musisz zlozyc osobiscie do:

Stadt XXX
Öffentliche Ordnung
Führerscheinstelle

Jezeli cie skierowano na MPU, to musisz sie do nich zlozyc wniosek o dopuszczenie zrobienia tego badania w kraju ojczystym.
Wniosek musicz usadnic nieznajomoscia jezyka niemieckiego.

Notarialne tlumaczenia tego MPU badania w Posce bedziesz musial dolaczyc do wniosku o udzielenie Fahrerlaubnis w Niemczech.

Mnie sie wydaje ze sprawa sie tylko przeciagnie i bedzie drozsza.
Pamietaj o tych 24-Miesiacach.

Zwroc sie do Konsulatu Niemieckiego w Posce, tam powinni ci doradzic co i jak masz zrobic !!!

IP i czas połączenia logowane. [11233503]
[10.09.2007] 23:11
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
-to już mi rozjaśniło w głowie,zwrócę się jeszcze do konsulatu niemieckiego.Mam pytanie jeszcze:a gdy teraz zrobię dodatkowe prawojazdy(uprawnienia na lawetę do posiadanego prawa jazdy,cały czas mowa o ojczystym kraju)-będzie wtedy nowa data uzyskania tego prawa(na to też się robi badania)-czy nie wystarczy??
-proszę o odpowiedź.Dziękuję!

IP i czas połączenia logowane. [11233837]
[11.09.2007] 00:42
uczestnik Idiotentestu
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH (07.09.10 23:11):
-to już mi rozjaśniło w głowie,zwrócę się jeszcze do konsulatu niemieckiego.Mam pytanie jeszcze:a gdy teraz zrobię dodatkowe prawojazdy(uprawnienia na lawetę do posiadanego prawa jazdy,cały czas mowa o ojczystym kraju)-będzie wtedy nowa data uzyskania tego prawa(na to też się robi badania)-czy nie wystarczy??

Sytuacja prawna jest bardzo skomplikowana.

Das kann auch gar nicht anders sein, da es in jedem Fall um das Recht geht, in Deutschland zu fahren bzw. wieder zu fahren. Da besteht dann kein Unterschied, ob jemand einen deutschen oder ausländischen Führerschein gehabt hat bzw. hat.

Der Unterschied ist nur, dass bei einem ehemals deutschen Führerschein, der entzogen wurde, ein Antrag auf Neuerteilung der Fahrerlaubnis und bei einem dem Inhaber belassenen, ausländischen Führerschein, bei dem ihm das Recht, davon im Inland Gebrauch zu machen und ein Kraftfahrzeug zu führen (Nutzungsuntersagung), ein Antrag auf Wiedererteilung dieses Rechts zu stellen ist. In beiden Fällen ist Voraussetzung für die Erlangung des Rechts eine erfolgreiche MPU. Davon sind auch Leute mit Wohnsitz im Ausland, die nach Deutschland mit dem Auto als Touristen einreisen wollen, erfasst.

IP i czas połączenia logowane. [11234460]
[11.09.2007] 16:48
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
uczestnik Idiotentestu (07.09.11 00:42):

Das kann auch gar nicht anders sein, da es in jedem Fall um das Recht geht, in Deutschland zu fahren bzw. wieder zu fahren. Da besteht dann kein Unterschied, ob jemand einen deutschen oder ausländischen Führerschein gehabt hat bzw. hat.

Der Unterschied ist nur, dass bei einem ehemals deutschen Führerschein, der entzogen wurde, ein Antrag auf Neuerteilung der Fahrerlaubnis und bei einem dem Inhaber belassenen, ausländischen Führerschein, bei dem ihm das Recht, davon im Inland Gebrauch zu machen und ein Kraftfahrzeug zu führen (Nutzungsuntersagung), ein Antrag auf Wiedererteilung dieses Rechts zu stellen ist. In beiden Fällen ist Voraussetzung für die Erlangung des Rechts eine erfolgreiche MPU. Davon sind auch Leute mit Wohnsitz im Ausland, die nach Deutschland mit dem Auto als Touristen einreisen wollen, erfasst.

-niestety nie rozumiem po niemiecku.
-jeśli móglbyś przetłumaczyć na polski.

IP i czas połączenia logowane. [11237921]
[11.09.2007] 18:46
Von Kwaśniewski
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH (07.09.11 16:48):
uczestnik Idiotentestu (07.09.11 00:42):

-niestety nie rozumiem po niemiecku.
-jeśli móglbyś przetłumaczyć na polski.

Nie licz na to, aby on napisał Ci to po polsku, bo debil skopiował to z niemieckiej strony i myśli, że jest światły

IP i czas połączenia logowane. [11238687]
[16.09.2007] 23:18
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
-a może jednak ktoś przetłumaczy w/w.tkst????-Dzięki!

IP i czas połączenia logowane. [11272619]
[20.09.2007] 11:18
Senf
Inaczej byc nie moze, poniewaz idzie o prawo do prowadzenia pojazdow w Niemczech (wzglednie do ponownego prowadzenia pojazdow). Nie ma zadnej roznicy, czy ktos mial (lub ma) niemieckie czy zagraniczne prawo jazdy.

Roznica jest tylko taka, ze przy niemieckim prawie jazdy, ktore zostalo cofniete, musi zostac zlozony wniosek o ponowne jego przywrocenie w Niemchech. Kierowca zagraniczny ma prawo we wlasnym kraju postarac sie o ponowne przywrocenie pozwolenia na prowadzenie pojazdow mechanicznych.
W obu przypadkach warunkiem odzyskania prawa jazdy jest zakonczone sukcesem badanie MPU (chyba chodzi o Idiotentest)
Nawet ludzie mieszkajacy za granica, odwiedzajacy Niemcy w celach turystycznych, moga zostac zatrzymani, jesli poruszaja sie w tym kraju nie spelniwszy w/w warunkow.

Nie wiem, czy cos z tego prawnego belkotu zrozumiesz i czy to cos zmieni, ja tylko przetlumaczylam, mam nadzieje, ze dobrze Wynika z tego chyba, ze musisz ponownie wyrobic rawo jazdy w Polsce i wszystko bedzie ok....tylko nie wiem co z tym Idiotentest.

Pozdrawiam, powodzenia......aha i nie prowadz wiecej po pjaku "Oczy kobiety zapraszają do gry. Ale z naturą się nie wygra"

IP i czas połączenia logowane. [11295706]
[20.09.2007] 18:53
PRAWO JAZDY W NIEMCZECH
Senf (07.09.20 11:18):
Inaczej byc nie moze, poniewaz idzie o prawo do prowadzenia pojazdow w Niemczech (wzglednie do ponownego prowadzenia pojazdow). Nie ma zadnej roznicy, czy ktos mial (lub ma) niemieckie czy zagraniczne prawo jazdy.

Roznica jest tylko taka, ze przy niemieckim prawie jazdy, ktore zostalo cofniete, musi zostac zlozony wniosek o ponowne jego przywrocenie w Niemchech. Kierowca zagraniczny ma prawo we wlasnym kraju postarac sie o ponowne przywrocenie pozwolenia na prowadzenie pojazdow mechanicznych.
W obu przypadkach warunkiem odzyskania prawa jazdy jest zakonczone sukcesem badanie MPU (chyba chodzi o Idiotentest)
Nawet ludzie mieszkajacy za granica, odwiedzajacy Niemcy w celach turystycznych, moga zostac zatrzymani, jesli poruszaja sie w tym kraju nie spelniwszy w/w warunkow.

Nie wiem, czy cos z tego prawnego belkotu zrozumiesz i czy to cos zmieni, ja tylko przetlumaczylam, mam nadzieje, ze dobrze Wynika z tego chyba, ze musisz ponownie wyrobic rawo jazdy w Polsce i wszystko bedzie ok....tylko nie wiem co z tym Idiotentest.

Pozdrawiam, powodzenia......aha i nie prowadz wiecej po pjaku

-Wielkie dzięki za przetłumaczenie!!
-zdażyło to mi się przez przypadek i zostałem oskarżony.
Napewno więcej tego nie zrobię.
-Jednak nadal powstaje umnie pytanie:
-czy mogę zrobić te badania w Polsce???-nie znam języka niemieckiego.
-poza tym w Polsce było tak (nie wiem czy nadal jest)że przy zatrzymaniu prawka do 1 roku,po upływie tego czsu bez żadnych badań zwracali prawko.
-
-

IP i czas połączenia logowane. [11298932]
[20.09.2007] 20:12
Senf
Mysle, ze w odpowiednim miejscu w Polsce mozesz sie tego dowiedziec, niestety nie wiem dokladnie gdzie. Powodzenia "Oczy kobiety zapraszają do gry. Ale z naturą się nie wygra"

IP i czas połączenia logowane. [11299298]
[25.03.2009] 15:35
doroka
witam czy to prawda ze w niemczech w niektorych miastach mozna zdawac egzamin w j. polskim ?

IP i czas połączenia logowane. [14599875]
[25.03.2009] 15:40
kierowca_bombowca
doroka (09.03.25 15:35):
witam czy to prawda ze w niemczech w niektorych miastach mozna zdawac egzamin w j. polskim ?

W każdym mieście, musisz tylko uprzedzić instruktora, ze chcesz zdawać po polsku, a nawet ksiązki do nauki dostaniesz w jęz. polskim, z tym, że to ekstra kosztuje.

IP i czas połączenia logowane. [14599900]
[07.06.2009] 12:06
Wisiek
Ja musialem robic MPU.
Wszystko razem,
- Idiotentest,
Dla mnie sie oplacilo:

IP i czas połączenia logowane. [15013751]
[12.07.2009] 15:46
slk
mozna zrobic prawo jazdy w Niemczech po polsku. Dokladnie tak, za niewielka doplata otrzymasz materialy po polsku do nauki i sie uczysz. Juz sie dowiadywalam w Koblenz, bo bardzo slabo mowie po niemiecku. Instruktor zapytal czy wiem co znaczy left, rechts, sprzeglo, nos i stopy. czyli naprawde podstawowe wyrazy, i powiedzial ze nie ma problemu. ze juz jedna Polka robila wczesniej i tez bardzo slabo znala jezyk

IP i czas połączenia logowane. [15191105]
[12.07.2009] 16:23
serwa
slk (09.07.12 15:46):
mozna zrobic prawo jazdy w Niemczech po polsku. Dokladnie tak, za niewielka doplata otrzymasz materialy po polsku do nauki i sie uczysz. Juz sie dowiadywalam w Koblenz, bo bardzo slabo mowie po niemiecku. Instruktor zapytal czy wiem co znaczy left, rechts, sprzeglo, nos i stopy. czyli naprawde podstawowe wyrazy, i powiedzial ze nie ma problemu. ze juz jedna Polka robila wczesniej i tez bardzo slabo znala jezyk

Po niemiecku left to nie lewo to po angielsku. Po niemiecku lewo to links

IP i czas połączenia logowane. [15191215]
[13.07.2009] 23:11
luklinska  luklinska@tlen.pl
serwa (09.07.12 16:23):

IP i czas połączenia logowane. [15197619]
[13.07.2009] 23:17
luklinska  luklinska@tlen.pl
luklinska (09.07.13 23:11):

A ja chcę wiedzieć czy można zrobić kurs i zdać egzamin na prawo jazdy w Niemczech ale w Polskiej wersji językowej.Mój niemiecki jest mniej niż zero a zmusza mnie do zaryzykowania kursu w Niemczech fakt ,że do mojego rodzaju niepełnosprawności nikt w Polsce nie potrafi wykonać oprzyrządowania

IP i czas połączenia logowane. [15197635]
[14.07.2009] 07:33
slk
luklinska (09.07.13 23:17):
luklinska (09.07.13 23:11):

A ja chcę wiedzieć czy można zrobić kurs i zdać egzamin na prawo jazdy w Niemczech ale w Polskiej wersji językowej.Mój niemiecki jest mniej niż zero a zmusza mnie do zaryzykowania kursu w Niemczech fakt ,że do mojego rodzaju niepełnosprawności nikt w Polsce nie potrafi wykonać oprzyrządowania

Dostaniesz tylko testy i książkę w jęz. polskim. Jazda z instruktorem, oczywiście instruktor będzie mówił po niemiecku, a egzamin teoretyczny odbędzie sie po polsku z polskimi testami, natomiast egzamin z jazdy, wiadomo egzaminator będzie mówił po niemiecku.

IP i czas połączenia logowane. [15198173]
[14.07.2009] 21:59
luklinska
A czy ty zdawałeś/aś w ten sposób egzamin?i czy trudno jest przejść tego typu jazdę z niemieckim instruktorem?A może są jacyś instruktorzy posługujący się jęz. angielskim? Mam na myśli Niemcy oczywiście Bo ja osobiście nie wiem czy dałabym radę dogadać się po niemiecku???

IP i czas połączenia logowane. [15201760]
[14.07.2009] 22:06
slk
luklinska (09.07.14 21:59):
A czy ty zdawałeś/aś w ten sposób egzamin?i czy trudno jest przejść tego typu jazdę z niemieckim instruktorem?A może są jacyś instruktorzy posługujący się jęz. angielskim? Mam na myśli Niemcy oczywiście Bo ja osobiście nie wiem czy dałabym radę dogadać się po niemiecku???

Nie, ja zdawałem po niemiecku i nie rozumiem ludzi, którzy przyjeżdżają do tego kraju bez jakichkolwiek umiejętności języka niemieckiego. Ja nigdy bym nie pojechał dajmy na to do Anglii wiedząc, że nie znam angielskiego a już tym bardziej nie myślałbym o zdawaniu prawa jazdy.

IP i czas połączenia logowane. [15201799]
[02.08.2009] 21:42
mirabea
Chodze wlasnie na prawo jazdy.Mozna zdawac po polsku egzamin teoretyczny,testy i ksiazki sa przetlumaczone na j.polski.Zajecia sa po niemiecku.Nalezy zrobic obowiazkowo kurs pierwszej pomocy .

IP i czas połączenia logowane. [15283317]
[05.12.2009] 22:33
edka39
W Polsce na okres roku czasu mam zabronione robienie prawa jazdy.Chcialabym je zrobic w Niemczech poniewaz teraz tutaj mieszkam.I mam pytanie czy moga byc problemy tzn.czy beda mnie sprawdzac w Polsce. Z gory dziekuje

IP i czas połączenia logowane. [15899279]
[15.01.2010] 14:05
Maryio
jak to jest jak jestem obywatelem polskim i niemieckim w niemczech musze robic mpu a w polsce mjalem prawko i mi zabrali psyho testy zrobilem licza sie tez w niemcach

IP i czas połączenia logowane. [16104387]
[16.01.2010] 18:22
nie chlejcie bydlaki jak.....
Maryio (10.01.15 14:05):
jak to jest jak jestem obywatelem polskim i niemieckim w niemczech musze robic mpu a w polsce mjalem prawko i mi zabrali psyho testy zrobilem licza sie tez w niemcach

jedziecie,
to nie bedzie problemu z MPU

IP i czas połączenia logowane. [16111077]
[18.01.2010] 09:16
masz porzadnie w garze......
maryio (10.01.18 08:56):
bydlaki musza chlac a po jaki ch.. te kur.y jezdza po mojim podworku jak by szukali bandytow to prawko bym jeszcz mjal ale miema problemu w polsce jest inne mpu i w niwmcach tez calkiem inne badania niepijesz zdasz ja nie pije i zdaje a BYDLAKI PRAWKA NIE DAJA ALE LUDZOM ZABIERAJA te k.... wjecej chleja jak my pozdrowjenia a PSY OSZCZY MURY DO BUDY K...... @@@A..

nasrane,
pisac ciulu nie umiesz to i prawka nie dostaniesz.
Umiesz debilu przynajmniej czytac

IP i czas połączenia logowane. [16119491]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat